Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) Hasaggymeg válasza Acef (#78350) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Óvodás korában még nem figyelt ilyesmire. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78352) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#78349) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát igen, azért ezt nagyon eltalálták szerintem is. Időtállónak tűnik.

(#78347) Strezi

Tenksz!

(#78350) Acef

Ba**ki tényleg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78353) Acef válasza Hasaggymeg (#78351) üzenetére


Acef
addikt

:D

Vagy dh-ra 'gyúr; lefelé, fékezéskor szeretne jobb tapadást.

[ Szerkesztve ]

(#78354) Pttypang válasza 6030D (#78339) üzenetére


Pttypang
veterán

Eltalaltad, illetve majdnem, csak nem jutottam el vele szerelohoz.
A heten vittem volna be, ha akad ra alkalmam, de otthon igy is megvolt a sor meg lanc csere, majd letakaritom es jovo heten mar tenyleg beviszem...

Everybody lies.

(#78355) 6030D válasza Acef (#78350) üzenetére


6030D
Ármester

Tényleg. :D Pedig alapból másnál figyelek, hogy előre mutassanak a nyilak. Eddig bütykös gumi volt rajta, csak ki akartam próbálni milyen az aszfalt gumi, és ezeket kaptam ingyen. Egyébként meg aszfaltra ugye mindegy a mintázat, az csak design, ergo tök mindegy merre néz. De ha hétvégén tényleg esik, akkor leszedem, és fel is rakom rá a Race Kingeket. :)

Strezi: ez max 4 bar-ra van fújva, mert a kerék egyik eleme sem bírna többet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78356) noorbertt


noorbertt
őstag

Akiknek van a kerékben slime azok tapasztalták hogy a hidegben ha fel nap "parkolás" után megdermed kicsit a cucc? Tekerés közben lehet érezni az első két percben

(#78357) 6030D válasza noorbertt (#78356) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem nincs, de ez volt az egyik indok amiért nem vettem. Több helyen olvastam erről.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78358) -=RelakS=- válasza noorbertt (#78356) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tapasztaltam ilyet...

A hétvégén kéne is tekerni egy kicsit, hogy ne rozsduljak be. Ha rá tudom venni magam (mert pl nem szakad akármi az égből), akkor majd megpróbálok figyelni rá.

Én még mindig ott tartok amúgy, hogy a slime számára a szelep is csak egy eltömítendő lyuk, és el is tömíti :DDD Nem nagy élmény fogóval nyitogatni a presta tetejét

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78359) Jester01


Jester01
veterán


(amin van egy anya amivel a felnihez lehet szorítani) :F

Jester

(#78360) 6030D


6030D
Ármester

Vegyen mindenki használt fully-t, mer' az a jó! :)

Jester01: gondolom a menetes, ha már minden drágább olyan. :) Amúgy én sok különbséget nem tapasztaltam, max amikor lapos, nem kell ellentartani, ha ráteszed a pumpát. Meg alacsony nyomásnál lehet, hogy fog egy kicsit a szelepen és nem tud elfordulni a belső/gumi. Bár ez nem hiszem, hogy sokat segít rajta.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78361) noorbertt válasza 6030D (#78357) üzenetére


noorbertt
őstag

Ez olyan semmiség hogy szerintem érdemes még így is venni

(#78362) CaNNa3IS válasza 6030D (#78360) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Vagány ez a bicaj.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#78363) Hasaggymeg válasza Jester01 (#78359) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha ára egyforma,akkor a menetes kicsit profibb rögzítésű,mint az a lyukba szorulós gumi.Amúgy meg azért többet én nem szoktam adni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78364) parkr válasza Jester01 (#78359) üzenetére


parkr
őstag

a mentes hamarabb kinyírja a pumpafejeket (bár szigszalag ezt is megoldja :) )

(#78365) szjoci válasza Jester01 (#78359) üzenetére


szjoci
őstag

+1 az anyásra. Akkor is jó szolgálatot tesz amikor nulláról fújod fel a gumit.

