Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192101) sebgutkopf válasza modflow (#192085) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ami általánosan a két kerékméret között. A 29" mindenen átgurul, stabilabb, a 27,5 meg játékosabb, ha mondjuk olyan szinten tolod, hogy szaltózgatsz.
A fordulékonyság különbség túl van drámázva az elsősorban a láncvilla hossztól függ mint a kerék mérettől. Lehet egy 27,5-ös bringa fara is nagyon hosszú és lomha és fordítva egy rövid végű 29-es is tud könnyen irányt váltani.
A mai ügyesen tervezett vázaknál a magasságodhoz mindkét kerékmérettel lehet megfelelő bringát venni, így a magasságod nem korlátoz egyik vagy másik irányba.

(#192102) -=RelakS=- válasza szkink (#192095) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jópofa, de vajon melyik magasság térkép az igaz? A Straváé, vagy a Google Maps-é. Utóbbi jóval laposabb, és mikor kiszámolgattam, hogy egy 10%-os emelkedő, amin kiköpöm a tüdőmet, tulajdonképpen mekkora emelkedő, akkor újra meg kellett néznem, mert elég lankás cucc jött ki :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#192103) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#192102) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jóvan, szerintem a magassági adatokat kicsit túltolták XD
Fuji:

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#192104) polonic


polonic
félisten

A brunox fork deot hogy érdemes használni?
Hiába nézem a leírását. Számomra nem értelmezhető nyelven van csak rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#192105) jolti válasza arcitec (#192036) üzenetére


jolti
senior tag

Bocs nem neked szántam a kérdést, hanem mindenkinek.
Igen, arra figyelek, hogy ne jöjjön vissza a szelepen Slime, de néha gondolom marad ott egy pici és amikor radugod a tömlőt, akkor ugye először visszafelé feltölti' a rendszert és utána tudod fújtatni.
Gondolom ekkor tömíti el.
Most olvastam vissza, hogy rosszul írtam, illetve biztos a szótár kijavította, az 3 szelep belső lett volna, amit cseréltem, nem az egész belső!
Bocsi

Más.
Tudtok itt közép kelet Magyarországon olyan biciklis túra útvonalat, ami olyan 25-30 km körül van? (Még most gyógyultam fel Covid-ból + tüdőgyulladás és nem akarnék nagyon megeröltetőt tekerni elsőre ), de már olyan jó lenne elmenni tekerni + kirándulni valahová.

(#192106) andrisbandi válasza polonic (#192104) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ha rákeresel;
a teló nedves ronggyal tisztítása,
majd szárazra törlés,
kevés fújás egy tiszta száraz rongyra és azzal átkenni a becsúszókat.

Sokat nem érdemes használni a szakik szerint, mert kimosod vele a teló belsejében lévő kenést. Elég az áttörlés, egy láthatatlan filmrétegre van csak szükség.

Esetleg, ha már szervízre szorulna a teló; hiányzik belőle a zsír/olaj; akkor gondolom már nem árthat ha a szimeringekre is fújsz kicsit, majd megjáratod. A szervízelésig segít.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#192107) trialboj válasza Runner_fxr (#191642) üzenetére


trialboj
őstag

Ma elvittem a bringámat egy boltba hogy nézzék meg szerintük megoldható-e az 1x hajtás, az egyik ott dolgozónak hasonlóan öreg gépe van, azt mondta nála nincs gond, ugyanúgy pressfit, nem dobja le a láncot, hátrafele tekerésnél, a 34-es tányér is befér, a mérése szerint, de lebeszélt róla, 32-őt ajánlott kezdésnek.
Kicsit félek, hogy a két végletnél, csörögni fog a lánc, vagy valami miatt nem lesz csendes, amitől én falnak futok, de jó lenne ha gond nélkül sikerülne átalakítani.

