Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#229901) Hasaggymeg válasza jjeahh (#229900) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

... vagy mindenki más hamisat vásárolt. :D Viccet félretéve, azonnal kukáznám ha gondom lenne vele, de... nincs. Vagyis eddig nem volt.
Aktuális tartalékok sorrendben lentről 1pár kopott G03S (vésztartaléknak :DDD, eddig legtöbbször ilyet koptattam el), 1 pár új G03 S, 2 pár új G05 RX, és 1 pár Force (csak ilyen volt az Alza-nál mikor érvényesítettem jóváírásom :D).Valamennyi műgyantás... ja, és nejemébe [link] is ilyen jár.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229902) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#229901) üzenetére


andrisbandi
őstag

Régebben ajánlották itt, h érdemes néha izomból nagyokat lassítani, úgy tudja a tárcsa lekapirgálni/frissíteni a fékbetétet.

Lehet a betétspórolós használat miatt elégedetlenkednek?

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229903) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#229902) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

jjeahh kolléga bár könnyű (vaságyastúl hatvan :D) ott azért nehezebb megállítani egy bringát mint kishazánkban, sőt, meglehet pont a nálunk ismeretlenül hosszú lejtőzések (20-30 perc folyamatosan) amik hazavágják. 🤔... bár itt is volt aki panaszkodott. :F Aztán lehet csak meg kellene tanulni fékezni. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229904) jjeahh válasza Hasaggymeg (#229901) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet a G03S-t másik gyártósoron gyártják.

#229902 andrisbandi: felénk nincs olyan kör, amikor nem kell izomból lassítani :D

#229903 Hasaggymeg: nehéz bringával együtt, felöltözve, napszemüvegben 68kg :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229905) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Én is B03S-t vettem a Shimano tárcsákhoz. A gyári trp tárcsák mehettek fémes betétekkel is, a Shimano meg csak gyantàssal. Szóval a lényeg, hogy nekem így a kettő együtt egész jó, bár ugye nekem az országútin trp spyre mechanikus fék van, montin biztosan sokkal jobban kijön ha gyengén muzsikál :)

(#229906) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Én próbálom megszokni ezt a görgözést de tényleg, és volt hogy azt hittem már kialakult egy kapcsolat köztünk. De nem... Még mindig hányok tőle

(#229907) Hasaggymeg válasza jjeahh (#229904) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, hogy az bé, nem gé?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229908) Ringman válasza szimpláncsak (#229905) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem dettó spyre-c, b03s+shimano sm-rt54 tárcsák.

(#229909) Sleek válasza stickermajom (#229891) üzenetére


Sleek
senior tag

:DD :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#229910) MPowerPH válasza Kiskopika (#229906) üzenetére


MPowerPH
félisten

Probaltam par hete ezt a gorgozest, mert nem ulhettem meg bringara, de hianyzott a tekeres. Ismerosomnel 10 percig birtam. Szerintem kell hozza kis perverzitas es elhivatottsag. Nekem sem megy. Inkabb szenvedek. Most kb. 20km -et birok bringan, terepen, utana mar nehezen tartom meg magam.
Az biztos elony, hogy gorgon nincs razkodas, nem valtozik a szint, nem ut fel 1-1 nagyobb ko, es nem csuszik meg a bringa sem.

Az oszi erdot viszont ki nem hagynam, szoval igaz csak ovatosan, puha gumival, puha teleszkoppal, de elkezdtem vegre tekerni. :)

Don't Tread On Me

(#229911) RexpecT


RexpecT
addikt

Megvan a nagyszervíz a telón. Itt egy kép a fullosan szétszerelt a Rebáról, ha valaki kíváncsi lenne rá: [kép]
Kapott egy új monoblokkot is a gép, a régi már nem volt az igazi(élt kb. 4e km-t), illetve kapott a gyári 34-es lánctányér helyett egy Garbaruk 32 fogas tányért. A szabadonfutóban is ki lettek cserélve a csapágyak.
Itthon pedig lecseréltem a gyári tubeless szalagot a Ztto kék szalagjára, egyelőre jónak néz ki.

(#229912) jjeahh válasza MPowerPH (#229910) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rendesen visszaestél ezek szerint. Görgőn én is agyaltam, de végül lemondtam róla, már van minden évszakra ruházatom és kint azért nagyobb élmény, főleg terepen.

