Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78501) Strezi válasza inifini (#78499) üzenetére


Strezi
őstag

A radon-on sokkal több xt cucc van, könnyebb is. Váltókarok, agyak, hátsó sor...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78502) Strezi válasza IMIIKE1998 (#78491) üzenetére


Strezi
őstag

Mindent a lelkes topictårsakért :P

Azért amikor elsőre tekersz ilyen hosszúakat, akkor fog ott-ott fåjni. Idővel javul, de a hátad meghálálja, ha rendszeresen tekersz pår fordulatot kiållva és átmozgatod vele magad. Öt-tíz perc, nagyed óra ahogy eszedbe jut.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78503) #27813376 válasza inifini (#78499) üzenetére


#27813376
törölt tag

Radon. Nekem a 6.0 jött, ez is egy tökéletes már így is...

(#78504) noorbertt


noorbertt
őstag

Sárvédő
Vettem innen egy szettet remélem jó lesz:
https://www.themudhugger.co.uk
https://m.youtube.com/watch?v=UDKaqjY8V3A

(#78505) maximilian4 válasza #27813376 (#78503) üzenetére


maximilian4
addikt

Képet!
Még mindig nem kaptunk. :D

(#78499) inifini

Én is a radon-ra szavazok.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78506) fpeter07 válasza 6030D (#78498) üzenetére


fpeter07
veterán

Versenyről hazafele májusban megelőzött egy mitschu lancer, tetején 2 kerékpárral. :)

(#78500) Strezi : Cipőket 6 dolcsiért csináljak meg keleten, amit a multik nyugaton 70 felett adnak. De hát azért gürizik az ember, hogy olyan dologba áldozza, amit szeret.

(#78507) #27813376 válasza maximilian4 (#78505) üzenetére


#27813376
törölt tag

Holnap igyekszem. Nem voltam még kinn vele :(

(#78508) maximilian4 válasza #27813376 (#78507) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem muszáj kimenni vele tekerni. Mi a bringát szeretnénk látni: :D

Maxi

(#78509) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Pedál

PD-M540 vagy PD-M8000

Két PD-M540 pedálom van. Elégedett vagyok velük. Érdemes az XT-re költeni?

(#78510) Runner_fxr válasza inifini (#78439) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A tapered fejcső miatt a Radont választanám, de amúgy a Cube-ot jobban kedvelem. Afelől meg ne aggódj, hogy nem használnád ki. Ha montizni szeretnél, nagyjából kompromisszum mentesen, akkor kb ez a minimum amit kinéztél. Ha ennél gyengébb felszereltséget választasz, akkor kb azon nyomban a cserélendő alkatrészeken fogsz gondolgodni. :) Főként a sima trekking szintű rugós villa nagy érvágás egy montiba.

(#78511) Hasaggymeg válasza rétisün (#78495) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

5 óra tekerés után már kisebb csoda ha nem fáj semmid. :DDD

(#78499) inifini...csak a fékek,meg a hazai eladó szólnak a Cube mellett a többi felszereltség jobb a Radonon.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78512) 6030D válasza fpeter07 (#78506) üzenetére


6030D
Ármester

EVO vagy 1,5 kombi? Nem mindegy. :) Előzgetés: verseny reggelén, bringákkal megpakolt autók száguldoznak a verseny irányába, hogy odaérjenek a rajtszámátvételhez. Megszokott dolog. ;)

Runner_fxr: ho-hó. Üdv ismét a klubban. Mi a helyzet?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78513) trialboj


trialboj
őstag

2 bringám van, 1 télre meg 1 nyárra. Az utóbbinál a hideg beköszöntével elkezdett mocorogni a lánc, mikor terhelés nélkül tekertem, olyan érzés volt mintha tele lenne porral, de ezt már akkor is csinálta mikor tisztítás, és olajozás után, alig pár km tekertem száraz aszfalton... ez a lánc már nagyon öreg 6-7000km van benne.