Köszönöm a tippeket, egy dolgot nem fogadtam meg, a tanácsaidból, az XT váltót, nem tudom te mire értetted hogy nem sikerült jól a deore slx, de én amit a youtuberektől hallottam, az mind azt erősítette meg, hogy ugyan olyan pontosan vált mindegyik, leginkább a súlykülönbség ami eltér... Illetve talán még megjelenés után a Sickbiker csávó mondta hogy az XT, XTR modelleket japánban szerelik össze, a többit ott gyártják de taiwanban meg kínában rakják össze, tehát nem ugyan olyan precíz az összes, emiatt lehet eltérés slx és slx között, viszont az árrés elég nagy volt, úgyhogy passzoltam, és reményekedem hogy pont egy lelkes munkás által összeszerelt modellt kapok.
A lényeg, hogy XT agy és váltókart vettem, előbbi ha tényleg csendes, nagyon boldog leszek :D

Írtad még hogy 1.1mm-es váltó bowdent kell használni, ebben sem vagyok expert, de azt hittem egy féle bowden méret van, és csak a bevonat miatt kérnek többet a jagwire meg hasonló modellekért. Nem tudom kapok-e kábelt a váltó mellé, nem csodálkoznék ha kimaradna a csomagból, manapság a föld megmentése címszó alatt bármit ki lehet hagyni a csomagból :( (mert ha külön csomagolva kell megvedd, extra szállítással, annak nagyon örülnek a fák, ugye Mr. Cook?) Minden esetre lemértem minden kábelemet, nekem mind 1.1mm, a bowden házak között is van átmérőbeni különbség?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#192108) xy.zsolt válasza Alg (#192100) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És mi van ha tubeless lötyit csak defektnél öntöm a belsőbe....felfújom és megyek tovább. Otthon meg csere új belsőre ha zavar a trutyis belsőben az a 20-30g plusz. :F

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#192109) 6030D válasza szkink (#192098) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, ez két éves videó. Strava letiltotta őket vmi adatvédelmi gond miatt, amin nem akartak változtatni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#192110) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Asszem megszívtam, sehol nem találok Rockshox Recon RL A2 service kit-et, csak A1-est. Vajon kompatibilis minden az A2-vel? Vajon a gumigyűrűk mennyit bírnak egy ilyen telóban? Legutóbb amikor szétszedtem makulátlannak tűntek. Lehet csak a porvédőt és a szivacsgyűrűt tudom kicerélni :U .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192111) modflow válasza sebgutkopf (#192101) üzenetére


modflow
veterán

Akkor jó, mert megvettem ezt:
CUBE AIM EX BLACK´N´FLASHYELLOW 29” Férfi MTB kerékpár 2021

Egy szépséghibája van, hogy nem tudtam szépkarival fizetni....

Most erre már ne mondjátok, hogy sz@r, mert már szintre mindegy. :D

Amúgy ugye erre lehet tenni sárvédőt?
Csak mert víz esetén ugye kicsit nyakamba jön a cucc...

[ Szerkesztve ]

(#192112) Ringman válasza modflow (#192111) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet sárvédőt tenni rá, csak rendelés előtt nézd meg a felfogatási pontokat a villán és a vázon is, mert mindennel nem lesz kompatibilis.

(#192113) INTELligent válasza FerNandor (#191973) üzenetére


INTELligent
senior tag

FerNandor, parkr, xy.zsolt: :R :R :R

Amúgy szerintetek egy 3x9-es Ultegra szettel szerelt, karbon villás bringa megér 50 EUR-t? (szerintem meg :D, én most ilyennel szelem a betonozott!!! mg-i utakat németeknél - picit nagy a váz, de leengedett üléssel vállalható; de ezt a 15 éves Cube-ot nem lehetett ennyiért otthagyni; leszámítva, hogy felnifékes, ilyen jó kerékszettem sem volt még...)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#192114) ivana válasza INTELligent (#192113) üzenetére


ivana
Ármester

Én tuti azt gondolnám, hogy lopott.

(#192115) modflow válasza Ringman (#192112) üzenetére


modflow
veterán

Huhh ez jó hír.
Majd bemegyek a helyi bicóboltba, sárvédő remélem nem hiánycikk.... :D

(#192116) parandroid válasza ivana (#192114) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, csak régi. Egy komplett nagygenerál többe kerülne rá, mint amennyit ér, szóval jelképes összegért meghirdették. Német szervizárak nem viccesek, pár főalkatrész-csere, és 400-500 eur simán belemegy, az óradíj meg mennyi lehet? 30-50 eur körül? Elpepecselnek vele 5-10 órát egy jobb szervizben, aztán mindjárt úgy van vele a delikvens, hogy hagyta volna inkább ott a főtéren, egy ‘zu verschenken’ cetlivel.

