Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#1) chros


chros
őstag

Motto: a kevesebb tobb.

Hirek, markak/modellek erenyeirol/hatranyarol minden.

(#2) chros


chros
őstag

Philips-ekrol sokat nem tudunk, akinek van, megoszthatna a tapasztalatait.

(#3) dh66e


dh66e
veterán

Remélem sok hasznos dolgot fogok itt olvasni.
:R

(#4) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mar akartam javasolni:K

:R
Szerk.: Lehetne OLED melyviz a topik neve, hasonloan a tapos es egyeb melyvizes tozyikhoz.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#5) chros


chros
őstag

Virtual IFA by LG :D (commented by Linus) [link]

(#6) Clay válasza chros (#1) üzenetére


Clay
senior tag

Köszönjük :R

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#7) chros válasza Clay (#6) üzenetére


chros
őstag

:D Akkor csapjunk is a lecsoba!

Nem egy konnyed olvasmany Ted tollabol a hosszu covid-os teli estekre, amig anyu kotoget: LG OLED Profiling

Ez 2018/2019-es LG OLED-ekhez keszult csak (!) SDR 3DLUT kesziteshez, rengeteg hatter info-val megtamogatva (allitolag egy egesz csapat kiserletezgetett a TV-kel 2018 ota, koztuk a hires-neves lengyel kalibrator, Macej is).

(#8) junior19


junior19
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy mivel az Oled az csak ami feketét tud megjeleníteni, annak előnyével és hátrányával, ki, hogyan állítja be a fekete szintet, hogy fekete is meg legyen jelenítve, de a sötét részek is megfelelően jelenjenek meg. Gondolok itt a gamma értékre, kontraszt, oledfény, fényerő értékére. Esetleg még kalibrálva is van a készülék, akkor milyen megoldást alkalmaztak erre a célra.

chros: még csak belenézegettem a linkelt cikkbe, de mindenképpen átrágom magam rajta.
Csak egy dolognál már meg is álltam a cikknél, 85-ös kontraszt értéket használ. Ez most nekem azért tűnt fel, s ezt meg is nézhetnéd, mert ha jól emlékszem neked is B8 van, s a 7-es sorozatoknál a 85 kontraszt érték sötétebb 1 IRE-t ad, mint a 83-84. Ezek világosabbak, azután a 82 megint sötétebb, a 80-81 megint világosabb. Erre lennék kíváncsi még, hogy a 8-as sorozatnál is így működik-e még, vagy megváltoztatták. Nem kell mérni, szemmel látható a változás, elindítod az 1IRE mintát, s csökkented a kontraszt értékét.
S ez például a sötét részletekre megint jó hatással van. A gamma bt1886, én ezt használom, lehet lényeges ez is, 2,2-es gammánál lehet nincs ilyen hatásaígy a kontraszt vezérlőnek.

codec project

(#9) Archttila válasza junior19 (#8) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Valamirol lemaradtam? Miota van meg a B8?:D
Grat hozza! :))
Ha gondolod szivesen kolcson adom a Calman for LG-t :K:K egy kis 3D LUT mokahoz:)) (...de nem azert mert nekem meg szuksegem lesz kesobb egy colorimeterre... :DDD)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

TCL is launching QD-OLED (HDTVTest) link

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#11) chros válasza Archttila (#10) üzenetére


chros
őstag

Most lattam en is, jovore es Samsung panellel?! Mi van itt? :)

(#12) chros válasza junior19 (#8) üzenetére


chros
őstag

Milyen TV-d van s milyen firmware-rel?
Itt B8 a regi nem black crush-os fw, s minden alapon, igy a kontraszt is (85), csak gamma 2.4-el (ami 0 feketevel = bt.1886).
En SDR-t (es HDR10-t is) csak PC-rol tolok PC modban, Full RGB 12bit-el (nvidia GPU) es madvr + displaycal-al keszitett 3dlut madvr-hez (a TV wide modban).

Ha linkeled a fajlt amit nezni kell es leirod pontosan milyen eszkozzel/input jellel nezzem, akkor kiprobalom majd.

