Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#244101) chubby2o6 válasza SteveAd (#244099) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem, az ÁFA még +45.582 Ft volt.
Ez a te esetedban nem feltétlenül releváns, ha az USA-ból jön a cucc. A Kínából érkező vámköteles termékekre ún. dömpingvám van, nyilván nem véletlenül :D .
Itt [link] talán ki tudod számolni, vagy legalább egy körülbelüli összeget, azzal már kicsit előrébb leszel.
Ja, és ezek tavaly novemberi árak, azóta bármi történhetett.

[ Szerkesztve ]

(#244102) jjeahh válasza Hasaggymeg (#244100) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Simán, Mona kékszesszel könnyen felmegy, aztán ha megszáradtak, többé nem moccannak ezek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#244103) fulton


fulton
addikt

Ez jó cucc vagy mi. Igazság szerint azért vettem mert kis praktikus doboz egyrészről kipróbálom ezt a tablettát másrészről ha elfogy ebbe fogom beletölteni a 38 gramm iso port praktikusan befér a mezzsebbe.
Maga a tabletta okés, tetszik a használata es ízre is. Semmi gond vele.

(#244104) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Ha a váltógörgök oldalirányban is lötyögnek, akkor kuka? Vagy csak meg kéne zsírozni? Mert egyébként megpöckölöm, aztán viszi a lendület. Csak ott a porvédő lapka, azt nem akarom megsérteni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#244105) bardi


bardi
aktív tag

Nem tudom már kik ajánlották itt a Deuter Race Air táskákat, de megvolt vele az első tesztkör, és eddig nagyon jó, a hátam alig izzadt, picit az alsó részen csak, ahol nem a háló fekszik fel.
A decás 2 literes tasakot kicsit nehéz belerakni, meg a szebek lehetnének belül mélyebbek, de amúgy nem panaszkodhatok. Az eső védő huzat is praktikus lesz, nem az egész táska lesz retkes, meg a színe is kellően feltűnő. A pici decás csíptethető hátsó lámpa viszont leesik róla, túl széles a pánt neki, de ez legyen a legnagyobb gond.

'92 Honda VFR 750

(#244106) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#244104) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem kuka, árkategóriától függően, van amelyik újan is lötyög. Tudtommal az XT alatt (SLXDeoreAlivioAcerastb.) nincs csapágy, csak amolyan sikló csapágyszerűség persellyel bennük, vagyis az a fém lemez amit látsz az szépen eltávolítható, alatta a tengelycsavar és a görgő meg persely pucolható, kenhető...amúgy én oda is sprayt fújok majd törlöm, valahányszor kenem a láncot.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244107) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Tudnátok kerékpár választásban segíteni?
Valami ilyesmi, mint a képen:

A tárcsafék nem feltétel egyáltalán, csak drágítaná szerintem feleslegesen, vagy nem?
A váltóban shimano XT-t szeretnék, 8 hátul, elől 2 vagy 3 lánckerék.
Fém pedál.
Tartós felni.
legyen 13,5kg maximum.
Alu váz kell nekem?
Legyen fehérben kapható, de ez csak egy nem kötelező feltétel.
Fogalmam sincs, mi mennyi, ezért megadok három árat, amire ha tudtok, akkor ajánljatok valamit:
60k/80k/100k

Köszi ha tudsz segíteni!

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#244108) andrisbandi válasza bardi (#244105) üzenetére


andrisbandi
őstag

Lehet neked is átvilágítana egy zárható zseben át a hátin. Nálam töléletesen működött villogó piláccsal.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#244109) MPowerPH válasza gordonfreemN (#244107) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehetetlen... Meg 10+ eves, normalis darabokat sem kapsz ennyiert. A tobbi ami szembe jon, az meg egy vodor csavar.