Én is ma mentem egy rövid kört egy hónap kihagyás után, annyira durván nem estem vissza azért, azt hittem rosszabb lesz. Persze a KOM-ok, PR-ek nem jönnek, de nem szenvedek 20%-os emelkedőn sem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229913) fulton


fulton
addikt

Hogy lehet a Garmin 530 computer órában hol lehet a pontos időt beállítani? nekem egy órával többet ít mint a valós.

(#229914) Ringman válasza MPowerPH (#229910) üzenetére


Ringman
nagyúr

ne keseredj el, idővel jobb lesz az!

(#229915) andrisbandi válasza fulton (#229913) üzenetére


andrisbandi
őstag

GPS csatlakozáskor szinkronizál lokációra.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229916) MPowerPH válasza jjeahh (#229912) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem azzal van a baj, hogy a labam birja e. Hanem a kormanyt fogni nem kellemes tobb oran keresztul. A razkodas, lefele ahogy feszitem, folfele, hogy neha huzgalom meg faj, ha rosszul mozdulok.

Don't Tread On Me

(#229917) jjeahh válasza MPowerPH (#229916) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor csak óvatosan :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229918) 6030D


6030D
Ármester

Mai tekerés élménye: amikor a 13 éves kissrác felfelé úgy megy, mint te, a 10 éves öccse meg majdnem úgy... az anyukájukra sem kellett sokat várni. Ez van, ha apu több szakágban korosztályos bajnok, meg vb-n indul. :)
Jó kis kezdeményezés, kb 16-18 montis indult el Királyrétről, családias tempó, egymást bevárós. Előre meghirdetett tekerések. Akit érdekel go to Strava Danube Bend Cyling club. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#229919) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#229916) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mit is csináltak válladdal pontosan?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229920) fulton válasza andrisbandi (#229915) üzenetére


fulton
addikt

Megjavult útközben. Azthittem telorol lövi be. Köszi az infot.

(#229921) rin33


rin33
senior tag

Ilyet használ valaki? Ha tényleg olyan szúrás álló anyagból van ahogy írják, akkor megéri.
Ez nálam nagyon bevált, amióta használom 1-2 évente van 1 defekt. Az öreg külső gumim már tele van apró kaviccsal, szálkával, tüskével, lyukakkal, de így is nagyon ritka a defekt (8 bar, oúti)

(#229922) Fall-N


Fall-N
veterán

Elkezdtem ma szerelni 17-től, majdnem kész is lettem. A láncot kell még beszabni és feltenni, meg a mecha tárcsafékeket beállítani. A bowdenház vágáshoz meg kitaláltam szerszám híján egy jó trükköt. Egy 15 centis tetőléc darabra felszigszalagoztam a bowdenházat két helyen, majd sarokcsiszolóval fém koronggal elvágtam. Szép egyenes lett a vágás, nem égett meg a ház sem, így tökéletes lett. Csiszolni sem kellett, olyan szépen egy síkba lettek a hosszanti szálak a külső réteggel. A bowdent viszont szívás volt oldalcsípővel elvágni, de ez van.

A másik szopás a gumi felrakásása volt a Bontrager felnire, de ott is volt egyedi módszerem van. Az utolsó 5-6 centis köríven ahogy feszül a külső rá kell lépni és oldara kifordítani a kereket. Egy másodperc alatt a helyére ugrik. ;]

A telónál agyaltam, hogy hogyan vezessem el a bowdent, majd rakok fel képet milyen lett. Így kevesebb iv lett benne, mitha a teleszkóp alsó részén fűztem volna át. Viszont a V-fék tüskéket ki kell valahogy szednem, mert jól be vannak gyógyulva. Az egyik a telezskópból kijött a fék tartó csavarral együtt. A másik b.szott sem. A vázból meg sem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

(#229923) Hasaggymeg válasza Fall-N (#229922) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Flexxel kellett volna a sodronyt is. 🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229924) Fall-N válasza Hasaggymeg (#229923) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, de a biciklin bekötve már nem akartam a flexxel vágni. :D Később be akarok szerezni egy bowdenvágót is, csak ebben a hónapban kicsit többet költöttem.

