Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#228751) andrisbandi válasza Zoliwrc (#228747) üzenetére


andrisbandi
őstag

SwissStop
Láttál valahol akciósan? :)

Régebben nagy megelégedéssel próbáltam, de aztán gyári lett újra, mert nagyon akciósan szórták... most meg az ára tart vissza.

Légtelenítőt vettem az Aliról (régi, bevált bolt)... és volt nekik filléres fékbetét is (a fórum szerint nem ajánlott a kínai noname - utólag derült ki) most az lesz kipróbálva. Elöl gyári, hátul meg a csodabetét :DDD
A hátsót gyakran kell cserélnem az egykerekezgetés miatt.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228752) Zoliwrc válasza ZolkoW (#228750) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Szerintem Hasaggymeg a Shimano gyantással megy, az hamar kopik.
Én elöl a G04S fémes verziót használom, de sokat szintezek, idén már 145ezer méternél járok.
Ez a SwissStop most nekem hátra fog menni 1 hónapon belül

(#228753) flash- válasza vallas (#228729) üzenetére


flash-
veterán

én amit sajnálok az az hogy nagyon ritkán van /nem teszik szórólapra? ) a lidl nyári kerékpáros felő mez. a cipzáros van már pár éve, nagyon jó anyag(olyan selyem szerű),szeretem ,a decás mezek ami nem felmosórongy anyagból van az jóval drágább.( az őszi-tavaszi crivit bringás felsőt viszont nem ajánlom az kb pamut semmi légáteresztés,abból nemsokára a decások megjönnek és tesztelem :) )
szóval ha lesz jövőre crivit rövidujjú bringás mez valaki jelezze mán nekem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#228754) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#228750) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na de ott a tárcsaevés is, mert hiába tartós a betét ha megeszi a 2x annyiba kerülő tárcsát, fele annyi idő alatt. :F... bár a Swisstop majdnem annyi mint egy RT64 tárcsa. 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228755) gulupeti válasza flash- (#228753) üzenetére


gulupeti
senior tag

A képen lévő jobb oldali nekem is megvan, nincs vele gond, szeretem. Vastagon megérte az árát.

(#228756) flash- válasza gulupeti (#228755) üzenetére


flash-
veterán

jaja, az van nekem is, asszony pedig a női változatot vette, az nagyon jól áll neki, meg jó is és talán 2500 forint volt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#228757) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#228754) üzenetére


andrisbandi
őstag

Hallottál olyat, h egy bármilyen fékbetét (és nem egy drága, elismert)
gyorsabban elkopatatott egy átlagos tárcsát?

Mert én is hasonlóan gondoltam, de csak annyit sikerült guglizni, h fémes betét után célszerű az a tárcsát már csak fémessel használni.
- Ha mégis gyantással üzemeltetnénk, akkor számítani kell a kezdeti gyengébb fékhatásra, mert szinte biztosan be kell koptatni a gy.betétet a karcosabb tárcsához. Utána jó lesz. De "fölöslegesen" sokat koptattunk a gyantásból emiatt.

Szóval csak elmélkedéseket hallani a féktárcsa gyors elkopásáról.
Nagyobb fékerő... valaminek jobban kopnia kell... de lehet ez annyira jelképes plusz kopás a tárcsából, h átlag felhasználónál észrevehetetlen.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228758) Dark Archon válasza FeRRaR1 (#228727) üzenetére


Dark Archon
addikt

Képek helyett linket is adsz a bolthoz? :) Nekem is kell balaklava, meg nadrág sem ártana. Az softshell?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#228759) andrisbandi válasza Dark Archon (#228758) üzenetére


andrisbandi
őstag

Volt régebben szó róla, orra húzva ez a fajta nem ideális bicóra a szemürge párásodás miatt.

