Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#228851) stickermajom válasza sebgutkopf (#228769) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem vagyok valami jó író, de megpróbálom összefoglalni.

Montrealban voltam munka miatt és már előre piszkálta a csőröm a környék, ezért volt nálam cipő, térdvédő és ruházat. Néztem arrafelé kisebb pályákat, illetve 3 órányi autózásra ott lett volna a híres Mont Sainte Anne, de azt nem tudtam sehogy megoldani. Egyik kollégám nagyon rendes volt, szombatra megbeszéltük, hogy elvisz Bromontba, így online lefoglaltam a bringát és a sisakot (telefonon kártyaszám bediktálós módszerrel, de mint megtudtam ez ott tök normális).

Az első felvonózás második percében kirántottam a zsebemből a céges és saját bankkártyám, illetve a személyim, így nem az eredetileg tervezett bemelegítős gurulgatós kör lett lefelé.. :D Második felvonózásnál mellém csapódott két nagydumás srác, akik "már régóta járnak ide"; "ott azt a nagy ugrót látod? múltkor beadtam"; "azért járok ide, hogy eggyé váljak a természettel" és ezek variációjával szórakoztattak fölfelé. Egy-két szöveg azért gyanús lehetett volna, de melléjük csapódtam, mert általában jó a helyi erővel menni lefelé. Hiba volt, mert tökig húzott visító túlmelegedett fékekkel mentek mindenhol, ráadásul el is tévedtek többször. :W
Itt már kezdtem ideges lenni, mert a fél délelőttöm elment a baromságra, így inkább egyedül folytattam a napot.

A legjobb pályák amiken mentem többször is:
Piste 7: [link] (főleg 3:46-tól az gyorsabb csikicsuki az erdőben ahol eltaknyol)
Piste 17: [link] (7-esről ágazik le 1:04-nél. 1:52 körül az a rész nagyon tetszett: [kép] [kép]
Piste 9 át 59-re: [link] (próbáltam végig is a 9-est, de semmi fantázia az alsó részében, így én is átmentem inkább mindig a másik felvonóhoz a felétől)
És a nap kedvence: tempós Piste 5 végén 7-tel befejezve: [link]
(Egyik sem az én videóm, én nem kamerázok.)

A felvonók gyorsak, 6 perc alatt fönnvan a "fő" express és olyan 5-10 percet kellett sorbanállni általában. A hegyimentők egész nap mentek, több embert is tepsiben vittek le a hegyről, de sima felkötött kezű is sok volt. Nagyokat lehet esni, a rengeteg szikla pedig nem segít érkezéskor. Végig ott volt bennem a mentális fék ezeket látva.

A bringa amit béreltem egy Rocky Mountain Altitude 30 volt, elöl Marzocchi Bomber Z1-gyel hátul DPX2 Performance-szal. 170/160mm rugóút, 16 kiló, igazi rombolónak éreztem a Canyon után. Elég megbocsátó bicikli szerencsére, egy-két helyen segített a rugóút kijavítani a hibáim. A hátsó tag talán kicsit túl puha is volt az én ízlésemnek, de nem volt időm próbálgatni. A fékek az első kanyar után üzemmelegek voltak, elmelegíteni viszont nem sikerült őket. Váltót/ülést nem tudom, azokat nem használtam. ;]

(#228852) 6030D válasza jjeahh (#228791) üzenetére


6030D
Ármester

RFR markolat: magyar boltokban ugyanez kaphaó Spyral márkaként, illetve bikefun boltokban Merida felirattal is. Nekem 3,5 éve van fenn utóbbi a Meridán, és még jó. ~2000 Ft

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#228853) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

A marhának is tetszik a lovam. 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228854) 6030D válasza Hasaggymeg (#228853) üzenetére


6030D
Ármester

Jó lett a selfie! :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#228855) Toobee


Toobee
veterán

Beindult az ősz is. A héten 2/2 szarráázás. Ilyenkor mindig eljátszok az 1x átalakítás gondolatával is, hasonló problémák miatt.

https://barbieripnk.hu/

(#228856) -=RelakS=- válasza Toobee (#228855) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az alsó képen egy meghiúsult könnyebbre váltást láthatunk?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228857) Ringman válasza Toobee (#228855) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy újabb százasból meg is van...
(100 eur az rx812, 50-60€ egy narrow-wide tányér, meg kb ugyanennyiből egy budget 11-40 vagy 11-40T-s sor)

