Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172051) rétisün


rétisün
veterán

Ha már GP5000, aki használja, mennyire 25-ös a 25-ös? Mert a 4000-es szélesebb, mint a ráírt méret

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#172052) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tegnap:

Durva ez a por és szárazság, kőkemény, rázós a talaj, csúszik és a teló becsúszójára is rengeteg por rakodik fel, jöhetne már egy jó nagy adag eső.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172053) ZolkoW válasza 6030D (#172005) üzenetére


ZolkoW
őstag

Akkor én tudtomon kívül trollkodtam a tavalyi Velence maratonon? Ennek nem örülnék, akkor már tudjam!

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172054) bringasisti válasza rétisün (#172051) üzenetére


bringasisti
őstag

Névleges méret, nem szentírás. Felni függő

BENEFON DELTA--------N8

(#172055) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Hétvégén tekerni akartunk egyet a családdal, de kiderült, hogy a gyerek bringája(valszeg előző nap) defektes lett...
Pár perc után eszembe jutott, semmi gáz, hiszen pár hónapja rendeltem egy ilyen "öntapadós" rockbros patch kit szettet.
Apa nekiugrott, szétszed, dörzsöl a dörzsivel, ragaszt a folttal, vár pár percet, büszkén fújja gumit, levegő ki is szökött azonnal :W :W
Gondoltam akkor ma nem lesz bringázás....
Később ugyanezt megismételtem egy másik folttal, csak előtte tiszta alkohollal megtisztítottam a felületet, majd a konyhai kredenc lába alá helyeztem egy éjszakára a ragasztást....
Másnap reggel felfújtam, kb 10 percig tartotta magát, és ugyanugy elvált,és kiszökött alóla a levegő...

Kérdés
1: Valamit rosszul csináltam?
2: milyen hasonló cuccot ajánlanátok, hogy legyen a hátizsákban ha kirándulunk? mert ez egy határ sz@rnak tűnik. :(((

Megyek ma és veszek egy belsőt a gyerek bringájába...alapvetően én ennek a belső cserének a híve vagyok, nem a foltozásé, de most kimondottan jól jött volna, ha hétvégére meg tudom oldani egy patch-el a feladatot

Köszönöm a válaszokat :R

(#172056) Napfénysüti

18 mm-es belső szélességű felnire mekkora felniszalag kellene?

Més que un club!

(#172057) jjeahh válasza Napfénysüti (#172056) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem kb. 19mm jó lesz, nézd meg a közepén mekkora az "árok".

twine: Vegyél ragasztóst, ne öntapadóst. A jó minőségű öntapadós fajtából is nagyon jó tud lenni, de kényes helyeken, pl a belső oldalán nem tapad olyan jól.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172058) bringasisti válasza Napfénysüti (#172056) üzenetére


bringasisti
őstag

Felni függő, de minimum 18

BENEFON DELTA--------N8

(#172059) Hasaggymeg válasza jjeahh (#172052) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látom az ESI széthasadt. :DDD

ZolkoW...tudtam én volt valaki ismerős olyanban. :DDD ...én (színtévesztőként) eddig amolyan prájdos szivárványnak hittem. ;]

twine...a folt olyan elenyésző költségű,ugyanakkor fontos tétel,hogy azt tényleg nem érdemes kínából rendelni.Kiszáradnak,leválnak fóliáikról,stb.,tehát kényes és inkább minőségit kell venni.Az öntapadós meg csak végszükség esetén,úton,gyorsan,hazáig,ha van idő és lehetőség otthon,csak a ragasztós. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172060) jjeahh válasza Hasaggymeg (#172059) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, egy esés miatt. Így hosszú távú használattal már úgy gondolom, hogy elég tartós, viszont a úgy esel, könnyen szakad, mert nagyon puha.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172061) zsocy válasza Napfénysüti (#172056) üzenetére


zsocy
őstag

19-es vagy inkább 20 mm-es felniszalag kellene neked, a lényeg hogy nagyobb legyen mint a felnid 1-2 mm-el.
Én Schwalbet vettem a Roseról a gumival együtt (szintén Schwalbe) , nem is volt semmi gondom vele azóta.
Schwalbenál a tubeless szalagból van 19-es, a sima high pressure szalagból meg 20-as létezik. 20-as HP-t vettem.