Lukkal az orrnak= az a jófajta
Pl a Dekában a símaszkok között
Felnőtt, síszemüveggel együtt viselhető símaszk, fekete

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228760) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#228754) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ez butaság, higgy nekem. Évek óta fémes betéttel járok, és használva van rendeltetésszerűen... Fémes betét sokkal kevésbé eszi a tárcsát mint a gyantás, sőt egy gyantást tükrösre égetsz egyszer, az pikk-pakk lezabálja a tárcsát majd.

Mondjuk amit Te használsz féktárcsát az nagyon az alja kategória

[ Szerkesztve ]

(#228761) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#228757) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Konkrétan nem, csak elmélkedek én is,hogy valaminek kopni kell, ha nem egyiknek akkor a másiknak. :F A Decas félfémes után most Shimi gyantás van elől, semmi általad említettet nem érzek. 🤔

Zoliwrc... mit ajánlasz jó ár/érték aránnyal? Nekem ez vált be mint legjobb még nem szendvics a Shimitől. :F... és betétet is, így aztán nem csak gumiból , hanem ezekből is olyant veszek amit ajánlasz.🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228762) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#228759) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem lyukas van télen mégsem tudom használni :(... Szintén zenész... vagyis szemüveges. :) Télen van mikor csak simán, minden maszk nélkül is bepárásodik a szemüvegem a lassú mászásoknál. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228763) smc


smc
addikt

[link] Széldzseki, tegnap teszteltem is a viharos szelekben.. menet közben még tűrhető volt 13 fok körül, de amint megálltunk egy fél órára majd megfagytam. Persze ezt úgy hogy kimaxoltam, mert csak egy vékony túra póló és egy túra rövidnaci volt rajtam. :D
És ahogy írták az oldalon is meg itt is, tényleg szűkös, L-es helyett XL-est vettem meg, annak csak az újai hosszúak kicsit, de nem volt zavaró.
Jah meg egy ilyen sál: [link]
Ezt teljesen okés. Nekem untig elég melegnek tűnt.
A héten majd még tesztelem kevésbé szeles időben is ha megadatik..
No meg aláöltözve egy picivel jobban ha tényleg bejönnek a 6 fokok.. :(((

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#228764) flash- válasza Hasaggymeg (#228761) üzenetére


flash-
veterán

(közbe beleszólok, nem tudom mennyire releváns, én trekkingen - shimano m6000 - szettel ezt (a fél fémest) használom, 4 éve van rajta azóta síkon volt kb 5000km vele? ebből terep párszáz, még mindig elég szépen fog, én nem tudok rá rosszat mondani persze túrázósabban használtam erdei lejtőkön,stb nyilván nem kell akkora terhelés,viszont amikor 100kg felett voltam,akkor is ugyanúgy megfogott,aszfalton ott azért mentem lefele nyélen, nekem bevállt.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#228765) Dark Archon válasza andrisbandi (#228759) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, hogy szólsz. Normál dioptriás szemüvegem van, szóval ja, a párásodás probléma.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#228766) Rotyi válasza smc (#228763) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Van olyan is amit linkeltél, azt is használom, de simán mezre hat fokban inkább ez:
[link]

Ami majdnem az, az nem az!

(#228767) Gaben92 válasza Dark Archon (#228765) üzenetére


Gaben92
őstag

Kontaktlencse nem párásodik. :N Ha tudsz hordani lencsét (szóval semmi extra cucc ami miatt csak szemüveg játszik) biciklizéshez egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#228768) -=RelakS=- válasza Dark Archon (#228765) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem kell ehhez dioptria, a sport szemüveg is párásodik. Valahogy maszk + szemüveg = szartselátsz, ha megállsz. Viszont pár éve már megesett, hogy ugyan félúton, de rájöttem, mi ez a huzat: a rendes szemüveg volt rajtam, nem a bringázáshoz való :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228769) sebgutkopf válasza stickermajom (#228675) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azta! :Y
Igazán egyedi élmény lehetett ott bringázni egyet, ráadásul egy ekkora pálya rendszerben nem csak megunni nem tudtad, de valószínű úgy bejárni se a pályákat, hogy báremelyiket már igazi tempó eléréséig be tudd gyakorolni.
Ahogy nézem ott hétvégén jobb idő volt mint itthon. Mi úgy jártunk vasárnap, hogy elmentünk Semmeringbe, de ott nem akart enyhülni az eső (pedig azt ígérték), így végül átmentünk Wexl-re (idő kémeim jelentették ott nem esett) és ott bringáztunk egy nagyon jót. Viszont hőmérsékletből olyan 6-8 C volt a teteje és volt szél, de cserébe semmi sár és tömeg se volt, ami ott ritka.

