Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77701) zoli03 válasza CaNNa3IS (#77699) üzenetére


zoli03
őstag

"A nap felénél visszaültem a saját downhill bringámra és ugyan az elöl-hátul 200 milliméter rugóút sokat segített az igazán durva részeken, de határozottan éreztem, hogy mennyivel nehezebb a sajátom – 13,9 kiló a 17,5 ellen -, emiatt valamivel nehezebben fordítható a szűk kanyarokban."

Egy ilyen mondat után hogy higgyem hitelesnek a cikket? Gyakorlatilag leírja a felszereltséget, azt is sok hibával, alig van gyakorlati tapasztalat, az is nagyon felszínes. Mondjuk írhatott volna a teleszkópról, hogyan mozog, mik az állítási lehetőségek hátul. A váltásteljesítményről, mennyire feszíti a láncot. Mennyire zavaró az egy lánctányér, a nagy ugrások a fokozatok között felfele tekeréskor. Milyenek a fékek hosszú fékezés után. Hogyan fordul, inkább technikásabb kanyarokban jó, vagy stabilabb egyenesben. Ez csak pár gondolat, ami egyből eszembe jutott. Amúgy nem vagyok se újságíró, se biciklitesztelő, úgyhogy ne tőlem kérdezd, mit írjak bele. De egy ilyen cikket én is megírok egy délelőtt alatt, úgy, hogy rá sem ülök a biciklire.

(#77702) StLui válasza pc360 (#77697) üzenetére


StLui
veterán

Érdekes volt, rengeteg emberre számítottunk, Dömösről indulva voltak is elegen, de nem sokan, majd mindenki eltűnt a Rám szakadéknál, mi mentünk tovább a piros csíkon, és szinte alig találkoztunk valakivel. Nem értettem, mert tömegre számítottunk, az időjárás, és bőven reklámozott Prédikálószék miatt. Majd kiderült csak azért mert "hátulról" mentünk körbe. Fönt sokan voltak, Vadálló köveknél meg szinte sorban állás volt. Lefelé jövet a piros háromszögön szintén kis túlzással libasor.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77703) pc360 válasza StLui (#77702) üzenetére


pc360
addikt

Nemtom, ha én kirándulok valamerre, a legutolsó, hogy embert akarjak látni. Sokan vagyunk ezen a bolygón, legalább 10x annyian, mint kellene...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77704) 6030D válasza Runner_fxr (#77692) üzenetére


6030D
Ármester

Lehet az öreg az a múltkori túráról, aki nézte a fat-et, hogy hány kiló. Aztán a merev Focusomra mondta, hogy végül is az is van 17 kg. 'nyád... :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#77705) #27813376


#27813376
törölt tag

Tegnap este lebeszéltem, hogy megyek ezért: [link] Most reggel már csak a gyerek apjával tudtam beszélni, mondta, hogy elvitték, de van helyette ez meg amaz... Nekem gyanús volt az egész. Utálom az ilyet. Ha valaki meg tud egy eladó 19-21 collos 29-es LTD-t normális állapotban 3k alatt, akkor szóljon bátran, megköszönöm neki.

(#77706) kk831228 válasza maximilian4 (#77693) üzenetére


kk831228
addikt

Na igen... ;] :DDD Kerékpár után első a család... ;] Mondjuk ez igaz minden hobbira... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#77707) Pttypang válasza CaNNa3IS (#77695) üzenetére


Pttypang
veterán

Az oke, azert huztam fel a szemoldokomet, mert fogalmam se volt hirtelen, hogy mirol van szo.

Everybody lies.

(#77708) parkr


parkr
őstag

(#77709) StLui


StLui
veterán

Fiammal mindjárt ki is használjuk a bringák adta lehetőséget, és már a nevéből is kiderül milyen kemény terepre megyünk: gödi golfpálya! :Y

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77710) pc360


pc360
addikt

Melyek azok a webshopok, amiket érdemes megnézni alkatrész vásárláskor?
Klasszikus, 7-sebességes országúti géphez, illetve 9-es montihoz kellene főleg meghajtás.