Amúgy autókat is hirdetnek így, ingyen, vagy jelképes összegért (0-500 eur).

Különben is, nincs róla kép már megint, szóval meg sem történt... :P

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#192117) trialboj válasza jjeahh (#192110) üzenetére


trialboj
őstag

Te nem rég vetted a telót, rendszeresen szervizeled, nem hiszem hogy koszos lenne belül, ennyi idő alatt nem kopnak el a belső gyűrűk. Szerintem pont elég ha a szivacsot cseréled, még a gumigyűrű sem valószínű hogy bármi kopást mutatna.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#192118) FerNandor válasza INTELligent (#192113) üzenetére


FerNandor
őstag

Ajjaj, nehogy elvigyen a polizej. ;]

Érdekes. Kimegy az ember Németországba és sorra veszi a bicikliket ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#192119) jjeahh válasza trialboj (#192117) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, sosem volt koszos belül, csak a szivacsgyűrűk szoktak megszürkülni. Csak hát a gyártó szerint 50 óra használat után kell neki az alsó láb szervíz, 200 óra után meg fullos és minden gumigyűrűt, szimeringet, szivacsot cserélni kell, ezeket a service kit-eken is ezért írja a 200 órát. Ehhez én nem tartom magam, de úgy érzem, hogy 5-6 havonta valóban kéri az alsó láb szervízt és a felső lábat max másfél évente. Remélem, hogy mivel ezek a kis gumigyűrűk benne vannak a tiszta olajban és nem éri őket kosz, nem használódnak el olyan hamar. Legutóbb 5 hónapja kapott fullos szervizt, olajcserét és belül átkenegettem alaposan mindent Sram Butterrel is :D .
szerk: 2018 végén vettem, szal lassan már 3,5 éves.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192120) Manitou válasza Teasüti (#192086) üzenetére


Manitou
addikt

Én múltkor egy Geax TNT-s gumival szívtam, amit egy enduro DT felnire akartam rávarázsolni. Az egyik oldalt csak 1,5 órán át bírtam rászenvedni, közben az összes ujjam szétment, a másik oldalt 20 perc után feladtam, egyszerűen ez a kombó nem működött. Életemben nem szívtam ennyit gumi felszereléssel, de már az hogy az egyik oldalra is alig akart felmenni, már az is elég gyanus volt, hogy ebből baj lesz. :DDD Utána egy mavic gyári kerékre zokszó nélkül 5 perc alatt felment ugyanez a külső.

(#192121) Sleek


Sleek
senior tag

Úgy néz ki megtaláltam a hátsómnak megfelelő nyerget. Kényelmes stb csak kicsit nyomja a combom. Ah mondom nem gond úgy is van belőle keskenyebb ... Aha persze... Pont a Selle Italia Max Flite Gel Superflow nyeregből csak egy méretet gyártanak, ami 145mm széles. :W

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#192122) Hasaggymeg válasza modflow (#192111) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet de nem szabad ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192123) modflow válasza Hasaggymeg (#192122) üzenetére


modflow
veterán

Aha... :D
És jól látom, hogy az első fogaskerekeknél a lánc felett/mellett nincs védő műanyag bigyó???
Azaz konkrétan semmi nincs hozzá ennyi lóvéért? :Y
Se támasz....

De jó, akkor még költhetek rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#192124) Hasaggymeg válasza modflow (#192123) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Támaszt meg pláne nem. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192125) parandroid válasza modflow (#192123) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na néddmá’ a kis provokátor. Ráadásul nem is egyszeres hajtás. A végén még kiderül, hogy belső gumit is használ.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#192126) parkr válasza modflow (#192123) üzenetére


parkr
őstag

küllő prizmát talán adnak hozzá :D

(#192127) cettlee


cettlee
őstag

hali
ez az uj fejlemény, a láncot késön engedi el alul az első 15 fogas lánckerék.

(#192128) modflow válasza Hasaggymeg (#192124) üzenetére


modflow
veterán

Ti komolyan nem raktok rá semmit?
Hogy parkoltatjátok, amikor nem használjátok?
Ha nekidűtöm valaminek, akkor a markolat megy szét.

