Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#256351) Jester01 válasza stickermajom (#256349) üzenetére


Jester01
veterán

Hasaggymeg #256283: "továbbá ülőcsontmérési lehetőség is."

Jester

(#256352) fulton válasza Tin (#256348) üzenetére


fulton
addikt

Fizikai törvényszegés lenne és azt büntetik :D
Ha belegondolsz full szembeszeled van , mondjuk haladsz 20km/h val, és van 20km/h szembeszeled akkor 40km/h kell legyűrnöd. sebesség légellenállás eceterá....(ebből következik minél nagyobb a tempó/erősebb a szél annál nagyobb jelentősége lesz a testpoziciónak a bringán - a legjobb ha rajta sem vagy :DDD) és így egy erős szembe szélben, nagyon rossz üzlet lesz a természettel , a befektett energia / kapott sebesség oltárán.
Úgyis mondhatnám, drasztikusan más lesz a leányzó fekvése alattad ha szembe szeled van, mint ha hátszeled, a kettő közel sem olyan sebességedre/erőkifejtésedre vetítve. utóbbinál mentális állapotodra sem :DD
megj: én nem tudnék tekerni 1km szakaszt oda vissza oda vissza oda oda, ja nem vissza... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#256353) fulton válasza fulton (#256352) üzenetére


fulton
addikt

;] gyakorolni kell

(#256354) avl válasza fulton (#256352) üzenetére


avl
aktív tag

:R en is majdnem beirtam hasonlot

a legellenallas legyözesehez szükseges teljesitmeny a sebesseg harmadik hatvanyaval arányos

(#256355) ReFleXx válasza Tin (#256348) üzenetére


ReFleXx
addikt

mindegy, vedd ugy hogy ettol is. csak edzettebb lettel , en sem szivesen tekerek szembeszelben, kedvemcem amikor szellokesekben jon a szel, arra meg egy kenyelmes lassabb tempora sem lehet beallni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#256356) Tin válasza fulton (#256352) üzenetére


Tin
veterán

Az ökölszabály amúgy az, hogy teli szembeszél a szél sebességénel felével lassítja a bringást (ezt több helyen is megtaláltam).

Nyilván befekszem, de ez nem forgalom elöl elzárt út, szóval néha fel kell néznem, plusz nem áramvonalas szerkóban tekerek, nagydarab is vagyok, és a bringa sem országúti. Tegnap annyit csesztem el, hogy túltoltam széllel szemben, valószínűleg feleslegesen. De ha nem tolom túl, akkor még ennyit se tudtam volna hozni. Ma is mennem kéne, de ma még nagyobb a szél.

Az oda-vissza tekerés tényleg nem a legkellemesebb. Unalmas, és rohadt nehéz motiválnod magad, de tudod, a szépségért szenvedni kell :D 2 naponta megyek, és mostanában amikor már megkezdem az első kört, na mondom még 15 ilyen. A közepén meg szoktam állni egy nagyobbat inni és nyújtani. Már megtanultam, hogy ha az első fél feléig eljutok, akkor kibírom az első felét végig. Utána a második fél kezdésekor frissebb vagyok, az elvisz a közepéig, utána meg már csak pár oda-vissza, és kész. A második fél közepét szoktam erősebben megnyomni, addigra már mindenem meleg. Szóval csak az eleje nehéz, ott kell a nagy önfegyelem, utána már visz a lábad meg az út. És bármilyen hülyén is hangzik, mivel ismerem az utat, az úthibákat, látásból a velem együtt edző futókat, bringásokat is, full tudok a tekerésre koncentrálni, azért így könnyebb. A legjobb egy nagy körpálya lenne akadályok nélkül. Bár lehet, hogy nekem erre egy tréner is tökéletesen megfelelne. Na majd ősszel utánaolvasok, aztán télre lehet, hogy beújítok egyet. Asszony biztos boldog lesz egy bringával a nappali közepén. Azt mondta, a pincében csinálhatom, de az meg végképp gáz :D

#256355 ReFleXx: így fogom fel én is, de amit fulton írt, az nagyon demotiváló, amikor tudod, hogy az idődnek lőttek, egy másik nap jobbat mennél, és ez már a negyedik szeles napod zsinórban egymás után.