[ Szerkesztve ]

(#172062) szimpláncsak válasza twine (#172055) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én eddig két félét használtam. BBB-t meg decathlonost. A dekás jó volt a BBB nekem sem ragadt meg rendesen.

(#172063) Toobee


Toobee
veterán

Egyik cimbi most mutatta meg a szerzéményét. Kell egy ilyen nekem is, bár az ára nem semmi (~160e).

https://barbieripnk.hu/

(#172064) xy.zsolt válasza Toobee (#172063) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez csodás! Mintha most jött volna le a gyártósorról :K Talán ha a nyereg fehér vagy a bandázs fekete lenne még szebb lenne....de ez már csak szőrszálhasogatás az irigység miatt ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172065) zsocy válasza Toobee (#172063) üzenetére


zsocy
őstag

Nem a hajtás oldalról tilos fotózni ilyen szép gépeket :D
Karbon a váz, ha jól látom valami Campa szett, ezek a cuccok meg nem olcsók még régiben sem.
Szerintem ha csak ki szeretnéd próbálni az országútizást jobban jársz egy használt aluval, nagyon jókat ki lehet fogni ennek az árának a feléből, lásd pl. az enyém :)
Ez a Trek meg tényleg gyönyörű!

(#172066) bringasisti válasza Hasaggymeg (#172059) üzenetére


bringasisti
őstag

Én ragasztós kivitelt használok, de nem hordom magammal a hűtő mélyén pihen. Csak otthon ragasztók. Pót belső viszont mindig van.

BENEFON DELTA--------N8

(#172067) Toobee válasza xy.zsolt (#172064) üzenetére


Toobee
veterán

Ünneplős bringa. Mutatta, hogy az apjának mit raktak össze, azt elfelejtettem fotózni. Vadászott le neki vázat, massivebikes átalakította, 5-ös Arches + Gates hajtás. Ilyen kis caferacer jellegű lett az egész gép, nagyon baba. Ha véletlelen összefutunk még, akkor azt is lekattintom.

(#172065) zsocy: ilyen régi cuccokat szokott levadászni, építgetni. Azt mondta vissza szeretné állítani teljesen gyári állapotba, talán Mirage szettet említett.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#172068) jjeahh válasza Toobee (#172063) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szép :K .

Más: ha már roadie, az outik időtálóbbak, mint a montik? Mármint egy régebbi, mondjuk 10 éves outi is ugyanolyan szabványokra épült, mint egy mai? Szal outi fronton nincs tapered, superboost, 62 fokos fejcső és 38-as becsúszó? :D Azt látom, hogy egyre inkább hódít a tárcsafék és újabban azok is átütőtengelyesek, meg az új vázakba szélesebb gumi fér, de ennyi (?).

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172069) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Sziasztok! Barátnőm vett magának egy bicajt, természetesen kikérte róla a véleményem. 5km-re lévő munkahelyre bejárni kell neki, meg rövidebb 20-30km-es túrákra. Eddig nem bicajozott egy kőnehéz váltó nélküli cruiser bicaj volt. Az új sem nagy eresztés, sportsdirectben volt 60ezer Ft. :D Viszont ahhoz képest meglepően igényes :D alu váz, 1 1/8-as ahead fejcső, cserélhető váltófül. Vázban vezetett bowdenezés. Hajtásban minden Shimano és nem a legalapabb TZ, hanem legalább Tourney. Első /hátsó váltó, hajtókar, racsni. Szerencsére a váltókar sem a revoshift csoda hanem már váltófüles. V-fékes, de az is tektro. A lánc kmc. Az ülés selle royal. Bilincsesek a markolatok. Szóval meglepődtem, hogy ennyi pénzért nem csak ipari hulladékot lehet kapni. Szerencsére nem muddyfox, hanem hallvard a "márkája", szóval remélem a bicajszerelő sem fogja alapból lehúzni, mert sportsdirectben lett vásárolva :) [kép] https://prohardver.hu/dl/upc/2020-08/10/218415_bvu9dvavg7rz7kak_p00809-152125_2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#172070) Hasaggymeg válasza bringasisti (#172066) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is idén vettem először öntapadósat,hogy ha 1edül megyek bohóckodni és ne adj isten egy defektnél többet kapok egy körön,akkor se kelljen hazatolni.Még nem kaptam/használtam. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172071) twine válasza Hasaggymeg (#172059) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm neked, és mindenkinek a segítséget.
Megnyugodtam, hogy nem én voltam a balf@sz :B :D
Mentségemre szóljon, tényleg erre a célra vettem: " végszükség esetén,úton,gyorsan,hazáig,"
Nem is tudtam, hogy létezik ilyen, hogy öntapadós folt, csak mikor ezt a kis "csengőt"
vettem a bringámra, (ami egyébként azóta is jól szolgál, és szeretem,) akkor jött velem szembe ez az öntapadós holmi.
Gondoltam, szuper lesz ha apa tud MacGyver-kedni, ha egy családi túrán defektet kapunk. :B :DDD
De repül a szemétbe :(((
Akkor veszek majd a Decathlonban ilyet...
Alapvetően meg belső csere...mert azt jobban szeretem , mint a foltozást :K