(#13) Archttila válasza chros (#11) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Jah, durva...
Vincent poenjai tetszettek?:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14) chros válasza junior19 (#8) üzenetére


chros
őstag

A linkelt irasrol es a hasznalt 85-os kontrasztrol kicsit tobbet: az otlet az, hogy bypass allasba raknak mindent a TV-n (hisz minden beallitas csak szoftveres, kiveve az oled light), meg a white point-ot is a Sevice Menuben allitjak be :) es igy ok gamma 2.2-t hasznalnak, majd mindent a 3dlut-ra biznak, amit a TV-be upload-olnak.
Ebben nagyon profik lettek, custom patch-set-el es megfelelo beallitasokkal nagyon szep SDR 3dlut-ot keszitenek.

De mielott belelkesednel, egy-ket info:
- lightillusion szoftvert hasznalnak (Lightspace, Colourspace, fizetosek)
- kulso profi eszkozoket hasznalnak
- kulso medialejtszot hasznalnak, nem PC-t!, azaz a jelbement ycbcr 10bit, es nem full rgb

Es itt a problemam, miutan madvr es PC van itt es displaycal, gyakorlatilag szinte semmi sem hasznalhato toluk, az elmeleten kivul :)
Displaycal-t kene tokelyre jaratni, fel eve probalkoztam, de fagyott a PC-m akkor, s nem voltam megelegedve a vegeredmennyel. Ha akarod, akkor megkeresem a teszteket avsforumon errol.

Masreszrol, muitan a TV-zesi szokasaim megvaltoztak HDR-nek koszonhetoen (kb 40/60 az SDR/HDR arany), igy mar annyira nem is erdekes az sdr 3dlut :)

[ Szerkesztve ]

(#15) chros válasza Archttila (#13) üzenetére


chros
őstag

:D Igen, jol nyomja. De a Samueknal sem szazas minden, ha TCL elobb fog QD-Oled-del jonni, es valszeg az LG is felkotheti a gatyot, vegre lesz valos konkurencia! :)

(#16) junior19 válasza chros (#12) üzenetére


junior19
senior tag

B7 az sw pedig 05.80.55
Én azért használom a Bt.1886-ot, mert a szoftverben át van írva a fekete szint értéke, nem 0, így a gamma menet sem egyezik meg a 2,4-es gammával. Ez jót tesz a sötét részleteknek.

A kérdéses videó rajta van avshd lemezen, simán 1%-os szürke mintát kell beadni. Vagy jó a fekete szint beállítási minta is, akkor a 18-as oszlopot kell figyelni, az felel meg az 1%-nak.
Szerintem mindegy az eszköz és az input is, akár usb-ről is lehet lejátszani, de jó a pc forrás a megfelelő HDMI-in.
Én médiaplayeren játszottam le, HDMI bemeneten, nem pc címkével, de szerintem ez nem befolyásolja a kontraszt működését.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy elkezded csökkenteni, nekem 84-83-as kontraszttal világosabb az 1% -os minta, mint 85-ös értékkel. 82-nél megint sötétebb, 81 és 80-as értéken megint világosabb.

codec project

(#17) Archttila válasza chros (#15) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Most elgondolkodtam, h mi lenne ha inkabb varnek egy ket evet a vasarlassal. Eleg izgalmasnak igerkezik minden szempontbol ez a paneltechnologia.:)
Persze kerdes, h ezt a sok jot mennyire arnyekoljak majd be a kezdeti gyermekbetegsegek, illetve, h az ujdonsag ereje milyen hatassal lesz az arcedulara.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#18) rothfb válasza Archttila (#17) üzenetére


rothfb
veterán

Vegyél most egy mai technikát (végülis ez már bejáratott), aztán 2-3 év múlva még mindig válthatsz. Addig is nem vagy oled nélkül.

(#19) chros válasza Archttila (#17) üzenetére


chros
őstag

:D En nem varnek, ha akrasz valami jot (egy kifuto C9/E9 lenne a legjobb valasztas most). Persze, ha nem ragaszkodsz hozza, akkor nem kell.

A "jovore" valszeg az ev veget jelenti, az 1 ev, ha meg hibatlan is lesz (amit ketlek), akkor az ara stabilizalodni fog +1 ev mulva = 2 ev, es ekkor meg csak 1 gyarto termekerol beszelunk, ha varunk a tobbire es/vagy 2./3. generaciora, az 3-5 ev. :)
Es semmi sem tokeletes, mikor kirukkolnak vele. LG HDR TV-k mar 2016-tol (?) vannak es 5 ev elteltevel meg mindig van nyugjuk, lehet, hogy nem is lesz soha tokeletes :)
En is emiatt vettem masfel eve a B8-t, a legolcsobbat, ami megfelel az igenyeimnek. Es ha ma korbe nezek, akkor sem talalok jobb modelt szamomra!

