Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#255751) dom1n0 válasza lsebestyen (#255746) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nekem 2 bonavelo és 1 castelli competizione van gatyam van, ezek között én a dupla castelli árat egyelőre nem tartom jogosnak, tény idei mind3, a castelli alja minőségibb picit.
184/82 vagyok, XL mindegyik mérete.

(#255752) fulton válasza rétisün (#255694) üzenetére


fulton
addikt

Bikeinn : Mivel sokal élnek ezzel a boltal de nincsenek tisztában dolgokkal, javasolnék az összefoglalóba pár sort írni róluk vagy nem modikra van bízva.

Bikeinn rendelés:
Spanyolból, mivel EU tag, nincs vám és áfa fizetés a rendelések után MO-on.
Példa kedvéért vegyük a mai napot. 06.28 a van. Kinézem a vásárolandó terméket példa kedvéért: [kép] ahol látható az "in stock" megjelölés - mellette az átvehető dátumnak: jun 29 - jun 30 látható. Ez azt jelenti hogy ha megveszem a terméket, ezt azonnal postázni fogják, és a szállítmányozó cégtől függően meg kapod rövid időn belül.

Ha ezt a terméket megnézed [kép] szintén látható az "in stock" megjelölés viszont ez mellett már jun 30 - jul 03 látható mint átvehető dátum. Mind1, a lényeg hogy nem a rá következő napot mutatja hanem már 1 nappal későbbit. (de ez a dátum lehetne akár jul.03-jul.05 is.. Ez esetben az "in stock" megjelölés semmit nem ér, a termék nincs közvetlen raktárjukban, még nekik is be kell kérni innen onnan.. Ilyenkor szokott az előfordulni, hogy az itt megjelölt jun.30 - jul.03 ból lesz 1-2 vagy ki tudja hány nap hét is míg postázni fogják, nem mindig van így de érdemes számolni ezzel és akkor nem ér "meglepetés". (olyan rendelésénél jó ez, ami nem sürgős, ráér, viszont itt jó áron juthatsz hozzá).

Személy szerint mindig DPD vel rendelek, eddig sose volt gondom velük.

Rendelés módosítás:
Ha már leadtál egy rendelést, de még vennél valamit hozzá, és még nem postázták, lehetőséged van utólag hozzárakni terméket a meglévő rendelésedhez. Ilyenkor kiválasztott termék mellett lesz olyan opció " add to order" ez esetben rákattintol (emlékeim szerint a kosárba kerül kifizeted, és a rendelésedhez kerül a tétel - ilyenkor nem lesz + posta költség felszámolva) Itt előfordulhat hogy több eur fog szerepelni (kedvezmény nélküli) a visszaigazolásnál a fizetés után az oldalon, de nem kell aggódni, annyit vonnak le amennyit a meghírdetett árnál láttál.

Ha megrendeltél egy csomagot több termékkel, és van amire várni kell, akkor ha ezt/ezeket a beérkezésre várós termékeket törlöd, postázni fogják a postázható csomagot. A termék árát visszakapod fizetett devizában. Ez mikor mennyi napos átfutással rendelkezik. (mindig gond nélkül megkaptam a vételárat). Tapasztalataim szerint, ilyenkor erről semmi vissza igazolást nem ad a Bikeinn, ám mindig megtörtént a jóváírás jó pár napon belül, ahogy az kell.