(#228858) adalbert1


adalbert1
veterán

Decathlonnál újra van elops speed 920 L méretben is online készleten.
Amennyire meg tudom itélni laikusként, egész jó városi biciklinek tűnik ebben az árkategóriában, ha valaki újat akar vásárolni (kérlek javítsatok ki, ha mégsem).
Igaz sokat drágult, tavaly mikor elkezdtem nézegetni még 200k alatt volt, és egész sokáig hiány is volt ebből a méretből (azt mondjuk nem tudom, hogy a készletértesítőt miért csak fix időtartamra lehet kérni a decathlonnál, és miért nincs olyan opció, hogy addig, amíg nem lesz az adott termékből, így párszor lejárt a készlet értesítőm is, és volt, hogy elfelejtettem megújítani).

(#228859) fulton válasza adalbert1 (#228858) üzenetére


fulton
addikt

Ha már deka adtál ihletet a keresésre vane alapon, és van :) de sajnos csak M méret. Ez a váz nagyon tetszik nekem, szerintem jó féle is, ára nem változott a korábbihoz képest. Ugyan ennyiért volt kint. Na egy ilyet vennék még uccsóra, átszerelném a dolgokat rá, és felnifékes. Csakhát a kormány ezen is badzsa lenne :D mit egy adótorony húznám fel, viszont rám van bízva milyen hosszú lesz, mert szerintem meg lehet csinálni, igaz nem jártam utána még, de abból kiindulva hogy olyan nagy hagyom a kormány szárát amire akarom..
Ej ha lenne piros dekor festéssel is ;]
Valahogy egyszer azért kipróbálok egy full karbon kerékpárt, csak mert tudni akarom ad e valamit tényleg vagy csak vakítás..

[ Szerkesztve ]

(#228860) Toobee válasza -=RelakS=- (#228856) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, egyszerre vagyok a kis- és nagytányéron is :DDD Elvoltam vele, mire ki tudtam szabadítani.

https://barbieripnk.hu/

(#228861) Toobee válasza Ringman (#228857) üzenetére


Toobee
veterán

A Fujira én már nem akarok költeni, elvagyok ezzel a 2x-szel. Várom az 1x bicajt, talán majd április környékén ide is ér.

https://barbieripnk.hu/

(#228862) zsolti72837 válasza andrisbandi (#228817) üzenetére


zsolti72837
őstag

Igen, ezen én is gondolkoztam. Ha úgy van megoldva a csomagolása akkor simán vissza lehet vinni amennyiben nem tetszik. Lehet teszek vele egy próbát.:K

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#228863) Fall-N válasza fulton (#228838) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy, hogy egy félköríves elemre ül rá a nyeregpálcát tartó elem, amit alulról kell csavarozni. A körív mentén lehet mozgatni és így állítani lehet a dőlésszöget. Merev és egyszerűen beállítható. Sajnos nem tudom milyen márkájú a nyeregcső, ismerős szervizes vette meg összeszereléskor nem én.

Csináltam egy szemléltető ábrát:

[ Szerkesztve ]

(#228864) vlevi válasza fulton (#228839) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az már részben megvolt.
Az idei tél, illetve a tavasz eleje hidegebb volt, mint az előző pár éves átlag, ami miatt sokaknak a rezsi átlagát jól megnyomta :(

(#228865) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

A belső bowdenezésű vázakban nem zörög menet közben a bowden? Gondolom, ha végig házban van, akkor is hozzáérhet a váz falához. Ebben a videóban [link] a kutyaölő bácsi valami hasonlóba húzta bele házastól, mint ez [link] , és úgy szuszakolta bele a vázba. Elég mezei, de működhet, vagy van erre valami spéci cucc?

(#228866) Fall-N válasza chubby2o6 (#228865) üzenetére


Fall-N
veterán

Attól függ, mennyire volt ügyes a mérnök aki tervezte. Sok gyárilag ki van bélelve valami szivaccsal, persze amelyiken van "szerelő nyilás". Amelyiknél nem gondoltak erre ott zöröghet.

Nekem bár látványra tetszenek, de nem kéne ha nem muszáj. Sokkal praktikusabb a külső elvezetésű. Nekem is két perc volt a csere a leszabás után. A bowdent befűzni meg pár másodperc. Mondjuk drágább bicikliknél sajnos lassan nem lesz más.

