Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218551) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#218549) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szuper, így gondoltam én is, ez a legegyszerűbb. :C :R... este megnézem kilo, vagy mega. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218552) andrisbandi válasza jjeahh (#218548) üzenetére


andrisbandi
őstag

Anno sokan végleg szakítottak a Shimi fékekkel az M8000XT után.

Mennyire volt jogos a felháborodás azt passzolom.
Mert annyi esze sem volt a felhasználóknak, h nagyobb tárcsára váltson... vett egy kikönnyített féket, hozzá a legkisebb tárcsát (akkorában 160-as volt az átlag montin), majd irány a folyamatos fékezést igénylő lejtőzés...

Aki tudott fékezni (nem kihagyás nélkül fékezett, hanem csak ahol kellett) és nagy tárcsával használta, pl 200-as, annál nem forrt fel.
Hanem volt egy szép és jó féke.

Ez a hiba xt fékekre most is majdnem érvényes (Azóta a tárcsák nagyobbak 180-200 már átlagos). Pl komoly igénybe vételre vándorol a fogáspont. Míg az alatta lévő, olcsóbb, nem kikönnyített lx-nél nincs ilyen probléma...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#218553) Kube válasza MPowerPH (#218542) üzenetére


Kube
senior tag

Hát ha más nem lesz akkor kénytelen leszek. Ha valaki viszont itt tud infót arról a sorról akkor még várok is szívesen. Az a baj csak 7-es sor megy fel a kazettatestre, abból viszont nagy választék nincsen és szeretném a lehető legjobbat felrakatni rá ami elérhető. DE?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#218554) jjeahh válasza andrisbandi (#218552) üzenetére


jjeahh
nagyúr

200-as tárcsa xc bringán? :N . A haveromnek elöl 180-as volt, hátul 160-as, ahogy kb. az összes xc-n. Ha ezzel az összeállítással vándorol a nyomáspont és állandóan levegősödik, az biztos nem az userek hibája.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#218555) J.C.G. válasza jjeahh (#218548) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nem, egy régebbi 575-ös talán? Fejből nem vágom pontosan a számozását. Ez a mostani viszont 7100-as széria és remélem nem lesz vele semmi hasonló mint amiket írtatok. De, ha annyira gáz lenne már beperelték volna e miatt a gyártót, nem?
Munkatársam nemrég vett 8000-es szériából egy szettet, egyelőre nem panaszkodik semmire.

(#218556) ReFleXx válasza RexpecT (#218511) üzenetére


ReFleXx
addikt

"14 napon belül akkor is elállhatok a vételtől, ha bármilyen okból meggondolom magam. "
ha nem sérült

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#218557) jjeahh válasza J.C.G. (#218555) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyakran előfordul, hogy egy széria hibás és a gyártó magasról tesz rá, lásd. törékeny SX váltó, törött Ultegra hajtókarok, Garmin 1030 Plus proci probléma stb. Külföldi fórumokon rengeteget irkáltak róla és cikkek is voltak. Hirtelen ezeket kaptam: [link] [link]. A 7100-as elvileg már rendben van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#218558) CaNNa3IS válasza zsocy (#218493) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

a linkelt kona miben jobb mint pl az am 100 ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#218559) flash- válasza jjeahh (#218548) üzenetére


flash-
veterán

huh, a Deore M6000 az valami álom, én sokkilósan trekkingen azt használom, és igénybevan véve tényleg,talán már 4 éve használom, fél fémes betéttel(Nukeproof) az is szuper,
engem megfog hosszú lejtökön,akkor egy könnyebb montist szélesebb gumival szerintem még durvábban kiszolgálhat :) Olyat ránt ha közepesen húzom be hogy szorítom a kormányt le ne essek :D
egyedül az m6000 fékkar billenése ami nekem fura olyan "ragadva" mozog

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#218560) goldnarmz válasza CaNNa3IS (#218558) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Abban, hogy ez egy K O N A :DDD Ugyan nincs rajta dropper, de ezt talán meg lehet bocsátani, hiszen Kona :D
Nagyon szerettem a 2000-es Cinder Cone-t a foszforeszkáló matricáival. :K
Régi szép idők...