Csomag visszaküldés:
Lehetőség van már átvett csomag visszaküldésére is, ha a termék hibás stb miatt kérvényezed, akkor a Bikeinn vissza fogja téríteni neked a visszaküldés költségét.
Ha szimplán "nem jó a méret" "meggondoltad magad" akkor pedig neked kell állni a díját.
Ezt nagyon egyszerűen elindíthatod, belépsz a fiókodba, és a megrendeléseidnél találsz olyat hogy "return item". Ezt kiválasztod és végig vezet rajta..
- Milyen terméket szeretnél visszaküldeni (azt kipipálod, ha adott termékből többet is vettél akkor a legördülős listából megadod hogy hány darabot akarsz visszaküldeni).
Meg kellesz adni az okot, fotókat kellesz csatolni róla.... Ezen látszania kell majd a termék vonalkódnak, hibának stb...csak értelemszerűen.
Lesz egy "return label" kérése, ezt kifizeted, ami 10EUR. Utána következő oldalon lesz lehetőséged letölteni a "return Label" címkét. Ezt a cimkét helyezed a visszaküldendő csomag mellé a dobozba! Ezzel egyidőben Email-en kapsz egy visszaküldési csomag cimkét, ami a GLS-hez szól (MO-on). Ezt szintén kinyomtatod, és ezt ragasztod a csomagon kívülre! Ez után befárdsz egy GLS pontra, leadod a csomagot. Ennyi. Vársz, és ha beérkezett a Bikeinn írni fog róla email-en: hogy elkezdődött a visszaküldés feldolgozása, és nagyjából 3-5 munkanapon belül megkapod a jóváírást. Fontos, hogy mindig a fizetett devizában kapod meg, ergó ha magyar forint számlád van, akkor EUR ban fizetsz, és EUR ban kapsz. Itt ilyen esetben ha a "saját hibádból küldöd vissza" akkor buktál az atuális árfolyamhoz mérten kétszeri ("spread") átváltási költséget, és a visszaküldés díját ami 10Eur volt.

Garanciális ügyintézés:
Lényegében ez ugyan az mint a visszaküldés, csak itt a termék hibás, romlik el, emiatt küldöd vissza. Képek kellenek ahogy fentebb írtam... megírod pár sorban miről is van szó, és majd döntenek róla (pár nap míg válaszolnak), ha jogos a panasz, valószínüleg fel fogják ajánlani hogy kapsz x összeg kárpótlást ha elállsz az igényedtől. Rajtad áll majd. miként döntöl. Ennyi.

Személy szerint a rendelések mellett, több visszaküldési, garanciális ügyem is volt a Bikeinn-el mindennel maximálisan elégedett voltam.("nem kicsinyes cég")

[ Szerkesztve ]

(#255753) Winne


Winne
nagyúr

Ettől a cégtől rendelt már valaki bringát? Szállítanak vajon hozzánk is?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#255754) RexpecT válasza Winne (#255753) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen, és igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#255755) chubby2o6 válasza sebgutkopf (#255726) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ááá, még mindig nem érted :)
Vannak az átlagemberek, akik beállnak szépen a sorba, és megveszik a kész boostert. Meg vannak a pionírok, akik szeretnek járatlan utakat felfedezni, ők vesznek egy tűzoltópalackot, és a saját két kezükkel, vérrel és verejtékkel, időt, pénzt, fáradtságot nem kímélve megcsinálják maguknak. Ha az utóbbiak nem lennének, az előbbiek sem tudnának kész boostert venni :DDD Tudod, pengék és halak... :D
Egyébként, mikor TL-re váltottam, és felmerült ez a booster dolog, én is nézegettem a Schwalbe-ét, talán a Rose-on. Egyrészt az csak prestához jó, nekem meg autószelepem van, másrészt asszem valami 20 hét lett volna akkor a szállítás. Közben a másik fülembe jjeahh kolléga duruzsolta, hogy "csinálj tűzoltópalackból boostert, csinálj tűzoltópalackból boostert" :DDD , és nekem is izgatta a fantáziámat a saját gyártmány. Persze - mivel élesben még nem próbáltam - lehet, hogy végül vennem kell egy gyárit, ha esetleg ez mégsem működne rendesen. Hozzátartozik, hogy jó esetben max. gumicserekor kell, nekem meg azért egy évet simán kihúz egy szett gumi.

(#255756) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Széttört az agy a hátsó kerekembe és most elkezdtem gondolkozni, hogy új kerékpárt vegyek, vagy inkább megpróbáljam helyrehozni a régit. Helyrehozni sokkal olcsóbb lenne.

Olyat szeretnék, mint ami a régibe volt, tehát kazettás megoldást. Azonban amiket agyakat látok kazettásan, mind gyorszárasak, amik nekem nem fekszenek, mert ellopják a kereket.

