Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#216852) zsola32 válasza Alg (#216850) üzenetére


zsola32
őstag

még jó hogy nem rendeltem... akkor nálam felejtős lesz a Bryton, marad a Sigma vezeték nélküli óra, a pedálfordulat mérővel.

Jano_77: közben írtam Neked...
Én is láttam egy Bryton 320e tesztet, összehasonlítottak egy GPS útvanalat egy Garmin órával, ott elég meggyőzően egyforma volt a két útvonal (egy francia oldalon láttam valahol,,,)

(#216853) Toobee válasza 6030D (#216845) üzenetére


Toobee
veterán

Egy bajom van vele, hogy még mindig azt hiszik mindenki 5"-os telefonokat használ. Konkrétan nem fér bele a céges telefonom a cipzáras zsebekbe.

https://barbieripnk.hu/

(#216854) Toobee válasza Perillustris (#216846) üzenetére


Toobee
veterán

Ne haragudj meg, de nem a zoknik színvonalából indultam ki. Régi mezeik, nadrágjaik mind ótvarak voltak 500-as szériáig, felette meg nem vásároltam semmit.

https://barbieripnk.hu/

(#216855) balintbaba válasza zsola32 (#216852) üzenetére


balintbaba
tag

Én még a pedálfordulatmérőn is elgondolkoznék. Pulzus, teljesítmény (watt), pedálfordulat szentháromságból egyértelműen a pedálfordulattal lehet a legkevesebbet kezdeni. Legalábbis én sokat nem tudok belőle kiolvasni az edzéseim végén. :U

(#216857) Hasaggymeg válasza balintbaba (#216855) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát abból nem is lehet sokat kiolvasni, legfeljebb azt, hogy kevés és pörgesd gyorsabban. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216858) zsocy válasza fulton (#216834) üzenetére


zsocy
őstag

Santini, Castelli, 575, ezek mind jók, és ahogy a többiek is írják, a Decahlonban is van jó gatya (500-as és felette), és ott még próbálhatsz is méretet.

(#216859) zsola32 válasza Alg (#216850) üzenetére


zsola32
őstag

akkor sem lesz jobb a helyzet, ha teszek rá egy sebességmérő szenzort?

(#216860) fulton válasza zsocy (#216858) üzenetére


fulton
addikt

Koszonom meg fogom látogatni ;]

(#216861) 6030D válasza Toobee (#216853) üzenetére


6030D
Ármester

Én azokat a zsebeket nem használom, esetleg ha kocsikulcs van nálam, de azt meg próbálom elkerülni. Nekem a mobil decás vízhatlan tokban van, az meg beleállítva a bal hátsó zsebbe. Ha valamiért kell a telefon, csak előkapom és ott van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#216862) Alg válasza zsola32 (#216859) üzenetére


Alg
veterán

Nyilván ha párosítasz hozzá kerékszenzort akkor azt fogja használni, de ha az egyéb funkciókra nincs szükséged akkor felesleges a GPS.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#216863) Jester01 válasza jano_77 (#216849) üzenetére


Jester01
veterán

310el nem volt ilyen bajom most itt egy 420as majd kiderül az mit tud. Lehet, hogy csak kifogott egy rossz darabot az öreg.

Jester

(#216864) Csokicsibesz válasza 6030D (#216845) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Csak hogy meglegyen itt is:
Szerintem a Decathlonos XC felső jobb mint az 575-ös thermo felső.
Akcióban konkrétan fele annyiért vettem mint az 575-ös felsőmet.
Én mindenig hátsó zsebbe rakom a telefont (csepálló samsung), oda kényelmesen befér.

Ilyen gatyám még nincs, de ami késik az jön.

