Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189201) itouchfan válasza jjeahh (#189196) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ja, rosszat írtam. Nem Performance.
Erről van szó: [link] mégpedig a Snakeskin verzió van (itthoni mérleg szerint 530, nem 515 g).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#189202) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#189200) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Az a baj , hogy egy ilyen gyárilag feltöltött lötyis belső rohadt nehéz 29-nél, amúgy sem könnyű a kerékszetted, még nehezebben mászna a bringa.

(#189203) mobal válasza mobal (#189159) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Erre választ léciléciléci.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#189204) jjeahh válasza itouchfan (#189201) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, ezzel nem csoda, ha nem kaptál defektet, a Snakeskin, az pont a defektálóbb verzió, a Liteskin, Twinskin a gyengébb, utóbbiak oldalfala nem kapta meg a Snakeskin védelmet és a Liteskinnek asszem a szövete is vékonyabb, sérülékenyebb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189205) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki tud ajánlani lakásba valami designosabb fali tartót?
Ilyesmire gondolnék, de ebből a legnagyobb is kicsi(66 centi széles kormány a max, nekem meg 72 centi széles).

(#189206) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#189202) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Épp néztem, hogy 220+125 gr :U... kellene egy komplett tubeless szett, szalag, szelep, folyadék 2 kerékre ami biztosan már bevált valakinél, legyen itthon just in case elborul az agyam egy szép nap.🤔

mobal... pucolni, kenni amúgyis kell, így hamar kiderül ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189207) Toobee válasza Hasaggymeg (#189206) üzenetére


Toobee
veterán

Joe's szett jó áron van.

https://barbieripnk.hu/

(#189208) Maximum1 válasza RexpecT (#189205) üzenetére


Maximum1
őstag

Miért nem írsz rájuk?, biztos olyat csinál amilyet akarsz.
Mondjuk én megvárnám a lomtalanítást, vennék egy fűrészlapot és összeütnék egy ilyet, árat nem láttam, de eltudom képzelni.....#kézművesholmi

De hogy ajánljak is valamit, egyszerű, dizájn meg a bringa rajta.

(#189209) jjeahh válasza Toobee (#189207) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A szelepeken az a fekete guriga az mi?

Hasaggymeg: Stan's is jó mindenből, a Schwalbe tej meg ugyanaz átcímkézve. Illetve szalagból van jobb, sőt, kb. bármelyik szalag jobb a Stan's-nál, de működni működik az is. Szerintem a tej a legrizikósabb, érdemes olyant venni, ami tesztek és vélemények szerint hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189210) DelArco válasza Hasaggymeg (#189195) üzenetére


DelArco
aktív tag

ilyenem van szerintem de így a fék neve nem mond nekem sokat sajnos:
[link]

Youth hides the key to salvation

(#189211) Toobee válasza jjeahh (#189209) üzenetére


Toobee
veterán

Az a szalag, gyári oldalon jobban látszik.

https://barbieripnk.hu/

(#189212) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#189206) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nekem a Stans No Tubes lötyi nagyon bevált, be is van spejzolva belőle több mint 1 szezonra elegendő. Szelepből meg DT vagy No Tubes., szalagból szintén No Tubes.

A Specim tömlős kerekeibe meg Joe's Yellow Gel van, biztos működik mert november óta belevertem több mint 2500kilit és nem volt defektem (kopp-kopp), valamint tavaly előtt az öreg acél montim tömlőibe is ez volt, azzal se volt defektem.

(#189213) itouchfan válasza jjeahh (#189204) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ja, most néztem csak hogy a Liteskin az 435 gramm... az már durva, pláne tubelessel, bár mint már itt is többször elhangzott, nem feltétlen könnyebb a tubeless rendszer vagy ha igen, elhanyagolhatóan.
Nagyon tetszik ez a gumi, jól tapad, aszfalton nagyon jól gurul. Egyedül a sarat nem szereti, az ilyen mocsarasabb sarat, na az konkrét életveszély úgy csúszik a hátulja jobbra-balra.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#189214) RexpecT válasza Maximum1 (#189208) üzenetére


RexpecT
addikt

Megtörtént már, egyelőre nem írt vissza, de mivel nincs a katalógusba ezért gondolom feláras. :(
Célnak megfelel amit linkeltél, de ezt inkább garázsban tudom elképzeni, nem lakáson belül.

