Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82801) Dottore


Dottore
addikt

Annyiban igaza van, hogy valóban beestem ide, ami nem szép és ezúton is bocsánat attól akit ez zavart.

Másrészt a stílusom tud arrogáns lenni de emögött soha nem rosszindulat van, igyekszem tőmondatokban válaszolni a hatékonyság miatt, de az nem megoldás, hogy valaki akinek nem vagyok szimpatikus ostoba személyeskedéssel hozza a tudomásomra.

Természetesen nincs akadálya ha többeket bosszant a jelenlétem, hogy elhagyjam a fórumot. Nyugodtan mondjátok meg.

[ Szerkesztve ]

(#82802) runtastic válasza Dottore (#82801) üzenetére


runtastic
újonc

Bocsánat, ne haragudj.

Ez a hozzászólás túl korrekt. Igazad van. Visszaszivom amiket mondtam.

Nem oltogatlak többet, én voltam arrogáns és buta, belátom. Tévedni emberi dolog. Mégegyszer elnézésed kérem. :R Félreismertelek. Béke. :K

(#82803) -=RelakS=- válasza fpeter07 (#82800) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kriptonit? :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82804) Hasaggymeg válasza runtastic (#82802) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na ez a beszéd! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82805) ShiTmano válasza fpeter07 (#82800) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ezmiez? Smaragdbányában kaptál defektet? :)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#82806) ivana válasza ShiTmano (#82805) üzenetére


ivana
Ármester

Gondolom egy sörösüveg darabja :))

(#82807) ShiTmano válasza ivana (#82806) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Tudom. Azért volt szmájli a végén.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#82808) 6030D válasza Hasaggymeg (#82804) üzenetére


6030D
Ármester

Kellene már valami összeröffenés. Ha balhé van, legalább személyesen le lehet rendezni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82809) -=RelakS=- válasza 6030D (#82808) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Prohardveres bringás találkozó.
Balra találhatóak az üdítők, jobbra a várakozó mentősök :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82810) Pttypang válasza fpeter07 (#82800) üzenetére


Pttypang
veterán

Kriptonitja ez a kerékpárosoknak.. ;]

(#82808) 6030D
Ez valahogy mindig felmerül, bármiről is legyen szó :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#82811) K_Gabor


K_Gabor
tag

Egyik nap én meg kipróbáltam végre az alli-s occó kis lánctisztítót.
Egész királyul leszedte a dzsuvát.

A sort egyelőre ne tessék nézni, annak nem ugrottam neki akkor :U

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#82812) Pttypang válasza K_Gabor (#82811) üzenetére


Pttypang
veterán

Mit toltottel bele?

Everybody lies.

(#82813) K_Gabor válasza Pttypang (#82812) üzenetére


K_Gabor
tag

Nem bonyolítottam a dolgot, benzinnel estem neki.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#82814) Runner_fxr válasza runtastic (#82796) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy lehet valaki bármekkora szaki, az emberek nem egyformák. Az igények sem egyformák. Tehát simán előfordulhat, hogy akár egy profi kerékpár versenyző ajánl valamit, ennek ellenére egy hobbistának az nem fog tetszeni és ő másképp látja. Ettől még lehet mindkét félnek igaza a maga szintjén. Ez nem azt jelenti, hogy minden hülyeség elfogadható, de konkrétan Dottore olyan nagy hülyeséget még nem mondott, ami indokolná azt, hogy lecsesszük. Nézeteltérések mindig vannak, sok ember, sokféleképpen látja a dolgokat, de olyan ember nincs aki mindenhez profin ért. Köszönöm a dicséretet, de azért én sem vagyok mindent tudó a kerékpárok területén. Világ életemben a mtb-ot szerettem, így itt van a legnagyobb tapasztalatom. Bár megszerelem az outit is, viszont felhasználás szempontjából nincs túl nagy gyakorlati tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Simán van akár itt a fórumon is olyan ember, aki lehet egy percet nem dolgozott kerékpár üzletben, de több köze van az outihoz mint nekem. Vagy ott van például Lasali. Ő is egy nagyon nagy tudású szervizes. Viszont van amiben nincs tapasztalata a kerékpáros szakmán belül. Tehát ő sem mindent tudó, simán lehet, hogy jön egy új tag, aki többet tud egy adott témáról, a kerékpáron belül, mint ő, vagy én, vagy bárki itt.

