Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) Runner_fxr válasza Pttypang (#74182) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is volt olyan, hogy nagy bátran elindultam a libegő alatt, akkor egy 140mm-es Am fully gépem volt, ami nem rossz, de azért messze nem DH gép. Előtte még a DH gépemmel voltam ott, eltelt pár év, a pálya is rosszabb lett, meg a bringa sem ugyan az volt, aztán egyszer csak ott találtam magam egy olyan brutál meredek részen, hogy hirtelen azt sem tudtam mit csináljak, a fenti rész nagyon fasza volt, de egyszer csak veszedelmes lett. Vissza nem tudtam menni, letolni sem lehetett, kénytelen voltam elindulni lefelé a bringával. Nagyon laza és nagyon meredek volt a talaj, teljesen beültem a nyereg mögé és még így is egy hajszálon múlott, hogy nem bukok át a kormányon. A libegőről meg néztek az emberek, hogy mit csinál ez a félkegyelmű a szakadékban. :) Fékezni sem nagyon lehetett, mert akkor meg az első kerekem csúszik ki. Szó szerint minden bátorságomra és tapasztalatomra szükség lett egy pillanat alatt. Szóval érdemes mindig átgondolni mit vállalunk be, milyen bringával, de persze váratlan helyzetek mindig adódhatnak ha ismeretlen útvonalon megyünk.

szjoci: Érdemes utána nézni, de előbb várd meg mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#74202) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#74200) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Amúgy akkor ér hozzá a lábam a kerékhez, ha a cipő közepét teszem a pedálra és éles kanyart veszek be. Ez baj?

(#74203) Pttypang válasza IMIIKE1998 (#74200) üzenetére


Pttypang
veterán

Levegos. Elfozted a feket?

Everybody lies.

(#74204) IMIIKE1998 válasza Pttypang (#74203) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Na most megint jó... Hogy érted, hogy "elfőztem"? :D

(#74205) Vasinger! válasza Runner_fxr (#74201) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg erről a tájról/terepről tudnál képet küldeni? Nem tudom elképzelni milyen lehet az ahol letolni nem lehet egy biciklit, csak legurulni :D

(#74206) Runner_fxr válasza Vasinger! (#74205) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem tudok képet küldeni, nem volt még akkor kamerám. Valószínűleg még nem mentél le kellően meredek és elég laza talajon. :) Ott maximum a seggemen csúszok le, és előreküldöm a bringát. :) Vagy megpróbálok a bringával lemenni. Tipikusan olyan szakasz, amin ha elindultál nincs megállás, csak az alján.

Rákerestem a képkeresőben
Szerintem ez volt az a rész, legalább is nagyon hasonlít rá, vagy valami hasonló: [link]

[ Szerkesztve ]

(#74207) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Ket kerdesem volna, mivel ezeket nem tudtam csak megoldani a bringan idehaza. :)
Az egyik, hogy az elso kerekem karbantartasat mikent tudnam megvalositani? Fulcrum Racing 5 CX szett, szet is kapnam fel perc alatt, csak van a vegen az a reces hezagolo, ami a tengely es a villa kozott van, emiatt pedig nem tudom letekerni a kupakot es szethuzni az agyat. Neztem videokat, ott ez a hezagolo mind hatlapfeju, mint ahogy a hatso kereken az is, de nalam elol kor alaku.

A masik pedig, hogy szeretnek a villanyakbol vagni. A csillagot emiatt lentebb kellene utnom. Ez megoldhato?

Koszonom a segitseget! :R

Üdv, Balázs

(#74208) ShiTmano válasza Runner_fxr (#74206) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ezt a lejtőt ismerem.... látásból. Nagyon sok pénzt kellene fizetni azért, hogy ott bringával lemenjek.

Mondjuk Én beszari vagyok. Ez Crytecnek való. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74209) rétisün válasza gooool (#74207) üzenetére


rétisün
veterán

a villát kivenném, és kézben tartva finoman leütném a csillagot egy megfelelő hosszúságú csavart belehajtva. kíméletesebb megoldás, mint simán lerakva a földre (főleg a keréken) lejjebb ütni.

az első agyra nem tudok hirtelen mit mondani, megnézem az enyém milyen. amúgy miért akarod szétszedni?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#74210) gooool válasza rétisün (#74209) üzenetére


gooool
őstag

Rendben, akkor a csillag megoldhato, a vagas miatt ugyis kivennem. :)

Azert szednem szet, mert most vasaroltam nemreg a bringat es a kereken kivul mar mindent atzsiroztam es beallitottam, de ezzel nem birok. Es tekeres kozben van egy hangja amit en az agy felol hallok, nagyon arra hajaz, mint amikor nincs eleg zsir a csapagyakban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#74211) Pttypang válasza Runner_fxr (#74201) üzenetére


Pttypang
veterán

Az eleje ennek is jól nézett ki, sima földutas lehajtó, bokrok két oldalt, autó keréknyoma, nem lehet vészes..
Aztán 10 méter után kanyar, eltűnt a talaj a két keréknyom közül, fél méteres szint volt a két keréknyom között, közte meg semmi, aztán eltűnt lassan az út és előjöttek a szikladarabok. Nem volt ilyen meredek, de az én gépemnek ugye a kerékpárhoz is csak jó szándékkal van köze, nem, hogy egy normalishoz, plane egy fullyhoz.

