Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218851) kavezacc


kavezacc
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, első országúti bringám vásárlása előtt állok, elég sok mindent elolvastam már, de elolvashatok én 1000 cikket, az sem fogja pótolni a gyakorlati tapasztalat hiányát.

A büdzsém 200.000 Ft-ban határoztam meg, találtam egy bringát, ami pont beleesik:
https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Giant_Comtend_SL_2017_128278608.htm

Az lenne a kérdésem, hogy ár-érték arányban valóban jó-e a bringa, illetve árától függetlenül is jónak tartjátok-e.

Számomra ami kétséges, hogy nem túl nagy-e nekem hiszen, 176 centi vagyok.

Továbbá az lenne még a kérdésem, hogy mi az a bukósisakon kívül, amit mindenképp érdemes beszerezni azonnal? (gyanítom a cipő lenne a második, abba azért nem ugranék bele egyből, mert ha kiderül, hogy csak fejben tűnt jó ötletnek az outizás, és miután megvettem utána nem használnám, akkor gyorsan, minél kisebb bukóval ki tudjak szálni a projektből)

Illetve még egy olyan kérdésem is lenne, hogy overkill-e ilyen kategóriájú bringa első outinak, vagy az ennél jóval olcsóbbak (értsd <150.000Ft) már nagyon kompromisszumosak/küzdelem velük menni? Nézem marketplace-en, jófogáson is, de nagyon kevés és nagyon régi bringa van ezen árkategória alatt.

Köszi a segítséget előre is, és bocsi ha off volt :R

(#218852) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Említettem, hogy nem valami kényelmes a bringás cipőm? :DDD

(#218853) bardi válasza Runner_fxr (#218791) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem értem miért féltek az alis csapágypréstől, ha műanyagból lenne, akkor is bírná, nincsenek hatalmas erők amikor préseled. Szerintem a parktool szettet meg fogod úszni mellette. Képeket elnézve egyetlen előnye, hogy gyorsabban tudsz vele szerelni, mert nem kell a teljes menetes száron végigpörgetni, hanem tudod reteszelni közelebb az egyik felét, de nem tudom megér e ennyi pénzt az a 30 másodpercnyi nyert idő, feltételezem nem egész nap csapágyakat préselsz azért :)

'92 Honda VFR 750

(#218854) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Muc-off wax. 100 km simán bírja, volt benne egy nagyobbacska eső is, így azért a lánc picit koszolódott. Tapintásra ragacsos felületet képez, hangja alig hallható.

(#218855) jjeahh válasza jjeahh (#218609) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, benne van 167km/3050m a forró waxos láncban, ebből tegnap 50km/922m sárban elmerülős, dagonyázós volt. Ma mielőtt elindultam, a biztonság kedvéért raktam rá egy kevés Squirtot, de amúgy nem kérte volna. Szal elégedett vagyok a forró waxolással is, de számomra talán az egyetlen nagy előnye, hogy fémtiszta a hajtás, nulla, semmi de semmi szutyok nincs rajta. Holnap mostmár lemosom a cangát :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#218856) fulton válasza MPowerPH (#218840) üzenetére


fulton
addikt

igen teljes
-----
mit jelent belsőknél a hermetic kifejezés? mert vennék egy pótbelsőt autószelepes contit, és van belőle hermetic plus os is

[ Szerkesztve ]

