Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#289751) Speedy007 válasza velizare (#289749) üzenetére


Speedy007
őstag

Ha lehet a DPD-t felejtsd el ők szivatnak bár olcsóbbak inkább a GLS nekem csak pozitív tapasztalatim vannak velük.

(#289752) Speedy007 válasza Graphics (#289745) üzenetére


Speedy007
őstag

Lidl-ben vettem 2-3 éve nekem be vált. Igaz kissé kényelmetlen használni főle ha este mész esőben

(#289753) Hasaggymeg válasza Kro (#289746) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan nincs, hogy nem tekerhető, legfeljebb még gyenge vagy hozzá. ;] ...viccet félretéve a sárgán simán tekerhető, még nejem is csak 1x száll le tolni egy rövid pár 10 méteres szakaszon ezzel. :) (igaz neki már 46-34/11-36 áttétele van hozzá, vagyis 34/36)

#289747
chubby2o6...nem kell még semmit cserélnem, csak érdeklődök. Így belegondolva durva, hogy még mindig az első középcsapágy fut nálam! 😱 (2021.01.01-től ~20+e km!))

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#289754) rétisün válasza velizare (#289749) üzenetére


rétisün
veterán

a legtöbb futárcég nem viszi el azt a dobozt, amiben gyárilag küldik a bringát, mert meghaladja a 300 cm körméretet.

korábban legalábbis így volt, én emiatt csak 2 részletben tudtam bringát küldeni, a kerekek külön, mert amekkora doboz belefért a körméretbe, abba már nem fér bele a bringa kerekestül.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#289755) Speedy007 válasza rétisün (#289754) üzenetére


Speedy007
őstag

Lehet csalni ha nem fér bele a körméretbe akkor érdemes lefektetni a dobozt így feladni a csomagot így bele szokott férni, így kaptam meg a gyári dobozában "28-s monitort illetve így ment oda és vissza oszi szinterhez/től a váz festére.

(#289756) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#289753) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Pedig a váltót már cserélhetnéd egy jó AXS-re, természetesen Shimi sorral ;]

(#289757) Kro válasza Hasaggymeg (#289753) üzenetére


Kro
tag

Igen, valszeg a komoot nem számolt vele, hogy ilyen puding vagyok és én nem tekerem ki. :D Sárga valóban járható, de franc gondolta, hogy a piros ennyire keményeknek való. :D

[ Szerkesztve ]

(#289758) Tin válasza Kro (#289757) üzenetére


Tin
veterán

Szerintem félreértettétek egymást. A járhatatlan az, ahol nincs trail se, a térkép mégis annak jelzi, vagy beszakadt az út, esetleg életveszélyes. A tekerhető meg képesség függvénye. Piroson is fel lehet menni, ha nem túl hosszú, vagy esetleg megállsz közben pihenni, és lenyomod két részletben. Ilyen 15% feletti emelkedőket én se nagyon bírok megcsinálni, hacsak nem rövidek.

(#289759) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Itt olvasott ajánlás alapján vettem egy NRC márkájú bringás szemüveget.
Köszönöm az ajánlást!
Fényresötétedő kivitelt. Tekerni még nem tudtam benne, vasárnap kipróbáltam a napon. Sötétedős jól működik, nem úgy ahogy a LIDL-ben vásárolhatón, ami sötétedett, de elég gyengén...
Nagyon érdekes érzés a Cofra munkavédelmi szemüvegek után, mert eddig egy ideje ilyenekben tekertem - Amex és Slender.
Kb. 30 éve hordtam egy Cateye biciklis szemüveget., amit aztán elajándékoztam, mert vásároltam egy Uvex márkájút, ami el is tört, és ettől függetlenül is egy rossz csere volt. Ekkor álltam át a munkavédelmi szemüvegekre bosszúból. :-)
Na, a Cateye volt ennyire zárt. A Cofra sem rossz, de tudjuk arra csak rámondják a boltok, hogy kerékpáros szemüveg. Pl. nincs párásodás ellen semmi megoldás bennük. Mondjuk ebben sem tudom jól működik-e a szellőző nyílás.
Ami biztos, nem véletlenül van hozzá két "lencse" a fényre sötétedő megoldás nem ad olyan szintű napvédelmet, mint a második színes lencse.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#289760) fulton válasza PartyShan (#289725) üzenetére