(#78366) Because


Because
őstag

ez nagyon tetszik elsőre :) [link]

(#78367) pc360 válasza Because (#78366) üzenetére


pc360
addikt

Milyen remek lehet, ha épp kiállva gondolja úgy, hogy váltana egyet... :D

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#78368) Because válasza pc360 (#78367) üzenetére


Because
őstag

bakik mindig történhetnek :D

(#78369) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Lánc? Miféle lánc?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78370) 6030D válasza Because (#78366) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a hajtókar adná neki a "fordulatszám jelet", akkor még tök jó is lenne arra, hogy megtanuljon az ember pörgetni. Bizonyos pedálfordulat alatt könnyebbre rakja, és megszokja a user. Lehet, hogy így is működik, de most nem bírom átgondolni. :B

-=RelakS=-: valaki számoljon egy áttételt. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78371) 6030D


6030D
Ármester

Miért nincs már tavasz... ? :(((

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78372) maximilian4 válasza 6030D (#78371) üzenetére


maximilian4
addikt

Mert még korai. Most lesz igazán tél majd. :D

Maxi

(#78373) 6030D válasza maximilian4 (#78372) üzenetére


6030D
Ármester

De akkor essen a hó, ne az eső... itt az előrejelzés szerint vasárnap reggelig kuss van bringa szempontból. :(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78374) joysefke válasza 6030D (#78373) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

rágyúrsz futásra :)

(#78375) -=RelakS=- válasza 6030D (#78371) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szép, szép, de amikor meg már nem fagyunk hozzá a nyereghez, akkor meg mocsár van :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78376) joysefke válasza 6030D (#78360) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez egy vicc most ment el a kedvem a fulliktól :) ...

700-1000Km van benne, de ahhoz képest elég méretes a hibalista:

-lenyúlt a lánc? 700-1000 Km-től, aminek a felhasználás jellegéből adódóan nagy része lefele. Nem lennék meglepődve, ha a tag gyakran fogaskerekű-vasúttal (BKV) hordta volna fel a hegyre

-Hátsó csapágyozáson már érezhető kopások?

-Hátsó kereket már bontani kellett

-Bovdent már cserélni kell?

-Dropper postot már légteleníteni kell?

etc etc

Bazz nyáron két erős hónapban tuti beraktam a merevfarú bringámba 1000+ terepkilómétert. Egy ilyen össztelős gépnek ezek szerint érzékenyebb lelke van, mint egy tinilánynak.

Megnézném azt a tagot is aki újonnan megvette 1.7M-ért aztán sikerült összesen 700-1000Km-t beleraknia úgy hogy még az újdonság varázsa is megvolt. Runner valószínűleg azt mondaná jobban járt volna egy pedelekkel... ;]

(#78377) maximilian4 válasza joysefke (#78376) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha jól emlékszem tesztbringa volt talán, és leírta hogy nem meglepő, hiszen az 1000 km-ben gyakorlatilag nem volt szervizelve. Annyira nem hogy a láncon is és a hajtóművön is állt az olajsár, mert azon kívül hogy újra olajzták tisztítást nem látott a hajtás. Egyébként 10-20x ennyit futott kerékpárok lehetbek jobb állapotban, ha foglalkoznak vele, és megkapja a gondoskodást.
Egyébként azért mégsem akkora a baj. Mert a legdrágább alkatrészek mind rendben vannak.

-Hátsó csapágyozáson már érezhető kopások?

Ezt hol olvastad? "érezhető volt, hogy van egy ponton egy kis szorulás valamelyik forgáspontnál. Nem véletlen, hiszen a csapágyak alig pár fokot fordulnak rugózás közben, így mindig ugyanaz a pár milliméter van terhelve. Ahhoz, hogy kiderüljön melyik csapágy(ak) a ludas(ok), szét kell szedni majd a komplett lengőkart" Ebből nem lehet kopást megállapítani. Valószínűleg nem is az lesz.

-Hátsó kereket már bontani kellett

Mint olvasható a tesztben, a kerekeket kivették, lecsekkolták (mivel egy nagygenerálon volt a bicaj) és minden okés volt velük.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78378) maximilian4 válasza maximilian4 (#78377) üzenetére


maximilian4
addikt

Közben utánanéztem, hogy tényleg tesztbringaként funkcionált. Valószínűleg a forgalmazó tulajdonában volt, aki szétküldte tesztelőknek/újságíróknak (Tamás is pont ezta bicajt tesztelte a bikemag-ban, amit most meg is vett). Ennek függvényében szerintem nem meglepő a hibalista. Kb. csak ráültek, aztán mentek vele. Néha a láncot megolajozták és kész. Magánemberként te meg használat után karbantartod. Ha ez is karban lett volna tartva, most semmi baja nem lenne.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78379) joysefke válasza maximilian4 (#78377) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem tesztbringa volt talán, és leírta hogy nem meglepő, hiszen az 1000 km-ben gyakorlatilag nem volt szervizelve.