(#20) Archttila válasza chros (#19) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak kicsit eljatszottam a gondolattal mi lenne ha...:) de nyilvan az altalad irt (es egyeb mas) okok miatt sem erne meg várni.

C9 sajnos mar reg nincs, az E9 meg kva draga (foleg h nem nagyon akciozzak a 65'-t)

Azert sasolom naponta tobbszor is hatha belefutok egy jo ajanlatba, es egy meg faxa szerias 2019-es panelbe:DDD Ez a 2020-as szeria nagyon gajjjzos, bar allitolag a 48-asok mar az uj gyarbol jonnek (vagy jonnek hamarosan)

Ps.: az E9 design nagyon tetszik. Ha lenne most egy jo ajanlat mar csak emiatt is megvennem!:K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#21) chros válasza junior19 (#16) üzenetére


chros
őstag

> Bt.1886-ot, mert a szoftverben át van írva a fekete szint értéke, nem 0, így a gamma menet sem egyezik meg a 2,4-es gammával.

Valoban, kisse vilagosabb a Bt.1886, mint a gamma 2.4.

> elkezded csökkenteni, nekem 84-83-as kontraszttal világosabb az 1% -os minta, mint 85-ös értékkel.

Igy van, itt is igy mukodik.
De mint emlitettem feljebb, ha 3dlut-ot hasznal az ember (akar belso vagy kulso), akkor a szoftver (3dlut) megoldja majd ezt, s celszeru bypass modban hagyni a TV-t.
(A fentihez meg, hogy ok meg a gyari 1dlut-ot sem bantjak, csak 3dlut toltenek fel.)

(#22) junior19 válasza chros (#21) üzenetére


junior19
senior tag

Köszi, hogy megnézted ezt a kontraszt dolgot, akkor ez nem változott a későbbiekben sem.

Közben átszaladtam a cikket, tényleg sok érdekes dolog van benne, s informatív is az írás. Engem az szokott csak zavarni az írásaiban, hogy sokszor a Calman ellen írogat, természetesen a saját szoftverét bizonygatva, hogy jobb, mint a Calman. Azután ezt megszokta kapni fordítva is, olyan, mintha nagy ellenfelek lennének. S jön a csavar, hogy van még a ChromaPure, amit azért megint sok tesztelő használ, s arra még nem is találtam tőlük rosszat mondani, legfeljebb csak megemlítik. Mintha csak egymásnak lennének nagy ellenfelei, vagy személyes ellentétek lennének közöttük.

Azt hol olvastad, hogy médiaplayert használnak, s nem pc-ét? Mert igaz én csak átfutottam a cikken, de ami lejátszókat megemlítenek, azokat mintagenerátor használatra tesztelték, legalábbis ahogyan én értelmeztem.
Én médialejátszót használok, számomra ezért lenne érdekes.

codec project

(#23) janos666 válasza junior19 (#22) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A ChomraPure az még aktív egyáltalán (fejlesztik, árulják/veszik számottevő mértékben)?
Én nagyon rég nem hallottam már róla, és most szerintem egyáltalán nincsenek benne az új DDC mókában (aka "AutoCAL"), szóval effektíve olyan HCFR szint, csak nem ingyen.
Egyébként alapvetően, ha leszámítjuk az LG féle LUT mókát, a CP és CM lennének közvetlen ellenfelek (de azt hiszem ez lefutott meccs, és a CM nyert, bár közben azt is felvásárolták). A CM és LS lényegében csak a 3DLUT generálási képességben ütköznek, ami nagyon kevés kijelzőhöz elég önmagában (a legtöbbnek a felhasználó által vezérelt interaktív iteráció kell).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Chros, ugy emlekszem korabban irtad, h nalad nem pont 2000 oranal futott le a nagy kompenzacios ciklus a B8-on.
Ezt most olvastam: (hatha erdkes) :DDD

Although the Pixel Refresher is set to be scheduled every 2000 hours, it actually doesn’t run in exactly 2000 hour intervals. For example, on my C9 the first automatically scheduled full cycle ran at just over 2200 (IIRC) and another ran just this week at 3474 hours. I would assume that somehow the combination of the the “OffRS” cycle and the “UTT” somehow dictate when the actual “JB” cycle happens.