[ Szerkesztve ]

(#256357) fulton válasza Tin (#256356) üzenetére


fulton
addikt

Én az úszásnál vagyok így, ro*t motiválatlan tud lenni oda vissza leúszni a 2km. Sokszor a végén alig várom meg legyen ritka ha végig élvezem. bringázásnál sem lenne más nekem ha oda vissza "kéne rohangálni".
De most nem értem, Te miért is bringázol?

körpálya...nincsenek utak ott vagy mi? rajzolsz egy körpályát és körbe mész

[ Szerkesztve ]

(#256358) stickermajom válasza Jester01 (#256351) üzenetére


stickermajom
addikt

Vak vagyok. :W Köszi!

Tin Próbáltam, de valószínűleg túl dagadt vagyok. :D

(#256359) 6030D válasza fulton (#256357) üzenetére


6030D
Ármester

Ússz a Dunában 1 km-t le, majd 1 km-t vissza. Nem lesz unalmas. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#256360) fulton válasza 6030D (#256359) üzenetére


fulton
addikt

;] :D

(#256361) fulton válasza fulton (#256357) üzenetére


fulton
addikt

Meg csinálni kell útzárakat, előtte felkelni kimész leraksz már homokzsákot, elterelő táblát aztán lehet tolni neki :D

(#256362) Tin válasza fulton (#256357) üzenetére


Tin
veterán

Most éppen azért, hogy elég edzett legyek ahhoz, hogy hosszabb távokra is el tudjak menni, és élvezzem is azt. Meg persze az egészségemért, hisz a munkám miatt folyton a gép előtt ülök, és amúgy is elég stresszes a meló.

Nem érzem kényszernek. Az, hogy ilyen oda-vissza bringázással kínzom magam, egy dolog, de van előnye is, mert így egy csomó zavaró faktor (forgalom, stb) jobbára kiesik, és a lényegre koncentrálhatok. Van egy célom, amit hamarosan elérek, aztán jöhetnek az újabb célok, és így tovább. Ez az év az alapozásról és az erősödésről szól, bőven lesz még időm szép helyeken tekerni, bár akkor már valószínűleg más bringán. Végre találtam egy sportot, ami bejön. Ha az egész megragad ott, hogy évente párszor elmegyek egy egynapos túrára, és heti párszor letekerek 20-30 km-t, én azzal is kiegyezem.

Na, elmenjek ma is? A térdeim fájnak a tegnapitól, a szél most még erősebb mint tegnap (25+ km/h), és ugyanúgy nyugati, tehát full szembeszél lesz. Ráadásul ma hétköznap este van, tehát a forgalom is nagyobb. Ha kibírom sérülés nélkül, akkor is tuti teljesen kipurcanok :D

(#256363) Tin válasza stickermajom (#256358) üzenetére


Tin
veterán

Ismerős, tudod hányszor anyáztam, hogy milyen kartont vesznek ezek a jutuber állatok, amin látszik, de addig keresgéltem és fészkelődtem, meg téptem magam rá az ülésre, amíg egyszer meglett. Két rétegű kb 0.7 vastag karton lett a nyerő, és felállás után azonnal bejelöltem ceruzával. De ha van ott bolt ahol lemérik, tök felesleges ezen ugrálni. Engem is csak addig érdekelt, amíg azon paráztam, hogy szarazülés, amióta megszoktam, már nem izgat (és amúgy jó).

(#256364) Hasaggymeg válasza stickermajom (#256349) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyen zselés zacskóval mérik [link] , így ha van 2 ilyen otthon [link] ,ami ugye amúgy sem árt, megmérheted velük. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#256365) parandroid válasza ReFleXx (#256346) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez ugyanúgy nem igaz, mint hogy ha mész 10 km-t dombnak fel 15 kmph-val, majd utána 10 km-t dombról le, ugyanazon a lejtőn 65 kmph-val, akkor 40 lesz az átlagod. Szép is lenne. :P Átlagsebesség számításnál nem a megtett út számít, hanem az eltelt idő. Így 10 km ellenszél után a 10 km ugyanolyan hátszél sem fog tudni a két sebesség középértékére kijönni. Elemi fizika.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#256366) Tin válasza parandroid (#256365) üzenetére


Tin
veterán

A megtett út ÉS az eltelt idő hányadosa.

