Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172951) Zsohi válasza arcitec (#172924) üzenetére


Zsohi
őstag

Az bizony piros. :D Piros, narancs és citrom, mindez vakító neonban. :C

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#172952) jjeahh válasza CaNNa3IS (#172946) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ahányszor leírom, mindíg jön valaki, hogy a színessel van bajom, a színes bringa jó és pusztuljon a fekete, ezt próbáltam elmagyarázni, hogy teljesen félreértettetek, de még mindíg úgy tűnik, hogy hiába :U . + Ha nem vehetem meg mindjárt a legdrágább transzvesztita bringát, az azt jelenti, hogy az egész divatirányzatról már véleményem sem lehet? :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172953) parandroid válasza jjeahh (#172952) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Olcsó transzveszti bringákat a népnek! Éljenek a low-budget csillámpónik! Amúgy nekem bejön ez a kis színes minta a felső csövön, alapból mindig az egyszínű fehér-szürke-fekete tetszik nekem is, de ezzel a színezéssel egy outin simán együtt tudnék élni. Egy full pirossal, neonzölddel, vagy narancssárgával kevésbé.

Na, szóval hol tartunk? Borotvált láb, cicanaci, csillámpónis festés, még egy gondosan ápolt szakáll hiányzik az összképhez. Oh, wait! ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172954) Hasaggymeg válasza jjeahh (#172952) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na meg aztán homofób is vagy... ;] Szivárványszínű bringa rulez! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172955) Studi válasza jjeahh (#172952) üzenetére


Studi
addikt

Take it easy! Ízlésekről nincs mit vitatkozni, kinek a pap, kinek a papné.

Nekem a Cube trekkingem fekete, matt, k. jól néz ki. A Triban outi gyakorlatilag még feketébb, a fekete vazon a felirat is fekete. gyakorlatilag a monoblokknál, pedálon, küllőcsavaroknál van egy kis ezüst. :)

(#172956) Somatom válasza parandroid (#172953) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem, hogy miért lenne muszáj bármilyen színnel együtt élni. Nem lehet kapni a bótban festéket?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#172957) parandroid válasza Somatom (#172956) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább nézzenek buzinak, minthogy elbasszam a gyári festést.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172958) xy.zsolt válasza parandroid (#172957) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Vagy inkább egyiket se :))

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172959) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#172958) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csajok esetében még jól is járhatsz. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172960) ks52 válasza HEAHEA (#172935) üzenetére


ks52
csendes tag

Nekem pl. Fenix BC30-as kerékpár lámpám van és megbízhatóan mükszik már kb. 6-éve. :)
Hasaggymeg
A 18650-es li-ion akksik sem rázkódnak benne. :K

[ Szerkesztve ]

(#172961) jjeahh válasza Hasaggymeg (#172954) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Melegekkel nincs bajom csak azzal, ha a gyártók átesnek a ló túloldalára és mindenkiből melegnek kinézőt akarnak csinálni csupán divatból, aztán keveredik a szezon a fazonnal :DDD . Lassan az utcán már meg sem merek bámulni egy segget, mert ha megfordul, kiderül, hogy férfi.

Studi: ja igaz. Nemrég amúgy nekem is nagyon bejöttek a full feketék is, most sem vetem meg, de talán már feldobnám egy vörös marcsával vagy valami.

Somatom: haverom a régi Speci vázat ecsettel bekente valami kerítés festékkel, ha végighúzod rajta a kezed, szinte szálka megy az ujjadba :D . Szervizben amikor meglátták, nem is értették ezmiez.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172963) Studi


Studi
addikt

Srácok, én vért izzadok az országúti gumi felfeszítésével... Műanyag leszedőm van, az kiflibe hajlik tőle. És már egy belsőt is elnyírtam vele. Mi a trükkje? Van valami normális videó?

(#172964) vendingo válasza #05304832 (#172962) üzenetére


vendingo
veterán

Vedd ki a betéteket, csiszold fel őket, majd alkoholba mossad meg. Ha nem lesz jobb, akkor új betét.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#172965) TayRol válasza Studi (#172963) üzenetére


TayRol
veterán

Semmi, béna vagy.

