Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) Sleek válasza inifini (#78899) üzenetére


Sleek
senior tag

Én is agyalok ,hogy 2016 tiagra vagy 2017 es sora felszereltségű legyen . :U

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#78902) geotigris9


geotigris9
tag

Na azért ilyen "rossz" bringával szívesen fogyasztanám a kilométereket. :) ("csatangolás")

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#78903) zoli03 válasza 6030D (#78898) üzenetére


zoli03
őstag

Érdemes sietni, én múlt héten láttam, hogy raktak fel LTD SL 29-et, gondolkodtam, hogy rendeljek-e, de másnap már nem is volt 19"-os.

(#78904) HollyBoni válasza Sleek (#78901) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én mindenképp a Tiagrát választanám. Az új Sora tök jó (R3000), de ez még régebbi széria. Ez a Tiagra széria (4700) viszont már megkapta a rejtett bowdenvezetést fékváltókarnál, illetve az újabb fejlesztésű első váltót ami sokkal könnyebben jár.

Bowdenhúzás viszont már nem SIS a 4700 Tiagránál, de legalább tudod 11-es cuccokkal keverni. :)

[ Szerkesztve ]

(#78905) geotigris9


geotigris9
tag

Pont hiányzik hozzá kis zseton még .. :O

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#78906) geotigris9


geotigris9
tag

(Na hol a link?)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#78907) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Üdv! Amúgy a fitness és az outi között mi a különbség a kormányon kívül? Nekem kb. keverem a kettőt kategória. Pedig biztos nem csak ennyi a difi.

(#78908) SSJmeszes válasza 6030D (#78898) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nem is tudom, vajon érdekes cserélni egy ilyen Cube vázra a CGF Evo vázat? ( RR540 )
Ló*asz pénz értük, csak is azért gondolkodtam el rajta.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#78909) 6030D válasza lorcsi (#78900) üzenetére


6030D
Ármester

A Speed King mennyit ment el? Arra még a gyár is korlátozott élettartamot ír. :)
Meg nem egy olcsó gumi, a Race King azért kedvezőbb áron van. (bár lehet, hogy a RK RaceSport egy szint a Speed Kinggel, akkor meg nagyjából egy ár. Súlyba még úgy is a Speed a jobb.)

SSJmeszes: kenyeret a péktől... :) De Because-nak azért írtam, mert a jó felszereltségű Kilimanjaro bringát nem tudta eladni, így szóba került, hogy Mo-ra eladhatóvá tehetné, és a Cube eladható. Össze kell hasonlítani a geo-kat, de valószínűleg érezhető lenne a változás a megfelelő használat mellet.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78910) Tothgera30 válasza 6030D (#78909) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A CX-emen Speed King van hátul, eléggé eszi az aszfalt, pedig nem sokat mentem vele, mióta megvan. Persze hozzáteszem hogy univerzális bringaként használom, tehát outi és MTB helyett is szokatom magam hozzá, így aszfalton és zúzott köves részen mentem vele a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#78911) lorcsi válasza 6030D (#78909) üzenetére


lorcsi
veterán

az első elég sokat..ahogy számolom úgy 10 éves lehet -de most már tényleg nagyon gatya
a hátsót vagy 3-4 éve cseréltem már egy CTS-re

ok, ezt a race kinget is megnézem..hátha..lesz elfogadható áron

aszfalton egy időben csak 30-40%-ban használtam

[ Szerkesztve ]

(#78912) maximilian4 válasza geotigris9 (#78902) üzenetére


maximilian4
addikt

Én ezt néztem ki a merev mellé. Maradok a márkánál. :D

Maxi

(#78913) Runner_fxr válasza parkr (#78864) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az eredeti terv Ausztria volt, de közbejött ez. Gondoltam megpróbálom, de rá kellett jönnöm, hogy még ha minden hú de fasza lenne, a környéket akkor sem tudnám megszokni. Szóval visszatérek az eredeti elképzeléshez. :)

A mai egyik melóm:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#78914) ivana válasza IMIIKE1998 (#78907) üzenetére


ivana
Ármester

Amit ma fitnessnek hívnak az kb. egy classic trekking, hosszabb felső cső a kormány miatt és kicsit kevésbé agresszív geo, meg sokszor nagyobb gumi férőhely. Szvsz annak való aki nem képes normális méretű outit venni ;]