(#216866) parandroid válasza balintbaba (#216855) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig az a leghasznosabb. Ráadásul wattot anélkül nem is igen fogsz mérni. Inkább épp a watt mérő az, amit egy jól bekalibrált szoftver pulzusból, sebességből, és pedálfordulatból elég jó közelítéssel kiszámol. Edzéshez must have. Nekem van speed, cadence, és HR szenzor is, ebből a speed az, ami kb fölösleges az én szintemen (gps elég lenne), de nem egy nagy összeg, meg elfér ott a keréken. A cadence/hr páros rengeteget hozzá tud tenni az edzéshez, ha hosszabb távon gondolkozik az ember.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#216867) RexpecT válasza Toobee (#216842) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez az XC nadrág és felső páros nálam is nemrég újult, tényleg jó cucc mindkettő.

(#216868) Alg válasza arcitec (#216865) üzenetére


Alg
veterán

Az útvonaltervező kezelhetősége számomra borzasztó - én a broutert használom tervezésre, fele idő alatt megvan (trekkingre állítva alapból a kerépárutakat preferálja). Utána néha átdobom Komoot-ba a gpx-et, mert ott meg tudom nézni az extra infókat (főleg útfelület) - de ehhez az ingyenes Komoot is elég.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#216869) balintbaba válasza parandroid (#216866) üzenetére


balintbaba
tag

Nem ismerem a pontos képletet, amiből pl. a Strava megbecsüli a leadott teljesítményt, de szerintem a pedálfordulatot nem veszi bele. Mindazonáltal, ha valaki watt alapon szeretne edzeni, az vegyen egy teljesítménymérőt, hiába pontosak ezek a becslések. A te Orbeádra is kb. 300 EUR lenne egy hajtókarba beépített wattmérő, nem a világvége. :D

Szerintem mindegy a pedálfordulat, csak a skála két szélén ne legyen, a mosógép- és a kocsmába kónuszon járós üzemmód sem jó. ;] Aki kicsit edzettebb úgyis normális tartományban fog tekerni, azon a fordulaton, ami neki a legjobban esik. :U

[ Szerkesztve ]

(#216870) arcitec válasza Alg (#216868) üzenetére


arcitec
addikt

Remek. Köszi. Egész jónak tűnik és ahogy nézem mintha ez is naprakészebb, mint a google maps. :R

(#216871) D1Rect


D1Rect
félisten

Már a fél internetet feltúrtam, de nem találok
"Bontrager R3 Hard-Case Lite Reflective Road Tire 25 X 700C"
Mindenhol csak a reflex csík nélküli van, plz help!

Németország és Ausztria is jó, nem baj, ha német a webshop és ide nem szállít ki.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#216872) andrisbandi válasza D1Rect (#216871) üzenetére


andrisbandi
őstag

Talán angoloktól, de gondolom vámolós.
sigmasports.com

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#216873) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Hosszú idő után megvolt az első hazai tekerés,első útja a bringának.
Nem rossz kis gép, de azért érezhető hogy nem épp felső kategória (Talon 4),lesz 1-2 dolog ami cserére szorul majd rajta a későbbiekben.
Más :garmin edge explore-nek is első útja volt, srácok, ez katasztrófa.
Erdőn belül szinte alig talált gps jelet, míg a telefon folyamatosan 4g-n volt.
Ha csak egy kicsit is letérek az útról, amit ő ki kalkulált,nem igazán tervez újra.
Fura hogy sokszor az utat, amin épp tekerek,a képernyőn keresztbe mutatta, sokszor teljesen elvesztettem a fonalat.
Újra kell ezt kalibrálni, vagy mi a gond?
Halistennek a telefon a zsebben, Komoot tette a dolgát.
Nem ezt vártam volna a Garmintól.
Lehet meg fogom próbálni rárakni a Komoot térképet.