fulton
addikt

Nem értem miért varjak el az emberek hogy a garmin automatikusan tudja hogy épp merre szándékoznátok menni miután letesztek 2 pontot a terkepen :F . Ha nem tetszik, akkor ahogy írták tobb pontot kell elhelyezni. Szerintem baromi egyszerű a használata. Sokszor telón szoktam összedobni. Nem mondom nem lehetne fejleszteni rajta de szerintem teljesen használható. :U

(#289761) Kro válasza Tin (#289758) üzenetére


Kro
tag

Jártam már úgy is, hogy nem volt már meg az ösvény amire terveztem. Bár az a ritkább. Inkább a túl húzós részeket szoktam beszívni.

(#289762) Tin válasza Kro (#289761) üzenetére


Tin
veterán

És amivel tervezel az nem mutatja előre? Én mindig ellenőrzöm a tervezett úton az összes mászást előre, hogy mekkora a meredekség, és egyáltalán hol kell mászni. Kirakatban (forgalmas úton, autók között) utálok, eldugott belső úton kevésbé gázos. A meredekségből meg tudod, hogy fogod-e bírni vagy sem. Ha nem, akkor kerülőút.

[ Szerkesztve ]

(#289763) mauimagic válasza Kro (#289757) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A pirosnak csak a 2 bükkfa nyereghez közeli része nehéz, a sok nagy kő meg bedőlt fa miatt. Érdemes szerintem kihagyni, mert csak szenvedés az egész, 2 kanyart felmész aszfalton, onnan már ok.

(#289764) cattus válasza fulton (#289760) üzenetére


cattus
őstag

Inkább az a gond, hogy a Garmin simán felvisz a 80-as főútvonalra, míg a komoot pl. az alacsonyabb forgalmú / sebességhatárral rendelkező utakat preferálja. Gondolom a Garmin próbál minek kevesebb lámpás kereszteződést belerakni. Ha nem ismered a környéket akkor okozhat kellemetlen meglepetést. Múltkor Rákospalotáról próbáltunk az Oktogon felé menni, a komoot útvonala sokkal értelmesebb volt.

Látszik hogy a Garmin az elsősorban országúti felhasználásra van, nincs is touring / trekking profilja útvonaltervezéskor, csak outi meg mtb.

Do the thing!

(#289765) mauimagic válasza Tin (#289762) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Szerintem a hanyatló nyugaton vannak kifejezetten mtb trailek, amiket használnak is, ezért ott tud normálisan tervezni akár még a "szar" garmin is.

Nálunk a sima turistautak egyrészt nem montira vannak optimalizálva, másrészt sokszor annyira be vannak nőve, hogy amiatt tekerhetetlenek.
Arról nem is beszélve, hogy a garmin az utolsó kis jelöletlen ösvényen is képes tervezni, ami a valóságban már járhatatlan.

Elmegyek egy 4+ órás körre és sokszor egy kezemen meg tudom számolni hány montissal találkoztam, pedig Pilis, Budai-hegység a vadászterületem. Ekkora piacra ki fog bármit fejleszteni? Szvsz nem kell csodálkozni, hogy szar az offroad navi...

(#289766) Friczy válasza jjeahh (#289726) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem az, hogy nem lehet beállítani, hogy tervezze be a kompot az útvonalba. Megtett utat a 'replan this tour' segíségével ha módosítani nem is lehet, de csinál másolatot, azon meg azt módosítasz, amit akarsz.

(#289767) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#289753) üzenetére


Maximum1
őstag

Ez mehet a vádlira tetkónak. :DDD

(#289768) Tin válasza mauimagic (#289765) üzenetére


Tin
veterán

Na ja, de írtam is valamelyik kommentben, hogy nem tudom, máshol mi a helyzet, de itt nagyon jó ebből a szempontból. Bár múltkor a Balcsin voltam, benyomtam a Komoot-ban az útvonal ajánlást, alig pár.