(#78915) Runner_fxr válasza ivana (#78914) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezzel azért vitatkoznék. :) A fitness például ideálisabb haladós városi gépnek mint egy outi. Hiába találod el magadnak a legideálisabb méretet outiból, de a 23-as külsők és a koskormány hátrányokat jelenthet bizonyos felhasználás mellett. Szerintem mindkét kategóriának megvan a létjogosultsága. A fitness nem classic trekking, sportosabb gépek ezek, pont az outi és a trekking között. Persze vannak hitvány példányok amit fitnessznek csúfolnak, de ugyan ez megvan outi oldalon is. Egy bizonyos minőséget meg kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#78916) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#78912) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes ez a márkahűség dolog,hacsak nem vagy teljesen elégedetlen,akkor mindig a korábbi bringád márkája háza táján nézelődsz.Rengeteget lestem a Schwinn Csepeleket,hogy 13 év után is ugyanolyant vehessek,de ott annyira beszűkült a kínálat,hogy esélyem sem volt.Alulmaradtak minden szempontból... :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78917) inifini válasza Runner_fxr (#78913) üzenetére


inifini
tag

Nem néz ki rosszul, bár láttam már szebbet. Shimano kerekek, Sora váltó? Fék? Ez helyi márka? Milyen árban mennek ezek?

(#78918) inifini válasza inifini (#78917) üzenetére


inifini
tag

Közben rátaláltam a neten, hogy kézzel készült vázakat készítő svéd cég. A váz szép, de összeszerelve mégis olyan fura. Milyen árban van ezzel a szettel?

(#78919) Dzsosy válasza inifini (#78918) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Egészen pontosan egy magyar úriember álltal alapított svéd cég. :D
Egyébként konkrétan azért tudom, mert egy győri középiskolával van valami kapcsolatban és ott van bemutató kerékpárja és pár régi gépe (pl.küllőző) is. :D

[ Szerkesztve ]

(#78920) Runner_fxr válasza inifini (#78917) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Elég drága bringák, mert egyedileg méretre készülnek a verseny vázak. Minden Sora, nem keverik a szetteket. A piros fehér nekem sem a kedvenc színem, de azért nem csúnya gép. Vannak azért komolyabb darabok is. :) Valóban, egy magyar által alapított svéd cég. Az egyik leghíresebb Svédországban.

(#78921) zack válasza Hasaggymeg (#78916) üzenetére


zack
nagyúr

Scott Fully volt az előző bringám, és nagyon szerettem, én is majdnem beleestem ebbe a márkahűség dologba. De időben eszméltem. Lett volna Scott, de árszint felett, árszint alatt pedig olyanok, amik nem igazán feleltek volna meg felszereltségben.
Ekkor jött az, hogy mindegy a márka, csak normális felszereltsége legyen, és formára hozza azt, ami az elképzelésem. Így találtam a KTM-et, és minden nap, amikor rápillantok, egyre erősebb bennem, hogy jó döntés volt, és jobban tetszik, mint az előző Scott. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#78922) 6030D válasza Runner_fxr (#78913) üzenetére


6030D
Ármester

A trekking pedállal csak kipróbáltátok, hogy jó-e a menet a hajtókarban, ugye? :U

Egy olyan láncos dobot meg igazán hozhatnál haza, 10-es rendszerhez. Köszi. :)

Amúgy milyen a svéd bringa kultúra?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78923) Hasaggymeg válasza zack (#78921) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"egyre erősebb bennem, hogy jó döntés volt"...újabb márkahűség van kialakulóban? ;] Amúgy a KTM sem az olcsó kategória,de a Scott tényleg drága a felső kategóriában...és könnyű is! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78924) Tothgera30 válasza zack (#78921) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy öregszem, nálam MTB fronton pedig az osztrák márkához való vonzódásom erősödik. Volt nálam pár felső kategóriás bringa, és valahogy a KTM az, ahol egyre kevesebb tervezési/konstrukciós (sárférőhely, geometry, setup, csapágyak, tömeg) hibával találkozom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#78925) pc360


pc360
addikt

Ez a tányér vajon kompatibilis a Deore FC-M590 hajtókarommal?

Eddig is 48 fogast használtam, csak a "chainring for SLX FC-M660 and Deore FC-M617 crank" rész zavar meg...