(#256367) Lacerta válasza Tin (#256366) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A sebesség, az út idő szerinti deriváltja. :K

(#256368) fulton


fulton
addikt

Voltam a tesco, felvásároltam az összes Nestle Musli cuccot. 2024.03 ig elall. Bőven elmegy. Nagyon jo áron fut most, clubcardal 143/db es 2+1 ajandek. :D

[ Szerkesztve ]

(#256369) parandroid válasza Tin (#256366) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szarul fogalmaztam, kimaradt a ‘csak’. De a helyzet az, hogy rengetegen hiszik tévesen, hogy a megtett út alatt elért sebességértékeket egyszerűen átlagolni lehet, pedig a fontosabb kérdés az, hogy mennyi időt töltöttél az adott sebességen, mint hogy mekkora távot tettél meg ez alatt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#256370) Hasaggymeg válasza fulton (#256368) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Juhú, innen kezdve kábé behajtási engedélyt kaptál és szerintem már le sem kell szállj a mozgó ajtónál, csak lassítasz, hogy ideje legyen nyílni és kiállva sprintelhetsz egyenesen a müzlis polcokhoz. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#256371) bardi válasza Tin (#256362) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha már heti párszor megy a 20-30 km simán, akkor szerintem menj hosszabbakat, egy dologra figyelj, kicsit vedd vissza a tempót, én se úgy tekerek 20 km-es körön, mint ahogy egy 40-50-es körnél mennék. Akkor nem fogsz elfogyni a végére.

Mondjuk tegnap pont sikerült ezt felrúgnom, két bükkfától tekertem aszfalton dobogókőre, láttam magam előtt egy outist, és mivel nem távolodott, ezért gondoltam hátha el tudom kapni. Pont amikor előztem, jött egy másik outis, aki mindkettőnket megelőzte, de gondoltam azon a 2 km-en tudom tartani a tempóját a 16 kilós traktorgumis fullyval, ami sikerült is. Ahol közel vízszintesre vált az út, már annyira zavarta, hogy inkább elkezdett sprintelni :D

'92 Honda VFR 750

(#256372) Hasaggymeg válasza bardi (#256371) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

már annyira zavarta, hogy inkább elkezdett sprintelni
Szerintem csak észrevette valaki görcsöl mögötte és abbahagyta a városnézést. ;]
Amúgy én is mindig úgy indulok el hogy ma nyugisabb kör lesz, aztán vagy úgy járok mint te, vagy valami másért kezdem egyre jobban gyötörni magam. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#256373) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Hmmm... Alumínium lánctányér (Deckas NW 32T) reszelést igényel a 11-es (KMC X11) lánchoz. Felettébb érdekes. Első teszteken recsegett, ropogott. Egy hétvége alatt kiderült a hiba.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#256374) bardi válasza Hasaggymeg (#256372) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem egy kicsit frusztráltnak tűnt, ahogy nézegetett hátra, mindenesetre jót szórakoztam rajta. Meg nélküle nem mentem volna ott PR-t :D Persze úgy könnyű, hogy tudtam, hogy ezután leülök, kajálok, kávézok, iszom a cukros narancslevet, és utána lefelé már nem a lábam fog dolgozni főleg, hanem a felsőtest, ami addig pihent.

'92 Honda VFR 750

(#256375) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#256373) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi az, hogy reszelést igényel?...hol kell reszelni? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#256377) velizare válasza Hasaggymeg (#256345) üzenetére


velizare
nagyúr

az majdnem egy félpálya, igen.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#256378) Tin válasza parandroid (#256369) üzenetére


Tin
veterán

Sejtettem hogy rosszul írtad, csak gondoltam ne maradjon meg úgy. Nekem szól km-enként mennyi, és tudom hogy egyik-másik irányba mekkora a sebesség, így fejben belövöm, hol lesz a vége. Ma elsőbbséget kellett adnom hazafelé, 35->0, le is görbült a szám, hogy oda az átlag. És tényleg 0.1-el maradtam el basszuskulcs :D

