Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190051) #75376384


#75376384
törölt tag

na ma megjött rocket ron meg a pumpa is. valami tipp esetleg egy kezdonek, aki meg a budos eletben nem cserelt külsőt? :)

videók alapján nem tűnik vészes mutatványnak es kb megvan mire kell figyelni, de ez ugye nem jelent semmit (es tuti orakat fogok vele szenvedni).

(#190052) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok, jó rég jártam itt :))

Locusban ki milyen térképet használ? A LoMaps minden nem "hivatalos" bringautat mtb ösvényként jelöl, hiába aszfaltos pl. a Pilisben. Olyasmi érdekelne, amin jelölve vannak a kijelölt kerékpáros túraútvonalak (számozott, táblázott útvonalak felfestés nélkül) és a népszerű bringázható erdei aszfaltos utak.
OpenAndroMapset próbáltam, ott csak az utóbbi áll fenn.

Más:
Újra elővettem a mountit, a belépő Shimano fék eddig elég volt, de most vagy én durvultam be, vagy az ösvények lettek meredekebbek ;]
Szóval most szembesültem először a globális alkatrész hiánnyal :( Valakinek van valami forrása Shimano fékszettre?
Az m7100-al szemesztem Rosebikes-on, hét elején még harmincX hét volt, most már csak három a várható szállítási idő :D Haladunk.
Esetleg valakinek használt, polcon porosodó, I-Spec B?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#190053) Hasaggymeg válasza cettlee (#190050) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mikor fékezek még jó, hogy beleér a betét a tárcsába. :DDD... akkor érzem rezegni az elejét.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190054) parandroid válasza #75376384 (#190051) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell fosni, én is mechanikai antitálentum vagyok, és tiszta frászban voltam az elsőnél, aztán a videó alapján 10 perc volt az egész, előkészületekkel, ráparázással, mindennel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190055) Zoliwrc válasza Tomi_Sci (#190052) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Shimano fékszettre a www.2wheels.hu oldalon kérdezz rá a srácoknál, hamar válaszolnak a levelekre, meg az fb oldalukon is az üzenetekre. Nekem tegnap jöttek tőlük, féktárcsák/fékbetétek. Napokban kaptak több Shimano szállítmányt.

(#190056) Hasaggymeg válasza parandroid (#190054) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Utána meg majd szétfeszíti mellkasod a férfi büszkeség: Megcsináltam! ;]... ezt IS! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#190057) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Erről a bringáról mi a vélemény? Ennyit megér? Mert akkor megvenném. Kitudja, mikorra ér ide....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#190058) zsocy válasza varmi2 (#190057) üzenetére


zsocy
őstag

Az "ennyit megér" mostanában nehéz kérdés, de ez egy jó gép amúgy, rendben vannak az alkatrészei, csinosan néz ki, csalódni nem fogsz benne. A kérdés hogy mikor kapod meg, tudsz-e még vele idén tekerni...

(#190059) varmi2 válasza zsocy (#190058) üzenetére


varmi2
nagyúr

Remélem 1-2 hónapon belül megjön....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#190060) parandroid válasza varmi2 (#190057) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A bringa nem rossz, de kár azért a 3x9-es alap shimano váltásért. Békeidőben azért ilyet nem tennének egy ilyen gépre. Főleg nem ennyiért. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190061) Zoliwrc válasza varmi2 (#190057) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nem éri meg, 14.4kg, ráteszed a pedálokat, kulacstartót, 15kg...totális önszivatás

(#190062) varmi2 válasza Zoliwrc (#190061) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem a súly másodlagos dolog.....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#190063) jjeahh válasza parandroid (#190054) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Réparázást olvastam :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#190064) parandroid válasza jjeahh (#190063) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit belehúzol, még arra is lenne idő. :DD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190065) #75376384 válasza parandroid (#190054) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ha antitalemtumnak tartod magad és mégis 10 perc volt csak akkor valami nem kerek. :D

En inkább nem írom le mennyi idő volt, de minden percet utaltam. Bár a legtöbbet a pumpa szarakodas volt.

kovetkezore viszont simán hozható a 10-15 perc, mivel már értek mindent, de így elsőre azt hittem felgyujtom az egészet és utána eladom ócskavasnak.