;] :P

(#172966) ggeleven válasza jjeahh (#172961) üzenetére


ggeleven
őstag

Haha, nehogy így járj. :DDD GIF

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#172968) ZolkoW válasza jjeahh (#172961) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én veled értek egyet, sokkal szimpatikusabb, amikor egy gyártónak van egyénisége, nem pedig ilyen balfaszságokkal áll be a sorba. Ráadásul úgy néznek ki a bringák, mint mikor mindegyik rider eggyel nagyobb vázméretet vesz ;) - És én simán vitatkozok ízléssel is, legalábbis nem fogadom el, hogy minden lehet szép valakinek.
Amúgy csillámlila, de akár rózsaszín bringa is jöhetne itthonra, ezekkel nincs bajom, már ha jól néznek ki :). (a Klein féle színvilágot annyira nem élem, de láttam már sok vad színű bringát, ami tényleg szép)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172969) parandroid válasza Studi (#172963) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ém egy 3 műanyagleszedős szettet vettem, életemben először csináltam, de abszolut nem okozott gondot. Pedig tartottam tőle, mert nem vagyok egy gyakorlatias alkat. Rá kell érezni, szerintem. Próbálkozz, bele fogsz jönni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172970) ZolkoW válasza Studi (#172963) üzenetére


ZolkoW
őstag

A trükk az szokott lenni, hogy a felni közepén legmélyebb az árok, oda kell beigazítani a peremet körben, akkor könnyebb. De ettől még vannak olyan felni-külső párosítások, amikkel meg lehet izzadni, ráadásul országútinál eleve nincs annyi tartalék (gondolom). Ha még mindig nem megy, akkor jön a szappanos vízzel bekenés, körbe a peremen, de erre még nem volt szükségem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172971) jjeahh válasza ZolkoW (#172968) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Juj, azt a márkát feltámaszthatnák :D . Persze szivárványban nekem nem kéne, de voltak szép sárga, kék Kleinek is bőven és nagyon igényesen meg voltak csinálva a vázak. Mi lett velük amúgy, beolvadtak a Trekbe?

Studi: próbáltad a gumi peremét egész körben a felni közepébe benyomni? A felni közepén van egy mélyedés, ha oda benyomod könnyebb leszedni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172972) xy.zsolt válasza Studi (#172963) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerencsémre a TL gumim szerszám nélkül, kézzel is felmegy :K Persze leszedéshez azért nekem is kell a 2db gumileszedő

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172973) Studi válasza jjeahh (#172971) üzenetére


Studi
addikt

A felfeszítéssel van a gondom, le lejön. Bár ez segíthet talán felfelé is, megnézem mindjárt.

(#172974) polonic


polonic
félisten

Sigma bc 16.16 sts vagy vdo m3.1 wl szerintetek?

(#172975) jjeahh válasza Studi (#172973) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, felfelé is segíthet :K

polonic: ennyi pénzekért én biztos inkább Bryton Rider 10-et vagy 15-öt vennék.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172976) zsocy válasza Studi (#172963) üzenetére


zsocy
őstag

Outi guminál nagyon nem mindegy a leszedő minősége, nekem van egy szett aldis, hajlik össse vissza, és van egy szett rose-os, az merev mint a fagyott kutya lába. Az országúti kereket csak a Rose-ossal tudom leszedni/felrakni.

Homofób kollégáknak, most van a pride hete, persze hogy minden a szivárványszínekről szól. Nem kell ezen megsértődni, majd elmúlik ez is. Én meg továbbra is hordom a félig rózsaszín Giro grande partenza mezemet cicanacival, és tojok rá ki néz homárnak :)

Polonic, IGPSport órák is nagyon jó ár-érték arányúak, vethetsz oda is pillantást.