Váaratlan helyzet volt, ránéztem a térképre, ó rövidítés, pont az kellett, elég fáradt voltam már, nem vészes, aztán mikor már pár száz métert "gurultam" rajta, már nem akartam visszafordulni, "csak lemegyek valahogy" alapon. Lementem, de ezzel a géppel nem próbálnám ki újra.. :N

(#74208) ShiTmano
Ilyen volt már, akkor szépen leültem a sarkamra és csúsztam fától-fáig a géppel a kezemben a hegyoldalon, elég volt egyszer álló helyből álló helybe bukfencezni a kerékpárral a kezemben, azóta már inkább békésen lecsúszkálok a hegyoldalakon, ha eltévedek és ez tűnik jó ötletnek a térkép alapján :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#74212) rétisün válasza gooool (#74210) üzenetére


rétisün
veterán

alighanem zárt ipari csapágy van benne, szóval nem biztos, hogy tudod zsírozni....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#74213) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

LINK
Nagyon olcsó, aki most venne, megnézheti.

(#74214) Vasinger! válasza Runner_fxr (#74206) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ahh, igen. Ilyesmit láttam élőben, kéne még pár 100 órát tekerni terepen, hogy le merjek menni egy ilyenen :D

Egyébként így már értem, hogy miért gurultál :)

(#74215) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

no feleségem elment ma délután fodrászhoz szóval apa szerelt a konyhában, ő lenne a bicóm : )) megérkezett ma a kryptonite lakatom, de le is vert a víz hova a túróba rakom fel, végül akadt neki hely. ez a tartó tényleg elég faramuci de összességében teszi a dolgát. kicsit komikusan hat de istenem, ha teszi a dolgát... viszont az első lámpám amit vettem teljesen halott, szóval futhatok egy kört vele... : ((

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#74216) Strezi válasza IMIIKE1998 (#74200) üzenetére


Strezi
őstag

Ott a kettes imbusz a kar alatt, tekerj rajta(befele) egy fél fordulatot! Nekem remekül megoldotta a hasonló problémámat egy Tektro Aurigan. De, néztem Shimanokat boltban, azokon is ugyanott van az állítócsavar...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#74217) Pttypang válasza Strezi (#74216) üzenetére


Pttypang
veterán

Ketlem, hogy ez erre szolgalna :D

Everybody lies.

(#74218) 6030D válasza Runner_fxr (#74206) üzenetére


6030D
Ármester

Hát vagy nagy sár volt, vagy nem ez lehetett. Ennek a (menetirány szerinti) bal oldalán 2 bar-on sztem merevvel le lehet jönni. A Mátra rosszabb volt...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74219) Vanir válasza Agostino (#74215) üzenetére


Vanir
veterán

A lakatot én sem tudtam normálisan vázra rakni soha, igaz nekem egy 2500 forintos noname valamim van. :)

(#74220) pikszel válasza Agostino (#74215) üzenetére


pikszel
őstag

Érdekes a felhelyezés. :) Én a nyeregcsőre raktam volna a konzolt.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#74221) Runner_fxr válasza Pttypang (#74211) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érdemes felkészülni mindenre, nekem is sokszor volt olyan váratlan helyzet, hogy kanyar után brutálisabb lett a pálya, aztán mentem vagy 40-50-el. Ezeket korrigálni a legnehezebb, amikor váratlanul ér egy szitu, ahol nem tudsz már megállni, sebességed is nagyobb mint amennyivel normális esetben lemennél rajta, de meg kell oldani esés nélkül. Ezek a monti szépségei. :)

Vasinger!: Enduro vagy DH géppel nem probléma, de XC géppel én sem szívesen mennék le rajta még egyszer. :)

6030D: Nem állítom, hogy ez volt, de elég meredek volt, és nagyon laza homokos talajjal. Sár nem volt.
Persze sok mindent meg lehet oldani, kérdés, hogy mi bemerjük e vállalni?
Általában a bevállalósabbak közé tartozom lefelé, de azért teljesen bolond én sem vagyok. :) Ha gondolod elmehetünk bringázni, már úgy is többször szó volt róla, hogy kéne csinálni egy Prohardveres tekerést. Ismerek pár kellemes útvonalat amerre az Alpinbike-os srácokkal is szoktunk menni.