ok, nekem ez nem esett le :)

(#78380) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nem slime kell ide, hanem eleve lyukas gumi :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78381) 6030D válasza joysefke (#78376) üzenetére


6030D
Ármester

maximilian4 egy részét leírta, keress rá a fb-on a szerzőre Thommey néven, ott van még morzsa.
Amit én nem értek, hogy tesztbringa volt, és 1,5 éves. Vagy fél év után elkerült valakihez, aki leszarta, vagy a boltból jött ki így, amit nem hiszek. Mégis egy reklám, bárkié is. Főleg egy csili-vili átadás a minimum, az egy boltnak nem összeg a mosás, kenés. Még ha kirakat bringa is, akkor se így néz ki.

Amiért beraktam, az a nagy felhajtás, ami nyár óta megy a vegyünk használt fully-t amatőrként, mert az jó. Hát nagyon nem. És itt leírja, hogy miért. Tegyük fel, hogy ért hozzá, mert több bringa volt a segge alatt, mint bármelyikőnknek, tehát tudja mi merre. Ebből kifolyólag azt is, hogy hogy kéne működnie, ha jó. Ha nem, akkor gyanakszik. Na ő vett ilyen bringát, feltehetőleg azonos áron, amiért StLui nézett korábban. Tehát téma volt.És "beszopta". Illetve nem, mert állítólag tudta, hogy 70-80e még belecsúszhat, de mindenki így van vele? Szerintem nem. (StLui nagyon jól járt az új Focus-szal.)

Amiket írsz: megnyúlt lánc: simán, ha nem volt takarítva, és csak tépték, pörgetés nélkül. Ha mondjuk az is XTR, akkor meg nem 3000 km-re tervezték. Az egyik szerelőm/versenyző mondta, hogy ha már mindened XTR, inkább cserélsz 1000-ként láncot, mint bármi más kopjon. Csapágy kopás: sár pont oda megy, tisztítani kéne, lehet, hogy magasnyomásút is kapott. Bovden: 1,5 év, víz, sár, nem összeg amúgy. Dropper: ott írja, hogy kényes, de mégis a legjobb. Új technológia, biztos van betegsége, de több a haszna, mindenki döntse el megéri-e.

Bazz nyáron két erős hónapban tuti beraktam a merevfarú bringámba 1000+ terepkilómétert. láttam, hogy mindenhol ezt kérdezed. Szerintem rohadt szubjektív dolog. Senki nem tudja mennyit áldozol rá, ezután a szervizelésre mennyit fogsz. És bárki bármit mond, te fogod fizetni. Én "sajnos" ezért nem megyek 100-at mozgó carbon fullyval, pedig az kéne, tudom én. :) Csak van a pro-kontra. És sajnos jelenleg a kontra a pénz.

Amúgy meg utálok futni, de állítólag jó keresztedzésnek. :N

(bocs az esti regényért)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78382) maximilian4 válasza 6030D (#78381) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem ez a hazai forgalmazó tulajdonában volt. Nem került soha eladásra és még boltba sem, csak szétküldték tesztekre (úgy mint a bikemag-nak).

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#78383) 6030D válasza maximilian4 (#78382) üzenetére


6030D
Ármester

Hát ha egy forgalmazó/bolt (gyár utáni első eladó) így adna tovább egy bringát, és a hír a gyártóhoz visszakerülne... hát... szerintem nem lenne kézpacsi a következő évben.
Te vennél ezután Cube tesztbringát? Nem tudom ki volt az eladó, de nagyon csalódnék, ha valamelyik "híres" magyar bolt lett volna.
A véleményem az, hogy ez valami másodkézből jött bringa, mert csak nem akarnak ők sem rosszat a magyar bringabolt piacnak, illetve az egyik hozzászólásnál privát személy ír a kazetta cseréről.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78384) Strezi válasza 6030D (#78381) üzenetére


Strezi
őstag

Futni kell, télen nagyon nagy szopás eleget bringázni!

Van jobb dropper, holnap tolok róla képeket ;]

Fullyt olyan mint az autó, ki lehet fizetni egyben vagy részletekben, de ugyan annyiba kerül..