(#190066) parandroid válasza #75376384 (#190065) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg én is meglepődtem, milyen egyszerűen ment. 15 éves lányom jött katasztrófaturistáskodni (meg cifra magyar káromkodásokat tanulni), kicsit befogtam segíteni, de csak ilyen ezt fogd meg, azt add ide (nem azt, az anyád úristenit, a másikat! :DDD ) szinten, de meglepően komplikációmentes volt. Utána a montin a gumicserével többet szívtam, mire rájöttem, hogy is jön ki, megy vissza az átütőtengely, de azt is csak egyszer kellett megérteni, utána az új országútin már pikk-pakk ment.

Amúgy nekem a defektekkel szerencsém van, vagy jó gumikat veszek. Tavaly egyszer kellett szerelnem az országútit egy lassú defekt miatt (tüske volt), meg egyszer a nagyobbik lányom montiját, amit használtan vettünk, mint kiderült, volt már foltozva a belső, és elengedett a ragasztás a foltnál. Az összes többi önkéntes projekt volt, egyszerűen nem tetszett a külső, és vettem másikat, de ezt vagy 3-4x eljátszottam (több bringával, nyilván).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190067) RexpecT válasza Hasaggymeg (#190039) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi, most felraktam a cangát az állványra, de így nem hallom a hangot. Majd következő tekerésnél hátha jobban betudom azonosítani. :R

(#190068) Khelben válasza RexpecT (#190067) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó keresgélést, nekem 1 hétbe és 10 középrész szétszedésbe került, mire kiderült, hogy a hátsó tengelynél-váltónál lévő felfogatás 3 csavarjából 1 nem volt meghúzva. Érdekes módon tekerés közben meg voltam győződve róla, hogy a bal hajtókar felől hallom. Erre a jobb oldalon hátulról jött a hang. Próbáld meg álló helyzetben is kihozni belőle és kérj meg valakit, hogy füleljen, talán úgy a legegyszerűbb megállapítani a helyét.

(#190069) bringasisti válasza RexpecT (#190067) üzenetére


bringasisti
őstag

Egyszer volt nekem hogy a hollander lelazult a középcsapágyál

BENEFON DELTA--------N8

(#190070) polonic


polonic
félisten

Valami hihetetlen balfasz módon elestem s bicajjal. Nézelődtem jött egy híd, középen oszlop és utolsó pillanatban vettem észre, megijedtem elrántottam és eldőltem. Pedig még lehet el is fértem volna.
Na de a gond, hogy a bicaj a váltóra esett. Azóta nem vált lefelé a legnagyobb lánctányérról, csak ha mégegy fokozatot váltok. Kb a 3-4-től már vált, csak lassabban.
Gondolom ez nem nagy baj, csak kis utánállítás kéne?

(#190071) Alg válasza polonic (#190070) üzenetére


Alg
veterán

Jó esetben utánállítás, kicsit súlyosabb esetben a tartó görbült el, még súlyosabb esetben maga a váltómechanizmus deformálódott... szerviz tudja megmondani

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#190072) zolnagy


zolnagy
őstag

Feleségem régi csepeljére vettem új nyerget, de nem igazán kompatibilis: [kép]
Gondolom az új nyereghez kéne átalakító. Tudnátok segíteni milyet vegyek? Köszi!

(#190073) balintbaba válasza polonic (#190070) üzenetére


balintbaba
tag

Így látatlanban nehéz megmondani, mert ahogy a kolléga is írja, komolyabban is sérülhetett a váltód. Próbálj meg picit lazítani a bovden feszességén, ha így sem vált le vagy nem vált szépen, akkor vidd el szervízbe.