(#192129) ivana válasza parandroid (#192116) üzenetére


ivana
Ármester

Miért nem szerelnek az emberek maguknak? Itthon elég sokan maguknak szerelnek. Egy 9 sebi ultegrás karbon villás gép hobbira ma is bőven elég.

Amúgy egy full hajtás csere (lánc, sor, hajtókar) nem kéne, hogy egy óránál tovább tartson. Ha egy kerékpár nagygenerálja 5-10 óra az szimpla lopás, mert az max. a számlán annyi. Az alkatrész árak pont jobbak amúgy arra felé, nem véletlen szokás a topikban roseról rendelni cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#192130) modflow válasza parandroid (#192125) üzenetére


modflow
veterán

Tessék? Tudatlan vagyok, ez már olyan, mint az autó, hogy, csak külső van??

(#192131) jjeahh válasza modflow (#192128) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem megy szét, de én a hátsó guminak szoktam támasztani, vagy járdaszegélyre a pedállal. Terepen meg le lehet rakni a fűbe vagy nekitámasztani egy fának, kitámasztani egy ággal. Trekkingre sem hiszem, hogy raknék kitámasztót, ha valahol le kell rakni, akkor amúgy is olyan helyen támasztom meg, ahol van amihez, mert le is zárom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#192132) bardi válasza modflow (#192128) üzenetére


bardi
aktív tag

Vagy a pedállal támasztom meg, vagy döntöm a földre, nem lesz baja, legalábbis kisebb, mintha terepen egy ugrás után lenyílik a kitámasztó kanyar előtt, és kanyarban belerepülök egy bokorba miatta. Teleszkópon van egy pici sárvédő, hogy a becsúszót védje, meg a nyeregre raktam egy "ass saver"-t, ez arra bőven elég, hogy ne közvetlen a seggemre verje a kerék a vizet, nem ázok el tőle.

'92 Honda VFR 750

(#192133) INTELligent válasza parandroid (#192116) üzenetére


INTELligent
senior tag

Dehogy nincs, direkt miattad raktam fel Strava-ra még múlt héten :P . Csak nagy a késleltetés, mert elég húzós beleszokni az új környezetbe - gondolom neked nem kell mondanom, hogy a németek szeretik az adminisztrációt.

Egyébként tényleg durva, hogy milyen deal-ek vannak a használtpiacon. Most épp azért nézek cipőt SPD-hez, mert kombipedálos a bringa, és 30€ alatt kb. vadiúj darabokat lehet kapni.

Amúgy annyi szépséghibája volt, hogy az első váltót állítani kellett, ami nem nagy kunszt, de állvány nélkül este 11-kor vicces dolog. Amúgy ma jól megszívtam: nézem, hogy már nem vált fel a nagy lánctányérra, hogy a fenébe lehet... Kiderült, hogy annyira nem volt szervizelve a bringa, hogy a bovdent tartó csavar tök laza volt. Fél órát szórakoztam vele, az indexelést az útszélen nem sikerült belőni, de az összes fokozat megvan.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#192134) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Használt már valaki dekás karbonpasztát? Állandóan kilazul a stucni és most jöttem rá, hogy valószínűleg azért, mert átfordítottam a stucnit, hogy ne dőljön, hanem emelkedjen, és mivel full carbon az első villa, kéne oda karbonpaszta is gondolom, mint a nyeregcsőnél. Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#192135) szkink válasza -=RelakS=- (#192102) üzenetére


szkink
aktív tag

Adj neki esélyt,hisz még csak most indult el, és azt nem írják sehol hogy jól is fog működni :DD :DDD

így már tiszta a kép,és így már nem is lesz béke köztük

(#192136) Nutra


Nutra
tag

Ma nekem is megvolt az első defekt a kockával. Tüske
De mekkora kreténség volt tőlem, hogy ugyan van két patronos pumpálós cuccom, de azok másik bringákon figyelnek és a 29-es kerékhez az alin vett liliputi pumpát vittem (eddig....) :W
De legalább a szmötyis belsőt elég volt felpumpálni, és szerelés nélkül megtettem a mai rövid kört.
Ezzel el is indult bennem a vezérhangya a tubeless irányba :D

