Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#215901) MPowerPH válasza CaNNa3IS (#215900) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon jol nez ki ezzel a szinkomboval. :) Hatso rugout mekkora lett?

De ugye azt akartad irni, hogy lefele csapatni a tekerni helyett?! :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#215902) Hasaggymeg válasza CaNNa3IS (#215900) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Faxa lett! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#215903) parandroid válasza CaNNa3IS (#215900) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hááát, nem tudom, én azért el tudnék képzelni kényelmesebb módját a bicikliről leszállásnak, de ha te ehhez egy csúszdát építesz a kormányra…

;] :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#215904) Hasaggymeg válasza parandroid (#215903) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Á nem, csak megkívánta MPpowerPH-tól, úgy látszik a trail bringákat játszótéren menő fotózni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#215905) CaNNa3IS válasza MPowerPH (#215901) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Köszike srácok
Hátul 150-es (stereo150 C:62 váz) elől 160. A rugóstag is "lockolható" persze annyira amennyire egy ilyet lehet lockolni de a arra tökéletes, hogy felfele jó legyen a mozgás.
Ja és igen csapatni kell lefele.

Hasaggymeg: Ez a kertben van :-) de majd megyek a gyerekkel a játszóra is csak kell egy olyan cucc mint MPowerPH-nak.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#215906) MPowerPH válasza CaNNa3IS (#215905) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nagyon faja lett, grat hozza. :)

A vegen akkor nem csereltel AXS -re?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#215907) zsocy válasza CaNNa3IS (#215900) üzenetére


zsocy
őstag

Frankón néz ki! Sok jó tekerést kívánok vele.

Néztem is hogy hol tartanak már az ebike-ok, alig látszik az aksi azon az alsó csövön, épp csak egy sárga vonal, de rájöttem hogy ez nem ebike, az meg a csúszda :D Mondjuk a sárga ESI marcsa jól harmonizálna vele :)

(#215908) MPowerPH


MPowerPH
félisten

ebike -rol jut eszembe. Tegnap lattam egy Specit, ami ugy ment, hogy a csoka nem tekerte. Folfele, nem kicsi tempoval. Azt meg hogy a viharba? :F

Don't Tread On Me

(#215909) zsocy válasza MPowerPH (#215908) üzenetére


zsocy
őstag

Annak úgy nem lett volna szabad sehogy mennie, ezek a rendszerek csak pedál tekerésre aktiválódnak, nem gázkarosak. Ezért is mondják hogy ez is sport, hiszen tekerned kell hogy menjen, magától nem tud.
Nem lehet hogy a lendület vitte? Esetleg valami Speci matricás kínai fosgörgeteg volt, azok tudnak még gázkaros üzemet.

(#215910) flash- válasza Tomics (#215880) üzenetére


flash-
veterán

szerintem nem feltétlen éri meg integráltra váltani :) én shimano négyszögtengelyessel elvagyok egy ideje és nem birom kinyirni :)
és szerintem nincs nagy különbség teljesítményben.
edzésbe-diétába(ha kell) fektess, ott van a legnagyobb ár/megtérülés arány :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#215911) MPowerPH válasza zsocy (#215909) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, azert kerdeztem. Ranezesre Speci volt, azon az emelkedon pedig nehez akkora lenduletet venni. :DDD Erre nincs mar veletlenul atalakitas?
Meglepodtem, mert ugyan lattam mar ilyet korabban is, de annak nem volt bicaj formaja sem.

Itt faja lehet tekerni. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#215912) deva


deva
tag

Ti amúgy tekeréshez navigációra mit szoktatok használni? Nem a hegyekben és erdőkben mennék, inkább (ahol van) kijelölt bicikli utakon, bejáratott útvonalakon, stb. Nézegettem több alternatívát, de úgy igazából semmi sem vált be. Aminél megragadtam, az az [OsmAnd], avagy OpenStreetMap androidra. Ez se tervez a legjobban, de egészen jól testre lehet szabni, sok bicikli utat ismer, és ha előre megnézed, miket ajánl útvonalnak, egy kis józan ésszel gyorsan felül lehet bírálni, 1-2 ilyen kanyar/nemkanyar után meg már az új ajánlat is az lesz, amire te gondoltál, és ami igazából jobb is.

