Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#216301) stickermajom válasza MPowerPH (#216299) üzenetére


stickermajom
addikt

És mivel tervezed meg rá az útvonalat? Nézegetem mostanában én is a Garmin órákat.

(#216302) arcitec válasza Hasaggymeg (#216291) üzenetére


arcitec
addikt

".talán (a hetvenöt) feléért valami. :F"
Nem ezt írtam? Óccsó, olyan is ... :B U.I: Egyébként meg a 830 a Garmin.hu-n 160eft és a 118 ehhez képest meg a 78eft :U ?

Dark Archon: Miféle 10 óra az inkább min 20 óra nézz csak utána .. Üzemidőben nem tudsz jobbat mutatni .. ;)

[ Szerkesztve ]

(#216303) arcitec válasza jjeahh (#216294) üzenetére


arcitec
addikt

Bocsi de tévedésben vagy, hamis az állításod. A 1030 volt a gyenge széria az tény.
De a 1030 plusz az már a feljavított azzal nincs gond. Az már jobb mint a 830 igaz drágább is. ;) A 130 az egy alap mit vársz tőle... :U
Dark Archon: Az az óra nagyon jó, ha a kis méret nem zavar (térkép) akkor az egy jó választás, na de az sem olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#216304) Hasaggymeg válasza arcitec (#216303) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem inkább az a tévedés, hogy nyolcvanezer forintért ( de mondhatnék 200 eurót is) alapnak és olcsónak nevezel egy computert, meg azt mondod mit várnak tőle, mintha azt mondanád mit várok egy háromezres villogótól, hogy még villogjon is?!... mikor ott a Varia nyócvané. :U Amúgy semmit sem várok tőle, csak azt a keveset amit ennyiért ígér, az meg, hogy 180 ezres Garmint "gyenge szériának" tartanak, sajnos cseppet sem bizalomgerjesztő.🤨

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216305) arcitec válasza Hasaggymeg (#216304) üzenetére


arcitec
addikt

Ez a TE véleményed ami nem reprezantatív - ez bizony a tény -, az hogy a 1030 félrecsúszott az sajnálatos, ezért nem kell venni semmit előrendelésbe. Ilyen minden gyártónál előfordult már. Az is sajnálatos, hogy egy 80 ezres készüléket alapnak nevezel, (nem a 130-ra gondoltam, mert az Eplorer nem az, nyilván nem venném a 130-at.
A Bryton 40 ezeré a csúcs. ;]
Nyilván van igazság is abban amit írtál a Varia valóban túlárazott, de hát sok sok gyártó terméke van még így.
A lényeg, legyünk tárgyilagosak, választék van, mindenki azt vesz amit jónak lát... ;)
U.I: Abban igazad van hogy a Garmin túlárazott nem olcsó. De melyik amerikai termék nem az. A minőséget meg kell fizetni, ez van ... ( A Samsung sem ócsó manapság )...

[ Szerkesztve ]

(#216306) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy valaki tudja össze lehet-e kapcsolni vezetékkel a kerékpár computert android telefonnal? ...vagyis úgy mint a számítógéppel, hogy kézileg letölthess FIT (GPX stb.) fájlokat egyenesen a készülékről a telefonra mint tároló. :F Tehát "látja"-e a telefon ha pl. egy USB-C - micro USB vezetékkel rácsatlakoztatsz egy Bryton (Garmin stb.) computert? Vagy ez hülyeség? :B

#216305 arcitec...hogy érted az én véleményem nem reprezentatív?!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216307) Dark Archon válasza MPowerPH (#216299) üzenetére


Dark Archon
addikt

Jó, végülis én kérdeztem... :DDD Nekem ennyit nem ér (plusz az asszony haza sem engedne).

Hasaggymeg: szvsz, ha ezt tudja a készülék, akkor megy BT-n is.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#216308) jjeahh válasza MPowerPH (#216296) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyik haverom is Suuntoval navigál alap csiganyállal, felrakja a kormányra konzollal. Két baj van csak a karórával szerintem: kicsi a kijelző és egy lapra kevés adat fér.