(#82815) parkr válasza K_Gabor (#82811) üzenetére


parkr
őstag

melyiket vetted?

(#82816) Hasaggymeg válasza 6030D (#82808) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+ (#82810) Crytec210...magyar virtus. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82817) fpeter07 válasza ShiTmano (#82805) üzenetére


fpeter07
veterán

Lehet! Erős a bányászat itt a környéken. Bár van is mit bányászni.
[kép]
[kép]

Az utóbbi ma kaptam lencsevégre. :) Alig várom a tavaszt, hogy kipróbálhassam ezeket a hegyeket.

(#82818) Vasinger! válasza -=RelakS=- (#82809) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Amúgy nem gondolkozunk egy ilyenben? Valami helyen összeülni meginni valamit közben meg beszélgetni kinek mi az aktuális baja a kerékpárjával és hasonlók :D

(#82819) ShiTmano válasza fpeter07 (#82817) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Szép ez a Himalája, csak kicsit messze van.... :)
De ha az úton csak így elszórják a smaragdokat, akkor megyek Én is.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#82820) zack


zack
nagyúr

2.1 és 2.25 gumik között sebességben mekkora különbség van pl. betonon, keményebb felületeken? Vagy ez csak a nyomásértéken és a mintázaton múlik?
2.1 hegyekbe gondolom nem ajánlott annyira.
Nehéz lesz optimálisat venni. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#82821) geotigris9 válasza fpeter07 (#82800) üzenetére


geotigris9
tag

Itt is van egy bánya szép smaragdokkal én is szedtem. :)
A teljesség kapcsán.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#82822) Runner_fxr válasza zack (#82820) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mindenre jó gumi nem lesz. Aszfalton jobb lesz a keskenyebb, bár 2.1 vagy 2.25, szinte mindegy.
Inkább a nyomással érdemes játszani. Aszfalton sokat hoz az ha felfújod maximum nyomásra, terepen meg az a jó ha leengeded.

Durva :)

(#82823) geotigris9 válasza Runner_fxr (#82822) üzenetére


geotigris9
tag

Ez már megint oda van ragasztva a fűre. :D
Jól néz ki alakra meg jó is lehet, színek összeállítása ami összképet ad ...
Az nem az én zsánerem. :N

Gumi ügyben egy állásponton vagyunk, terepen viszont a mintázat is nagyon mérvadó sorrendbe útánna jön a gumi szélesség. (Persze itt nem a két végletre gondolok szélességnél azért össze vetve.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#82824) pc360 válasza geotigris9 (#82823) üzenetére


pc360
addikt

Női darab egyértelműen.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#82825) -=RelakS=- válasza geotigris9 (#82823) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nincs az odaragasztva, csak valaki jól használja a fotóboltot :DDD
Mondjuk az ismétlődő fűcsomókat így sem sikerült megúszni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82826) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#82817) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sógorék?

Ardó Tamás mutatja (majd) miért is jó a kövér bringa.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82827) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#82826) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem azon a bringán a lánc nedves lett... :D Mire hazaér, már csak egy csomó rozsdával hajtja a vasat ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82828) Hasaggymeg válasza 6030D (#82793) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én nagyon szeretem a fekete bringákat,akár ha egy montiról,akár országútiról van szó.

(#82827) -=RelakS=- ...lábbal abban a jeges vízben kemény lehet! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82829) K_Gabor válasza parkr (#82815) üzenetére


K_Gabor
tag

Ezt.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#82830) Napfénysüti válasza parkr (#82795) üzenetére

Nekem is fekete a bringám de az utóbbi időben magamra lehetőleg feltűnő színű ruhákat veszek fel. Ahogy írod, úgyis a bringás veszik észre mert jóval nagyobb a felülete meg magasabban is van mint maga a kerékpár. :K

Més que un club!

