Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) Runner_fxr válasza Tices (#82392) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A korszerű alatt mit értesz? Hogy több fokozat? Szerintem ebbe max 5 fokozatú sor fog beférni hátra, Sor kb 2000ft, Lánc 2000 ft, Esetleg az ékes hajtóművet lecserélném egy négyszögesre, az kb 4000 ft-tól, plusz hozzá monoblokk 3000ft. kelleni fog lánc bontó, a monoblokkhoz behajtó szerszám, és a fogaskeréksorhoz a megfelelő szerszám, plusz egy állítható fejű villáskulcs, esetleg satu, ha nagyon rá van szorulva. Egyenes kormányok kb 2000ft-tól kaphatóak.

(#82402) Hasaggymeg válasza haarmaan (#82400) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem elvetemült ötlet,sőt! Bár tapasztalatom ezzel az útvonallal kapcsolatban nincs,a napi 50-70 röhögve teljesíthető és kérdés mit csinálsz a nap hátralevő részében.18-as átlaggal is csak ~4 órát kell tekerned naponta,amit ha óránként félóra szünetet tartasz is fele sem lesz a nyári nappalnak.Én legalább 100km-el számolnék naponta,mert bár nap-nap után visszaülni újabb 100-ra azért már fárasztó lesz,az akkor sem olyan vészes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82403) szjoci válasza Hasaggymeg (#82399) üzenetére


szjoci
őstag

Pedig akörül árulják, külföldön 1200 euróról indul ahogy most rákerestem. Na mindegy, csak belebotlottam és belöktem

(#82404) Tices válasza Runner_fxr (#82401) üzenetére


Tices
csendes tag

Modernebbet úgy gondoltam, hogy jobb minőségű váltó mechanizmus, beállítható váltókart (fel az egyenes kormányra). 2x5 sebesség pedig nekem elég egyenlőre. (Ha komolyabban belemegyek, akkor ez a bringa úgyis kevés lesz nekem. A harmadik megoldás, hogy elviszem egy szakihoz, de kérdés, hogy Szegeden kire lehet ilyet rábízni, hogy kecske és káposzta is.

Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

(#82405) 6030D válasza haarmaan (#82400) üzenetére


6030D
Ármester

+Hasaggymeg: én már gondoltam rá, de nem egyszerű az biztos.
Kapásból, amivel számolni kell, az az, hogy ha tényleg a kéken akarsz haladni, akkor sokat kell cipelned a bringát, mert sok helyen mászós. Az egyik családtagom írt róla egy könyvet, ő bejárta gyalog az egészet, abban elég jól benne van, hogy melyik rész milyen, képekkel is.
Szerintem felesleges napi távban gondolkodni. Kinézel 5 napot, amikor mennél, és mész, ahol ér az éjszaka, ott keresel szállást. Aztán a következő etap ugyanígy.
Nem tudom ki mennyit megy hegyen, de itt a Börzsönyben nem nehéz 30 km alatt belekergetni 1300-1500 m szintet, az 100 km-re már 4000 méter, ami na.. nem túra szint, szerintem. :)
De szerintem az egész Északi-khg.-ben így lehet számolni. A második linken ott vannak a szintek... Szarvaskő-Putnok 62km/2000 m... utána indulj még el 40 km-t abba az irányba, ami megint ekkorát emelkedik. :)

Kezdésnek szerintem jobb a Vérkör meg a Medvés kör (még nem próbáltam, idén fogom), ha azok mennek, utána érdemes számolgatni a Kékre. Aztán irány a Salz A táv. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82406) Hasaggymeg válasza 6030D (#82405) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jaaa...akkor visszavonom amit írtam,igaz nem néztem utána,de én úgy gondoltam ez egy aszfaltos túra lesz! :Y :B Földúton,erdőben teljesen más tál tészta,ott lenyomni ezret,napi százat,az már durva lenne. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82407) c4bB válasza Hasaggymeg (#82402) üzenetére


c4bB
csendes tag

csodálkoznék,ha 10-es átlagnál gyorsabban sikerülne

#6030D:erről van szó :)

(#82408) Hasaggymeg válasza c4bB (#82407) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most már én is. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82409) Runner_fxr válasza Tices (#82404) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A pozicionált váltás 6 fokozattól kezdődött, tudtommal. Tehát ehhez legalább egy ilyen sor kéne. 5-ös-ből nem tudsz pozicionáltat csinálni. Mérd meg a hátsó papucs távolságot, bár kétlem, hogy elég széles lesz.