Hasaggymeg: ha esetleg tönkremegy és occó kell, Garmin 810, Touring Plus nagyon nyomott áron mennek használtan és a 20-as szériánál hibátlanabbak, gyorsabbak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#216309) MPowerPH válasza andrisbandi (#216284) üzenetére


MPowerPH
félisten

A poen, hogy brutal izomlazam van. :B Valltoresem miatt nem edzhetek felsotestre, igy az izmok ott egy kicsit eltunyultak.

stickermajom: Garmin Connectben van utvonal tervezo. Aztan attoltom Stravara, ott is lecsekkolom, ha latok valamit, akkor valtoztatok.

Dark Archon: Nekem egyszeru dolgom volt, mert nem volt se oram, se computerem, a telom meg egy regi levedlett S7 -es, amit nem akarok lecserelni, hogy navigalasra hasznaljam, akksi nem is birna mar, es a kijelzo is besulne ennyi ev utan.

jjeahh: Nekem igazabol 3 kepernyo van hasznalatban, ha navigalok. Ha nem, akkor meg a sebesseg ertekeken hagyom, ott 3 adat van, a masikon meg az osszes tobbi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#216310) arcitec válasza Hasaggymeg (#216306) üzenetére


arcitec
addikt

Bocsi, van igazságod az tény ... :R
(Amerikában ezek az árak nyilván más értelmet kapnak, sőt ott még olcsóbb is az adó miatt.)
A Garmin-hoz van app mobilra és PC-re is. Az újabbak bluetooth-on keresztül tudnak a mobil app-hoz csatlakozni és az tölti fel a Connect.Garminra. (Már aki azt használja). Ez oda-vissza működik. Amikor meg PC-re van dugva töltésre, akkor meg nyilván ott PC-es Garmin Express
és akkor azzal...

[ Szerkesztve ]

(#216311) Hasaggymeg válasza arcitec (#216310) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt értem, de szerintem valamiért a kékfoggal nem akarja a nagyokat rátölteni ezért gondoltam (ilyen hülyeségeket is mint :D ) egyenesen vezetékkel összekötni a telefont a km-órával. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216312) Maximum1 válasza arcitec (#216310) üzenetére


Maximum1
őstag

A Connect miatt több a garmin mint a többi gyártó, aki azt nem használja feleslegesen adta ki a pénzt.
A Varia meg egyáltalán nem túlárazott, tudtommal az egyetlen ilyen eszköz ami segít a közlekedésben, mert ez elsősorban egy radar és nem villogó.

Nem hájpolni akarom a Garmint, csak írok róla mint felhasználó.
Volt brájtonom is, fasorba sincs, bocsi a felhasználoitól, bárhogy is pimpeled nem lesz garmin soha. ;]

(#216313) 6030D válasza itouchfan (#216286) üzenetére


6030D
Ármester

Picit arrébb van, meg régen voltam, de a Vigántpetend és Nagyvázsony között indul be egy köves, na az nagyon jó volt. [link]
Straván nem találom azt a tekerést, de talán úgy jutottam el, hogy Köveskálnál a templom mellett mentem el és az bevitt egy széles fehér kavicsos útra, talán Bhenye felé. :F eddie1978 járt sokat arra, ha eléred, lehet, hogy tud segíteni.
Vigántpetend mellett a cikkcakkot ne hagyd ki. ;) [link]

Főni, odaadom a tuningolt 130-at próbára, ha gondolod. Ha nem kell a navi, meg a sok fícsör, akkor szerintem elég, és akkora mint egy gyufásdoboz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#216314) jjeahh válasza Maximum1 (#216312) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szeretem a Garmint (általában ;] ), de a Connectre életemben 3x ha felmentem, útvonalat Komooton tervezek. Persze ettől még használom a Connectet, mert onnan megy fel stravara a tekerés, de csak a háttérben fut, nem matatok rajta soha. Számomra a navi a nagy előnye.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#216315) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Ezt a slime nevű zöld nyálat csak autó szelepes belsőbe lehet betölteni?
Használ még valaki ilyet?

