Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219201) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#219194) üzenetére


MPowerPH
félisten

Anyanak keresek egy suhanot, nem tul dragan, de nem lenne baj, ha nem egy rakas csavar, es az sem, ha nem tul regi.

jjeahh: A valtofulre jó, hogy felhivtad a figyelmet. :R Eszembe sem jutott. Egyebkent valszeg 1x12 -re upgradelnem neki, vagy Deore/SLX, vagy GX -re.

Ez van a leirasban:

Cube Reaction GTC Pro 29 S-s méretű karbon monti
Karbon váz, Rock Shox Recon Silver telóval, kormányról lockout
Shimano Deore XT, FC-M8000, 2x11-es váltószett
Shimano Deore XT, FC-M8000, 36x26T, 175 mm hajtómű
Shimano Deore fékek
SUNringlé STR kerékszett

380k -ert hirdeti.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#219202) Ringman válasza MPowerPH (#219201) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt minek 1x12-re lecserélni?

(#219203) MPowerPH válasza Ringman (#219202) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fene tudja, nem en fogom tekerni, felesegem meg lehet megszenvedi a folfeleket 1x11 -el. Az 51-52 -es tanyer miatt irom.

Don't Tread On Me

(#219204) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az SM-SH56-hoz ez minek? [kép] Ez valami adapter lehet más fajta cipőhöz? Vagy csak távtartó funkciót tölt be ha felteszem?

Semmi, megvan. Ez olyan cipőkhöz van, amikben nincs benne alapból a 2x2 lyuk, csak két hosszanti kivágás van. Azokba kell belülről beletenni, a talpbetét alá. [kép]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#219205) zsocy válasza MPowerPH (#219203) üzenetére


zsocy
őstag

De ez 2x11, leírásban is, képen is az van. Szerintem ezzel nem fog szenvedni senki, ez egy faja bringa.

.LnB, az a cipőbe kell, ha neked nem volt benne. De volt, mert most is használod a másik stoplival. Tedd félre későbbre ha kellene majd másik cipőhöz, egyébként nincs rá most szükség.

[ Szerkesztve ]

(#219206) jjeahh válasza MPowerPH (#219203) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Haverom ilyent váltott le szintén direct mountos Cube bringán M5100-as Deore-re, ahhoz talált standard mount fület és a hajtókart, váltókart meg tudta tartani, csak a fogaskoszorút, váltót, lánctányért cserélte ki. 11-51 az 5100-as kazetta és elöl 32T van neki, szal kb. bárhol kimegy vele és egyáltalán nem volt visszalépés a régebbi XT után. Előnye még, hogy nem kellett hátsó agyat cserélni, mert az 5100-as koszorú HG kompatibilis.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#219207) Csokicsibesz válasza MPowerPH (#219203) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Van 1x11-ben is 11-50-es sor, meg 11-51-es is.
Az 1x12-nél valahol középen van +1 fokozat, meg a legkisebb lánckerék 10-es, nem 11-es.

/Szerintem ez a különbség, még a legtöbb amatőr versenyzőnél se jön ki./

(#219208) Hasaggymeg válasza Ringman (#219202) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1, ez így jó ahogy van egy feleségnek, őt pont nem fogja érdekelni, hogy ma 1x akármennyi váltás a divat, a + ~500 grammot pedig meg sem fogja érezni... :U ...a több sebesség miatti többletkarbantartás (első pöcögtető, váltó, bowden, hajtómű) meg amúgy is a férj dolga. ;]
A színe viszont rendben legyen, me ha ecce nemteccik akko baxhatod! 😆

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#219209) sebgutkopf válasza Major Lion (#219065) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha én nem hagyom el a fidlock kulacsot, akkor szerintem ne aggódjatok: [link]
És ettől csak durvább helyeken megyek.

(#219210) MPowerPH válasza Csokicsibesz (#219207) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor faja, nem kell az 1x12, igy mondjuk nem problema.

En ahogy az elso valto hive voltam, most mar ugy vagyok vele, folosleges. Annyira szepen lefedi a teljes tartomanyt a hatso sor, hogy csak plusz hibaforras es folos pocogteto meg a bowden sem hianyzik. Foleg egy nonek.... Igy csak le meg fel kell valtani ugyan azzal a karral.

Szoval az elso valtot mindenkeppen ledobnam rola, es beraknek neki egy 32 -es fogaskereket.

