Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111101) Vasinger! válasza HEAHEA (#111099) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hm...jónak néz ki köszönöm. Kb. ennyit szántam erre :D :R

(#111102) smkb


smkb
őstag

Rutlandon megindultak a 2018-as bringák akciói, Marinok 25% os kedvezménnyel. Sok egyéb közt a Muirwoods szerintem egy nagyon jó vétel mindenes bringának.

Cromo váz és villa, bár alap de shimano hidrós fék, 3*9 es altus. 412 fontért nagyon jó bringa. Egész montis váz, 50mm ig eszi a 700c gumikat, úgyhogy akár merevvillás 29er-nek is lehet használni, vagy fittnessnek vékonyabb gumikkal. Szutyok, szarabbul felszerelt baddogokért többet kérnek idehaza...

(#111103) Hasaggymeg válasza Corsair90 (#111100) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rá kell ülni mind2re,a Decaban még tekerhetsz is egy kicsit rajta,így kiderül melyik a tied.

(#111051) eddie1978...hát az a felső vázcső letörés nem lesz a kedvencem,az biztos. :U

#111080) Ļantos...kettőt,plíz!

(#111083) J.C.G....szerintem 8-9 alá ne nagyon menj.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#111104) cozmo válasza HEAHEA (#111099) üzenetére


cozmo
őstag

Nekem van. Felejtös!
Nekem az a Bodyscanning 73-74cmre mondja a nyeregmagasságot. Közben meg akkor a nyeregben ülve kb a talpam leteszem. És helyette 78cm en ülök így van majdnem nyújtva a lábam alsó pedál pozícióban.
:Y
Tehát az Alpinebike-os eladók flegma nemtörődömsége okoz ekkora mérési pontatlanságot, vagy a szoftver szart sem ér. Esetleg mindkettő.

És mivel visszamentem hogy nem frankó újabb mérés újabb pénzbe került folt pofájuk, és ugyanúgy szar :U

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#111105) Acef


Acef
addikt

Ránéznétek?
Tehát ez egy univerzálisnak mondható fékpofa, vagy egy cserélhetőhöz való gumi?

[link]

(#111106) 6030D


6030D
Ármester

Mali Skorpio
jjeahh-nek(/nak) ajánlom figyelmébe a hegesztési varratok eldolgozását. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#111107) trialboj válasza 6030D (#111106) üzenetére


trialboj
őstag

A hétvégén láttam két nagyon alap devron bringát, tényleg szépen el volt dolgozva, kb mint ez. De az én 15ös bergamont bringámon is elég profi a felső cső és nyeregcső hegesztése, talán nem ennyire, viszont ahogy látom a linkelt gépen sem nagyon törődnek a középtengely és hátsótengely részeivel, ott ugyan olyan "elnagyolt" az összes alu váz.

Az enyém 6013 super lite alloy triple butted, ami nem tudom pontosan mit jelent, de körömmel pöcögtetve pont olyan hangja van mint egy karbon váznak, semmi fémes csengés nincs benne. Első ránézésre azt hittem hogy karbon váz, csak az eladó elírta a hirdetést.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#111108) eddie1978 válasza cozmo (#111104) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én már fenntartással kezelem ezeket a méréseket, mióta a Shimano-s BikeFit montira kidobott 130mm hosszú stucnit egy számmal kisebb vázzal, ami miatt aknára mentem a Radonnal. Érdemes odafigyelni. Ellenben a nyeregmagasságot jól belőtte a szoftver. Azt mondjuk magamtól is tudom hogyan jó.

(#111109) cozmo válasza eddie1978 (#111108) üzenetére


cozmo
őstag

Hát ez az! Hogy a pékf@szába tud pont a nyeregmagassággal tévedni az BikeFit?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#111110) jjeahh válasza 6030D (#111106) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, olvastam pár percel ezelőtt :D . Devron alternatíva ha olcsón csiszolt heggesztést akar az ember? :D . Kár, hogy a 2018-as Devronokat már nem csiszolják... de nekem azért valszeg jobban kéne picit olcsóbban ez, vagy picit drágábban ez, valamivel jobb a felszereltségük. Amúgy ha már ma pont a súlyon rugóztunk, ez a Mali 15kg csupaszon :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#111111) HEAHEA válasza cozmo (#111104) üzenetére


HEAHEA
tag

Köszi, hogy szóltál. Én is gondoltam, hogy elmegyek ilyen bemérésre valamikor. Akkor ez tényleg felejtős. Ott van még a velencei bolt mérése, úgy emlékszem Napfénysütinek van vele tapasztalata.

