Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245901) jjeahh válasza Kiskopika (#245900) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vagy az elmúlt napokban sokat ettél? :D .

Nekem ez volt ma a bajom, ilyenkor nem megy a tekerés. Egy helyen vissza is fordultam, mert a napokban sokan láttak ott medvét, farkasokat és szét volt tépve valami (kutya?) az út mellett.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#245902) mauimagic válasza Dark Archon (#245897) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Hát szombaton nehéz volt rávenni magam a bringázásra a 3 fokos havasesőben, ahhoz képest ma álom volt, fel is száradt nagyrészt az erdő.

(#245903) mauimagic válasza jjeahh (#245901) üzenetére


mauimagic
aktív tag

kösz a linket, pont hányni akartam :D

(#245904) Kiskopika válasza jjeahh (#245901) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Hát az igaz hogy pont szombaton jött meg az új gofri sütő :DD
De sajnos szerintem nem ez van a háttérben. Legyen olyan idő hogy nem kell sapka végre ma is lefagyott a fülem, nincs komfort érzésem se emiatt

(#245905) gordonfreemN válasza Kiskopika (#245900) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem a 2021. novemberi covid óta van ez az alig bírom érzés, ugyanakkor ha nekikezdek, menni szokott. Olyan, mintha az alap fordulatról felpörgést viselném nehezen. Azóta mire a lépcsőházba is felérek, elfáradok. Igaz még korábban 35 alattinak számítottam, most meg 37 múltam, lehet ez a korral is jár.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#245906) jjeahh válasza mauimagic (#245903) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A múltkori ijesztőbb volt, csak saját felelősségre nyissátok meg! :D :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#245907) bardi válasza jjeahh (#245901) üzenetére


bardi
aktív tag

Biztos nem a sok evés okozza, én szétzabáltam magam az utóbbi 3 napban, és ma alig reggeliztem, mégis olyat mentem, amit máskor max nyáron hoztam össze, amikor már volt valami alap edzettségem :D

'92 Honda VFR 750

(#245908) gordonfreemN válasza jjeahh (#245906) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jesszus, te jó ég... Merre laksz? Arra nem megyek... :U

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#245909) jjeahh válasza gordonfreemN (#245908) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erdély, Csíkszereda. Medvék, farkasok csinálják. Gyere, mutatok pár szép helyet, kis szerencsével pár medvét is :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#245910) Dark Archon válasza Kiskopika (#245900) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha vigasztal, ezzel nem vagy egyedül. Bár a 26 km/h átlagot nem mondanám gyengének. Biztos a tavaszi fáradtság vagy a bioritmus, esetleg a sz@r idő :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#245911) stickermajom


stickermajom
addikt

Na most akkor én rúgom fel a szarosvödröt. ;]

Ma rájöttem mi a bajom az ebikeosokkal, vagy inkább egy részükkel. Szigorúan nem reprezentatív a felmérésem, inkább csak az elmúlt időszak tapasztalata. Ha valaki panaszkodik a pályára, 85-90%-ban tuti hogy elektromossal van. “Jaj szét van fékezve az xy kanyar”, “Nagyon sziklás a pálya”, “Az a kanyar nagyon rossz, túl poros”.
Nem elég hogy fölfelé nem akarnak különösebb erőfeszítést tenni, már lefelé is négysávos tükörsima út kellene? Pont a változó körülmények teszik széppé a hegyikerékpározást..

(#245912) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#245875) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#245913) fulton válasza mauimagic (#245893) üzenetére


fulton
addikt

Ebben egyet értünk,érdemi vitára én sem. Tőled meg e hsz után értő olvasásra sem. Peace

(#245914) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok esetleg lenne valakinek elfekvő gopro11 hez windshield szivacs eladó ? Néztem Alin, de szinte minden szállítást juni közepére írnak. Ha rendelek annyi db t ,hogy 3600 ft felett legyen a rendelés a 15 napos szállítási időhöz , ott meg szállítási költségre ír többet mint a rendelt termék.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#245915) Sleek válasza gordonfreemN (#245905) üzenetére


Sleek
senior tag

Nekem karácsonykor volt covid , de azóta fájnak az ízületeim , két astra oltásom van.
Valamint kegyetlen álmos vagyok mindig délután. Van amikor pl a 24 órából 18 at simán tudok aludni hétvégén.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#245916) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
6 óra 11 perc alatt teljesítette vasárnap a Párizs-Roubaix egynapos bringás klasszikus viadal 263 kilométerét Cameron Wurf, aztán pihenés helyett lefutott egy félmaratont. Nem kocogva, 1 óra 26 perc 55 másodperc alatt.

