Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274151) jjeahh válasza Ringman (#274150) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jók ezek is, városba már-már túl jók :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274152) Tin


Tin
veterán

Azért mennyit változott a világ... Év elején annak örült az ember, ha VAN bringa téli áron, most meg akciók akciók hátán...

(#274153) Dark Archon válasza ZavaBalazs (#274143) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi :R

Ja, a kanyarokkal nem kell foglalkozni iGPsporttal, meg egyszer sikerült összehoznom, hogy mutassa a hátralevő távolságot. Akkor se csináltam semmit, nem tudom, hogy jött össze, de azóta sem sikerült :D

Tin: én nem tudom, te melyik bolygót nézed, de én annak örülnék, ha lenne bringa.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#274154) Tin válasza Dark Archon (#274153) üzenetére


Tin
veterán

Majd a Canyon is feladja... Pontosabban az emberek a mesterségesen generált hype-ot.

(#274155) velizare


velizare
nagyúr

a holo elkezdte forgalmazni a park tool termékeket.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#274156) Ringman válasza jjeahh (#274151) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, oda elég olcsóbb is, úgyis gyorsabban amortizálódik. (eldől, ráparkolnak, etc - ha csak nem viszed bevásárolni is a boltba :)) )

---
lehet könnyű terepre megpróbálom elől+hátul a kenda rush prot.

[ Szerkesztve ]

(#274157) jjeahh válasza Ringman (#274156) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Arra a gumira nagyon kíváncsi lennék, mert ha elkopnak a jelenlegiek, lehet hátra azt tenném én is, előre egy Booster Pro-t. Emily Batty is ezt a párost használta :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274158) Ringman


Ringman
nagyúr

még mindig nem győztem meg magam, hogy 28€-t megér egy jagwire elite sealed 1x szett (ami gyak. 1 bovden, -ház és a tartozékai), egyáltalán érdemes a kábelt kábelfeszítővel megszakítani? nuroadon is szerintem a váltó végén állítgattam, nem a kormánynál - azon lex-sl jagwire ház van emlékeim szerint

találtam itthon egy jagwire pro váltóbovdent (+ ott lesz a fvk shimano gyári bovden), de váltóbovdenházból csak valami noname-et.

(#274159) Friczy válasza Ringman (#274158) üzenetére


Friczy
senior tag

A kábelt nem szakítod meg, csak a bowdenházat :) De egyébként én is elvagyok vele, hogy csak a váltónál állítok, elég az.

(#274160) Ringman válasza Friczy (#274159) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja persze :)

(#274161) Hasaggymeg válasza Ringman (#274158) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megéri...ami a házmegszakítást illeti én nem tenném, kihagynám.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#274162) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

tanácsok zsibbadó pötchre [YouTube, GCN]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#274163) Ringman válasza Hasaggymeg (#274161) üzenetére


Ringman
nagyúr

hmm, még van időm eldönteni. házat én sem szakítanám meg, ebben egyetértünk.

(#274164) rbalint88


rbalint88
addikt

Sziasztok! Ha van megfelelobb topik, kerlek iranyitsatok at oda: vettem egy (alig)hasznalt bringat, amihez kellene utanfuto a gyerekeknek. Viszont ami gyerek utanfuto, az mind a baloldali lancvillahiz kapcsolodik, ami no bueno, mert ugye ott van a hatso feknyereg. Nyeregcsohoz kapcsolodot meg csak cargo utanfutot talalok. Tudtok-e nyeregcsohoz kapcsolodo gyerek utanfutorol vagy olyanrol, aki tud ilyet gyartani?

Illetve mi most a bestbuy normal minosegu platformpedal? (Nem akarok spdzni, volt mar regen, akkor se jott be)

Koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#274165) vallas


vallas
senior tag

A mai Zwift után feldobtam a GRX hajtókart így néz ki a 11, és a 32-s fogon.


Holnap tekerek egyet élesben is vele... de szerintem jó lesz

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#274166) Ringman


Ringman
nagyúr

(#274167) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Tök üres volt az erdő ma, pedig nagyon jók a körülmények, még épphogy le van fagyva a dzsuva.