Eddig a bike-discount.de-t ismertem, és most látom ezt a bike24.com-ot. Akad még?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77711) smkb válasza pc360 (#77710) üzenetére


smkb
őstag

Shimanokban a rosebikes.hu jó, illetve náluk az eurós árban már a 27%os magyar áfa benne van, nem számolják át mint pl a bike24 vagy bike-componentsen, ahol alapból a német 19%ossal látod az árakat.

(#77712) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

KÉP
Bocsi a rumilért, siettem, de itt egy kép rólam, ahogy ülök a kerón. Nagy? Vegyek rövidebb kormánypipát?

(#77713) concret_hp válasza pc360 (#77710) üzenetére


concret_hp
addikt

wiggle-t is meg lehet nézni ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#77714) SSJmeszes válasza smkb (#77711) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ha regisztrálsz, és be vagy jelentkezve, akkor alapból már 27% áfával számol. ;)

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#77715) pc360 válasza IMIIKE1998 (#77712) üzenetére


pc360
addikt

Honnan tudjuk, ha nem látjuk? Sőt, az eléggé felegyenesedett üléspozíciód alapján nekem még mindig úgy tűnik, mintha valami rövid gyerekbringára ültél volna rá. Csináljatok legalább másik képet, mert ez így használhatatlan.

---

smkb, concret_hp: Köszi az ajánlásokat!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77716) Runner_fxr válasza CaNNa3IS (#77695) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Magyarországon az a baj, hogy rengeteg embernek semmi tapasztalata a komolyabb gépekkel. Lila gőzük nincs róla, hogy mi fán terem egy Enduró. Számukra még mindig létezik a vékony kerekű országúti, meg a vastag kerekű mtb. Aztán kész. Van egy 60K értékű ultra low mtb utánzatuk és osztják az észt. Mert mindenki nagyon okos. :) Ezeknek az embereknek írhatsz akármilyen pontos és szakszerű cikket, a végén akkor is odaírja az idióta kommentjét, hogy szar, drága, meg semmire nem jó. Felesleges belemenni itt a szakmázásba. :) Mai napig előttem van az arca sok embernek, amikor még a csillebérci tesztnapon voltam. Ráültek az ilyen 1,5 millás mtb-ra a 25 éves schwinn woodlands-ről, kérdezi az ember, hogy a nyerget feljebb tudnád emelni? Majd mutat a teszt centerben a srác a dropper post karjára, megnyomta és feljött a nyereg. Az ember meg elkezdett ilyen bugyután nevetni, mint egy kisgyerek aki csudát lát. Fogalma nem volt semmiről. Persze egy ilyen teszt azért is van, hogy megismerjék a technikát, csak túl sokan okoskodnak 0 tapasztalattal.

Egyébként szerintem ez a Merdia 14 kilóval nem egy könnyű darab. Ilyen felszereltséggel legalább 1 kilóval könnyebb a konkurencia.

6030D: Szerintem az az öreg még többet is értett hozzá, mint ezek a kommentelők. :D

[ Szerkesztve ]

(#77717) -=RelakS=- válasza smkb (#77711) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

bike-discounton is a 27%-ot látod, bár ahhoz be kell jelentkezni :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#77718) pc360 válasza Runner_fxr (#77716) üzenetére


pc360
addikt

Nekem is van egy kis tapasztalatom ebben: egy srácnak magyaráztam anno, hogy mik a különbségek egy normális és egy alapszutyok gép közt, de míg nem próbálta ki a jobbikat, addig csak azt tudta állítani, hogy bringa = bringa. Próba után viszont egyből megváltozott a hozzállása. :)

Amúgy én se lennék képes akár naponta kerékpárral közlekedni, ha egy ősi acélszörnyről lenne szó. Kell ahhoz a technika, hogy valaki megszeresse a témát, viszont teszt hiányában, magától nem változik a kép a hozzá nem értők esetében, bármit is olvasson magáról a technikáról. A kerekezés a legtöbbek szemében szenvedés / úri muri / különcködés marad.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77719) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#77712) üzenetére


zoli03
őstag

Ez a kép kb semmit se ér. A városi biciklimen jobban előre dől a hátam. Vigyed ki kültérre valami fal mellé, és az egész bicikli meg az egész tested legyen benne a képben (a fejedet még Paintben is el tudod tüntetni utólag), a hajtókar meg álljon függőlegesen.