(#256379) Tin válasza bardi (#256371) üzenetére


Tin
veterán

Most 35 km van felénél megállva, heti 3-4x, de ezt végig tolom. Szerintem utána elkezdek emelkedőket is menni, aztán lehet pár hosszabb táv. Gyenge vagyok még a nagyobb túrákhoz, szoknom kell a mászást.
Én ma mindenkit lenyomtam. Ketten voltak akiknél gondoltam végig megyek szélárnyékban, de nem akartam lelassítani, lassabbak voltak. Egyik egy montis volt, akit csak kicsit ment lassabban, de a szélárnyék rahúzott, így megelőztem, aztán az út végéig már nem előzött vissza. Ezek a "na ezt lenyomom" mini challenge-ek tökre fel tudnak pörgetni. Tudom, mindenki más tempót megy, máshol tart, lehet hogy simán lenyomna. De akkor is jó érzés. Mondjuk a montis az utolsó körömben volt, szóval nem szégyellem, hogy még akkor is bírtam.

[ Szerkesztve ]

(#256380) chubby2o6 válasza Tothgera30 (#256373) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem volt 36T Deckas tányérom, KMC X11SL lánccal használtam, semmi baja nem volt. :F Lecseréltem ugyan elég hamar egy Race Face-re, de azért előtte használtam annyit, hogy kijött volna, ha van valami gond vele.

(#256381) ZavaBalazs válasza 6030D (#256359) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

főleg, hogy az fultonnak úgy kezdődik: tekerj 300 kilométert a dunáig... :D

#256368fulton: mondd, hogy kocsival mentél érte be :P

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#256382) fulton válasza ZavaBalazs (#256381) üzenetére


fulton
addikt

Persze kocsival voltam, három nappal ezelőtt mikor bementem a Tescóba ;] utam vége fele, láttam hogy akcióban van na mondom hátha itt a közelben szintén akciós még, az volt :D (más is kellett így jól jött ki) ennyit megér. Jó cucc finom is, es 25g CH. Jobb mint a sima cerbonas muzli. Ami 100 ft.
----
Hat srácok, tudom nem mondok újat: rengeteget számít a pihenés és a regeneráció most három napig nem voltam gurulni ment a sok citromlé gyümölcs regenerálódás folyadék stb...most elugrottam egy 30 km-es körre, nem is emlékszem mikor volt ilyen jó formában a lábam, mint amit kicseréltek. Nagyon jó volt :)

[ Szerkesztve ]

(#256383) Tin válasza fulton (#256382) üzenetére


Tin
veterán

Én 2 napot pihentettem, nekivágtam, éreztem, ez de jó lesz, erre bolhapiac volt szombaton, és miután 4x majdnem elütöttek a parkolni akaró dugóban állók, inkább hazajöttem. Na majd vasárnap, de akkor meg jött a szembeszél, de azt legalább végigcsináltam. Így elmentem hát ma is, és láss csodát, addigra megenyhült a szél, és csak kb 10 km/h volt. Ez a mai jól is esett. De most kell minimum 2 nap pihi, holnap lábra se tudok majd állni :D

(#256384) m.lala


m.lala
aktív tag

Végre megvettem életem első normális trekking bicóját. Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített :C , a belinkeltek közül a Kellys lett a befutó, jó áron jutottam hozzá és szinte új, elégedett vagyok.

Tekeregetem is lelkesen, de kérnék pár beállítási tanácsot, mert még nem komfortos. Elolvasva az összefoglalót, valaki leírná alapszintre mire figyeljek? :U

A magasságot jelenleg még emelgetem, jelenleg még mindig kicsit enyhén hajlított a térdem az alsó holtponton, szerintem nem elég a magasság. Azt vettem észre hogy mostmár ahogy emelem a nyerget nem a fenekemen érzem a súlypontot, inkább a gát környékét, ami elég kellemetlen? Mit rontok el? kb 45 fokban lehet a testem de a fene tudja.

A nyereg vizszintes, a távolságát belőttem, hogy a 3 óránál a térdemtől leengedve az ingát a pedáltengely felett hajtsak.