(#192137) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#192134) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jelen... ajánlom.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192138) XZoli


XZoli
aktív tag

Megjött a Quadlock :D jó cucc, minőség felsőfokon gyorsan felraktam mentem vele egy kör rázósabb szakaszon jól tart

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#192139) Runner_fxr válasza ivana (#192129) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos vannak akik szerelnek maguknak Németországban is, de a többségnek ehhez nincs kedve, mert a szabadideje többet ér, vagy nincs műszaki affinitása a dologhoz, vagy mindkettő egyszerre. Az, hogy egy szakmai fórumon mi az általános, csak a jéghegy csúcsa, a többség egy belsőt nem tud kicserélni, nemhogy komolyabb szereléseket elvégezni.
Egy nagy generál azért nem 1-2 óra, legalábbis ha tényleg korrekten el van végezve, főleg ha teleszkóp szervizek, fékolajcserék, esetleg össztelós váz forgáspontcsapágycserék is társulnak a nagy generálhoz. Simán elmehet 4-5 óra, a 10 mondjuk tényleg túlzás.
Ami a költségeket illeti, mit gondolsz miből fizetnék ki a 2-3 ezer euro-s fizetéseket egy szerelőnek ha 100 euro-ért csinálnának nagy generált? Azt a pénzt ki is kell termelni! Magyarországon nem véltlen annyi a fizetés amennyi. Ennyit termelsz ki, több nem fér bele. Ahhoz, hogy változzon, és közelítsünk Nyugat-Európa felé bérekben, a szolgáltatások költségeit is drasztikusan emelni kéne.
A webshopok árait meg nem érdemes alapul venni, az nem egyenlő a kisker árakkal. Ha bemész egy német kerékpárüzletbe ott sem annyiért kapod meg az alkatrészeket mint pl a rosebikes-ról, vagy a bike-discount-ról.

(#192140) parandroid válasza Runner_fxr (#192139) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minden szóval egyetértek. :K

Én is sok mindent megtanultam, akár youtibe-fól, akár innét a topikból, de amit vettem trekkinget, azt inkább bejelentettem szervizre. 3 hétre előre kaptam időpontot, szóval akad azért melójuk. 2-3 évet álló bringán azért akadnak dolgok, amiknek nem állnék neki, mert ha el is szopnék vele egy-két napot, nem lenne olyan, amilyenre ők rutinból megcsinálják.

380 eur volt a bringa, teleszkóp kicsit furán működik, hátsó tárcsafék szorul, illetve gyenge, ezek eleve olyan dolgok, amihez még csak nem is szagolok, és azért az átlagos kerékpártulajdonosnál (nem a topikátlagnál!) jobban ki vagyok kupálva. Egy 1x11 váltót igazán jól beállítani megint vagy nagy mák lenne, vagy eljátszanék vele egy napot, vagy a kettő együtt. Szóval bejelentettem, leadtam ezt a hibalistát, azt mondta a tulaj, hogy ez egy ‘kisszerviz’. Meglátjuk, hol áll meg összegben, én így előre 100-120 eur-t tippelek, ha semmit nem kell cserélni (fékbetétek gyanúsak).

És ez egy relatíve jó állapotban lévő bicikli, csak nem használták. Ja, szerintem kenve sem volt, legalábbis a sor tiszta, a lánc meg csontszáraz, nyomot sem hagyott a kezemen... Németek nagy részének amúgy annyi a biciklikarbantartás, hogy évente egyszer (jó esetben kétszer) betolja egy szervizbe, ahol átnézik, megpucolják, olajozzák, ami recseg, csörög, zörög, azon állítanak. Van persze egy hobbista réteg, aki magának szerel, de kb annyira ritka, mint otthon. A nagy többség meg megveszi, és teljesen elhanyagolja, addig hajtja, amíg megy - pont, mint Magyarországon.