Ezekkel tudok valamit kezdeni, hogy ne ilyen egyszerű legyen a dolog?

#255754RexpecT Winne#255753
Hm, és minden okés velük? Csak mert belenéztem és árakba sokkal jobbak, mint itthon Magyarországon. Az RRP miért nagyobb, mint amennyiért forgalmazzák az alkatrészeket?

Ez engem is érdekelne. :R

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#255757) Ringman válasza Jinxb1rd (#255756) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ezekkel tudok valamit kezdeni, hogy ne ilyen egyszerű legyen a dolog?

lakatnak hívják a megoldást.

(#255758) Jinxb1rd válasza Ringman (#255757) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Tegyük fel, hogy nem arra gondolok, hogy 3-4 lakattal lezárom a biciklit, hanem csak meggátolni, hogy ujjal valaki felpöccintse.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#255759) parandroid válasza Jinxb1rd (#255758) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha értékes biciklit hagysz ott valahol, akkor alap egy minőségi zár, és egy hozzá tartozó acélsodrony, ami a kerekeket fogja. Vagy eleve úgy próbálod zárni, hogy a váz, és a hátsó kerék is rögzítve legyen. Ha nem gyorszár van rajta, hanem csavaranya, az ugyanúgy nulla védelem. Egy kulccsal két mozdulat lelazítani, aki erre utazik, 3 másodperc alatt szedi ki.

Szerk.: Amúgy ha rám hallgatsz, értékes biciklit nem hagysz ott soha sehol. :(

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#255760) Jinxb1rd válasza parandroid (#255759) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

A kérdésem feltevésénél egyébként erre gondoltam, hogy vannak ilyenek is, úgymond alternatívák:

De ja, lecsavarni se egy nagy dolog, de csavarkulcs kell hozzá. Így senki nem kap röptében kedvet a lopáshoz esetleg.

A bicaj nem értékes, de az emberek idióták. Egyszer lekötöttem a bicajom a lépcsőházba és valakinek nem tetszett, lecsavarozta az első kereket, és a bicajt meg kidobta az utcára.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#255761) andrisbandi válasza Jinxb1rd (#255758) üzenetére


andrisbandi
őstag

Shimano TOURNEY FH-TX505 Center-Lock Rear Hub
Axle length: 135mm

Rákerestem, elvileg létezik hozzá kerékőrös tengely.
TRIPLE EIGHT Quick Release Set with Theft Protection 16 EUR

Vagy gyorszárás helyett imbuszos
Merida Quick Release Set

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#255762) Jinxb1rd válasza andrisbandi (#255761) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszönöm! :R

A tengelyhosszúságot nem értettem, ezért volt zavaros nekem (135 <-> 148).

We are only Stardust...

(#255763) Dark Archon válasza andrisbandi (#255744) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, de az meg a szélesség miatt lassabb. Meg néztem, hogy a 2021-es verzió is 1 millió Ft. Cube Nuroad Pro pont a fele. Ez az egyik, a másik, hogy még egyszer én nem veszek kerékszettet.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#255764) Hasaggymeg válasza Jinxb1rd (#255762) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A vesszőparipádat értem, de gondold meg a tapasztaltabbak tanácsát, szerencsétlen (és ritka) eseted ellenére a keréklopás már rég nem jellemző, főleg egy olyan kerék esetében mely gyorszáras, lezárni meg mindig le kell a kerékpárt éspedig úgy, hogy az a kereket is fogja.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#255765) Ringman válasza Dark Archon (#255708) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet hogy megoldja, nem tudom hogy követed/nézed-e a path less pedaled nem teljesítményorientált csatornát, ott russ több videóban is elmondta, hogy a flatbar neki nem pálya mert fáj a csuklója hosszabb távon (azt hiszem carpal tunnel szindrómája/ínhüvelygyulladása van a számítógépes munkától, vagy valami nyűgje), a koskormánytól meg nem.