A kormány nyereg távolságot(nyereg hegyétől a kormányt kinyújtott alkarral nem érem el) kicsit közelebb hoztam a magassághoz nem nyúltam. 10-20 km-eket tekerek igy és állítgatom, de egy pici segítséget elfogadnék, hogy komfortos legyen. Köszi szépen. :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#256385) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Én június 29. óta megyek, 106km-83km-103km-106km ezek országúti, és ma egy 50km-es monti. Semmi bajom. Rendes recovery cucc, kis nyújtás, 7-8 óra alvások.
Majdhogynem le kell ütni a bicikliről, hogy fejezd má be.
És menni kellene holnap is, ha az időjárás engedi.

(#256386) 6030D válasza Zoliwrc (#256385) üzenetére


6030D
Ármester

7-8 óra alvások
Ezt egyben kell, vagy jó 6 részletben is? :DDD :O

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#256387) ReFleXx válasza Tin (#256383) üzenetére


ReFleXx
addikt

edzoterembe nem szoktatok jarni? ott is lehet tekerni, nyilvan bringazni jobb odakint, de ha szar ido van akkor en a teremben tekerek, be lehet allitani a gepet fix pulzusra es ugy allitja a nehezseget hogy folyamatosan a beallitott pulzuson tartson.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#256388) fulton


fulton
addikt

Hat azzal nincs is baj, en is elvagyok minden nap akár egy 120 130 140 atl. pulzussal pláne, de most érezhetően jobb volt, lehet recovery cuccal + itt is 7-8 óra alvással többször ilyen lenne :) Izomláz stb nem szokott lenni, hát noh, Érződött h megpihent. látszik a körátlagon is. Q jol esett így este felé

[ Szerkesztve ]

(#256389) Fall-N válasza Tin (#256327) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért az átlagsebesség nem csak az edzettségtől függ, hanem, hogy hol tekersz. Városban, átlagos forgalom mellett nehezebb tartani a 20 km/h fölöttit is MTB-vel, mert mindig valaki miatt lassitani kell. Egyszer le akarok tekerni úgy egy nagyobb távot, hogy kihalt a város. Általában ha lehet tartom a 26-30 km/h közötti tartományt, de az átlag nem annyi lesz a lassítások miatt.

(#256390) Tin válasza ReFleXx (#256387) üzenetére


Tin
veterán

Nem az én stílusom. Van itthon futópad is, de csak asszony használja. Télire mondjuk majd lehet hogy megváltozik a véleményem :D

Fulton: nekem 160 az átlagpulzus minden alkalommal. Jó ma csak 157 volt. Igaz nem fél napnyi menet, csak másfél órák. Na de majd ha ugyanezt az átlagot tudom 130-as pulzussal! :D

(#256391) Tin válasza Fall-N (#256389) üzenetére


Tin
veterán

De pont ezt írom, nekem ehhez az átlagsebességhez 160-as átlag pulzus jön, szóval van még hova fejlődnöm. Ha pulzus felől nézzük, akkor látható, hogy nem megúszósan csinálom. De még mindig van 8 kiló plusz zsír rajtam, szóval van hova fejlődni. Majd év végére ledolgozom azt is, csak ahhoz vissza kell vennem a tempóból is. De most ez az erősítés jól esik.

(#256392) Fall-N válasza Tin (#256391) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem már így is jól haladsz. Minél több idő telik el annál kevesebb lesz a pulzus és fejlődsz tovább.

(#256393) attiati


attiati
veterán

Ilyen megoldású nyerget lehet cserélni szerintetek?
[kép]

Bármilyen maszekolás érdekel.
3 ponton fixen rögzített. Fúrni kell az új nyerget.

Mi lehet az anyával rögzített csavarok másik végén, ami odafogja, ha a fekete lap felett már a nyereg "kezdődik"?
Szobabiciklié.

[ Szerkesztve ]

(#256394) Tin válasza Fall-N (#256392) üzenetére


Tin
veterán

Igen észrevettem. Már néha a nyugalmi pulzusom lemegy 65 körülire, pedig eddig 80 volt az alja. Múltkor rá kellett mérnem felkarossal, mert nem akartam elhinni. De még mindig fluktuál, szóval néha alacsonyabb, néha magasabb. Majd beáll idővel, de ami most fontosabb az az izomzat, hogy bírjam is. ezért gyötröm magam.

(#256395) dom1n0 válasza Tin (#256394) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Izomzatot az elejen ha total el van szokva, sima testsulyos edzesekkel, pl. guggolasok, kitoresekkel nagyon gyorsan fel lehet hozni.

