Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#211251) Lacerta válasza bulikavagyok (#211234) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A Majlátról a belvárosba jársz dolgozni? Azért az korrekt táv napi szinten.
Nem, az ellenkező irányba. Gyalog sok, autóval kevés, közösségi közlekedéssel meg sz*pás. A bicaj pont jó. Régebben a város másik végéből is jártam, az tényleg emberes volt. :)

Én egyébként nem a villámtól tartok, hanem inkább a vadállatoktól.
Azoktól én pont nem, de én sokat aludtam kinn a szabad ég alatt is haverokkal fiatal koromban, megszoktam hogy jönnek-mennek. Mondjuk egy medve azért biztos meg tudna lepni. :Y
Én inkább attól tartok, hogy történik velem valami, a halál f@sza susnyásban, amit nem tudok egyedül megoldani, és segítséget sem tudok hívni.
Tavaly volt egy necces esetem, amikor szétvágta a sárvédő a lábszáramat, és mentőt kellett hívni magamra. Na ott pl. alig volt térerő, nem bírtam elmagyarázni, hol vagyok, és a mentősök sem tudtak volna feljönni értem. Szerencsére csak 500m volt a legközelebbi aszfalt, de azért elég hosszú volt odáig lemenni a susnyáson keresztül.

(#211252) woodworm


woodworm
veterán

Ma reggel ezzel zaklatott a postás. Két hónap vonatozás után megérkezett.

(#211253) Hasaggymeg válasza parandroid (#211249) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Él rokonunk az L.A.-ben és Münchenben is, egyik sincs elragadtatva a helyi sofőröktől. :F

#2112476030D...erről gyerekkori barátom jut eszembe, ő mondta anno, hogy a Trabant nem autó mert azzal még egy embert sem lehet elütni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#211254) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Hoppá, villanytektró. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#211255) Because válasza Hasaggymeg (#211254) üzenetére


Because
őstag

de ugye ez bowdenes csak E-bikeokhoz ajánlott ahol megint rájönnek, hogy egy 9 sebis azért tartósabb mint a 12 sebességes komponensek :U

(#211256) 6030D válasza Csokicsibesz (#211250) üzenetére


6030D
Ármester

Betartotta a 1,5 métert. :C

Hasaggymeg: fuvaros ismerős mondta: A bringásokra figyelni kell, nem szabad őket elütni. Kiböki a kormány a hűtőt. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#211257) ZolkoW válasza woodworm (#211252) üzenetére


ZolkoW
őstag

egy ilyesmi van itthon is, ennél legalább nem kell félni, jól adagolták-e a ragasztót meg a szövetet a gyárban :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#211258) ZolkoW válasza flash- (#211245) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem is úgy marad, csak én kiraktam az egyik lapra az órát, hogy tudjam, kb mikor érek haza. Aztán hol hozzá kell adnom, hol elvennem, hol pont annyi... a világításnál meg csak annyit szeretnék, hogy manuálisan kapcsolgathassam, van is rá gomb. De ez a hülye így is bekapcsol ha napnyugtát feltételez, meg akkor is, ha telefonhoz kapcsolódik, bár ez kevésbé zavaró. és ha rádugom Pc-re, nálam azt mondja a programja, hogy busy (megmondom én, ki a busy, aki írta a programot..), és sosem siekrült azon frissíteni. A 15-ös jó volt így, ez appon keresztül viszont frissült azért, ha máshogy nem is. De nem tudom, minden "vezetékes" frissítés kijön-e "OTA" frissítésként is.. amikor nyelvet váltok a kütyün, akkor is valami firmware update-ről beszél, de nem tudom, csak a nyelvi részt érti-e alatta, vagy tényleg minden cserélődik, mondjuk sokáig eltart, tehát bármi lehet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#211259) bulikavagyok válasza Lacerta (#211251) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Kemény sztori, nem lehetett egyszerű átélni. Jaja, azért az erdő közepén megvannak a veszélyei a magányos tekerésnek.
Középsulis korunkban mi is bringáztunk párszor a haverokkal éjjel az erdőben. Hollóstetőn száltunk meg, és poénból éjjel lámpa nélkül áttekertünk Bükkszentre. Én nem mernék kint aludni, az biztos. :B

