Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191551) gabro0 válasza jjeahh (#191544) üzenetére


gabro0
őstag

Nem vízszintes ott sem :)

(#191552) szimpláncsak válasza Hínár929 (#191549) üzenetére


szimpláncsak
tag

Amúgy a hazai, kisebb márkákkal (Csepel, gepida, neuzer) leginkább az a baj, hogyha sora szettel akarod venni, az náluk már a csúcsgép, szóval egy kevésbé jó vázat fogsz kapni, mintha megvennéd a nagyobb nemzetközi márkát, aminél a sora szett mondjuk a második felszereltségi szint. Én így voltam anno a meridával. Megvettem a legalacsonyabb felszereltségű tfs vázas montit,(big.Seven 100),aztán az évek során fejlesztgettem (nem volt pénzem akkor rögtön megvenni egy jobbat). Nyilván márkán belül sem mindegy mit veszel. Merida a montinál régen pl
a "100"-tól adta a jobb vázat a, "20" meg "40" még más vázat kapott. Szerencsére erről leszoktak. De Kross-nak is van hexagon meg level sorozata montiban. A belépő cube attain is más vázat kap, mint a jobb felszereltségűek stb. stb. :)

(#191553) modflow


modflow
veterán

Na most már befejeztem a keresést. :)
Kinéztem egy közeli boltot és ott fogom személyesen megvenni.
A két kiszemeltem:

[Cube AIM Pro 29/27,5]
[Merida BIG.NINE 15 ]

Az volt a kitételem, hogy legyen rajta első teleszkóp, de az LOCK-olható és hidraulikus tárcsafék legyen rajta. Ugye ez mindkettőre érvényes, mert a leírás nem egyértelmű számomra.
Az első jóval olcsóbb, szerintetek ezek közül melyik lenne a megfelelő?

(#191554) szimpláncsak válasza modflow (#191553) üzenetére


szimpláncsak
tag

Szép kártya miatt Bombastic? :)

(#191555) parkr


parkr
őstag

"Nyerni jöttem" :D

(#191556) PELLE


PELLE
tag

Ha valaki nem ismeri
3X10 VS. 2X11 VS. 1X12? A LÁNCVÁLTÓ-RENDSZEREK FEJLŐDÉSE, AVAGY MELYIK VÁLTÁSI SZISZTÉMA VALÓ NEKED?
[link]

(#191557) flash- válasza modflow (#191553) üzenetére


flash-
veterán

árba meddig tudsz elmenni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#191558) modflow válasza szimpláncsak (#191554) üzenetére


modflow
veterán

Igen, amiatt. :D

(#191559) modflow válasza flash- (#191557) üzenetére


modflow
veterán

Kb. 200.000 Ft.

(#191560) Somatom válasza parkr (#191555) üzenetére


Somatom
veterán

Nem túlzás ez egy kicsit? Mennyibe kerül egy ilyen bringa? Azonos erőnlét esetén mennyi esélye van a mellette levőnek azzal a kék bringával? Hamar képbe kerülnek a gyerekek, hogy min múlik a "győzelem". Sztem ez szomorú.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191561) flash-


flash-
veterán

modflow :köszi, annyiért használtan is vannak szép darabok!

más:külföldről honnan érdemes használt kerékpárokat nézni? (megbízhatóság, "olcsó" szállítás?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#191562) szimpláncsak válasza Somatom (#191560) üzenetére


szimpláncsak
tag

Csóró gyerekként erről tudnék mesélni :).
1996-ban országos duatlon bajnokság. 10 éves voltam akkor. 4-en mentünk Borsod megyéből. Az egyik srácnak kB ilyen felszerelése volt, mint ami a képen van. Én meg mentem a kínai váltós, acél mtb-al, amin acél sárvédő és még dinamó is volt :D. A lényeg, hogy én 21. lettem, a másik srác meg azt hiszem 30. (arra már nem emlékszem, hogy bringán is gyorsabb voltam vagy a futásnál előztem meg) Ilyen szempontból jó a futás, ott a csodacipő nem ad annyi pluszt :).