Lényeg a lényeg, nektek mi vált be a legjobban navira? :)

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#215913) zsocy válasza deva (#215912) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem a Garmin, az Edge Explore vagy a Fenix6 is elnavigál, plusz a Garmin webes térképszerkesztője sem rossz.
Telefonra talán a Locus, de azt nem használom ilyesmire amióta megvannak a Garminok.

(#215914) Dark Archon válasza zsocy (#215909) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tudtommal nem nehéz ezeket úgy módosítani, hogy menjenek tekerés nélkül. Meg ahogy írod, lehet, hogy a gép Specialized volt, de a motor valami rábabrált kínai csoda.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#215915) MPowerPH válasza Dark Archon (#215914) üzenetére


MPowerPH
félisten

Remelem nem ez lesz a modi. :U A chipstuning mar itt is megy, hogy akar 45km/h -val verethessenek folfele 10% -os emelkedon.

Don't Tread On Me

(#215916) Dark Archon válasza MPowerPH (#215915) üzenetére


Dark Archon
addikt

Dehogynem :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#215917) parandroid válasza MPowerPH (#215915) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dehátezissport! Nem mindegy, hogy a 300 wattodat a 200 wattos, vagy 500 wattos motorhoz teszed hozzá?!? Ugyanúgy el lehet fáradni, meg ugyanannyit lehet vele fejlődni, csak több lesz a szint, meg a megtett táv! Különben is, mászni csak a lúzerek másznak, meg aki béna downhillezni!!!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#215918) zsola32 válasza zsocy (#215913) üzenetére


zsola32
őstag

a Locus nem rossz erre a célra, ezt használom néhány éve.

(#215919) sebgutkopf válasza MPowerPH (#215915) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A pedelec motorokkal ez nem valószínű, hogy bekövetkezne. Az ok pedig rendkívül egyszerű, ha a sebesség limitet ki is ütik belőle a motor akkor se elég erős ahhoz, hogy 10% emelkedőn 45kmh-t el tudjon érni.
Ismerek olyat, akinek a sebesség limit box-al ki van iktatva és az erős bosch motorral tekeréssel együtt síkon tudott 45-ig gyorsítani, de ahhoz tekernie kellett saját erőből is bőven 100W fölött. Amikor meg ugye jönnek a 15-20%-os emelkedők, akkor pedig hamar kiderül, hogy az 5-600W-ok ellenére is a 25 kmh valójában már rég nem korlátozó tényező, mert annyi ereje nincs a motornak, ezért vissza kell váltani és máris lassabban mész felfelé mint a sebesség limit. Ettől még ugyanúgy hatalmas előny, hogy ahol analóggal fölfelé 5-7 kmh-val égeti a combját az ebike-al 12-vel aerob pulzus tarományban vígan megyek felfelé.

(#215920) Kaci84


Kaci84
őstag

Speeder 300 - hoz vennék tartalék gumit vagy lecserélni a gyárit. A gyari Maxi Detonator 700x32C a kerék pedig 17mm széles 22mm magas. A boltban leginkább 28x622-es van több márkából. Nyílván aszfaltra és 28”.
Milyen méretet érdekes hozzá böngészni?

[ Szerkesztve ]

(#215921) 6030D


6030D
Ármester

Aki nem teker önerőből terepen felfelé 45-tel, az olyan, mint aki fékez!!négy! :C
Akartam valami vicces képet, hogy csakazegysebi, a többi az segítség, de nem találtam. Nesztek egy másik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#215922) zsocy válasza 6030D (#215921) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem ez így is tűpontos volt :)

(#215923) zsola32 válasza Kaci84 (#215920) üzenetére


zsola32
őstag

Szia, túl szélesnek érzed a gumit?
Nem tudom nálatok milyen minőségű az asztalt, de azért fontold meg a cserét...