[ Szerkesztve ]

(#216874) D1Rect válasza andrisbandi (#216872) üzenetére


D1Rect
félisten

Nagyon köszi, ezt el is mentem, ha nincs EU-n belüli javaslat, akkor marad ez. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#216875) Alg válasza d3tox1c (#216873) üzenetére


Alg
veterán

Edge 530/830-al sosem volt még problémánk GPS jellel, sem erdőben, sem városban, sem sziklafalas völgyben. Amúgy általánosságban sokat segít minden eszköznek ha nem mozogsz, amíg nem stabil a GPS jel, illetve ha szinkronizálsz egyet a telefonnal mielőtt elindulsz.

A navigációs logikáját szokni kell, alapvetően nem a célhoz csinál új útvonalat mint egy autós navi, hanem a régi útvonaladra akar visszavinni, így általában azzal zargat hogy fordulj meg.
Ha visszatalálsz, akkor először megbolondul kicsit és meg akar fordítani, de 10-20mp múlva rájön hogy a jó úton vagy ("course found").
Ilyenkor (meg úgy általában) nem a navi jelzéseit kell követni, hanem a térképen figyelni a lila(? vagy amilyenre állítottad) csíkot ami jelzi a tervezett útvonalat.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#216876) abéla válasza parandroid (#216831) üzenetére


abéla
senior tag

+1 kb mintha épp' szét akarna nyegleni a váz :N

ülés: én koca-trekkre ezt vettem: XLC sa-g01 cro-mo váz, kényelmes, jobban mondva nem érzem, hogy ott lenne;
ellentétben pl ezzel, ami ~15-20km után azért már nem esett jól (otthon viszont tök jó a szobabicóra)

bár hozzáteszem, az én seggem még bejáratós :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#216877) arcitec válasza Alg (#216875) üzenetére


arcitec
addikt

Nekem mindenféle Garmin eszköz secc perc talál GPS jelet. Onnantól már semmi sem kérdés. Ha előre megtervezett az útvonal és letérsz, akkor az újak, a 830-is újratervez onnantól ahol vagy. És nyilván arra az útvonalra, amire "késztetve" van. Mi mást tudna csinálni. Szar lenne ha nem azt csinálná. Amire TE gondolsz, a letérés helyétől a végcélig tervezzen egy új útvonalat azt is megcsinálja, ha "csak" a végpont van megadva célnak.
Mint az autós, ez is nyilván való. Nekem soha semmi gondom nincs vele, ha pl alagútban elveszik a GPS (arra az időre) akkor visít, hogy tudjad,de amint kiérsz már van is GPS jel.
Szóval én sem értem az Explorer problémát, ráadásul az úgy tervez mint az autós, utca, házszám. Szerintem menjen be vele a Navigate-hez.

[ Szerkesztve ]

(#216878) d3tox1c válasza arcitec (#216877) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Hát nem tudom, az enyém durván össze vissza működött.
Lehet csinálok egy factory reset-et.
Az sem igazán tiszta, mit kellene le töltenem hozzá a connect iq áruházból. Olvastam, hogy van hozzá valami 🤷🏻‍♂️
Órám is garmin, azzal nincsenek problémák.

(#216879) arcitec válasza d3tox1c (#216878) üzenetére


arcitec
addikt

Csatlakoztasd az szg-re usb-n, Garmin Express elindít fel kell ismernie, majd frissítést kell kérni (pc-n) és ha van feltölti. Nem kelll oda semmi egyéb. Ezt ha töltöd célszerű elkövetni- no meg egyébként is jelzi ha van frissítés- mert ha más nem is a térkép az időközönként frissül. Itthoni vásárlás?
Javaslom a telefonra is töltsed le az appot. A Connect Garmint mindenhol fel kell ismerni a készüléket, A telefon app-al meg kell tanítani és párosítani az Eploreren is.
Nekem az órám legutóbb, ment az app a telefonon(vagy lehet nem is ) de a Net és a bluetooth a telefonon be volt kapcsolva és "röptében" frissült az óra bluetooth-on keresztül.
És lazán megcsinálta.