2x szerintem csak akkor érdemes, ha: grx ~1:1 min. áttéte túl magas, vagy érzékeny vagy a pedálfordulatra/sokat aszfaltozol.
sram axs (de itt millió körüli gépnél tartunk) vagy akár a microshift advent-x ilyen szempontból jobb.

szerintem egyből hidrós fékes bringát vegyél, én is szívesen váltanék, de nem 100+ ezerért.

(#255766) Sleek válasza dom1n0 (#255751) üzenetére


Sleek
senior tag

Nekem az egyik decás rc 500 . Kb 3 éves de a szár alja teljesen megnyúlt mindkettő lábnál . A nyúlást úgy értem ,hogy a szár végén más anyag van és az vmiért elvesztette a rugalmasságát.
Ellenben a 2011 es Rogelli gatyámnak semmi baja kopás nyúlás ügyileg . A szakadás is csak azért lett , mert útban volt egy csipke bokor és nem volt hova menekülni.
2011 .-ben 15 ezer ft volt ,tehát nem volt olyan vészes árban a többi márkához képest.
Mostanában meg nem is nagyon találok Rogelli cuccokat boltban amit meglehetne nézni

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#255767) XenHai válasza Dark Archon (#255708) üzenetére


XenHai
senior tag

Én is hasonló gondokkal küzdök, már gyotornász is kezelt vele.Egy gravelt én is kipróbálnák de nem találtam helyet ahol lehetne bérelni. (silex,soot,esker amiket nézegetek). Ha találsz megoldást engem érdekelne.

(#255768) Dark Archon válasza XenHai (#255767) üzenetére


Dark Archon
addikt

Volt márciusban egy rendezvény, ahol ki lehetett próbálni gravelt is. Én megtettem, csak 2 számmal nagyobb volt a gép, mint kellene, így sokra nem mentem vele. Kiállításokon, ilyen helyeken lehet még kipróbálni.

Ringman: kösz, majd megnézem. Bár ettől nem fog kiderülni, hogy mit szól hozzá a kezem, csak félmillióért. Tényleg gáz, hogy nem lehet bérelni egy rohadt normális bringát.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#255769) Winne válasza RexpecT (#255754) üzenetére


Winne
nagyúr

Mik a buktatók? :)

@ #255756 Jinxb1rd :

"Az RRP árazás az eladásra kínált termék esetében a beszállítók által legutóbb ajánlott kiskereskedelmi eladási árat jelenti, amennyiben az elérhető. A Pelenka.hu a beszállító által ajánlott árat RRP megjelöléssel áthúzás nélkül jeleníti meg. Az RRP ár alatt vagy más, jól látható helyen az eladási ár látható."

Én is csak puhatolózom, talán itt kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#255770) Ringman válasza Dark Archon (#255768) üzenetére


Ringman
nagyúr

bár nem éppen korrekt megoldás, de a dekában szerintem a 14 napos elállásból nem csinálnak nagy problémát.

szerk:
bár elvileg pont erre való, kipróbálod ->fáj a csuklód, nem vált be.

[ Szerkesztve ]

(#255771) Tin válasza Dark Archon (#255768) üzenetére


Tin
veterán

Ha a csuklód szokott fájni az egyenes kormányon, ami lehet, hogy széles is, az azért lehet, mert ilyenkor mintha kifelé fordulna a normális tartáshoz képest.
Nekem a jobb csuklómmal volt már kéztőalagút szindromám a sokat és rosszul használt egérfogástól gépnél, vagy ha rosszul ülsz a gép előtt. A szívás, hogy az nagyon lassan gyógyul, akár 2-3 hónap is lehet, közben fáslizni kell, kenegetni, plusz csuklómerevítő. Azóta ha kicsit is érzem amikor sok a meló, egyből elkezdem kenni és a csuklómerevítőt használni, és akkor nem jön ki. Mlilgamma gyógyszert szedj rá, az segít.
A bringán pedig én úgy oldom meg, hogy néha átfogok a kormányon úgy, hogy a végét markolom, így a csuklóm nem vízszintesen van, hanem függőlegesen, mint a koskormányon. Nyilván így a váltás és a fék kiesik, de a csuklód pihen párszáz métert. Azóta már nem fáj.
Ha ez elmulasztja neked is hosszabb távon, akkor ott a válasz, függőleges fogás kell. Ezt pedig ki tudod próbálni a flatbar kormányon is, csak adj magadnak pár hetet a kitapasztalásra.