(#189215) jjeahh válasza Toobee (#189211) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem ez fura, de lehet csak én nem értem, mert ott van mellette a rendes szalag is, szal nem értem a fekete minek, csak fölösleges plusz súlynak tűnik. Más tubeless kitekben nem szokott benne lenni.

itouchfan: asszem a régi Liteskin gumik általában nem tubeless ready-k :D . Talán most az új 2021-es Super Race (a Liteskin új neve) szériákból vannak olyanok, amik tubelessesítve is működnek. Kb. 200g amúgy a tej + szelep + szalag súlya, normál 29x2.25" gumiba való belsőhöz képest 200-300g minusz.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189216) Maximum1 válasza RexpecT (#189214) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem lakásban van fejmagasságban, nem az amit linkeltem, még "rondább".
Szerintem alig látni, 2 bringa szokott rajta lenne, a másik szervizben van.

Az hogy nem ír vissza érdekes, elég régieknek hirdetik magukat.

#189217 Annyi hogy ezen ferdén lesz a bringa, cserébe ez a gumivég védi a vázat.

[ Szerkesztve ]

(#189217) RexpecT válasza Maximum1 (#189216) üzenetére


RexpecT
addikt

Végülis igaz, lehet nem éri meg a ~3×-os árat a fa(ha egyáltalán csinál a srác egyedi méretet).

(#189218) Hasaggymeg válasza Toobee (#189207) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez az ajánlott kategória? A csaj itt nagyon lazán nyomja vele. :U

jjeahh...a szelep abba a szalagba van integrálva, nem te lyukasztod rá a lyukat.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189219) RexpecT válasza Hasaggymeg (#189218) üzenetére


RexpecT
addikt

A Te felnijeid nem TL readyk? Szerintem csak szelepre lenne szükséged meg tejre.
Tej és szelep. Szelepből van olyan aminek a belső része felfekszik a felni mélyedésébe, tehát nem kör alakú, pl DT-nek is van ilyen, az nekem is szimpatikusabb volt, de szerintem nem éri meg a dupla árat.
Elvileg a Stan's meg a Schwalbe tej az ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#189220) f4lcon válasza mobal (#189159) üzenetére


f4lcon
őstag

bármi okozhatja, innen a monitor elől nehéz lesz megmondani
a "hajtás" alatt egyébként mit értünk, a lánc és lánckerék kapcsolatát, vagy a középcsapágy és a hajtókar kapcsolatát?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#189221) bardi válasza Hasaggymeg (#189218) üzenetére


bardi
aktív tag

Az ilyen videóknak nem szabad hinni :D

Nekem stans tej van a kerékben, az előzőben DT szalag volt, DT szeleppel, tökéletesen működött, a mostanit úgy vettem, hogy fekete, szövetes ragasztószalag van benne, ezzel sincsen gond, nem tudom milyen szeleppel. Vagy itt, vagy valami külföldi fórumon olvastam még, hogy a kapton szalag is jó ilyen célra, lehet olcsóbb, mint a "spéci" szalagok.

'92 Honda VFR 750

(#189222) Jester01 válasza maximilian4 (#189199) üzenetére


Jester01
veterán

Egy helyen itthon is van.
Nekem is megjöttek a csapágyak, remélem hasonlóan egyszerű dolgom lesz mint neked.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#189223) Hasaggymeg válasza RexpecT (#189219) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen, azok...mégis valahogy inkább kezdeném majd teljes szettel, mint összeválogatni ezt-azt aztán kínlódni vele. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189224) Hasaggymeg válasza DelArco (#189210) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak húzni/feszíteni kell a bowdent, te is megcsinálhatod.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189225) RexpecT


RexpecT
addikt

Nem teljesen értem mit értesz a teljes szett alat. Ha azt hogy egy dobozban van benne minden, szerintem nem sok értelme van, pláne így hogy ennek a plusz szalagnak nem tudom mi értelme :F
Hidd el ha én megtudtam csinálni akkor Neked is menni fog(én még a szelepmagot sem tudtam kicsavarni, úgy pumpáltam fel műhelypumpával).
Itt egy videó hogy kell összerakni:
[link]

(#189226) Hasaggymeg válasza RexpecT (#189225) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Saját szalagomat már biztosan meggyötörhette a sok gumileszedés is, lehet nem is tömít már. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189227) maximilian4 válasza Jester01 (#189222) üzenetére


maximilian4
addikt

Be is rendelek párat. Amikor kellett nem volt, pedig itt is néztem. Menni fog az. Nem nagy dolog.