[ Szerkesztve ]

(#172977) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztelek titeket Decathlonos Triban(c) ;] RC500 és Merida Speeder 100 véleményekkel kapcsolatban. Egyelőre még nem vettem meg az új bringát, de minap eszembe jutott, hogy lehet kicsit rendbe teszem a jelenlegi Merida UMF Hardy 1 vázra épített bicóm. [kép]
Amit tervezek, új keskenyebb kormány (jelenleg 700mm), alacsonyabb stucni (a jelenlegi eléggé Trialos, bár félek hogy így túl alacsony lesz - 178 cm vagyok, új külső gumik és esetleg új első teleszkóp (Solo Air / Markhor) (jelenleg RS Dart 2 van).

Ti mit tanácsoltok, érdemes erre a 26" bicóra még költeni, vagy jobban járnék ha eladom (fogalmam sincsen mennyiért) és veszek a fent említettek közül egy városit. :U
Véleményeket előre is köszi nektek!

[ Szerkesztve ]

(#172978) xy.zsolt válasza zsocy (#172976) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A mez az más téma....ott a láthatóság felülírja a homofóbitásom. Az én legfrissebb mezem is pont emiatt elég harsány színvilágú (csillámpónis :P )

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172979) itouchfan válasza koxkids (#172977) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem el kell adni. De túl sok pénzt ne remélj belőle, sztem ezek ilyen 60-80k körül mennek. Ebből értelmes, tekerhető bringát nem fogsz csinálni az tuti.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#172980) G@ben


G@ben
addikt

Egy hidraulikus tárcsafék ereje mitől függ igazán? Most egy MT200-as van a bringán és egy balesetben megsérült a fékkar, az tuti cserés lesz, de elgondolkoztam rajta, hogy egy kicsivel nagyobb fékerő nem ártana és ha már cserélnek rajta dolgokat, akkor lehet, hogy egyszerre meglépném azt is. Elöl 180-as tárcsa van fent és igazából fékez rendesen, de amit hiányolok, hogy nagy fékre emelgesse a hátulját. :D
Lehet-e külön alkatrészekben gondolkozni, pl másik fékkar, vagy másik féknyereg, vagy ez csak rendszerként értelmezhető és a komplett csere segítene?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#172981) bardi válasza G@ben (#172980) üzenetére


bardi
aktív tag

A fékkar és féknyereg merevsége, ami sokat számít szerintem, nem mindegy, hogy az ujjad által kifejtett erő hány százaléka megy el deformációra fékezés helyett.
Hogy mi mivel kompatibilis, azt nem tudom, nekem Deore M615 van, és 160-as tárcsával meg a ~73 kilómmal soha nem volt még gondom vele, egy ujjas mindenhol.
Most vettem rá 180-as XT tárcsát, meg beraktam egy új gyantás shimano fékbetétet, kíváncsi vagyok milyen lesz a végeredmény.

'92 Honda VFR 750

(#172982) jojjer94 válasza Hasaggymeg (#172527) üzenetére


jojjer94
csendes tag

Szia(sztok) :)
Nem rég kezdtem bringázni, eddig csak olvasgattam, megfigyeltem itt kb egy hónapja. Eljött az idő, hogy írjak is. :D

Hogy tetszett a Káli-medence? :)

(#172983) Atti777 válasza G@ben (#172980) üzenetére


Atti777
senior tag

A biciklis tárcsafékeket nem ismerem, így csak az autós/motoros tapasztalat alapján írom:
- nagyobb féktárcsa
- jobban tapadó betét
- minél kevésbé táguló fékcső
- merevebb féknyereg, hogy minél kevésbé nyíljon szét fékezéskor

És természetesen legyen tökéletesen légtelenítve, különben a többi semmit sem ér

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#172984) G@ben válasza bardi (#172981) üzenetére


G@ben
addikt

Gondolom az MT200-as féknyereg eléggé az alja kategória, ha csak azt cserélném, mire lenne érdemes, ami már érezhető változást hoz? A hátsó fékkel nincs gondom, az elsőn kicsit erősítenék. A fékkar őszintén szólva tetszik, a nagyon rövid karok nem igazán jönnek be, de ha hosszú fékkarból is van kicsit többért érezhetően jobb, akkor az is jöhet!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#172985) Pttypang válasza G@ben (#172984) üzenetére


Pttypang
veterán

Mt200-hoz kepest az mt-400 pl mar erezhetoen erosebb. Szerintem a fekkar kialakitasa miatt. Elol 200, hatul 400 van 180-as tarcsakkal ;]

Everybody lies.