(#218858) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Ha mindennapi kerékpározáshoz használnám ezt a lencsés sisakot akkor csalódást okozna?
Azért szeretnék szemvédős/látómezős sisakot, mert erős szembe szélben is látni akarok, + ne menjen a szemembe por, bogár, stb. Szemüveges vagyok. Szemüveg felett hordható védőszemüvegeket nem szeretem. Ha gumipántos akkor bepárásodik, aztán semmit se látni. Ha nem pántos akkor igazgatni kell mert lecsúszik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#218859) Dark Archon válasza tknof1871 (#218858) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha szemüveges vagy, akkor minek? Nekem elég a szemüveg, fényre sötétedő lencsével.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#218860) parandroid válasza Dark Archon (#218859) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Rendes szemüvegnek aláfúj a szél, por megy a szemedbe, beleszállnak a bogarak, könnyezel, ráadásul tuti nem polarizált a lencse. Én is szemüveges vagyok, szerencsére nem vészes a helyzet, tudok használni egy polarizált lencsés uvexet - van dioptriás napszemcsim is, de ég és föld a kettő között a különbség sporthoz való komfortban (futni is bicajos szemüvegben szoktam, már azelőtt is, hogy elkezdtem bicajozni).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#218861) Fall-N válasza FőDudu (#218832) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez hülyeség volt. A tárcsát ugyan minek kellett hőhatásnak kitenni?! :Y Elég lett volna lezsírtalanítani. A betét meg így is úgyis kuka sajnos majd meglátod.

hr2: Akkor tényleg lehet, hogy csak új és még nem kopott össze. Nekem is hangosabb lett, mivel az egész hajtás ki lett cserélve.

(#218862) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#218816) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na szétszedtem és az a baj vele amiről annyian írnak, egy kis kallantyú rugója van eltörve, mely kallantyú egy fogaskeréken ugrál és racsniszerűen akad be a felfele váltás érdekében.

Kalantyú lent.

Kallanytú fent, ahol tulajdonképp sosem szabadna lennie ha rugója nem lenne eltörve és feszítené lefelé a fogaskerékre.

Valahol a nyíl körül van a kallantyú tengelye köré tekerve egy spirálrugó, mely itt el van törve (ki van akadva stb.) és nem tartja helyén a kis fogban végződő himbaszerű kallatyút.
Videó. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218863) vallas válasza kavezacc (#218851) üzenetére


vallas
senior tag

Ez egy jó bicaj ennyi pénzért, de szerintem nagy lesz neked. :O
Én 175 cm vel S-s Giant-et használok, de ez a végtagok hosszától is függ.
Ha a felsőcső 54 cm-s akkor jó lehet ha 56-s akkor szerintem már nagy lenne, de ha nagyon hajlékony vagy akkor talán...
De azt mondják ha határon van az ember inkább a kisebbet vegye..

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#218864) Toobee


Toobee
veterán



Kibontottam a ZTTO 11-34T 11 sebességes sort. Egész jónak tűnik a minősége.

https://barbieripnk.hu/

(#218865) fulton válasza FőDudu (#218857) üzenetére


fulton
addikt

:R
----
Venni akarok egy lakatot a bicóhoz, ha be ugranék pl a tesco vagy peny vagy valami boltba, "rögzíteni tudjam". Eddig sodronyt használtam, de most vagy egy ilyenben gondolkodom:
- Spyral town15 15 átmérő x 650mm
- Trelock BC 4mm láncszemvastagság 600mm
Azért szemezgetnék ebből mert egyrészről ezek beférnek a "kistáskába ami van a kerékpáron (210x90x100 méretű) és a sulyuk is elhanyagolható.
Szerintetek melyik ad nagyobb védelmet? nem tudom hogy a 4mm lánc vagy az a sodrony jobb e. illetve sulyra melyik könnyebb (szerintem a sodrony)

[ Szerkesztve ]

(#218866) chubby2o6 válasza fulton (#218865) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem a sodronyt felejtsd el. Ne a súlya legyen a lényeges, ha könnyű, az a tolvajnak is könnyű préda.

(#218867) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Lenne egy eladó kerékpárom. Vevő van rá, de árakról fogalmam sincs. Lehetne kérni a hozzáértőktől egy beárazást? Találtam egy külföldi hirdetést. A gép egyébként nagyon patent állapotban van, viszont elképzelhető, hogy külső/belső gumicserére szorul. Remélem belefér a topikba, köszönöm! Ha nem, akkor elnézést!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#218868) Ringman válasza Toobee (#218864) üzenetére


Ringman
nagyúr

komoly az a súly

(#218869) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok,

Kezdő outisnak milyen külsőt ajánlanátok 10 ezer körül? Gyakorlatilag a defektvédelem tán a fontosabb - súly majdnem mindegy. 25 szélesség a terv

(#218870) Hasaggymeg válasza tylerddd (#218867) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jobbra fent KERÉKPÁR/BRINGA/ALKATRÉSZ beárazás. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218872) Ringman válasza fulton (#218865) üzenetére


Ringman
nagyúr

súly vagy védelem - válassz egyet.