(#215924) Kaci84 válasza zsola32 (#215923) üzenetére


Kaci84
őstag

Nemcsak azért. Hanem el kell költsek még 10 000 Ft-ot hogy el beleesek egy kedvezmény kategóriába legközelebbi vásárlás ra. Tehát nem feltétlenül más méretet akarok hanem hogy legyen egy tartalék gumi vagy mintázatban vagy minőségbe jobb vagy Defekt tűrő vagy mit tudom én.

(#215925) deny330 válasza jjeahh (#215877) üzenetére


deny330
aktív tag

70%-os tiszta alkohollal áttöröltem a felni belsejét szalagozás előtt, viszont túlzottan alaposan a szalagot nem nyomkodtam rá, úgy tűnt fogja és 'jóvanazúgy. A szelepet műszerész csavarhúzóval szúrtam ki, azért csodálkozom, hogy pont a szelepnél ereszt.
No mindegy, hétvégén tekerek úgyis, ha úgy látom hogy tekerés után sem hajlandó összeállni, akkor megcsinálom újra az egész procedúrát. Köszi szépen!

#215881 andrisbandi
A darabos tej alatt pontosan mit értesz? Sima tejjel töltöttem fel, de gondolkoztam, hogy esetleg v-fék reszeléket teszek bele. Ha jól rémlik, még régebben valaki ajánlotta itt.

#215900 CaNNa3IS Nagyon faxa ezzel a színkombóval, balesetmentes lejtőzést és tekerést! :)

[ Szerkesztve ]

(#215926) CaNNa3IS válasza MPowerPH (#215906) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Most osszehoztam a váltást. Kivettem 2 szemet a lancbol és közelebb állítottam a váltót és most szépen vált. Megnezem mennyire bírja. Igazából az axs droper ami Nagyon tetszik de az meg szerintem drága még.

Deny330: köszi

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#215927) Hasaggymeg válasza 6030D (#215921) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az nem ZolkoW kacsája? 🤔😆

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#215928) zsola32 válasza Kaci84 (#215924) üzenetére


zsola32
őstag

Ja, értem...
Vegyél két Merida kulacstartót, (4000)
Egy kormányszarv is jól jöhet, Ha emelkedőn nyomod, szeretni fogod, meg egy +belső.
Már elverted a 10 rugót.
Nem tudom mennyit tekersz, de pót külsővel ráérsz, nagyon sokat kell tekerned, hogy elfogyjon...
Ha van spd-s cipőd, egy pedál sem utolsó...

[ Szerkesztve ]

(#215929) zsola32


zsola32
őstag

Hétvégén ismét csapunk egy autós túrát Veszprémbe, a párom is boldog Speeder (100) tulajdonos lesz.
Tartani kell a tempót :K:DD:K.
(Sajnos Pécsen ezt a bringát sem tudjuk megvenni, az enyémmel is ez volt a szitu)

(#215930) andrisbandi válasza deny330 (#215925) üzenetére


andrisbandi
őstag

Joe's No-Flats Eco
Ez nálam bevált.
Több méretű gumi göb van benne.

A többi fajta is jó.
De azt a szervízbe rakták bele, nem tudom milyenek voltak. Ammóniások, büdik. Csak emiatt próbáltam ki az eco-t, és jó lett.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#215931) Ringman válasza Kaci84 (#215924) üzenetére


Ringman
nagyúr

10k-ból nem lehet egy szett normális gumit venni (sokszor amúgy is sokkal olcsóbbak külföldről rendelve)

első+hátsó világítást vegyél inkább, meg ahogy írták, valami kulacstartót+kulacsot)

(#215932) Hasaggymeg válasza Ringman (#215931) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tízből lassan már egyet sem, nemhogy szettet. 😒

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#215933) Because válasza Hasaggymeg (#215932) üzenetére


Because
őstag

hát jah... most táraztam éppen be, lánc, bowdenek, fékalkatrészek stb... de egy vacak 8 sebis sor is 30% drágult 2 hónap alatt... kemény idők jönnek (minden téren) bicóra legalább a kövi 10 évben nem kell költenem remélhetőleg

[ Szerkesztve ]

(#215934) Ringman válasza Hasaggymeg (#215932) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy sajnos igen, főleg a szárnyaló forintot figyelembe véve, az ~26€.