[ Szerkesztve ]

(#74222) Strezi válasza Pttypang (#74217) üzenetére


Strezi
őstag

:F nekem működött.. bár tudom hogy milyen gond ha a gyakorlat nem iagazolja az elméletet ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#74223) Runner_fxr válasza IMIIKE1998 (#74200) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos gyárilag sokszor előfordul, hogy kevés olajat töltenek bele, vagy túl sokat. Elképzelhető, hogy szükséges lenne egy légtelenítés, és megfelelő mennyiségű olaj.

(#74224) 6030D válasza Runner_fxr (#74221) üzenetére


6030D
Ármester

Hátha csak a pofám nagy, mi? :D Jövő szombat?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74225) Strezi válasza Runner_fxr (#74221) üzenetére


Strezi
őstag

Hmm! Bennem megérett az elhatározås, és lassan a BH Jumpert is belakom :K vasárnap valami tekergés? Vagy amikor amúgyis mennétek, becsatlakoznék egy (akár zúzósabb) körre!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#74226) Agostino válasza Vanir (#74219) üzenetére


Agostino
addikt

megpróbálok élni vele, de szerintem megy be a hátizsákba. úgyis párnázott és több rekeszes, nem fogom érezni...

pikszel - az, tudom, de ott nem fért el. illetve elférne, de akkor valamelyik irányba kifelé kell mozdítanom, de az nagyon nem gyere be hogy valami ott kavar a lábam / pedálok mellett

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#74227) geotigris9 válasza 6030D (#74171) üzenetére


geotigris9
tag

Azt lehet tudni konkrétabban mi volt a térdével pontosan és mit "alkottak" vele?
("Sajnos" érdekel a téma.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74228) Runner_fxr válasza 6030D (#74224) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem állítottam ilyet. :D
Kb 2 hét múlva tudjuk összehozni. Jövő héten érkezik egy szállítmányunk amiben benne van az én montim is, legalább is már nagyon remélem. Illetve jövő héten lesz egy komolyabb fogászati beavatkozásom is, aminek következtében 1 hétig el vagyok tiltva minden nagyobb fizikai megterheléstől. De utána részemről semmi akadálya. :)

Strezi: 2 hét múlva, addig gondoljátok ki merre szeretnétek menni. :) Vagy ajánlok én útvonalat.

(#74229) ShiTmano válasza Runner_fxr (#74228) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Szerintem menjetek le a Libegő vonala alatt. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74230) Vasinger! válasza Runner_fxr (#74228) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha meglesz a 29er Cubeom akkor majd én is betársulok, csak találnék már egyet jó áron. Abban reménykedek, hogy most az új bringákat is kiszórják szezon végével és télen ki tudnék fogni egyet olcsón. :(

ShiTmano:

Pont arról van szó :D

(#74231) geotigris9


geotigris9
tag

Mi van ma..tegnap el voltam éjszakai tekerésen és a-merre szoktam menni máskor max. fél tucat kucsi amivel összefutok háztól - házig ez a darabszám most minimum 30 benzinpöfékelővel megnőtt .. ? :o
(Ma.. tegnapi mérlegem csak egy sün meg egy róka volt.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74232) Runner_fxr válasza ShiTmano (#74229) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha a többiek is benne vannak, megnézhetjük. Bár talán egy kicsit kevésbé veszélyes útvonalt javasolnék. :)

Vasinger!: Elvileg ebből még van nekünk 19-es és 21-es méretben.
Kitalálunk rá valami jó árat ha érdekel, úgy is szezon vége van. :)

[ Szerkesztve ]

(#74233) geotigris9


geotigris9
tag

Van, hogy néha kicsit fáj a bringázás ..

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74234) parkr válasza geotigris9 (#74233) üzenetére


parkr
őstag

szerintem a BMX nem kimondottan "bringázás"

(#74235) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#74206) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na az nem semmi! :Y Ott ha jól időzíted az ugrást még a székben is kiköthetsz! (Mármint a tolóban ;] )

(#74215) Agostino...ilyen képeket a chupacabraról szoktak készíteni. :DDD

(#74218) 6030D...a hangsúly a "szerintem"-en? :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#74236) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#74228) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megjön az új géped és az említett szakaszon felfele mész majd versenyt a libegővel. :DDD ...amúgy meg elvihetnéd a csapatot oda,hogy a szájkarate után majd megmutathassák mit tudnak terepen. ;] (Talán Cryteket ne hívd,mert az még képes lemenni ott a Dekás csodagépével. Sőt ha sár lesz még a lábait is felteszi a felső csőre közben,nehogy vizes legyen a zoknija :U )

(#74234) parkr...+1

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#74237) bunddog válasza Hasaggymeg (#74236) üzenetére


bunddog
tag

;] :C

más: szerintetek bike-discount-on vagy más webshopban mikorra várható rock shox teló akciósan? inkább nov-dec körül vagy teljesen lutri?