(#255772) komlo654 válasza Ringman (#255714) üzenetére


komlo654
csendes tag

Uhh jo kis áruk van ezeknek a gumiknak :D

(#255773) Ringman válasza komlo654 (#255772) üzenetére


Ringman
nagyúr

magyar oldalon ne is nézd! (2 éve azt hiszem 32 eur volt darabja), ha elfér a 35-ös: [link]

az tény, hogy vannak olcsóbb gumik is :)

(#255774) Jinxb1rd válasza Hasaggymeg (#255764) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Megfogadom, inkább egy értelmesebb biciklizárat nézek akkor ezekhez. Azt azonban nem értem, hogy miért nem lehet ettől függetlenül sima agyat kapni, mikor sok kerékpár újonnan (legalábbis az olcsóbbak biztos) ezzel jönnek ki. Vagy ez hiánytermék? :F

We are only Stardust...

(#255775) ZolkoW válasza Jinxb1rd (#255774) üzenetére


ZolkoW
őstag

sima alatt anyás rögzítésűt értesz? agyváltón kívül nemigen gyártanak már olyannal...
Az a linkelt imbuszos gyorszár-helyettesítő simán jó, létezik belőle kimondottan lopásgátlós is, mondjuk 5szögű kulcsnyílással. nem helyettesíti a lakatot, de kiegészíti.
A házilagos GyZ tengelybe menetfúrást és Imbuszcsavart nem is említem, mert egyesek kitérnek a hitükből, de az egysebizőknél ez is létezett (kell speckó alátét, de egy ilyen készletből pont menthető az is, mint a képen volt)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#255776) Winne


Winne
nagyúr

Segítsetek légyszi.

Ezek között mik a különbségek?

Az első '21-es, a többin nem látom. Vannak más alkatrészek rajtuk, ami valamelyiken érezhetően jobb? Dizájn nem érdekel.


[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#255777) parandroid válasza Winne (#255776) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A színe. :P Tökugyanaz mind, ennyiért teljesen jó belépő szintű gépek. Minden lehetne rajtuk kicsit jobb (SX helyett minimum NX, vagy Deore váltás, 100 mm helyett nagyobb becsúszó, 160/180 helyett 2x180 tárcsa, MT200 helyett minimum MT400 fék, valami jobb kerékszett, agyak, továbbmegyek: karbon váz, kormány, ülésrúd), de akkor nem ennyibe kerülnének. Ha csak lófrálni kell terepen, földutakon, arra tökéletesen megfelelőek, hosszabb, trükkösebb lefeléket ne vállalj be velük, illetve ezzel a súllyal terepen mászni sem lesz fincsi, de amúgy minden összetevő teljesen vállalható.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#255778) stickermajom válasza stickermajom (#255623) üzenetére


stickermajom
addikt

Uppolom ezt. r2-bike csoportos rendelés szerveződik, eddig ketten vagyunk.

(#255779) TripleB válasza stickermajom (#255778) üzenetére


TripleB
senior tag

Kár, hogy csak most néztem be ide. Idén már volt Bike24, Bike-components és Bike-discount rendelésünk. Szétnézek, hátha találok valamit ott is.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#255780) gilfoyle


gilfoyle
őstag

A hét végére tervezünk egy Tisza-tó kört. Gondolom minden tele lesz bringással, útakadály bringással, strandolóval, lesz nehezítő körülmény.
Bérelt bringával megyünk. Pl a decathlonban kapható zselés üléshuzat mennyire óvja a popsit? Nem is vagyok nagy bringás...