[ Szerkesztve ]

(#191563) Because válasza Hasaggymeg (#191545) üzenetére


Because
őstag

már volt, hogy a középcsapágy menetét kiszakítottam a vázból, azóta inkább csak nyomatékkulcs

(#191564) parandroid válasza Somatom (#191560) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem gőzelem kérdése. Ha egy hobbit komolyan veszel, az brutál pénzbe kerül. Nézz meg egy normális hangszert, vagy horgászbotot, vagy görkorit, de ha már prohardver, akkor egy konzolt, vagy neadjisten gamer pc-t. A bicikli viszonylag nem is drága hobbi. Szar cuccal meg kb mindent frusztráló csinálni, és mindig a tehetős kölykök lesznek azok, akik ezeket a drága sportokat csinálják: lovaglás, vitorlázás, snowboard, mittudomén. A kerékpár ezekhez képest egész demokratikus sport - már fejlett világbelimországok szintjén, ugye a kerékpársport afrikai penetrációja (ill. annak hiánya) épp a minap került szóba.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191565) velizare válasza Somatom (#191560) üzenetére


velizare
nagyúr

kontextus nélkül könnyű apa pénztárcáját belelátni, de voltam én már olyan itthoni motocross futamon pályabíró a 2000es évek elején, amin brahiból elindult németh kornél is, természetesen az edzőmotorjával. kb. három kört vert a mezőnyre.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#191566) parandroid válasza PELLE (#191556) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egy nagyon igényes, jól összeszedett cikk! Le a kalappal, ritka manapság az ilyesmi.

Lophatnánk linkként az összefoglaló vonatkozó rovatába? Hasaggymeg kolléga?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191567) Somatom válasza parandroid (#191564) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nevelés kérdése is. Ilyen aránytalanságot én biztosan nem engednék versenyen, főleg nem gyerekek között.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191568) Alg


Alg
veterán

Apropó váltás, ha valaki emlékszik még, a 7000-es 105-ös hátsó váltó kábelházas mizériára: jelentem rövidebbre vágtam a régit, az új házat nem is kellett használnom, kapott egy kis olajat a bowden nés egyből tökéletesen vált.

Más: tegnap délután 115km/1400m szint a senkiföldjén szántóföldek meg szőlők között, kb. sötétedésig, kivagyok mint a kutya... Alig ettünk egész nap, a hidegben ugyebár nincs kedve az embernek megállni uzsonnázni :(
Mennyire gáz ha azt álmodtam hogy elkoptattam a Conti szettet, de nem találtam sehol raktáron újat, így vettem egy pár Pirellit? :DDD

Megint más, érdekesség: kijött ugy az új Rival AXS, megnéztem az árakat: Storck-nál találtam ugyanazt a vázat ezzel meg Ultegra di2-vel: Az ultegrás csak 200EUR-val drágább (3500 vs.3700).

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#191569) parandroid válasza Somatom (#191567) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sem nem etikus, sem nem racionális, ez tény. De legalább nem pedelec. Jól van, jól van, befejeztem. Ha egyszer arra járok, bérelek egy pedelecet, és elmegyek veletek egy körre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191570) Friczy válasza attiati (#191527) üzenetére


Friczy
senior tag

Az 1. pont teljesen jogos, kár, hogy egy csomó esetben csak a nyeregvázcső hosszát adják meg méretnek, és táblázatot kell böngészni a felsőcsőhossz és/vagy a reach megtalálásához (ez egyébként szintén fontos paraméter)

Valamilyen szinten a 2-essel is egyet tudok érteni, főleg, mivel azt is leírja, hogy azért totál névtelent ne vagyél. Az acél váz/villa elvileg akár jó is lehetne, de jelenleg acélvázasból márt szinte tényleg csak a legalsó kategórát lehet kapni, az meg felejtős.

A váltó nélküliséggel viszont nem értek egyet, hacsak nem az alföld közepén laksz, és sose akarsz elmenni messzire. Én munkábajáráskor (Budapest, pesti oldal, nem nagyon vannak emelkedők az útvonalamon) is legalább két-három fokozatot használok, na meg attól is függ, hogy mennyire vagyok fáradt, hogy melyik fokozat a kényelmes. Egy nyolcas agyváltóval persze már el lehet lenni, talán egy hármassal is. Az egysebességesnek persze van egy roppant nagy előnye, pofonegyszerű, és sokkal kevesebb dolog tud elromlani.

(#191571) Ringman válasza Gython (#191540) üzenetére


Ringman
nagyúr

decánál be tudod állítani, hogy küldjön mailt, ha raktáron lesz a termék.

most eléggé üresek a boltok, decában is 2x emeltek árat (ill. lekövették az eurhuf árfolyamot) az utóbbi egy évben, kb 15-20%-kal drágábbak lettek a biciklik.