But, with only 65 hours UTT this is going to be near enough irrelevant, so I would just leave it as it is and not worry.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#25) chros válasza junior19 (#22) üzenetére


chros
őstag

Forumokban emlitik tobbszor es Ted-eli levelvaltasokban. Mind a PC-rol torteni lejatszast es mind a PC modot megvetik :) Ez pl akkor is kiderul, ha segitseget kersz madvr 3dlut keszitesehez PC-rol: gyakorlatilag egyedul maradsz, mert mas lancot hasznalnak.
Az ellentet pedig valszeg szemelyes, foleg forumokon keresztul, de ez nem csoda, CM hires a bullshit-rol. :) Az LS utodja egyebkent a CS (ColourSpace), s ehhez nem sok koze van Ted-nek, azon kivul, hogy beta tesztelo es viszontelado.

(#26) chros válasza Archttila (#24) üzenetére


chros
őstag

Igen, sokkal kesobb fotutt le, majdnem 2x annyi ido utan.
En nem hiszem, hogy az OffRS az UTT-k szamahoz van van kotve, hanem inkabb a panel elhasznalodasahoz (itt beszeltunk rola es meg itt), ami fugg:
- hasznalt preset -> alkalmazott oled feny
- SDR: oled feny
- HDR: tonemapping
- model: pl. B8 HDR fenyereje kisebb, mint C8 kb 200 nits-el

(#27) krx21


krx21
nagyúr

Na benézek ide is... Remélem itt 10 hozzászólásból 7 nem arról szól majd, hogy hol olcsóbb egy Tv 10.000 Ft-al... ;)

(#28) rothfb válasza krx21 (#27) üzenetére


rothfb
veterán

A Pana sokkal jobb, mint az LG! ;]:DDD:DD

(#29) krx21 válasza rothfb (#28) üzenetére


krx21
nagyúr

Jáj... :DDD

(#30) alaves válasza chros (#2) üzenetére


alaves
addikt

A másik topikban elég sokat írtam a Philips OLED754-ről, keressetek rá, de szívesen válaszolok ha felmerül kérdés.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31) chros válasza alaves (#30) üzenetére


chros
őstag

Tudom, ezert kerdeztem van e kedved irni osszefoglalot rola.
@rothfb: a baromsagokat hagyjuk ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#32) dh66e válasza chros (#31) üzenetére


dh66e
veterán

Sajnos nem fogja megérteni.... :W

[ Szerkesztve ]

(#33) rothfb válasza dh66e (#32) üzenetére


rothfb
veterán

Most mondta, hogy hagyd a baromságokat. Mindenkire értette. Rád is.
Chros: Megértettem!:R

[ Szerkesztve ]

(#34) alaves válasza chros (#31) üzenetére


alaves
addikt

PHILIPS 55OLED754/12 /2019/ összefoglaló:
A képe a csúcs OLED-ekével gyakorlatilag azonos, a P5 gen2 processzor egy igen jó képjelet ad az OLED panelra.

1.Beállításaim (referenciához közeli): SDR
-Picture Profile: Film
-Color: 50
-Contrast: 22 (ez az LG OLED fény)
-Sharpness: 0 (éljavítás így is marad, nem kapcsolható ki)
-Brightness: 50
Advanced
-Color space: Normal
-Color temp: Warm
-Perfect Natural Reality: Off
-HDR Perfect: Off
-Dynamic Contrast (tökéletes kontraszt): Off
-Video contrast: 100
-Light sensor: Off
-Gamma: 0
-Ultra resolution: Off
-Noise reduction: Off
-MPEG artefact reduction: Off
-Motion style: Film

HDR: ugyanaz mint az SDR: contrast 100 a teljes dinamika kihasználásához (nekem elég 60), HDR perfect: ki, esetleg minimum

2. A Philips OLED-ek képe szemre a legszebb (a P5 gen2 processzor), azonban ennek ára van, zajosodás, near black flashing, gradient (color banding) megjelenhetnek főként jobban tömörített forrásoknál (pl. Netflix-nél és TV adásoknál is), remux anyagoknál rendben van. A kontraszt maximalizálva van, azaz nem állítható alacsonyabbra (az AVS HD 709 Contrast Calibration.mp4-nél a 234-ig villog stabilan, még akkor is ha a videocontrast értéket 0-ra vesszük, az is csak az OLED fényt veszi lentebb). Pl. LG B7-nél alap gyári 85-ös kontraszt értéken szinte végig villog, de 250-ig biztosan.
Tisztességesen, jól beállított kamerával és fényekkel, jó minőségű filmszalagra felvett moziból készített eredeti BD, UHD BD (vagy remux) lejátszásakor nyoma sincs színátmeneti problémának (color banding). Nem véletlenül annyi a bitráta amennyi és a többi tömörítési paraméter.