[ Szerkesztve ]

(#172072) jjeahh válasza szimpláncsak (#172069) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És nem súlynehezék vacak Suntour teló van benne, hanem rendes merev villa. A gumi mondjuk gondolom noname és a kerekek is gyengék lehetnek, de ja, viszonylag átgondolt cuccnak tűnik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172073) ZolkoW válasza jjeahh (#172068) üzenetére


ZolkoW
őstag

Tapered ott is régóta van, meg már a flatmount fék a divat, széles gumi viszont csak azokba fér, amik hobbibringák, a véroutikban súrolja a 25-ös gumi a nyeregvázcsövet, különben nem aeró :)
Persze nem vagyok kompetens, csak az alapján, ami látszik kívülről.
Tengelyhossz (boost) nem hiszem, hogy változni fog, mert az cicanacisok kényesek a Q-faktorra, azt meg úgy lehet alacsonyan tartani, ha keskeny a villa, ráadásul a gumi szélessége sem indokolja. Mondjuk hogy azt ki találta ki ,hogy országútinál az első átütőtengely ne 15-ös, hanem 12-es legyen... igaz, ez is csak addig érdekel, amíg vérhobbistaként a montim kerekét szeretném belepakolni, amúgy egy párezer Ft-os átalakító megoldja, rendes ember meg vesz bele rendes kereket..

(#172062) szimpláncsak : most, hogy írod, az nekem is BBB volt, ami sz*rul tapadt, de egyszer használtam ilyet, az működött rendesen.

Ja, országútihoz: nemrég volt szerencsém apróból levadászni egy Giant stucnit, na a kisf***** se gondolta volna, hogy az nem 1-1/8-os szabványt használ.... szerelném felfele, aztán jött a meglepetés.. Azóta egy ABS-ből nyomtatott adaptergyűrűvel használom, hogy ha már megvettem, kiderüljön, hogy tényleg jó-e a méret, de tanulságos, én nem néztem utána, az eladó meg nem említette.. (1-1/4-es a Giant OS villanyak)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172074) Hasaggymeg válasza twine (#172071) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kell a foltkészlet,túl nagy luxus kidobni egy belsőt egyetlen pici lyukért,feltéve ha nem egy defekted van évente,mert akkor tényleg cserélni kell...de hosszabb útra amúgy is kell a foltozás,kaphatsz 2 defektet is egy menet alatt,2 belsőt meg senki sem hord magával.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172075) jjeahh válasza ZolkoW (#172073) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez a flatmount fék nem tűnik akkora eresztésnek, a tapered nyak meg gondolom outi fronton nem kap akkora hangsúlyt, mert egy outi villát nem cserélnek újra/jobbra olyan gyakran az emberek, mint egy monti telót és amíg nem akarsz új villát, szinte mindegy, hogy tapered-e vagy sem. Szal ha vesz valaki egy 10 éves outit, gondolom nem lesz annyira lemaradva, mint egy montival, mármint a mai világban szinte senkinek nem kell egy drágább 3x9, 1/8, gyorszáras mtb 71 fokos fejcsővel, ott már mindenki a modernebb szabványokat keresi a jövőbeli alkatrész kompatibilitás miatt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172076) bardi válasza jjeahh (#172075) üzenetére


bardi
aktív tag

Én pl csak ezért akarok majd boost-os bicót... Remélem a superboost nem terjed el, mert egy nettó faszságnak tűnik, akkor már ott a DH-s szabvány.