(#274169) Dark Archon válasza vallas (#274165) üzenetére


Dark Archon
addikt

Egy ilyen görgő (ill. a Zwift) tud szimulálni már bejárt, vagy megtervezett Strava útvonalat is?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#274170) Ringman válasza vallas (#274165) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez amúgy 2x-essé alakítható, ugyanaz a hajtókar az 1x és 2x esetén? ott van a kisebb furat is.

(#274171) itouchfan


itouchfan
senior tag

Ha montin 32/10-51-es kiosztásban cserélném az első tányért 34 fogasra, akkor a lánc még megfelelő hosszúságú lenne, vagy kéne cserélni azt is?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#274172) Tin


Tin
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy a maximum pulzus az a mért maximumot jelenti, vagy azt a maximumot, aminél konkrétan elájulsz?

Ma nem túl ideális körülmények között mentem (késői ebéd után, beterhelt gyomorral), a pulzus is magasabb volt, és az egyik emelkedőn még direkt rá is téptem, szóval csináltam egy 194-es maximum pulzust a Polar öv szerint, a Samsung óra 196-ot mért. Eddig egy laza 10-essel tudtam kevesebbet. Nem ájultam el, éreztem már ennél is jobban kinyíródva magam, de azért az világos volt, hogy még fél-egy perc így, és KO.

Akkor ez alapján hol lehet a valódi maximum pulzusom? 195 vagy inkább 200?

(#274173) vallas válasza Dark Archon (#274169) üzenetére


vallas
senior tag

Zwift az nem hiszem, de lehet hozzá mondjuk garmin computert kapcsolni a görgőhöz, és az akkor le tudja szimulálni egy már megtett út adottságait.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#274174) vallas válasza Ringman (#274170) üzenetére


vallas
senior tag

Hűha, ezt holnap megnézem neked, de szerintem nem...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#274175) itouchfan válasza Tin (#274172) üzenetére


itouchfan
senior tag

Érdemes a mért maximumból számolni.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#274176) jjeahh válasza Tin (#274172) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudtommal és 6030D szerint sem az a valódi maximum pulzusod, amit mérsz, ha teljesen kihajtod magad is marad egy kis tartalékod, de ettől függetlenül a mért maximumból kell számolni. Aszfalton amúgy hogy lehet maximum pulzust mérni? Hosszú meredek emelkedő és fosnyél? Én úgy tapasztaltam, hogy önmagában a fosnyél sem elég, amikor úgy érzem, hogy teljesen elzsibbadtam és be fogok dőlni az árokba, akkor még bele kell tapossak 20-30 métert legalább, utána meg már tekerni sem bírok, le kell ülnöm, amíg helyreáll a rend. Mondjuk ha valami miatt izgatott vagy, vagy nagyon eléheztél, könnyebben is összejöhet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274177) parandroid válasza Tin (#274172) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Betegen, fáradtan, vagy ha nem érzed jól magad, akkor nem érdemes ilyesmit mérni, mert olyankor lehetnek a normálistól akár nagyon eltérő értékek. Akkor nézz maxHR-t, amikor fittnek, egészségesnek, pihentnek érzed magad. Sprint emelkedőn fel, mindent beleadva, kb egy perc elég, aztán gurulj le, megint sprint fel, ezt ismételd meg 4-5x, amit az utolsónál mértél, az kb jó lesz maxHR-nek.

Amúgy sanszos, hogy 200 körül van, de egy lappangó betegség, fáradtság, vagy stressz is nagyon meg tudja nyomni a keringést (pulzust, vérnyomást is).

Biciklin amúgy ezt elég veszélyes mérni, ott könnyen jöhet a blackout, annak meg rossz vége van, még futóknak is szokták javasolni, hogy ne egyedül álljanak neki.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274178) Tin válasza jjeahh (#274176) üzenetére


Tin
veterán

Igen, hát volt még némi tartalék. Fél percig voltam 190 felett, és emelkedett volna még tovább a pulzus, de elfogyott az emelkedő. Azt viszont éreztem, hogy már nem sokáig bírnám így, talán még fél percet, aztán kidőlök. Leszállni nem kellett.