Ha maga a térkép vacak, akkor értem már ezt is a Karoo-nál: Elevation/Grade data is inaccurate on Climber for some sections: No Known workaround yet. This issue is caused due to bad map data and we are working towards fixing this issue.

Valószínűleg erről beszéltek a srácok, hogy nem pontos a Climber. Nekem csak késik kicsit, de az adatok pontosak. Persze itt 10x annyian bringáznak, és sokkal jobb az infrastruktúra is.

(#289769) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Végül megvettem, amit először kinéztem, átgondolva, a heti plafon 2x tekeréshez feleslegesen drága masina értelmetlen lett volna... Számomra így sem olcsó, még pár márkát néztem, de ott nagyon "MÉH telepre való" alkatrészeket találtam.

Dema Arosa 2-est vettem 21-es méretben.

Lehet szar , Decathlonos nem jött be. Ezt elvittem egy 5km-es etapra, ott könnyen tudtam vele haladni.

Kaptam hozzá egy kis szolgáltatást is free, illetve egy Kellys sisakot ajándékba.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#289770) Kro válasza Tin (#289762) üzenetére


Kro
tag

Mostmár egy ideje én is komoot-al tervezek. Mutatja is, hogy lesz húzósabb szakasz, de terepen nem tudom csak a meredekségből, hogy fogom-e bírni, mert nem mindegy milyen a terepviszony hozzá.
Illetve ebbe természetesen az én f*szságom is benne van, hogy nem szánok rá elég időt és az előre neccesnek jelzett szakaszt nem tervezem át. De sokszor nem is igazán találok rá alternatív útvonalat. Nah meg rutinom sincs még ebben valami nagy. Tervezhettem max 10 útvonalat eddig...
Sokszor időhiány miatt (meg lustaságból) a trailhead.hu-ról lopok útvonalat ha látok valami nekem tetszőt, vagy komoot-ra bízom mit is talál. A következőnek kinézett börzsönyi túrát is komoot ajánlotta. :D

#289763mauimagic igen az a része a durvább, mostmár ezt is tudom. :)

(#289771) velizare válasza rétisün (#289754) üzenetére


velizare
nagyúr

doboz az nem lesz, befóliázom, max kiveszem az első kereket.

@speter33, @Speedy007: köszi, akkor náluk próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#289772) Dark Archon válasza Tin (#289740) üzenetére


Dark Archon
addikt

Döntöttem, az 530-as úton van vissza a németekhez. Wahoo Bolt v2 vagy iGS630S lesz helyette vagy veszek valami ősrégi vezetékest :W

Azt néztem, más márkákban meg pl. balesetérzékelés nincs.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#289773) parandroid válasza Dark Archon (#289772) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Megnyugtatlak, az összes többi ennél csak rosszabb lesz. ;]
De nem baj, majd legközelebb lőssz egy 1040-et akcióban. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#289774) Hasaggymeg válasza Kro (#289757) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyszer, még az elején odatévedtünk Zasszonnyal, aztán...toltuk egy jó csomót. ;]

Dark Archon...530-am balesetérzékelője még nem működött soha, pedig be van kapcsolva és estem is néhány kisebbet. :F ...mondjuk nem is bánom, elég bolond így is a nejem ezzel kapcsolatban. Lehet ki kellene törjem a nyakam, hogy komolyan vegyen a Garmin? ;] Az ugrásérzékelő viszont néha megveregeti vállam, hogy milyen szépet ugrottam (1-2métert!) amikor a kerék kábé el sem hagyta a talajt. :DDD Ja és a legtöbb vélemény alapján még mindig ez a legjobb a piacon, mármint a Garmin. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#289775) Dark Archon válasza parandroid (#289773) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem baj, szeretek szívni :D Az Explore 2 sem jobb újratervezésben?