(#191572) parkr válasza Alg (#191568) üzenetére


parkr
őstag

+200-ért cserébe vagy fél kilóval könnyebb :D

(#191573) Ringman


Ringman
nagyúr

aki átesett már a covidon, az utána csináltatott post-covid vizsgálatot, pl ilyet?

sajnos aktuális lesz.

(#191574) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Tudtok esetlege Budapesten olyan üzletet, ahol minőségibb kerékpáros ruhát
(Santini, Castelli, stb.) lehet venni és fel is lehet próbálni?

Köszi!

(#191575) xy.zsolt válasza Alg (#191568) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ma éjjel meg azt fogod álmodni, hogy a sebesség szó új értelmet nyert bringán és minek is használtál eddig contit!?....hiszen minden téren veri a Pirelli :)) Hallgass az álmaidra, a tudatalattid kivetülése :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#191576) 6030D válasza Somatom (#191560) üzenetére


6030D
Ármester

Az első 10%-nak kb számít, a többinek az a lényeg, hogy szeresse csinálni, és végig tudja nyomni az adott távot. Ki kell menni egy gyerekversenyre, megnézni. Mindegy mi van alatta, ha nyerni akarnak, akkor brutális tempót mennek bármivel. A másik, aki alá meg odarakták a karbon csodát, meg feladja 3 perc után, mert elfárad és nem érdekli.
Illetve mi legyen, ha a gyerek úgy nő fel, hogy minden hétvégén a szüleit látja versenyezni, a karbon outikkal? Szerinted ő szeretne egy bütykös kerekű vastag vázú "gyerekbicót", vagy olyat, mint apáé?
Pénzt nézni meg felesleges, legyen használtan 150-200e Ft, 50e Ft bukóval eladja két év múlva. A másik gyerek meg többért amortizálja le a tabletet/almát/10 pár cipőt.

Ringman: nem.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#191577) maximilian4 válasza parandroid (#191564) üzenetére


maximilian4
addikt

Viszont ha szigorúan csak a képre és a kérdésre koncentrálunk, akkor lássuk be hogy azonos erőnlét esetén nincs semmi esélye a másik gyerkőcnek. Ahogy szoktam nézni stravan, az outisok simám vernek aszfalton 30-40-50 wattal gyengébb teljesítménnyel ugyanazon a szakaszon. Pedig cx és outi között nincs ekkora különbség.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#191578) RexpecT


RexpecT
addikt

Hétvégén nyomtunk egy Hór-völgy túrát a bükkben, megvolt az első bukfenc is a biciklivel :D.
Szerencsére se nekem se a biciklinek nem lett baja.

Viszont a múltkori problémám a navival nem oldódott meg.
Edge Explore csak a GPS műholdakat ismeri, és főleg a völgyekben viszonylag sokszor auto-pauseol pedig levettem már a sebességet 0.8 km/h-ra(ilyenkor elveszti a GPS jelet).
Az egyik srácnak Edge 530-a van, az már a Glonass meg a Galileo műholdakkal is tud kommunikálni, de sokszor az se működött, viszont az első agyon van egy sebesség szenzora, így az legalább nem nyom auto pause-t.
Nekem a megtett távolsá lett 42.62 km, neki 46.27 km az egyik srácnak aki meg telefonnal rögzített neki meg 48.62 km.


Már úton van egy Magene S3+ amit cadence sensorként szeretnék használni. Ha összepárosítom a Garminnal, és érzékeli hogy tekerek, akkor gondolom ha el is veszti a GPS jelet akkor se rakja magát auto pausera, mert érzékeli, hogy forog a hajtókar. Vagy ezt csak a speed szenzorral tudja(nyilván a speed szenzor az mindig érzékeli a mozgást, tehát az a jobb) :F

Ez az 530 által rögzített út:

(#191579) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Láncot szeretnék tisztítani és emiatt levenném. Ha itt bontom meg, akkor a nittelő szemet vissza rakhatom? Valahol olvastam, hogy némelyik nittelőszem egyszer használatos. Ez igaz? Erről a láncról lenne szó, előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#191580) xy.zsolt válasza RexpecT (#191578) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Neked 2db Magene S3+ szenzor kell....1 a speed-hez és 1 cad-hoz

vegyél egy többször bontható patentszemet....ha nagyon jót akarsz akkor Connex link-et... 8s, 9s hajtáshoz olcsó

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#191581) parandroid válasza maximilian4 (#191577) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan erre vonatkozik, amit az etikusságról, és a racionalitásról írtam.