Ha van kedved és időd mesélhetél erről a kanadai bringázásról kicsit részletesebben és persze a bérelt bringáról is (Rocky Altitude?) mondhatnál egy rövid verdikt-et.

(#228770) FeRRaR1 válasza Dark Archon (#228758) üzenetére


FeRRaR1
őstag

CostCo, klasszikus módon vettem, besétáltam a boltba. De van webshopjuk is elvileg, vagy a képek alapján keress rá a márkára. Így számodra kedvezőbben találhatod meg.

Más:

[link]

(#228771) sebgutkopf válasza -=RelakS=- (#228701) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ideje lenne megtanulni fékezni :D
Lassításra az első fék való, a hátsóval a bringát pakoljuk. Pont az első betétnek kéne jobban kopnia, max egyformán, ha félősebb vagy. Ha ennyire hátul fékezel kicsit erőltetheted azzal is az első használatát, hogy az első fékkar fogáspontját (vagy fékkart) kijjebb teszed a hátsótól így azonos húzásra jobban elől lesz a fék balanszod.

(#228772) -=RelakS=- válasza sebgutkopf (#228771) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Most, hogy megcseréltem a fékeket, a hátsó nem fog annyira, korábban az első volt gyenge. Szerintem "be van köpve" valamivel a fékpofa, nem súrlódott annyira, azaz nem is kopott annyira.
Megjegyzem, hogy a távtartót a bringabolt fejjel lefelé szerelte fel eleinte, így az első fékpofák kétharmadába sikerült is egy szép vájatot marni :)
A héten megjönnek az új pofák, megnézem, hogy majd azokkal mit alkotnak a fékek.

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy ha még megyek 20-40 km-t ezzel a fékpofával, akkor lesz-e látható kopás rajta, mert most bizony belekapaszkodok rendesen a hátsóba, hadd szokják a pofák :D Az említett rosszul beszerelésből még egy vékony karcnak látszó nyom van rajtuk, kíváncsi vagyok, el tudom-e tüntetni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228773) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

SKS VELO FLEXX 65 típusú sárvédőt használok. Ugye az ilyen gyorsan leszedhető, gumival rögzül a vázra. Véleményetek szerint, ez a gumi mennyire karcolja meg a vázat? Illene a kerékpárra rakni valami vázvédő matricát? Vagy tök felesleges?

Illetve, ha már erről a vázvédőről van szó.. [kép] - ide illene rakni valami vázvédő matricát, hogy ne csessze le a festéket a vázról? Vagy ezek a vázvédő matricák mennyire jók?

Valakinek tapasztalat, vélemény?

:R

[ Szerkesztve ]

(#228774) Hasaggymeg válasza flash- (#228764) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem annyira releváns, hisz akár én is, aki ugyebár nem az extrém sokat bringázok közé tartozok, évente többet megyek 5e-nél amiből sokat terepen, ahol teljesen más a fékek terhelése...mint pl. hosszú percekig csak fékezés. Síkon nem lehet elégetni a tárcsát, felfényesíteni a betétet, vagy ne adj isten, felfőzni a fékfolyadékot. Már itt a nyamvadt pár 100 méter magas fóti Somlyón is mikor buktam egyet ráégett a tárcsa a hozzáérő alkaromra, úgy felforrósodott. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228775) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#228774) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért ott a "Meredek utca" neve nem azért az, ami, mert viccesnek találták ;]
Nem is igazán értem hogy miért kellett a "Tekerj a munkába" napon átmenni rajta, miért nem kerültük ki.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228776) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#228768) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228777) Jester01 válasza FeRRaR1 (#228770) üzenetére