[ Szerkesztve ]

(#211260) woodworm válasza ZolkoW (#211257) üzenetére


woodworm
veterán

Remélem nem hétfői vagy pénteki műszak hegesztette! :D

(#211261) Because válasza woodworm (#211260) üzenetére


Because
őstag

pedig bírják azok a gyerekmunkások hétfőtől péntekig is alvás nélkül :U

(#211262) Jester01 válasza Hasaggymeg (#211240) üzenetére


Jester01
veterán

meg mi az a DST (tudom, hogy déjlájtszéjvingtájm), vagyis hogyan használható és mire?

Amikor kezdődik a nyári időszámítás beállítod +1 órára mert magától nem tudja.

Jester

(#211263) Hasaggymeg válasza Jester01 (#211262) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

De akkor ez befolyásolja a háttérvilágítást is?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#211264) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#211263) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem nem, a napnyugtát/felkeltét kéne hogy nézze.
Más kérdés, hogy ez nem sokat mond a fényviszonyokról, épp ezért szeretném magam kapcsolgatni. Érdekes módon nekem a (sima) 15-ös is így viselkedett, ha jól emlékszem, bár az rég volt, szóval nem biztos. Mármint az auto állásban tette a dolgát, de kikapcsolt állásban is bekapcsolgatott..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#211265) Lacerta válasza bulikavagyok (#211259) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Szerencsére rosszabbul nézett ki, és jobban megijedtem, mint amennyire súlyos volt ( kb. úgy néztem ki, mint Bruce Willis a Die Hard-ban, csak több hajjal és atlétatrikó nélkül :), mivel fogtam a sebet, toltam a bicajt, közben telefonáltam, mert próbáltak hívogatni a mentők és a rendőrök is, úgyhogy jól összevéreztem mindent IS ), de azért a mentősök mondták, hogy jó ötlet volt nem megpróbálni még hazatekerni 30km-t keresztül a Bükkön. Nem mintha meg akartam volna kísérelni, bár mire kezelésbe vettek, már gyakorlatilag elállt a vérzés. :)

Eleinte ( 16-17 évesen ) még mi is kisbaltával a fejünk alatt aludtunk. :D
Mondjuk tényleg volt olyan, hogy a róka kirámolta a haver hátizsákját, de ő volt a hülye, mert ott hagyta benne nyitva a befőttes üvegét amiből előtte kikajálta a lecsót. :)
Sokat mentünk akkoriban éjjel gyalog és bicajjal is, leginkább a Nagy-fennsíkon, Jávorkút, Nagy-mező, Három-kő felé.

Kinn aludni jó móka, haverokkal főleg, de kezdünk öregek lenni hozzá. Szerencsére a gyerek kezdi pedzegetni, hogy kipróbálná a sátrazást. :D

[ Szerkesztve ]

(#211266) bulikavagyok válasza Lacerta (#211265) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A sátrazás nekem is bejött régen, de nem az erdőben. :)

Más: Ma délután megjött az új bringám, de nem felhőtlen az örömöm... a futár rendesen elrontotta. :( Már az sem tetszett, h egy olyan hegyi úton keresztül hozta le a csomagot a szomszéd utcából, amit bringával sem szívesen használok. A raktérben nem volt más csomag, csak az én nagy dobozom, természetesen rögzítés nélkül. De most jön a java: beugrott a futár a raktérbe, elkezdte kifelé húzni a csomagot, de kilépéskor megbotlott, ő a földre került, a doboz eldőlt és (félig) kiesett az útra. Ez nagyon jó érzés volt. Bevittük a garázsba, kicsomagoltuk, és szerencsére nem láttunk rajta semmilyen külsérelmi nyomot. Nem tudom, h lehet-e valami rejtett sérülése?! Szerintetek?? Holnap délelőtt 10-re viszem a szerelőhöz, h összerakja nekem, ő is átnézi majd, h lát-e rajta bármilyen sérülést.
A bringa természetesen nem a saját dobozában érkezett, de ettől függetlenül viszonylag jól be volt csomagolva. Viszont nem mellékeltek hozzá semmilyen dokumentumot, ezt jelezni is fogom az osztrákoknak. Egy plusz doboz volt mellékelve pár műanyag alkatrésszel, macskaszemmel, ilyesmi. Át sem néztem, annyira máshol járt az eszem. Van vmi tippetek arra, h mit érdemes csekkolni a bringán? Köszi!