[ Szerkesztve ]

(#77720) rétisün válasza zoli03 (#77719) üzenetére


rétisün
veterán

"a hajtókar meg álljon függőlegesen."

vagy inkább a nyeregcső vonalában.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#77721) zoli03 válasza rétisün (#77720) üzenetére


zoli03
őstag

Igaz, de én már a függőlegesnek is örülnék :) .

(#77722) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#77682) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ellettem volna megosztás nélkül is, de ha zavar, akkor nyugodtan tilts le.

#77683 kk831228: Azt el is hiszem, de azért az tényleg úgy szépike.

#77688 StLui: Pontosan, a 29er-re gondoltam. Etalon az a fék, nekem mindig kedvencem marad, jobban is harap mint az M8000, bár utóbbi pedig adagolhatóságra veri oda.

#77708 parkr Az a vicc mikor ez elreccsen egy hegyi etapon.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#77723) maximilian4 válasza Tothgera30 (#77722) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem egyértelmű hogy viccnek szánta Hasaggymeg. Nem kell felkapni a vizet. :D
Szeretjük a képeket.

Maxi

(#77724) CaNNa3IS válasza zoli03 (#77701) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ok. Értelek. Az már egy magasabb szint lenne. Akár tőled is elolvasnék cikkeket. :D
Persze érdekelne engem is több részlet.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#77725) Tothgera30 válasza maximilian4 (#77723) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem a poénnal van baj, mert szeretem a csípős megjegyzéseket. Vizet nem kapnám fel. De előfordul hogy valakinek szúrja a szemét, akadt ebből negatív hsz./p.ü. irányomba, ezt szeretném elkerülni a közeljövőben, így a polgárpukkasztást már rég nem űzöm.

Szeretjük a képeket. - A többiek nevében is? :)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#77726) parkr válasza Tothgera30 (#77722) üzenetére


parkr
őstag

ezért veszek majd titániumot :D

(#77727) Pttypang válasza Tothgera30 (#77725) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha a rendes kepfeltolteses megoldast linkeled az oldalon, akkor ugye nem a sok-sok megapixeles eredetit illeszti be, hanem a "kis belyegkepeket", amik miatt meg mar a mobilnetesek se sirhatnak :)

Everybody lies.

(#77728) IMIIKE1998 válasza Tothgera30 (#77725) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én például szeretem nyomon követni, kinek milyen a bringája, sok mindent le lehet olvasni egy képről. :))

(#77729) Pttypang válasza IMIIKE1998 (#77728) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt is, hogy nekem most egy ideje szunetel a tortenet, mert nem jutokel szervizbe se, mert nem tudom annyi ideig nelkulozni szerencsetlen kerekpart.. :D
Pedig egy uj sor meg lanc mar nagyon raferne, ugral mar mindenhol kb, eleg zavaro, meg a Bükkben se járt még az új teleszkóp, pedig nem most jött.. :O

Everybody lies.

(#77730) bunddog válasza Tothgera30 (#77725) üzenetére


bunddog
tag

Persze hogy szeretjük, főleg most hogy márkán belül vagy :D na de most komolyan, persze hogy jöhetnek a képek és jobb is így mintha linkekre kéne kattintgatni

(#77731) pc360 válasza bunddog (#77730) üzenetére


pc360
addikt

Ideális megoldás: feltöltöd a képet kicsinyített formában ide (480 pixel szélességben), majd az egész kép-tagot kijelölöd, és azt berakod URL-tagbe, ami a nagy képre mutat. Ekkor minden feltétel teljesül, se nem nagy, egyből látni, és van kattintható, nagy verzió is. Tudom, sokan ezzel nem pöcsölnek, csak gondoltam, a teljesség kedvéért leírom. Nálam mindez 10 mp.