(#215935) deny330 válasza andrisbandi (#215930) üzenetére


deny330
aktív tag

Nekem a sima van, azt hiszem az csak super sealant. Ha nem javul a helyzet lehet berendelek egyet, meg majd a szalagozást megnézem még1x előtte.

:R :R

#215932 Hasaggymeg Haverom nagyon esküszik a continental gumikra, ő pl januárban ~40 ért vette a Kaiser szettet. :(

[ Szerkesztve ]

(#215936) Hasaggymeg válasza Because (#215933) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én sok pénzben fogadnék 10 nemköltős hónapod ellen is, nemhogy 10 éved ellen. ;]... ezek könnyelmű szavak egy tapasztalt bringástól mint te magad. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#215937) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Új Conti gumik. Remélhetőleg hamarosan lesz xc is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#215938) itouchfan válasza Hasaggymeg (#215932) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én ma rendeltem a Tobeee által linkelt oldalról kettőt 32 euróért, igaz nem a Panaracer hanem Continental Speedking CX performance (hajtogatos, TLR), ilyet még nem próbáltam, kíváncsi leszek egy gyors 35 mm-es gumma gravelre. :B

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#215939) andrisbandi válasza ZolkoW (#215899) üzenetére


andrisbandi
őstag

javasolt ammóniamentes lötyi használata
- Köszi az infót!

#215935 deny330
- Arra tippelek minden Joe's tejben van gumi dara.

------------------------- nagyon kígyó

A mai kirándulásból duatlon lett. Másodjára 12 km bringa cipelés jutott, kígyóharapásos felütést szenvedett a vas.
Egy nagyobb vizesárkon próbáltam átugratni, de telibe vertem a hátsó kerékkel a lépcső kinézetű peremet. Brutál hangja volt, azt hittem szétment az egész bringa... de csak széthasadt a külső, és egyben kijött a tej...

Próbáltam tolni, de elkezdte ledörzsölni a lapított Rekon a láncvilla belsejéről a festéket... Többféle képpen is cipeltem, ami bevált; az Endura gatyó mini szíjjával akasztottam a nyergnél a vállamra, így első keréken lehetett gurítani... pár órát, erdőben, dombokon :D

Félig azért siker volt.
Pumpa pályát mentem kipróbálni. Ez a 27-es kerék, meg hogy kis bicaj, nagyon megy vele a lendülgetés.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#215940) Hasaggymeg válasza jjeahh (#215937) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mindig tetszettek a Conti minták. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#215941) Napfénysüti

Ma ki tudtam próbálni az új cipőt. Elsőre nagyon furcsa volt az előzőhöz képest de azt hiszem jó barátok leszünk. Ez a két irányba állítható Boa rettentő hasznos menet közben. :R

Més que un club!

(#215942) Kaci84 válasza zsola32 (#215928) üzenetére


Kaci84
őstag

zsola32, Ringman: Köszi a választ! Nem 10-ért akarok gumit venni, hanem annyi hiányzik a kerethez. Oké soká kell, de eláll és úgyis drágulni fog. Esetleg belső nélkülit, vagy az drága? Az a baj, hogy elég foghíjjas a webshopjuk a helyszínen meg nem lesz idő, meg kitalálni mi az ami jó áron van ott. Lámpákat megnéztem, hát elég drága csak azért, mert bringalámpa. Sárvédő jöhetne szóba még vagy csomagtartó vagy valami alkatrész ami jól jöhet egyszer és eláll.

[ Szerkesztve ]

(#215943) parkr válasza Napfénysüti (#215941) üzenetére


parkr
őstag

gondolj bele milyen lehet a fűzős cipő menet közben ;]

(#215944) Ringman válasza Kaci84 (#215942) üzenetére


Ringman
nagyúr

a tubeless gumik darabja kb 12-13 ezertől indul, itthon még drágább.

(#215945) MPowerPH válasza andrisbandi (#215939) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az kemeny. Vicces tud lenni az ilyen, foleg, ha nincs kit hivni, aki felkap. Kep a gumirol?