Feknek van meg 1db MT8 -as szettem a fiokban, azt raknam ra.

Hasaggymeg: Nekem a szinre lehurrogott. Annyit mondott, hogy ne rugozzon hatul, legyen konnyen tekerheto, es konnyu legyen, mint a regi bringam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#219211) MPowerPH válasza Csokicsibesz (#219207) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor erre nekem csak egy masik sort kellene raknom, meg elorol lekapni a valtot es a hajtomure ratenni egy 32 -es fogaskereket?

A valto a kitudna szolgalni a 11-51 -es tartomanyt?

Don't Tread On Me

(#219212) Toobee válasza sebgutkopf (#219209) üzenetére


Toobee
veterán

Az enyém is jól bírja, ráadásul ebből simán elfér a 810 ml-es még az S-es vázban is.
Az NX viszont nem annyira. Adtam is fel egy ticketet rá, meg az UDH-ra is, hogy javasoljanak valamit a fellazulásra. Egyébként nem csoda, hogy törnek, mint a ropi. Milyen fos ez, ami 552 km után így kotyog :((( És ez alatt még ott az SX.
Itt most minden meg van húzva, az előírt nyomatékra és így kotyog.

Ma szépet mentett a bukó. Van ez a szegmens (Rácz lejtő), ahol javítgatom az időmet, cél a top3. Egyébként még mindig nem frissült és N/A-t látom a saját PR-omnál, pedig fent van Straván az a tevékenységem, mikor 7. időt futottam. Na mind1. Szóval olyan szakaszon van, ahol fék nélkül jössz, de egy kanyarkivezető után jön ez az egyenes, tehát nem látod. Alacsonyak előnyben, nekem sikerült érintőre venni. Köszi sisak! Bár most jöhetnek a sisakellenes károgók, ha nincs fent, pont átférek alatta :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#219213) Ringman válasza MPowerPH (#219211) üzenetére


Ringman
nagyúr

hivatalosan:
long cage 46T
medium cage: 46T :F

a 32÷46 sem kevés amúgy.

(#219214) 6030D válasza Toobee (#219212) üzenetére


6030D
Ármester

A 7. idő szép eredmény ahhoz képest, hogy még fotózni is megálltál. :K

;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#219215) sebgutkopf válasza Toobee (#219212) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sisak párti vagyok! :)
SX és NX váltónál már többeknél láttam oldal irányú holtjátékot, kotyogást. GX-nél ilyen bajom sosem volt, eddig a 3. bringán nyúzok gx eagle-t, amik terep igénybevétel felől nézve nincsenek kímélve. A GX már teljes értékű eagle rendszer, az X01 váltó már csak a titán rugóban különbözik tőle.

(#219216) AIex


AIex
tag

Sziasztok !

Félig off topik,

Garázsban kicsit útban vannak a bringák,

Jelenleg a földön vannak, falhoz támasztva,

Szeretném őket felakasztani a falra, hogy takarításnál ne legyenek útban, illetve egymás felett talán kevesebb helyet is foglalnának,

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek rutinja, ezzel a tárolási módszerrel ? Függőlegesen, vagy vízszintesen lenne érdemes őket felakasztani ? Bringa boltokban sokszor látom, hogy a felni szalagnál fogva vannak felakasztva, de nem tudom, hosszú távon mennyire sínyli meg a felniszalag.

Illetve ha van bárkinek helytakarékos ötlete több kerékpár tárolására, azt is megköszönném. :R

(#219217) jjeahh válasza MPowerPH (#219211) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elvileg max 45T-t kezel, de én kipróbálnám 11-51T fogaskoszorúval mielőtt megveszem az 5100-as váltót. A láncvonalat is be kell állítsd pl. alátétekkel és ne felejtsd el a standard mount fület sem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#219218) Csokicsibesz válasza MPowerPH (#219211) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szerintem necces, hogy a váltó nem bírja-e vagy sem.
De próba szerencse. Én úgy vettem a Meridát gyárilag, hogy m7000-es SLX volt hozzá 11-50-es sorral. Ami papír szerint csak 46-as méretig működik, gyakorlatban mióta megvan gond nélkül viszi az 50-es lánkereket is :).

De van egy toldó goat link a neve ilyennel meg lehet toldani és akkor elviszi a nagyobb lánckereket is hátul.

