Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281751) Because válasza MPowerPH (#281744) üzenetére


Because
őstag

Azért ne dobd ki :D Egy kis gitt, csiszolás, festés és szebb mint új korában.

(#281752) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#281749) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1, ahova "feszítővas" kell ott valami nem kóser, még az alu felnit is meg lehet sérteni, a karbonról már nem is beszélve. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#281753) RexpecT


RexpecT
addikt

(#281754) Jester01 válasza Mezga Aladár (#281749) üzenetére


Jester01
veterán

A hangsúly a betétes-en van. Nem tesz tönkre semmit mert kívül ugyanúgy műanyag borítja mint a többit. Elvileg legalábbis, mivel a visszajelzések között van egy pár ami szerint ez is eltört. Nemrég rendeltem rose-ról, egy ilyet még bedobtam volna a kosárba ha tudok róla. Na majd legközelebb. Mondjuk nekem széles continental leszedő van azok eddig beváltak.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#281755) HEAHEA válasza RexpecT (#281753) üzenetére


HEAHEA
tag

Majd akkor beszerzek egy normális gumileszedőt, mert itt már a Piócás ember sem tudott segíteni. Inkább olvastam a fórumot relaxként. Köszönöm azért az adott tippeket :R .
Na meg külsőktől is függ gondolom, van amelyik könnyedén bepattan, na meg van az én esetemhez hasonló.

(#281756) Hasaggymeg válasza RexpecT (#281753) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Legnagyobb hátrányukat, a DOT olajat kiküszöbölték...durva fék, úgy árban mint erőben és súlyban. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#281757) sepyi


sepyi
aktív tag

4 éve majdnem napi szinten tekerek országúton. Annyi a trükköm, hogy 20cm-rel beljebb tekerek. Így ha azt érzékelem, hogy közel jönne, van hova menni. Nem mondom, hogy telepata vagyok, mégis mindíg tudom hogy mikor van kózel hozzám jármű.

A pulzusöv viszont szerintem egy idő után hiányozni fog. Nagyon könnyű a sebesség oltàrán feláldozni a tartalékokat. Könnyen elszàll kontroll néllkül a pulzus.
Bocs hogy belevau!

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#281758) Tin válasza HEAHEA (#281755) üzenetére


Tin
veterán

Ha tudsz angolul, mindenképp nézd meg ezt a videót. Itt nagyon jól elmagyarázza a srác, hogyan tudod "nyújtani" a külsőt úgy, hogy könnyebb legyen felrakni, és hogyan érdemes a leszedővel bepattintani, hogyan érdemes a belsőt berakni, és így tovább. Nem rövid, de tényleg nagyon részletes. Lehet, hogy egy kis masszírozással egész jól a helyére tudnád rakni a gumit.

(#281759) MPowerPH válasza sepyi (#281757) üzenetére


MPowerPH
félisten

Orszaguti bicajon nagyon szepen kontrollalhato a pulzus, sokkal jobban, mint MTB -n vagy futas kozben. Az oram meri a pulzust egyebkent, de outin ugy vettem eszre, neha false, amit mutat. Talan a pozicio vegett, vagy feszul az ora, passz. Mellkaspantot nem tudom elviselni magamon, foleg nyaron.

Na meg egyenlore ha nyomom is, a labizmom elobb elfarad, minthogy a pulzusom elszallna.

Don't Tread On Me

(#281760) Dark Archon válasza Mezga Aladár (#281749) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az a jobb, ha sikerül felrakni a külsőt anélkül, hogy szétverném a kezem a vacak gumileszedők miatt. De ilyet is csak az kérdez, aki nem szívott még Schwalbe tubeless külsőkkel, ugyanis tele van a net a szoros perem miatti panaszokkal.

ILYEN is létezik. Ez is biztosan tönkre tesz mindent.

Hasaggymeg: te is tudsz ám hülyeségeket írni :W

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#281761) sepyi válasza MPowerPH (#281759) üzenetére


sepyi
aktív tag

A múltkor mintha azt mondtad volna, bonyhádi vagy és nincsnek szintek. Javaslom a 65-ös utat. Harc, Zomba, Kéty, Hőgyész és ha meg Tamásit is hozzáveszed útvonalon azért oda-vissza is van egy-két bucka, ami jótékony hatással van a pulzusra.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#281762) MPowerPH válasza sepyi (#281761) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. :N Azt irtam, hogy ha maszni akarok, akkor Bonyhadig leautozok, es onnan tekerek be a 'hatso' uton Komlon at Orfuig( amit Te is irsz), Pecsig, majd vissza. En Paks mellett elek.

