Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172251) parkr


parkr
őstag

nekem van egy lidl-ös, annak semmi baja.. pedig vagy 3+ éves már
igaz külön nyomásmérővel nem ellenőriztem hogy mennyire pontos, de ki garantálja hogy a mérő viszotn pontos? :)

(#172252) xy.zsolt válasza parkr (#172251) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha a mérő nem is tized bar/psi pontos akkor sem ugrál random :) mint a pumpán lévő

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172253) 6030D válasza cdl (#172245) üzenetére


6030D
Ármester

Ok, de délre érjünk vissza, mert ebéd után indulunk haza. :DDD

Sefter: nem, ezzel csak elmentünk élelmet felfedezni a környéken. Ellenben voltam tekerni minden nap a bringaúton, és megint elment a kedvem a Körtől. :) Illetve alternatívaként kitaláltam az este 9-es indulást, vagy végig a főúton.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172254) CragON válasza nemeth989 (#172243) üzenetére


CragON
aktív tag

Ellen példa:
Én pont ma beszélgettem egy bringással aki sokáig outizott és most meg csak kizárólag mtb.
Az ok amikor rákérdeztem miért:
"Á, soha többet. Sok barátomat csapták már el az autósok, köztük volt egy halál eset is."

(#172255) Sefter válasza G@ben (#172247) üzenetére


Sefter
veterán

Bocsi, ezt nem tudtam :B
Nekem sks pumpám van, azon jó az óra, csak árban több volt..

Psn ID: sefter_hun

(#172256) G@ben válasza xy.zsolt (#172250) üzenetére


G@ben
addikt

Jó lenne, hogy ha a nyomásmérő nem is pontos, de ugyanazt az értéket mutassa ugyanannál a nyomásnál, ne ugráljon össze-vissza! Ezért is gondoltam a Decathlonosra, árban még belefér, meg talán a minősége sem olyan rossz. 4 bárnál többet nem kéne tudnia, de azt megbízhatóan.

Sefter: magamnak én is SKS-t vettem akciósan, de még az is több volt, mint most a keret. :)

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#172257) CragON válasza Szakbarbár (#172208) üzenetére


CragON
aktív tag

A mester elrontotta, a láncvillába bele kellett vágnia, mert a gumi túl széles. :D

(#172258) bardi válasza CragON (#172254) üzenetére


bardi
aktív tag

Pár autós hozzáállását tapasztalva, szerintem az országúti tekerés sokkal inkább extrémsport, mint az, hogy egy köves lejtőn legurulok az erdőben. Az a pár km, amit autósok között vagyok kénytelen megtenni, nekem bőven elég...

'92 Honda VFR 750

(#172259) Napfénysüti válasza Sefter (#172255) üzenetére

Nekem is SKS van, nem olcsóak de tényleg jók a pumpáik. Belegondolva hány évig használja ezeket az ember szerintem megéri egy ilyen minőségibbe befektetni.

Més que un club!

(#172260) CragON


CragON
aktív tag

Ma Budapesten vettem egy mtb rövidnadrágot és gondoltam megosztom a szakértő bringás boltok hozzáállását.
Bementem az első boltba, mondtam konkrétan mit szeretnék kb milyen méreteben. Erre az eladó azt mondja, nincs és már nem is lehet kapni. Gondoltam ez baromság, de jó, ha nem hát nem, megyek tovább.
Második bolt, van készleten amit keresek. Kapok egy L-est, próbálom. Mondom, túl bő és hosszú a szára kellene egy M-es. Eladó mondja, á az ugyan ilyen csak a dereka szűkebb, felesleges megpróbálnom. Hiszek neki, mivel ő csak tudja.
Harmadik bolt, bemegyek, látom az eladón olyan nadrág van amit vadászok és kb egy magasak vagyunk és jó a méret. Mondom ilyen kell, mi a méreted? Mondja "M".
Hát mégis csak jó lesz az az M-es méret, de az eladó azt mondja nincs készleten M-es, csak az van ami ki van rakva. (Sok "S" és mégtöbb "XL")
Kérdem, hogy esetleg nem akar szétnézni, hátha van a szekrényben. Nem nagyon mozdult meg így még győzködtem és csodák csodájára az állvány alatti szekrényből "kiborult" a sok M-es több színben is.
Próba, jó is, meg is vettem.