Don't Tread On Me

(#244110) fulton válasza Hasaggymeg (#122733) üzenetére


fulton
addikt

nálam is ilyen problematika lépett fel, pedálra gondolok, de nagyon ravasz, mert csak tekerés közben hallható, és ilyen finom nyikorgó hang bal oldalról. Csak a pedál lehet. Ahova lehetett már fújtam be olajt, de nem segített. Valami adja a hangot, de még nem jöttem rá pontosan mi, hát max szétszedem az egész pedált és mindenhova teszek zsirt, nincs jobb ötletem.
shimano 421 pedálok. van esetleg tipp valakinek, hátha ötletet ad.

[ Szerkesztve ]

(#244111) stickermajom válasza fulton (#244103) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezt csak simán el kell rágni?

(#244112) kuntics


kuntics
aktív tag

Kerékpáros gps-ből melyiket ajánlanátok az alábbi felhasználásra?

-Gravel bicikli, hozzáillő tereppel, kb 50-50% terep-aszfalt
-ehhez kapcsolódva jó lenne, ha tervezett útvonalon tudna navigálni térképes nézettel
-ha már térképes nézet, akkor a tervezett útról letérést is torelálja.
-jó szoftveres háttér. Jelenleg a strava 1 hónapos próbája megy, de szerintem meglennék nélküle, annyira nem érdekel más ideje, meg a sajátom se, hogy évi 20k-t adjak érte. Vagy lehessen normálisan útconalat tervezni, vagy gpx feltöltés ne legyen komplikált (ipaden tervezek jelenleg komootban, iOS kompatibilitás fontos)
-kezdő biciklis vagyok, ha idén nem is, de jövőre lehet bepróbálnék vmi pár napos lightos bikepackingot, jó lenne, ha nem kellene felnaponta tölteni.
-van egy polar pulzusmérő pántom, ha ösze lehet vele párosítani az előny, de nem feltétel.
-azért maradnék 100k alatt :)

Amiket én találtam, az a bryton aero60 (ebike-on most akcióban 45k) meg a garmin edge explore. Valami más típust tudnátok mondani? Vagy erről e kettőről véleményt?

(#244113) zsocy válasza gordonfreemN (#244107) üzenetére


zsocy
őstag

Izé. Ennyi pénzért újat semmilyet sem kapsz, még rosszat sem. Használt bringa van ennyiért, de ott is inkább a régiek, a 26-os kerekűek, főleg ha xt-t szeretnél rá.
A 8-as XT az a 739-es széria, ezek elől 3-as tányérral mentek. Egy ilyen szett váltókkal, hajtással, sorral, fékekkel magában lehet 60 ezer ha szép állapotban van.
Nézz körül a használt piacon, face marketplace-en és linkeld ami tetszik, mi pedig megnézzük neked.

kuntics, Edge Explore-om van, végül is tud navigálni de bármilyen telefon megeszi reggelire abban. Bringás felhasználásra persze tökéletes, azok a funkciók nagyon jók rajta. Én azt ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#244114) fulton válasza stickermajom (#244111) üzenetére


fulton
addikt

dehogy, vizbe dobod. 500ml hez írja, én 1l be dobom, intenzíven tolva am is megiszok 1 l vizet 1 óra alatt :D szinte. (télen kevesebbet)

stoplis cipő is tud nyikorgó hangot adni? :F ott hogy...

[ Szerkesztve ]

(#244115) bardi válasza andrisbandi (#244108) üzenetére


bardi
aktív tag

Igazából van lámpa a bringán, szóval nem létszükséglet, hogy őszinte legyek, nem is tudom mikor és miért vettem ezt a kis lámpát :D
Amúgy érdekes tekerés volt, azt éreztem, hogy a szokássonál sokkal jobban hajtok, direkt nem is vittem ekkora útra pulzuspántot, csak lassítana, erre lett egy 13,6os átlag 23,9km/607 méteren. Hétvégén ugyan ezt az átlagot megfutottam 40 km-en.

'92 Honda VFR 750

(#244116) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Pár napja volt kesztyű téma. Aldiban megnéztem ezt, vettem is belőle három párat, szerintem tök rendben van ennyiért. Decásból van/volt pár darabom az ötszázas szériából, ahhoz eléggé hasonló.