(#218561) MPowerPH válasza flash- (#218559) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Olyat ránt ha közepesen húzom be hogy szorítom a kormányt le ne essek :D"

Van a fekeknel egy olyan angol kifejelezes, hogy modulation. Ez annak az ellentetje. Ezert is nem szeretik sokan a Shimano fekeket, on-off mukodes nem mindig jon jol a lefeleken. Sot, terepen ez kifejezetten oriasi hatrany. Foleg egy szeles kereku MTB -n, ami lefele erzi jol magat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#218562) itouchfan


itouchfan
senior tag

Van aki a topikból benevezett a szombati Etyeki gravel kalandra? Kaptatok már levelet? Azt ígérték hogy ma emailben küldik a pontos tájékoztatót mindenről.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#218563) flash- válasza MPowerPH (#218561) üzenetére


flash-
veterán

hirtelen fékezésnél jelentkezik amit sose szoktam, én ez a lassan gyengén kezdem,minél kevésbé aztán mindig után húzok még egy kicsit ha nem elég tipusú fékezős vagyok, autóval is így szoktam :)

naptej: tudtok olyan naptejet,ami ha az izzadsággal keveredve a szembe folyik nem fogja marni a szemem?
az agyondicsért cien (lidl) van itthon de az is marja a szemem
(mondjuk nekem az esőbe tekeréstől is leég a retinám,ilyenkor félre kell állnom mert úgy érzem megvakulok..)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#218564) jjeahh válasza flash- (#218563) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vegyél sportolóknak szánt naptejet. Nekem most Oriflame van, előtte valami Merida volt. Egy példa: [link] . Induláskor befújod magad és egész nap tart a bőrödön, izzadtság, eső sem mossa le és a szemedbe sem folyik bele. Egyetlen egy hátrányuk van: fényes védőréteget képeznek a bőrön és úgy nézel ki, mintha folyamatosan izzadnál.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#218565) CaNNa3IS válasza goldnarmz (#218560) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ahh így már értem. KONA :DDD (mondjuk dropper a legkevesebb ha már minden alkatrészében ide értve a vázat is szarabb)

20 évvel ezelőtt még jó is volt a kona.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#218566) Dark Archon válasza flash- (#218563) üzenetére


Dark Archon
addikt

Miért, a homlokodra minek naptej? Nem fedi a sisak?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#218567) RexpecT válasza jjeahh (#218564) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem is kell valami, már éget a nap. Erdőben nyáron nem gond, de outin ma tuti lefogok égni, már így is egész barna vagyok :DDD .
Beszerzek szerintem egy ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#218568) RWD


RWD
tag

Sziasztok! Olvasgattam az összefoglalót, de maradtak bennem kérdések.
27,5-29" méretben keresgélek MTB-t, tó körüli tekerésre, kavicsos, zúzott köves, földes, néha aszfaltos felületeken. Jellemzően átlag ~50-60 kilométert mennék.
Fontos hogy könnyen karbantartható legyen (V-fék pl nekem egyszerűbbnek tűnik, a hidrós tárcsaféknél gondolom ugyanúgy folyadékot kell cserélni x időként, mint az autóknál. Vagy van bowdenes tárcsafék is?), legyen hozzá alkatrész, könnyen szerelhető legyen (van racsni leszedőm, és klasszik négyszögtengelyes monoblokk kihajtóm is, ezeket le tudom fedni).