Úgy látszik néhány embert nem a megfelelő munkakörben alkalmaznak...

(#172261) CragON válasza P11 (#172166) üzenetére


CragON
aktív tag

Nekem Five Ten Freerider-om van és nagyon ajánlom. Kényelmes, jól tartja a lábat és megfelelően merev a talpa. CB stamp3-ra odaragad. :)

(#172262) anderledani válasza anderledani (#172046) üzenetére


anderledani
őstag

Ma felhívtam a rokon sportot hogy szeretnék egy most vásárolt használt bringát átvizsgáltatni meg az esetleg szükséges karbantartásokat elvégeztetni. Azt mondták ha ma viszem hétfőre lenne meg... a honlapon az van hogy nagyon maximum 3 nap. ennyire lefoglaltak?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#172263) Hasaggymeg válasza 6030D (#172253) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A déli part dög unalom,az északi egy fokkal jobb,de úgy is vannak itt sokkal jobb 200 kilométerek mint a kör.Tegnap míg jobbik felem napozott én fel-le nyomtam a világosi emelkedőn mígnem lett vagy 300 méter.Le az aszfalton,fel az állomás melletti gyalogos átkelőhöz vezető kockaköves ösvényen. :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172264) zsocy válasza anderledani (#172262) üzenetére


zsocy
őstag

Igen, nyár van és a vírus miatt amúgy is mindenki bringát vett. Télen lehet azonnal tudtak volna foglalkozni veled, bár már ez sem ilyen biztos.

(#172265) blountex


blountex
senior tag

Sokat nézegettem kerékpár komputert és a Bryton Ryder mint márka tetszik főleg a 420E, de nem annyira olcsó és ahogy olvastam itt a fórumon bizony vannak vele problémák. Amik igazán jók, normális térképes rendszerrel azok olyan 75-110e között van, ennyit nekem nem ér lévén túl sokat nem biciklizek hosszútávon. Ezek az új featurek amíg lecsorognak 40-50e kategóriában az gondolom nem mostanság várható.

Ráakadtam 2 tetszetősre, egyiknek sajnos nem túl nagy a kijelzője:
XOSS G1+
Ami igazán nagy meglepetés volt, az hogy ennek nagyon nagy a kijelzője:
CYCPLUS M1

Agydinamós lámpa:
Van ettől jobb, nagyobb luxal rendelkező?
Axa Lux 70+

Steady parkolófunkció és on/off kapcsoló mindenképp szükséges.
Egy régi Axa Pico 15-tel van gyárilag szerelve a bicikli, erről lenne a csere.

[ Szerkesztve ]

(#172266) gabro0 válasza xy.zsolt (#172048) üzenetére


gabro0
őstag

Pár órányi elvacakolt idő után találtam meg a hibajegyet 5 évről korábbról [link]. Nemrég írta a fejlesztő, hogy dolgozik rajta :) Akit érdekel a Brouter százalékos kijelzés, pingelje meg a fejlesztőt vagy iratkozzon fel az értesítésekre a fenti linken.

(#172267) maximilian4 válasza nemeth989 (#172243) üzenetére


maximilian4
addikt

Jól van, én benne vagyok. Majd írj rám. Tervben volt már a Tószeg is. Sokszor járok arra autóval, láttam hogy szépen meg lett csinálva, hátha még haladni is lehetne. Mondjuk holnap kondizni akartam, de lehet helyette eltekerek Tószegre meg vissza. Sztem az is lesz egy 30-as. Az annyira nem durva. Hétvégén meg Balaton déli part (igen, az északi a jobb kerékpáros szempontból), de ott is akarok valamit csinálni. :D
Szóval tervek vannak bőven. :D

Maxi

(#172268) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv, tudtok valami jó rugós nyerget? Közepes méret érdekelne.