Szerk.: A futárcégnek már jeleztem az esetet, rendesek voltak, várják h hétfőn visszahívjam őket. Nem akartam bemószerolni a futárt, mondtam, h nem az ő hibája volt, csak egy szerencsétlen baleset.

[ Szerkesztve ]

(#211267) parandroid válasza Lacerta (#211265) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg, akinek már volt mentős/rendőrös balesete, egy banális kérdés: ilyenkor a bicajjal (egyéb szanaszét szóródó cuccokkal, mint sisak, mobil, biciklis komputer, vagy akár cipő) mi van? Azt a rendőrök/mentők viszik magukkal, és később átvehető? Tényleg fogalmam sincs, hogyan van ez, de ugye nem két filléres cuccokról van szó… Persze nyilván törött karral / lábbal / bordákkal / gerinccel / fejjel, vagy kómában nyilván nem prioritás, de csak érdekelne, na.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#211268) jjeahh válasza bulikavagyok (#211266) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nézd át rendesen, de kétlem, hogy sérült, főleg ha a doboz sem szakadt ki sehol. Terepen ennél jóval többet kap majd. Várjuk a sáros képeket! :D
Melyik ez a webshop amúgy?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#211269) zsocy válasza bulikavagyok (#211266) üzenetére


zsocy
őstag

Először is gratula, szép lesz ez a bringa is! Másodszor nem akarlak ijesztgetni de amit láttál az kb. semmi sem volt ahhoz képest hogy mit kaphatott a csomagod a teljes szállítás alatt és a depókban ;] Egy kis leesés az már semmi a végére.
Ezeket direkt úgy becsomagolják hogy hacsak nem megy át rajta a futár a Transittal akkor kibírja amíg a dobozban van. Szóval ne aggódj, rejtett sérülés az azért látszana legalább a dobozon, nem lesz annak semmi baja.

(#211270) bulikavagyok válasza jjeahh (#211268) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi, nagyon megnyugtató amit írtok! :R De ezt azért nem volt olyan kellemes végignézni. :W
Friesi's Bikery

zsocy: Köszi neked is! Jaja, én is elgondolkodtam azon, h szállítás közben mit kaphat egy ilyen bringa.

[ Szerkesztve ]

(#211271) Hasaggymeg válasza bulikavagyok (#211266) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gratula, majd jöhetnek a képek. :) ...szerintem sem igazán sérülhet úgy, hogy a csomagoláson az ne látszódjon. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#211272) Because válasza bulikavagyok (#211266) üzenetére


Because
őstag

és amiket emellett nem láttál az nem fáj :))
nálunk a gyógyszertári csomagokat a futárgyerek rendszerint lábbal továbbítja a raktérbe, mondjuk nincs messze Felcsút...

(#211273) truefx


truefx
aktív tag

UFO Drip-et (wax a Ceramicspeedtől) használ valaki? Ha nem jön be, simán átkenhetem a láncot Squirttel, vagy újra fémtisztára kell suvickolni?

(#211274) bulikavagyok válasza Hasaggymeg (#211271) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi neked is! Az a baj, h a külső csomagolás csak egy viszonylag vékony kartonpapír. A bringán nem volt minden elemen habszivacsos védelem, konkrétan több elemen van sima csomagolópír mint ez a szivacsos izé. Na mindegy, volt egy kis bosszúságom, már lassan túl vagyok rajta. Majd holnap délután örülök neki (összeszerelés után). :)

Because: "...és amiket emellett nem láttál az nem fáj" - pontosan! :K

[ Szerkesztve ]

(#211275) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Valakinek van e ilyen kerékpárja ??esetleg xl-es??
Vélemények róla??
[Superior xp 909]
Jó lenne,de nem tudom,hogy a méret jó lehet e nekem.
1db-ot találtam belőle 360 ért,ami xl-es váz méret.