(#245917) Kiskopika válasza Sleek (#245915) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nekem az igazolt covid fertőzés után semmi nem volt, igaz akkoriban nem mértem a pulzust még és nem is bringáztam. De ez a március eleji most megborított.

(#245918) Sleek válasza Kiskopika (#245917) üzenetére


Sleek
senior tag

Fura ez a vírus ... Nem tudni még hosszú távon milyen tünetek lesznek. :F

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#245919) Ringman válasza Sleek (#245918) üzenetére


Ringman
nagyúr

offtopik, de mivel ez egy érrendszeri megbetegedés, amely az agyba is eljuthat, így gyak. bármit okozhat, kognitív képességek romlását is beleértve.

de ez általad írt fáradékonyság, ízületi fájdalmak annyira nem ritkák, sőt a fáradékonyság a leggyakoribb long covid tünet.

hosszútávon alapvetően nem sok jóra lehet számítani (pl. hajlamosít egy csomó mindenre), az újrafertőződés ráadásul sok esetben súlyosabb lefolyású.

(#245920) n.gab


n.gab
aktív tag

Súly csökkentés céljából gyári felni (CUBE ZX20, 32H, Disc) helyett van valami javasolt fajta? Meg a megbízhatóság is persze szempont lenne. Ami nyilván árban nem annyi lenne mint a kerékpár (cube attention sl 2022) :U .
Csak nem békülnék ki ezzel a 14,6kg-mal

[ Szerkesztve ]

(#245921) jjeahh válasza n.gab (#245920) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tourney agyakkal elvileg 2.6kg az a kerékszett, de neked ha jól látom Deore agyaid vannak, szal ki tudja mennyit nyom. Gyorszárral jó árban sajnos nincs már túl nagy választék, de pl. a Mavic Crossride FTS-X 2kg és nagyon megbízható. Sajnos az egyel magasabb szintű és könnyebb Crossmax-ból már nem gyártanak gyorszárast. Ezért is illene már a gyártók végre elfelejtsék a gyorszárat az alsó kategóriában is és váltsanak végre boost-ra :U .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#245922) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Csak, hogy beálljak a nyafogók sorába :DDD Az elmúlt hetem úgy nézett ki, hogy kedd- csütörtökön majdnem elfújt a szél, szombaton meg ma meg szarrá àztam. Mind a 2x menetközben kapott el és kb abban a 2 órában esett csak amikor tekertem. :DDD nah jó, ma esett délután is. :)

(#245923) Ringman válasza jjeahh (#245921) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs minden dt swisshez qr-kupak? ha az mtb-os agyakhoz is jó (1900-as széria), akkor az jó lehet.

(#245924) gordonfreemN válasza Ringman (#245919) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Utolsó off a témában: nekem igazokt bolt tavaly októberben is. Nem vett le olyan hosszan a lábamról, de két nap meg sokkal szarabb volt, amiből egyet végig hánytam. Na szóvalszar ez bármikor bárhol, ráadásul mi elsőre mikor elkaptuk még oltás sem volt.

Szt szeretném kérdezni tőletek, hogy a deore LX első váltót lehet alulról is és felülröl is üzemeltetni? Úgy olvastam igen, de jó lenne a megerősítés:

[kép]
[kép]
[kép]

A másik kérdésem, hogy ezt és az XT hátsó váltót el lehet mosni szappanos vízben fogkefével? Vagy inkább wd40-el?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#245925) n.gab válasza jjeahh (#245921) üzenetére


n.gab
aktív tag

Akkor nem igazán érdemes vele foglalkozni ugye?

(#245926) n.gab válasza Ringman (#245923) üzenetére


n.gab
aktív tag

Hogy nézne ez ki?