Használttól sem riadok el, jó lenne max 100-150 ezer forintból kihozni a dolgot. Jól sejtem, hogy újból felejtős ennyiért a normál minőség? Van egy 26"-os Caprine Forestem, cca 15 éves, mai napig szolgál. Gondolom a mai bringák már nem ennyire tartósak, de cáfoljatok rám. Szóval láttam a Decathlonnál Rockrider című MTB-ket, 150ezer felett, de még 200ezer alatt. Érdemes ilyenben gondolkodni, vagy engedjem el ezt az utat? Annyira nem szimpi a Decathlon, vallásom szerint cipőt a cipésztől, bicót a bicóboltból...de eBike-on 200+ felett kezdődnek a járgányok, azt az összeget másra is el tudom költeni. Vagy? Érdemes rááldozni a pluszt, és tényleg nincs rendes bringa negyedmillió forint alatt? Legrosszabb esetben marad a használt bicó, az se para :)

Köszi a segítséget előre is!

(#218569) MPowerPH válasza RWD (#218568) üzenetére


MPowerPH
félisten

Negyedmilliobol most kapsz egy regi 26" -ost, ami egyebkent tok jo, csak elavult. :( Nem normalis, de ezt a szegmenst is elerte az arak min. ketszerezodese.
Ami ez alatt van ujonnan, azt nem szabad megvenni. A Rockrider meg nagyon jo, nem osszekeverendo a mar megboldogult Tescos Hauser -ekkel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#218570) CaNNa3IS válasza MPowerPH (#218569) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

+1 ennyi

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#218571) stickermajom válasza MPowerPH (#218569) üzenetére


stickermajom
addikt

Pont ma reggel szidtam az én Rockriderem tervezőjének összes felmenőjét. Még bőven warmup módban vagyok, de hazafelé volt egy mini letörés ami szimpatikusnak tűnt. Ahogy beült a hátulja érkezéskor meghúzta az alul elvezetett bowdent, így lett hazáig egy 1x8 rendszerem az 1x12 helyett. :D

(#218572) goldnarmz válasza CaNNa3IS (#218565) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Persze, világos, hogy nem feltétlenül ésszerű döntés a Cinder Cone. De azért fájna a szívem, ha a Kona helyett a decathlonost vennéd. :U

[ Szerkesztve ]

(#218573) PELLE válasza RWD (#218568) üzenetére


PELLE
tag

Hogyan születnek a Decathlon kerékpárok? – Látogatás a B’twin Village-ben
[link]

(#218574) J.C.G. válasza jjeahh (#218557) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Köszönöm az infót, már kezdtél be paráztatni, most már jobban vagyok. :DD
Naptej... Tegnap délben indultam tekerni és már útközben jutott eszembe hogy elfelejtettem a naptejet. Szépen le is égett a karom és a fejem is. Út közben nem látszott ennyire.

(#218575) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Bikeinn-ből rendelt cipőt visszaveszik, ha már szereltem rá klipszet? Tudom, nem volt a legjobb ötlet. De akárhogy próbálgatom, széltében nyom a cipő. Esetleg valakinek egy 40-es NW Corsair? :B Mert amúgy nagyon jól tartja a lábam, és gyalogolni is kényelmes benne.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#218576) 6030D válasza flash- (#218563) üzenetére


6030D
Ármester

Egy pánt a homlokodra, vagy valamit (kendő, sapi, meg a harmadik) a sisak alá, és nem lesz annyi izzadtság, hogy lefolyjon. Nem tapasztalatból mondom, mert nekem sincs :D , de az működik, csak még nem vettem, de mindenki ezt a megoldást javasolja. Pl ha picit mozog a fejeden a sisak, akkor észreveszed azt is, ha eláll a homlokodtól, és akkor csorog le a szivacs felett megállt izzadtság a szemedbe. Na ilyen nem lesz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#218577) andrisbandi válasza Dark Archon (#218575) üzenetére


andrisbandi
őstag

mtb shoes wide feet

A bike24-en lehet szűrni széles lábfejre is.
"shoe type: Wider feet"

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#218578) RWD válasza PELLE (#218573) üzenetére


RWD
tag

Köszi, ezt elolvasom majd.