(#190074) parandroid válasza zolnagy (#190072) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A középen lévő, fémszínű alkatrészt nem tudod egyben átrakni? Elvileg annyi az egész. Aztán azt húzod rá az ülésrúdra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190075) cobranco


cobranco
csendes tag

Salzkammergut, az Alpok régió része. Ebből következően, aki idelátogat, hegyeket biztos talál, sőt, nem is akármilyeneket. A Dachstein és a bizarrúl hangzó Halott-hegység egymással farkasszemet nézve vívja „élet-halál harcát” , persze csak átvitt értelemben/ évmilliók óta.

Tartalom:
Kalandoraink, miután egy olyan helyen töltötték az éjszakát, ahol fizikailag lehetetlen, útra kelnek. Először egy sportprogram részeként kitaposnak Sissi nyomában/de nem vele!/ 1700m fölé. Cél a Loseralm, ami Erzsébet királynénk kedvenc helye volt. Miután kigyönyörködték magukat a hajmeresztő kilátásba, irány a Halott-hegy. Nem hangzik túl jól, és erre Rettenbach-kanyon félelmetes aurája még rá is tesz egy lapáttal, főleg, ha egy olyan úton kell megrakott bringákkal egyensúlyozni, ami nincs. Majd egy időfutam keretében a Traun ősgleccser árkát követve megpróbálják elérni az „Álmok tavát”…hogy összejön-e….

[Salzburgi-tóvidék 8.rész: "Halálos hegyek - Álomtavak" /Traunsee/ 2019./ FullHD 1080p]

Útvonal: Loser bergbahn-Loser arena-Loser panoramastrasse-Loserhütte-Loseralm-Augstsee-BlaaAlm-Rettenbach-kanyon-Rettenbachalm-Bad Ischl-Ebensee-Traunsee-Traunkirchen-Altmünster-Toscana Park

Túrabeszámoló: [link]

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#190076) zolnagy válasza parandroid (#190074) üzenetére


zolnagy
őstag

Próbáltam, de nem jó, mert a régin egy sík felületen feküdtek fel a fémlapok, míg itt csak a rúd van. Azon meg csálén áll és nem is lehet rendesen így meghúzni. A 2 éves meridámon tök más a rögzítés, gondolom olyan kéne ide is. Ránézésre arra simán rá tudnám tenni, de erre a 20 éves csepelre nem. Csak az a kérdés, milyet érdemes venni.

(#190077) ace05


ace05
senior tag

Ki akarom próbálni magam az országúti kerékpár kategóriában. Ezt a biciklit néztem ki. Ez jó kezdő biciklinek? Malitól már van egy Cross 300-as gépem, nem csalódtam benne. De persze nem ragaszkodom hozzá, ha valaki rábeszél egy jobbra. Csak az ára legyen 200k körül. Köszönöm.

(#190078) parkr válasza zolnagy (#190072) üzenetére


parkr
őstag

[link] ilyen, vagy hasonlót ha találsz

fura egy tákolmány az a régi. kb. csak arra jó hogy szopjon vele az ember ha cserélni akarja a nyerget :D

[ Szerkesztve ]

(#190079) ivana válasza ace05 (#190077) üzenetére


ivana
Ármester

Országútiból mindenképpen használtat vegyél, ennél egy 50 éves acél bringa is könnyebb :)

(#190080) zolnagy válasza parkr (#190078) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi! :R

(#190081) polonic válasza Alg (#190071) üzenetére


polonic
félisten

Igen, köszönöm. Szervizbe viszem, ha nem lesz más megoldás.
Bejelöltem a képen, hol látszik az ütés nyoma. Igazából, ha 5-tel mentem és eldőlt. Nem nagy esés. Bár a térdem az fáj rendesen. . .