Tamasin gondolkodtam, mert innen Dunafoldvar fele elindulok, majd Tamasi, onnan hazafele Cece, Paks. Ez nem tudom mennyi tavban, es nem tudom, hogy a foutakon ott lehet e bicajozni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#281763) Tin válasza Dark Archon (#281760) üzenetére


Tin
veterán

Mondjuk a csávó egy oldalról állt neki felfeszegetni a felnire a gumi mindkét peremét, ami után azért megmosolyogtató, hogy egyáltalán véleményt alkot. Fentebb linkeltem egy videót, abból süt, hogy a csávó érti, amit kimond, ebből a videóból meg az, hogy manapság csak egy kamera kell az önkifejezéshez :D

(#281764) lsebestyen válasza Dark Archon (#281760) üzenetére


lsebestyen
addikt

A videóba csak beletekertem (kb 4:10-től)...hát én nem vagyok egy szervizes, de szerintem a srác béna. :B Mire gondolsz, mit tesz tönkre? Egyrészt puha műanyagból van, másrészt alig kell rajta feszíteni, hogy bepattanjon. Mondjuk én türelmes vagyok, és minimális részeket dolgozgatok be már a vége felé, szerintem nagyon frankó cucc. :K

[ Szerkesztve ]

(#281765) Hasaggymeg válasza Tin (#281763) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vasnak nincs mit keresni a gumifeltevésnél/levételnél, ez nem teherautó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#281766) Tin válasza Hasaggymeg (#281765) üzenetére


Tin
veterán

Hm? :) Bocs, nem vágom, mire gondolsz.

(#281767) dom1n0 válasza Tin (#281748) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Persze, pont erre gondoltam :DDD
Egyebkent az jutott eszembe, nalad ugye ultegra nalam 105 sor van rajta, az is azert 175g kb :)

(#281768) Mezga Aladár válasza Dark Archon (#281760) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valószínűleg többet sz@ptam feszes külsővel mint gondolnád. Ennek is meg van a trükkje.
Amikor új abroncsot teszek fel akkor tudatosan két kézzel nyújtom az abroncsot a felnin.
Ez általában elég ahhoz, hogy szerszám nélkül helyére pattanjon.
De volt olyan is a belsős kerekemmel, hogy amikor az utolsó 20 cm volt akkor fújtam a belsőbe és az eléggé kifeszítette ahhoz, hogy amikor kiengedtem a nyomást a helyére lehessen tenni.
De ti ifjú titánok azt hiszitek izomból mindent meglehet oldani. :P

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#281769) vlevi válasza HEAHEA (#281739) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy hülye kérdés. Mennyi levegő van a belsőben?
Lehet, hogy érdemes elengedni belőle, és akkor enged annyit, hogy simán rahuzd kézzel a felnire.
Nemrég cseréltem külsőt a trekkingemen, és vagy szerencsém volt, vagy nagyon ügyes vagyok (ez szinte kizárt :) ), hogy simán kézzel felment. Levenni volt nehezebb, mert amíg nem volt teljesen üres a belső, addig feszítette annyira a külsőt a felnihez, hogy nem tudtam kiforditani belőle.

(#281770) jjeahh


jjeahh
nagyúr

'Reggelt :D

Lehet, hogy egy kép erről: kerékpár, út, utca és szöveg

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#281771) Hasaggymeg válasza Tin (#281766) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát itt olyan tanácsok hangoztak el, hogy esetleg vas, vagy vasbetétes gumileszedő kell, meg, hogy feszíteni kell mint állat aztán majd felmegy, melyek csak arra jók, hogy megsértsd a gumit, felnit. Erre reagáltam. Ami nálam a legnehezebben kezelhető abroncs az a CST Salvo High Protection drótperemes volt, egy olyan brutálisan nehéz, vastag és kemény gumi melynél a kerékpár súlya (13kg) nem volt elég ahhoz, hogy a leengedett gumit meghorpassza, és úgy állt rajta a bringa mint a maxra fújva gumin. Imádkoztam is ne legyen vele, a fél cm vastag futófelület alatt levő + gumisáv ellenére, defekt mert az úton azt levenni és feltenni kész állatkínzás lett volna. Azzal törtem el műanyag gumileszedőt is, de azok xarok voltak. Pl. ez az egyszerű Decas mindent kibírt már.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#281772) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#281771) üzenetére