(#111112) Hasaggymeg válasza jjeahh (#111110) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mit művelnek ezek a felső vázcsővel,az már nevetséges! :Y Mi jöhet még,tengerészcsomót tesznek rá? :F

(#111111) HEAHEA ...menő a hozzászólásod száma,ezt hogy csináltad? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#111113) RaiZka válasza 6030D (#111050) üzenetére


RaiZka
tag

ezert "mutogatunk" bolyozas kozben :) Engem spec total hidegen hagy barmilyen hegyi osveny, en azt szeretem amikor 10-15en tempozunk bolyban. Kinek a pap kinek meg a... :) (persze ez utobbi nem feltetlen neked szol) A logikat meg ne keresd a prizmaban mert nincs.. Ha sotetben megyek 2 lampa mindig van elol, hatul meg 2-3.. Nem nagyon lattam meg olyat akinek prizamja volt de lampaja nem..

cozmo kell neked ilyeneket linkelgetned?! Van mar eleg lampam, de azert ment watch listre.. Foleg a prizma miatt.. Szoval koszi :)

[ Szerkesztve ]

(#111114) Monyos


Monyos
aktív tag

Köszi a kilométerórás segítséget, akkor maradok ennél. Így még olcsóbb is mint gondoltam, a különbözetből pedig veszek egy öngyógyítós belsőt pluszba.

Más:

Most vettem észre, hogy párom bringájában nem durván, de észrevehetően (ő nem vette észre... :) ) kotyog a villa a fejcső és villanyak találkozásánál. Nem tudom mi a pontos megnevezése, de neki még a hagyományos fejcsőmegoldással van szerelve a bringa. Ezen lehet valahogy segíteni, meghúzni?

(#111115) ivana válasza Monyos (#111114) üzenetére


ivana
Ármester

Persze, de érdemes lenne azért szétszedni, de az se nehéz:
- Első kerék ki
- Stucni kivesz kormányostul (ha nem outi akkor valószínűleg nem kell bowdent kiszedni)
- záróanyát kitekered (általában 32-es)
- leveszed a körmös alátétet
- felső kónuszt letekered kézzel
- kiveszed a villát
- ellenőrzöd a kónuszokat golyókat, ha hibás csere, ha nem tisztítás és zsír
- minden vissza, felső kónusz pont ne rágjon
- felső kónuszra körmös alátét
- záróanyát rendesen rá kell húzni

(#111116) eddie1978 válasza HEAHEA (#111111) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ott voltam én is mind CX mind mtb mérésen (statikus mérés). Igazán nem a vázméretet adja meg jól (az ajánlott bringák nagyon szórnak), hanem a nyeregmagasságot és a stack/reach mellet még a középcsapágytól a kormány és a nyereg távolságát, illetve a nyereg kormány távolságot. Na azok pontosak. Az ajánlott vázméret montinál nálam a 608-650mm felsőcső között volt minden. Adatbázisában van sok gyártó sok modellje. Azokból is ajánl. Na ott volt szórás rendesen. Igazából a fenti méretek a fontosak.

Kiindulási alapnak jó.
Illetve annak, aki tényleg komolyan kerékpározik és már csak az apró finomítások hiányoznak, amivel még tudja növelni a teljesítményét. Itt fontos a visszacsatolás egy-egy módosítás után.

Voltam még a Speci félén is. Na ott kiderült, hogy minden ok. Esetleg 120mm->110mm stucni lehetne, mert akkor sokkal merevebb voltam mint most. Ennyi.

A Shimano-s ajánlás így néz ki:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#111117) jjeahh válasza Hasaggymeg (#111112) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ibis Mojo meg Orbea Oiz sem tetszik? Persze azért azok sokkal dögösebbek :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#111118) eddie1978 válasza jjeahh (#111117) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nekem az Alma jön be nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#111119) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Megjött a levél a boltból, a Cube Acid rendelésre!