Fogalmam sincs, hogy lehet kihozni, mert amíg ilyen heti 4-5x mentem, 180 alatt volt a maximum pulzusom meredekebb és hosszabb mászásoknál is, de ugye most csak ritkán tudok menni, és szerintem az is feljebb nyomta, hogy a tekerés közben emésztettem.

Amúgy annyit csináltam, hogy izomból mentem fel lassabb pedálfordulattal, mindent beleadva, semmi extra.

#274175 itouchfan: köszi, akkor beállítom ezt maximumnak.

#274177 parandroid: akkor a mostani ritka menés + az, hogy rögtön egy nagyobb kajálás után mentem. Messze nem volt ideális a helyzet, dehát most volt idő, nem hagyhattam ki :) Nem max HR mérésnek indult, csak hogy felmegyek ott abban a fokozatban, és kész. Máskor simán felmegyek ott 180 alatti pulzussal, ugyanebben a fokozatban. Szerencsére ez az utam végefelé van, már 1 órát mentem előtte, szóval meleg volt minden.

[ Szerkesztve ]

(#274179) thomasrc válasza thomasrc (#274130) üzenetére


thomasrc
tag

Megrendeltem a BBB BPD-62-őt. :)

Ugyan nem konkrétan nekem volt válasz, de ezúton is köszönöm Tin-nek, hogy korábban közzétette ezt az összehasonlító képet a Shimano pedálokról, mert sokat segített a méretek megsaccolásában. Igazából legelőször én is az EH-500-at néztem az ára miatt, de az már a kép alapján látszódott, hogy nem passzol nagy lábhoz. A Shimano T8000 és a BBB BPD-62 kb. hasonló méretű lehet, mert ugye az SPD rajtuk az fix méretű és ahhoz képest lehet viszonyítani a pedál többi részét. Végül azért választottam a BBB-t, mert egyrészt akcióban volt most, másrészt jobban tetszik a formája. Az eredeti 100 EUR-s árat nem fizettem volna ki.

Ha valakinek további segítség lenne, akkor egyébként itt van egy konkrét kép a Shimano T8000 méreteiről. Belinkelem, mert nem volt egyszerű megtalálni:

https://www.bike-components.de/assets/p/i/640x480/190808.jpg

A BBB pontos méreteiről nem találtam semmilyen adatot. Egyszerűen nem értem, hogy sok pedálnál miért számít titoknak a pontos mérete... :F

[ Szerkesztve ]

(#274180) chubby2o6 válasza itouchfan (#274171) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Attól függ, most mennyi tartalék van még a váltóban. Ha hátul a legnagyobbon van, és teljesen ki van egyenesedve a váltókanál, akkor elöl a 34-hez már nem lesz elég a lánc. De ha nem használod az 51t-t, akkor akár elég is lehet, de lehet, hogy állítani kell picit a B csavaron.

(#274181) Hasaggymeg válasza thomasrc (#274179) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Gugli a barátod, ugyebár. :) [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#274182) Tin válasza thomasrc (#274179) üzenetére


Tin
veterán

Lemértem volna, ha akarod. Én azért vettem meg ezt a kettőt, mert az EH-500 52€ volt, a T8000 meg 67€, és úgy voltam vele, hogy legfeljebb visszaküldöm, ha mégsem kell. Viszont nem fogom, mert jövőre úgyis tervezem, hogy áttérek SPD-re, ezek meg kiválóak lesznek gyakorolni, a T8000 meg a méretével akár sima taposópedálnak is tökéletes. Eredetileg amúgy azt akartam.

A BBB is biztos jó, a net alapján a méretei Size (L x W):90 x 12,6. Szóval kb akkora lehet, mint a T8000.

(#274183) mauimagic válasza Tin (#274172) üzenetére


mauimagic
aktív tag

parandroid jól leírta szerintem, ha nem edzesz régóta, akkor szerintem érdemes ésszel nekiállni, legjobb talán egy terheléses vizsgálat.