(#244117) potyi23


potyi23
senior tag

Sziasztok.Eladóvá vált a Kross 1 éves bicóm. Még nyár előtt tervezek másikat,de nemtudom milyen márkát válasszak mert nagyon sok van. Ezek közul melyiket tennétek az elso 3 –ba ? :
Specialized, Kross, Trek, Ctm,Focus,Gt, Cannondale, Ghost,Canyon, Orbea, Scott,Rockrider, Kellys,Merida,Mognoose, Cube, lapierre, Giant, S-works, !(Nagyjábol max 1500-1700 eurot fogok rá kolteni )

Lényegében teljesen mindegy a márka ? ! ,mert csak a váz ami más,hajtast,valtot mindegyik ugyanazt kapja,csak van amelyik drágábbat,és van amelyik az olcsóbbat.jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#244118) jjeahh válasza potyi23 (#244117) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem teljesen mindegy, de szerintem a felszereltség, geo fontosabb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#244119) zsocy válasza potyi23 (#244117) üzenetére


zsocy
őstag

Felsoroltál majdnem minden gyártót :)
Sőt, van amit kétszer is, a Specialized és az S-Works az ugyanaz a cég, csak a versenyrészleg. Én azt venném ami egyáltalán kijön ennyiből, normális a felszereltsége, jó színevan, és van a méretedben.

(#244120) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#244106) üzenetére


Dark Archon
addikt

A gyári görgőket már kicseréltem ipari csapágyas alumíniumra. Azok lötyögnek. Vagy ezek eleve gyenge eresztések? Az eredetinél mondjuk az sem világos, miért nem egyforma a kettő.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#244121) Gaben92 válasza Dark Archon (#244120) üzenetére


Gaben92
őstag

Shimanonál az egyik vezetőgörgő, a másik feszítőgörgő. A feszítőgörgő (kanál végén) nem mozog oldalirányban semmit a vezető viszont egy kicsit igen (köznyelvben lötyög), viszont ez tervezett hogy a láncnak jó legyen váltás közben. Ezért is nem mindegy melyiket hova rakod. A Shimanon amit linkeltél látszik is a Guide Pulley felirat (másikon T-Pulley vagy Tension Pulley van, ha van).

Az alu szettről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#244122) nismoka válasza kuntics (#244112) üzenetére


nismoka
addikt

Edge explore nem rossz de nemrég jött ki az utódja az explore 2, inkább már utóbbit érdemes venni szerintem. Bryton-t nem vennék, nem rosszak de elmaradnak a garmin mögött. Az explore tud full offline navigálni a bryton-hoz kell az állandó mobil kapcsolat.

(#244123) m72 válasza fulton (#244110) üzenetére


m72
tag

Nekem a nemrég emlegetett dekás, fűzős, outi cipő nyekergett a 324-es Shimi SPD-taposó pedálon. Kb. minden sz@rt kipróbáltam, amit otthon felleltem és nem féltem a cipő talpára kenni (kenőzsírokkal, olajokkal nem próbálkoztam, tartottam tőle, hogy oda lesz a cipő talpa). Végül a futópad szilikon olajat találtam a legtartósabbnak. De két tekerésnél ez sem bírt többet. Aztán tavaly a bringa cserénél valami heveny elmebaj okán vettem egy pár 520-as pedált (pedig otthon volt az újszerű 324-es a régi gépen). Az új pedállal megszűnt a hang, nem ér hozzá a cipő "nem tervezett" helyeken a pedálhoz.

(#244124) fulton válasza m72 (#244123) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#244125) Dark Archon válasza Gaben92 (#244121) üzenetére


Dark Archon
addikt

Értem... tehát akkor jobban járok, ha a gyárit veszem, gondolom. Köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#244126) gordonfreemN válasza zsocy (#244113) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi!