3. Interpolációs mozgásjavítás (Philipsnél csak a Sony-é jobb): kevésbé hangolható
A film beállítás LG szerinti ~0-2 de-juddernek és ~5-10 de-blur-nak felel meg, ami nagyon jó mozgást eredményez és nem látok hibát (artifact). Viszont egyéni beállításnál a Perfect Natural Motion minimum szintje is 5-7 de-juddernek megfelelő interpolációt csinál látható artifacttal (közepes: 7-9, maximum: 10 de-judder).

4. Pixel shift: kicsit nagyobb mint az LG-é, nem kacsolható ki-be, monitor és játék kép-üzemmódban ki, a többiben bekapcsolt állapotban van.

5. Logó védelem opció nincs.

6. Az operációs rendszer (SaphiOS) kezelhető, majdnem webOS sebességű. Virtuális billentyűzet is van, tehát távirányítóról minden megoldható. HBO go nincs, Netflix, Amazon jó.
Az OLED754 lába zseniális, gyakorlatilag nem látszik, olyan kicsi.

7. Tinting, banding elhanyagolható.

8. Ambilight: jó, 5-ös erősséggel elegendő, sok sötét jelenetet tartalmazó forrásnál inkább kikapcsolom.

9. Az Nvidia software Philips FTV néven írja, de persze beállítható HDMI Ultra HD Optimális opcióval: 2160p/60Hz/12bit/YCbCr 4:4:4 (GTX950-el max. 4:2:2). PC-ről MPC-BE-madVR-el a HDR forrást is remekül megjeleníti. A HDMI jelminőséget is méri.

10. Játékra kevésbé jó mint az LG a nagyobb input lag és HDMI 2.1 hiánya miatt. Agresszívebb ABL, mint a többi gyártónál (kijelző védelem).
+Tech. info: a Philips OLED754, amikor szükséges használja a BT.601-es színteret is. (Nem tudom, hogy a többi gyártó TV-je használja-e még, és hogy van-e jelentősége.)

Korrekten összerakott alap OLED TV, ár-érték arányban a nálunk kapható megjelenítők között a legjobb (az LG B széria mozgásmegjelenítése gyengébb, ezért nem versenytársa) feltételezhetően a Philips minőségbiztosításával átvett kijelzővel. Az OLED754-hez viszonyítva képileg egy szinttel elmarad minden LCD (Q90-95 is).

Tesztek: [link] , [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35) chros válasza alaves (#34) üzenetére


chros
őstag

Remek iras, koszi! Emlitettel egy postban problemakat, errol most nem irtal semmit. Mi lett veluk?

> LG B7-nél alap gyári 85-ös kontraszt értéken szinte végig villog, de 250-ig biztosan

Ez erdekes, nincs ilyen gond B8-nal.

(#36) rothfb válasza chros (#35) üzenetére


rothfb
veterán

Annyira, hogy ez valamiféle összefoglalóba kívánkozik. Nem akarsz egy összefoglalót írni ilyen beállításokból? Lehetne minden típusú, márkájú oled benne.

(#37) Archttila válasza alaves (#34) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a Vincent fele es az Avforum tesztejeibol nem ez jott le, de biztosan igazad van. :R (en mar mindent elhiszek):D

Ps.: sry, most latom, h Vincent a 805-rol keszitette a review-ot...
Ettol fuggetlenul egy remek ar/ertek arnyu keszuleknek tartom.:K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#38) alaves válasza chros (#35) üzenetére


alaves
addikt

Gyakorlatilag mindent javítottak: pl. aut.komp után 10 perc múlva magától bekapcsolt a TV. Konkrét problémák lehetnek még, mert nem használok minden funkciót. Belső lejátszónál maradt a lejátszás folytatás hiánya USB-ről, DLNA-ról jó. Az 1:1,85 és 1: 1,66 méretarányú forrásnál a képformátum "eredeti" beállítás téved, de a "képernyőhöz igazítás" megoldja.