(#229925) fulton


fulton
addikt

Hogy is van az elmélet? A max psi 95 bar, akkor nem éri meg a 95 fujni mert elpattog es nem lesz jó a gördülési ellenállasa?

[ Szerkesztve ]

(#229926) fulton válasza fulton (#229925) üzenetére


fulton
addikt

Jóra érteni :D nem bar psi

(#229927) Hasaggymeg válasza fulton (#229926) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ, ha 120.000 grammot nyomsz, vagyis a kerékpár tűréshatárán mozogsz muszáj a max közelébe fújd ne üsd fel egy padkán, de 40 kilósan igazán semmi értelme, szinte fele is elég.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229928) sebgutkopf válasza andrisbandi (#229797) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sram-ot nem kell barkácsolni, főleg beütni (benyomni) nem. Ott menetes a tű, amit egy a fékhez járó T10-es kulccsal kell becsavarni minden erőszak és erőlködés nélkül a fékvezetékbe, nincs szükség célszerszámra. A dot olajat max a fecskenőben látni. :)
Otthoni szerelhetőségben, elérhető service kit-ekben és annak támogatásában példás a márka hozzáállása.

(#229929) andrisbandi válasza sebgutkopf (#229928) üzenetére


andrisbandi
őstag

Hasznos informálás ez a menetes dolog, köszi! Következőre kipróbálom.

Panellakásban nem egy banális dolog az olajoskodás.
Új féknél feltöltött cső szabása, vázban áthúzás, volt már fékcső csere, kétszer teljes feltöltés, párszor légtelenítés.

Ha kell megoldom, de pl ha úgyis megy a bringa szervízbe, akkor egyszerűbb velük megcsináltatni az olajcserét, főleg dot-nál.

Kíváncsi leszek vissza e veszik a használt dot-ot itt nálunk, ahol vettem. Olaj szakbolt.
Saját flakonjában, hibátlan. Vagy mehetek a benzinkútra hátha ott segítenek...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229930) szuszinho válasza FeRRaR1 (#229886) üzenetére


szuszinho
őstag

Állat :C Hány kilométereként hullhat ki alóla általában egy bringa :DDD

Más:
Kész lett a montim v2.0-ja (760-as kormány, 50-es stucni, új tárcsa+betét elől, "új" másik SID). Mivel hetek óta kezelésekre járok (gyógytorna, manuálterápia), most hétvégén próbáltam csak ki egy családias rendezvényen. Visszafelé nem bírtam ki, és ott hagytam őket, hogy egy kicsit az erdőben "csapassam" lefelé. Nagyon bejön eddig a szélesebb kormány, rövidebb stucni.
Viszont, olyan gépeket láttam... Egyik kedvencem egy ősi Csepel, ahol az első agyon egy alu táblába volt gravírozva az illető neve, címe :DDD Évtizedek óta nem láttam ilyet.

(#229931) Cheif válasza szuszinho (#229930) üzenetére


Cheif
tag

A fogát már otthagyta valahol :D

(#229932) smc válasza Cheif (#229931) üzenetére


smc
addikt

Amiket leművel néha csoda hogy csak egyet. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#229933) fulton válasza Hasaggymeg (#229927) üzenetére


fulton
addikt

Hát akkor 80 kilán mehet a 6 bar es folotte.
---
Olvastam itt a fórumon hogy valaki próbálta a nem tudom milyen márkás országutit es hogy meglepődőtt milyen lazán tudja adni a 40 km/h sebességet. De miert? Oké gondolom az egesz rendszer együtt adja , a kerék felni váz stb..de mégis, Ennyit számítana a gumi? (Pl egy GP5000 28mm al mennyit nyernék vajon? Valakinek saját tapasztalat csere után?)

Vagy ennyit azámít a váz geo? Mi ami miatt az a bringa jóval könnyebben szeli a sebességet. Néztem youtun is tesztet, ahol azt vizsgálták mennyit számít a aero testhelyzet de még anélkül is jóval gyorsabb.
Síkon a váz sulya talán kevésbé játszik.
Tegnap tekertem szél is volt de szenvedés alig bírtam menni 20 al..széllel szemben

[ Szerkesztve ]

(#229934) Ringman válasza fulton (#229933) üzenetére


Ringman
nagyúr

széllel szemben mindenhogy rossz :)

még gravel gumikkal is ki tudom tekerni rossz kondival a 38-40 km/h-t rövid időre (1-2 km), de ott max pulzus közelében kell nyomni. vsz. top outi külsővel 15-25W-ot még lehetne veszteségből

nekem agyváltós trekking -> gravel kb. 4-5 km/h-s sebességnövekedést hozott, de ebben benne van 6-7 kg leadott biciklisúly meg az agyváltó nagyobb vesztesége is.