(#216316) Maximum1 válasza jjeahh (#216314) üzenetére


Maximum1
őstag

Szeretem a számokat, rengeteg mindent mutat egy tekerés, futás után, pulzus zónák, testterhelés stb.
Naviban nincs jobb, vagy 10 éve használom.

(#216317) Kátai


Kátai
senior tag

Ilyenhez [link] mit szóltok? Vagy maradjak az U lakatnál? Valamint számzárasat vagy kulcsosat?

(#216318) Jancsi válasza Dark Archon (#216295) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Itt maga az útvonal feltöltése volt a gond, mert az alkalmazás előbb a felhőjébe akarta feltölteni és csak utána a készülékre. Ami hálózat hiányában nem sikerült, így a készülékre sem töltötte fel.
Ha átjut a készülékre onnantól megy hálózat és telefon nélkül is. Van valami egy aránylag részletes trékép magán a készüléken, de érdemben nem használható. Támpontnak jó, ha rajta van a track látja az ember kb. hol kell kanyarodni, nem csak a csiganyálat.

Fontos egy jó cipő, kényelmes nyereg, nekem még a tubeless dobott sokat a komforton, de computert nem váltanak ki :D

#216299MPowerPH
A 5 Peaks 500-nak egy TomTom Runner 2-vel a kormányon vágtam neki. Terepen még ott is elég volt kivenni merre is kéne menni. Csuklón nézni ismeretlen terepen, felmálházva közel esélytelen szerintem.
A Byrton navigáció mellé nálam egy Amazfit Stratos szokott lenni, üzenteket nézni, track-el az is és ha bármi történne a brytonnal, akkor a csiganyálat lehet követni azon is.

#216283itouchfan
Az enyémen még .fit file nem volt soha, csak .kml és gpx. Gondolom ezt a .fit formátumot erőltetné a gyártó, a kml-t is abba konvertálta a turn by turn navigációhoz.
Szívem szerint én is PC-n töltögetném a file-okat, de sokszor a rendezvény reggelén véglegesül az útvonal, akkor pedig már csak a telefon van nálam.
Bő 1500km-en át követtem a Bryton kis nyilacskáját, de ha feladja harcot a következő valószínűleg egy Wahoo lesz. Arról a bikepacking-es csapat elég jó véleménnyel van.

#216315d3tox1c
Szerintem mindenbe, amiből ki tudod tekerni a szelepmagot, hogy beletöltsd. De vannak gyárilag töltött belsők is.

#216316Maximum1
Melyik típust használod? Tud olyat, hogy feltöltök rá egy .gpx vagy kml file-t, majd azon navigál, terepen is szól a kanyaroknál és jelzi, ha nem vagyok a track-en?

(#216319) Hasaggymeg válasza 6030D (#216313) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:R ...rendes tőled, ha sokat vacakol ez lehet élni fogok a lehetőséggel. Amúgy a feltöltéssel sem lenne baj, csak több napos kirándulásnál félek megtelik a memória mielőtt gépre csatlakoztathatnám. :F Mindent összevetve tényleg nem is lenne okom panaszkodni, azonnal kapcsolódik a Decas pánthoz, másodperceken belül talál GPS-t, megbízható üzemideje van...csak ez a nagy fájlok feltöltése ne vacakolna.🤔

#216317
Kátai...
ezt csakis 150 e alatti kerékpárra, de én lehet, hogy oda sem. :F Ami a biztonságot illeti (zár mechanikája, anyagminőség, stb.) én nem bíznám az Alira. Amúgy meg a kulcsos biztonságosabb szokott lenni mint a számzáras.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216320) MPowerPH válasza Jancsi (#216318) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem nagyon kell kutakodni, alt. mutatja, mikor van fordulo es merre, m -ben visszaszamol az ora is, csipog, ha le kell terni. En csak simeretlen utvonalon jarok vele, szal gyulik a tapasztalat rendesen. Nem is csiganyal, rendes terkepet latsz.