(#245927) velizare válasza Ringman (#245916) üzenetére


velizare
nagyúr

tele van a srác, mint a déli busz

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#245928) Ringman válasza gordonfreemN (#245924) üzenetére


Ringman
nagyúr

engem oltás nélkül 21 áprilisában hetekre gajra vágott (szaglás is elment másfél hétre), a nyugalmi pulzusom meg hónapokig volt magasabb a fertőzés előttinél, terhelésre meg egekben volt az elején.

(#245929) velizare válasza szimpláncsak (#245922) üzenetére


velizare
nagyúr

ma kivittem a bicajt a közelebbi benzinkútig lemosni. amire végeztem, eleredt az eső.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#245930) gordonfreemN válasza Ringman (#245928) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Muszáj még egyet kérdeznem: hogyan jött helyre a nyugalmi magasabb pulzus? Rendszeres edzés, bringa vagy nem tudni?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#245931) Ringman válasza n.gab (#245926) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha működik, akkor veszel egy kerékszettet és lecseréled az átütős kupakvéget gyorszárasra. ez országútinál működik, mtb-nél passzolom, utána kell nézni, de szerintem ugyanaz lehet az agy.

(#245932) Ringman válasza gordonfreemN (#245930) üzenetére


Ringman
nagyúr

a bringázás biztosan segített, de még mindig valamennyivel magasabb mint előtte, gyógyszert nem szedtem rá, vsz. idővel kompenzálni tudja ezt a szervezeted valahogyan, hogy úgy-ahogy helyreálljon a rend.

viszont azóta sokkal könnyebben elkapok bármilyen felső légúti fertőzést, ezzel nem igazán tudok mit kezdeni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#245933) Angie™ válasza szimpláncsak (#245922) üzenetére


Angie™
addikt

Ma egész délelőtt csodaszépen sütött a nap, volt egy kis dolgom a szabadban, nagyon boldog voltam, hogy ebéd után végre napsütésben és kellemes tavaszi időben fogok tekerni.
Ebéd után felöltöztem, lementem és abban a pillanatban beborult az ég. Másfél óra tekeres alatt egyszer sem sütött a nap. Majd elkezdett esni, és eső közben visszajött a nap, egyszerre esett és sütött. Itt volt az a pillanat, mikor az "ezt nem hiszem el.." mondatokat ismételgetve tekertem dühösen..
Mindegy, mentem tovább, aztán az edzésem végére az utolsó 45 percben megjött a napsütés :K
Ez az én nyafogásom :B

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#245934) jjeahh válasza Ringman (#245923) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom, de anno amikor én a Mavicot vettem, azért vettem ezt, mert az olcsó kategóriában az összes DT és Fulcrum le volt húzva, mindegyiknek volt valami baja. A Mavicra csak annyi rosszat írtak, hogy gagyi az ipari csapágy benne, de gondoltam az nem gond, mert cserélhető. Erre amikor kicseréltem egyiket, meglepődve olvastam rajta a feliratot: NSK, Made in Japan :DDD

#245925 n.gab: ha tönkre megy a kereked, akkor van értelme cserélni, addig én hagynám. De persze te tudod. Nekem is 2.6 kilós kerékszettem volt gyárilag, tönkrement egyikben a csapágy, kiszakadt pár küllőm és azért váltottam le. Meg persze jól jött, hogy az új kerékkel tubelessre is tudok váltani :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#245935) Hasaggymeg válasza mauimagic (#245903) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bulimiás! ;]

gordonfreemN...szinte biztos igen, a kialakításán látszódni is kell a bowden útja mind2 irányból (ezeken a fotókon pont nem látszik :D ) Ha a pontos típusra rákeresel (valami FD- akármi) ott írni fogja alsó felső húzású.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#245936) n.gab


n.gab
aktív tag

Rendben. Köszönöm a segítséget! :R

(#245937) Hasaggymeg válasza Sleek (#245915) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az álmosság a korral jön, du.2 körül időnként én is komoly harcot vívok ébrenmaradásom érdekében mert félő még leesek az irodaszékből.🤭...mondjuk 7+ óra napi alvás sokat segítene, csak hát az nehezen jön össze. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#245938) Hasaggymeg válasza Ringman (#245916) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Túltolták a cuccot neki és muszáj volt lebontani valahogy. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#245939) ZolkoW