Nálam max pulzus körül elkezd baromira lüktetni a fülemben a vér, érzem a nyaki verőerem is, durva "fosnyél" XD intervalloknál volt, hogy a végén kezd elmenni a kép, de annyira nem vagyok faszagyerek, hogy ájultra hajtsam magam, előbb feladom.

Ha rendesen csinálod, utána nagyon szarul vagy egész nap :)

[ Szerkesztve ]

(#274184) Tin válasza mauimagic (#274183) üzenetére


Tin
veterán

Ja, ismerem már az "életérzést", de nyáron rosszabb, mert 4-5 fokban tudsz nagy levegőt venni, nyáron viszont még izzadsz is mellé. Lüktetés, légszomj, kezdődő kidőlés-érzés és hasonlók megvannak, igen. Én amúgy tökre meglepődtem, ugye most már van öv, így látom a Karoo-n az értéket, elindult 185-től, na mondom kihajtom 190-ig, és még ment tovább. Hülye én se vagyok, az augusztusi kihagyás után volt egyszer egy ennél húzósabb, bár ott a pulzus nem volt ilyen magas, csak a meleg az idő tett be. Ott konkrétan éreztem, hogy ha még 10 másodpercet tekerek, akkor blackout. Úgyhogy inkább megálltam. Ott volt asszem 188 körül a pulzus. Gondolom most a hideg és a sokkal jobb edzettség miatt ment még feljebb kidőlés nélkül.

(#274185) Dark Archon válasza mauimagic (#274183) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Ha rendesen csinálod, utána nagyon szarul vagy egész nap"

Hát nem, akkor túltoltad.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#274186) jjeahh válasza Dark Archon (#274185) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyikkel sem értek egyet :DDD . Ha rendesen csinálod, utána szarul vagy egész nap, ha nem vagy hozzászokva a maximum közeli pulzushoz. Szerintem erre is rá lehet edzeni, jó példa a legtöbb profi versenyző, bírják a fájdalmat. Ha nem vagyok hozzászokva a max pulzushoz, utána aznap már nem tudok normális tempóban tekerni, mert nem bírom, de ha hozzá vagyok szokva, egy nap többször is fel tudom tolni a pulzust max környékére és semmi bajom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274187) parandroid válasza jjeahh (#274186) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

90% fölé a profik is max a célegyenesben mennek. Energetikailag nem éri meg annál jobban hajtani. Persze sprint távok más kérdés.

Edzéstől amúgy nem szabadna szarul lenni utána egész nap, verseny / felmérő után elképzelhető, végül is annak az a lényege, hogy megnézd, mit tudsz maxon. Nem véletlen, hogy utána 2-3 nap pihenő javasolt, meg 1-2 hét extra laza edzés. Egy maxHR teszt viszont relatíve rövid terhelés, annak tényleg nem kéne egy napra kikészítenie.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274188) Tin válasza Dark Archon (#274153) üzenetére


Tin
veterán

Ehhez még annyit, hogy az alsóbb kategóriában a Canyonnál a karbon váz FELÁRA 800€. Nem az ára, a felára, hiszen az alu váz is pénzbe kerül. Endurance 7 AL és CF, csont ugyanaz a felszereltség, minden ugyanaz. Súlykülönbség 46 deka.

Na most nem azért, de egy középkategóriás szinten akkora felárat kérni a karbon vázért, amiért normális hétköznapi bringát lehet venni, lehet hogy működött a covid-hype-ban, de hogy hosszú távon nem fog, az is valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#274189) parandroid válasza Tin (#274188) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azt azért jegyezzük meg, hogy a karbon nem csak a súlya miatt jobb. Hogy ér-e annyival többet, az más kérdés, ezt mindenkinek magának kell lejátszania. Hogy az előállítása ennyivel többe kerül-e, az meg megint egy más kérdés. Mondjuk, hogy a R&D costot is fizetjük még, hátha ettlő jobb lesz. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#274190) Tin válasza parandroid (#274189) üzenetére


Tin
veterán

FELÁR egy mechanikus 105-ös bringánál, ahol az alu modell 1700€, a karbon meg 2500€. Mennyire árazhatják be az alu vázukat, 500€? A karbon meg 1300€?