A gördülési ellenállás, a pedálfordukat, meg az áttételezés, de akár az öltözék, és a súly is sokat számít, nem is beszélve arról, hogy a strava watt-számítása is azért némiképp hozzávetőleges néha.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191582) Alg válasza belsodavid (#191579) üzenetére


Alg
veterán

Nem ajánlott ugyanott újra megbontani.

Gyári csapnál kell bontani, és vagy egy új csapot beletenni összerakásnál, vagy beszerezni egy bontható patentszemet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#191583) Hínár929 válasza szimpláncsak (#191552) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

A hazai márkákkal az baj, hogy fogalmatlanok, nem értenek hozzá, a minőség egyáltalán nem számít csak az ár.
Régebben talán a Gepida kivétel volt, nem tudom ezen a téren mi változott és ajánlható kategória-e.

(#191584) Hínár929 válasza Ringman (#191573) üzenetére


Hínár929
tag

Hiénák.

(#191585) Somatom válasza 6030D (#191576) üzenetére


Somatom
veterán

A karboncsoda önmagában nyilván nem elég. De, sztem fontos megtanítani egy gyereknek, hogy mi az a fair play. Ami a képet illeti, én inkább azon lennék, hogy szerezzek a gyerekemnek kölcsön egy olyan bringát, mint amivel a többiek indulnak és azzal bíztatnám, hogy ő így is jobb náluk, ne mondhassa senki, hogy csak a bringa miatt nyert.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191586) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Arra az elhatározásra jutottam, hogy eladom a 26-os bringámat és 29-re váltok.
A keret kb. 250 k. lenne. Évi néhány hegyi, erdei túrára kellene a bicikli, úgy, hogy mellette napi használatban (de km-ben nem sok) lenne munkába járásra.
Ez elég szimpatikus bringa: [link]
Mondanátok róla véleményt?
Egyedül az nem tetszik rajta, hogy a váltó Sram, a sor, a hajtómű és a lánc Shimano.
Nem gond, hogy vegyes a hajtás/váltás?

Vagy ha esetleg tudtok ebben az árkategóribána alternatívát, azt is szívesen meghallgatom.
Használt bringában gondolkodom, fontos, hogy legalább L-es váz méret kellene, ill. a levegős teló és integrált csapágyas hajtómű.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#191587) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Egy kis közérdekű infó, annak aki állványt szeretne venni.
A debreceni Balmazújvárosi úton lévő LIdl-ben tegnap még volt 20 darab.

Én az Aldiból vettem idén, de gondolom a Lidl-é is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#191588) 6030D válasza Somatom (#191585) üzenetére


6030D
Ármester

" Apa, de nálatok is van, aki a 20 éves Csepellel indul, akkor te miért nem?"

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#191589) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a Bryton Ryder 530-at valami komolyabbra, Outin lenne használva,
amiket néztem:

Wahoo Element Bolt
Garmin Edge 830
Garmin Edge 1030

van valakinek ezekkel tapasztalat?

(#191590) Somatom válasza 6030D (#191588) üzenetére


Somatom
veterán

Látod, ez egy nagyon jó kérdés lenne! Sztem erről már volt szó az utóbbi pár hétben. Azt sem tartom fair -nek. Én egyformára súlyoztatnám az összes induló bringát, vagy időt számolnék arra, aki könnyebb bringával indul. Inkább az előbbi, az korrektebb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191591) bardi válasza Somatom (#191590) üzenetére


bardi
aktív tag

Annak max úgy lenne értelme, hogy testsúly alapján, egy 65 kilós embernek miért kéne ugyan olyan nehéz bringával menni, mint egy 85 kilósnak? Na nem, mintha ezen múlna egy verseny végeredménye értelmes keretek között...

'92 Honda VFR 750

(#191592) inifini válasza parandroid (#191581) üzenetére


inifini
tag

A watt helyett a watt/kg pontosabb képet ad, mint a sima watt érték.

[ Szerkesztve ]

(#191593) ivana válasza Somatom (#191590) üzenetére


ivana
Ármester

Outinál kb. így van. A 6.8kg-os uci szabály annyira elavult, hogy profi szinten mindenki annyival megy.