#190073 balintbaba

Béna kérdés, tudom. De pontosan hol állítsak a bovden feszességén. :B

[ Szerkesztve ]

(#190082) xy.zsolt válasza cobranco (#190075) üzenetére


xy.zsolt
őstag

anno ott is éltem 10 hónapot.....az egyik legszebb hely ahol jártam (pl Hallstadt környéke)...pedig sok helyen jártam már a Világban. Sajna akkor még nem bringáztam, de mindenképp ajánlott régió és nincs is messze.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#190083) xy.zsolt válasza ace05 (#190077) üzenetére


xy.zsolt
őstag

kezdésnek jó....aztán ha kedvet kapsz akkor cseréled komolyabbra vagy ez megy a görgőre. Én is egy Triban bitwin 500al kezdtem. Ennek mennyi az ára? Ha 120nál több akkor inkább dekásat vagy használtat vennék.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#190084) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#190082) üzenetére

Hallstadt tényleg gyönyörű környék na meg ott a Dachstein (egyik bringás külföldi utamon jártam arra). :K
Mondjuk nálam a No1. ahova kerékpárral feltekertem az a Colle del Nivolet.

Més que un club!

(#190085) Alg válasza xy.zsolt (#190083) üzenetére


Alg
veterán

Tavaly nyáron voltunk pont, a legjobb az volt az egészben hogy a covid miatt elmaradt a szokásos ázsiai turista-tömeg, egész vállalható mennyiségű ember volt mindenhol. Lehet idán elmegyünk megint egy hosszú hétvégére mert kicsit szar időjárást sikerült kifognunk :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#190086) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#190084) üzenetére


xy.zsolt
őstag

konkrétan a filmben szereplő Loser lábánál éltem Bad Aussee-ben, de a Dachstein is megvolt....ahogy minden szépség a környéken. A Colle del Nivolet-nél még nem jártam, de rákeresek....köszi a tippet

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#190087) bringasisti válasza ace05 (#190077) üzenetére


bringasisti
őstag

11 kiló

BENEFON DELTA--------N8

(#190088) xy.zsolt válasza bringasisti (#190087) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha nem mászik vele akkor kezdésnek vállalható......csak az ára nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#190089) balintbaba válasza polonic (#190081) üzenetére


balintbaba
tag

Ahol a bovden befut a váltóba kell lennie egy feszességállítónak. A te esetedben a kisebb fogaskerekekre váltásnál van baj, lazítani kell a feszességen. A feszességállítón próbálj meg óramútató járásával megegyező irányba tekerni.

Youtubon keress rá a "how to index gears" szavakra, videóból tuti egyszerűbb megérteni. :)

(#190090) bringasisti válasza xy.zsolt (#190088) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem MTB van aszfatositva és 12 kiló és 20 éves gép. Bármerre mész egy vasúti felüljáró előbb utóbb szembe jön

BENEFON DELTA--------N8

(#190091) zolnagy válasza bringasisti (#190087) üzenetére


zolnagy
őstag

Azt magyarázza már meg valaki, hogy miért nem mindegy hobbi bringázáshoz, hogy a vas 11 vagy 8 kiló. Ember és ember között adott esetben jóval nagyobb a különbség. Pl 60 vagy 90 kilós ember ül a bringára, ami nem is extrém, hanem hétköznapi példa. Nyilván egy versenyen, ahol mindenki a határain van edzettségileg, ott számít, de ha nem versenyzek, csak a magam rekordját akarom adott esetben megdönteni, ott nem mindegy?
Nem provokatív szeretne lenni a hozzászólásom, hanem tényleg érdekel, hogy hobbinál mi értelme ennek.

(#190092) ivana válasza zolnagy (#190091) üzenetére


ivana
Ármester

Nem maga a súlya a lényeg, hanem az alkatrészek és főleg a váz minősége. Ami ilyen nehéz az nem lesz jó. Tisztességes modern outi még pedálokkal is 9kg alatt van.

(#190093) parandroid válasza zolnagy (#190091) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is egy alu vázas országútival kezdtem, egyáltalán nem kirívó a 11 kg. Főleg ugye szeretik az s, vagy m méretű bringák súlyát megadni a specifikációban. Rámegy még a pedál, lámpa, kulacs(ok), nyeregtáska... Aztán szinte mindegy is, hogy 10, vagy 11 kilóról indultál.