Ez most brutál lenne pl. radon xtr

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#78385) 6030D válasza Strezi (#78384) üzenetére


6030D
Ármester

Bakker, csak vettél? Mutasd!! :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78386) Hasaggymeg válasza Strezi (#78384) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan mint egy darázs,csípős az ára. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78387) geotigris9 válasza 6030D (#78371) üzenetére


geotigris9
tag

Jó volna otthontól egy köpésre egy hasonló pálya. ..
(Tetszett a zenéje is a videónak, kellemes.)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#78388) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Na sracok nagyon ugy nez ki hogy a hetvegi terepezesnek keresztbe tett az isojaras... eleg sok eso leesett es meg mindig esik..😭

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#78389) 6030D válasza SSJmeszes (#78388) üzenetére


6030D
Ármester

Itt elvileg éjjel eláll, holnap lehet menni valami avaros részen. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78390) CaNNa3IS válasza 6030D (#78381) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem tudjuk mennyiért jutott hozzá.
Valószínűbb, hogy kikötött valakinél az a tesztbicaj és tőle vette meg jó áron így belekalkulálva ha lesz vele gond mert a hajtókaron látszott, hogy használták rendesen. De a legdrágább elemek : telók , váz legalább egyben volt.

rs reverb meg pont az a dropper ami szervízigényes nem véletlenül adnak hozzá komplett légtelenítő szettet. :)

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#78391) Hasaggymeg válasza 6030D (#78389) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amennyi most leesik mocsár lesz az avar alatt! :DDD ...még holnap reggelre is mond csapadékot. :((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78392) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...bár az aszfaltbetyároknak még van remény. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#78393) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#78392) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Így télire összeraktam pár városon belüli útvonalat, azt kéne próbálgatni. Pont aszfaltos a nagy része :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78394) rétisün válasza Hasaggymeg (#78392) üzenetére


rétisün
veterán

az aszfaltbetyárok se szeretnek sz***á ázni :( bár lehet hogy rajtam kívül másnak nincsenek ilyen 'rigolyái' :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#78395) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Tudnatok ajanlani valoban jo sarvedot?
Ilyenem van jelenleg de egy kalap szar sajnos..: https://www.evanscycles.com/crud-racepac-29er-mudguard-EV186839 Cannondale Trail 5- 27.5" bicora kellene.

pedelek..

Egy kis feedback a BionX supportrol. Az utobbi napokban az aksi szintjelzo varatlanul kiirja hogy nincs tobb nafta (en meg anyazok hogy most jo lesz tovabb tekerni a motor es aksi sulyaval :DDD ) de siman megy tovabb mint ha mi sem tortenne..
Irtam az eladonak hogy ez es az van majd masnap visszairt hogy a nemet nagyker azt keri hogy vigyem be szervizbe hogy megnezzek hatha egy szoftverfrissites(reset) megoldja -hiszen az aksi birja ahogy kell csak a szamitogep nem jelzi rendesen. Ma elgurultam a boltba Pc-re rakotottek es annyi lett hogy nem latnak semmit igy valoszinuleg az aksinal van valami kommunikacios hiba annakellenere hogy jo a cellak es mukodik ugyanugy.
Vegeredmeny hogy ezt hasznalom jovohetig es addigra megjon az uj aksi:) -mazlimra 2017-es verzios :)

(#78396) maximilian4


maximilian4
addikt

Nagyon ki van halva a fórum. :(

Maxi

(#78397) Napfénysüti

Kíváncsiságból: van itt valakinek C12 bringája?

Més que un club!

(#78398) IMIIKE1998 válasza maximilian4 (#78396) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Szezon vége van, ráadásul ma szakadt az eső egész nap, szóval nem meglepő. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78399) hegyimorc válasza maximilian4 (#78396) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Mindenki bringázik ;]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#78400) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valaki tudna kicsit segíteni Dyna Sys témában? 0 tapasztalatom van Shimano montis alkatrészeikkel.

[link]

[link]

[link]

[link]

Őket szeretném párosítani 1x10-es setup keretében.

A lánc Dyna Sys. Ez pontosan miben más, fog gondot jelenteni "sima" HG50 kazettán? 10 sebességesből nem Dyna Sys láncot nem is nagyon találtam.

Ez a Zee hátsó váltó és váltókar Dyna Sys, vagy sima SIS? Volt olyan webshop ahol azt írták Dyna, itt speciel nem írják, és a logo-t sem látom, de ugye fingom sincs...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.