Don't Tread On Me

(#215946) andrisbandi válasza MPowerPH (#215945) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kihívásként kezelem az ilyesmit :DDD
Kaja, pia, ruha gond nem volt, nem is estem, úgyhogy csak halványan mérlegeltem a vonattal haza menekülést... inkább a jó időben séta lett.

A tejbe ragadt földtől nem látszott a gumin a sérülés, nem is fényképeztem... most néztem videókat, elvileg meg lehetne varrni, utána foltozni... Nem mernék barkácsolt külsővel vadulni, inkább bukok egy új Rekont.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#215947) padzso


padzso
tag

Basszus, ez a topik úgy mozog, hogy nem bírom követni!! :)
A boas cipő még nekem is mindig ott figyel a szekrényben. Csak ugye ahhoz be kellene állítani rajta a kapcsokat. Shimano M064-et nyúzok évek óta, a bőr sok helyen már meg van repedezve. Mióta outizom azóta spd rendszer van rajta. Legaláb tudok járni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#215948) MPowerPH válasza andrisbandi (#215946) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy a fenebe tudott ugy elrepedni? :F Mekkora nyomason hasznalod? EXO vagy EXO+?

sebgutkopf: "Ettől még ugyanúgy hatalmas előny, hogy ahol analóggal fölfelé 5-7 kmh-val égeti a combját az ebike-al 12-vel aerob pulzus tarományban vígan megyek felfelé."

Az megvan, hogy a fejlodes kulcsa a valtakozo terheles? :) Az elejen ego combbal mesz fel, sot, fel sem jutsz, mert kozben meg kell allj pihenni, tobbszor. Aztan egyre kevesebbszer allsz meg, aztan mar felersz, es ott pihensz, az izmaid meg egnek. A vegen pedig beosztva az erodet felersz, az izmaid sem egnek, hiaba szalad el a pulzus, es a vegen sem kell megallnod pihenni, max fujsz egy rovidet, mielott felgyorsulsz tempora.
Bicajozas, es foleg az MTB sokkal jobb az eronlet fejlesztesere, mint pl. a futas, mert valtozatos. Futas is tud az lenni, de az nagyon mu, mig az erdoben a terepviszonyok hozzak magukkal, mennyire kell megnyomni, ha akarod, ha nem. Egyszer vadul porogsz, aztan van idod arra, hogy a pulzus visszalljon, aztan megint porogsz. Tudom, hogy Te nem az eronletert bringazol, hanem csakis az adrenalinert. Sokan ellenben mindkettoert gyotorjuk magunkat. Nekem a bringazas segitett a futasban is, meg a futas a bringazasban. Ez elotte elerhetetlen lett volna, mondjuk szerintem az eletben tobbet soha.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#215949) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#215941) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Láttam a Stravan a mai köröd címlapján. :)

parkr... nevetni fox de míg nejem gyalog is hatszor megáll mert nem egyformán szoros a fűzője én sosem értettem minek a boa ha egyszer otthon megkötötted a fűzőt rendesen. :F... mondom ezt úgy, hogy van boás bringázó bakancsom is. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#215950) andrisbandi válasza MPowerPH (#215948) üzenetére


andrisbandi
őstag

MAXXIS Tire REKON 27,5 | 650B x 2,60 WT 3C MaxxTerra TR EXO
- A legkönnyebbet választottam. Ez az ugrándozósdi új hóbort nálam... :)

Hátul 1.6, elöl 1.8 (fully, 80 kilós a pilóta)
Pont a padka élére csaptam a h.kereket ugratáskor. Szerintem az lehetett a szerencsém, h rövid volt a hely és nem tudtam belendülni, mert akkor a felnit is szétütöm... most az jónak tűnik, majd szereléskor kiderül.

Vannak még új külsőim, de nem terveztem befogni őket.
- Rücskösebb, sarazni is jó Schwalbe Nobby Nic 27.5X2.40
- Csoda mindenes, mikro mintás. G-One Allround Performance DD 27.5x2.80" Ez amúgy jó lenne, a ház elötti parkolóban próbáltam, de össze szed minden apró kövecsét... tökre beleszorulnak, meg zajonganak.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.