(#255781) parandroid válasza gilfoyle (#255780) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Betétes nadrág * jobb, mint a puha ülés. De ha hosszú idő után először ülsz biciklire, akkor kb mindegy, mindenképpen fájni fog. ;]

* Van ilyen alsónadrág is, arra olyan rövidnacit veszel, amilyet akarsz, szóval ne rögtön a full latex versenyzős mezre gondolj. Ha évente többször biciklire ülsz, mindenképpen szerezz be egyet.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#255782) Tasunkó válasza Jinxb1rd (#255774) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Összehúzva rögzíted a kereket, ideálisak az erőhatások. Ha jó a villa végén a kialakítás akkor a kerék pont középre ugrik, egy mozdulattal. Az anyásnál behúzás közben, oda kell figyelni hogy ne keresztben álljon a kerék. Még olyan biciklinél is hasznos aminél anyás a villakialakítás, az egyik kézzel közepén tartod a kereket, a másikkal beszorítod, nem beszélve hogy terepen defektnél nem kell kulcs hozzá, lényegében az anyás rögzítés egy rossz megoldás.

Kérek egy számot a jútútú

(#255783) Hasaggymeg válasza Jinxb1rd (#255774) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Könnyebb, de akár erősebb is egy csőtengely a tömör tengelyeknél, kerék kivétele meg sokkal egyszerűbb, így nem csoda, hogy a csavaranyás-villáskulcsos rendszer kikopott, hisz azzal a tömlő és foltok mellett még villáskulcsot is kellett hordanod magaddal mindenhova.
szerk. lemaradtam. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#255784) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kína, bringa, kicsit off téma, de azért nézzétek picit ezt a videót: [link] (Más a videó témája, csak példaként mesélik el ezt a bringa gyártásos/megosztós sztorit benne)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#255785) Dark Archon válasza Tin (#255771) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mindkét kezem egyformán zsibbad. Úgy vettem észre, hogy hülyén tartom a vállamat, feleslegesen megemelve. Van amúgy kormányszarvam, szoktam ott is fogni, de nem sokkal jobb. Azonban, ha tudatosan leengedem a vállaim, összébb / lejjebb teszem a könyököm, akkor a csuklóm szöge is egyenesebb, úgy jobb szokott lenni.

De jó volna kipróbálni egy gravelt az én méretemben. Cube Nuroadja van valakinek XS méretben? :)

Kölcsönzőben úgy kezdődik, hogy tegyél le félmilliót kauciónak... ezzel az erővel meg is vehetem, aztán visszaküldöm 14 napon belül.

Ringman: ha online rendelted, nyilván nem is csinálhatnak belőle problémát.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#255786) flash- válasza Dark Archon (#255708) üzenetére


flash-
veterán

Mennyit tekersz hetente-az évben mennyit tekertél? ha nagyon keveset és kihagyásokkal akkor lehet az is, kis setup változatások voltak? nyereg gondolom vizszintes,stb...
vagy próbálj esetleg egy másik betétes nadrágot :U
mikor elekzdtem outizni akkor fájt a csuklóm az első 2-3 tekerés alkalmával, de aztán megszoktam, adj neki időt,de sokszor elég egy kis setup változtatás

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#255787) Dark Archon válasza flash- (#255786) üzenetére


Dark Archon
addikt

Eddig 2800 km-nél tartok, nincs kihagyás, legfeljebb, ha beteg vagyok. Télen is nyomtam, ~5000 km jön össze egy évben.

Állítgattam a nyerget, vettem másik nadrágot, stb. Tényleg úgy érzem, már mindent kipróbáltam, és már van, hogy fel sem akarok ülni a gépre, mert tudom, hogy zsibbadni fogok.