(#82410) hegyimorc válasza haarmaan (#82400) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Országos Kéktúrát próbálta már valaki kerékpárral végignyomni?
Menyire elvetemült ötlet ez?"

Nem elvetemült ötlet, de sok helyen cipelős lesz.

A kérdés az, hogy egy jót szeretnél bringázni vagy valamiért ragaszkodsz az OKT útvonalának követéséhez, illetve fontos-e hogy teljesítsd? Ha utóbbi, akkor nézz utána, hogy egyáltalán elfogadják-e a bringás teljesítést. (A kiírás szerint első blikkre nem. Láttam már erről vitákat, csak engem olyan nagyon nem érdekel. Persze olyanok is vannak akik autóval "teljesítik", sőt olyanok is akiknek csak a füzete amit más visz pecsételni :D ... )

Ha inkább a túra a lényeg, és nem a "pecsét, jelvény, aláírás, anyja neve öt példányban ... " :D, akkor is jó ötlet kiindulási alapnak az OKT, de lehet, hogy akkor nem érdemes mereven ragaszkodni az útvonalhoz.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#82411) ivana válasza Tices (#82392) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyenbe pénz ne fektess értéke nagyon kevés. Új alkatrészekkel ne újítsd fel max. használttal, mert amennyibe az új cuccok fájnak abból kapsz egy rendes gépet.

(#82412) Because válasza Pttypang (#82398) üzenetére


Because
őstag

nekem nagyon tetszik :)

(#82399) Hasaggymeg: szerinted az a rockrider 300 megérheti?

[ Szerkesztve ]

(#82413) haarmaan válasza 6030D (#82405) üzenetére


haarmaan
tag

Én is úgy számolok, hogy kb. óránként 7-10km lesz az átlag, az útvonalhoz nem ragaszkodom mereven bár sokkal jobban szeretek a hegyekben csendes elhagyott ösvényeken tekerni, mint forgalmasabb utakon.

„6030D Kezdésnek szerintem jobb a Vérkör meg a Medvés kör”

ránézek ezekre Nem tudtam, hogy te is a Börzsönyben laksz, én szinte csak ott nyomom. A végső cél nekem is Salz valamelyik távja majd egy-két év múlva.

Tavaly lenyomtam egy kört egymás után hétszer otthon Nagymarosról indulva (Nagymaros Diófa utca- világos tér- ürmös rét- hegyestető- világostér-büdös tó - köves mező - Fehér hegy- Diófa utca) útvonalon. Ezen az útvonalon egy kör 9km-re jön ki 300m emelkedéssel, a hét kört 7 óra alatt nyomtam le ami nagyon rossz idő. Ha ezt 23szer lenyomod egymás után, akkor jön ki kb. a Salz A távja, ami szinte számomra teljesíthetetlennek tűnik. A cél hogy idén ebből a körből 10-12 kört megcsináljak egymás után, 9-11 óra alatt ami már megfelel egy Salz B távnak.

[ Szerkesztve ]

(#82414) c4bB


c4bB
csendes tag

jól gondolom,hogy egy ilyen [link] alkatrész alkalmas lesz arra,hogy meghosszabbítsam az egyébként ahead villanyakat?végre találtam egy korban a 20 éves giant atx-emhez passzoló dual air telót,de hiányzik 1,5 cm a boldogságomhoz.kezdem érteni a barátnőm :D

(#82415) ivana válasza c4bB (#82414) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, nem lenne alkalmas. Vagyis inkább azt mondom, hogy lehet alkalmas lenne, de nagyon gány és nagyon veszélyes megoldás. :U Szóval felejtsd el, csak heggesztéssel/nyakcserével lehet, de az se egy életbiztosítás.