[ Szerkesztve ]

(#216880) d3tox1c válasza arcitec (#216879) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi, ezt kipróbálom, nem volt még pc-re/laptopra kötve.
Garmin express-t sem használtam még soha

[ Szerkesztve ]

(#216881) d3tox1c válasza d3tox1c (#216880) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi, ezt kipróbálom, nem volt még pc-re/laptopra kötve.
Szerk:folyamatban a dolog, kemény 2 órás térkép frissítés.
2 éve van garmin órám, szeretem nagyon. De erről a Garmin Express appról életemben nem hallottam.
Köszi.
Telefonra melyik appot töltsem le?
Mert most arra is megtalaltam az explore appot a play aruhazban.Eddig az IQ store-on kerestem....

[ Szerkesztve ]

(#216882) arcitec válasza d3tox1c (#216881) üzenetére


arcitec
addikt

No, akkor csak jó hogy idetaláltál. Mobilra az app : [link] ez és PC-re az Express [link] alap fontosságú alkalmazások. Ezeken keresztül történik a kommunikáció és frissítés. A frissítést nem neked kell eldönteni, mondja azt az Express, illetve választható.
És javaslom regisztrálj a connect.Garminra is : [link] Ide fel lehet tölteni a tevékenységeket, útvonalat lehet tervezni, majd a készülékre rátölteni stb ... Így komplett az egész...
Valamint létezik egy ilyen is, ide magát a készüléket lehet regisztrálna, de talán ez mára már nem lényegi, ez nagyon régi az előzőek még nem is voltak : [link]

[ Szerkesztve ]

(#216883) d3tox1c válasza arcitec (#216882) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi.
Ezek megvannak.
Csak azt még mindig nem értem :valaki irta, hogy van külön app mobilhoz, direkt edge-hez.
Na, az amit nem találok.
Amit leszedtem Garmin Explore progit, nem támogatja sem az óramat(vivoactive), sem az edge explore-t.
Érdekes....
Progi neve alapján nem pont ezt várná az ember :D

(#216884) arcitec válasza d3tox1c (#216883) üzenetére


arcitec
addikt

Hááát ez érdekes. Gyári usb kábellel csatlakozol? Látja a pc az eszközt?
Mobilra egy app van a connect semmi más az ismer minden Garmin terméket és az Express is. Miféle Explore "progit" szedtél le, nem Express [link] az?

[ Szerkesztve ]

(#216885) d3tox1c válasza arcitec (#216884) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Dehogyis. Az express tökéletes, mindent lát. Csak azt hittem van még egy külön progi is ezeken kívül, kifejezetten az explore-hoz.

(#216886) Alg válasza d3tox1c (#216885) üzenetére


Alg
veterán

A Garmin Explore app az a (gyalog)túrás cuccaikhoz van valami kiegészítő program, semmi köze az Edge Explore-hoz

Alapvetően mobilra a Connect kell, PC-re meg az Express.
ConnectIQ-ban csak "skinek" vannak, szét lehet nézni, van 1-2 hasznos dolog, de anélkül is működnie kell mindennek gond nélkül.

Amúgy meg igazán rendbe tehetné a szoftveres hátországát a Garmin, egy borzalom ami katyvasz ott van a millió különböző programmal meg azok verzióival (BaseCamp van még?)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#216887) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Köszi nektek.
Remélem most már rendben lesz.
Még annyi, hogy explore-hoz lehet pl telefonon, vagy pc-n utvonalat tervezni valahogy?

(#216888) arcitec válasza d3tox1c (#216887) üzenetére


arcitec
addikt

Arra írtam hogy:
És javaslom regisztrálj a connect.Garminra is : [link] Ide fel lehet tölteni a tevékenységeket, útvonalat lehet tervezni, majd a készülékre rátölteni stb ... Így komplett az egész...