Van pl. ilyen is, amihez FC-M590-et írnak, de drágább... miért?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#78926) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#78924) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

2 éve mikor a kockát vettem én is néztem nagyon (vagy inkább nagyot) az 1964-es Ultra jubileumi modellt mert míg árban 15-20% -al drágább volt a Cube LTD Pro-nál,addig felszereltségben újabb ugyanannyival gyengébb,így összevetve volt olyan 30%-os felára. Csak a festése,ami nagyon tetszett,szólt mellette.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78927) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Gondolkozom egy garmin edge 520-as km óra vásárlásán. Kérdéseim azok lennének:

1. Tud-e olyat hogy ha betöltök gpx alapján egy útvonalat és letérek róla akkor a legrövidebb úton visszanavigál a track-re?
2. Lehet-e cím alapján navigálni, hogy beírok egy címet, és vezessen oda?
3. Vannak-e benne poi-k?
4. a térképfájlokért/ezek frissítéséért kell-e fizetni bundle pack esetén?

Köszi előre is a válaszokat.

(#78928) Hasaggymeg válasza pc360 (#78925) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem a láncvédő fogadása miatt drágább.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78929) pc360 válasza Hasaggymeg (#78928) üzenetére


pc360
addikt

Jó, akkor eszerint nem arról van szó, hogy speckó felfogatásról van szó, csak hogy hivatalosan valamelyik karhoz ajánlják... okés, köszi!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#78930) CaNNa3IS válasza maximilian4 (#78912) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szerelmes lettem :DDD
Ez jobban tetszik mint a santa cruz

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#78931) pc360


pc360
addikt

Na, még egy remek kérdésem van mára a saját bringám felújítása kapcsán.... Ezer éve Schwalbe Hurricane (26 x 2.0) külsőket haszálok, viszont terepen nem igazán fordulok velük elő, és ezért gondolkodtam egy esetleges váltáson. A hurrikán futóéles, ezért csalóka, nagyon durván haladnak, és legalább 6 ezer km-t kibírnak alattam. Mit ajánlanátok, amivel tovább gyorsulhatnék aszfalton, és hasonlóan tartós lenne? Maradnék a márkánál, mert baromi jó gumi-elegyekkel dolgoznak. 1.9 vagy 2.0 szélesség jöhetne szóba.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#78932) zack válasza Hasaggymeg (#78923) üzenetére


zack
nagyúr

A Scott azért nem ez a szint volt, listaára 400e volt. Ennek 700.
Ezért nem is ragaszkodtam a Scott-hoz, mert ha nincs jó vétel, akkor zsebbenyúlós lehet a márkahűség.
Igazából Cannondale-t is néztem, ahogy a GT-t, Focus-t, Merida-t is.
Persze ha a KTM nagyon beválik, nem kizárt, hogy maradni fogok a márkánál. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#78933) Hasaggymeg válasza pc360 (#78931) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ilyent használok,15-20%-ban nyomom könnyű terepen és alattam is kibírt a hátsó ~10e km-t,az első 16,5e után még meglehetősen jó.Ami előző kérdésedet illeti,a 48 már inkább trekking méret,így gondolom azért fogad láncvédő tárcsát is.

(#78932) zack ...szerintem a Speci,Cannondale,KTM,Giant,Bianchi és még jó pár nagy névvel kapcsolatban nem a jó ár érték arány jut az ember eszébe.Kifoghatsz egy-egy kifutó,bennragadt modellt,de újan nem jellemző rájuk a jó ár-érték arány.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78934) pc360 válasza Hasaggymeg (#78933) üzenetére


pc360
addikt

Én valami slickesen gondolkoztam, de már múltkor befürödtem egy 1.4 vagy 1.5-ös szélességű verzióval, mert egyrészt iszonyat kényelmetlen volt (ez mondjuk érthető), viszont meglepő módon nem volt gyorsabb, mint a Hurricane 2.0... o_O Mondjuk az valami tapadós Continental volt, gondolom más slick típus azért könnyebben gördül.