(#218579) RWD válasza MPowerPH (#218569) üzenetére


RWD
tag

Értem, köszi. Tehát ha jól értem, a Decathlon Rockriderek okésak 100-150 körül, azzal együtt is hogy nem kerülnek 250-be?

(#218580) Dark Archon válasza andrisbandi (#218577) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, vagy az, amiből jóval kisebb a választék, vagy egy számmal nagyobb. De barom vagyok egyébként, mert a mostani bringás cipőm, a túracipőm, és a focicipőm is 41-es :O Csak az utcai cipőim 40-esek.

Meg netről cipőt rendelni egyébként is rizikós.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#218581) CaNNa3IS válasza goldnarmz (#218572) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem én vagyok a vevő de én biztos a decas linkeltet venném a kona helyett.
Asszonyak azt vettem mert amennyit és ahogy teker arra bőven elég egy st540. Valahogy elékerülte a figyelmem ez az am 100 ht.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#218582) Napfénysüti

Megjött a Varia, kissé méretesebb mint a Moon Nebula de nem vészes. Egyelőre annyit tudtam hogy megpróbáltam párosítani az Edge 510-el, és úgy néz ki az azon lévő FW-el már képes együtt dolgozni, sikerült a párosítás úgy 20 mp alatt. Hétvégén remélhetőleg jön az éles teszt. :R

Més que un club!

(#218583) hr2


hr2
őstag

Üdv.
6 sebességes váltókból melyik a legjobb?
Jelenleg shimano tz500 van. A ty500 jobb?
Ti mit ajánlanátok?

(#218584) szuszinho válasza Dark Archon (#218575) üzenetére


szuszinho
őstag

Vedd ki a betétet.

Süti:
Tegnap nekem is megérkezett. Ki is próbáltam egy 30-as körön, nagyon fain.

(#218585) parandroid válasza 6030D (#218576) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

+1, nekem is a kendő/pánt lett a megoldás. Ráadásul ahogy összeszedi a nedvesseget, a menetszél hűtiis kicsit. A gond akkor van, ha nincs menetszél, akkor érdemes rendszeresen vizezni. Természetesen a tűző napos, káni kulás napokról van szó. Ha meg kicsit hűvösebb van, akkor azért szeretem, mert pont az arc/fül töve érzékeny részeit védi a huzattól, ami könnyen bedurran.

Vettem egy gore-os, meg egy decathlonos kendőt is, mondanom sem kell, gondolom, melyik került 3x annyiba, de ér 5x annyit… :B Vékonyabb, könnyebb anyag, hatékonyabb hűtés, nedvszívás, kevésbé rohadsz bele, ugyanakkor hidegben is jobban véd, szélállóbb. Ja, és csap alattmosható, akár minden tekerés után, 10 perc alatt szárad, ha jó idő van. Én görgőn is használom, pont az izzadtságfogás miatt, hogy ne a szemembe/szemüvegre csöpögjön.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#218586) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#218489) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én most rendeltem egy ilyet [link] ,remélem beválik, ezt [link] fogja váltani. Tíz éves idén, igazából semmi baja nincs, bár olyan nagyon kényelmesnek nem mondanám. Egy-egy hosszabb tekerés után néha már vadásztam a piros lámpát, talán a géles nyereg kicsit komfortosabb lesz.

(#218587) Dark Archon válasza szuszinho (#218584) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, ez nem segített.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#218588) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Első fullym 2006-ból :D

[kép]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#218589) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az atutotengely gyorszarat hogy tudom pozicionalni?

Don't Tread On Me

(#218590) andrisbandi


andrisbandi
őstag

- Gyorsan elmegy...

Annyit beszéltetek az SPD pedálokról, h kipakoltam a kupi ládát, mert rémlett, h egy kombinak még lennie kell....