Alg: (BaseCamp van még?) Van hát .... ;]

(#216889) Alg válasza d3tox1c (#216887) üzenetére


Alg
veterán

Persze:
Megtervezed brouter-ben, leelenőrzöd Komoot-on meg google utcaképen, a kiexportált track-et rárakod a GPS-re BaseCamp-el, illetve betöltöd a Connect fiókodba is, sőt, ha van Strava előfizetésed, az ott megcsillagozott szegmenseket is át tudod szinkronizálni.

Kihagytam valamit? ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#216890) d3tox1c válasza arcitec (#216888) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Köszi, akkor jobban megnézem, nem találtam a tervezés opciót :R

(#216891) Logitech1976


Logitech1976
újonc

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a csoportban bárkinek van-e bármilyen tapasztalata a fényképen látható termékkel kapcsolatban? Outi kerékpárhoz, azon belül 105-ös szetthez használnám, ha megfelelő. Köszönöm.

AMD Ryzen 7 3700X; Asus TUF B450-Plus Gaming; Kingston HyperX FURY 32GB DDR4 2666MHz; Palit GeForce GTX 1650 KalmX ; Kingston 250GB SSD A2000 M.2 ; Fractal Design - Define R6 TG; Corsair Hydro Series H100x High Performance; Seasonic Prime Ultra 550W 80+ Gold

(#216892) jjeahh válasza d3tox1c (#216887) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt kevesebben tudják, de esetleg: Komoot-on megtervezed az útvonalat, letöltöd a gpx fájlt, majd rádugod usb-n a Garmint és felmásolod a New Files mappába.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#216893) d3tox1c válasza arcitec (#216888) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Megvan a tervezés, még egy utolsó kérdés, és nem offolom tovább a topicot:tervezésnél valahogy megoldható, hogy rendesen, beirva keressek? Egyenlőre csak úgy sikerül, hogy leszúrom a gombostűt a két pontra, és úgy tervez.

(#216894) Ringman


Ringman
nagyúr

tufo speedero 430 g papíron, valóságban 445 és 446g.

(ha beválik, akkor a tavaly vett 35c-s cinturato velo meg megy eladásra, nem is tettem fel a biciklire)

(#216895) arcitec válasza d3tox1c (#216893) üzenetére


arcitec
addikt

Talán ez segít : [link] és valóban van ez is : [link] bár ezt nem használom.
Van aki valami hasonlót keresett.. De ez talán a térképes órákra jó...

(#216896) Hasaggymeg válasza Alg (#216868) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez a brouter rátesz a térképre mint a merretekerjek, hogy lásd valós időben is hol jársz éppen?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216897) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma talaltam egy brutal szakaszt, szerintem ide jarok majd edzeni. :)) 8km -en 492m -es szint. 3x megmaszom, es mehetek az arokba fetrengeni. :DDD

Don't Tread On Me

(#216898) Alg válasza Hasaggymeg (#216896) üzenetére


Alg
veterán

Eddig mindig PC-n használtam tervezésre, de most megnéztem, igen mobilon a webes felületről mutatja hogy hol vagy.

Merretekerjeket sosem használtam, nem tudom az hogy működik.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#216899) Zoliwrc válasza d3tox1c (#216873) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nekem is van Explore, azonnal talál jelet bárhol és tök jól navigál, sose volt vele gondom, nagyon szeretem.

(#216900) Hasaggymeg válasza Alg (#216898) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát úgy, hogy mondjuk kirajzolsz egy útvonalat (vagy 2 gombostű és hagyod kitalálja és összekösse neked, vagy több ponton viszed te így határozva meg hol kösse össze, majd elmented, aztán mikor előkéred az elmentett útvonalat élesben és kérsz helymeghatározást rátesz nyíllal éppen hol vagy és merre haladsz....de le is töltöm és megnézem ha már a merretekerjek vacakol. :)

#216897MPowerPH...hát az 6x8=48 km (gondolom fel és le 3x)/~ 1500m ami nem egy délutáni, munka utáni menet. :N Legalábbis nekem nem, mert van itt akinek nem nagy kunszt. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.