Jah és akármilyen 32-es első fogaskerék nem elég :N. Mindenképpen narrow-wide kell. Plusz kell nézni, hogy miképpen vannak rögzítve. Mert eltérő rögzítések vannak, tehát a csavarok helye/ pozíciója a fogaskeréken nem minden típusnál egyezik. Típushoz illeszkedő fogaskerék kell.

(#219220) jjeahh válasza MPowerPH (#219211) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Emlékeztem hogy van ilyen videó, szal egy próbát megérhet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#219221) STC Speed


STC Speed
őstag

Hello,
Írnom kell ismét, nem tudok dönteni sorry :DD
29x2.00,2.10 külsőt szeretnék venni 70% aszfalt-30%erdei utak,viszont fontos,hogy aszfalton jól guruljon, milyen gumit ajánlanátok?
-scwalbe Smart Sam
-scwalbe Rapid Rob
-Conti Race King
-bármi más?
Köszi :)

(#219222) AIex válasza STC Speed (#219221) üzenetére


AIex
tag

Conti Raceking van, AMS 100-ason,

Én szeretem nagyon, bár inkább döngölt földre, vagy olyan talajra ajánlott, aminek a tetején van pár mm homok, alatta, viszont tud mibe kapaszkodni a gumi. A bütyök méylsége 5-6mm asszem, így nagyon laza talajon, vagy sárosabb talajon már kevés lehet. Ellenben aszfalton szerintem zseniális.

Ránéztem a másik két Schwalbe köpenyre, amit említettél, mintázatban hasonló (bár agresszívabb) Schwalbe-t váltott nálam a raceking, és egy megváltás volt aszfalton.

(#219223) jjeahh válasza STC Speed (#219221) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Smart Sam és a Rapid Rob fapados gumik, a Robot nem is ajánlom egyáltalán, a Smart Sam okés, ha olcsó és viszonylag agresszív xc külső kell. Race Kingből többféle van a belépőtől a fullextrásig, általában dicsérni szokták. Ha felső kategóriás gumik is játszanak, akkor esetleg Maxxis Rekon Race, Maxxis Aspen, Vittoria Mezcal jó lehet. Ha azt akarod, hogy aszfalton is jól guruljon, de terepen is jól tapadjon, akkor megfontolhatod a vegyes szetteket is, pl Rekon előre, Rekon Race hátra vagy Cross King előre, Race King hátra, Barzo előre, Mezcal hátra stb. Ugyanis az alacsony gördülési ellenállás főleg hátul számít igazán, a tapadás meg elöl, szal emiatt előre agresszívebbet szokás rakni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#219224) parandroid válasza AIex (#219222) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“aszfalton szerintem zseniális”

Ahhoz képest, hogy gyakorlatilag nem való aszfaltra, ja, az. Ne érts félre, nekem is ez van az mtb-n, és ez a legkevésbé rossz, azok közül, amit néztem, próbáltam, aszfalton az összes mtb gumi egy fos. Aki 70%-ban aszfalton használ egy mtb-t, az jobban jár valami trekking gumival. Én azért is nem használom az mtb-t, mert terepre való, és odáig csak aszfalton lehetne eljutni, azt meg gyűlölöm, ahogy ott viselkedik. Ha már terepen vagyok vele, akkor tök jól el lehet vele biciklizgetni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#219225) itouchfan válasza STC Speed (#219221) üzenetére


itouchfan
senior tag

Schwalbe Thunder Burt

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#219226) ivana válasza STC Speed (#219221) üzenetére


ivana
Ármester

Conti Double Fighter, ha az erdei utak olyasmit jelentenek ami terepjáróval azért járható. Igazából ezek homokon és mély sáron kívül máshol szépen mennek, meg gondolom nem szikláson mész :)

[ Szerkesztve ]

(#219227) STC Speed


STC Speed
őstag

Köszi Srácok hogy megosztottátok a tapasztalataitokat. :R
Probálom szűkíteni a kört:szerintetek melyik gördül könnyebben aszfalton a
conti race king vagy a smart sam?

Most egyébként egy schwalbe land cruiserrel nyomom, de ez nekem kevés döngölt úton is főleg sok itt a domb-lejtő nálam :D

(#219228) gergo5991 válasza STC Speed (#219227) üzenetére


gergo5991
őstag

esetleg egy schwalbe hurricane? én azzal 2-3km/h átlagot simán javitottam smart samhez képest

(#219229) jjeahh válasza STC Speed (#219227) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Conti.