Kontraszt: lehet hogy nem voltam elég pontos. Arról van szó, hogy a B7-en ~97-es kontrasztnál lesz fehér a 235 és felette lévő sávok, ha csökkentjük a kontrasztot arányosan villogni kezdenek a 235 feletti sávok (AVS HD 709 Contrast Calibration.mp4). Szerintem ez a jó. Philips-nél akárhova állítod a videokontrasztot semmi nem történik (még ha 0-ra állítjuk akkor sem), stabilan a 234 és ettől lefelé villognak a sávok (OLED fény változik csak).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#39) alaves válasza Archttila (#37) üzenetére


alaves
addikt

Mire utalsz Vincent tesztjében, mert azokról a problémákról írtam az összefoglalóban is. Konkrét dolog?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#40) janos666 válasza alaves (#38) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

LG-nél szándékosan ilyen az SDR, hogy 85-ös kontraszttal látszik a WTW (>235). 100-ig húzva egyre jobban levágja, ami egy teljesen korrekt használati mód, ha tudod mit csinálsz, de nem jobb (egyformán helyes megoldás mindkettő, viszont az ABL algó figyelembe veszi a Kontraszt és OLED Fény értéket is, és agresszívebben limitál, ha magasabb a Kontraszt, ezért jobb 85-ön hagyni).
HDR-ben pedig ezért fix 100 a Kontraszt, mert ott direkt le van vágva a WTW, hisz kell az egész elérhető panel kontraszt, előnytelen a WTW-vel szórakozni (de SDR-ban nem vesz el semmit).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) alaves válasza janos666 (#40) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm a pontos leírást, éppen ezért írtam, hogy szerintem az LG kontraszt vezérlése a korrektebb. A Philips kezeli úgy, ahogyan írtam a "látvány" miatt, és ebből adódhatnak a near black, raised black, posterization problémák.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42) Archttila válasza alaves (#41) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen mar latom (csak megviccelt a ph kliens)
Tenyleg szepen osszefoglaltad a lenyeget:) :R
Chros, mit szolsz az uj topik nevhez?:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43) junior19 válasza janos666 (#40) üzenetére


junior19
senior tag

Ezt írta a fórumtárs is, csak nem ennyire szakszerűen.
Viszont engem az jobban érdekelne, hogyha jól értettem, ő hiába csökkenti a videokontrasztot, nem történik semmi. Az Lg nél ugye ha tudod mit csinálsz, 85-100 között változtathatsz az értéken. Itt arra gondolok, hogy ha mondjuk a piros színcsatorna 90-nél kezd vágni, akkor elméletileg erre az értékre lehet állítani a kontrasztot. De mit csinál egy ilyen készülék felhasználó, ha már alapesetben vágva van a piros színcsatorna? Vagy később, a használat során jelentkezik ez, hogy elfogy valamelyik színcsatorna. Ő nem tudja korrigálni, mint az LG-nél, hogy csökkent pár kontraszt értéket.
Remélem érthető a kérdésem.
S itt nem feltétlenül a kalibrálásra gondolok, hanem egy felhasználóra, aki végpontozta a készülékeit, alapszinten tudja mit, mire kell használni. A Philips ezzel kihúzta a lehetőségét a végpontozásra, max fekete szintet tud állítani.

codec project

(#44) alaves válasza junior19 (#43) üzenetére


alaves
addikt

Janos biztos tudni fogja. De nem lehet, hogy a fehéregyensúly beállításnál a red WP, green WP, blue WP, red BL, green BL, blue BL utánállításával megoldható az általad felvetett probléma?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#45) junior19 válasza alaves (#44) üzenetére


junior19
senior tag

Igen, de most a kalibrálást hagyjuk ki. Egy olyan felhasználó, aki kalibrálni nem tud, de az alapokat be tudja állítani, s a korábbi készülékén meg is tette.
Kalibrálás nélkül pedig nem szokták ajánlani a fehéregyensúly állítást.

Én azt értem, hogy a gyártó a kontrasztot a 235-re állította be, s nem is tud felette megjeleníteni. De ez még nem jelenti azt, hogy csökkenteni ne lehessen, s az általad leírtak szerint a gyártó ezt nem engedi.
Például veszel egy másik médialejátszót, ami másképpen adja ki a videójelet, picit nagyobb értéket ad ki, máris be lesz zárva a fehér szint. A lejátszón nem tudsz állítani, a tévén pedig hiába csökkented a kontraszt értékét, az nem változik.