Mindezek ellenére azért a mostani karbon bringával észrevehetően könnyebb mászni, illetve sokkal robbanékonyabb, jobban gyorsul a gép. Persze a legnagyobb előrelépést egy könnyű kerékszettel lehet elérni, ha már mászásról van szó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190094) zolnagy válasza ivana (#190092) üzenetére


zolnagy
őstag

+PeterkeT

Értem, tehát ahol odafigyelnek a súlyra, ott a minőségre is, ill jobb anyagokból vannak. Mert a súlyt önmagában nem értettem. Adott esetben magam is hízom, vagy fogyok kilókat, akkor meg..
De ha ez együtt jár a minőség növekedésével, akkor értem.

(#190095) bringasisti válasza zolnagy (#190091) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem ott van gond hogy idő kérdése és ha szenvedély kialakul akkor biztos hogy jönnek az emelkedők. Balaton kör és akkor Szigliget csak alulról felfelé megnézve?

BENEFON DELTA--------N8

(#190096) parandroid válasza zolnagy (#190094) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg észrevehető az extra súly. Akár rajtad van, akár a biciklin. Persze amíg valaki 100W környékén hobbibicikliskedik, addig olyan mindegy. Egy-egy nagyobb, hosszabb, tempósabb mászásnál ellenben nagyon durván ki tud ütközni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190097) zolnagy válasza bringasisti (#190095) üzenetére


zolnagy
őstag

De ha nincs erő a lábadban, akkor mindegy, hogy jobb, vagy roszabb géppel tolod. Spinningen mondta egy fazon (még a covid előtt), hogy ő ebike-al mászta a hegyet, ismerőse meg sima montival nem maradt ke tőle. Nyilván ez elég extrém, de emelkedőn én is volt, hogy letekertem a trekkingemmel az outist ( mikor még nem műtöttek achillessel...)Aztán sina terepen persze otthagyott.

(#190098) bardi válasza bringasisti (#190095) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem nincs olyan ember a világon, aki azért ne tudna egy adott emelkedőt megmászni, mert 2 kilóval nehezebb a bringája...

Kíváncsiságból lemértem, a montim kb 15,4 kg, 800-900 grammos külsők vannak rajta, traktorgumi mintával, teljesen lockolva is pogozik egy nagyon minimálisan, mégis megmászom dobogókőt terepen, aszfalton, marhára nem számít egy kocabringásnak, mint én pl. Persze, ha kerékszettet veszek majd rá, figyelek arra, hogy könnyű legyen, ha már pénzt költök rá, nem fogom direkt nehezebbé tenni, de egy a súly dolog a mi szintünkön eléggé túl van misztifikálva.

'92 Honda VFR 750

(#190099) parandroid válasza zolnagy (#190097) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az ebike téma más, az csak 25 kmph-ig segít, utána csak 10 kg ballaszt. Hétköznapi emelkedőkön kb úgy megy el mellettük egy rendes országútis, mintha állnának, mert spórol az akkuval, hogy kihúzza neki hazáig. ;] Hosszabb emelkedőn (10-15 km) meg azért, mert lemerülne az akku, mire felér, aztán onnét tolás van.

Amúgy az az országútis, akit te emelkedőn megelőztél, az vagy pihent, vagy nagyon lazázott, mert országútival mászni jóval gyorsabb, mint trekkinggel. És ez pont a kisebb súlynak köszönhető (meg kisebb részben a kisebb gördülési ellenállásnak).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#190100) Alg válasza bardi (#190098) üzenetére


Alg
veterán

Nem az volt a lényeg hogy mennyit számjt a súly, hanem hogy az a bringa annyiért(~200k gondolom, nem írt árat a kolléga) megéri-e...

Miközben most hirtelen megnézve a FB adokveszek csoportot, 250ért van fent egy Speci Tarmac SL2 átlagos méretben (56), DA hajtással, 7,5 kilósan...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.