'92 Honda VFR 750

(#172077) ZolkoW válasza jjeahh (#172075) üzenetére


ZolkoW
őstag

Hát igen, annyi, hogy ha PM fékes vázad van, arra azt hiszem, lehet adapterezni FM féket, de fordítva nem (mintha).
Meg ugye alapból ez a tárcsafék-nem tárcsafék dolog ott van, igaz, nem mindenki keresi a tárcsásat.
Azt egyébként nem értem, országúti fronton miért nem terjed a 12 sebesség, lehet, hogy fölösleges a nagyobb tartomány? vagy mivel sokkal kisebb lánckerékben végződik (50 helyett ~34 környéke), nem fér el a sor a küllőktől? Nem néztem dimenziókat, de tudtommal ezért létezik XD és XDR szabvány is, mert a montinál már belóg a küllők fölé a cucc, országútinál nem tudják megcsinálni. Csak az tűnt fel, hogy fékváltókarnál megáll 11-nél a dolog, vagy mindenesetre addig a szintig, ameddig a pénztárcám ellát :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172078) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#172074) üzenetére


xy.zsolt
őstag

dekás belső 425Ft volt legutóbb....én ennyi miatt nem foltozgatok :) de outiba pl amúgy sem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172079) rétisün válasza bringasisti (#172054) üzenetére


rétisün
veterán

Tudom, hogy névleges méret, azért kérdeztem úgy, hogy ' aki használja'

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#172080) cdl válasza Hasaggymeg (#172074) üzenetére


cdl
senior tag

Alap, hogy 2 belső van nálam.
(Persze csak azóta, hogy összeszedtem egy első hátsó felütéses defektet:)

(#172081) bringasisti válasza rétisün (#172079) üzenetére


bringasisti
őstag

Felni belső mérete befolyásolja

BENEFON DELTA--------N8

(#172082) Maximum1 válasza rétisün (#172051) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem tubelesses van etro18 as felnin, ha az jó akkor viszek haza tolómérőt és lemérem.

(#172083) parandroid válasza rétisün (#172079) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csüt-péntek magasságában le tudom neked mérni, ha még aktuális lesz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172084) gabro0 válasza jjeahh (#172075) üzenetére


gabro0
őstag

Lemaradva? Miről? :) Csak a tárcsa (+átütő) nem volt 10 éve meg a leeresztett támvilla. Na jó, meg kettős felfogatású patkófék. Bár a BMC már akkor is ejtett támvillával gyártotta a gépeit.

Azért a lepel alatt minden évben fejlesztik a karbonszövetet és a szövetek elhelyezését, tehát ilyen szempontból jelentős a lemaradás. Viszont ha valaki nem szőrszálhasogat, még mindig jobb, mint az alu. Persze karbonnál egyáltalán nem mindegy, hogy 10 éves belépő vagy top kategória.

(#172085) jjeahh válasza cdl (#172080) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az már szívás, de szerencsére rendesen felpumpált gumival szinte esélytelen, főleg ha tubeless.

Amúgy ha már alacsony nyomás, mostanában amióta valaki linkelte, én is újra elkezdtem szivacson agyalni, mert jó lenne alacsonyabb nyomás, jobb tapadás meg jobb csillapítás és ezek a modernebb szivacsok már egyre olcsóbbak és könnyebbek. Kíváncsi lennék hány tized bar-t lehet ezzel nyerni, 0.20? 0.30? Pl. 1.7 bar helyett 1.4 már nem lenne rossz, én egy tizedet is eléggé megérzek :)) . A gumi lefordulásától egyáltalán nem félek, attól viszont igen, hogy felütöm a felnit, jelenleg elöl 1.6, hátul 1.8 bar alá nem merek menni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172086) sebgutkopf válasza ZolkoW (#172077) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Országútihoz nem értő montisként arra gondolnék, hogy a hátul nagyobb méretű tányér (34-nél nagyobb), már jóval hosszabb váltókanalat igényelhet, amit valószínűleg kerülnek országútinál. Azt viszont nem tudom, hogy milyen az országúti 11-es rendszerek hézagolása és mennyi bennük a tartalék.
De valószínűleg nem kell aggódni, ha mindenki torkán letolták a tárcsafék és szélesebb gumis témát, mindenki új gépet vett, majd akkor lesz országútira is 12-es rendszer, hogy akit érdekel tudnom miért újat venni. :D

