Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146475) HollyBoni válasza jjeahh (#146467) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem inkább a gumi szorossága a szűk keresztmetszet. Az oké hogy a felni meg a gumi is mondjuk 622, de mindig vannak kis eltérések. Minél szorosabban van a felnin, annál kevesebb levegő szökik ki mikor először fújod, és annál több levegő marad arra hogy szépen feltolja a gumit ahova kell.
Én jelenleg inkább a gravel világában mozgok, és hallom hogy sokan megvszenvednek a 35-40mm-es gumikkal is. Vannak pl. a Compass (most már Rene Herse) gumik. Arra mennek direkt hogy minél könnyebb legyen a gumi, és minél jobban csillapítson. Azaz puha oldalfal, minél kevesebb anyag. Sokszor egy 35-ös gumijuk olyan könnyű mint egy normális 28-as outi gumi. Láttam nem egy képet ahol a tubeless folyadék eresztett konkrétan az oldalfalon keresztül, annyira vékony. Mégis hallottam csomó horror sztorit hogy mennyire meg kell szenvedni vele (meg hogy mondjuk kompresszorral megküldés után lerobbant a felniről).

(#146471) Fall-N: Akkor lehet inkább 3500ft-tól kellett volna írni. :) Nekem vagy egy 10 éves Bike+ pumpám van, rajta van még a régi árcédula, 4500ft. Tavaly vettem rá új BBB fejet és tökéletesen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.