(#82831) zack válasza Runner_fxr (#82822) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. Akkor viszont inkább 2.25-2.3 lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#82833) Hasaggymeg válasza Dottore (#82832) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ez szomorú doktor úr! :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82834) 6030D válasza Vasinger! (#82818) üzenetére


6030D
Ármester

De, kb havonta gondolkodunk rajta, csak ebben sincs egyetértés, mint minden másban. :D Tekerés legyen, vagy sörözés, Bp vagy vidék, ha tekerés, akkor ugye megosztódik még a terep és aszfalt között is.
De szerintem legyen a Dunakanyarban (bal part!), az olyan szép hely. :DDD

(#82820) zack: attól függ, hol akarod használni, meg milyen beállításokkal. Én inkább 2,2-t tennék fel a tiédre, vagy nagyobbat, ha elfér. Gondolom úgysem az lesz a lényeg, hogy felfelé milyen gyors vagy, hanem hogy lefelé stabil legyen.
Ha aszfaltozni is akarsz vele, akkor 2,2 Race King, ha inkább erdő, akkor X-King vagy Mountain king. (vagy ezekhez hasonló egyéb márka).

(#82822) Runner_fxr: jó ez, csak valami "él"-t rakhattak volna bele, így olyan, mintha gyurmából lenne. :) A nőies cuccokra meg érdemes rákeresni, szerintem sokan a fél veséjüket odaadnák érte... remélem. ;)

Hasaggymeg: látom neked is jön a hírlevél, én is most akartam iderakni. :) A lánc még hagyján, mert a sima víz nem szedi le a normális olajt, de tuti minden forgatási nap után ripityára szedték a bringát, mert állt belül a víz. Onnan tudom, hogy lassan egy hónapja az enyém is darabokban van a váci jeges-vizes "mosás" után. :(((
A lábad csak az elején fázik a vízben, utána már nem érzed... a fekete bringás hozzászólásra meg azt hittem, megint csöcsök lesznek, de csalódnom kellett. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82835) ivana válasza 6030D (#82834) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor már legyen Pilis, ott van outis út is meg montival is lehet nyomni.

(#82836) szjoci válasza ivana (#82835) üzenetére


szjoci
őstag

Szerintem meg legyen Bükk ;]

(#82837) 6030D válasza ivana (#82835) üzenetére


6030D
Ármester

Mert a Börzsönyben mindenki traktorral jár a hegyre, pl a Szent Orbán fogadóhoz, nem? :P
De nekem mindegy, lehet a Pilis is, csak akkor ne legyen korán, mert messze van a Megyeri híd. :B

szjoci: teljesen jó! Május 28. Ott találkozunk! ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82838) ivana válasza szjoci (#82836) üzenetére


ivana
Ármester

Ez se rossz, csak ott nem tudom mennyire van aszfaltos út, mondjuk ha jól emlékszem ott is akad.

Börzsönyben jót csak északon tudok, de ha van délebre is az is jó.

[ Szerkesztve ]

(#82839) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

két bringa közül szerintetek melyik a jobb?

Cube Access WLS Disc 29
Ennek csak Tourney hátsó váltója van, viszont hidrós Tekro fékei

Csepel WOODLANDS PRO 29
Ez "már" Acera váltós, viszont csak mechanikus Shimano tárcsafékei vannak

Melyik érné meg? Barátnőmnek lenne, semmi csapatás, csak sima hegyi túrázásra kellene kijelölt turista útvonalakon.

(#82840) Strezi válasza 6030D (#82834) üzenetére


Strezi
őstag

Jobb part ;) Börzsönybe csak traktor út van :D

Dobogókő, országutisok feltekernek, montisok meg le. Én kocsival megyek :)) Remélem még mindig jó a hogymás zsíros kenyér a matyi Büfében ;)

Ardó Tamás triálos volt, talán az első ismert itt magyarországon, jól emlékszem?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#82841) ivana válasza varsam (#82839) üzenetére


ivana
Ármester

Ha ez a kettő közül kell választani akkor cube, de ennyiért lehet jobb lenne használt.