El is raktam, és elővettem az amúgy boltba járós bringámat. Ezt ritkán használom, ezért rég nem is olajoztam. Jártam vele egy kicsit, és olyan halk volt mintha repülnék... aztán egy 100as után elkezdett kicsit csörögni a lánc, gondoltam megolajozom. Így is lett, de ezután azt tapasztaltam hogy ugyan úgy ha nem még jobban elkezdett ropogni a lánc ha pl lassan visszafele tekertem, de akkor is zavaró volt mikor óvatosan hajtottam.

Na mivel az nem lehet hogy egy nap alatt elkopott ez a lánc is, arra gyanakszom hogy az olaj nem lenne megfelelő?

Ezt használom nyár eleje óta: [link] Teflon alapú, és száraz időre javasolt.

A kérdés nyilván az lenne hogy most akkor mi a fene van?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#78514) Hasaggymeg válasza trialboj (#78513) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kérdés mi nálad a "ropogás". :F Keress valami hasonló videót a neten,lássuk,mert lehet nem is a lánc a hibás.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78515) Strezi


Strezi
őstag

Kemény, sáros XC futam (Swiss Bike CUP 2016): https://www.youtube.com/watch?v=VsjkP8auVA0

Na, ilyen kjörülmények és teljesítmény mellett egy lánc/sor egy futam, legalább nem kell tisztogatni utána ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78516) Hasaggymeg válasza Strezi (#78515) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ahogy kinéznek,ott még a ruhájuk is egyszeri használatos,azt mosógépbe,úgy biztos be nem lehet tenni! :Y...talán egy Rambós tűzoltós fürdetés után. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78517) inifini


inifini
tag

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, segítséget, a Radon mellé még ezt néztem, ami árban is megegyezik:
[link]
Ennek egy picit vadabb a színe, de Cube, ami egy pici pluszt jelent.
Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

(#78518) Hasaggymeg válasza inifini (#78517) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyjából pariban vannak.A Radon telója,kerékagyai picit jobbak,míg a Cube talán fékben és hajtóműben képvisel jobb szintet.Így nekem már a Cube,de mivel azt birtoklok,van kis részrehajlás is a dologban. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78519) 6030D válasza inifini (#78517) üzenetére


6030D
Ármester

Hol laksz? Bringaboltokban jártál? Ott jobb akciók vannak most, mint a neten.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78520) inifini válasza 6030D (#78519) üzenetére


inifini
tag

Budapesten lakok, de ez a Cube akció most egész jó, itthon is volt akció, 370e helyett 300e az LTD Pro, csak méretet nehéz találni...

(#78521) bunddog


bunddog
tag

Kónuszbeállítás után amikor ráhúzom a gyorszárat akkor egy lehet negyed hajszálnyi kotyogás? már után állítottam de most is van még de annyira minimális hogy nagyon :) vagy még állítsak rajta hogy semennyire se lehessen érezni?

(#78522) Vasinger! válasza 6030D (#78519) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudnál mondani ilyen boltokat BP-n?

(#78523) Hasaggymeg válasza bunddog (#78521) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár néha tényleg idegtépő beállítani,a tökéletes az mikor nulla a kotyogás van és a forgó kerék tengelyét fogva nem érzed a csapágyak rángatózását.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78524) 6030D válasza inifini (#78520) üzenetére


6030D
Ármester

+Vasinger!: azokat tudom csak mondani, amiket StLui is végigjárt nemrég, igaz ő fullyt keresett.
Teljesség igénye nélkül: K2, Bergusson, Bringaland, Focus (őket ismerem, nagy engedményeket is szoktak adni)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78525) eddie1978 válasza Strezi (#78515) üzenetére


eddie1978
aktív tag

XC pályán mióta van 1.5m letörés? Erről már volt szó évekkel ezelőtt is, hogy nagyon megnehezítették az XC kategóriájú pályákat. Már veszélyes sok helyen. Ez csak a cirkuszt a népnek miatt van?

