Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204201) balintbaba válasza fulton (#204198) üzenetére


balintbaba
tag

Ez csak az én véleményem, de tök felesleges. Sok napszemüvegem van, mindegyiket mosószeres vízzel mosom el, ez hozza a legjobb eredményt. A törlőkendők amúgy nem sok mindenre jók, ha szárazon törlöd vele a lencsét, akkor úgyis meg fogod karcolni (engem amúgy a karcok nem zavarnak).

(#204202) velizare válasza Hasaggymeg (#204186) üzenetére


velizare
nagyúr

fuckin' finally.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#204203) Csokicsibesz válasza fulton (#204198) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Tök felesleges, csapból nyomsz rá vizet, mosogatószer aztán megtörlöd és kész.

(#204204) velizare


velizare
nagyúr

ez az aldis "télikabát" vajon mennyire lehet vállaható egy rövidujjú mez + aláöltözet/karmelegítő kombóval felsőtestre? +5 fokig jó lehet?
[link]

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#204205) jjeahh válasza velizare (#204204) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem igen, de én -15 fokig tekerek 3 réteg felsővel :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#204206) Hasaggymeg válasza Ringman (#204199) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A tárolók nem tartják a lépést a fejlesztésekkel, én sem tudom csak olyan 20%át használni, a használhatók közül (sekélyebb, hogy ne bántsa a tárcsát) van amelyikbe a (nem túl combos) 2,2"-os kereket sem lehet betuszkolni. :U (most ott egy fából készült van ami a tárcsát ugyan nem bántja, de beszorul a gumi :D ) Mondjuk kitalálni sem könnyű, mert a sekély eléggé csavarhatja a kereket ha eldől a bringa, a mély meg a tárcsát éri, keskeny jó a vékonynak de vastag nem fér bele, széles a vastagnak, de a vékony meg eldől benne. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#204207) Alg válasza Ringman (#204199) üzenetére


Alg
veterán


És még a nyereg sem ázik el ;]

Eredeti FB post

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#204208) Alg válasza velizare (#204204) üzenetére


Alg
veterán

Inkább ezt, ez baromi jó cucc és most akciós is

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#204209) velizare válasza Alg (#204208) üzenetére


velizare
nagyúr

akciós, mert nincs a méretemből. meg ebből az extremet hozza a jézuska.

egyébként tényleg jó, meg az új színek eléggé jól is néznek ki.

@jjeahh: van olyan, amivel én is, de félek ez nem lesz olyan. eddig nincs túl nagy véleményem az aldos bicajos cuccokról. az állvány mondjuk jó, a mez viszont nejlonszatyor minőség, a kesztyűnek most harmadszor javítom a varrását január óta.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#204210) bszg@ válasza fulton (#204198) üzenetére


bszg@
tag

Elég. Csak azzal, szükség szerint rálehelve, amikor az nem elég, szappanos vízzel lemosni, de utána is csak a törlőkendővel törölni.
Kerülj bármilyen egyéb vegyszert, vagy nedves törlőt!

(#204211) vendingo válasza Alg (#204207) üzenetére


vendingo
veterán

Rühellem az ilyen tárolókat. Kiteszik a legszarabb, legolcsóbb változatot, mert kötelező, arra már nem gondolnak, hogy használhatatlanok. Nekem nem gyorszáras az első kerék, de így is csak vázhoz merek rögzíteni, mert nem tudok méter feletti láncot cipelni. A 70 centis is necces, amikor befűzöm az övembe. U lakattal nem is merek próbálkozni, alig tudnám hova lezárni vele a bringát.
Fedett tárolóról nem is álmodok. Szerencsére melóhelyemen fullos, fedett habszivaccsal burkolt normálisan lezárható hely van, ráadásul kamerák is figyelik.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#204212) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#204196) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Anyám kocsijában megnéztem a még soha nem használt pótkereket.
A DOT szám 02-re végződik.

Lehet, hogy le kéne cserélni? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#204213) RexpecT


RexpecT
addikt

Tegnap leteszteltem a Soudal dry waxot gyenge esőben, és nem véletlenül dry...
10km után darabos volt a hajtás, haza is kellett jönnöm, mert nem akartam a cangát kínozni.