Nem azt mondom, hogy nem a piac diktál, hanem éppen azt, hogy de. Ez a vastagon fogó ceruza működhetett pár évig, de ha a versenytársak árai elindulnak lefelé, akkor még a mesterségesen visszafogott Canyon gyártás és a pszichológiai marketing sem fogja hosszabb távon ezeket az árakat a felszínen tartani.

Újra mondom: középkategóriáról beszélünk, földi halandóknak. A luxus bringa más kérdés, ott nem funkciót, hanem műtárgyat veszel.

(#274191) Ixion77 válasza Dark Archon (#274185) üzenetére


Ixion77
őstag

A top versenyzők sem futják ki magukat 100%-ra semmilyen sportágban, csak amikor maximális a tét. Tehát az olimpiai döntőben.
Az ugyanis nagyon ártalmas a szervezetükre, hosszú időbe telik utána rendberakni azt a károsodást ami keletkezett.
A modern edzésmódszerek részben azért sokkal hatékonyabbak a 20-30-50 évvel ezelőttieknél, mert az edzők jobban tudják hogy pontosan mikor, milyen ütemben, mennyire érdemes hajtani ahhoz, hogy a fejlődés a leghatékonyabb, és a versenyidőzítés a legtökéletesebb legyen.
De 100 szónak is egy a vége: az ájuláshatáron edzés semmikor sem hatékony vagy egészséges.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#274192) Ixion77


Ixion77
őstag

Sigma Aura 100 + Blaze link set 48 euró az Amazonon!
Két hónapja vettem a németre matricázott kínai ratyit kb. ugyanennyért! :W Akkor a Sigma még duplaennyi volt.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#274193) rétisün válasza Tin (#274190) üzenetére


rétisün
veterán

"mesterségesen visszafogott Canyon gyártás és a pszichológiai marketing sem fogja hosszabb távon ezeket az árakat a felszínen tartani."

nem, de ha neked most vagy tavaszra/szezonra kell új bringa, kénytelen vagy megvenni a túlhypolt (de szép szó :DDD ) áron adott bringát.

vagy mindenki kivár, nem fogy a bringa, bedőlnek a gyártók 1 millió eladat(hat)atlan vagy aprópénzért elkótyavetyélt bringával....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#274194) 6030D válasza jjeahh (#274186) üzenetére


6030D
Ármester

Magától a max pulzustól nem leszel szarul, csak ha sokáig vagy a közelében, és nem vagy edzett (meg nincs tartalék, leürülsz, megkuszálja az emésztést stb). Ha csinálsz egy rendes ramp tesztet görgőn, ott felmész maxig, majd megállsz, és nem csinálsz semmit, csak ülsz 5 percig. Itt nézik, hogy esik vissza a pulzusod, ez is egy edzettségi szintet jelöl, fejleszthető.
A tényleges maxra nekem a laborban mondták, hogy azt ne akard elérni, mert pár másodpercig fogod látni, utána meg a tepsit belülről.
Egyébként én kint egyedül sose tudtam max közelit menni, mindig kellett hozzá valami versenyhelyzet (célban sprint pl). De az utána ott is leülős, szóval mondjuk verseny közepén felejtős is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#274195) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag

Mi a véleményetek a Vision Team 35 Comp SL-ről érdemes váltani Ursus Izarrol rá ?
köszi előre is :)

(#274196) Ringman


Ringman
nagyúr

na ma kovid után elmentem boltba bringával (kb 3,5 km egy irányba) -> 170+ pulzus, sétáltam kb 25 percet sietve - 6 km/h fölött picivel - 155-ös pulzus :(((

(#274197) Tin válasza Ixion77 (#274192) üzenetére


Tin
veterán

Kösz a tippet, be is húztam egyet.