(#78526) #27813376 válasza inifini (#78520) üzenetére


#27813376
törölt tag

Írj a forgalmazónak. info@ecobike.hu

Megmondja boltonként listázva, hol lehet az adott gépből és milyen méretben. Én ezt tettem, korrektül válaszolt. Előzőleg mikor a harmadik boltban rendeltem meg a kinézett CUBE-ot és mindhárom kiszállítás előtt hívott, hogy sajnos nincsen, ez meg ez van helyette. Hátha rábeszélhet valami beragadt termékre. Bazdmeg akkor frissítsed a webáruházodat. Ekkor elgurult a gyógyszerem és írtam az importőrnek. Íme a levelem:

Üdvözlöm,

Azzal a problémával fordulok Önökhöz, hogy több viszonteladójuk is hirdeti a következő terméket akciós áron, azonban egyik sem tudja szállítani:

xxxxx

Kérem segítségüket, melyik viszonteladót keressem ezzel kapcsolatban. Nem lenne értelmes dolog a részemről, hogy mindegyik boltnál megrendeljem, hátha valamelyik méltóztatna végre szállítani.

Köszönöm szépen a segítségüket,
Üdvözlettel:

(#78527) #27813376


#27813376
törölt tag

Mentem ma erdőben 30km-t, volt aszfalt, murva, mászás, ereszkedés, minden. Elöl 2 bar, hátul 3. A hátsót leveszem 2,5-re és úgy lesz jó. Összességében visszaszokni a kerékpárra pont elég ez. Engedtem lefele rendesen ahogy illik, kavicsos erdei út, jó meredek, rajta avar, de fagy volt. Csúszkáltam szépen. Lefele menetben éreztem, hogy a hátsó teleszkóp illene oda, viszont így sem volt rossz. Elfáradtam. A mostani képességeimmel is átjött, hogy lejtőzésnél nem én leszek a szűk keresztmetszet, minden más részen maximálisan jó a bicaj. Ugyanakkor nem éreztem, hogy a lejtőt leszámítva komolyabb kell terepre. Pontosan vált, kellően fog a fék, nincsenek oda nem illő hangok. Patent.

(#78528) trialboj válasza #27813376 (#78527) üzenetére


trialboj
őstag

Tehát fagyban másztál is? Gondolom jelentősebb szintet, különben nem lett volna honnan ereszkedni.

Na most az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a tökéletes öltözet és tegyük fel nem fázol, akkor is ott van a lihegés ami mászásnál szinte elengedhetetlen, még ha nagyon óvatosan is próbálok felfele tekerni, akkor is előbb utóbb azon kapom magam hogy szinte visszatartom a lélegzetem hogy ne kelljen túl gyorsan lihegnem és beszívnom a jéghideg levegőt.

Van olyan sálam is amit az orrom elé tehetek, de ezzel meg az a gond hogy a saját kipufogott nem túl oxigénes levegőmet forgatom, és sokkal jobban fáradok, hiába melegebb a levegő.

Továbbá az emelkedés után nem izzadsz meg cseppet sem? ha utána ereszkedni kezdesz nem hűl rád a ruha?

0 Fok környékén már annyira nem csábít ki az idő, de 5-10 között szívesen kinéznék én is az erdőbe, viszont ahhoz kellene vagy 300m mászás, amitől félek, mert utána sík terepen nincs már akkora terhelés és rám fagyna...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#78529) 6030D válasza #27813376 (#78527) üzenetére


6030D
Ármester

Jól néz ki, gratula hozzá! (váltóvédőt én levenném, főleg terepbringáról, de ez egyéni...)
Hol készültek a képek? Az is jól néz ki. :)

trialboj: réteges öltözködéssel tudod kivédeni, máshogy nem. Felfelé leveszed, lefelé beöltözöl. Ha nincs táskád, akkor meg minden marad rajtad felfelé is, és beizzadsz. Ha jó szélálló cucc van rajtad, akkor nem fázol meg lefelé. Én is így csinálom, mivel nem hordok hátizsákot, de a mostani téli cuccommal működik. Egyedül a kesztyűm nem jó még, mert felfelé átázik, lefelé meg rám hűl, de már erre is kitaláltam a megoldást. :)

Bringabolt témához még ez jutott eszembe, ha valaki keresgélne.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78530) IMIIKE1998 válasza #27813376 (#78527) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Grat! :))
Na még mindig kicsi a bringám? Vagy magadat látva kb. hasonlóan nézel ki a kerón?