(#228867) Fall-N válasza chubby2o6 (#228865) üzenetére


Fall-N
veterán

Közben megnéztem a videót, szerintem működhet a dolog, mert ez a szigetelőprofil rugalmas puha gumi. Az más kérdés mennyire egyszerű lehet betuszkolni, gondolom váz válogatja.

(#228868) Maximum1 válasza Ringman (#228857) üzenetére


Maximum1
őstag

Nagyon benne vagy, lenne egy szakmaim:
Van nekem ez a grévől, azon gondolkodom hogy a közepét kicserélném egy FSA-ra vagy egy GRX-re, van ennek valami buktatója?
40mm gumival sok az 50/34, 48/31-32 pont jó lenne, bár lehet 46/30 is elég lenne.
A terv az lenne, hogy amikor felrakom a 40mm akkor kicserélem a közepét is egy méretre vágott lánccal.
Nyáron meg menne vissza az 50/34 a 25mm kerékszettel.
Monti lenne a legjobb, de az zsebbe nyúlós, ezt kilehet hozni 50-60 ezerből, elvétve van a használt piacon ilyen holmi.

(#228869) chubby2o6 válasza Fall-N (#228867) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja, hát betuszkolni tényleg elég szopcsi lehet :D . Csak azért kérdeztem, hátha van valaki itt a topikban, aki már csinált ilyet, és van jobb ötlete vagy valami bevált megoldása.

(#228870) Ringman válasza Maximum1 (#228868) üzenetére


Ringman
nagyúr

fsa-hoz más pressfit középcsapágy kell, az is cserélendő, ugyanez igaz a FC-RX600-11-re is, mert az is szélesebb.

a grx-nél a q-factor más lesz (146->151), nem tudom hogy most hol van a stoplid, de azt is állítanod kell majd.

lehet egyszerűbb/olcsóbb lenne a hátsó sort cserélni 11-34-re vagy 11-36-ra és úgy megnézni az áttéteket, hogy ugyanazt hozza-e, mint a hajtókarcsere + nyilván más lánchossz kell hozzá.

(a 11-36T nem hivatalos, de szerintem megeszi ezt is a váltó, ha más nem road linkkel/klónnal)

elvileg van 46-32T-s kialakítás is 110-es bcd-re, de minimum véleményes nekem, mert a csavarok közel vannak a fogaskerekekhez: [link]

(#228871) Maximum1 válasza Ringman (#228870) üzenetére


Maximum1
őstag

11/34 van hátul, így meg van az 1/1 de így is besz@rok a 6% feletti emelkedőkön.
Aliexpresses cucc is 40+ezer és ki tudja jó lesz e.
Gyűjtök tovább montira....
Köszönöm hogy ránéztél.

(#228872) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#228865) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem mondom, hogy néma, de elég rossz terepen csapatva sem vészes, inkább a kormány előtt kocog össze a fékvezetékekkel mintsem a vázban hallom. :F

Toobee... kérdeztem a Stravan is, chainsuck volt? Olyan mintha kissé hazavágta volna a terelőt. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228873) Ringman válasza Maximum1 (#228871) üzenetére


Ringman
nagyúr

jaa, a linken 11-32 volt :)

---
road link/klón + 11-40T is lehet megoldás. itt egy példa (ultegrával) road link nélkül (!), szóval azzal biztos ez is okés: [link]

igen, az alis az lutri és az sem olcsó.

---
nincs mit :)

(#228874) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#228872) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ez biztató, de most, hogy láttam ezt a videót, valószínűleg megpróbálom majd én is belehúzni a házat egy ilyen ajtószigetelő profilba, abból nagy baj nem lehet. Különben bennem maradna, hogy b....a meg, mégis úgy kellett volna :DDD .

(#228875) Maximum1 válasza Ringman (#228873) üzenetére


Maximum1
őstag

Ja, azt lecseréltem :D
Ezen a road linken elgondolkodok, köszi még egyszer.

(#228876) stickermajom válasza Hasaggymeg (#228872) üzenetére


stickermajom
addikt

Az enyémen nem hallani egyáltalán. Biztosan elnyomja a váz recsegése. ;]

Na jó, a marketing szerint az aluban szivacs, a karbonban dedikált kábelcsatorna van erre.