ZolkoW
őstag

ja, elfelejtettem beszámolni a hihhhetetlen upgrade-ről, a szakadt bandázst leváltottam alis gumipogácsákra.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#245940) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

fulton koma, nem is mondtad, hogy felvettek főszerkesztőnek a GCN-hez! [link] ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#245941) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#245924) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Látod, erre nem is gondoltam, hogy ez is kérdéses lehet. Nekem felülről húzta, nem tudom, működik-e alulról.
A váltót nyugodtam moshatod mosószeres vízzel ( én ultradermmel szoktam ), csak utána alaposan öblítsd le. Száradás után fújtam rá olyasmi cuccot, mint a WD40, valami motorex, már nem emlékszem a nevére. Ha van isopropil alkoholod, az is jó. (Délelőtt egy kicsit áttörölgettem ugyan alkoholos ronggyal, de még lehet tökéletesíteni :D )

Megnéztem, itt azt írja, hogy alul-felül [link]

[ Szerkesztve ]

(#245942) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#245924) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az előző kérdéseimre is várok még választ, de közben merültek fel újak is:Közben ezekre megjött, köszi mindkettőtöknek!
chubby2o6 nekem is felső, akkor nem lesz vele gond. A másik ami most jutott eszembe az a vázcső méret a nyeregnél. Mosást azért gondoltam, mert ha már le van szerelve, akkor bevágom egy lavor vízbe majd, frankón letisztítom, aztán ilyen pár évig ugysem fog vele történni. :R

Ha a középső váltó körkörösen d=34-34,5mm (ha teljesen összezárom, akkor tojás alakú, úgy 33mm), viszont a nyeregvázcső átmérő 32mm, akkor a hézagolásért mit érdemes tenni/rendelni?

Ezekről a rugós nyeregcsövekről mi a vélemény? Egy ismerős említette, hogy hú hát az mekkora király dolog, de én valahogy nem látom egy komoly bringán se. Mi ennek a buktatója, ha van?

Szerszámot biciklihez honnan érdemes rendelni? Egy kisebb nyomatékkulcs fog kelleni meg egy-egy 15-ös 17-es villás.
Milyen zsírt ajánlotok, amit lehetne használni a bicajhoz, kerékagycsapágyra, esetleg váltóra? :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#245943) Phülöp válasza gordonfreemN (#245942) üzenetére


Phülöp
addikt

nyomatékkulcs a Bike24-ről:

[link]

rugós nyeregcsővel az a gond, hogy sok energiát elvisz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#245944) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#245942) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát igen, nekem 34,9-es bilincs kellett a nyeregvázcsőhöz, ezek szerint a tied 31,8-as, erre sem gondoltam. Pedig anno adtak hozzá szűkítőt, de mivel nekem nem kellett, nem használtam, így 10 év távlatából meg nem nagyon emlékszem, hová is tettem :DDD , bocs. A jó hír, hogy külön is lehet kapni [link] .
Általános kenegetésre most ezt [link] használom, de ez is olyan, hogy mindenki másra esküszik. Nekem bevált minden olyan alkatrészhez, amihez nem valami speciális cucc kell ( karbon paszta, DT zsír, stb.).
A Bringabutikban érdemes körülnézni, szerszámok is vannak, az áraik sincsenek nagyon elszállva, és 2-3 nap alatt eddig mindig megkaptam onnan mindent. Persze egy-két villáskulcsot akár az OBI-ban vagy bármelyik barkácsboltban is tudsz venni.
Nyomikulcsot a Bikeinn-ről vettem, de az csak 4-5-6 Nm-t tud, a finomabb dolgokhoz ( nyeregcső bilincs, stucni, féktárcsa, stb.) pont elég, amit ezeknél nagyobb nyomatákra kell húzni, ahhoz meg nekem nem kell, de sokan használják, talán tud valaki ajánlani egyet.