(#78531) #27813376 válasza trialboj (#78528) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ahogy írod. Lihegtem rendesen. A ruha így összerakva nagyon jó volt, izzadtam, de nem éreztem, hogy hűtene, csak otthon láttam, hogy az alsó rétegek eléggé vizesek. Ami volt rajtam:

-aláöltöző hosszú
-mez hosszú
-kabát (emlegetett Decathlonos)
-nadrág kantáros, szivacsbetétes, bicós
-nadrág (linkelt Lidl akció, futó - köszi aki linkelte - ez tök jó, mert olyan amin nem fúj a szél át
-sima kínai gagyi cipő (lefagyott a lábujjam, ezt meg kell oldanom, talán kamásli, de félek, a Saint pedál -szétszaggatja pikkpakk)
-maszk, szélálló
-kesztyű (valami munkavédelmi, alcantara vagy velúr, pont jó volt)

Namost volt még egy szemüveg is, ne jöjjön a cúg a pofámba, de megbukott a teknika, mert mindig párás volt amint megálltam. Mászás után inkább. Egyenesben kevésbé. A maszk kurvajó, sapka se kellett. Most megöltök, ez biztos, mert sisakot meg egyáltalán nem viselem el magamon. Krosszmotort is ezért adtam el, nem birtam sisakba menni, meghalni meg nem volt kedvem, így sipirc. Viszont az orrom nem tudtam belerakni a maszkba meg a szám se mindig, pont amiatt amit mondasz, hogy lihegtem. A mászás ahogy saccolom, olyan 500 és 1000m közt valahol, nem figyeltem. Egyenesben is megvolt a terhelés, nem volt lazaság, 28-as átlaggal toltam, ami lehet kevés a gyakorlottabbaknak, de az út elhagyott erdei aszfalt, nem a legsimább. Fok szerintem nulla felett kicsivel, nap csak az elején volt, utána bevettem magam a sűrűbe. Arrafele tomboltam, ahol medvejárás van, na mondom fasza, maszkba lófaszt se hallok, bíztam a szerencsében.

Jó szar volt reggel felkelnem, azt álmodtam hogy valami tanyán vagyunk, nekem ismeretlen emberekkel, meg kint oroszlánokkal. Ezek persze jöttek befele és sorra zabáltak mindenkit, épp fel akartam vágni az ereimet de szerencsémre felébredtem, mert hajtott a szükség :D Ekkor eszembe is jutott, hogy amerre tervezek menni, medve is lehet, kurvafasza :DDD :O

6030D:

Köszi. A váltóvédőt levegyem? Régebbről van ez a szokásom, de ha azt mondjátok nincs értelme akkor leszedem. A képek itt készültek, innen indultam.

IMIIKE1998:

Köszi. Ami az én méretem: 182cm, átlépési 82, kerékpár mérete 20"
Asszony azt mondja nagy ez nekem, de érzetre pont jó. Lehet ugyanugy nézek rajta ki mint Te, majd lefotóztatom valakivel.

[ Szerkesztve ]

(#78532) IMIIKE1998 válasza #27813376 (#78531) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Na én az ilyen helyeket messziről kerülöm. Kiskoromban a szomszéd farkaskutyája megtámadott engem meg tesómat(voltunk vagy 10 évesek). Szerencsére ott állt a kocsink a ház előtt, felmásztunk a tetejére. Ha az nem lett volna ott, nem tudom, mi történt volna. Azóta félek a nagy dög kutyáktól, meg a vadállatoktól. Ebből a szempontból jó Debrecenben élni.

[ Szerkesztve ]

(#78533) zoli03 válasza #27813376 (#78531) üzenetére


zoli03
őstag

Ha elesel, lehet szétmegy a vázpapucs. Amúgy meg csak a váltótartófül vagy maximum a váltó. Egy városi biciklin lehet értelme, ahol nem figyel a másik ember, aztán nekitámasztja a tiednek vagy nekidől.