Jester01
veterán

Azt hittem ezt linkelted :DDD

Jester

(#228778) Hasaggymeg válasza Jester01 (#228777) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Magyarul símaszk, angolul balaclava. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228779) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#228761) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én tárcsából Shimano SMRT76-al megyek (ez már szendvics), gyárilag a Lector a 66-al jött ki ami még nem a szendvics, ezt 1ezer km környékén kukáztam is, mert állandóan elhajlott.
Betétből elöl csakis fémes G04S, hátul is ez, ill. néha hátul gyantás G03A-t kapott, de az sose bírt 2 hónapnál többet.

(#228780) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#228779) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó az a szendvics? Olvastam ezt-azt róla. 🤔... mondjuk ahogy én kenem-vágom biztos nem olvad ki a "margarin" a 2 tárcsa közül. 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228781) flash- válasza Hasaggymeg (#228774) üzenetére


flash-
veterán

Hát nekem még a gyantás betét a brm395 ös fékszettel ment azonnal gallyra ahogy valahogy Máriaremetére tévedtem(csergezán pál kilátóból akartam menni solymárra hát kicsit eltévedtem :DDD ) és a II.ker. Tamara utcán lefele folyamatos fékkel mentem(az a táltos utcai veszedelem -azt hiszem az a legmeredekebb utca- na ez meg a melletti utca ( hát jól beletrafáltam,de akkor nagyon az elején voltam a kerékpározásnak, hát jó kis tanulópénz volt) de aztán mivel nagy hideg hegyről lefele is végig fékkel kellett menni és kevés volt ezután jött a teljes fékcsere,azóta is voltak nagy lejtők végig fékezve és nem volt gond ezzel a szettel már.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#228782) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#228780) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szerintem már sok olyan dolgot beujítottál amitől korábban ódzkodtál:
- műanyag váz,
- tyúkbeles gumi,
- SPD pedál.

Ehhez képest a szendvics tárcsa szerintem már semmiség. Egyébként fasza dolog az icetech, felesleges félni tőle. Világkupákon tolják ilyen fékekkel és ott egy verseny/betét szinten nyomják. Bírni fogja alattad is :)

(#228783) bardi válasza sebgutkopf (#228771) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha lejtőn csak a tempód szeretnéd kontrollálni, nem pont a hátsó féket kéne használni? Így amikor tényleg lassítani kell, nincs az első túlmelegedve, a hátsóval meg ugyan úgy lehet rakni a kereket, ha az kell.

'92 Honda VFR 750

(#228784) Maximum1


Maximum1
őstag

Tubeless jav.készlet a dekában, nem tudom volt e már.
Ehhez van ragasztó is, ez a ritkább ha jól tudom.
Vettem egyet, legyen alapon…

(#228785) szabolcs.sz válasza zsamiatt (#228489) üzenetére


szabolcs.sz
tag

BL03: nekem bevált, tudja, amit mondanak róla. Brutál fénye van. nappali villogónak nem az igazi, nem vakuszerűen, hanem lassú négyszögjelben villog, vagy gagyi sos. ár/értékben nagyon jó vétel.