(#256396) fulton válasza Tin (#256390) üzenetére


fulton
addikt

Azt mondjak az okosok, h az sem mind1 kb mennyi a max pulzusod és onnan leosztva az egyes pulz zónák. Nálam amit valaha mértem tekerőn 178 volt. Lehet benne lenne még pár ütés de nem feszítem a húrt a tető közelében. Amúgy is azt mondják a statisztikák hogy a legtöbb sportoló fölé lővé használja az egyes pulzus zónáit mint ahol valóban lennének(alacsonyabban), így én 178 -at tekintem a tetőnek. Ismerem a zónáim már tudom miben mennyit hogy stb...
140 nel még elbeszélgetek. 150 felett van az intenziv amit tényleg annak érzek. 160 felett már erősebb..170 nél meg már azert erzem a levegővételt :D
Nyugalmim 55-57 am

[ Szerkesztve ]

(#256397) fulton válasza fulton (#256396) üzenetére


fulton
addikt

Itt úgy kell érteni h nem csak epp oda ugrok pár percre, hanem ha tényleg abban a tartományban tekerek km-eket. Körre vetítve viszont 155 környéke az a pulz atlag ami "jólesően" megizzaszt + intenzíven toltam, es azt mondom a végén: ez q*jó volt , szedem a levegőt :DDD folyik a viz. Ezt egy olyan 40-50 kmre vetítve.

Fall-N:
Jah, egyet értek. A km-ek megtesznek majd.

[ Szerkesztve ]

(#256398) Tin válasza dom1n0 (#256395) üzenetére


Tin
veterán

Igen, hát ezekre nem is gondoltam. De most már a tekeréssel is sikerül, lehet, hogy később végzek célirányos gyakorlatokat is. A cél az, hogy jövőre egy Balaton kerüléshez hasonló utat abszolválni tudjak.

Fulton: az enyém 180. Tegnapelőtt volt 186, de szerintem az mérési hiba volt (óra). Amiket most megyek, az már egyértelműen a 2-es zóna felett van. tudom, hogy nekem most az kéne, mindig el is döntöm, aztán amikor elkezdem, jön a "na akkor nyomjuk meg" érzés. Nekem 150-ig van a beszélgetni tudok rész, ez a 155-170 közötti már egyértelműen a "f.sznak fordulsz ki elém" kategória. Szóval amikor már nem akarsz beszélgetni, se megállni, se reagálni, csak tolni.

(#256399) fulton válasza Tin (#256398) üzenetére


fulton
addikt

Hát a 160 az függetlenül az egyéni pulzuszónáktól biztos isten hogy bőven a kettes zóna fölött van...pláne ha 180 a maxod.
Lehetne talán egy kicsit komfortosabb zónában tolni nem pedig a sebesség után menni sztem. Te tudod mennyire "lihegsz", tudnál e mellette beszélgetni valakivel? ... és mennyire terheli a szervezeted Ezt csak Te érzed.

[ Szerkesztve ]

(#256400) dom1n0 válasza fulton (#256396) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Szerintem ezeket a zonakat, wattokat, egyebeket ha valaki nem sport cellal uzi a bicot csak rekreacios cellal, kar nezegetni, nyomasztani magad. Annyival erdemes menni amennyi joleso erzes, idovel ugyis fejlodik, kompenzal a szervezet.
Rengeteg forumban, fb, reddit csoportban tobbet foglalkoznak es nyomasztjak magukat az emberek a wattokkal, pulzussal stb, pedig eszuk agaban sincs sehol indulni, nincsenek tisztaban az alapokkal sem, csak nyomasztjak magukat, es ez a legtobb ember kedvet idovel szerintem lelohasztja, nem meghozza idovel, mert ugyse olyan szamokat fog tekerni, mint aki komolyan veszi edzesmunka, kajalas, minden masra odafigyelve.
Nyilvan aki versenyezni akar, oda ez nem ervenyes, viszont ott azert a watt/kg, zonak, stb. hamar elojonnek, es ezek nelkul komoly fejlodest nehez hozni.
Nekem is ez a nagy param, hogy ha minden jol megy osszel visszaulhetek, mennyit esek vissza az egesz jol alakulo formabol :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.