(#172986) G@ben válasza Pttypang (#172985) üzenetére


G@ben
addikt

A biztosítót is meg kell kérdezni, hogy engedélyezett-e drágábbra csere a különbözet saját zsebből fizetésével (nem tudom, mennyire rugalmasak), de nekem 3 ujjas fékkar kéne. A régi bicajomon is az volt még műanyag fékkarral, azon tanultam meg nagyon fékezni, mégpedig a középső-gyűrűs-kisujj kombinációval és ezt még nem tudtam teljesen levetkőzni. Általános fékezésnél még mindig így húzom a kart, terepen kezdek átszokni a mutatóujj-középső ujj párosra vagy akár csak az egyikre, de vészfékezésnél még mindig az eredeti három ujjal fogok rá reflexből és félek, hogy rövid fékkarnál mellényúlnék. Vagy kezdjek el otthon a szobában napi 1-2 órát két ujjal fékkart húzogatni? :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#172987) f4lcon válasza G@ben (#172984) üzenetére


f4lcon
őstag

vehetsz 4 dugattyús féknyerget a meglévő fékkarodhoz, az hozna erősödést
vagy még nagyobb tárcsa
vagy jobb betét (jellemzően műgyantás, ha a hátsó kerék emelése a cél)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#172988) Hasaggymeg válasza jojjer94 (#172982) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az mindig szép. :)

(#172984) G@ben...Az mt200 a Shimano hidraulikusok legalja,az mt400 (Alivio) pedig a legjobb aminek még nagy a fékkarja.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172989) bardi válasza G@ben (#172986) üzenetére


bardi
aktív tag

Ezt olvasni is szörnyű, szerintem inkább azt gyakorold, hogy mutatóujjal fékezel :D
Terepen én így sokkal jobban tudom fogni a kormányt, biztosabb az egész.

'92 Honda VFR 750

(#172990) jjeahh válasza G@ben (#172986) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy erős féket szerintem elég egy ujjal húzni nagy sebességnél terepen is. Az enyém sajnos 2 ujjas Deore BR-M446, de ezt is egy ujjal használom, mert fölösleges tépni és a többi ujjamra nagy szükség van, hogy ne rántsa ki a rázós terep a markomból a kormányt :D . 3 ujjal fékezni nekem már szinte öngyilkosságnak tűnik :D . A példa kedvéért, nálam az első féket egy ujjal picit behúzva nem csak emelkedik a hátsó kerék, hanem simán le is dob a bringa, tavaly így törtem el a bordámat :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172991) Hasaggymeg válasza jjeahh (#172990) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A 446 az Alivio,nem Deore.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172992) koxkids válasza itouchfan (#172979) üzenetére


koxkids
őstag

Volt egy ilyen megérzésem, hogy egyszerűbb lesz az új bringa vétel.
Köszi! ;)

(#172993) G@ben válasza Hasaggymeg (#172988) üzenetére


G@ben
addikt

Igyekszem megpróbálni egy MT400-ast, hátha bejön. Nem kell brutálisan nagy fékerő, de az előző, V-fékes bringámon bármikor meg tudtam emelni a hátulját és az kicsit hiányzik. :D

bardi: gyakorlom, hidd el, de ha hirtelen rá kell fogni, akkor még a régi reflexek jönnek elő. :B Azt a bringát 13 évig hajtottam, az utána lévőt 10-ig és annak a fékje is inkább a külső ujjakra volt optimalizálva, szóval ennyi év megszokását kell most magamban átprogramoznom.