én a decás váztáskában tartok egy 85 cm-es Kryptonite Keeper 785 láncos lakatot, amit hosszabb etapokra tartok (ezt nem szoktam magammal vinni ha nem kell).

meg van egy párperces kitérőkre (pl. pékség, posta) tartogatott könnyű abus 1200 web számzáras lakat, ez tényleg könnyű, ezt sokáig a nyeregcsőre tekerve hordtam a trekkingen, mert az alapból 17-18 kiló volt :)

(#218873) fulton válasza Ringman (#218872) üzenetére


fulton
addikt

Én nem akarok így hogy, vagy viszem vagy nem, előtte döntsem el. Vannak spontán megállók, "beszaladások" így mindig a táskában akarom tudni. Ezért nézgetem mostmár ezt a hajtogatóst, mert az macerásabb elvágni mint egy 2000 ftos sodronyt.

(#218874) arcitec válasza zsocy (#218824) üzenetére


arcitec
addikt

No akkor azt szeretném kérdezni, hogy a csipogást azt ki lehet-e kapcsolni, illetve akár azt is , hogy állandóan jelezzen az EDGE-nek? Magyarul csak érzéklejen és villogjon, és vagy csak
jelezzen hangtalanul(vizuálisan) stb ..

(#218875) Gaben92 válasza fulton (#218873) üzenetére


Gaben92
őstag

MIt értesz macera alatt? Ha van az illetőnél erővágó akkor a sodrony konkrétan semmire nem elég, egy ilyen hajtogatható lakat pedig kb 30-40mp alatt van lent. Maga a fém pálca valóban nehezen vágható de ezeket nem is úgy szedik le, hanem erővágóval bevágnak a pálcák közé és szimplán elpattan a szegecs. [link]

Nekem ha nagyon olyan helyen kellene hagyni a bringát erre egy Bordo 6000A van. Azt is le lehet vágni ha akarják de mivel a legkisebb mozgásra elkezd visítani a riasztó inkább nem állnak neki vele hülyéskedni. De az majd másfél kiló.

Most így visszagondolva még kölyök korunkban kellett sodronyt levágnunk cimborám bringájáról mert elhagyta a kulcsot. Ismerős túrt a nagyfater műhelyéből egy kicsorbult kb. 40 éves kombinált fogót és még azzal is lent volt ~3 perc alatt. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#218876) arcitec válasza parandroid (#218860) üzenetére


arcitec
addikt

Na ma pont így jártam az is igaz még soha, de mint tegnap és ma is nagy erős széllökések voltak. És pont egy erős fuvalat kavarta be a porszemcsét, el is csodálkoztam rendesen.. :K

(#218877) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Ma megelőztem két villanybiciklist. Emelkedőn fölfelé. Kétszer ( mert az első után kerültem egy hosszabbat, és meg is álltam, és közben beértek ). A második alkalommal, mikor utolértem őket, leszálltak, és TOLTÁK. :Y

(#218878) andrisbandi válasza arcitec (#218874) üzenetére


andrisbandi
őstag

GARMIN Varia hátsó View Radar RTL515 felhasználói kézikönyv

A Varia RDU Device Tones beállítása
- A hangok bekapcsolásához nyomja meg az eszköz gombot.
- A hangok kikapcsolásához nyomja meg ismét az eszköz gombot.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#218879) arcitec válasza Gaben92 (#218875) üzenetére


arcitec
addikt

Milyen riasztód van?