Valaki erre a hsz-re nem akar okosat válaszolni(Sram középcsapágy téma)? :)

(#204214) mobal


mobal
MODERÁTOR

Tegnap felraktam egy új 10-es láncot, mentem is 20km-t. Ti miért nem szeretitek a gyári Shimano kenést? Tök jó cupákos hangja volt :D

Elcsendesedett rendesen a bicaj.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#204215) Alg válasza mobal (#204214) üzenetére


Alg
veterán

Mert olyan mint a légypapír

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#204216) itouchfan válasza Alg (#204215) üzenetére


itouchfan
senior tag

Sziasztok,
1.) Tud valaki ajánlani gyors, kézi autómosót a Béke tér környékén, bringa mosás céljából?

2.) Keresek télre kamáslit, mert a tavaly vásárolt Dechatlonos egy telet (kb 1000-1200 km-t bírt, elkezdett szétfoszlani az alja, eleje). 10k alatt tud valaki ajánlani valamit? :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#204217) ZolkoW válasza RexpecT (#204213) üzenetére


ZolkoW
őstag

lánc nélküli teszt volt?
én újrazsírozram, majd végül kicseréltem a pressfit csapit, aztán kiderült, hogy a váltótartó fül adta a hangot..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#204218) Friczy válasza Ringman (#204199) üzenetére


Friczy
senior tag

Eleve nem teszem a biciklim olyan tárolóba, ami a kereket fogja. Nekem a háromból két biciklin van kitámasztó, azt használom, az országútit meg legfeljebb korlátnak (vagy a feleségem biciklijének) támasztom.

(#204219) Friczy válasza Alg (#204207) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem biztos, hogy hidraulikus tárcsa esetén ez a legjobb megoldás :)

(#204220) xy.zsolt válasza nemeth989 (#204193) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jó döntés....nem fogod megbánni.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#204221) Sleek


Sleek
senior tag

Nézegettem gravel cyclo vagy fitness bringákat. Elkeserítő a kínálat . Talán egy kettő db bringa van készleten a boltokban az is a csúcskategória :U

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#204222) gabro0 válasza Csokicsibesz (#204203) üzenetére


gabro0
őstag

Én úgy szoktam, hogy folyó vízzel és közönséges kézmosót használva tiszta(!) kézzel masszírozom óvatosan a lencsét, majd bő vízzel lemosom. Ezután hagyom kicsit száradni, aztán meglötybölöm desztillált vízzel, hogy eltűnjenek a foltok a csapvíz után.

Így gyakorlatilag olyan tiszta lesz, mintha új lenne :) Jó nem egészen, mert a lencsét nem szoktam kivenni és a keretnél marad kosz, de annyi baj legyen, egy tekerés után újra koszos...

[ Szerkesztve ]

(#204223) Sleek válasza itouchfan (#204216) üzenetére


Sleek
senior tag

2,)
Én is használtam kamáslit nekem nem vált be. Az alja állandóan elszakadt. Lehet drága a téli cipő, de ha azt nézed ,hogy minden évben kiadsz 10ezret kamáslira akkor kb 4-5 év alatt visszahozza a téli cipő az árát. Nem beszélve a komfortról. Facebookon mindig szoktak jó árban lenni téli cipők. Sok helyen bolti készletet adnak el csak magán személy hirdeti
Northwave MTB Celsius Arctic 2 GTX cipőt vettem 37 ezer ft ért facen. Használva sem volt csak felpróbálva. Érdemes nézelődni.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#204224) RexpecT válasza ZolkoW (#204217) üzenetére


RexpecT
addikt

Rossz hsz-t linkeltem :B , igazából arra lennék kíváncsi, hogy nekem milyen csapágy kell pontosan a biciklimbe.
Szóval erre a hsz-re szeretnék hozzáértő választ :R

Tegnap amúgy esőben egyáltalán nem volt hangja, valszeg azért mert tényleg por kerülhetett bele, és most a nedvesség miatt elhalgatott.

(#204225) nemeth989 válasza Sleek (#204221) üzenetére


nemeth989
senior tag

Voltam bent a Biondoban, eléggé elkeserítő amit Bence mesélt így a következő 2-3évre jósolva. Nálunk a jövőre megrendelt bringák 95%a elkelt. Vannak olyanok akiknek 1évet is várniuk kell...