Nekem az Aura 80 + Blaze szett van, és elégedett vagyok vele, pár dolgot leszámítva.
Az egyik, hogy az első lámpánál nincs egyszerű leszedési mód, csak ha a gumi tartóval együtt leszeded, aztán állíthatod be újra. Az Aldis lámpánál pont azt szerettem, hogy ha nappal mentem, csak lepattintottam a konzolról, mert tudtam, hogy úgyse kell. Ez az Aura 100-nál pipa.
A másik a hátsó lámpa bekapcsolása. Hát, az menet közben kínszenvedés, mert a tetején van a kapcsoló, de a lámpa fel van tolva a nyereg alá, és alig van hely odanyúlni. Folyton ellenőrizgetnem kellett, hogy bekapcsolt-e. Ez is pipa az Aura 100-nál, mivel ott az elsőről kapcsolható.
A harmadik, szintén a hátsó lámpánál, hogy nem lehet tudni, mikor merül le, és ezek azért nem bírnak tizen órákat sajnos. Az Aura 100-nál viszont van visszajelzés, pipa.

Az automata mód szintén jó a 100-asnál, bár a manuális állítás sem halál. A hátsónak is van automata üzemmódja, az enyémen is működik (első gombnyomásra), olyankor a fix led csak szürkülettől ég, a féklámpa viszont működik nappal is.

Az egyedüli negatívum a mikro USB csatlakozó, főleg, hogy mindkét lámpán alul van, és hát... na mindegy. Legalább az első levehető töltéshez, a hátsónál meg van hely odahajolni.

Összeeségében akinek nincs lámpája, vagy normálisabbat akar, ez biztosan jó. A 80-as is, nekem azon felül leginkább csak a kényelmi funkciói miatt előrelépés, mert annak is bőven elég a max. fényereje. Azért abból kiindulva nem érdemes több hetes működésre számítani, bár én ma is használtam nappal őket, a legkisebb üzemmódban, úgy tizen órákat elmennek.

(#274198) Tin válasza rétisün (#274193) üzenetére


Tin
veterán

Persze, ha tavaszra kell bringa, és pont ez, akkor igen, de ha a többi gyártó jobb árat kínál tavasszal, akkor meg nem. Nekem jó egy gravel is. Szóval ha más jobb árat kínál, akkor náluk költöm el a pénzem, vagy egyszerűen várok jövő év végéig. Tekerni bármivel lehet...

Ja, a használtpiacról se feledkezzünk el. Tavaly szezon elején 500€-ért simán el tudtam volna adni az 1 éves Cube Hyde-ot, szerinted jövő tavasszal elmenne annyiért? Talán 300€-ért. És ha azt látják az emberek, hogy a bringa nem jó befektetés, akkor inkább kivárnak.

(#274199) jjeahh válasza 6030D (#274194) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"a max pulzustól nem leszel szarul, csak ha sokáig vagy a közelében, és nem vagy edzett"

Ja, pontosan így értettem :K .

#274196 Ringman: Velem is mindíg ez van covid után 1-2 hétig, csak lazákat lehet tekerni, különben elszáll :( . Szomorú, de nézd a jó oldalát: legalább nem szezonban kaptad el.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#274200) Dark Archon válasza Tin (#274188) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mert a többi gyártó ingyen osztogatja a karbon vázas bicókat... ja, nem. Meg mondjuk ez engem hidegen hagy, nekem jó az Endurace AL. Csak rendelhető legyen már végre.

Egyébként szerinted 2000€-t kérni egy 105-tel szerelt alu bringáért korrekt? Orbea Avant H30-at ennyiért vesztegetik. Kaptam rá ajánlatot, akciósan 700.000 Ft (amúgy 780). Nyugodtan megtarthatják. Meg a Trek bringáinak is csillagászati árai vannak.

Ehhez képest a Canyon Endurace AL 7 "csak" 1600€.

Ki az, aki befektetésként tekint egy bringára :F Ez nem ingatlan vagy állampapír... ha megteheted, hogy vársz, hát várj. Vagy bejön vagy nem. De mióta élek, egy kezemen meg tudom számolni, mi lett olcsóbb bármikor is...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.