(#172087) ZolkoW válasza sebgutkopf (#172086) üzenetére


ZolkoW
őstag

A Rival, meg az Apex váltó (Sramnál kicsit jobban otthon vagyok, de azért annyira ott sem) elviszi a 42 fogat, legalábbis van belőlük olyan. De Sramnál 11 fölött nincs is semmi. Ha jól rémlik, Shimanónál sincs. Igaz, én 1x rendszerben gondolkozom csak, így nem is segít, ha a 12 sebességes is csak mondjuk 42 fogig menne. Amúgy lehet abban valami, amit mondasz :P - MTB fronton meg tisztára fekete bárány a 11-es, 1000%, hogy azért nem csinálnak (ezek a nagy gyártók legalábbis) szélesebb átfogású sorokat, hogy tereljék a vevőket a 12 sebi felé. Amilyen élettartamokat olvasok a láncról, sorokról, már én is terelődöm, mert ha leosztom km-re, akkor már nem olyan elviselhetetlenül drága, de amikor ki kell fizetni egy rendelésnél, akkor valahogy mégis az :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172088) flash-


flash-
veterán

üdv
kérdés Dobogókőt plilsszentlászló irányából (piros nyil)hogy ajánlott trekking bringával megközelíteni?
végig le a királykúti úton és a 1111 es úton(fekete nyil)nyugat irányából?
vagy pedig valamelyik általam zöld karikával jelzett ösvényen is meg lehet könnyen?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172089) INTELligent válasza ZolkoW (#172087) üzenetére


INTELligent
senior tag

Miket olvastál élettartamokról? Tudsz dobni linket, szerintem többünket érdekelne :).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#172090) jjeahh


jjeahh
nagyúr

A "kitörött nyakú" Kona.

(#172084) gabro0: Pont ezt írtam, hogy ha vesz egy használt régebbi outit az ember, nem kell annyira résen legyen, hogy minden a legújabb szabvány legyen, mint montinál, ahol folyton változik valami és nem árt, ha minden új szabvány rajta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172091) ZolkoW válasza INTELligent (#172089) üzenetére


ZolkoW
őstag

pl. ZsCs írta a Bikemag fórumán, hogy 5000 km-nél jár az XX1 elektronyos rendszerével, és a 0.25-ös mérő sem esik még bele. Jó, mondjuk nem tudom, ez mennyi teljes élettartamot jelenthet, 10K Km után kuka az egész, ha nem cserél láncot? vagy lehet, hogy később? Illetve láncot biztos cserél, de a sor feltételezem, hogy minimum elmegy 10000-et.
Ez nekem bő két év bringázása az utóbbi statisztikáim szerint. Viszont én a km-eim 3/4-ét a gravellel teszem meg, azaz ha montira kerülne 12-es rendszer, akkor lehet hogy 10 év alatt sem kopna el.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172092) bardi válasza flash- (#172088) üzenetére


bardi
aktív tag

Javaslom [ezt] az oldalt, itt látod a szintvonalakat. Eléggé meredeknek tűnik az a rész, aszfalton biztosan egyszerűbb feljutni Pilisszentlászlóról.

'92 Honda VFR 750

(#172093) flash- válasza bardi (#172092) üzenetére


flash-
veterán

köszi, vagyis akkor inkább kesztlőc (nyugat ) irányból aszfalton ha jól értem

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172094) INTELligent válasza ZolkoW (#172091) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#172095) Dudi08


Dudi08
tag

(#172079) rétisün:
8 bar körül 25-26mm-t mértem a GP5000-nél 17-18mm belső felni szélességnél.