Hasaggymeg: nekem kétszer is működött, ebből egyszer tényleg estem, egyszer csak túl gyorsan döntöttem el a bringát. Össze volt kapcsolva a telefonnal? Mert csak akkor működik.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#289776) rétisün válasza velizare (#289771) üzenetére


rétisün
veterán

én már kaptam úgy bringát, posta hozta. pedál nélkül, kormány elfordítva, jó alaposan keresztül-kasul/körbe-karikába fóliázva.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#289777) parandroid válasza Dark Archon (#289775) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nope, én Explore-ral kezdtem, utána jött a 1030. Ugyanaz a navi van bennük, és ugyanúgy gyenge hozzá a hardver. Az Explore 2 már ráncfelvarrt, őszintén szólva nem próbáltam, de nem hiszem, hogy komoly előrelépés történt volna. Akkor meg már inkább 840/1040.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#289778) parandroid válasza Hasaggymeg (#289774) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Működnie kell. Nekem jelzett már be padkáról lebunnizva is, meg magától eldőlő bringára is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#289779) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#289775) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Állandóan össze van, telefon meg a mezzsebben...néha írja, hogy éppen leszakadt, de másodperceken belül újrakapcsolódik. :F

parandroid...próbából elhajítottam (természetesen a fűbe) és hagytam ott lássam, de semmi. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#289780) velizare válasza rétisün (#289776) üzenetére


velizare
nagyúr

azt b....a meg a k...a élet, hogy én a postával szerződjek! :(((

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#289781) fulton válasza Hasaggymeg (#289774) üzenetére


fulton
addikt

:D
Nekem 1 - 2 erősebb fekezésnél volt h bekapcsolt már a balesetészleles :DDD de hala isten valós helyzetre nem kellett sor kerüljön (kopkopkop).
Én baromira csípem ezt az 530 at (már 2 éve lassan) + radart. Egyedül a több bringa felszerelésének követése hiányfolt számomra, de azt már kiváltom mással így nem is érdekel. Le nem cserélném.
Igen, mondjuk én outis vagyok meg voltam is még a csepel időmben is.

De az is igaz, ez teljesen irreleváns annak aki nincs megelégedve vele, akkor váltani kell.

[ Szerkesztve ]

(#289782) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#289774) üzenetére

Bezzeg a Forerunner245-öm már kétszer riasztott mikor nem is estem. :DDD

Més que un club!

(#289783) rétisün válasza velizare (#289780) üzenetére


rétisün
veterán

ugyan már, nézd milyen jól működik a posta :Y

amúgy meg persze nem muszáj postával küldeni, gondolom futárcég is elviszi befóliázva, csak azt írtam, hogy nekem postával küldték így.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#289784) fulton válasza rétisün (#289783) üzenetére


fulton
addikt

:Y még ilyet se láttam postától (kopkopkop :DDD )

(#289785) Speedy007 válasza rétisün (#289783) üzenetére


Speedy007
őstag

az komoly... én ha lehet kerülöm őket mert magánszemélyeknek jóval drágábban dolgoznak mint GLS vagy a DPD pl. De viszont jó benne hogy ha a postára viszed be a csomagot tehát ott adod fel másnapra megszokták kapni.

Viszont nálunk többé kevésbé nem így megy már, régebben a helyi postán is így volt hogy délután jött a gyűjtő autó záráskor és jobb esetben holnapra megkapja a csomagot a címzett. Most már nem így megy nyitáskor jön az autó így 2 nap múlva kapja meg a címzett :W , 10km-t kell menni tovább a szomszéd településre ahol már úgy fel tudod adni a csomagot hogy akár másnapra megkapja a cimzett

[ Szerkesztve ]