Akkor van gond, ha az osveny egyebkent nem letezik, es hiaba mutatja merre, nincs ott semmi. Ilyenkor minden navi bukik. Elo kell venni atelot, es nezni alternativ utvonalat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#216321) Gaben92


Gaben92
őstag

Ha már ennyire megy a Garmin téma. Mi az ajánlott, ha egész konkrétan nem érdekel semmi csak a navi? Nem igazán hoznak lázba se a statisztikák, az se érdekel mennyi a sebességem, mennyit másztam, ereszkedtem, stb., és a Strava se izgat. Kizárólag térkép de abból minél jobb.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#216322) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#216320) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erről az jut eszembe miért is nincs kis, km óra méretű...kijelző, mely bluetooth-al kapcsolódva az amúgy is mindig nálad lévő telefonnal, szépen kijelzi neked az összes infót amit egy telefon lassan már számítógép méretű procija, memóriája, tárhelye stb. tud. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216323) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#216322) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo a kerdes. Nem tudom, hogy lenne e ra igeny. A GPS jelado egyebkent is kellene ra, kellene egy belso tarhely is, amin a rogzitett adatokat tarolja. Nem tudom, hogy sokkal olcsobb lenne e, mint egy belepo computer. A meretproblemat ertem, en nem szeretnek tabletet a bringa kormanyara.

Don't Tread On Me

(#216324) andrisbandi válasza Gaben92 (#216321) üzenetére


andrisbandi
őstag

Garmin csak a navi
Garmin Edge Explore - ha a fő feladat a bringás navigáció

Nekem egy régi Dakota van (kb elődnek tekinthető). Az hivatalosan túra navi, de van bringás adaptere vázra/kormányra.
- "túrista utak" térképpel is megy. Ez erdőben is részletes, nagyon.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#216325) itouchfan válasza 6030D (#216313) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, jó ötletek!

Eddie78, jelentkezz! ;] :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#216326) parkr válasza Hasaggymeg (#216322) üzenetére


parkr
őstag

Wahoo ELEMNT MINI [link] kb. ilyen volt amíg árulták

[ Szerkesztve ]

(#216327) Jester01 válasza Hasaggymeg (#216306) üzenetére


Jester01
veterán

Ha a telefonod OTG képes akkor elvileg igen, ugyanúgy mintha mondjuk egy pendriveot dugnál rá.

Jester

(#216328) Ringman


Ringman
nagyúr

téli spd-s cipőnek mennyire kell feszesnek/még pont nem szűknek lennie?

(#216329) jjeahh válasza Ringman (#216328) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én egy picivel lazábbra hagyom a BOA-t, mert ha szoros, lefagy a lábam. Sőt! A téli cipőm egy számmal nagyobb is, hogy szükség esetén beleférjen vastagabb zokni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#216330) Hasaggymeg válasza Jester01 (#216327) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Juhú! :R ...innen kezdve lexarom rátölti-e vezeték nélkül ha egy kábellel rátölthetem kézileg mikor esetleg éppen helyre van szükség a mérőn...onnan már mehet a Stravara. :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216331) Ringman válasza jjeahh (#216329) üzenetére


Ringman
nagyúr

Vastag zoknival is mozog kicsit benne a lábam, ha meg is van feszítve a boa, (nem volt még ilyen cipőm) akkor is mozog a sarkam kicsit benne, meg a labujjaimat is ökölbe tudom szorítani.

Tippre ez 1 számmal nagyobb mint kellene, de nincs benne talpbetét, csak a gyári.

Ez a méret bakancsban még épp elmenne(nagyon kicsit nagy, de nem vészes), de biciklis cipőben nem igazán van tapasztalatom.

(#216332) Jester01 válasza Hasaggymeg (#216330) üzenetére


Jester01
veterán

Arra figyelj, hogy OTG kábel kell hozzá (amiben 2 láb össze van kötve belül), és a telefonodnak szoftveresen is támogatnia kell. Ehhez lehet, hogy root és/vagy külön app szükséges. Majd számolj be a fejleményekről, nekem nincs OTG-s telefonom :(