(#172269) jjeahh válasza parkr (#172251) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha a nyomásmérő és a pumpa is ugyanazt mutatja, akkor valószínűleg pontos. Nálam pl. az SKS pumpa és a Schwalbe mérő ugyanannyit mutat, így megbízok bennük. Szerintem ha egy pontatlan pumpa miatt túlléped az ajánlott nyomást, vagy nagyobb értéket mutat a valósnál és emiatt felütéses defekted lesz, vagy lefordul a gumi, az rizikós, + kellemetlen is, hogy nem tudod belőni rendesen a nyomást, pl montin tubelessel én 1-2 tized eltérést is nagyon megérzek és elvileg ezek a random lidldeca pumpák ennél sokkal többet is tévednek. Szal nem mondom, hogy nem érdemes olcsó vacak mérős pumpát megvenni, de ha már ilyent vesz az ember, érdemes mellé egy rendes digitális nyomásmérőt is venni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172270) arcitec válasza _Atesz (#172268) üzenetére


arcitec
addikt

Attól még fájni fog a fertály. Edzeni kell, meg jó bicajos gatyó .. ;]

[ Szerkesztve ]

(#172271) manager2220 válasza CragON (#172260) üzenetére


manager2220
tag

Milyen nadrágot vettél és hol?

(#172272) parkr válasza jjeahh (#172269) üzenetére


parkr
őstag

én inkább digitális nyomásmérős pumpát tervezek venni :)

[ Szerkesztve ]

(#172273) jjeahh válasza parkr (#172272) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, valszeg az a legjobb, bár még akkor is van a nyomásmérőnek létjogosultsága, ha tekerés közben egy defekt után megfelelő nyomásra akarod felpumpálni :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172274) flash-


flash-
veterán

Az 52/36 os tányért kezdőként(4 éve trekkingezek) felejtsem el?
Az már mindenképpen szivas lenne?
Nem tervezek alpokba meg ilyen durva hegyekben tekerni, 99% itthon..

Canyon Endurace al 7 tetszene de azon a shimano 105 szetten a fenti hajtókar van..
Vagy a trekkingemhez képest(48-38-28) (hátul shimano 8-as kazetta) ez se lenne "nehezebb"?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172275) bringasisti válasza flash- (#172274) üzenetére


bringasisti
őstag

Három tányér szerintem neked szimpatikusabb

BENEFON DELTA--------N8

(#172276) xy.zsolt válasza gabro0 (#172266) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi az intézkedést :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172277) Acef válasza flash- (#172274) üzenetére


Acef
addikt

Szia,

Amennyiben nem jársz hegyekbe akkor nyugodtan vedd.

Nekem elöl 42/52 hátul 12-32 van. Ez hegyek nélkül tökéletesen elég, Te pedig 36/52-t írtál. Kizárt, hogy túl hosszú lenne.

Am<gy találsz a netet áttétel kalkulátorokat, össze tudod hasonlítani a jelenlegi áttételeddel.

[ Szerkesztve ]

(#172278) flash- válasza Acef (#172277) üzenetére


flash-
veterán

Hát azért az itthoni klasszikusokat megtekerném(mátra, dobogókő, János hegy, stb)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172279) itouchfan válasza flash- (#172278) üzenetére


itouchfan
senior tag

Akkor az a kérdés, hogy hátul mekkora a legnagyobb fogaskerék. Gondolom 34-es, azaz nincs 1:1 áttételed, se könnyebb. Az úgy combos lehet egy hosszabb emelkedőn, de erőnléttől függ.

Más, fontos: tudna valaki egy értelmes kerékpár adásvételi mintát küldeni, mert nem találok sehol? :U

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#172280) zsocy válasza flash- (#172278) üzenetére


zsocy
őstag

Simán megtekersz bármit azzal a hajtással, főleg azzal a Canyonnal. Más lesz mint a trekkingen, de hamar bele lehet jönni. A bringa kisebb súlya sokat segít majd.
Az enyémen 52-39 van, eddig mindenhová felmentem vele, bár óriás mászások még nem voltak mer' utálom :)

@Isti, outira nem való a három tányér, de egy 52-36 kompakt mindenhová elviszi, az erőtől meg a hátsó sortól függ inkább.