A régi ősmontimmal is ez volt, de még a nejem bringájával is össze tudtam hozni, pedig annak a kormányának aztán kényelmesnek kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#255788) Tin válasza Dark Archon (#255785) üzenetére


Tin
veterán

Emlékszem rád, akkor te írtad ezt a váll dolgot. Akkoriban zsibbadt nekem is, erőszakkal lejjebb engedtem a vállaimat, és az segített valamelyest. De a pihentető fogás leginkább. De nekem csak a jobb kéz volt, és akkoriban pont napi 14 órákat melóztam gépnél, szóval tuti az egerezés is megviselte.
Azt olvastam még, hogy a túl magas ülés is nagy terhet rakhat a csuklóra. Ez nyilván geo kérdése is, de ez is egy nulla forintos próba lehetősége.
A kipróbáláshoz szorítok, hogy menjen. Tényleg az a legjobb, ha pár órát tudsz a kiszemelt bicajod tekerni, aztán máris kiderül, hogy megfelelő-e. Vagy elmész egy bike fittingre, és ott mindent megtudsz.

(#255789) cattus válasza gilfoyle (#255780) üzenetére


cattus
őstag

Én múlt hét vasárnap voltam, szinte alig voltak kerékpárral, szerintem horgászból több volt.

Do the thing!

(#255790) sheep


sheep
addikt

Sziasztok
egy olyan problémám lenne hogy a bringámon az első lánckerék ki lett cserélve nagyobbra és most csere után nyikorog. Az első pár km-en hangtalan volt. Visszaraktam a gyári lánckereket, a csavaroknál megzsiroztam, de most már azzal is nyikorog.
Van valami tipp/trükk mit lehetne csinálni ezzel? Nagyon idegesítő a hangja és nem is akarom így használni.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#255791) Hasaggymeg válasza sheep (#255790) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meglehet, hogy nincs is köze a nyikorgásnak a lánckerékhez (vagy annak cseréjéhez) hanem ez csak valami véletlen egybeesés, sok minden nyikoroghat egy kerékpáron, ki kell deríteni mi is a zaj forrása.
Terhelésre nyikorog? Csak egyik oldali terhelésnél? Ha változtatod talpad poziját a pedálon (kintebb, bentebb a tengely felé) változik-e a hang? Minden sebességnél csinálja? Kiállva tekerve is szól? stb. stb...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#255792) flash- válasza Dark Archon (#255787) üzenetére


flash-
veterán

akkor azzal tuti nem lehet gond hogy nem vagy edzésben.

gondolom más cipőt - nadrágot is próbáltál már
érdekes dolog különben az is hogy én bármit csinálok görgőn, szétnyomom a gátizmom és aztán 20-30 percenként kell menni az azt következő 4-5 órában wc-re
kint pedig semmi gond. biztos hogy másképp ülök a nyeregben de hiába próbálok másképp ülni nincs változás valószinü mert csak mégis az lehet hogy valami rossz ülésmód berögzült
sőt, azt is észrevettem ha többet megyek egy héten (lletve tekerek azért 2-3x legalább) akkor kezd "kisebb" lenni a bringa - legalábbis pont jó(nem érzek húzó érzést amikor 6 óránál van a pedál), de amikor kihagyok kb 1 hetet, akkor meg ugyanaz a setuppal olyan az érzés mintha magasabba kerülne a nyereg és mintha jobban kellene nyújtanom a lábam amikor alsó pontra ér a pedállal.
gondolom mert nincs a láb sokat "nyújtva" (amikor tekerek és alsó ponton van a láb) és megrövidül az izom-lemerevedik,mert nincs "edzésben" a szalag

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#255793) sheep válasza Hasaggymeg (#255791) üzenetére


sheep
addikt

Megpróbáltam kitapasztalni amiket írsz, mentem vele vagy 50km-t, és én úgy érzem hogy a lánckerék miatt van.
Ha épphogy csak tekerek akkor nincs hangja, de ahogy egyre több nyomatékot adok rá egyre hangosabb. Mindkét oldali terhelésre hangos, ha állva tekerek akkor is, mindegy melyik fokozatba váltok.
Persze benne van a pakliban hogy más gond van, de a csere előtt teljesen hangtalan volt.
Az a gondom hogy mennénk túrázni de így nem verek vele elindulni.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#255794) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Munkába járással kapcsolatban kinek mi a bevált taktikája? Irodában dolgozom, és heti pár alkalommal szeretnék biciklivel menni, ~20 km-es a táv, holnap ki is próbálom, hogy mennyi idő alatt érek be. Viszont, zuhanyozni nincs lehetőség, átöltözni még esetleg. Ing, farmer nem tudom mennyire lesz kényelmes ekkora távon, lazább napokon mehetek mondjuk rövidnadrágban és vékony cipőben, vagy felveszem a biciklis ruhát és a mosdóban átveszem.