Sajnos megrendelését nem tudjuk teljesíteni, mivel a megrendelt kerékpár
elfogyott, és nem tudjuk megoldani a beszerzését :F

(#111120) Neck


Neck
veterán

Ez a Mali mennyire rossz vétel?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#111121) Ļantos válasza Hasaggymeg (#111103) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Rendeltem :DDD

(#111122) ZolkoW


ZolkoW
őstag


Nincs megtömve, de elég sokat elnyel, az látszik :) múlt héten érkezett, a csodaszép zoknikkal együtt.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#111123) pc360 válasza Neck (#111120) üzenetére


pc360
addikt

Eléggé, gondolom teljes áron próbálja továbbnyomni. Röhejes kormányszár, Malira címkézett noname teló... :D 130-150-ért használtan sokkal jobb vételek léteznek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#111124) ivana válasza Neck (#111120) üzenetére


ivana
Ármester

Eléggé. Ez a beállítás :O

(#111125) jjeahh válasza Neck (#111120) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Neked monti kell nem? Ez cross.

ZolkoW: Ilyesmin én is agyalok, de félek, hogy hegyről lefele zavarna amikor kiállva "ráülök" a hatsó kerékre. A kisebbek meg túl picik.

ivana: a haverinám crosstrekkingjén is így áll a stucni, a nyereg meg teljesen le van tolva, oszt 10 percenként rázza a karjait, mert zsibbadnak :DDD

szunya1: Nadrágban, nadrág nélkül, jöhet, akár biciklin is és akkor ontopik :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#111126) #16729600


#16729600
törölt tag

Hehe, asszonypajtás ma felvette a legkisebb picsa gatyáját és egy pasi annyira hesszölte,hogy orbitálisat taknyolt bele a kukoricásba,úgy kellett összekanalazni :D Ha megszavazzátok nyomok egy képet róla , kis szinesként a sok agyrágcsa szakmaizás lazítására. :Y :D

(#111127) ZolkoW válasza #16729600 (#111126) üzenetére


ZolkoW
őstag

a kukoricásról fogunk képet látni, vagy a nadrágról?

jjeah: ez asszem, a 8 literes, ez már tényleg zavarhat, de hátha találsz köztes méretet..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#111128) #16729600 válasza ZolkoW (#111127) üzenetére


#16729600
törölt tag

Gatyáról, kit érdekel a kukoricás ?? :) De nem erőltetem, ha bringás pasikat akartok nézni, azt is simán megértem ( toleráns vagyok a "mássággal, bár felfogni nehezen tudom ) így pride idején. :D

(#111129) zoli03 válasza #16729600 (#111126) üzenetére


zoli03
őstag

Ilyet egyáltalán minek kérdezel meg :) ?

[ Szerkesztve ]

(#111130) StLui válasza #16729600 (#111126) üzenetére


StLui
veterán

A kukoricásba borult emberről, vagy az okról amiért beborult? :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#111131) J.C.G. válasza DjKoxi (#111094) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Tetszetős darab, grat. :)
Azt hiszem még nyereg csere fog kelleni számomra, mert a 14 Km próba során már éreztem a keménységét.
Összességében viszont bejön. Jó vele gyorsulni és a sebességet is könnyebb vele tartani. (régi bringámhoz viszonyítva)

#111103) Hasaggymeg
Holnap viszem szervizbe és ott csak mond rá valamit a srác. Ma voltam náluk bejelentkezni és mondta, hogy cserélni kéne.

(#111128) szunya1
Lássuk az okot. Remélem nincs senki aki vezetés közben fórumozik. :D

(#111132) Hasaggymeg válasza jjeahh (#111117) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen,hajlítani is tudni kell.Az a Canyon,vagy a Devron pont nem tetszik annyira.