Update: most megnéztem, a szerszámokat inkább ne a Bringabutikból vedd, zömében Parktooljaik vannak heroinért. Régebben volt nekik többféle, olcsóbbak is, otthoni szereléshez nem feltétlenül kell Parktool szintű cucc.

[ Szerkesztve ]

(#245945) Zoliwrc válasza Angie™ (#245933) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ma nálunk is dél körül borulgatott, picit szemergett.
Majd délután 2-től jó idő lett. Tegnap-tegnapelőtt és azelőtt 0 fok körüli télben futottam, ma meg alul-felül rövidben lehetett országútizni, 13-15 fok volt.

[ Szerkesztve ]

(#245946) Zoliwrc válasza jjeahh (#245901) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Hűha :((

(#245947) gordonfreemN válasza chubby2o6 (#245944) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Á, semmi gond, aluból holnap elkészül melóban :DDD
De amúgy szerintem van a régin is, megnézem majd milyen állapotban van.
Vagy a helyi bicós boltban esetleg.

A többi tippet köszi mindenkinek!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#245948) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok!

Lenne ismétetlen kérdésem :D

Jelenleg Genesis MTB kerékpárom van, fél éves durván, MTB gumik vannak rajta ( ilyen: [kép] ).
A kerékpár oké, hogy MTB, de én viszont keveset megyek vele terepen. Olyan 90-95%-kban aszfaltos uton megyek vele, néha murvás, kavicsos részen, egyszer ( max havi 2x ) egy földes úton. Nagy sárba ha lehet, nem megyek vele. Észrevettem, hogy azért ezekkel a gumikkal aszfalton közlekedni kicsit másabb. Ezért le szeretném cserélni rajta elől-hátul a gumiköpenyt, egy olyanra, ami jó kimondottan MTB kerékpárhoz, és amiket leírtam arra alkalmas ( Valami ilyesmi kellene rá akkor!?!? : [kép] )

A másik kérdés.. a kerékpáron még a gyári genesis ülés van, ami eleinte úgy nézett ki, hogy jó is lesz.. azonban mostanában észre vettem, illetve mai 40 km-es tekerés után észrevettem, hogy fáj a fenekem :D . Ezért szeretnék rá venni egy normális ülést, ami nem horror áron van, olyan max 20.000 Ft-ért, de ha olcsóbb, az sem gond :D A magasságom 176 cm, a súlyom 75-80 kg....és 30 alatt vagyok :D

Ezek tükrében, tudtok nekem segíteni, hogy melyikből milyet vegyek? Több verziót is meghallgatok, de legfőkébb olyat, amivel van tapasztalat. Nagyon szépen köszönöm!

UI: A bicó garanciás még , ha én hozzá nyúlok, pl gumiköpenyt + ülést cserélek, attól még a garancia nem vész el gondolom, igaz?

:R :R

(#245949) zsocy válasza zeus_2k14 (#245948) üzenetére


zsocy
őstag

A garancia nem veszhet el egy gumicserétől, az azért vicces lenne, akár a boltból hazafelé is szétvághatja valami és cserélned kell. Ráadásul a külső nem is garanciális alkatrész.
Vannak aszfaltra való és terepesebb gumik is, meg ezek végtelen keveréke, csak egy tipp a sok közül, a Smart Sam pl. ilyen mindenesebb külső.

Szerintem a nyereg csere sem befolyásol semmit, főleg mivel roncsolás nélkül visszaállítható ha mégis szívóznának.
Nyereg ügyben viszont nincs egyetemes igazság, az mindenkinek egyedi. Elindulhatsz az ülőcsont távolságod alapján, de keresned és tesztelned kell sokat.

Amúgy ha 40km után fáj csak a s@gged az nem olyan rossz, lehet szokni kell csak a távot. Sokszor nem is a nyereg a hibás hanem a pozíciód, azt is lehet rendbe kellene tenned.
Plusz tipp a betétes bringás gatya, az elég sok diszkomfortot ki tud szedni, de nem mindenki szereti.
Sok sikert a kisérletezéshez :)

(#245950) zeus_2k14 válasza zsocy (#245949) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Köszi. Most közelebbi képem nincs, gyors kerestem egyet. Jelenleg ilyen gumi van rajta: [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.