Félre ne érts, nem kötözködni akarok, a miértre lennék kíváncsi. Ez szerintem nem szokványos megoldás. Nekem is volt egy Sharp lcd-ém, gyárilag az is 235 értéken vágott. De lehetett még emelni a kontraszt értéken, akkor természetesen hamarabb kezdett vágni, csökkentéskor pedig 235 felett is láthatóvá lehetett tenni értékeket. Ahogyan az LG-nél is, 100-as kontraszt értékről csökkentve 85-re, a vágási szint is változik.

codec project

(#46) alaves válasza junior19 (#45) üzenetére


alaves
addikt

Rendben van, ezért "mélyvíz" hogy technikai részletekről essék szó.
Egy dolog még van, a brightness csökkentésével pl. 40-nél már villog a 240-es sáv is, viszont így már az AVS HD 709 Brightness Calibration.mp4-nél már csak a 23-as sávtól villog (nyilván túl sötét). Én sem értem a Philips ezen koncepcióját.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#47) blakey válasza alaves (#34) üzenetére


blakey
titán

5. Logó védelem opció nincs. - menüben nincs, viszont van logó védelem, forrástól függetlenül ha egy adott logó, feliratsáv, bármi ami tartósan jelen van és egy bizonyos fényerőszintet elér akkor egy sötétített, elmosódott, kb. 5%-os "fekete védelem" jelenik meg ha már nincs ott felirat (logó) kb. 10-15 másodpercig akkor eltűnik a "folt". Műsor közben nem zavaró de ahogy homogén világosabb háttér lesz mögötte akkor jól érzékelhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48) junior19 válasza alaves (#46) üzenetére


junior19
senior tag

Mert hatással vannak egymásra. Ha elkezdenéd emelni a fényerőt, akkor még a 235 alatti sávokat is bezárnád, pedig nem a kontrasztot emeled. Ezért kell a végpontozáskor mindkét szintet beállítani, s ellenőrizni.

codec project

(#49) chros válasza blakey (#47) üzenetére


chros
őstag

Akkor ez sokkal jobb megoldas, mint az LG ANSD-je, mar ha ezt is ki lehet kapcsolni, pl service menuben.

@sati: tetszik, nagyon is :)

(#50) janos666 válasza junior19 (#43) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen nem lesz, ha helyesen használod az R, G, B Gain csúszkákat (egyiket sem emeled a kezdőpontja fölé, csak egyet/kettőt csökkentesz szükség szerint a kívánt fehér szín eléréséhez) és nem hibás a TV, vagy a forráseszköz.
Ha nincs műszered, vagy legalább egy referencia kijelződ/lámpád, amivel szemre próbálod állítani a fehéret, nincs értelme hozzányúlni a Gain értékekhez.

De ahogy alaves írta, használhatod ilyesmire a Gain-t, az lényegében színcsatornánkénti Kontraszt szabályás (bár ezt is többféleképp lehet megvalósítani, hogy mit is csinál a menüs csúszka, lehet hogy itt is ugyan az a helyzet, hogy újraszámol mindent, mint a Panasonic is, hogy soha ne tudj vágni/eltolni - a háttérben újraskálázza őket, hogy a legmagasabb pont a helyes maximumon legyen, a többi arányosan alatta aszerint, amit belőttél a csúszkákkal, akár hogy tekered fel/le az összes Gain csúszkát).

Sőt, WOLED-nél ez eleve egy pseudo-hókuszpókusz, a panelvezérlő újraszámol minden RGB-t WRGB-re, sohasem közvetlenül állítod az R,G,B(,W)-t. Szóval ha arra gondolsz, hogy az öregedés miatt kéne majd piszkálni, az a korrekció egy későbbi lépés, nem lesz belőle ilyen vágás/eltolódás (legalább is olyan, amit alapvetően innen lenne helyes korrigálni).

Ha hibás a lejátszód, akkor arra a csere a megoldás (ha szoftver frissítés sem segít rajta, akkor más típusra), nem a TV helyes beállításainak szétbarmolása, hogy egy bizonyos szempontból jónak tűnjön (ez a "kalibráljuk a lejátszóhoz" hülyeség, amitől mindig is idegenkedtem).

Igazából már léteznie sem kéne a Contrast és Brightness csúszkáknak ezeken a TV-ken (tudom, hogy LG--ken is van néha gyári black crush, de az is a "selejt" kategóriába esik, és nem a Brightness emeléssel kéne javítani, otthon sem).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.