(#78534) Tothgera30 válasza eddie1978 (#78509) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Istentelen jó az M8000 pedál, de nem éri meg a felárat. Sárnehéz 520-ast használok, igazából még nem volt olyan helyzet hogy problémám legyen vele, és ezt agyagos, sáros földdel tele is tudja amit kell. Annyi hátránya van hogy nehéz, 380g, de fél kg-nak érződik, sokat nyom a bringán.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#78535) #27813376 válasza IMIIKE1998 (#78532) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ott dolgoztam 3 évet a Felföldinek :)

zoli03:
Köszi, értem így már. Ebben van valami, le is szedem.

(#78536) inifini válasza #27813376 (#78526) üzenetére


inifini
tag

Helló, köszi az ötletet, írtam is nekik, amire válaszoltak is. Bár a válaszból kiderült, hogy ők is "csak" viszonteladók azért érdemes volt, mert zöld színben van náluk, ami egy picit világítós, jobb lett volna feketében, még próbálom emészteni.

(#78537) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

kezdem megszokni a városi, bp-i közlekedést. bár még sokszor nem tudom merre érdemes menni...
kérdés: zebrán ti áttekertek, vagy áttoljátok (sima gyalogos zebra, nem a bringaúttal/sávval osztott)?
ok, hogy tolni kellene, mert akkor vagyok gyalogos, meg így nincs elsőbbségem... de ha nem zavarom a gyalogosokat, autósokat, akkor a rendőr kötekedhet?
vácin, nagyobb utakon áttolom inkább...

[ Szerkesztve ]

(#78538) #27813376 válasza eastsider (#78537) üzenetére


#27813376
törölt tag

Tekerj ha nincs kocsi semerre, de ha autót látsz, toljad, ezt úgy mondom mint autós aki gyakran vezet napi 600km-t. Rohadtul idegesítő, hogy arra kell figyelni, jön e valami kamikaze aki miatt jobb esetbe lecsuknak ha összetaposom. Ezért én is tolom a zebrán.

(#78539) eddie1978 válasza Tothgera30 (#78534) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Akkor marad az 540-es. Ehhez a vashoz lesz. Héten megrendelem. 191cm-hez 92cm átlépővel jó lesza 20"? Bike fit szerint pont tuti.

(#78540) eddie1978 válasza #27813376 (#78531) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Maszknak én ezt vettem. Rohadt jó. Eddig +3C-ban mentem vele. Tényleg meleget szív be az ember. Ami még nagyon bevált nekem a Mavic Inferno szettje. 0C körül még szellőzők nyitva voltak amikor abban tekertem előző teleken.
Nekem még várnom kell a tekeréssel most, mert 3 héttel az arcüreg műtétem után még túl ambíciózus volt kipróbálnom a bringát két héttel ezelőtt. Egyelőre marad a görgőzés.

(#78541) inifini


inifini
tag

Ez a méretválasztás elég fura, mert ha beírom a kalkulátorba, akkor 19" ajánl, de olvasva, hogy itt ki milyet használ adott magassághoz és belső lábhosszhoz, akkor már nem annyira adja ki. Tudom, legbiztosabb, ha kipróbálom, de mondjuk a Radonnál ez elég nehéz lenne. Nekem 180 cm magassághoz 87 cm belső lábhossz társul, ami alapján 19" méretű MTB kellene. Van itt valakinek hasonló "adottsága"?
dension : milyen a bringa? nem zártam még ki a Radont, csak a hazai vásárlás mellett a könnyebb garis ügyintézés szól (persze ne legyen rá szükség).
27,5 és 29 között gondolom sebességben lehet különbség a 29 javára, viszont a 27,5 könnyebben irányítható. Jól sejtem?

(#78542) 6030D válasza #27813376 (#78531) üzenetére


6030D
Ármester

Én is arra gondoltam, amit zoli03 ír, plusz még egy dolog, amibe el tud akadni valami (kő, bot, avar...).