(#289786) Maximum1 válasza parandroid (#289777) üzenetére


Maximum1
őstag

1040 sem lesz jobb erre, Aquincumnál beütöttem 13.ker Béke teret és nem ismerte az újpesti összekötő hidat, ami dedikált bringa út, árpád híd felé akart vinni.
Miután átjöttem a hídon újratervezett és tette a dolgát, múlt héten frissítésben megjöttek a legújabb térképek, azóta nem próbáltam.
Igazából előttem a kijelző, nagy baromságot nem tud csinálni, nem értem ezt a naviparát ami megy egész nap.
Szar az ösvény amit terveztem és várom a kütyütől a megoldást, holott ha hátrébb zoomolom a térképet akkor látom azt a 3 utat/mert erdőben vagyok olyan túl sok út nincs, nem az oktogonon vagyok/ ami a közelben megy és hogy hogyan tudok odajutni és melyik merre megy.
Ezt egy érintős kijelzőn jóval könnyebb megoldani, kb. ennyivel tudnak többet a gombosoknál.
Magyarul aki navibuzi az érintőset vegyen, mehet elsőbe. :DDD

(#289787) fulton válasza Maximum1 (#289786) üzenetére


fulton
addikt

Ez a topik :D itt minden nagyítóval" fut :DDD

Lassan ideér a smoove. Kíváncsi leszek erre az uj adagolóra milyen.

[ Szerkesztve ]

(#289788) arcitec válasza Maximum1 (#289786) üzenetére


arcitec
addikt

Arról mi a tapasztalatod, hogy ha lekérsz egy címet, ami legalább min 10-20km -re van
milyen gyorsan tervezi meg? A 1030 Plus ebben lassú eléggé lassú. :O

[ Szerkesztve ]

(#289789) Kro válasza Dark Archon (#289775) üzenetére


Kro
tag

Nem tudom mire gondolsz jobb újratervezésnél.
Tegnap az eszközön kijelöltem egy viszonylag közeli pontot kb.2 km-re , hogy vigyen oda. Megtervezte, én direkt egy másik irányba indultam el, 1-2 újratervezésig meg akart fordítani, aztán áttervezte arra az irányra amerre elindultam.
Persze ez nem volt egy nagy teszt, meg nyilván mindenkinek más az igénye/elképzelése mit is vár az eszköztől.
Illetve a beállításokon is sok múlhat. Elég sok opció megadható miként is tervezgesse az utakat, mit preferáljon és mit kerüljön el, tevékenységi profilon belül milyen utakra szeretnél menni stb. Elég sokrétű a beállíthatósága.
De ezen pl magán az eszközön is tudsz keresni poi-kra, címekre, még akár teljes túrát is tervez neked (persze nem itt a legjobb). De szerintem az érintőkijelző sokat dob a használhatóságon menet közben.
1 próbaút vagyok túl még csak igaz, de én élhetőnek látom. Hardverben tényleg lehetne erősebb mondjuk.

(#289790) Maximum1 válasza arcitec (#289788) üzenetére


Maximum1
őstag

Címet írtam neki, nem volt a listában, kerestem egy közeli POI-t és úgy pikkpakk megtervezte, így próbáld meg.

(#289791) PartyShan válasza Dark Archon (#289730) üzenetére


PartyShan
aktív tag

#289730Dark Archon: Pontosan tudod mire gondolok :)

#289760fulton: Nem akarom hogy tudja merre akarok menni, azt akarom, hogy ne vigyen fel az autók közé. Ennyi

(#289792) nismoka


nismoka
addikt

Egyszerű és nagyszerű útvonal tervező, garmin-ra ezzel szoktam kreálni az útvonalat. [link]

(#289793) arcitec válasza Maximum1 (#289790) üzenetére


arcitec
addikt

Na de olyan címmel ami létezik? Illetve egy előre megtervezett útvonal ami szintén nem rövid, 40-60km-es?
Azért kíváncsi lennék a 1050-re az milyen lesz. Nálam 2 dolog amit hiányolok.
1.) Árhoz és kvalitáshoz képest gyenge hardver. 2.) Valahogy a navigációs útvonal az lehetne jobban látható az a nem túl erős lila csík nem túl jól látszik.
A többi az úgy rendben lenne többé kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#289794) Dark Archon válasza Kro (#289789) üzenetére


Dark Archon
addikt

Arra, ha letérek a tervezett útvonalról, ne akarjon visszafordítani, hanem automatikusan tervezze meg az utat arra, amerre legközelebb visszatérhetek a tervezettre. Ennyi, nem akarok az eszközön tervezni semmit. Mindössze erre a 20+ éve autós naviknál egyébként működő extrém tudásra volna szükségem. Az sem lenne hátrány, ha mégis az eszközt kérem meg rá, hogy vezessen vissza a kiindulási pontra, akkor vegye már figyelembe, hogy eddig országúti módban voltam, és ne árkon-bokron keresztül akarjon visszamenni.