Maxi

(#189228) atti29 válasza Hasaggymeg (#189146) üzenetére


atti29
tag

Köszönöm,megrendelem az Sram láncot.
Egy gyors kérdés rendelek egy lánc bontót is,abból mi az ajánlott,mert van ezer féle?!
Patentszem bontót is érdemes lenne rendeljek,mondjuk le akarom venni a láncot nagytakarítás gyanánt?!
ZolkoW
Köszönöm Neked is! :R

(#189229) jjeahh válasza Hasaggymeg (#189218) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, de nem értem, hogy az öntapadós szalagra, amit szintén adnak a kit-ben, miért kell még egy plusz réteg szalag, ami a szelepen van. Szerintem fölösleges. Nem olyan nagy dolog amúgy összeválogatni sem a cuccokat, Stan's, Joe's vagy Schwalbe tej, Stan's szelep és bármilyen tubeless szalag, ami kb. 2mm-el szélesebb a felni belső szélességénél.

#189219 RexpecT: nem minden tl ready felnin takarják el a szelep furatokat, szerintem a legtöbbre kell a szalag.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189230) Hasaggymeg válasza jjeahh (#189229) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Összeválogatod nekem innen, vagy innen? ...amit te vennél, hogy ne szívj majd vele. :)

atti29...nem muszáj patentszem bontó, vannak más megoldások is...vagy le sem veszed soha (mint én :D ) csak fent takarítod. Láncbontó nekem ilyen van.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189231) jjeahh válasza Hasaggymeg (#189230) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bikepro: [link] , vagy ebből kettő: [link] és ez a tej, vagy ez (a kettő ugyanaz, mindkettőt a Stan's gyártja).
Ebike: szelep, tej.

A topik szerint elvileg a Joe's szelep jó, én nem próbáltam, nekem Stan's van és az tuti jó. WTB szelepet semmiképp ne vedd meg, túl kemény műanyagos a gumi a végén és nem tömít, mellette elillan a levegő. Szalagot nem linkeltem, mert szerintem mindegy milyen és nem tudom a felnid belső szélességét. Abból jó a legolcsóbb, amit találsz, csak legyen 2mm-el szélesebb a felnidnél. Tejből meg érdemes a fél litrest venni szerintem, első alkalommal 200ml megy a két gumiba, szal a legkisebb flakonból kettő nem elég.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189232) Hasaggymeg válasza jjeahh (#189231) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Köszi! :R...szerinted menni fog gumiimmal. Lehet már rajtuk jó néhány lyuk. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189233) pietrrr válasza Hasaggymeg (#189230) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Mivel, hogyan érdemes a láncot takarítani?
Nincs patentszemem, nem szedném le.
Az alis célszerszámok megfelelőek erre? Milyen cuccot érdemes belerakni, hogy tényleg tisztuljon is a.lánc?
:R

(#189234) Hasaggymeg válasza pietrrr (#189233) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár kissé drága, én ezt használom.100-150km után, vagy minden 1-2 porosabb, esetleg sáros menet után mosom és/vagy törlőm és fújom rongyot tartva alá, majd megjáratva a kis lánckereken alaposan, szárazra törlöm. Közelről fújva, mintegy elárasztva vele a lánccsemeket jól kimossa belőle a szutykot. Ha nagyon dagonyázol, vizezel akkor megtörténhet, hogy ez a vékony kenőanyag nem elég, de én esőben nem bringázok.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189235) ZolkoW válasza atti29 (#189228) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem az ősrégi, kacsázós fejű is bontja a 12 sebis láncot, de előfordulhat, hogy nem mindegyikbe megy bele az ilyen keskeny lánc rendesen. Szóval nem árt, ha rá van írva, hogy 12sp kompatibilis, de ezt csak ilyen vészmadáskodásul írom.
Én idővel vettem patentszem bontót is, mert a Sram szemek elég nehezen jönnek szét, amíg nem kopnak meg egy kicsit. Összerakáshoz értelemszerűen legrosszabb esetben is elég ráterhelni a pedálra :) De ilyen még asszem, nem volt nálam.

jjeahh: a Joe's-ból az univerzális átalakító kit tartalmaz csak gumicsíkot, az tudtommal arra van, ha nem tubeless felnivel akarod meglépni az átalakítást. A gumiszalag vastagabb is, és hosszanti irányban bordázott (képen így láttam), gondolom hogy megakassza a gumiperemet, meg hogy tömítésben segítsen, ha laza a kapcsolat. Rendes TL felnihez nem hiszem, hogy kell, de ahhoz érdemesebb is azt venni, ami külön tartalmazza a szelepet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#189236) szuszinho válasza maximilian4 (#189227) üzenetére


szuszinho
őstag

Minden DT kerékbe ilyen kell?