Szerintem nézd meg a km órád beállítását is, mert a 28-as átlag, az az elmondott utakon és szinttel eléggé az elit kategória. :) Szintet meg a legegyszerűbben telefonnal tudsz mérni, ami csalni fog, de nagyjából mérvadó.

Ha a képeket nézem és a nyereg a lábadhoz be van állítva, akkor lehet, hogy kicsit nagy a váz. Nem fárad el a vállad? (mondjuk ez 30 km alatt nem derül ki, ha edzettebb vagy, inkább hosszú úton)

inifini: a vázméret csak az ülésvázcső hossza, az csak egy adat, ami triál bringánál kicsi, trekkingnél nagyobb. Azt tudod korrigálni a nyeregcső állításával. A bringa hosszát viszont a felsőcső határozza meg, amit csak a stucnival tudsz korrigálni, meg minimálisan a nyereggel. Ha van egy bringád, amihez tudsz viszonyítani, azon érdemes megmérni a nyereg-kormány távolságot, és úgy nézni az új geo-ját.
Írtam korábban is, a 2015-ös Cube bringáknál azonos modellnél 1-1,5" különbség volt a váznál a 27,5 / 29 " bringáknál, ami az én méretemnek megfelelő lett volna. Már nem emlékszem melyik volt a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78543) eastsider válasza #27813376 (#78538) üzenetére


eastsider
nagyúr

autózok én is. az tényleg gáz, amikor átkamikazéznak... de, ha szépen lassna, mint egy gyalogos átmegy, engem tökre nem zavar

(#78544) Strezi válasza eddie1978 (#78539) üzenetére


Strezi
őstag

Gusztusos darab! Hasonló mint az enyém lett, amit darabokból raktam össze...

Én 192cm vagyok, az egy Large váz (Specialized), jó lett méretben.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78545) #27813376 válasza 6030D (#78542) üzenetére


#27813376
törölt tag

A 28 sík, de helyenként szar (gödrök, letaposott föld, mondjuk sima) úton volt visszafele, ha jól gondolom, olyan 3-4 km hosszú szakaszon. Jól mér, néztem telefon gps-el. Nem olyan kiemelkedő ez nekem, nagyon sokat mentem régen. Most ami nehezebben ment, az a mászásnál a vége felé a levegőellátás. Tüdőre kell edzenem :B A nyergen még emelni fogok, azt hiszem olyan 3 centit, nem tökéletes, most próbálgatom. Nem fáradt a vállam. Mondjuk full erővel toltam végig, reszkettem mint félóra gokart után.

eddie1978:
Hát ehhez képest az enyém elég gagyi :)

inifini
Teljesen jó ez a Radon. Patent gép.

(#78546) 6030D


6030D
Ármester

Strezi! Irány az erdő, folytatódhat a takarítás! :C :C :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78547) Hasaggymeg válasza eastsider (#78543) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én szinte soha nem szállok le egészen,hanem egyik lábammal a földön,a nyeregből kiszállva mintegy átrollerezek,vagy gyalogos sebességgel átgurulok. :B

(#78546) 6030D...ha már a bringa csendben gurulna anélkül,hogy zavarná a természet élőlényeit,akkor vigyünk be legalább egy jó hangos egy lombfújót. ;]

(#78526) đension ...ez sajnos szokásos az itthoni webshopoknál,nem veszik kellően komolyan a netes készletek frissítését,pedig minden tendencia fontosságának növekedését mutatja.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78548) Strezi válasza 6030D (#78546) üzenetére


Strezi
őstag

És te mit tettél másokért az erdőben, legutóbb? ;] :P

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78549) Strezi válasza Hasaggymeg (#78547) üzenetére


Strezi
őstag

Az a biciklis meg túrázó, aki utána jön tud rendesen bringázni pár hetet, mivel már lehullott az avar, és megázva a szél sem fújja vissza ;) Ennyit szerintem megér, a poént férre téve :C

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78550) Tothgera30 válasza eddie1978 (#78539) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pont jó lesz méretben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.