Dark Archon
addikt

Holt írta bárki is, hogy vas gumileszedő kell? A feszítővasat is már te költötted hozzá., tehát lényegében egyedül te. Inkább, ha fogalma sincs az embernek, miről beszél, mert nem látott / használt még valamit, inkább maradjon csöndben. Rühellem, mikor kiforgatják a szavaimat. Érdekes módon Jester01 megértette. Te meg jössz itt a teherautós baromságaiddal... de felkúrtál, baszki. Csak minimális adagokban vagyok képes megemészteni a hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#281773) Ringman


Ringman
nagyúr

gore c5 kantáros nadrágot nézem, milyen méret lenne jó, ha nadrágból farmer méretből kb 30-as jó (v 31), normál nadrág méretezésből 40-es jó rám? (alsónadrág s-m határa, inkább m, de ott nagyon szórnak a márkák).

M vagy L méretet rendeljem? (vagy mindkettőt, aztán visszaküldök egyet)

tavalyelőtt vett (de párszor hordott) M-es bike24×santini kicsi volt rám - "szerencsére" kettőt vettem akkor (de izmosodtam azóta, ill fogok is még remélhetőleg)

(#281774) Ringman válasza Hasaggymeg (#281771) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a sárga dekás az jó szerintem is.

---
eddig egy külsőt sem tudtam gumileszedő nélkül felrakni. (vagy drótperemes volt, vagy tubeless gumi).

nehéz drótperemessel volt szívás nálam is már.

(#281775) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#281772) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jól van na, sarkítottam kicsit, ezért nem kell mindjárt agyvérzést kapni. :U ...lényeg, hogy nem a gumileszedők keménységében, vagy a kifejtett erőben rejlik a megoldás, mondom ezt úgy, hogy nagy valószínűséggel több a tapasztalatom benne mint neked, nektek.

#281774
Ringman...
több olyan gumim is volt (vagyis gumi-felni páros) ahol sikerült puszta kézzel is feltenni, bár valamennyire mindegyikkel meg kellett azért kínlódni. Tény, hogy ezek a vékonyabb oldalfalú, hajtogatható, szélesebb MTB gumik könnyebben kezelhetők.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#281776) jjeahh válasza Ringman (#281773) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Utcai nadrágból 30-31 jó rám, decathlonos túranadrágból 38 (L30), boxerből S-M és bringás nadrágból, mezből is általában az S-es jó. Ilyen méretekkel szerintem nekem M vagy L nagy lenne. De nincs a Gore-nek mérettáblázata?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#281777) Mezga Aladár válasza Dark Archon (#281772) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Holt írta bárki is, hogy vas gumileszedő kell?

#281760Dark Archon
fém betétes gumileszedő.

Hát te. A gumileszedő lényege, hogy ha a szerelő b&lfasz akkor az törjön.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#281778) Tin válasza Hasaggymeg (#281771) üzenetére


Tin
veterán

Nekem Schwalbe műanyag leszedőm van, és felment vele. A fémmagosnál szerintem csak egy lemez van benne, ami kicsit ellenállóbbá, rugalmasabbá teszi, így nehezebben törik. Amúgy meg csak arra akartam célozni, hogy ha összepasszol a kerék és a gumiméret, akkor feszítse meg nyugodtan kicsit jobban, mert fel fog menni szakadás nélkül. Hiszen fel kell mennie, és amúgy is csomó helyen látni, hogy ezek a TR abroncsok nehezen mennek fel.

(#281779) Ringman válasza jjeahh (#281776) üzenetére


Ringman
nagyúr

van mérettáblázat, aszerint M, viszont 180 cm magas vagyok (és felsőruházatban M jó rám), S tuti kicsi. + az is kijön, hogy a hosszú nadrágot felejtsem is el :)

(#281780) jjeahh válasza Ringman (#281779) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Á, akkor te sokkal magasabb vagy nálam. Én hinnék a mérettáblázatnak, jobb ötlet híján.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#281781) Speedy007


Speedy007
őstag

Kis helyzet jelentés Swissstop DISC 15 E esőben nagyon jól teljesít első pillanattól kezdve határozottabban fog mint a B05S-RX (kvázi olyan mintha szárazon használnám a féket). Bár nem tudom hogy még az összes kopási időszak miatt vagy SM-RT64 és a Swissstop DISC 15 E kombinációja miatt de olyan kegyetlenül csikorog hogy még a kormányon is lehet érezni, engem nem zavar legalább lehet hallani hogy jövök :D úgy is esőben nehezebben terjed a hang így a csengőre még inkább nem szoktak felfigyelni.