(#189237) Friczy válasza bardi (#189186) üzenetére


Friczy
senior tag

Továbbá ha teljesen kiszeded a féket, akkor a féktüske mellett van egy kis vacak három lyukkal, ami a fékpillangó előfeszítését állítja be elég durva fokozatokban, azzal is lehet játszani, hogy hova illeszted be a csapot. Jártam már úgy, hogy annyira gagyi volt a fék, hogy nem szimmetrikusan kellett betenni (általában a középső ad jó eredményt, de nem mindig).

(#189238) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#189190) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ja, erre akartam írni, hogy nem vagyok én olyan menetszaggató típus, eredetileg rajta volt a kar, aztán leszedtem hamar, és mikor visszarakásnál tekertem volna be a csavart, gyakorlatilag nem volt menet. Nyugodtan készülhetne ezzel az 5-ös menettel már helyből, kicsit jobban tartana, ha már képesek műanyagból gyártani..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#189239) sebgutkopf válasza parkr (#189182) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Így legyünk okosak. Alg és te pont egymással ellentétesen közelítitek meg a témát. Ő aluba nem tartja szükségesnek, te pedig pont karbonba.
Akkor most mi van? :DD
Még szerencse, hogy nem kell állandóan középcsapit cserélgetni, elég sokat elmennek.

(#189240) RexpecT válasza jjeahh (#189229) üzenetére


RexpecT
addikt

Ezt nem tudtam, de az enyémen volt a furatnál is felniszalag.

(#189241) tarat


tarat
tag

Sziasztok!
Tud valaki Mavic kerék centírozót aki valószínű nem töri el a felnit? ;)
Mavic Ksysrium lenne az eset. Itt elvileg csinálnak ilyet: [link]
Valakinek van esetleg tapasztalata?

Köszi

(#189242) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Tudnátok segíteni? Kell bringázáshoz maszk? Tekernék pár km-t, mert már sok a bezártságból.

(#189243) itouchfan válasza #68216320 (#189242) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nem.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#189244) SpaceKombajn válasza RexpecT (#189180) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszi. Gondoltam, hogy lehet valami funkciója.
Egyébként nekem tetszik a színe és a felszereltsége is, na meg kapható is egyből, nem majd egyszer lesz valamikor.

spacetime

(#189245) RexpecT válasza SpaceKombajn (#189244) üzenetére


RexpecT
addikt

Most megint kifogyott az összes méret. :(

(#189246) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Azt azért nem gondoltam, hogy a régebbi cuccok is eltűnnek a boltok polcairól. Felteszem az alkatrészgyártók a mostani helyzetben nem a régi dolgok gyártására fogják az erőforrásaikat pazarolni. A kinézett 7-es Sunrace kazettás sort akartam most beszerezni, ha már lettek végre szerszámaim, de magyar boltokban bizonytalan ideig nem elérhető, külföldi is legjobb esetben 6-10 nap alatt szerzi be. Pech. Meg kellett volna vegyem már rég. Az a szerencse, hogy a megfelelő hajtóművet is idő lesz megtalálni, addig a sor is ideérhet kényelmesen.

(#189247) jjeahh válasza Hasaggymeg (#189232) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem írja az oldalán a TLE-t :( . Nem akar neked összejönni a tubeless :DDD . A lyukakat szerintem tömítené, ha meg mégsem, nyomnál bele kukacot és meg lenne oldva... de sajnos ez a gumi nem Tubeless Ready. Ugyanebből a gumiból amúgy a fekete oldalfalas tubeless kompatibilis, csak a barna nem, mert Liteskin (nagyon vékony az oldalfala).

#189235 ZolkoW: Á, így már értem, ezek szerint Hassagymeg-nek nem lenne jó a linkelt Joe's szett, mert szelepet is kéne vegyen hozzá.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189248) Ringman válasza Hasaggymeg (#189232) üzenetére


Ringman
nagyúr

a cube nuroadon is olyan schwalbe gumi van, ami nincs a gyártó honlapján: g-one allround, ami drótperemes (!), ami eléggé érdekes választás gravelre, eleve szívás leszedni is.

(#189249) #68216320 válasza itouchfan (#189243) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi.

(#189250) DelArco válasza Hasaggymeg (#189224) üzenetére


DelArco
aktív tag

Koszonom szepen!
Esetleg meg annyit esetleg tudnal segiteni hogy hol kell keresnem a meghuzas helyet? Lent a feknel van valami csavar vagy a fekkarnal kell valamit meghuzni?
Bocsanat az alap kerdesert de sajnos nem ertek ehhez. Nezegettem par youtube videot de meg nem jottem ra.

Youth hides the key to salvation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.