(#229935) Gaben92


Gaben92
őstag

Shimano mennyire konzisztens cipő méretezésnél? MW701-et vennék de helyben nem tudom próbálni sehol. A DC Tonik amit hordok már 10 éve (nem ugyanazt a darabot, csak modellt :D) 43-as, a Shimano GR501-em viszont 44-es. Na erre jön még rá, hogy téli cipőből sok helyen azt olvastam, hogy nagyobbat érdemes venni.

Mellesleg a Shimano oboázzon le egy taliga aprómajmot, hogy ki van spórolva a gumi cuccos a dobozból. :((( Régen úgy rémlik ez még jött az MTB cipőkkel...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#229936) Fall-N


Fall-N
veterán

Ma majdnem kész lettem a szereléssel. Szabom be a láncot erre látom, hogy a Tourney hátsó váltó megadta magát, kifelé van hajolva a váltókanala. Le is szereltem és vettem egy Altus M310-et (7/8s). Még holnap be kell állítani, egyelőre megyek munkába, addig nem váltok. :D

(#229937) szimpláncsak válasza Gaben92 (#229935) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nekem utcai cipők 43-ok, a Shimano xc1-es cipőm meg 44-es. Azt hiszem 27.8cm a belső talphossza a 44-esnek. :)

(#229938) Ringman válasza szimpláncsak (#229937) üzenetére


Ringman
nagyúr

a belső talphossz sajnos sok esetben félrevezető, már vagy 8 cipőt küldtem vissza, mert valahol nem oké.
pedig a 26 cm-es lábhosszhoz a 91 mm-es szélesség nem számít elvileg szélesnek :U
csak a lábujjformám nem kompatibilis a cipőgeometriákkal, pl:
[link]

(#229939) fulton válasza Ringman (#229934) üzenetére


fulton
addikt

Tehat a gp5000 re valtás? Miről mentél mire(hány mm ről hanyasra) és átlagban hozta azt a sebesség növekedést?

[ Szerkesztve ]

(#229940) balintbaba válasza fulton (#229933) üzenetére


balintbaba
tag

Lehet Fetter Erik is itt van a fórumon, neki lehet könnyű ez a sebesség. :DDD Szerintem még időfutam kerékpárral is átlag feletti kondi kell a 40-es tempóhoz síkon. :U

(#229941) fulton válasza Ringman (#229934) üzenetére


fulton
addikt

Bezzeg ha megfordultam szélcsend :DDD de h ez allandóan szemből tolja..
Hát Te nagyon kened, én a 35 36 ot tekerem ki síkon 150 feletti pulze val kb.
Tegnap rezgett a léc mert rám esteledett addig császkaltam messzi, 11-12 fok (indulasnal 17 18) 4 óra biciklin , azért éreztem. A nadrag magaban továbbra is oké, de a kesztyűt megbantam nem vittem. A felső is erösen határeset volt már így 4 ik óra után. Erősen gondolkodtam h vonatra ülök (de csak haza tekertem). Kompenzáltam a nagyobb tempvóval pluzussal.

[ Szerkesztve ]

(#229942) XenHai


XenHai
senior tag

Sziasztok

Tektro m275 fékhez jó lehet a B05S elvileg kompatibilis az m280 al és ahhoz jó a Tektro E10.11 is ami biztosan jó az m275-be .
Ha egy árban vannak kb akkor érdemes a B05S venni?