@_Atesz, a Brooksok közt nézz szét, az áruk nem fog tetszeni, a minőség valószínű igen. A nyereg amúgy mindenkinek más, nem igazán lehet ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#172281) bringasisti válasza flash- (#172278) üzenetére


bringasisti
őstag

János hegy Svábhegy megálló előtt van egy rövid szakasz 50 méter ott kell pakolni a váltót rendesen

BENEFON DELTA--------N8

(#172282) Acef válasza flash- (#172278) üzenetére


Acef
addikt

[link] fixed gear calculator áttétel számoló
Ezzel a kalkulátorral számolj, így eldöntheted, hogy a mostanihoz képest mit várhatsz az 52/36-tól

[ Szerkesztve ]

(#172283) bringasisti válasza zsocy (#172280) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért a János hegy mint írtam az se kutya. Egyszer mentem fel és a fogaskerekű vágánya mellett két fickó ült a járdán . Víztoronyhoz érve egy bringás áll az úton és néz lefelé. Mondom neki meghaltak a fiúk estig nem jönnek. Röhögve legyintett , nem is mondott semmit.....:)

BENEFON DELTA--------N8

(#172284) itouchfan válasza itouchfan (#172279) üzenetére


itouchfan
senior tag

Megvan, összefoglaló :R

Bringasisti: az a Diana utca, az jó kis rész, csak rövid. ;]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#172285) bringasisti válasza itouchfan (#172284) üzenetére


bringasisti
őstag

Annyira nem ismerem mert leszegett fejjel mentem mindig fel. De az áttétel kapcsán volt hogy én az 1* 10 ellen foglaltam állást és kaptam az ívet. Megjárom Velencét jövök haza a Kamaraerdei emelkedő tetején három félmeztelen 20 éves srác tolja a gépet. Látszott rajtuk hogy bérletük van terembe. Én akkor már hatvan felé közeledtem. Fölmentem ott ahol nem tudtak és mentem 84 kilométert. Amatőr szinten a 3 tányér kötelező nem attól lesz valaki profi hogy 1 vagy 2 tányér, hanem attól hogy felépíti magát.

BENEFON DELTA--------N8

(#172286) nightmare13 válasza ggeleven (#172227) üzenetére


nightmare13
senior tag

KRESZ szerint ha van kerékpár út, akkor nem mehetsz az úton, ha kint van a tábla, ha nincs.

"Ha az út mellett van kerékpárút, akkor csak itt szabad kerékpározni, kivéve, ha az úttesten kerékpáros nyom (piktogram) van felfestve, ugyanis ebben az esetben az úttesten is szabad kerékpározni."

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#172287) parandroid válasza nightmare13 (#172286) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aha, ahol csak 30-cal mehetsz max, a betonbontó gyökerek kirázzák belőled a szart is, 80 centi széles az egész (a közepén az obligát sárga szaggatott vonallal!), és biztos, ami biztos, 30 m-enként tesznek bele egy-két derékszögű sikánt is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172288) #75376384 válasza zsocy (#172280) üzenetére


#75376384
törölt tag

"bár óriás mászások még nem voltak mer' utálom :)"

hogy lehet ekkora szentsegtörest leirni? :Y

(#172289) jjeahh válasza #75376384 (#172288) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172290) bringasisti válasza parandroid (#172287) üzenetére


bringasisti
őstag

Én ezért utálom a Balaton körüli bringa utakat. Te is mész és jön szembe egy országúti versenyző. Kilincs a kilincsen és a sebesség differencia mindössze 60-70 kilométer

BENEFON DELTA--------N8

(#172291) inifini válasza itouchfan (#172284) üzenetére


inifini
tag

És ha már ott feltekertél, akkor irány fel az Erzsébet kilátóhoz is, az teszi fel az i-re a pontot :)