[L:http://nagykép][IMG:http://kiskép][/IMG][/L]

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77732) rétisün válasza pc360 (#77731) üzenetére


rétisün
veterán

ha már feltöltötte ide a képet, miért nem jó a 'kép beillesztését' választani a lehetőségek közül?

ugyanúgy kapsz egy bélyegképet, ami kattintható, nem?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#77733) pc360 válasza rétisün (#77732) üzenetére


pc360
addikt

Ugyanazt csinálja. Persze, hogy jó, csak csak annak írtam le, aki nem szeretné az itteni tárhelyet használni, terhelni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77734) fpeter07 válasza IMIIKE1998 (#77728) üzenetére


fpeter07
veterán

Az én bringámat elemezhetnéd:
KTM kormánycsapi, cannondale kormány, ritchey markolat/nyeregcső, noname első váltókar, deore váltókar és első váltó, xt hátsó váltó, rock shox teló, xt tárcsák, valamilyen shimano fék, kellys váz/kulacstartó, mavic kerekek, specialized nyereg. :)

Színes egy gép.

[ Szerkesztve ]

(#77735) r.levente75 válasza Tothgera30 (#77725) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem is KTM van, szívesen fogadom a képeket én is.

(#77736) bunddog válasza pc360 (#77731) üzenetére


bunddog
tag

Tudom hogy hogyan működik de hogy jön ez ide? És miért engem oktatsz amikor nem is rakok fel képet? :D

[ Szerkesztve ]

(#77737) maximilian4 válasza r.levente75 (#77735) üzenetére


maximilian4
addikt

De csak azért mert KTM-ed van? :D És ha neki nem ktm-e lenne vagy neked nem az lenne, akkor már nem fogadnád szívesen? :D

Én bármilyen saját képnek (vagy nem sajátnak)örülök itt a fórumban. Nagyon örültem hogy Runner kirakta az új bringáját és gyönyörködhettem benne, aztán Strezi-nek az elkészült Speci-jét, az is nagyon szép, most legutóbb végre StLui is megtalálta élete szerelmét és nem idegel minket tovább :DDD (bár keveslem azt az egy képet). Aztán még ott van a kalandos IMIKE ktm-je, akit a kóborkuyták falnak fel a tesójával, meg hidakon esik nagyokat. :D

Maxi

(#77738) r.levente75 válasza maximilian4 (#77737) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, már vártam :DDD . Szerintem akinek bringája van és veszi a fáradtságot, hogy feljön erre a fórumra, az szívesen nézi meg mások szerzeményét, örömét.

(#77739) StLui válasza r.levente75 (#77738) üzenetére


StLui
veterán

Így van,bár én nem is értem a kiindulási alapját ennek az egésznek, mintha kimaradtam volna valamiből, ami itt nem olvasható. Szóval remélem marad a jó hangulat, békesség.

maximilian4: majd igyekszem pótolni a hiányosságot :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77740) pc360 válasza bunddog (#77736) üzenetére


pc360
addikt

Csak úgy kiírtam, nem feltétlenül neked címezve, ámde válaszként. Engedjük már el a dolgokat. :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77741) rétisün


rétisün
veterán

azt hiszem, matematikai(?) alapon eldőlt, milyen outit kell vennem.....első outim egy alu merida volt, aztán egy karbon kellys, utána a tavalyi lapierre, megint alu, szóval most karbon következik :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#77742) c4bB


c4bB
csendes tag

én is szeretek gyönyörködni mások százezres-milliós bringáiban. :)

közben sikerült megvennem az én álombringámat,amivel itt nagyon kilógok a sorból.
nincs észérv,hogy miért egy 20 éves acélvázas monti,egyszerűen azóta akarom,amióta az első képet láttam róla,tetszik,ez van.
saját kép még nincs róla,a hsz végére teszek egy netről letöltöttet egy ugyanilyenről.