Jester

(#216333) 6030D válasza Hasaggymeg (#216319) üzenetére


6030D
Ármester

Mi a gond amúgy a Brytonnal? Nem bírom kibogozni. Lassú, nem megy át amit szeretnél? Van velük egy olyan gond, hogyha megtelik a memória, akkor belassul a szinkron. Még a 330-as időből emlékszem rá, hogy azt javasolták, hogy csak úgy töröljünk róla adatot, hogy az óra menüjén keresztül, mert kábellel gépre dugva intézőből ha törlöd, akkor ugyan eltűnik, de lesz valami maradvány, ami csökkenti a helyet. Nálam ez látszott is, először úgy töröltem, és utána teljes törlésnél is 33 % foglaltsággal kezdett. Factory reset segít rajta.
Illetve érzékenyek a frissítésekre, haveromnak is a Neo-t rá kell dugni időnként törölni+frissíteni, mert lassan tölti fel a tekeréseket. Ő útvonalat nem tölt, de gondolom azok nagyobb fájlok, így ha az egyik irányba megoldja a lassulást, akkor a másik irányba is meg fogja. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#216334) jjeahh


jjeahh
nagyúr

A boltban legutóbb csak Shimano lánc volt, gondoltam csak nem szívom meg megint :U . Pár száz km után:

Ez asszem a harmadik Shimano láncom, ami gyárilag a bringán volt, működött, amit utána vettem, már zsír újan kukába való volt, ez megint sz*r. Asszem maradok a KMC-Sram láncoknál :U .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#216335) Gaben92 válasza andrisbandi (#216324) üzenetére


Gaben92
őstag

Kizárólag erdei navigáció a cél, az Explore-ról meg azt olvastam valahol, hogy inkább városba való.

Igazából azon filóztam, hogy kell-e nekem egyáltalán új, vagy kotorjak bagóért valami 20-as szériát. Futólag átnéztem pár tesztet, és a 30 széria kapott egy rakat új funkciót és szenzor támogatást amik nekem full feleslegesek.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#216336) Toobee válasza jjeahh (#216334) üzenetére


Toobee
veterán

Nem bírja a wattokat.

https://barbieripnk.hu/

(#216337) MPowerPH válasza jjeahh (#216334) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kuld vissza.

Don't Tread On Me

(#216338) ZolkoW válasza arcitec (#216305) üzenetére


ZolkoW
őstag

én épp azért nem veszek valszeg soha garmint, mert úgy leégették magukat a Dakotával nálam, hogy máig nem hevertem ki :)
ha csak garmin lenne, annyiért, könnyen lehet hogy telefonnal navigálnék.
ja, várj, navigálni, mármint odatalálni valahova tényleg a telefont használom, rögzítésre van a bryton.
én nem bántam meg, hogy megvettem, még ha volna is mit csiszolni rajta. most sem biztos, hogy mást választanék, mint a 320as.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#216339) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#216306) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem esküszöm, de egyszer mintha szedtem volna le így file-t róla valamiért. a 15-ösről.
a strava app nem működött épp, vagy nem tudom, és a böngészőből tallóztam be..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#216340) Maximum1


Maximum1
őstag

#216320MPowerPH Tegyél rá másik térképet, a turistautak.hu elég sok utat nem ismer bringára, túrázni sem használom már.
OSM-et használok évek óta, de most van egy új cuccos, még nem próbáltam.

#216318Jancsi Volt Dakota 20, Etrex 35 Touch, Fenix 5, most Fenix 6X van 2 éve, mindenre elég és jobban ismer mint a feleségem.

#216335 Gaben92 Az 520 Plus tud térképet, a sima 520-at hekkelni kell, de soha nem fog úgy működni mint az Explore mert az érintős és erre lett kitalálva.
Tervez erdőben is, de nem úgy működik mint egy autós navi vagy waze hogy bemondod neki azt odavisz.

#216334 jjeahh Lazítani kell az spd-n, nehezen oldod ki ;]

[ Szerkesztve ]

(#216341) jjeahh válasza Maximum1 (#216340) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tom az újabb Garminokban lehet-e állítani navigáció alatt a track színét, az enyémen mindíg lila és sajnos ezeken a színes-kontrasztos OSM térképeken tekerés közben nem látszik rendesen. Ezen az újon, amit linkeltél látom néhány út is lila színű, ha ott kéne végignavigálnom, meg lennék lőve. Vissza kellett állítsam a gyári garmin térképre.