(#228786) Hasaggymeg válasza flash- (#228781) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sokat fékezel, a NHH-ról lefele valami 40km/h átlag a KOM, így esélyed sincs. ;]

Csokicsibesz...az RT76 ~egyel van fentebb a 64-nél de jóval drágább, nekem meg az elsővel még nem volt bajom. :F... ha mégis lesz nem fogok habozni lecserélni, ahogy mondod, ez már nem minősül számottevő változásnak. 🤭
Más... betekertem nejem kormányát (szép fehér... volt 2 hétig :W) ocsó tízpróbás fehérrel, ha már folyton cserélni kell és #csakafid... vagyis fehér, legalább legyen olcsó. 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228787) Dark Archon válasza Gaben92 (#228767) üzenetére


Dark Archon
addikt

Próbáltam, bemérték a szememet, de akkora íve van, hogy nem tudnak hozzá lencsét adni :(

-=RelakS=-: most a normál szemüvegemet használom, de ősszel-télen bizony elég szeles, lefagy a szemgolyóm. Azért keresek valami sportszemüveget betéttel, amit lehet dioptriára csiszoltatni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#228788) -=RelakS=- válasza Dark Archon (#228787) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sajnos a betétes egyetlen előnye, hogy olcsóbb, mint a csiszolt üveges.
Nekem a betétbe folyton beleér a szempillám, ezért nem tudom teljesen a fejembe nyomni. Mondták, hogy csökkenti a látóteret is az apró betét, viszont ez bringázás közben észrevehetetlen.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228789) nrg.960


nrg.960
tag

Sziasztok!

Barátomnak szeretnénk egy gravelt építeni. 168-170cm körüli a srác, 29er-ből 17”-t hajt a képen látható beállításokkal.
Mekkora méretű vázat vadásszunk? Jobban szeret egyenesebb háttal ülni.



Nem vagyok a szavak embere..

(#228790) andrisbandi


andrisbandi
őstag

HOLMENKOL PERFORMANCE LUBE
- Ez volt a legjobb láncolaj amivel találkoztam, nagyon bevált.
Csendes, sokáig bírja, de azért ezt is takarítani kell... panelben nem ideális.

Soudal Dry wax
- Nem tudja az olaj teljesítményét, de jó cucc.
A lényeg, h szinte nem is kell takarítani.
Nálam nagyon fogyott, ezért gondoltam váltok másikra, ami elvileg jobb lesz.

Az átállásra egyszerű tervet szőttem; atómosó... nem jött össze, már nem forró a víz, nem hozta le a láncról a waxmaradékokat.
Pedig nemolyan régen próbáltam, akkor még tűzforró volt és szépen lehozta...

Marad a sk forróvizes kezelés, ahogy a waxos bácsi mutatta.
Szűrőben leöntve.
Tényleg jól lehozta mindkét oldaláról.
Tiszta ronggyal azért jöttek még le nagyobb koszok. Forró vízbe áztattam, de az nem segített.

- Kíváncsiságból nyomtam egy "fölösleges" tisztító kört.
A forróvizes zuhany + rongy elég normál esetben.
Mivel másik bicóra másik láncot amúgy is zsírtalanítottam waxoláshoz, elötte ezt áztattam be foltbenzinbe egy éjszakára. Átlátszóból kicsit zavaros lett, hozott le (vagy belülről inkább) waxot, koszt. Áttörölve már majdem tiszta volt. Denszeszben pár órát fürdettem, szemre tisztának tűnt, paptörlővel is szinte tökéletes, megtisztultnak bélyegeztem.

Következőre, ha esetleg újra forróvizesszűrőzném, arra találnék ki valamit, h a görgők felől is kapja a vízsugarat, hátha jobban kitisztulna.
Mert az oldallapokról szépen látszik ahogy leolvad a waxmaradék.
De nem tervezem, most is csak a waxváltás miatt szórakoztam vele. A szárazon lekefélés, ami pár perc kb, tökéletesen elég volt nekem.

Sor, váltó görgők, lánctányér szintén letisztítva. Nedves popsitörlőkendővel, majd alkoholos ronggyal.

Száradás után Smoove Lube-al két körben alaposan csöpizve, megjáratva. Éjszaka száradhat.
Adok ennek is pár hónapot, remélem kevesebb kell majd belőle.
Kisicsit bele is kell jönnöm, majd próbálom csak a csapokra, és kevesebbet adagolva beosztani.