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#204226) Ringman válasza Alg (#204207) üzenetére


Ringman
nagyúr

Valaki nagyon elhatározott volt :)

(#204227) Sleek válasza nemeth989 (#204225) üzenetére


Sleek
senior tag

Akkor marad a várakozás. Mondjuk nem bánom ,hogy idén februárban megvettem az akkor készleten lévő gtr-t . Mert tutti nem lenne bringám akkor ezek szerint

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#204228) SpaceJam válasza RexpecT (#203914) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ha külső csapágyas lenne, akkor kb. csak egy imbusz és egy leszedő kéne hozzá, tök egyszerű tisztítani, de ezzel a pressfit hulladékkal még magam sem tudom, hogy mit fogok kezdeni...

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#204229) velizare válasza itouchfan (#204216) üzenetére


velizare
nagyúr

volt a vasas pályával szemben egy 100ft-s mosó a 14es mentén a frangepán utcai megálló és a rákos-patak között, vagy az nincs már meg?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#204230) nemeth989 válasza Sleek (#204227) üzenetére


nemeth989
senior tag

Urolsó darabos készlet bringát hoztam el én is. Vagy most megveszem, vagy majd egyszer lehet lesz, de baromi hosszú a váró lista. A bolt konkrétan üres tavalyhoz képest, mikor én is a gtr-t vettem.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#204231) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Láncot szeretném megtisztítani. Boltban kértem hozzá vmi löttyöt és ezt kaptam ([kép] , [kép]). Azt mondták vízzel kell higítani. Azt hittem rá van írva milyen arányban ... de nincs és neten sem találok leírást róla. Tud eseteleg vki segíteni hogyan használjam? Milyen arányban higítsam? Aztán ecsettel kenjem be vele a láncot majd vízzel mossam le? Köszönöm.

(#204232) parandroid válasza nemeth989 (#204230) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És ez már egy éve így van. Én tavaly ilyenkor ugyanígy vettem országútit. Örültem, hogy volt valami a méretemben, aminek a felszereltsége nagyjából stimmelt, meg elfogadható színe volt. Nem hogy még válogasson az ember. Na, ez azóta még rosszabb lett, csak az árak mennek fel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#204233) parandroid válasza Astery (#204231) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ehhez le kéne venni a láncot, és beáztatni. Ha nincs rajta bontható patentszem, ez nem lesz megoldás. Vidd vissza, vegyél egy spray-s lánctisztító+lánckenő szettet ( pl: [link] ), jobban jársz.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#204234) Sleek válasza nemeth989 (#204230) üzenetére


Sleek
senior tag

Milyen bringa lett végül ?

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#204235) maximilian4


maximilian4
addikt

Rosszul mértem ki az új láncnak a hosszát. Rövid lett. Visszarakhatom patentszemmel a levágott részt? Azaz lehet a láncban 2 patentszem?

Maxi

(#204236) nemeth989 válasza parandroid (#204232) üzenetére


nemeth989
senior tag

Igen, habár pont a biondónál még mindig vannak akciós bringák. Nem is kis akciók, 4-500eurós.

Sleek
Egy red Cento 10 SL Disk :D

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#204237) Astery válasza parandroid (#204233) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi ... leszedni nem akarom ... megpróbálom becserélni ha nincs másmilyen termékük.

(#204238) bardi válasza maximilian4 (#204235) üzenetére


bardi
aktív tag

Persze.

'92 Honda VFR 750

(#204239) ZolkoW válasza RexpecT (#204224) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én még az átmérőt ellenőrizném, a legesélyesebb, hogy igen, ez a 41mm-es külső átmérőjű csapágy kell, de létezik DUB/92 mm-esben még 46-os, és talán 42-es is.
Bike24-ről ugyanilyet vettem kicsit olcsóbban a Trekhez.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#204240) Zoliwrc válasza itouchfan (#204216) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Kamáslira:
Northwave Husky. Nekem ilyen van, és nagyon bevált. Újat kell vennem nekem is, 3 vagy 4 szezont használtam és azért szétfoszlogatott itt-ott ez is. De sokat volt rajtam.
Egyébként az sem kizárt hogy egy NW téli cipőt veszek