(#191594) 6030D válasza Somatom (#191590) üzenetére


6030D
Ármester

Még mindig ott tartunk, hogy nem a bringa nyeri meg a versenyt. Bárkinek elérhetők a 2-3 millió Ft-os XC-k, de ettől nem fogja megnyerni a versenyt. El kell menni versenyekre és megnézni. Ott vannak vele az "amatőrök" és nem nyernek. Aki benne van, az tudja, hogy sokkal-sokkal többet számít a munka, mint a bringa. Ha nem így lenne, akkor a sok gazdag ott lenne a dobogón, de nincs. Azok vannak ott, akik az évek alatt odajutottak.
Azt kell mérlegelni, hogy egy jobb bringa mennyit segít nekem, hogy előrébb kerüljek, és az megéri-e. Vegyek 1 millás használt gépet, hogy 30 helyett 25. legyek? Vagy inkább edzek plusz 5 órát hetente, és elérem. De 10. helyett dobogós nem lesz senki egy bringacserével.
Ugyanilyen a koksz is bringánál vagy gyúrásban. Attól, hogy koxol, nem nyeri meg a Girot, és nem néz ki úgy, mint a Schwarzi. Ha így lenne, akkor mindenki így bringázna/nézne ki.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#191595) Hínár929 válasza nyepi (#191586) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Ha a komplett váltás sram (váltók, váltókarok) akkor lehet Shimano a fogaskoszorú és a lánc. Nem lesz gond.
A hátsó váltó modulációjában lehet eltérés de ez csak akkor probléma ha a váltókar nem hozzávaló.

(#191596) Somatom válasza bardi (#191591) üzenetére


Somatom
veterán

Ez már túl szakmai az én rálátásomhoz. Laikusként azt gondolom, hogy egy nehezebb ember nagyobb izomtömeget tud hasznosítani, ugyanakkor mászásnál több súlyt is kell vigyen. Egy viszont biztos: a könnyebb bringa előny a nehezebbhez képest és ez nem fair. Abban nem látok problémát, hogy egy M -es bringának más legyen a súlyhatára, mint egy XL -esnek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191597) Somatom válasza 6030D (#191594) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, de nézd meg azt a fotót! Mintha karbon outival indulnál egy single skolnyik, vagy Tacskó bringa ellen. Ez teljesen aránytalan, értéktelen győzelem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191598) Khelben válasza Intruder A 6 (#191589) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én elégedett vagyok a Bolttal. A színes tükröződő kijelző és az érintésvezérlés nekem hátrány lett volna a Garminoknál.

(#191599) parandroid válasza Somatom (#191596) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Annyira minimális a súlycsökkentéssel járó előny, amit egy hobbikerékpáros nem is igen fog érzékelni. Kb nagyon max 1% kg-onként, de inkább annyi sem. Ez akkor számít, amikor mindenki topformában van, 10% alatti testzsír-százalékkal, jól beedzve, és annyira kiélezve, hogy már minden tizedmásodperc egy-egy helyet jelenthet.

A hétköznapokban, amikor úgyis magadnak kell vinned a frissítésed (csak a folyadék 1,5 kg), a pumpát, a belsőt, a szerszámokat, nasit, zsepit, navit, mobilt, olvasószemüveget, kb olyan mindegy, hogy 8, vagy 10 kg-ról indul a bicaj súlya. Pont ezért van az a szint, amit hobbikerékpáros még elkölt egy jó biciklire (valahol ott, hogy 105-ultegra, valami normális, 8-9 kg-os nyers tömeget adó karbon váz, 1,5-2 kg közötti kerékszett), az efölötti kategóriák nem hoznak már értelmezhető előnyt, az árak viszont exponenciálisan meglódulnak. Szóval olyan 500-750k huf egy olyan bicikli ára, amit hétköznapi halandó munka melletti edzéssel még ki is tud hajtani. Ez meg azért nem egy elérhetetlen összeg - tény, hogy nem is kevés.

Én amúgy idén eddig mennyivel lehetek gyorsabb? 10-20%-kal? És ebben benne van az, hogy tavaly szinte alap nélkül álltam neki, télen csak a tréneren 7k+ km-t edzettem, és vettem egy majdnem 3x annyiba kerülő bringát, mint az előző volt. Persze, jobb érzés tekerni, de annak a 10-20%-nak legalább a 3/4-e az edzésnek köszönhető, nem az új biciklinek, szóval gazdaságilag így sem volt racionális befektetés...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191600) maximilian4 válasza 6030D (#191594) üzenetére


maximilian4
addikt

De azon a szintem legalább koxol mindenki. ;]

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.