andrisbandi : Köszi szépen ... :R

[ Szerkesztve ]

(#218880) MPowerPH válasza Lacerta (#218877) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet lemerult. :DDD Olyankor alt megall a tudomany naluk, labbol mar mas a 22kg -s krosszmotor fekvese, akarom irni, huzasa. ;]

Ma csak analogossal talalkoztam. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#218881) Gaben92 válasza arcitec (#218879) üzenetére


Gaben92
őstag

Abus “A” végződésű lakatjaiban van beépített. K.rva hangos, mozgásra aktiválódik. Nekem egy Bordo 6000A van, az simán aktiválódik automatán mikor bedugod teljesen (kétféleképp lehet zárni, riasztva és riasztás nélkül, hogy szállításkor se csússzon szét) de van még a böhöm nagy 6500-as is (2kg felett), azt már BT-n kell aktiválni, és van 2 fajta U lakatjuk is (egy kicsi, egy nagy) riasztóval.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#218882) ReFleXx válasza Hasaggymeg (#218723) üzenetére


ReFleXx
addikt

szombaton ujrazsiroztam meg osszeraktam, most mar nem kottyan.
illetve kiderült mikori lehet a bringa kb, a villaba feb96 volt vesve :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#218883) Runner_fxr válasza bardi (#218853) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vannak azért makacs mód berohadt csapágyak, nem minden jön ki könnyen, meg nem is minden megy be könnyen. Nem egyformán pontosak a csapágy fészkek. Azt azért nem gondolnám, hogy a tízszeres áron kínált park tool prés ne lenne sokkal jobb anyagból. Nyilván nem ér tízszer többet, de hogy jó anyagból van az tuti. Meglátjuk meddig bírja az alis cucc. Nyilván nem kell mindig mindenből Park Tool, Pedros, Unior, de sokszor jártam már úgy, vettem olcsóbb szerszámot, aztán muszáj volt megvenni a minőségit.

#218862 Hasaggymeg
Holnap felhívom a vargányát, megkérdezem mit tud erről.

[ Szerkesztve ]

(#218884) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#218883) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#218885) fulton


fulton
addikt

Nincs olyan hátrahajlós nyeregcső ami 1 csavaros, és nem barázdás, ergó preciz dőlésszög beállítást tesz lehetővé? sajnos ami nekem van barázdás hátrahajlós, és nem tudom úgy beállítani ahogy szeretném. Két csavarossal az a baj hogy nem találok 25.4 es méretben hátrahajlósat.
Egyébként mennyit adnak pluszban hátra? (cm)

(#218886) andrisbandi válasza fulton (#218885) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://ebike.hu/termekek/nyereg/nyeregcso/alu/ > szűrők jobbra> / hátrahajlás max 25mm

1 csavaros, és nem barázdás, 25.4
https://www.bike-discount.de/en/ergotec-hook-seat-post-1

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#218887) fulton válasza andrisbandi (#218886) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#218888) andrisbandi válasza andrisbandi (#218886) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ergotec Hook - barázdás?
- Ezt egy tulajtól lehetne megtudni biztosan. Kérdezz rá!
https://bolha.testbike.hu/apro/ergotec-hook-nyeregcso-407835

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#218889) Major Lion válasza f4lcon (#218842) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ha mar ide kerult ez a kep, szerintetek gravel bringan mennyire van rendben a toe overlap, vagyis mikor a labad bele utkozhet az elso kerekbe kanyarodaskor, ugye ez inkabb lassabb kanyaroknal fordul elo. Tudom hogy orszagutikon ez rendben van, de szerintem gravel bringan ez nem olyan fasza.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#218890) Wombath válasza Lacerta (#218877) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

A Zselic Maratonon elindult villanybringások nagy része inkább feladta a versenyt. És amelyik nem, az sem ment valami jó időt. Ilyen az, amikor nem lehet a hátizsákban második akkut vinni az edzés helyett :)