[ Szerkesztve ]

(#204241) Sleek válasza nemeth989 (#204236) üzenetére


Sleek
senior tag

Rezgést jobban elnyeli mint a gtr érzetre miben különbözik a váz? Úgy értem tud annyival többet mint amennyivel többe kerül ? :DD

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#204242) itouchfan válasza Zoliwrc (#204240) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, mindenki másnak is, megnézem a tippeket! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#204243) Alg válasza Zoliwrc (#204240) üzenetére


Alg
veterán

Nekem a NW Celsius GTX-ben is lefagy a lábam fagypont körül már, kell bele egy neoprén zokni hogy elviselhető legyen - thermo zokni nem elég

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#204244) Zoliwrc válasza Alg (#204243) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én nyári NW cipőre húzom a Husky kamáslit és -10fokban sem fázok benne.
Ja egy NW winter ceramic zokni van ilyenkor a lábamon.

(#204245) cobranco


cobranco
csendes tag

A Friuli Alpok a legtöbb embernek ismeretlenül hangzó név, de, ha Keleti Dolomitokat említek, gyanítom többen felkapják a fejüket. Pedig, a központi Dolomitok árnyékában megbúvó „kistestvér”-nek sincs miért szégyenkeznie, már ami a kerékpáros kihívásokat és a látványvilágot illeti. Az itt töltött pár nap filmes dokumentációját ajánlom megtekintésre…

Tóvadászat az Olasz-Alpokban 2019. /Italia/ 2K 1440p

Útvonal: Tarvisio-Pontebba-Chiusaforte-Tesiutta-Moggio Udinese-Tolmezzo-Mediis-Passo di Rest-Tramonti do Sotto-Redona-Lago di Selva-Meduna kanyon-Lago di Ca Zul-Poffabro-Managio-Montereale-Lago di Ravedis-Via Della strada Valcellina-Lago di Barcis-Anzino kanyon-Lago di Cornico-Lago di Cavazzo-Raccolana-Sella Nevea-Lago di Predil-Tarvisio

olaszország #friulialpok #kerékpártúra

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#204246) Hasaggymeg válasza SpaceJam (#204228) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nincs baj vele, semmit, ha vacakol akkor ...nemtom. :D Amúgy vacakol a tiéd is?:F

#204214mobal...hacsak nem squirtelsz akkor nem mosnám le,de minden tekerés után alaposan törölném. Száraz aszfalton úgy elmegy akár 5-700 km-t is, terepen 2-400-at a gyári kenéssel.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#204247) brumi1024 válasza parandroid (#204232) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, Canyon oldalát heteken át monitorozva sikerült két Endurace-t elcsípni szeptemberben (női+férfi, népszerűbb méretekben) mindkét esetben 2 db szabadult fel és 10 percet nem voltak meg.

(#204248) nemeth989 válasza Sleek (#204241) üzenetére


nemeth989
senior tag

Holnap megyek érte, be volt még dobozolva tegnap. Ma meg nem voltak nyitva. Akiknek volt gtr-je és sl-re váltott érezhető különbséget emlegetett. Meglátjuk...

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#204249) zsocy válasza nemeth989 (#204248) üzenetére


zsocy
őstag

Biztos lesz különbség, a Cento 10 felső-közép, a GTR meg igazából a belépő karbon.
Mindkettő jó, én is imádom a GTR-em, de a Cento 10 (csennto dieccsi ahogy a művelt olasz mondaná :) ) azért egy másik szint. Kb. mint a Mercedes C és az E osztály, mindkettő jó autó, de átülve érezni a különbséget.
Gratula hozzá, képeket követelünk! :)

(#204250) rétisün válasza brumi1024 (#204247) üzenetére


rétisün
veterán

azért (szerencsére) a Canyonnál is vannak meglepetések, a Roadlite-ra október vége-november elejét írtak még nyáron, ahhoz képest már csak az alkatrészt várom, hogy olyan legyen, amilyennek szeretném....(a másik fele, hogy már úton volt a bringa, amikor kaptam az e-mail értesítést, hogy végre kapható :D )

az Endurace is hamarabb meglett, mint a rendeléskor 'előrejelezték'

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.