Más téma:
Pár napot vissza olvasva láttam, hogy 25->28mm-es váltásról érdeklődött egy kolléga.
Valószínűleg én vagyok a kényes, de erre Cegléd felé az utak döntő többsége szerintem elég retek minőségű, ezért én elgondolkodtam hogy a 25-ös GP5000-et lecserélem.
Öcsémnek 28mm-es Mavic UST gumijai vannak, kölcsön kértem tőle és mivel TLR a gumi, a saját gyári alap felnijeimet átalakítottam TLR felniszalaggal. Senkinek sem ajánlom hogy a nem TLR felniket alakítsa át,de nekem működik. (tudom felelőtlen, veszélyes is lehet stb.. de egy tesztet megért a dolog)
A felni szalagra kell nagyon odafigyelni, mert nekem olyan problémám volt, hogy korábban tej nélkül már teszteltem, de mivel tej nélkül nem tartotta a nyomást, ezért inkább belsővel használtam tovább. Most amikor szereztem gyorsan tejet (Joe's), ismét
tesztelni szerettem volna, de a felnire nem akart a gumi rá"robbanni". A küllő furatok sértették meg a felni szalagot, ezért ott engedte el a levegőt. A felniszalag cseréje után tökéletesen felugrott a felnire a gumi, a tej segítségével pedig tartja a nyomást.
Komfortban nincs ég és föld különbség, nem nyel el minden hibát, de nekem tetszik és a rázósabb utakon kevésbé fáradok el. Elől a 8bar helyett 5 baron megyek most, hátul 6 bar. (85kg vagyok)
Tempóban mintha lenne különbség a jó utakon, de erre nem mernék megesküdni, mert keveset megyek számomra nagyobb tempókkal (35-40kmh és felette). Rossz, kicsit rázós "vibrálós" úton egyértelműen jobb tempóban, mert kevésbé adja át a rázkódást.
Én 99% hogy le fogom cserélni véglegesen a belső + 25mm kombót TL+28mm-re.

[ Szerkesztve ]

(#172096) Napfénysüti válasza Dudi08 (#172095) üzenetére

Köszi a beszámolót én gondolkodom a 25 -> 28 váltáson. Ha csak ennyivel szélesebb a GP5000 akkor simán jó lenne a 28-as.
Meg amiket a TL-ről írtál az is elég szimpi, én is 90 kg vagyok szóval nem egy könnyű rider és jól jönne ha a szarabb utakon kicsit segítene a gumi. Nálam a felni se gond mert TL ready és gyáriag van is benne szalag (remélem jó még).
Összeállítottam egy szettet magamnak kezdésre de azért azt látom nem egy olcsó móka az átállás, nekem valami 140 euró jött ki a végére. De hát egyszer meg kell lépni. :)

Apropó, nincs valakinek fölös Rose kuponja? :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#172097) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Megerősítésként kérdezném, ennél a kategóriájában van jobb ár-érték arányú gép 250 körül? Köszönöm.

(#172098) #75376384


#75376384
törölt tag

azt sikerult eldonteni, hogy vegul 830 edge lesz a gps, de ez a ket csomag nem teljesen vilagos. a montis boundle 1-2 tartozeka roppant szimpatikus (tok, kerekre szerelheto ketyere, bar nem tudom mennyire szukseges az, rovidebb kar bar nem szeretnek taknyolni), de a masik verzio pulzusmeroje se lenne rossz. jol gondolom, hogy mindenkepp a montis kellene es utolag beszerezni egy pulzusmerot jobban megeri? vagy a simaval jobban jarok es kulon megvenni, amiket gondolok, hogy kellene?

(#172099) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Végre én is eljutottam addig, hogy megírjam a Bükk Maraton beszámolómat. Akit érdekel az itt találja.

(#172100) jjeahh válasza #75376384 (#172098) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Melyik az a két csomag? Sebességmérő szenzornak szerintem az elején biztosan nem fogod szükségét érezni és valószínű, hogy később sem, tokot külön is lehet venni, akár 1-2 dolcsi kínából és semmi gond nincs a minőségével, konzol is kb 1000 féle utángyártott van, nekem pl. 3 van itthon, egy eredeti Garmin, egy Sram és egy kínai Toseek, a kínait használom... amíg meg nem jön a csengővel egybeépített kínai Hidemybell másolat :D . A pulzusmérőt meg te tudod, hogy szükségét érzed-e, én személy szerint már el sem indulnék nélküle tekerni, mert egyrész alapozni kötelező, másrészt segít beosztani az erőmet és stravan visszanézni, hogy mennyit fejlődtem pulzusban, de ez is teljesen egyénfüggő... van csaj ismerősöm, akinek van pulzusmérője, de nem érdekli és nem hordja egyáltalán. Az biztos, hogy a sok apróság közül majdnem mindent be lehet szerezni utólag is olcsón, de a pulzusmérő az már drágább cucc, ha külön veszed.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.