(#281782) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#281777) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van nekem vas is, nejemnek megtetszett a valamelyik plázában valami mugli doboz melyben árulták a teljes gumiszerelő szettet, aztán vett belőle magának. Abban volt én meg egyszer jó ötletnek találtam használni...na hát nem kellett volna mert sikerült meghorpasztani vele a felnit azzal az ominózus CST gumival kínlódva, festékleverésről már nem is beszélve. Ez már évekkel ezelőtt volt, azóta csak a fékdugattyúk visszanyomására használom, de még arra is csak óvatosan. :DDD

#281781Speedy007...a 64-est én (is) évek óta megelégedéssel használom (persze G03 most meg G05S Shimi betétekkel) és ezért is csodálkozok, hogy hangos nálad, ha jól látom ráadásul ez a betét organikus, vagyis a csendesebb fajta. :F Nálam hangtalan és fog mint a zöld festék, vizesen vinnyog az első néhány fékezésig.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#281783) SteveAd válasza Ringman (#281779) üzenetére


SteveAd
tag

M. Az L túl bő lenne

(#281784) 6030D válasza Dark Archon (#281772) üzenetére


6030D
Ármester

Menj ki tekerni, hűt az eső! :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#281785) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

#281782Hasaggymeg Hagyjuk a témát, a vérnyomása igy is a plafonon van. :U

Más.

A duplájára hizlalták a bringás Balaton-kört

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#281786) 6030D válasza Hasaggymeg (#281771) üzenetére


6030D
Ármester

Szintén valami CST-vel szívtam eddig a legnagyobbat, többször is. Öcsém bringáját használtam görgőzni, télen átraktam rá a görgős gumit, tavasszal vissza a CST-t. Drót perem, brutál merev külső, nem volt olyan, hogy nem vérzett be tőle a körömágy. :U Egyébként sima fekete noname leszedőt használok, volt, hogy meghajlott kiflibe, de visszarúgja magát. Én nem pajszerként szoktam feszegetni, hanem benyomom a gumi meg felni közé ott, ahol már bent van és tolom előre, hogy húzza be magát. Persze sok szappannal. Alányúlni nem szeretek, nehogy kicsípjem a belsőt.

(#281785) Mezga Aladár: ezt is 1 nap alatt kell letekerni, 30-as átlaggal? :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#281787) Ringman válasza SteveAd (#281783) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ jjeahh

köszi, megrendeltem az m-est

(#281788) lsebestyen válasza 6030D (#281786) üzenetére


lsebestyen
addikt

...castelli mezben. :P

(#281789) Mezga Aladár válasza 6030D (#281786) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

400 kilométert 1 nap alatt?!:Y

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#281790) Speedy007 válasza Hasaggymeg (#281782) üzenetére


Speedy007
őstag

Valószínűleg össze kopási időszakról van , de olvastam olyat is hogy bizonyos betétek és rotorok kombinációja miatt is elő fordulhat ez .

(#281791) 6030D válasza Mezga Aladár (#281789) üzenetére


6030D
Ármester

Matematikailag reggeltől estig megvagy.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#281792) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#281785) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Néztem ezt a "körhízlalást" én is minap...kissé túlzónak érzem és várom mikor lesz mondjuk a kék túra útvonala is majd csak egy kimaxolt Balaton kör. :DDD
Ami az útvonalat illeti az északi szakasz faxa, azt többször is keresztül-kasul bringáztam, sokkal szebb, érdekesebb mint közvetlenül a parton és itt-ott, meg persze az összes hegyről látszik a Balaton, tehát rá lehet fogni, hogy Balaton kör. Délen viszont csak Somogykertje üdülőfaluban jártam (voltam megszállva bringával) és Tamásira bringáztam a Balcsiról, de azt már nem tudom miért Balaton, mert ott már tényleg nyoma sincs a magyar tengernek. :D Amúgy meg .Ln kolléga nem védette le már a tavaly ezt a kimaxolt kört? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#281793) sepyi


sepyi
aktív tag

A 6-os út szerintem esélytelen, bár mióta van M6 azóta sok helyen lehet rajta kerékpározni. A 61-es és 65-ös azon szakaszain, ahol mostanában jártam, lehet kerékpárral közlekedni. A Cece-Paks út viszont utolsó emlékeim szerint viszont katasztrófa. Viszont azok 10éves emlékek.Dunaföldvár-Tamási szinte teljesen sík, talán egy emelkedő van benne, az sem valami combos. Viszont ha tudod tényleg fontold meg a Tamási-Szekszárdot, mert azzal érdemes foglalkozni.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#281794) Friczy válasza Lacerta (#281685) üzenetére