jjeahh: terepen nem gáz, ott alapból úgy megyek, hogy egy vagy két ujjal fogok rá, de aszfalton csak a markolatot fogom általában és vészfékezésnél még a külső három ujjal fékezek, mert azt szoktam meg. A műanyag fékkarnál nem is tudtam volna csak a mutatóujjal fékezni. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#172994) jjeahh válasza Hasaggymeg (#172991) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ami régen Deore volt, az szépen lecsordogál Alivio szintre és általában átírják a modellszámot, de néha nem. Amikor én vettem a bringát, ez a fék még Deore volt, azóta már Alivio lett és a Deore-t továbbfejlesztették. Haverom is vett amúgy tavaly 445-öt, annak a dobozán is Deore-t írt még. Ugyanezt a taktikát megfigyeltem már hátsó váltónál és fogaskoszorúnál is, mostanában ezért veszek bátran Alivio HG400-at, mert tökéletesen ugyanaz, mint a régi Deore, ami rajta volt gyárilag a bringán, szal normálisan meg van csinálva. Régebben sokan mondták, hogy montin a Deore a minimum ajánlott szint, szerintem ma már az Alivio is az (meg az integrált Acera hajtókar :D ).

G@ben: valszeg gyenge az az mt200. Érdemes reszelgetni a féktechnikát amúgy, persze ehhez nem árt egy jobb fék. Bikemagnak volt róla két jó cikke: [link] [link] . Az első cikk első fotója és az alatta lévő mondat már pont neked szól :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172995) ZolkoW válasza G@ben (#172993) üzenetére


ZolkoW
őstag

Érdemes lehet rászokni (mástól olvastam), hogy sosem, vagy szinte sosem engeded el a fékkart, viszont jó féknél ténlyeg elég egyetlen ujj. így a maradékkal kellőképpen tudod fogni a kormányt, és nem ér akkora meglepetésként semmi, mert már ott az ujjad a fékkaron. Szóval végeredményben finomabban fogod tudni adagolni akkor is, nem az lesz, hogy izomból rámarkolsz, aztán repülsz :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172996) Hasaggymeg válasza jjeahh (#172994) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is látom még most is,hogy Deorenak írják itt-ott a 4xx-et,de szerintem tévesen,a Shimanoék ezt sosem nevezték Deorenak. Meglehet tévedek de tudtommal az 5xx-6xx a Deore,alatta a 4xx Alivio és a 3xx,meg most a 2xx azok az Acera és Altus,fölötte meg a 7xx az SLX,8xx XT és a 9xx az XTR. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172997) flash- válasza G@ben (#172980) üzenetére


flash-
veterán

Deore m6000 szett, fél fémes betéttel, már kicsi sebességnél is már levegőbe a hátsó kerék ha fékezek(pedig most a nyári lángisos-sörös tömegeléssel 95kg körül vagyok)

De egy ujjal nem tudom használni pedig eléggé erősek az ujjaim..

Egyedül annyi hogy szombaton a zivatarban a margit hidon fekezgetesnel az emberek halalra remultek(ilyenkor elkepeszto hangos) de ugyanúgy fog

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172998) INTELligent válasza 6030D (#172900) üzenetére


INTELligent
senior tag

(#172900) 6030D: Köszönöm!
(#172994) jjeahh: ezek király cikkek. Azt hiszem, megvan, hogy miért fogyott el 2000 km alatt az organikus fékbetét (igaz, hogy használt volt, amikor vettem a bringát) :D .

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#172999) G@ben válasza ZolkoW (#172995) üzenetére


G@ben
addikt

Terepen ott van az ujjam, forgalmas helyen szintén, de egy városon kívüli hosszú aszfaltúton nem nyújtogatom az ujjam akár órákon keresztül, az biztos! :D
Egyébként az MT200 is jól használható egy ujjal, csak a hátsó emelése hiányzik kicsit. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#173000) f4lcon válasza Hasaggymeg (#172996) üzenetére


f4lcon
őstag

2021-re többféle Deore van, M6100 M5100 és M4100 ami sorban a 12, 11 és 10 sebességes verziókat jelöli

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.