#216337 MPowerPH: sajnos már fogalmam sincs melyik boltban vettem, tartalék láncnak szántam, vagy rotálni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#216342) Maximum1 válasza jjeahh (#216341) üzenetére


Maximum1
őstag

Engem nem zavart soha, alapon használom, de szerintem amikor a Gpx-et csinálod/szerkeszted akkor tudod variálni a színt. Itt a progi: MapSource

[ Szerkesztve ]

(#216343) andrisbandi válasza Maximum1 (#216340) üzenetére


andrisbandi
őstag

turistautak.hu
Még 2012-ben szereztem egy Dakotát, kb félhavi fuzuba fájt. Ráhekkelve a tu-t űrtechnikának számított :D
- Sok olyan helyre tudtam így elmenni kiránduló kocogásokra, ahová másképp nem. A spartacus ösvényes-t évekig mesélnem kellett a melóhelyen. Akkor még titok volt, csak az erdészek használták.

Felénk minden erdei ösvényt ismert anno. Kár érte, ha hagyták elsenyvedi ...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#216344) MPowerPH válasza Maximum1 (#216340) üzenetére


MPowerPH
félisten

Marmint a Garminra? Custom terkepeket fel lehet tenni egy Fenix -re?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#216345) Hasaggymeg válasza Jester01 (#216332) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kezd bonyolódni. :F ...gondoltam rádugom és már látom is mint egy újabb tárolót. :U

#216333 6030D...egyetlen baj van vele, a nagyobb tekeréseket (3+órás) nem tölti fel a telóra csak kábellel. :F

#216334jjeahh...vegyél valami jobbat, HG73,93, az 53 emlékeim szerint nyúlik mint a tészta. :(

#216336Toobee... ;] és hülyeség a rotálás. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#216346) Maximum1 válasza andrisbandi (#216343) üzenetére


Maximum1
őstag

Régen minden jobb volt :D , visszasírom azokat az időket.
2 hete sorban álltam a Spartacuson, kutyások jöttek menetiránnyal szembe, majdnem sírtam.
Vaskapusziklát 4en kerestük meg a Dakota, alig találtuk meg, ma már 3man elférnek az úton úgy kijárták, qva kovid.....
Ja és mindent kiposztolnak had menjen a nép, nincs már titok, elrejtett kincs sehol, pénz se számít, mindenhol ott vannak.

MPowerPH
Naná : [link], de ez a jobb verzió mert így egyszerre fent tud lenni több is, tudod variálni.
Elkészíted az első linkről a térképet, és felteszed a második link alapján, meg ezt is ugyan úgy.

[ Szerkesztve ]

(#216347) 6030D válasza Hasaggymeg (#216345) üzenetére


6030D
Ármester

Egyszer hagyd küzdeni estére. Az a tippem, hogy reggelig felmegy, csak lassan.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#216348) jjeahh válasza Maximum1 (#216342) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt ki kell próbáljam, de szerintem inkább a Garminon múlik és nem variálható. Majd kiderül, köszi!
szerk: fel sem tudom telepíteni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#216349) MPowerPH válasza Maximum1 (#216346) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, akkor ezt kiprobalom. Koszi, hogy megmutattad. :R

Ez az erdei utakra/osvenyekre is vonatkozik? Ott is jobb lesz a lefedettseg? Valtoztat ez valamit azon, hogy en Garmin Connectben tervezek meg egy utvonalat, majd ratoltom az orara?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#216350) bardi válasza Hasaggymeg (#216289) üzenetére


bardi
aktív tag

Én akkoriban állva próbáltam, abból voltak az esések. Mostanában amikor próbálom, akkor ülve, néha 5-7 tekerésnyi távolságra is eljutok, aztán előredőlök. Valami puha füves placcon kéne gyakorolnom, legalább addig eljutni, hogy párszor hátra essek le, és meglegyen a reflex a rendes lelépéshez, ne a csuklóm verjem szét megint.

'92 Honda VFR 750

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.