(#228877) jjeahh válasza chubby2o6 (#228865) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem vázfüggő is, egy általam próbált Cube vázban nem hallottam a zörgést, egy Scott Ransomban meg marhára zavart.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#228878) Sleek válasza fulton (#228859) üzenetére


Sleek
senior tag

Nekem van alu vázas meg karbon vázas bringám is . De szinte semmi különbséget nem érzek a rezgéscsillapításban. Persze a gtr a legolcsóbb karbon bringa Wilierből. Más karbon bringával nem volt tapasztalatom . Többen azt mondják egy felsőkategóriás karbon váz másmilyen, meg mennyire elnyeli a rezgéseket

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#228879) Sleek válasza chubby2o6 (#228865) üzenetére


Sleek
senior tag

Scultura 300 ban iszonyat zörög a rejtett bowden . Wilierben is zörög de nem vészes

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#228880) Hasaggymeg válasza Sleek (#228878) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy felsőkategóriás karbon teljesen kisimítja az utat, miközben új, puhára állított Reba villámmal és 1,8 barra fújt 2,35-ös gumikkal is megérzem a Balaton körüli bringaút egyes szakaszain a gyökeres felnövéseket. :U ...szerény véleményem szerint leginkább placebo a köbön.🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228881) Sleek válasza Hasaggymeg (#228880) üzenetére


Sleek
senior tag

:DD

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#228882) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Tegnap kímélő módban indultam montizni. Eltekerésztem a közeli kilátóhelyekre, szolidan lejtőztem... de valahogy nem kaptam el a fonalat... egyszer csak az egyik fennsíkról látom nagy fellegek közelítenek, hatalmas lógó esőlábakkal.

Na itt a kihívás :D Eső elött hazaérni!
Gyors ösvény kiválasztás, go!
Kb fél óra brutál száguldozás lett, pár majdnem zakózással. Eláztam kicsit, de tetszett.

Valahogy meghúztam az oldalam, nagy levegőnél fájt.
Ma már tényleg tartok egy nyugisabb napot... elindultam kiránduló tempóban megzézni a kiszáradt város széli tavat, onnan majd elmegyek a... á, nem sikerült megbeszélni magammal.

Megfordultam és irány a (kicsit) ismeretlen szomszédos erdő.
Pihenés képpen erdei kerítéseken, létrákon átmászva lehetett haladni. Találtam sok jó helyet, maradtam a túrista jelzéseken. Senkivel nem találkoztam még itt, csak egy erdésszel, nem szólt semmit, h bringázgatok.

Autómosó lett a vége, de számítottam rá.
Arra viszont nem, h meggyógyult az oldalam, jót tett a mászkálás :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228883) bardi válasza Hasaggymeg (#228880) üzenetére


bardi
aktív tag

Meg a karbon villa csillapítja a rezgést. Hát nekem az outin nem sokat csillapított. Akkor a következő, hogy karbon váz is kell. Most meg már felsőkategóriás karbon, mert a sima mégse csillapít olyan jól :D
Azért egyszer egy karbon kormányt kipróbálnék, arról inkább elhiszem, hogy lehet jó, a oneup elvileg pont ilyen.

'92 Honda VFR 750

(#228884) fulton válasza Sleek (#228878) üzenetére


fulton
addikt

Jah gondolom a kátyuval együtt benyeli a ridert is ;]

[ Szerkesztve ]

(#228885) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Köszi mindenkinek a választ a belső bowdenezéssel kapcsplatban. Csak megerősítettetek abban, hogy érdemes vállalni az extra copást, ami a b.ház bebugyolálásával jár. :)

(#228886) varsam válasza chubby2o6 (#228885) üzenetére


varsam
őstag

Én kb egy hónapja feleségem Cube Attention bringájába raktam belső vezetésű droppert. Ez egy belül teljesen üreges alu váz, belső kábel elvezetésű, de úgy van megoldva gyárilag hogy a bowdenházak a be-és kilépési ponton felütköznek és a vázon belül csak a csupasz kábel fut, így nem zörög, mert ugye az feszül.
Na mivel a dropperhez nincs kialakítva ilyen nyílás, ezt úgy oldottam meg, hogy vettem ilyen szivacsot a bowdenháznak, és ezzel van végig befűzve. Eddig nem panaszkodott rá, hogy zörögne.
Annyi, hogy úgy kellett befűzni, hogy a bowden bevezető kis műanyagot kiszedtem amíg a szivaccsal együtt befűztem a bowdent a házba.