193cm vagyok 90cm átlépő magassággal.(cipő +2cm lehet hozzá) :)
Sajnos megnézni nem tudom egyelőre,mert pesten van...

(#211276) TomMusic válasza truefx (#211273) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát a Squirt azthiszem azt írja, hogy ha azzal akarod kenni, és más fajta kenőanyag van a láncon, akkor előtte azt csumára le kell takarítani (mosni). Ennek az az oka hogy egyrészt a különféle kenőanyagok lehet oldják egymást, másrészt pedig nem fogja tudni bevonni a Squirt rendesen a lánc részeit a másik kenőanyag miatt.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#211277) Toobee


Toobee
veterán

Ma is mosás lett a vége. Jól mászik, de azért közel sem olyan bomba, ahogy a tesztek írják. Persze, ez nem egy 12 kg-os Race verzió, amit a tesztelők kapnak. Ezekkel a nehéz gumikkal, tele kulaccsal majd 15 kg. Viszont simán megmásztam vele ezt a részt, amit jellemzően március körül szoktam tudni megállás nélkül kitekerni. Idáig nagyon tetszik, pontosan azt kaptam, amit vártam: robbanékony, jól irányítható, számomra kellemes kompromisszum. Majd, ha visszajön a rutin 1 év kihagyás után, akkor picit forszírozom a tempót is. Ez az alsó forgáspont biztos kedveli a sarat. Szerintem veszek hatra vagy a múltkor linkeltet, vagy egy RRP Proguard Max-ot

Beugrottam gyorsan a K2-be, azért választottam mára a HHH-t. Jó ez a Syncros, pont annyit véd, amennyit kell.

https://barbieripnk.hu/

(#211278) bardi válasza soultrapp (#211275) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha akarsz bele droppert, akkor az XL-es lehet nagy lesz. Saját bringámon azt hiszem 21,5" a nyeregvázcső, és ebbe 150es dropper férne el nekem, 94-es átlépővel. A többi értéke akár jó is lehet, max ha nagyon hosszú, raksz rá rövidebb stucnit.

'92 Honda VFR 750

(#211279) Hasaggymeg válasza soultrapp (#211275) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Superior jó bringákat gyárt,csodálkozok nem írja a féket a felszerelésben. 🤔 Szinte biztos XL kell neked.,én ültem 187 centimmel XL-es Superioron és nem éreztem túl nagynak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#211280) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Vas Blanka: „Egy dobogónak tudnék örülni” - holnap este élőben a Eurosport-on!

[ Szerkesztve ]

(#211281) erhas01 válasza Hasaggymeg (#211236) üzenetére


erhas01
tag

Jó, akkor másképp kérdezem:
- szerintem, ez hasonlít rá 16 - 17 % - [link]
Ha esetleg összeraknátok egy olyan aszfaltos úttal, amin jártok, linkeltekkel megköszönném.
Nincsen stravam, kütyüm, pulzusom.

(#211282) MPowerPH válasza Toobee (#211277) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rugos tagnal alul van egy csesze, amiben fel van fogatva. Az ott nyitott valahol a tetejen kivul?

Don't Tread On Me

(#211283) Toobee válasza MPowerPH (#211282) üzenetére


Toobee
veterán

Van egy lyuk rajta, de sok retek beül oda. Slaggal ki lehet csapatni. A víz kifolyik belőle, de egy követ ki kellett műteni onnan.

https://barbieripnk.hu/

(#211284) TomMusic válasza Toobee (#211277) üzenetére


TomMusic
őstag

Azon a szegmensen én lefele szoktam menni :D
Valahol azthiszem ott van mellette a DH pálya amit legutóbb említettem. :B
Nekem az acélrugós teló ott már elég szenvedős volt. Remélem a RS Reconnal sokkal jobb lesz :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#211285) Toobee válasza TomMusic (#211284) üzenetére


Toobee
veterán

A Yoko van mellette. Szépen át lett építve, újra be kell gyakorolni.