Lehet az lesz, ha más nem, hogy maradok a Hurricane-nél, csak immár nem drótperemes verziót veszek, hogy legalább könnyebb legyen.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#78935) pc360 válasza pc360 (#78934) üzenetére


pc360
addikt

Azt nézem, hogy a Schwalbe-nál nincs is igazából alternatívája, se drótperem nélküli variánsa... A Marathon Plus lenne szimpatikus, de az brutálisan nehéz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#78936) Hasaggymeg válasza pc360 (#78935) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet ez is tapadós,és nem annyira gördülős,nem tudom mert a 29"-esemen még csak ilyen volt.Nem versenyzek,így a tapadás fontosabb nekem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78937) trialboj válasza trialboj (#78889) üzenetére


trialboj
őstag

Ááá szinte hihetetlen, hogy megszívtam. Az első szervizben (ahova nem járok de csak ők dolgoztak szombaton, szóval muszáj volt) nem jól rakták vissza az első kereket, és mivel nem húzták meg a gyors zárat, kicsit mozgott a kerék. Miután javítottam el is múlt a nyekergő hang.
Pedig még láttam is hogy kontár módon csak beledobta a kereket, és nem ellenőrizte pl azt sem hogy az első tárcsa megfelelően van-e pizicionálva, viszont ott nem akartam összekoszolni a kezem, hazaérve meg elfelejtettem, lecsekkolni + ideges is voltam hogy nem múlt el a zaj.

Viszont aki nem ért hozzá az sokkal jobban át lett volna vágva, és ez a legnagyobb bringás bolt a városban :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#78938) pc360 válasza pc360 (#78935) üzenetére


pc360
addikt

Rohadtul gáz ez a felújítás téma, most számoltam össze, hogy nagyjából 60-70 ezret rá kellene költenem a gépre, és akkor csak a hajtás, a gumik meg a fékpofák lennének cserélve. A széjjelment fékeim, agyaim, nyeregcső (hajlik) érintetlenül maradna, és lassan a telepók is várná a friss olajat... áááh. De ha mindez kész, akkor is csak egy hozzám nem illő, kis méretű bringára ülnék vissza....

Ez így nem járja. Továbbra is bringát keresek alám, csak tudnám, hogy hol...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#78939) SSJmeszes válasza 6030D (#78909) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nem értem ezt a pékes dolgot..:DDD Majd fejtsd ki.:D

A geo. különbségek.

CUBE-->
CUBE

CGF EVO ( RR540 )

CGF EVO

Cube 18" kellene néznem papír szerint, az EVO ból most jelenleg az L es verziót nyüstölöm.( 174cm/80cm ( b.comb ) )

Mondjuk azt nem jelenteném ki, hogy eget verő különbségek vannak.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#78940) Sleek válasza trialboj (#78937) üzenetére


Sleek
senior tag

Ezért írtam ,hogy nézd meg a gyors zárat is ;)
Én ugyan így jártam.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#78941) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Aki hosszabb stucnit szeretne 110-120mm [link]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#78942) Hasaggymeg válasza CaNNa3IS (#78941) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Több a szállítás mint a termék. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78943) maximilian4 válasza CaNNa3IS (#78941) üzenetére


maximilian4
addikt

Én majd valami minőségi platform pedálra akarok lecsapni holnap jó áron. Valamint ezzel szemezek napok óta (sárgában, 60 mm-es változatban), de nem tudom kiadjak-e majd rá ennyi pénzt. Mondjuk itt most amúgy is elfogyott, de esetleg a jövőben.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78944) CaNNa3IS válasza Hasaggymeg (#78942) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Black Friday van vásárolni kell :D

maximilian4 : Jó kis masszív darab. Kicsit drága. Én rövidet akartam és egy FUNN funnduro-t vettem tavasszal de az csak 45-ös. bringaboard-ban 11k volt.
Melyik pedált ? Nekem is kell vennem. AZ AM bringán egy shimano m324 van de számomra használhatatlan. Nincs spd cipőm.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#78945) Sleek válasza HollyBoni (#78904) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#78946) maximilian4 válasza CaNNa3IS (#78944) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát ezaz, hogy nem tudom még milyet kéne venni. Valami jó minőségűt jó áron. Nem nagyon szeretem a bumfordi pedálokat, szóval valami kecsesebb, vékonyabb féle platform kéne, de bírja a strapát.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78947) CaNNa3IS válasza maximilian4 (#78946) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Akkor : crank brothers stamp

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#78948) maximilian4 válasza CaNNa3IS (#78947) üzenetére


maximilian4
addikt

Ennyit semmiképp nem adnék ki egy platform pedálra.

Maxi

(#78949) SSJmeszes válasza maximilian4 (#78948) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Xpedo Spry ? ~50€
Én ilyet taposok lassan 3-4 hónapja, könnyű is, jól ragad.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#78950) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Hölgy ismerős szeretne bringát venni, ezt nézte ki: Gepida Alboin 200. Nincsenek extra igényei, város és kis túrákra lenne. Mit gondoltok, jó ajánlat számára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.