Egy barátom ajánlotta az övét ma 60ropiért baráti áron.
Az említett váltó van rajta, meg a felsoroltak, de én teljesen sötét vagyok bringából.
Azt mondja/mutatta, hogy a teleszkóp picit lötyög elől, mert aki birtokolta előtte, az nem figyelt rá, talán szétment a szimering és ahol ilyen műanyag betét és fém csúszkál egymás mellett a telóban, ott megkoptatta egymást a kettő meg a por. Ki kellene ezt cserélni, de nem tudta kideríteni milyen típusú, mert nem egy netbajnok (nyugdíjas már). Amúgy nem volt vészes, húzta a fket, és volt kicsi kottyanása.

A váz valami magellán alu váz amúgy, olyan 15kg lehet. Szép állapotban van amúgy, ezer éve ismerem a barátom, bicikliket szerel hobbiból, műszerész egyébként és elég igényes a munkájára. 1,5 évig a saját bringája volt, de utóbb csak második, és most megvállna tőle.

Holnap lefotózom és teszek fel képeket róla.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#244127) SteveAd válasza chubby2o6 (#244101) üzenetére


SteveAd
tag

Angliából jönne, a márka maga amerikai de a gyártás Kínában történik. Ez a dömpingvám elég durva nagyságrendű. Lehet nem kockáztatom meg, túl sok az ismeretlen

(#244128) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Szép és drága fék.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#244129) chubby2o6 válasza SteveAd (#244127) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Azt hiszem, a dömpingvám csak a közvetlenül Kínából érkező cuccokra vonatkozik. Ha Angliából jön, akkor ebből a szempontból mindegy, hol gyártották.
Nyilván neked kell eldöntened, megéri-e. Én sem tapsoltam a +118.000 Ft miatt, pláne úgy, hogy kb. két hétig "ültek" rajta a vecsési központban, mire nagy kegyesen engedélyezték, hogy kifizethessem ezt a csekélyke sarcot. :W

(#244130) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#244126) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem vedd meg nyugodtan, ennyiért nem fogsz kapni olyat, ami nem "foglalkozós".

(#244131) zsola32 válasza fulton (#244110) üzenetére


zsola32
őstag

mi Shimi m520-as pedálokat használunk, kb. 5-700 km után, mindkét fele elkezdett nyikorogni, nem is gondoltam volna hogy a pedál lesz.
szét kell szedni újra zsírozni, és utána semmi baja.
[link]
ez egy egész jó videó a szerelés mikéntjéről...

(#244132) zsola32


zsola32
őstag

4 nap alatt megérkezett a DT E1800 kerékszett a Bkie24/Bike-Discount oldalalkról, a kazettát leszedtem a gyári merida kerékről.
Tényleg jó hangos a rotor, nem nagyon kell csengő a bringára.
32-es Gatorskin gumik kerültek rá, kellett a sportosabb kerekek mellé, egy lazább szett is.

A gyári Merida kerék jó lesz görgőzni, illetve tervben van rá egy 35mm-es gravel gumiszett.

(#244133) avl válasza gordonfreemN (#244126) üzenetére


avl
aktív tag

valoban megbizhato, regi, rendes ismeröstöl sokkkkkkal kisebb egy hasznalt cucc vasarlas rizikoja, mint barmilyen idegentöl

(#244134) fulton válasza zsola32 (#244131) üzenetére


fulton
addikt

Köszi :R eddig csak tempónál hallottam néha halk nyikorgást balról, de érdekes háló helyzetben nem tudunk szimulálni pedál forgatással nem tudom szimulálni és nagyon sokszor nem hallani semmit.