(#218891) MPowerPH válasza Wombath (#218890) üzenetére


MPowerPH
félisten

Engedtek pedelecet egy versenyen? :U

Don't Tread On Me

(#218892) Wombath válasza jjeahh (#218855) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Üdv a klubban :D. Én közben elkészítettem a Home Made viaszos utánkenőt is az OZ Cycles-féle videó alapján. Egyelőre elégedett vagyok vele, nagyon korrekt. Ha kicseppentem egy felületre, fél percen belül egy kicsit érdes viaszlap marad a helyén, ahogy az alkohol elpárolog. Gondolom ugyanezt műveli a láncszemek közötti résbe is, ami arra már tökéletes, hogy átmeneti megoldást nyújtson egy hosszabb túrán. Élesben eddig igazán nem volt alkalmam tesztelni, most kihajtom valamelyik viaszolt láncot addig, míg nem kezd kicsit nyöszörögni, és majd akkor...

(#218893) jano_77 válasza andrisbandi (#218808) üzenetére


jano_77
nagyúr

Kicsit módosítva, de én is Naplás kört szoktam tekerni, mikor időm engedi munka után. :K

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#218894) balintbaba válasza Wombath (#218890) üzenetére


balintbaba
tag

Ez mondjuk meglepő. Mondjuk úgy is le lehet írni, ahogy te leírtad, meg úgy is, hogy még nem elég jók az ebike-ok meg az akkumulátor technológia. ;]

(#218895) Wombath válasza MPowerPH (#218891) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Most már szinte mindenhol engedik, külön kategóriában vannak természetesen, meg külön is indulnak, hogy minél kevesebb legyen az összeakadás.

(#218896) MPowerPH válasza Wombath (#218895) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha kulon kat, es mas idoben indulnak, akkor okes.

Don't Tread On Me

(#218897) Wombath válasza balintbaba (#218894) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Szerintem semmi baj nincs a technológiával. 66 km táv és 1700 m szint, ezt szerintem egy modern ebike standard (nem turbo) fokozaton simán hozza. Aki ért hozzá, és van egy alap erőnléte, az a rásegítéssel azon a pályán hatalmasat ment volna. Csak sokan vannak, akik úgy ebike-oznak (ez az én tapasztalatom az eddigi közös túrákról, beszélgetésekből, nyilván nincs nagy merítés), hogy végig turbón megy a rásegítés, és biztonság kedvéért ott van a második akkumulátor a hátizsákban. A versenyen az utóbbi hivatalosan tilos, így meg kellene tanulni a rásegítés fokozataival játszani, figyelembe véve a pálya jellemzőit. Ezt a tapasztalatot meg még nem szerezték meg. Na meg ugye ha mindig turbón van a rásegítés, akkor az edzettség is vesz egy negatív irányt :). Például a pedelec első helyezett 19,10-es átlagot ment. Nem rossz, de a Master 3 (ami 50 körüli életkort jelent!) kategória első helyezettje 19,29-et csinált.

(#218898) MPowerPH válasza Wombath (#218897) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem meg az, hogy igazan profi nem indul el egy ilyenen pedelec -el.(most meg)

A 19,29 -es atlag meg egyebkent is brutal. :B Ehhez mar olyan edzettsegi szint szukseges, hogy nem eleg heti 2-3x elmenni 3 oras korokre.

50 koruli eletkor meg semmit nem mond, ironman -eket alt ilyen eletkorral nyerik. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#218899) balintbaba válasza Wombath (#218897) üzenetére


balintbaba
tag

Persze, egyetértünk, csak hülyéskedtem a kommenttel. :D

Amúgy érdekes dolog, hogy ha már létezik külön ebike kategória, mennyire technikai sporttá válik a kerékpározás, ami már eddig is nagyon az volt. Legalább mindig lehet kifogást találni, például, aki megelőzött nagyobb akksival, nagyobb nyomatékú motorral ment. ;]

(#218900) Hasaggymeg válasza Wombath (#218890) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mint a púpos teve, púpjában hordja a tartalékot.🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.