(#111119) Intruder A 6...sajnos jellemző. :(

(#111121) Ļantos...köszike,szólj ha megjöttek hova menjek érte. :C

(#111126) szunya1...meg ne tedd,azonnal törlöm...vagy csak letöltöm magamnak. ;]

(#111129) zoli03...+1.tenni kell,nem kérdezősködni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#111133) #16729600


#16729600
törölt tag

Tessék :) A nyerget meg képzeljétek a megfelelő helyre :D

[ Szerkesztve ]

(#111134) Ļantos válasza #16729600 (#111133) üzenetére


Ļantos
aktív tag

WOW 😍 Gratula. Nagyon szép a táj :DD

(#111135) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Mivel volt kis időm szétszedtem az utoljára lecserélt vacakoló XT kazettatestemet...hát nem csalódtam az XT-ben,hozta a formáját.Íme a 3 muskétás,az összesen négyből. :U

Komolyan mondom,hogy ha ez nem velem történne gondolkodnék nem trollkodik-e valaki itt ezzel a fórumban. :O Aki követte a fórumot emléxik,hogy úgy 2 év és 16e km után szétesett a gyári XT kazettatestem,majd az új amit hozzá rendeltem 300 (!) km után ugyancsak eltörte egyik rugóját és egyik kilincsnek a mozgatóvégét.Várni nem tudtam gariztatásra (garivesztés rulez),szétszedtem,javítottam a régiből kivett kilinccsel és rugóval,most meg ez hullott szét.Újra vásároltam egyet,az megy most immár ~1500km után is hibátlanul (okulva a korábbiakból,most papírt is szereztem,hogy szakszarvíz szerelte be),ma meg szétszedtem a javítottat.Na ebben volt 3 eltörve a négyből.Most újra összeraktam egyet,így van egy tartalékom.Röhej,hat jével. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#111136) pc360 válasza Hasaggymeg (#111135) üzenetére


pc360
addikt

Nekem egyszer volt XT-m, 2 hét alatt széthajtottam. Szerintem egy tök átlagos valami. Ennyi erővel lehetne Novatek is, az legalább pár hónapig bírja, és fele annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#111137) Sped válasza cozmo (#111000) üzenetére


Sped
aktív tag

Engem meggyőztél, vettem egyet. Úgy látom már csak egy maradt. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#111138) 6030D válasza RaiZka (#111113) üzenetére


6030D
Ármester

Megy a mutogatás (én versenyen is szoktam), csak ugye ebben az esetben mindenkinek más volt az akadály. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#111139) Hasaggymeg válasza pc360 (#111136) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valami anyaghiba lehet,hisz azokat a kis esztergált mozgatófüleket nem is terheled,azok csak a rugógyűrű feszítésére állítják fel a kilincseket,mégis sorra letörnek...és 10e forint egy kazettatest. :((( Még 2-3 évig kihúzom ezzel a kerékszettel,aztán lecserélem,de rakat más kerékről is hallom a rosszakat.Nejem hátsó Fulcrum Racing 77 CX Disc kereke már ki volt tavaly garisan cserélve,most meg már megint sz@r,ráadásul most már az első is kotyog mint állat.Ha utánanézel,csak valami 5-600 euró körüli pl. DT Swiss-hez hasonló amit már nyugodtan megvásárolhatsz,de hát az a kerékpár árának 50+%-a! :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#111140) zoli03 válasza Hasaggymeg (#111139) üzenetére


zoli03
őstag

Haveromnak Mavic Crossride van (bár elvileg már csak XA van), párezer km benne van, hibátlan. Másik haveromnak DT Swiss X1900, abban 4-5e km van, szintén hibátlan. És ezek mind 300EUR alatti kerékszettek. Szóval viszonylag olcsón is vannak jók, csak meg kell nézni, mit vesz az ember. Pl a régi montimban Novatec D042SB agy volt, az is elment 2-3e km-t, egyszer sem tartottam karban (nem is kellett), eladtam, valószínűleg még mindig hibátlanul megy (haveromhoz viszi szervizbe, aki megvette, és nem ment még). Meg sem fordult a fejemben, hogy Shimanot vegyek (2 olcsóbb agy kazettatestje ment szét alattam elég hamar, ráadásul a drágábbakról sem olvastam sok jót. Mint ahogy most sem írnak jókat róluk, mintha direkt nem akarna tartós agyat csinálni a Shimano).