Ez ugye alapjároton arra való, hogy az amúgy elég ritka 1 1/8-ados menetes villához tudj rakni bármilyen standard ahead stucnit.

[ Szerkesztve ]

(#82416) 6030D válasza haarmaan (#82413) üzenetére


6030D
Ármester

Olvass Salz beszámolókat, nagyon más világ. Mo-on nincsenek olyan részek amik ott, így felesleges szorzással is számolni. Azt a kört nem ismerem, amit írsz (vagy igen, csak a nevét nem tudom), de szerintem inkább a NHH, Csóványos irányt célozd meg, ha edzeni és fejlődni akarsz. Pl Kismarosról Csóványosra ha felmész, az kb 800 m szint. Azt csináld meg párszor. Meg vond le belőle az aszfaltot. :)
De az is jó, ha csak a Királyrét-NHH-Csóványos-Djenő-Királyrét körből mész párat. Minél kevesebb aszfalttal.

Milyen bringád van?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82417) Pttypang válasza haarmaan (#82400) üzenetére


Pttypang
veterán

Lehetseges :) Szallast nezz hozza, ha keves cucc, vagy kiserot. En pl hulla szoktam lenni 70 km bukkozes utan, nem lenne kedvem ruha mosassal szenvedni...

Everybody lies.

(#82418) haarmaan válasza 6030D (#82416) üzenetére


haarmaan
tag

Egy 2015-ös 27.5-es 18"-os Cube LTD PRO
[link]

De május felé meg lesz a pénz egy fully-ra eddig ezt néztem ki.
[link]

(#82419) Pttypang válasza Because (#82412) üzenetére


Pttypang
veterán

Tetszik nekem is, de egyben 180am nem lenne ra ettol fuggetlenul ;)
Majd otthon megnezem, ha hazaerek a kotyogo hatso kerekes 340emmel.. :D

Everybody lies.

(#82420) Hasaggymeg válasza Because (#82412) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az már a meg ne vedd kategória.Szerintem 100 körül vannak jó ár-érték arányban Rockriderek.

c4bB...neked ilyen kell.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82421) ivana válasza Hasaggymeg (#82420) üzenetére


ivana
Ármester

Ha jól értem a csapágy nem megy fel, mert 1,5cm-el rövidebb a nyak mint kellene, szóval nem a stucnit akarja megemelni...

(#82422) Because válasza Hasaggymeg (#82420) üzenetére


Because
őstag

csak a melóba járósat akarom lecserélni egy gagyibbra max 50000-es kerettel

(#82423) c4bB válasza ivana (#82421) üzenetére


c4bB
csendes tag

majdnem.
a csapágy felmegy,2 cm nyak van a csapágy fölött,de az összes stucnim 4 cm,gondolom ez szabvány.

(#82424) 6030D válasza Because (#82422) üzenetére


6030D
Ármester

Ennek az elődjét használja az asszony, lassan már 7 éve. :DDD A váltót cseréltük, mert nem tetszett neki a markolós :B , amúgy minden gyári rajta, a gumin meg a fékpofán kívül. A felni elég puha, mert szimpla, ha nagyobb a súlyod, akkor lehet az egyből cserés lesz.
Amúgy gurul, kanyarodik, lassul ha kell. Rohangálni tökéletes és kevésbé fognak rányúlni, mint egy márkás vázra. :) Néha van használtban is, féláron...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82425) Hasaggymeg válasza Because (#82422) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyiért biztos használtat vennék.Enyémet kicsit többért adtam el Dart1,slx,alivio,lx,deore cuccokkal,faxa schwinn adrenalin vázzal,szegecselt felnivel,fűzött kerekekkel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82426) Hasaggymeg válasza Because (#82422) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézd meg pl. itt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82427) Dottore


Dottore
addikt

MaxiBike. Ezt tudom még ajánlani.
Érdemes felhívni a srácot mert sokkal több minden van nála mint ami kint van az oldalon.