(#74238) 6030D válasza Runner_fxr (#74228) üzenetére


6030D
Ármester

Jónak tűnik 2 hét múlva. Én HHH környékére mennék, mert minden pösti azt emlegeti, de én még nem voltam, és szeretek úgy menni, ha mutatják merre van jó út (ezért szeretek maratonozni is). Ezután a libegős rész tuti érdekel, max a tetején azt mondom, hogy b+, igazatok volt. :) Kamerát hozzál majd. ;)

Hasaggymeg: azt tanultam, hogy ha odateszem a szerintem szót, akkor az nem annyira támadható, nem? :D Amúgy én nem szájkaraténak szántam, de ez tényleg nem tűnik ebből a szögből durvának. Ne a vízmosást nézd, hanem a bal szélét. Ha az nem murva, akkor a 2 bar terepnek be kell tapadnia.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74239) Pttypang válasza Hasaggymeg (#74236) üzenetére


Pttypang
veterán

Kikerem magamnak, fejlodok, mar nem megyek neki ilyeneknek, ahogy irtam, eleg volt egyszer bukfenceznem :D

Everybody lies.

(#74240) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok!
Hogy nézek ki ezen a biciklin? Úgy értem, jó a mérete? [link][link][link]

[ Szerkesztve ]

(#74241) ---Lasali--- válasza #94477440 (#74240) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kicsit kicsi, minden dimenziójában, de még talán használható hobbi célra.
Milyen magas vagy?

(#74242) Hasaggymeg válasza #94477440 (#74240) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon kicsinek nem mondható,de így szemre lehetne nagyobb.

(#74237) bunddog...szerintem lutri.

No offence bros! (#74238) 6030D... :R (#74239) Crytec210... :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#74243) #94477440 válasza ---Lasali--- (#74241) üzenetére


#94477440
törölt tag

184cm, 55-ös váz. Igazából nem érzem magam kényelmetlenül rajta, nem fáj semmim. Viszont nagyon a szívemhez nőtt, nem szívesen válnék meg tőle. Napokon belül SS lesz belőle, de ha azt mondjátok, hogy használhatatlan, akkor megy az apróra. Napi 15-20km-t teszek meg vele.

(#74242) Hasaggymeg
:R

Szerk.: Igazából nekem ez az "aranymetszés":http://www.urbancycles.se/ (a Racing Green)
Nem igazából tetszenek az egymagasan lévő nyerges-stucnis megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#74244) Strezi válasza Runner_fxr (#74228) üzenetére


Strezi
őstag

Ok, emlékszem írtad hogy jön új gép. Csak dagonya ne legyen, különben nekem mindegy merre. Talán amerre te elengeded az új kerót, mi is túléljük valahogy :DDD
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#74245) ---Lasali--- válasza #94477440 (#74243) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ja hogy ez a tiéd? De a nyereg is alacsonyan van.

(#74246) #94477440 válasza ---Lasali--- (#74245) üzenetére


#94477440
törölt tag

Igen, már megvan 3 hónapja. Rögtönzött megoldás volt, ellopták az előzőt, gyorsan kellett egy új. Ha egy centivel is feljebb állítom a nyerget, tekeréskor csúszkálok oldal irányba.

(#74247) Napfénysüti válasza ---Lasali--- (#74245) üzenetére

Annyira szerintem nem, nálam is kb ennyire van a nyeregcső kihúzva. Kissé becsapós mert ez nem slopingos váz.

Més que un club!

(#74248) ShiTmano válasza Pttypang (#74239) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Kapod az ívet rendesen mostanában. Mondjuk aki ilyen hőstetteket hajt végre, az ne csodálkozzon ha bekerül a krónikákba. ;] Lassan Te leszel a B'Twin reklámarca, és a Decathlon a szerződés mellé ingyen váltókarokat biztosít Neked. :D

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74249) geotigris9 válasza geotigris9 (#74227) üzenetére


geotigris9
tag

6030D (#74171) [?] (Ha nem úgy publikus .. pü-n is írhatnál, mert tényleg érdekel.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74250) Vasinger! válasza Runner_fxr (#74232) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi az ajánlatot, de ennél kicsit komolyabbat keresek. Tehát Reaction, esetleg Elite, vagy izmosabb Attention/Acid is akár. Lealább egy Deore szintű féket raknának rá 300-ért az ilyen bringákra :D

Ha esetleg lennének még biciklik jöhet priviben is ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.