Let the Zone take me if I am.

(#255795) 6030D válasza kutga (#255794) üzenetére


6030D
Ármester

Munkába járással kapcsolatban kinek mi a bevált taktikája?
Home office :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#255796) kutga válasza 6030D (#255795) üzenetére


kutga
nagyúr

Az van, csak nem használom ki. :)

Let the Zone take me if I am.

(#255797) Winne válasza parandroid (#255777) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a tippeket. Van esetleg olyan másik bringa innen, ami nem sokkal van feljebb árban, de azt mondanád, hogy jobban megeri? Külsőség nem preferencia, meg ahogy írtad hobbi bicaj, földút, erdő, semmi downhill.

Más. Majdnem két méter vagyok, bevallalhatom az XXL méretet?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#255798) Maximum1 válasza Dark Archon (#255708) üzenetére


Maximum1
őstag

Gravelen még jobban fog zsibbadni.
A kormány dőlésen állítsál, van rengeteg videó ami elmagyarázza mikor mi történik ha döntöd vagy magad felé húzod, most nem ugrik be a hívó szó, ezt találtam.
Tipre magad felé kéne dönteni.

(#255799) lsebestyen válasza kutga (#255794) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én elég izzadós vagyok, anno amikor 5km-re mentem, akkor is leizzadtam :Y Pedig sportos cuccban mentem, aztán full szettet cseréltem melóhelyen. 10km nekem már zuhanyzós kategória, utálok úgy lenni, hogy le voltam izzadva, még akkor is ha nem vagyok büdös.
Én a helyedben mennék egy tesztkört, aztán meglátod, hogy mennyire izzadsz le, mire odaérsz a melóhelyedig.

(#255800) Dark Archon válasza Tin (#255788) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, de nem könnyű egy évtizedek óta berögződött dolgot megváltoztatni. Emlékszem, amikor autót tanultam vezetni, az oktató is rám szólt, hogy engedjem le a vállaim :) Szóval csak itt lehet a kutya elásva.

Emiatt aztán félek, hogy egy bikefitting is pénzkidobás. Nem lehet 1-2 óra alatt lemodellezni, mit fogok érezni 10+ óra után. Például állítottam kicsit a nyergen, 50 km alatt nem volt gond. Most vasárnap, Dobogókőre mászás közben (20km után) viszont már azt éreztem, megpusztulok, ha nem állítok rajta. Felmásztam, majd kicsit előre döntöttem a nyerget. Utána 70 km alatt semmi bajom nem volt azzal.

flash-: a cipő nálam egy szívás, 40-es, széles lábfejem van. 6-8 cipőt már legalább visszaküldtem, most egy NW Origin Plus 2 Wide-om van 40,5-esben, ami szélességben jó. A klipsz teljesen hátra van tolva, de érzésre még mehetne, csak nincs hova. Egy Lake MX242 még jó lenne talán, amit ajánlottak, csak 130eFt, szóval még emésztgetem a dolgot.

S bár biztosan köze van a csukló zsibbadáshoz a nyeregnek, cipőnek, stb., talán ennyire azért mégsem. Rossz nyeregbeállítást, vagy cipő problémát előbb a forgómnál, lábfejemnél érzem.

Ja, meg rengeteget játszottam a markolattal is. Ergon GP2-t cseréltem SQLabs Stubby-ra, ami jobbnak tűnik. Túl felfelé állítva viszont az is gyilkos.

A rossz ülésmód - így belegondolva - azért rögzülhetett, mert az ősmontim váza nekem nagy volt.

Maximum1: na igen, ezek egymásnak ellentmondó tapasztalatok :) De nekem is van egy ilyen érzésem, hogy ott még rosszabb lenne, hiszen még előrébb kell dőlni. Köszi a videót, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.