a hátsó rugós tagokhoz értő emberektől kérdezném,mit kell figyelembe vennem ahhoz,hogy lecserélhessem a gyári RST RK-9 típusú 3.0" travel-el rendelkező tagot egy olyanra ami sokkal puhább?
avagy hol lehet gyengébb rugót szerezni hozzá?
760as 3x9-es xt szett lesz rajta,xtr paralelogramma v fékkel és előre suntour xcr mg lo teló kerül,csak a hátsó taggal vagyok gondban.

(#77743) StLui válasza c4bB (#77742) üzenetére


StLui
veterán

Ezek szerint ezzel nyitsz a videokártyás topicban is, ahol sokan keresnek 250-ért kártyát, noti topicban, ahol épp most keres valaki 6-800-ért notit játszani, de ha kell még hozzádob 100-at is, vagy egy autós topicban is? (olyat nem követek, nincs konkrét példa)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77744) Vasinger! válasza StLui (#77743) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én most nem teljesen értem mire akarsz célozni.

én is szeretek gyönyörködni mások százezres-milliós bringáiban. :)

Ha erre a mondatra hitted azt, hogy iróniával írta, akkor szerintem nem így van, legalábbis nekem őszintének tűnik...

(#77745) StLui válasza Vasinger! (#77744) üzenetére


StLui
veterán

Nekem nem, szerintem irónia volt, de meg is értem, feleségem is azt mondta el ne mondjam bárkinek is. Szóval meg is próbáltam törölni az összes képemet, de sajna hiába, a hsz-ekben benne marad a kép, csak a kattintásra nem nagyít :( hsz-eket meg tudom, hogy nem törölhetek sajnos

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77746) Vasinger! válasza StLui (#77745) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Miért is ne mondjad el bárkinek? Megkeres téged és ellopja, vagy miért?

Az irigységet megértem, de most ez a legkevesebb, viszont ebben a hozzászólásban pont nem láttam ezt. Egyébként is előtte jó páran írták ugyanezt, mert éppenséggel az a téma, hogy legyenek a linkelve képek bringáról vagy sem és Ő is azok táborát erősíti, aki szerint legyenek.

(#77747) SSJmeszes válasza StLui (#77745) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Abból mi gondod, bajod lehet, ha itt berakod a képet, és esetleg tudjuk mennyi az annyi?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#77748) StLui válasza SSJmeszes (#77747) üzenetére


StLui
veterán

Nekem semmi, de néhány embert frusztrál, ezek szerint itt is, én pedig ezt nem szeretném.
Elsőre azt hittem valami képméret, letöltési probléma van.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#77749) c4bB válasza StLui (#77743) üzenetére


c4bB
csendes tag

bocsánat,hogy élek.
eddig -másokkal együtt- érdeklődéssel olvastam,hogyan jutsz el végül a megvásárolandó biciklihez.
értem én,az utóbbi időben főleg körülötted forgott itt minden,megszoktad.
De!
már megbocsáss,az hogy üldözési mániád van,az maradjon a te problémád,mellőzd az agressziót,ne köss bele mindenkibe,aki írni merészel ide,nem hat túl jól a közösségre,aminek én is a része vagyok,még ha jobbára olvasóként is.

egyébiránt arra merészeltem -szintén másokkal együtt- reflektálni ,hogy legyenek-e képek,örülünk-e neki.
a magam részéről örülök,mert jobb történettel együtt látni szép bringákat,mint google keresés után random stockfotókon.

(#77750) ivana válasza c4bB (#77742) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem tetszik viccesek ezek a régi montik, valamiért mások. Én is gondolkodtam már, hogy veszek egyet, mondjuk én tuti crmo merevet vennék (villa is...)
Mondjuk már megint tanyabikera költök most az a kedvenc kategóriám kb., mondjuk az outit is szeretem de arra most nincs időm (mondjuk végre egybe van...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.