(#82428) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nem olvasok vissza :D

Bryton Rider 530T teszt

Mintha csak olvasták volna a fórumot :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82429) 6030D válasza -=RelakS=- (#82428) üzenetére


6030D
Ármester

Miután megrendeltem a Brytonom, rá két napra rakta ki a szerző a fb oldalára a képet, hogy tesztelik, mert lesz magyar forgalmazása. :) Attól függetlenül úgyis BD-ről rendeltem volna, de a kiegészítőket már lehet, hogy itthonról szerzem majd be.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82430) zack válasza 6030D (#82429) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudom miért hasonlítgatják a Garminhoz (a cikk alatti hozzászólásokban). :U Más kategória, bár a 330T-hez képest az 530T árban majd a kétszerese.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#82431) Runner_fxr válasza 6030D (#82429) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jónak tűnik ez a Bryton. Lehet veszek inkább egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#82432) 6030D válasza zack (#82430) üzenetére


6030D
Ármester

Megy a szokásos vita, mint minden másban. Android/iOS, japán/német/francia kocsik, fully/merev :DDD
Mindegy, jó ez, mert ugyanúgy mint itt is, látni, hogy kinek mi a tapasztalata egyes termékekkel. Van egy korábbi modellje, ami nem jó, akkor az idei is sz@r. A fejlesztő mérnök meg egy évig csak szotyizott, nem? :)
Szenved, hogy rossz, ami neki van, jobb a Garmin. Miért nem veszel? Ja, hogy az drága.. ja, hogy eleve azért vettél Brytont. :U
A reteszelős problémát sem értem. Berakom, elfordítom, kattan. A konzolt a stucnin üresen nem bírtam forgatni, mert féltem, hogy eltépem a gumikat. Aztán a versenyen estem párat, letérdeltem az egészet úgy, hogy belilult a lábam, a Bryton elfordult a stucnin tartóstól, de nem jött ki. Akkor nem értem mit kell még ott reteszelni? :F
Amazonról olcsóbb a cucc... nahát. De a boltban meg meg tudod tapogatni, nyomkodni, aminek mondjuk én is örültem volna, mielőtt megveszem.
530 tetszett nekem is, csak nem tudtam mekkora lesz, egy telefon méretű valamit meg nem akartam a kormányra. Aztán az ára sem tetszett, így lett a 330. Majd a csiganyálra kíváncsi leszek, mennyire lesz kicsi, meg mennyire lehet belenagyítani. Amúgy kijelzőnek bőven elég ez a méret.

Runner_fxr: Vegyél Garmint! :P

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82433) 6030D válasza 6030D (#82432) üzenetére


6030D
Ármester

Ez hogy lett hirtelen ON? Meg zack hozzászólása is? Belenyúlkálhat a Nagyúr a kinézetbe?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82434) ShiTmano válasza 6030D (#82433) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Miért írtad egyáltalán offban? Bringás cuccról van szó, nem? :U

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#82435) zack válasza 6030D (#82432) üzenetére


zack
nagyúr

Én eleve nem várok sokat a 330T-től, így biztos elégedett leszek vele. Én abból az aspektusból nézem, hogy 30k-ért jóformán csak vezeték nélküli, nem GPS modelleket kapni, apró kijelzővel.
Ez +16e, GPS van, és kapok pedálfordulat + pulzusmérőt is. Rossz nem lehet. Már az nagy előny, hogy GPS alapon mér, és nem fog összeakadni a pedálfordulat, pulzusmérővel, mert a vezeték és GPS nélküli óráknál ez előfordul.
Ha nagyon GPS kell bringautakkal, ott lesz a telefon nálam (Locus Map Pro).

Endomondo-t használok logolásra, de lehet átállok majd Stravára. Ez majd kiderül a gyakorlatban.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#82436) -=RelakS=- válasza zack (#82430) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A képek alapján én is inkább a Sigma Sport ROX 10-11-hez hasonlítgatnám. Igaz, formára Garmin, de tudásra inkább Rox.
Majd azért el is olvasom a cikket, ha otthon eszembe jut :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82437) Dottore válasza zack (#82435) üzenetére


Dottore
addikt

Locus Map Pro nem tud logolni?