(#172292) ggeleven válasza nightmare13 (#172286) üzenetére


ggeleven
őstag

Köszönjük a pontosítást! Ezt jó tudni (bár sokan nagyon leszarják, ahogy látom). :R

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#172293) arcitec válasza bringasisti (#172290) üzenetére


arcitec
addikt

Dudálni kell és megfelelő időben jelezni , hogy no no no ... Persze ha van rá idő...
Tudom szar, mert mentem a egyetemi oldalon soroksár felé és sok mondhatni sok fiatalka
- de persze lehetne bringás is és bármilyen bringás- Lime rollereken és persze bal oldalon a gyalogosok is nekem szembe. De nem akarna ám megállni kerül és jön velem szembe.
Megfelelő időben erélyesen rájuk kellet üvölteni, hogy megállsz b@meg, mert jövök neked szembe. Na ez hatott , de csak is ez. Egyébként ez egy új módi az utósoknál is, nekem kell félrehúzódni mert jönne velem szembe a sávomban, mert kerül a köcsög. Sokszor azt csinálom olyan íven megyek, hogy még csak gondolata se legyen. Sorolhatnám. Elsőbbség utolsó pillanatban megadása stb. Elképesztő ez a fajta negatív kultúr viselkedési trend, ezeket kellene kiszűrni. Csak nincs aki tegye :((( U.I: Egyébként azok a rollerek gyalogosok közt, de még bringáshoz képest is rettentő gyorsak. És ott száguldoznak, mert járdán gyalogosok közt bizony az száguldozás. Pedig mintha betiltották volna őket. :U

[ Szerkesztve ]

(#172294) nmate91 válasza inifini (#172291) üzenetére


nmate91
tag

[link] ez a tuti út fel :D

(#172295) bringasisti válasza inifini (#172291) üzenetére


bringasisti
őstag

Főleg míg nem volt aszfalt csak hatalmas kövek voltak lerakva.

BENEFON DELTA--------N8

(#172296) nightmare13 válasza ggeleven (#172292) üzenetére


nightmare13
senior tag

Persze, tudom, hogy sokakat nem érdekel és nem is fog, mint ahogy a kötelező tartozékok sincsenek fent a bringákon, leginkább csak azért írtam ide, hogy ha a lottónyeremény valószínűséggel megbaszcsiznak valakit a rendőrök, akkor tudjon róla, hogy miért :)

Egyelőre ugye a rendőrök nem nagyon foglalkoznak a bringásokkal, bár most a hirtelen megugrott népszerűség miatt lehet rájuk szállnak.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#172297) bringasisti válasza nmate91 (#172294) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha szinezni szeretnéd akkor Széchenyi-emléktúra úton menj. De csak ha új lánc van a gépen.

BENEFON DELTA--------N8

(#172298) parandroid válasza nightmare13 (#172296) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Németeknél az országúti kerékpár amúgy sporteszköznek minősül, egy csomó minden alól kivétel, kötelező felszerelések sem kellenek rá (prizma, lámpa, köcsögduda, meg egyéb hülyeségek *), illetve a bringautas szabály sem érvényes rájuk. Mondjuk van is kultúrája a sportnak, nem véletlen, hogy az ironman vb első három helyezéséért 3 német öli egymást évek óta.

p

Ui.:
Nem vagyok persze öngyilkosjelölt, nekem is vannak fényvisszaverő csíkjaim, hátsó villogóm az ülés alatt, meg a sisakon is, sőt, csengőm is, a hajnali menetekhez meg felcsattintható első lámpám is.

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172299) ZolkoW válasza parandroid (#172298) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem csak az első fényvisszaverő hiányzik, de most, hogy lett előrenyúló rendes fém konzolom a GPS-hez, lehet hogy annak az aljára eszkábálok, és akkor megint lesz...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#172300) sebgutkopf válasza jjeahh (#172182) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azta! Nálatok még tó is van!
Fel a hegyre lefelé meg egy dropról be lehet ugrani a vízbe felfrissülni bringástól :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.