(#111141) pc360 válasza Hasaggymeg (#111139) üzenetére


pc360
addikt

Hihetetlen, hogy ennyire nem tudnak már alkatrészt gyártani. Vagy az alapanyagok ennyire szennyezettek és ócskák. Csak a prémium ér valamit... :s

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#111142) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, bringát szeretnék venni. Azon filózok hogy Mtb, vagy Cross trekking lenne nekem a megfelelőbb. Most adtam el a Kross level A3 bringám, mivel már nem megyek olyan helyeken, ahova ez a bringa tervezve lett, illetve 27.5-re váltanék. Cross trekkinget nézegetek, de mivel nem vagyok kis darab (120 kg), így nem tudom, hogy mennyire bírná a strapát. A Kross bringám elég masszív volt, nem volt vele gondom, bírta a kerék és a villa is a terhelést. Vajon ugynígy bírná a trekking is? Újakat nézek, árban olyan 130 E Ft körül.

[ Szerkesztve ]

(#111143) StLui válasza Sped (#111137) üzenetére


StLui
veterán

engem inkább szunya1 győzött meg :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#111144) pc360 válasza JHONNY 79 (#111142) üzenetére


pc360
addikt

Az A3-asok a teleszkópot leszámítva tök jó gépek voltak pár évvel ezelőtt, nem csodálom, hogy bírta is. Annál lényegesebben gyengébbet kapsz manapság 130-ért. Én inkább abba vettem volna slick gumikat és egy könnyebb, normális teleszkópot, az belefért volna 130-ba az egyéb felújításokkal együtt, és akkor van egy jól használható aszfaltos géped.

Most azzal járnál a legjobban (főleg 120 kiló mellé), ha használtan vennél egy könnyebb, tárcsás 27,5-ös vagy 29-es MTB-t + slick gumikat. 130-ba úgy már belefér a stapabíró teló és agyak, újonnan viszont csak tetemes visszalépéssel élhetsz az előző gépedhez képest. A Krossnál (is) régóta szokás, hogy az azonos típusok évről évre egyre szarabb alkatrészeket kapnak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#111145) StLui válasza JHONNY 79 (#111142) üzenetére


StLui
veterán

Mi volt a gond ezzel? miért adtad el?
szerk: akkor ezt nem csak én nem értem

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#111146) pc360 válasza StLui (#111145) üzenetére


pc360
addikt

Jó, mondjuk el tudom képzelni, hogy ha már az is a Joy Tech agyas széria volt, régesrég szétnyűtte a gépet, és jó, ha 50-ért elkelt. Úgy nem kár érte, meg ha amúgy is formátumot váltana, jobban jár így – már ha talál használtat, és nem az van, hogy a 130-at feltétlen új cuccra akarja elkölteni, mert akkor viszont tényleg értelmetlen volt a lépés / avagy nagyon alul lett szabva a keret (úgy 100 ezerrel).

zolnagy: +1. A prizma amúgy is pótolható szalaggal, aminek sokkal több értelme van, mivel oldalról is láthatóvá tesz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#111147) zolnagy válasza cozmo (#111047) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem is akartam hozzá hasonlítani. Szerintem elég kategórikus kijelentés, hogy, ha nincs benne prizma, akkor kuka. Szerintem nem az. Nekem megfelelt, hogy a családdal hazabringázzunk a sötétben.

(#111148) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

A 26 -os kerekekkel, illetve hogy nehezebb volt sokszor lemaradtam amikor mondjuk mentünk egy Velencei kört.Akkor a trekkinget ne erőltessem, MTB legyen inkább?

(#111149) pc360 válasza JHONNY 79 (#111148) üzenetére


pc360
addikt

Nem a 26-os kerekek miatt maradtál le, hanem feltételezhetően a gyári gumik miatt, amik nem aszfaltra készültek. Az újat ne erőltesd, mert közel sem jutsz olyan géphez, mint amit eladtál. A slick a lényeg, 5-10 km/h-val is gyorsabban gurulnak a rücskös terepesekhez képest...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#111150) pc360 válasza pc360 (#111149) üzenetére


pc360
addikt

Még csak nem is a súly számít akkor, amikor egy bizonyos sebességet tartanál, csupán a gördülési ellenállás. A kerékméret sem olyan fontos ilyen szempontból (a 72 km/h rekordromat is 26-os montival nyomtam). A nagyobb kerék persze kényelmesebb, és könnyebben átgurul bizonyos akadályokon, de minden bizonnyal a külső volt a ludas. És ha nem cseréled le slick-re, vagy futóélesre a beszerzendő gépeden, akkor a terepgumi épp ugyanúgy vissza fog fogni azon is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.