(#82438) Hasaggymeg válasza 6030D (#82433) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rendszeresen és önkényesen visszaélek hatalmammal. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82439) zack válasza Dottore (#82437) üzenetére


zack
nagyúr

Csak navira használtam. Arra tökéletes. De biztos tud logolni is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#82440) zoo8800 válasza Pttypang (#82387) üzenetére


zoo8800
veterán

Úgy.
Pl. erről leszeded a nagy lánctányért, és kész is vagy. A 64/104-es lánctányérok olcsón cserélhetőek. Az Octalink elavult ugyan, de nem rossz.
Nekem nem tetszett, hogy jobbról "üres" a hajtókar, a nagy lánctányér helyére tettem egy rock ringet.

rip and tear, until it is done

(#82441) zodo


zodo
nagyúr

Ha szeretnék egy új városi környezetben használt kerékpárt ami Kross jellegű de kicsit eltér az alap 100k környékén kapható új modellektől, alkatrészenként összeválogatva mennyibe kerülhet(ne) ha semmi extra igényem nincs?

Nem ismerem melyik alkatrész hajtómű, fogaskoszorú, lánc, stb passzol egymáshoz ezért kérdezném tőletek.

Nagy vonalakban pl:
17-19" váz (163 cm a magasságom)
Teleszkóp is valami alap (jelenleg Suntour M3020-P használók)
28-as kerekek, kazettás hátsó
2 x 8-9 váltó rendszer (jelenlegi mtb-om 28 fogas, lánckerekét egyáltalán nem használom)
Egyszerű V fék
Egyenes vagy az alap kross acél kormány

(#82442) geotigris9


geotigris9
tag

Nem csak nálunk van mit javíttatni a közlekedési morálon. [link]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#82443) 6030D válasza zodo (#82441) üzenetére


6030D
Ármester

Ha magad rakod össze, drágább lesz, mintha egyben veszed.

geotigris9: yt videónak jó, amúgy meg önbíráskodás. Ezt nem néztem végig, de van, amikor az ML merci szélvédőre ragasztanak... közlekedési bírság pár tízezer, szélvédő közel egy milla. Egy jó ügyvéd, és a srácoknak egy darabig nem lesz pénzük videózni. Ne menjen a kerékpár úton, de akkor sem ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82444) Pttypang válasza 6030D (#82443) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem igazan szoktak megfogni, egyebkent meg ha elut valakit, akkor ragasztjak ra, nem igazan fogjak meg ezert, hogy raragasztott valamit, mikozben elutottek az embert..

Everybody lies.

(#82445) ivana válasza 6030D (#82443) üzenetére


ivana
Ármester

Simán lejön ez csak egy sima matrica. Ott sportot űznek ebből, hogy dugóban a járdán mennek a széles utak miatt, ezért is vannak ezek a videók...
Aki meg SUV vesz értelmes autó helyett annyi pénzből meg is érdemli. ;]

[ Szerkesztve ]

(#82446) Hasaggymeg válasza 6030D (#82443) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Orosz megoldások Orosz 7köznapokra.Ott azért más a kultúra,elég messze keletre vannak attól amit mi civilizációnak nevezünk.Egy nőnek ilyen alpári módon beszélni?! :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82447) parkr válasza Hasaggymeg (#82446) üzenetére


parkr
őstag

"Egy nőnek ilyen alpári módon beszélni?! "
ehhez nem kell külföldre menni..

(#82448) Hasaggymeg válasza parkr (#82447) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nincs visszataszítóbb egy mocskosszájú,közönségesen viselkedő nőnél!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#82449) rétisün válasza Hasaggymeg (#82448) üzenetére


rétisün
veterán

azért azt lehet fokozni, ha mellé iszik meg cigizik is :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#82450) inifini


inifini
tag

Ma egész jó idő van a tekeréshez, a Normafánál már reggel is sütött a nap. Azért az erdőben még vannak havas/jeges részek:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.