Üdv
X

(#229943) jjeahh válasza Gaben92 (#229935) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van amelyik szériához adják a gumi izét, MT-hez biztos, az SH-MT700-asomban is benne volt. Anno a helyi boltban több tucat Shimanot felpróbáltam, általában egy számmal nagyobb kellett, de volt egy olyan régebbi modell is, amiből a két számmal nagyobb is kicsi volt. Szal ha tippelnem kellene, 1 számmal nagyobb valszeg jó lesz, akár picit vastagabb zoknival is. Giro cipőkre szintén igaz ez, más márkával nincs, vagy kevés a tapasztalatom, ezért nem is merek mást rendelni :D . Webshopokban átnézheted a vásárlói visszajelzéseket, ott le szokták írni, ha a mérettel gond van. Wiggle és CRC vélemények között vannak páran, akik azt írják, hogy nem elég vízálló és bike24-en egy user arra panaszkodik, hogy 0 fok körül thermolite zoknival is lefagyott a lába az orrán lévő lyukaknak "hála". Hirtelen ennyi rossz véleményt találtam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229944) Ringman válasza fulton (#229941) üzenetére


Ringman
nagyúr

ősszel kesztyűt mindig kell magaddal vinni (max túl vékony v túl vastag lesz), nekem van 3 kesztyűm már különböző hőfokokra. (+alákesztyű)

Miről mentél mire(hány mm ről hanyasra) és átlagban hozta azt a sebesség növekedést?

37 mm-esről 40-esre :DDD
nem annyira az átmérő számít, hanem maga a gumi, most ez van rajta: tufo speedero
előtte meg egy schwalbe marathon 365 gt volt - 37-622 méretben, ez érezhetően lassabb volt.

erről:

erre:

(#229945) Hasaggymeg válasza balintbaba (#229940) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tipikus "Te vagy az Frúm?" eset, kitekeri a mugli a jó országútit ötvenig úgy, hogy majd megszakad aztán gyorsan levonja azt a következtetést, hogy a 40 már simán menne, miközben 50 kilométeren a 23 átlag sem igazán jönne össze. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229946) Ringman válasza Hasaggymeg (#229945) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát kb.
én is kitekerem a 40-et, aztán oxigénsátor :DDD

amúgy alacsony teljesítménynél a jobban guruló gumi sokat jelenthet.

(#229947) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#229945) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mondjuk az jó nagy mugli lehet :D A szombati 40km-em úgy lett 21,9-es átlag, hogy féltávtól kb totál elfogyott a lendületem, illetve amíg volt, addig sem a sebességre, hanem a kitartásra gyúrtam (nem baj, ha nem gyors, csak tapossam neki folyamatosan).
Fully-val.
Tannus Armorral nehezítve :D

Az viszont biztos, hogy kb minden km/h átlagért keményen meg kell küzdeni, mert hiába a szép 50-es csúcs, ha utána percekig azt sem tudja az ember, hogy melyik lába hol van :DDD

Ringman
40-nél oxigénsátor? Gondolom, akkor valami egyszeres hajtóműves géped van :) A rendes körömben van 1-2 rész, ahol összejön a 40, de ott már a 44/12-nél is fürgén jár az ember lába (3x9-es rendszer 26"-os kerékkel)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#229948) fulton válasza Ringman (#229944) üzenetére


fulton
addikt

Ennek még rosszabb mint a supreme-nek, nálam 5-6w bentebb van (hogy ez mennyit jelent az életben fogalmam nincs). Annyi hogy a GP5000 nél jobban tartok a defekttől, azért csak 70-100 km ekre tekerek és hát..sok féle dolgok vannak a kerékár utakon, stb stb...ez az oka hogy nem szántam rá magam, ha tudnám mennyit nyerek vele nyilván okosabb lennék. :)

(#229949) fulton válasza -=RelakS=- (#229947) üzenetére


fulton
addikt

ez így van. Szörnyű érzés tolod neki tolod, és a q szél úgy tol pofán hogy ha ránézel az órára leszédülsz "17 km/h" :D Amilyen idők vannak, elgondolkoztam, beruházok most dzseki ruha eceterá, de ilyen szeles időben nem valami frankó menni :D ha ilyen idők lesznek márpedig tegnap gondoltam először erre hogy..azért erre készülni kell

[ Szerkesztve ]

(#229950) Ringman válasza -=RelakS=- (#229947) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó, kicsit túloztam :)
errefelé nincs gyak. szintkülönbség, ez a sík terep.
nálam 38/11 a legnagyobb áttét (1x10, 50/34-es hajtást cseréltem), ott 100 körüli fordulat kell (de inkább fölötte)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.