Bele ültettétek a bogarat a fülembe :DDD így tél elött inkább szétszedtem a hátsó agyat, hiába új.... tünetmentes volt, szétszedve is tökéletes. Kicseréltem a kenést. Így azért nyugodtabb leszek, ha esetleg saraznék.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228791) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ha már bandázs és marcsa, nem tudom írtam-e, de most nem volt kedvem kiadni egy ESI Chunky-ért 18 eurót, gondoltam teszek egy próbát valamelyik olcsó szivaccsal, amelyikről jók a vélemények. Végül ilyen RFR-t vettem, csak asszem bikeinnről és meglepően jó, szerintem marad. Persze nem ESI Chunky szintű, de kb annyira puha, mint a vékonyabb ESI Racers Edge, szerintem jobb, mint a bilincses Sram. Szal akinek elege van már a kemény gumi marcsákból és olcsón akar egy kis csillapítást, annak ajánlom. Haverom meg ilyen ODI másolatból használja a másodikat, ez b*romira jó, talán az ESI Chunkynál is puhább, viszont szigorúan kesztyűvel érdemes használni, mert fényes a felülete és kesztyű nélkül csúszik :U . Következőben én is ilyent veszek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#228792) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#228788) üzenetére


andrisbandi
őstag

beleér a szempillám
- Ezt én egyszerűen orvosoltam ollóval :D
De végül nem lett kedvenc a szemcsi így sem...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228793) chubby2o6 válasza andrisbandi (#228790) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ez a waxos bácsi nyírta ki a szomszédja kutyáját, kapott érte 18 hónap börit, felfüggesztve.

(#228794) zsamiatt válasza szabolcs.sz (#228785) üzenetére


zsamiatt
őstag

Koszi, uton van mar. Remelem tenyleg jo lesz. Most meg a sisakra keresek valamit.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#228795) Fall-N válasza gulupeti (#228732) üzenetére


Fall-N
veterán

Facebook csoportokban dicsérik.

(#228796) zsolti72837 válasza andrisbandi (#228759) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ez tényleg jó szemüvegeseknek? :Y

#228762Hasaggymeg: Hasonlót próbáltál, mint ami a képen van?

#228738FeRRaR1: Köszönöm az infót! :B :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#228797) Ringman válasza nrg.960 (#228789) üzenetére


Ringman
nagyúr

gravel + egyenes hát, akkor pontosítsunk, hogy mit is értünk gravel alatt. :)

a felhasználás módját, azaz egy mindenest, aszfalt+ földút + könnyű terep vegyesen?
vagy hogy egy kb. endurance geometriájú bicikli, csak nagyobb külsőt is fogad, azaz koskormány is kell?

egyenes hát = nagy stack:reach arány, kb. 1,55 fölöttit kellene nézni, ez pont alacsonyabb magasságnál lehet problémás, felül lehet lőni a vázméretet, hogy az arány jobb legyen, de akkor meg kompenzációként rövidebb stucni kell, ez meg a kormányozhatóságot befolyásolja.

(#228798) andrisbandi válasza zsolti72837 (#228796) üzenetére


andrisbandi
őstag

orrlyukas balaklava
- Már azt modják mégsem sokkal jobb szemüveghez... ezzel is párásodik azért.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228799) nrg.960 válasza Ringman (#228797) üzenetére


nrg.960
tag

“Egyenesebb” hát inkább, mindenes bringa lenne a cél, túrázós, koskormányos aszfaltról letérős bringa.
Az elképzelés kb egy Merida Silex-hez hasonló geo, 622x40-42 külsővel. De majd a váz adja magát. Acéllal szemezget.. nem igazán könnyíti meg a dolgom :DDD

Csak a méret a kérdéses, sajnos próbálni meg nem tud, nekem meg viszonyításom nincs a 170cm magassághoz.

Nem vagyok a szavak embere..

(#228800) zsolti72837 válasza andrisbandi (#228798) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ha párásodik akkor sajnos ugyanúgy szenvedés ez is. :(

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.