Na, a fentiek meghaladták az 530 tudását.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#289795) arcitec válasza Dark Archon (#289794) üzenetére


arcitec
addikt

Nem ismerem részleteiben az 530-at, de példul a 1030 Plus tudja azt amit TE szeretnél.
Nézz körül esteleg 540 vagy ha a navigáció kiemelten fontos az Explore 2. De járj utána, hogy az elvárásaidnak melyik felel meg jobban...
Igazuk van akik azt írják, hogy minden más nem lesz jobb... szvsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#289796) fulton válasza arcitec (#289795) üzenetére


fulton
addikt

530 is tudja, ha letérsz visszavisz az útvonalra, térképen pontot is kijelölhetsz és oda navigál, mindkettőben volt már részem, számomra kielégítően megoldotta. :U

(#289797) arcitec válasza fulton (#289796) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor meg Dark Archon nem ismeri jól a készüléket. Elképzelhetően beállítás kérdése.
Most, hogy így beszélünk róla, mintha valami rémlene, hogy volt már erről szó, hogy
állítható, hogy ragaszkodjon az eredeti útvonalhoz, vagy ahol letérés történt onnan tervezze újra a célhoz.

(#289798) Kro válasza Dark Archon (#289794) üzenetére


Kro
tag

De az autós navik sem így dolgoznak ahogy te írod. Ott eleve csak egy ponthoz szeretnél eljutni, a legjobb útvonalon. Ehhez a navi tervez egy útvonalat. Amit ha nem követsz, előbb utóbb kapsz egy másik útvonalat az uticélodhoz.
De amit te írsz, hogy te tervezel előre egy útvonalat, amiről letérsz, akkor igazából a legközelebbi megadott érintési ponthoz fog újratervezni egy útvonalat azok alapján milyen beállításokkal használod a készüléket.
Legalábbis én így gondolom.
De simán lehet hogy a te verziód is összehozható, csak beállítás kérdése. Vannak funkciók amikkel én sem vagyok tisztában a beállításoknál. Pl. mi az h úton tartás, útirány újratervezése.

#289793arcitec 5-10 mp alatt tervez útvonalakat ahogy tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

(#289799) jjeahh


jjeahh
nagyúr

MIPS után itt a következő gyártók által szabadon felhasználható biztonsági extra: HighBar pánt. A lényege az, hogy megakadályozza, hogy helytelenül vedd fel a sisakot.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#289800) parandroid válasza Kro (#289798) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, éppen az a legnagyobb hibája a garmin navinak, hogy ahhoz a ponthoz vinne vissza, ahol letértem az útról. Civilizált navik ilyenkor feldobnak opciókat, és ügyesen megpróbálják kitalálni, hogy miért nem arra mentél, illetve, hogy amerre mentél, arra nem-e mégis jobb-e, mint az eredeti útvonalon, illetve sokszor lenne egyszerűbb, célravezetőbb módja is az odajutásnak. A garmin mereven ragaszkodik az eredti tervhez, útvonalhoz, fel sem merül, hogy azt módosítsa, ezért ha lezárás, terelés van, vagy csak levágsz belőle egy részt, azonnal teljesen használhatatlanná válik, és egy végtelen 'make a u turn' loopba kerül. Szánalom. Kikapcsolt újratervezéssel egészen használható, de akkor ugye rád marad, hogy valahogy visszatalálj, ami ismeretlen, városi környezetben nem mindig egyszerű (egyirányú utak, gyorsforgalmik, ösvények, lezárások, kerékpár kitiltva, stb).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.