(#82842) Hasaggymeg válasza 6030D (#82834) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mattfekete. ;)

(#82840) Strezi ...én ott fel is,le is szoktam tekerni. :DDD Néha valamelyik irányban meg az erdőt választom Lajos forrást érintve.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82843) 6030D válasza Hasaggymeg (#82842) üzenetére


6030D
Ármester

:N

Strezi: béreljük ki a kompot Vác - Tahi között, az mindenkinek jó lesz. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82844) Dottore válasza varsam (#82839) üzenetére


Dottore
addikt

Nálam is plusz egy a Cube. Meg Hasaggymeg mattfeketéje.
Most nézem ezek még mindig 14 kg körül vannak (csodálkozás).

Istenkísértés lesz amit mondok, de mikor én vettem barátnőmnek (Kona Dew), olyat kerestem amiben nincs teleszkóp elöl. Egy nehéz, nem túl jó teló rosszabb mint egy merev villa. Plusz mivel így olcsóbb, jobb gépet lehetett venni ugyanannyi pénzért.

Később persze kapott teleszkópot és szakítottunk is, szóval a franc tudja.
Mindenki csak saját felelősségre a nőkkel... :D

[ Szerkesztve ]

(#82845) varsam válasza ivana (#82841) üzenetére


varsam
őstag

A fék miatt Cube? Vagy mi az indok?

Használttal az a gondom, hogy nincs színválaszték, márpedig az a legfontosabb :) Ez a türkiz szín tetszik neki nagyon (és szerintem is nagyon szépek)
KÉP1
KÉP2

Jelenlegi városi bringája cca 20kg, szóval nagy váltás lesz még így is
Tény, hogy ezek az XCT telók inkább nehezek mint jók, nekem is ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#82846) deicide


deicide
veterán

Tegnap egész "jó" kis élményem volt, 62-es főút (nincs tiltva a bringa ott, ahol mentem), egyszercsak mellettem fél méterre nyerges kb 80-90-el. Ha alsófogásban fogtam volna éppen a kormányt, simán bedob a légnyomás a vízelvezető árokba. Így is beszitált a kormány, de az úton tudtam maradni. És mindez a 111km-es közepesre tervezett kör 30. kilométerében... :)
Onnan volt még minimum 50km, ahol ráadásul tiltva is van a bringázás (pl a 6-os Dunaújvárostól Ercsiig). Szerencsére ott legalább kamionok nemigen járnak, de így is úgy feltolta az adrenalint, hogy 36-os átlag lett a közepes menet. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#82847) Dottore válasza varsam (#82845) üzenetére


Dottore
addikt

Nem a fék miatt.

Nálam személyes benyomás döntött, a Woodlands üléscsövénél az a kis szárnyszerű megerősítés elég öncélú és ronda. Nekem, természetesen. A Cube valahogy harmonikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#82848) varsam válasza Dottore (#82847) üzenetére


varsam
őstag

Így értem, köszi :)

Amúgy nekem is ugyanilyen Woodlands-em van, fekete színben, nekem nagyon tetszik ez a váz.
+1 a Csepel mellett, hogy milyen jó lenne ugyanolyan bringával tekerni együtt :)

Ettől még nem érzelemmel akarok bringát venni, pláne hogy úgyis párom dönt, pusztán a technikai különbségeket keresem, hogy melyik érné meg jobban ilyen szempontból.

(#82849) 6030D válasza varsam (#82848) üzenetére


6030D
Ármester

1. Én is a Cube-ot mondanám. A (z olcsó) mechanikus féket elvileg ugyanúgy utána kell állítani, ahogy kopik, mint a V-féket, míg a hidrós megy teljes kopásig, kivéve, ha levegős lesz. (Tapasztalatom nincs, csak így olvastam.)
2. Csepelen az az egyedi márkás hajtókar ki tudja milyen. Nekem azért is szimpibb a Cube.
3. Én nem vennék Csepelt, de ez csak az én gondom. :)
4. Ha erről az oldalról akarod rendelni, akkor a Csepel elvileg ffi vázas 19"-os, ami szerintem egy nőnek nagy. Kivéve, ha a nő is nagy, akkor nem. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82850) ivana válasza 6030D (#82849) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk a tourney hajtókarnál gagyibbat nehéz csinálni.
Mechanikus tárcsa szerintem borzalom, annál bármilyen hidrós jobb.
Szerintem is szebb a cube és 2kgvel könnyebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.