Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191642) Runner_fxr válasza trialboj (#191621) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

34-esnek el kéne férnie, de tökéletesen csak akkor tudsz megbizonyosodni ha rápróbálsz egy 34-est.

Az új micro-spline shimano agyak SLX-től fölfelé megkapták a Scylence technológiát. [link]
Ezek az agyak ratchet-es rendszert alkalmaznak mint pl egy DT, viszont egy bizonyos fordulat felett a ratchet kiold és 100%-ban hangtalanul és ellenállás nélkül forog a kerék. Alacsony fordulaton reteszel csak, gyönyörűen, mint egy DT. Nekem nagyon bejönnek ezek az új Shimano agyak. A kazetta testben ipari csapágy van, viszont az agy még mindig kónuszokon forog. A kónuszok kiváló minőségűek, gyönyörűen forog.
Ár/értékben kiváló.

Érdemes 1.1mm-es váltó bowdent használni, a bevonatos gyári shimano és hasonló teflonos bowdeneket érdemes kerülni. Nagyon érzékeny a rendszer a pontos beállításra, egyenes váltófülre és a kiválóan sikló bowdenre. Ha ez adott, nagyon pontos és stabil. Agyakból elég az SLX, sorból is jó az SLX, láncból is. Viszont hátsó váltó és váltókar inkább XT legyen, az SLX elég gyengére sikerült.

116 szem szerintem kevés lesz. Én azt ajánlom, hogy a 12-es shimano váltáshoz használj 12-es shimano láncot, biztos működik kmc-vel, de a shimano-val stabilabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.