Friczy
senior tag

GPS durván 3x kevésbé pontos horizontális irányban, mint vertikálisan ...
Ezt pont fordítva szeretted volna írni, igaz? :)
A lényeg: Nem tudhatod SOHA, hogy VALÓJÁBAN mennyi szintemelkedés volt a tekerés során.
Így van, kedvencem, amikor az út végén visszatérek a kiindulópontra, és kiderül, hogy a Garmin szerint többet mentem lefelé mint felfelé, esetleg fordítva :)

(#281795) RexpecT válasza Mezga Aladár (#281789) üzenetére


RexpecT
addikt

Tavalyi Balaton Bike Derby-t, ahol csak ~50% az aszfalt volt azt bruttó 15 óra 9 perces idővel nyerték meg. ~400km ~4000m szint. [link]
Összesen 28 percet nem volt nyeregben a srác. :DDD
Egyébként ha jól tudom a topikból Balintbaba ment egy Bike Derbyt neki olyan bruttó 24 óra körül alakult az ideje ha jól rémlik.
Nekem 22-ben bruttó 29 óra alatt lett meg, ebből volt egy ~4 órás sátrazás/alvás kombó, meg vagy 4 darab félórás-órás pihenő.

A Balaton Bike Derbys útvonal gravel/MTB szempontból biztosan jobb, kevesebb az aszfalt és nem is megy annyit a partok mentén, ahol nyáron azért tud tömeg lenni.

[ Szerkesztve ]

(#281796) Dark Archon válasza 6030D (#281784) üzenetére


Dark Archon
addikt

Lehet, tényleg az kéne :) Valszeg ezért vagyok amúgy is pattogósabb hangulatban, mert holnap 80 km Balaton keleti-kör, és azért 3-3,5 óra esőben nem túl kellemes. De a remény hal meg utoljára.

Hasaggymeg: :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#281797) 6030D válasza Dark Archon (#281796) üzenetére


6030D
Ármester

Van megoldás rá. [link]
Sajnos csak rendelhető, holnapra nem lesz meg. :(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#281798) Friczy válasza HEAHEA (#281725) üzenetére


Friczy
senior tag

Gumileszedővel simán vissza tudom rakni. Technika kérdése az egész. Régebben lehet, hogy szerencsém volt, mert elég sokáig simán kézzel fel tudtam tenni, aztán (igaz, ez is már volt vagy tizenvalahány éve) egy 28 mm-es Continental gumi szívatott meg, az nem sikerült, gumileszedővel meg kicsíptem a belsőt, ezt kétszer egymás után :). Azóta megtanultam, mire kell figyelni, és nem szokott vele probléma lenni. Egyszerre mindig csak kicsit kell fogni.

(#281799) balintbaba válasza RexpecT (#281795) üzenetére


balintbaba
tag

A-a, nekem azért jóval több lett, szűk 32 óra bruttó.

Első nap, ha jól emlékszem ilyen 210 kilométert mentem Fonyódig. Utána kocsival visszavittek Siófokra, ahol egy jakuzziból néztem a naplementét és a saját ágyamban aludtam. :DDD Utána másnap reggel vissza Fonyódra és indulhatott megint. Így kevesebb cuccom is volt, mint másnak, illetve biztos, hogy más élmény volt így nekem, mint mindenki másnak.

Emlékszem, hogy a kőröshegyi mászás rogyasztott meg a legjobban - 35 fok, tűző nap, és 88 kg, amit valahogy fel kellett cipelni magammal. Ha idén be sikerül menni 80 kiló alá, akkor lehet megpróbálom egyben teljesíteni, éjszakai tekeréssel. :U Most meghoztátok hozzá a kedvem, pedig nem vagyok nagy ultra rajongó.

[ Szerkesztve ]

(#281800) semmiho válasza 6030D (#281671) üzenetére


semmiho
tag

Tyű, ez hasznos infó, köszi!
Mennyit bír az új akksival, tartja magát szépen azóta is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.