Más, történelem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#219230) parandroid válasza STC Speed (#219227) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek terepgumik, mind a kettő szar lesz aszfalton. Akkor inkább Conti Speed King.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#219231) ivana válasza STC Speed (#219227) üzenetére


ivana
Ármester

A race king nem jó aszfaltra, a double fightert nézd meg.

(#219232) STC Speed válasza ivana (#219231) üzenetére


STC Speed
őstag

Double fighterem volt az előző bicón, mondjuk nem volt rossz, lehet akkor ez lesz :)
Egy fokkal akarok durvábbat a land cruiser gumitól.

(#219233) arcitec válasza Ringman (#219219) üzenetére


arcitec
addikt

Arra jó lesz, hogy felveszi, hogy lapítják ki a delikvenst, már ha a kamera túléli, no meg a puki hangot... ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#219234) vhunor válasza Alg (#219179) üzenetére


vhunor
őstag

Én ma is eldőltem. Mély sár, nehéz terep, sár alatti kövön kifordult az első kerék, neki egy mély teherautó kerék vályatnak és az megvezette, a föld meg túl közel volt :).

(#219235) vhunor válasza szrobert (#219184) üzenetére


vhunor
őstag

https://www.cannondalespares.com/

Én innen vettem már több dolgot is és minden oké volt.

(#219236) ZolkoW válasza STC Speed (#219232) üzenetére


ZolkoW
őstag

a Landcruiser szerintem ideális lenne olyan felhasználásra, ha gyártanának belőle 1.75-nél szélesebbet.
Még a WTB gumikra is ránézhetsz, pl. Nanofighter.. mondjuk drágák és nekem volt egy -szerintem- hibás virsli gravelgumim tőlük, de hátha megtetszik valami. A schwalbénak vannak a viszonylag új G-one külsői is, azok is mind ilyenre valók.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#219237) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Ma voltam egy 45 km/es etápra :) azt kell mondjam végre megtaláltam a nekem való nyerget, 45 km után sem fájt a hátsó, teljesen jó volt így bélés nélküli - kerékpár naci nélkül is, sima utcai ruhában. Azt tudom hogy az Athletic 50-60km után már tolni kellett annyira fájt kényelmetlen volt. Előtte is gyakran fészkelődtem helyezgettem magam rajta sehogy sem volt jó. Ezen végre nincs ilyen probléma. Egy kerékpáros nacival teljes lesz a kép :). Azt nem tudom még hogy bélésest vagy anélkülit vegyek. révén hogy ez az "Ellipse Moderate Man" is már eleve zselés. Holnap remélem megjön a nyeregcső is, vettem egy két csavarost, mivel ezen vagy lejtősbe, vagy enyhén hátra dőlősbe tudom csak belőni, és lejtősben nem jó mert nyomás kerül a karomra. Hátra dőlésben meg az ülepnél kényelmetlen kicsit. Vizszint lesz a jó.
Elvileg amennyit enged az ülés(hátratolás) megfelelő lesz. Alakul a kis bicó :D

[ Szerkesztve ]

(#219238) Hasaggymeg válasza Toobee (#219212) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ma én is így jártam Kevélyen, a sok esőtől nemcsak az út lett rossz hanem a vegetáció is átalakult, ilyenkor egyik-másik már megszokott faág lentebb ereszkedik a víztől és új rügyektől, ágaktól, levelektől, és egyik elérte sisakom. Enyém fekete, nem látszik annyira rajta minden, de már meglehetősen ütött-kopott szegény a sok ágtól.
Ami az NX-et illeti, lehangoló, nem gondoltam volna ennyire xar, főleg az árfekvéséből nem. :(

Más, SLX pöcögtető...hát úgy érzem elhamarkodott volt a tegnapi okfejtésem a különbségekről mert ez azért messze nem XT.😕 Nem rossz, pontos és tetszik is ahogy kattan, de érzem a különbséget...talán ha ezzel kezdem anno, de így az XT után kissé amatőr nagynak érzem a mozgást a felfele váltásoknál, nem olyan erőteljes, csattanós a lefele váltás és lassúbb is (gondolom az instant release hiánya miatt, amiről írni is fogok egy pár magyar és külföldi honlapnak melyek továbbra is az SL-M7100 nem létező tulajdonságaként reklámozzák :(( ) és meglepetésemre hiányzik a dupla lefele váltás, amit azért nem gondoltam volna. :O Viszont van egy jó hírem is, holnap lehet kapok gariban egy új XT-t! :DD I'll be back.😎