SHIMANO PD-A530

Itt hányatott sorsúak a kétoldalasok. A platform része tényleg csak rövid távokra jó mert pici, de aszfaltos bicóra, én pl melóba is jártam ezzel... tökéletes.

Rekordot döntött; a meghírdetés után 1 perc alatt elvitték 9 ropiért. Levettem a hírdetést... de még utána is kerestek..

- Szóval ha valaki eladna SPD pedált, ezek szerint akár kétoldalast; most érdemes hírdetni!

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#218591) Alf65 válasza MPowerPH (#218589) üzenetére


Alf65
csendes tag

MIT szeretnél pozícionálni vele?

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#218592) MPowerPH válasza Alf65 (#218591) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meghuzvamost nem all jol, felfele nez ahelyett, hogy a leiras szerint kovetne a teleszko szaranak vonalat. Ennel mar mashogy muxik, mint a regieknel, nem talalomaz axle nut -ot. Vagy legalabbis nem ugy all, ahogy eddig.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#218593) Hasaggymeg válasza 6030D (#218576) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1, mikor vettem egy futó (teniszező?) hajpántot a sisak alá megvilágosultam mekkora ziccer volt évekig kihagyni és kicsípetni szemem (roppant sós) izzadságommal. :U

#218586chubby2o6...elhiszem jó ez, de nekem már túl drága, valahol 25 alatt van a nyeregre fordítható lélektani határom. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218594) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma eletem legrosszabb bringazasa is megvolt... A viragzo medvehagyma miatt nem lehet a Mecsekben meg csak setalni sem, nemhogy bicajozni, mert oriasi bogarrajok leptek el az osvenyeket is. :(
Aki pecsi, attol kerdezem. Meddig tart ez az idoszak?

Cserebe meg estem is, szembol fanak mentem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#218595) werszomjas


werszomjas
őstag

Bikeinn-en intézett már valaki garanciát?
Vásároltam már ott, az teljesen korrekt volt, de vennék egy nagyobb értékű dolgot és nem tudom, garinál mennyire rugalmasak és segítőkészek?

üdv

(#218596) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...viszont ma XT 8100-as pöcögtetőm bemondta az unalmast.🤔 Először csak hol váltott felfelé, hol nem, majd aztán egyáltalán nem váltott felfelé, így végül kiállva másztam vagy 15km-t mert óvatlanul leváltottam előtte és vissza már nem tudtam.😖 Most nézek pár videót, lássam ez egyáltalán orvosolható vagy mehet a levesbe. :O

MPowerPH...megütötted magad/a vasat?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218597) stickermajom válasza MPowerPH (#218594) üzenetére


stickermajom
addikt

Május végére le szokott virágzani, de most szerintem pár hét csúszásban vagyunk.

Két hete még fűteni kellett, ma 30 fok. :(((

(#218598) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

A fickó telenyomja WD40-el és jó lesz :C ...na holnap meglátjuk igaz-e, sőt, a mindenre (is) jó Specialized PTFE-t kapja, mert előre parázok szétszedésétől...az tapasztaltam, hogy a japánoknak sajátos nézeteik vannak az egyszerűségről. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218599) -FLY->


-FLY->
őstag

Keréknél felakasztós fali konzolt hogy érdemes felszerelni? Érje a padlót a hátsó kerék, vagy lóghat és nem lesz baja?

(#218600) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#218596) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kezemet vegigszantottam ket helyen, semmi komoly. A vas is meguszta, kormany utodott a fanak, en meg oldalra lerepultem. Ez ma nem az en napom volt...

stickermajom: Brutal mi van... Turazok sem nagyon vannak, aki meg bevallalja, az folyamat kopkod. Ez a sisakombol ontottem ki a bogarat, polom tele, laban tele, kezem alig latszott ki. Undorito... Es cserebe meg budosek is, az izuket meg mar nem is irom le. :U
Vissza is fordultam, remetere mar le sem mentem, mert nem lehetett gyorsan menni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.