Szomszéd tolta haza a minap az ócska biciklijét a gyerekülésben a gyerekkel, hogy ledobta a láncot. Ha már visszaraktam, utána megpucoltam, kb 4-5 évnyi olajsarat szedtem le róla, elment rá vagy fél órám, meg 4-5 rongyom (10 kilós csomagban vettem), meg vagy egy negyed flakon zsíroldó spray (wd40 bike reiniger), és ez már sosem lesz igazán tiszta, vagy jó, de most legalább működik a váltó, és nem recseg-ropog az egész minden tekerésnél. Mindenesetre mondtam neki, hogy kinéz egy új bicikli, ez egyrészt vagy 25 éves, másrészt az elmúlt 15-ben kb ez volt az összes törődés, amit kapott.

INTELligent: Ja, hogy ez az a szürke cube, azt egy mtb-sebb trekkingnek néztem, azt hittem, most beújítottál mellé egy országútit is. Na, ennyire volt jó a kép straván. Tessék kicsit kipofozni, és egy rendes felbontású képet bedobni ide!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#192141) parkr válasza cettlee (#192127) üzenetére


parkr
őstag

lehet hogy túl hosszú a lánc. hátul ha a legnagyobbra váltol akkor sem jó?

(#192142) Rigormortiis válasza murlock (#191951) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én pont tegnap vettem egy ilyet: [link] , hasonló árkategóriában van.

Engem már a forma is megfogott, nyilván nem vagyok avatott szakember, de amennyire látom, könnyebb is, mint amiket te linkeltél. Utánanéztem, es a btwin váltója valójában Shimano csak át van szitálva. Végigolvastam az összes értekelést, egyedül a középtengely, ami gyenge, de azt majd megoldják gariban, ha gond lenne vele. Plusz lehet, hogy a tányért (és láncot) is le kell majd cserélni nagyobbra, de ennél nagyobb baja ne legyen.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#192143) Hasaggymeg válasza cettlee (#192127) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez valami narrow wide (rosszul feltett lánccal)? :DDD...csak keresztben váltva csinálja?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#192144) cettlee válasza Hasaggymeg (#192143) üzenetére


cettlee
őstag

minden fokozatban csinálja, a lánc 1 vagy 2 szemmel hosszabb mint a régi volt. most rendeltem uj első lánckereket, lehet hogy az a kopott (bár nem tünik annak) a láncszemeken meg teljesen random vannak az irások mindkét oldalán fejtetön meg rendesen

(#192145) sepyi


sepyi
aktív tag

Ez [link] + ez [link]
tud együtt dolgozni? Vagy esetleg tud az öv kapcsolódni blútyúkon egy telefonhoz?

Más!
Mezei országúti kerékbe elég a belsőbe folyadék, hogy megfigja a defektet?

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#192146) INTELligent válasza parandroid (#192140) üzenetére


INTELligent
senior tag

Amint meglesz a végleges helyem, és nem multitool-lal kell szórakoznom, meglesz :B . Többet érdemel ez az ultrakönnyű Cube. Nem, egyelőre nem veszek másikat, az átmeneti időszakhoz jó lesz ez is.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#192147) arcitec válasza cettlee (#192127) üzenetére


arcitec
addikt

Számomra egyre erősebb a gyanú, hogy nem jó oda az a lánc. A régit visszaraktak próbaképp? Vagy nincs jól felrakva ...
Ja és az is le volt írva ugyan olyan hosszú láncot kell felrakni. Linkelve is lett : [link]
Az ha nem megfelelő a hossz csinálhat ilyet is akár .. nem tudom mert nálam ilyen nincs..

[ Szerkesztve ]

(#192148) Csápájev


Csápájev
őstag

Merida Crossway 40-ről mi a véleményetek?
A 20-D -hez képest megér 20ezer felárat?
Esetleg van olyan fittness bringa ami 200-230 körül van és ajánlanátok?
90% bringautas tekerésekre.
Főleg városban 20km napi szinten, néha kis túra 50-70-100km. Tisza tó körül, meg ilyesmi. :R

(#192149) Teasüti válasza INTELligent (#192146) üzenetére


Teasüti
nagyúr

[link] Tegnap kipróbáltam egy ilyet.
Ma be van állva a derekam. :D
Nem gondoltam volna, h ennyit kivesz az emberből, h a hátsó tengely felett lóg.

Szerk: nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#192150) sepyi


sepyi
aktív tag

Talán most jó lesz.
Ezek:
Tudnak egymással kommunikálni?

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.