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#219239) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#219238) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szemléltetőanyag a sisak témához. :DDD

...és egy jjeahh féle. 🤭

jjeahh... jól csinálom mester? 🤭
Szerk. a köv. sisakom talán valami zártabb kellene legyen mert ebbe már 2x úgy beszúrt előlről egy-egy ág, hogy először beleállt fejbőrömbe a letört vége, minap meg egy vastagabb egy napokig látható horzsolást nyomott a homlokomtól hajamig és csakis a hajpánt miatt nem lett rosszabb.🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#219240) jjeahh válasza Hasaggymeg (#219239) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hegyek, kormány, menő terep, minden oké :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#219241) Gaben92 válasza Hasaggymeg (#219239) üzenetére


Gaben92
őstag

Bokorban kucorog a medve? :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#219242) Hasaggymeg válasza jjeahh (#219240) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Borotválatlan lábat se felejtsd! :D

#219241Gaben92...itt hálistennek lehet kevélykedni, nuku medve. :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#219243) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

Normális biciklit keresek kirándulásokhoz. Javarészt aszfalt, de vonz a laza terep is. Táv 50km környéke lenne az elején, később viszont akár balaton kör is tervben van. [link] elsőre ezt találtam használtan, valami keskenyebb trekkinges gumikkal alkalmas lehet nekem?

(#219244) Ringman válasza STC Speed (#219221) üzenetére


Ringman
nagyúr

bár gravel, erre kb a gravelking sk 700-50c ami jó lehet, vagy valami hasonló.

de az erdei út az tág fogalom :)

(#219245) Toobee válasza Hasaggymeg (#219238) üzenetére


Toobee
veterán

Érik a GX AXS. Nem gondoltam, hogy ennyire szar lesz ez NX. Olcsóbb lett volna, ha nulla percesen eladom.

https://barbieripnk.hu/

(#219246) Hasaggymeg válasza kuntics (#219243) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valami innen esetleg?...vagy innen?

#219245Toobee...egy rövid pillanatig nekem is eszembe jutott most a váltókarmizéria kapcsán, de még korainak tartok ekkora átalakítást/fejlesztést és amúgy is mióta eszemet tudom Shimano vonalon mozgok, microspline a szabadonfutóm, a Shimi sorok, láncok jobb árban vannak... így mire végre odajutok hátha piacra dobnak japcsik is egy vezeték nélkülit melyért nem kell bankot rabolni. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#219247) Gaben92


Gaben92
őstag

Ha már ennyire megy a váltó téma, Shimanonál mióta nem egyenes a kanál? Ma véletlenül feltűnt, hogy ha belenézek a láncvonalba akkor látni, hogy a kanál a keréktől kifelé ível egy kicsit. Gyakorlatilag a két görgő nincs síkban, hanem az alsó kintebb van. Hirtelen azt hittem valami gebasz van vele, megnéztem a sajátom és pont ugyanolyan. Gugliztam egy keveset és elvileg ez így normális.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#219248) Hasaggymeg válasza Gaben92 (#219247) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem kialakítás miatti optikai csalódás. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#219249) Gaben92 válasza Hasaggymeg (#219248) üzenetére


Gaben92
őstag

Csinálhatok képet ha gondolod de szinte biztosra mondom, hogy a két görgő nem fut síkban. Azt mondják a népek amiatt, mert a 12-es kazettán már azért elég csúnya a láncvonal a nagy keréken és az alsó kerék "kintebb hozásával" próbáltak kicsit korrekciózni a láncvonalon.

Mindkettőnknek M8100 SGS van és pontosan olyan mint a képen.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#219250) kuntics válasza Hasaggymeg (#219246) üzenetére


kuntics
aktív tag

Ennyire nem ajánlott a corratec?
Sajnos a decásnak nem tetszik a megtört felső cső, a másik linken már találnék jót, mondjuk a cube-ot. Viszont a 170k vs 270k elgondolkodtató. És akkor még mindig maradna a rugós első teló, ami ahogy olvasom nem a legjobb. A mostani genesisemben is az van, lehet egyszerűbb lenne arra rálocsolni 250k-t és akkor kapna egy új telót meg hajtást, kerekeket, féket. Nehéz döntés lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.