(#228887) flash- válasza bardi (#228883) üzenetére


flash-
veterán

hát nekem az alap alu trekkinghez képest nagy különbség a karbon villás speci, rezeg a rossz úton de nem ráz erősen.Komfortosabb. (vagy ez inkább a jobb váz?)Egyedül annyi hogy a hirtelen bukkanókon(bringaúton gyökér általi feltörés mondjuk) erőset üt de az a vékonyabb kisebb kerék - külső - miatt gondolom.
(de valami szaki szerint igazából inkább a kanyarodás ami a karbon villa előnyét hozza.)
Amit meg még majdnem hasonlónak tartanak a full karbonhoz az a karbon támvillás kerékpár, hát én nézegettem, alig van olyan, amiket meg láttam eddig marketplace-en azok 10 kiló felett volak még mostani 105-el is. Nehezebbek voltak mint az én alu 9.5 kilós specim (gyári kerékkszettel,sora-val), én nem tudom hogy az hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#228888) ZolkoW válasza bardi (#228883) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem csak villám (meg nyeregcsövem. ja, és egyenes kormányom) van karbonból, tehát kívülállóként azért el tudom hinni, hogy egy belépő karbonváz más. Ott annyi a lényeg, hogy karbonból legyen, és ne törjön el. Ergó a tudomány lehet hogy arra korlátozódik, hogy a külső réteg elfogadhatóan nézzen ki, valamint vigyáznak, hogy mindenhol legyen elég anyag, de inkább több. Az már másik szint, hogy spóroljanak a súlyon is, de okosan. Az már megint még feljebb kezdődik, hogy netán rugalmas is legyen zötykölődés irányban. Fogtam már kezemben alis karbont is, nyeregcsőből, ott elég jótékony hatású volt a fekete festékspray itt-ott, ahol el kellett rejteni a szövet végződését :)

van kormányszarvam is, na az meg kritikán aluli, a lyukakat fel kellett bővítenem, hogy rá tudjam húzni a kormányra, mert túl vastag volt a lakk..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#228889) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Miket talál az ember...

Dobócsillag alakú láncterelő görgő

Kicsit ki van könnyítve, na :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228890) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#228889) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez elég vad... csak nem az van, ha ez kopik, egyben a sugara is változik? az nem biztos hogy jó, egy felső görgőnél mondjuk. (kötexem)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#228891) ivana válasza Sleek (#228878) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom, nekem két országútim van. Az egyik egy Wilier La Triestina ami alu karbon [link] itt az other development részen, az elég jól csillapítja a rezgéseket, baromi kényelmes. A másik egy Fondriest régi alu acél villával ilyesmi [link], na ez merev mint állat korához képest, de eléggé rezeg. Megszokást igényel.

(#228892) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#228890) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem mindegyiknek változik a sugara.
Ha este nem felejtem el, lefotózom két görgőmet, amiből az egyik megkopott, a másik kevésbé.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228893) Toobee válasza Hasaggymeg (#228872) üzenetére


Toobee
veterán

Vissza kellett hajlítgatni, de most működik szépen. Biztos nem volt egészséges, hogy egyszerre volt a lánc a kis- és nagytányéron is. :(((

https://barbieripnk.hu/

(#228894) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#228889) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Shuriken pulley. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228895) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Érdemes cserélni a külsőt vagy jó ez még? CTS Salvo, sima városi használat, 95%-ban aszfalt, hátsó keréken már cserélni kellett mert belül megrepedt és kivagdosta a belsőket. De ha jó ez még az első keréken akkor nem költekeznék feleslegesen.

Thanos was right.

(#228896) Ringman válasza Toobee (#228861) üzenetére


Ringman
nagyúr

megértem.
biztos linkelted már, de mi lesz az?

(#228897) ivana válasza Narxis (#228895) üzenetére


ivana
Ármester

Szia!

Ezt rakd át hátra és az újabb, jobb külső menjen előre.

(#228898) Toobee válasza Ringman (#228896) üzenetére


Toobee
veterán

Tanultam a múltkori esetből: majd ha tényleg megjött, rakok be fotót róla :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#228899) Hasaggymeg válasza Toobee (#228898) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van az a sz*pás mely után meg egy szkeptikus is babonás lesz, mi? 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228900) Narxis válasza ivana (#228897) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.