https://barbieripnk.hu/

(#211286) busman


busman
addikt

Sziasztok! Az összefoglalóban nem találtam ajánlott telefonos tracker programot. Tudtok valamit ajánlani?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#211287) ZolkoW válasza soultrapp (#211275) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem nagynak hangzik a 21" a 193 centihez, de mások szerint én mindig kicsi bicikliket veszek :P
A méretajánló szerint is határon vagy, lehet hogy pont tökéletes, de mindenképpen kipróbálnám előtte.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#211288) Đusty válasza busman (#211286) üzenetére


Đusty
addikt

pl:
caynax sports, sports tracker, bike tracker, bike citizens, strava

(#211291) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nincs valakinek elfekvoben speedometer, wireless, amit eladna? Igazabol barmi jo, a lenyeg, sebesseget mutassa, es a tavolsagot szamolja idovel egyutt, kicsi legyen, a felfogatojan stabil legyen, ne essen ki. Tehat semmi extra. Hiaba megyek az oraval, ott nem latom live a sebesseget.
Ha nincs senkinek, plz. mondjatok meg, mit lehet venni? Anno Cateye Micro wireless -em volt. De gyengus volt a felfogatasa, es elhagytam az eros razkodastol. Olcso legyen. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#211292) Lacerta válasza bulikavagyok (#211266) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A sátrazás nekem is bejött régen, de nem az erdőben.

De gondolom ott is befigyeltek a rókák. :D

(#211294) Lacerta válasza parandroid (#211267) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én úgy láttam, erre ilyen esetben nincs protokoll.
A mentősök azzal kezdték, hogy hozzájuk nem fér be a bicaj.
A rendőrök vakaróztak kicsit, hogy hozzájuk se nagyon ( kombi Skodával voltak ), de aztán megegyeztek abban, hogy nem életszerű otthagyni a bicajt ( a Dankótelep nevű helyen értem aszfaltot ), úgyhogy jó arcok voltak, és mégis bevitték az örsre. De szóltak, hogy minden, ami érték, az legyen nálam a mentőben, mert az örsre ki-be járkálnak mindenféle népek, és a bicajt nem tudják elzárni.
Hozzáteszem, hogy mivel nem közúton történt a baleset, a rendőröknek ott nem kellett intézkedni, csak a 112 küldte őket is.

(#211296) ZolkoW válasza parandroid (#211295) üzenetére


ZolkoW
őstag

már' az Ifán, gondolom. Múltkor láttam is egy ifát, ami balra húzott, lehet, hogy a másik oldalon hiányzott a tükre, de ezt nem volt szerencsém ellenőrizni. Vigyázzatok magatokra, a légellenállás nem viccel!

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#211297) Because


Because
őstag

A napokban megjött az új Csepel Rapid vázam, de mindig van lejjebb... pl már matricát se tesznek a vázra, csavarok is kimaradtak a kulacstartó szemekhez (4. váz ami átmegy a kezeim között eddig ezek megvoltak) így lényegében egy ZS kategóriás csövekből rondán hegesztett fekete vázszett jött mindenfajta felségjelzés nélkül. A papucstávolság se felelt meg semmiféle ismert méretnek, de nembaj a trapézemelő kitágította :U

Tanulságként írtam, ha bárki most iylen építésen gondolkodna.

Azt hozzáteszem, hogy az ebike hozzáállása példaértékű volt, mert küldtek matricákat, kulcstartó csavarokat

[ Szerkesztve ]

(#211298) parandroid válasza ZolkoW (#211296) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, utána jutott eszembe, hogy leszarni sem érdemes, mert az is rontja a légellenállást is, meg ugye plusz súly.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#211299) bszg@ válasza MPowerPH (#211291) üzenetére


bszg@
tag

Ha óra alatt sportórát értesz, azt fel tudod szerkeszteni a kormányra.

(#211300) MPowerPH válasza bszg@ (#211299) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fenix 6X -em van, de nem akarom a kormanyra tenni. Ha navigacios modban megyek, mar nem jo, es merje csak a pulzusomat, meg minden mast. Sima speedot, vezeteknelkulit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.