[ Szerkesztve ]

(#244135) fulton válasza fulton (#244134) üzenetére


fulton
addikt

*álló helyzetben

(#244136) Dark Archon válasza avl (#244133) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ellenkezőleg, soha ne adj el ismerősnek, ill. ne vásárolj tőle :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#244137) szimpláncsak válasza lsebestyen (#244116) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én a montis nadrágot vettem. Tavaly is vettem, ahhoz képest kisebb lett a mérete, kétlem hogy ennyit nyúlt volna 1 év alatt :) Annak egy baja van, hogy a betét része kuka, de én úgyis a Decathlon-os országútis gatyàra szoktam felvenni. Aztán ahhoz képest, hogy a legolcsóbb Decathlon-os montis nadrág is már 8990 ft aminek nem is kivehető a bélése meg tök jó 5490-èrt :)

Én tegnap sikeresen túlöltöztem és ezzel párhuzamosan otthon hagytam a kulacsom is. Még szerencsèm volt, hogy Bükkszentkereszten működik a kék kút :)

[ Szerkesztve ]

(#244138) Maximum1 válasza zsola32 (#244132) üzenetére


Maximum1
őstag

Képen a bringán ER1600 van ami fényévekkel jobb az E1800-nál, azt hívod a gyári merida kerekeknek?
Ha igen, akkor lecserélted a jót egy rosszabbra? :F

(#244139) szimpláncsak válasza Dark Archon (#244136) üzenetére


szimpláncsak
tag

Kölcsön meg főleg ne adj :DDD .

(#244140) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#244120) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Altrix az gagyi.

Maximum1...🤭

Dark Archon....van benne igazság! :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244141) Friczy válasza kuntics (#244112) üzenetére


Friczy
senior tag

A héten adtam el a Garmin Edge 1030-amat, az pont tudta mindezeket, valamivel 100eFt alatt ment el :) Garminra letölthető a Komoot alkalmazás, ez esetben ha Wifi közelben vagy, közvetlenül a Komootról le tudja tölteni a megtervezett útvonalat (be kell jelölni a Komootban, hogy offline is akarod látni)
Szóval a Garmin Edge tudja ezeket (Explorert nem ismerem), a Garmin Connect pedig fut iOS-en is.

(#244142) Ringman válasza Maximum1 (#244138) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem úgy tűnik, hogy azt nyugdíjazta és így 3 kerékszettje van :)

a kazettát leszedtem a gyári merida kerékről.

az er1600-ason is van kazetta, szóval az a harmadik :)

(#244143) Maximum1 válasza Ringman (#244142) üzenetére


Maximum1
őstag

Ja, az más, akkor van lové a hobbira. :C

(#244144) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#244143) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Burzsuj. :o ;]

Friczy...miért adtad el?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#244145) velizare válasza lsebestyen (#244116) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs az a pénz havi 2 millió + áfa alatt legalábbis, hogy én mégegyszer ilyet vegyek. hobbibicajosnak tökéletes, mert nem töri fel a tenyerét a markolat azon az évi két napon, amikor használja. rendszeres használatnál szétszakad a cérna, aztán varogathatom, hogy ne essen szét.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#244146) stickermajom válasza fulton (#244114) üzenetére


stickermajom
addikt

Kár, akkor nem veszek hogy hurcibáljam magammal. :D

Én tegnap ISO-t vettem dekában, meg egy ilyen táskát a cuccaimnak. Múltkor otthon hagytam a kesztyűmet és csak a helyszínen derült ki. Kell valami rendszert vinni a pakolásba a "bedobálom a csomiba" metódus helyett.
Ebbe így elsőre minden belefér, csak az alsó rekesz hajlik rá kicsit a cipőmre a súly miatt, majd megtákolom valami kartonpapírral. :D

(#244147) lsebestyen válasza velizare (#244145) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha szétszakad, akkor majd visszaviszem. Én mindig hordok kesztyűt, mert ha esetleg elborulok, akkor nem fog fájni napokig a kezem, a görgőn pedig inkább a kesztyűt izzadom szét, mint a technikát.

(#244148) Mezga Aladár válasza fulton (#244103) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lassan minden kelléke megvan a kerékpársportnak kivéve az erre alkalmas bringa.
Nem gondolod, hogy ez így pöttyet disszonáns? :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#244149) zsola32 válasza Hasaggymeg (#244144) üzenetére


zsola32
őstag

Eladtam 3 horgászbot 😭

(#244150) fulton válasza szimpláncsak (#244139) üzenetére


fulton
addikt

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.