Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182051) atti29 válasza Toobee (#182048) üzenetére


atti29
tag

Szia.
Ez engem is érdekel,néztem nagyon jó árban van,legalábbis egy másik üzletben 31 ezer forint és van belőle flou színben is.
Méretben mennyire egyezik az utcai számozáshoz?!
Kiváncsi vagyok mit írsz róla,mert ez emberi áron van. :)

(#182052) Toobee válasza atti29 (#182051) üzenetére


Toobee
veterán

Kb fél számmal nagyobb. Én 41 és 1/3, esetleg 2/3-os cipőket hordok. Vastag zoknival is tudtam benne mozgatni a lábam. Nem vagyok hajlandó 50-100e Ft-ot cipőre költeni, ezért választottam ezt.

https://barbieripnk.hu/

(#182053) Hasaggymeg válasza sebgutkopf (#182038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ügyes! :)

+f4lcon...nekem nem vált be a körömlakk a Stamp3 tüskéinél. Először is szépen beállítottam "konkávra" aztán meglepődve tapasztaltam, hogy össze-vissza csavarodnak azok a tüskék, minekutána szépen újraállítottam az összeset és a szárazra törült csavarokat körömlakkal próbáltam rögzíteni...sikertelenül. :F Na akkor vettem piros Lock-Tite-ot és még 1x utoljára beállítottam azzal is a tüskéket (lásd a képen), azóta (1 éve?) is úgy vannak.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#182054) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...máshol még én sem használtam a megvásárolt menetrögzítőből, de nem is kellett, ugyanakkor ha valami folyton lelazulna nem haboznék óvatosan rögzíteni vele.
Ja és most látom, hogy bár évekig szinte naponta használtam egyik terméküket, nevét még nem tudom leírni. :B

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#182055) tacto válasza Toobee (#182048) üzenetére


tacto
aktív tag

Köszi. Ök kicsit messze vannak, de nezelödöm.

(#182056) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#182050) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Remélem tud valaki segíteni mert ezt a szart tényleg csak Kínából lehet venni....az meg 3-5 hét :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182057) FerNandor válasza xy.zsolt (#182056) üzenetére


FerNandor
őstag

[link]
ez esetleg? biztos nem tudom a kulcsszót, mert amúgy biztos, hogy lehetne kapni itthon is utángyártott kínai garmin rendszerű tartót, de mégsem találok.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#182058) atti29 válasza Toobee (#182052) üzenetére


atti29
tag

Igen,most hétvégén voltak mondjuk nem rossz akciók,pl 80 helyett 55 volt az NW Artic Gtx modelljei,kicsit agyaltam is rajta,de nem volt szívem venni. :F
De kell egy téli cipő,mert én tekerni fogok télen is,a nyári cipő meg kamásli kevés lesz. :K

(#182059) Toobee válasza xy.zsolt (#182056) üzenetére


Toobee
veterán

Egy komplett montis tartóval ki vagy segítve?

https://barbieripnk.hu/

(#182060) polonic válasza xy.zsolt (#181993) üzenetére


polonic
félisten

Melyik szakasz volt ez? Esetleg az új szakasz M85 felé?

(#182061) Alg válasza xy.zsolt (#182050) üzenetére


Alg
veterán

Hogy sikerült ezeket eltörni? :F

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#182062) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Én nagyon szeretem a spanyol márkákat, de ez az egyik legrondább bringa, amit valaha láttam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#182063) f4lcon válasza Hasaggymeg (#182053) üzenetére


f4lcon
őstag

nálam se az összes körömlakk vált be, majd hazamegyek megkeresem melyik volt, amelyik működik
de mondom, piros Loctite (253) szintet ne várjunk tőle, én forgáspont csavarokat szoktam rögzíteni ezzel a módszerrel

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#182064) xy.zsolt válasza Alg (#182061) üzenetére


xy.zsolt
őstag

úgy hogy a régi navimon felül voltak a gombok...amit ha megnyomsz akkor lefele feszíti ezt a bizbaszt. Mindegy....találtam fél nap kutatás után amazon-on! Annyira felcseszte az agyamat hogy billeg a navi a tartón, hogy ma a bringázást is kihagytam....pedig szuper idő van (ahhoz képest) Itt a link ha másnak is szüksége lesz ilyenre a jövőben: [link]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182065) xy.zsolt válasza Toobee (#182059) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi Toobee.....igen, jól jött volna, de mire észrevettem már megrendeltem amazonon....de jár neked a :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182066) Toobee válasza xy.zsolt (#182065) üzenetére


Toobee
veterán

Még nem késő. Pk fejében odaadom. Nekem nem kell, kicsit laza, vissza is adták az árát.

https://barbieripnk.hu/

(#182067) xy.zsolt válasza Toobee (#182066) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi, de tényleg 3 nap múlva itt van amit kifizettem már.....és remélem az nem lesz laza....elvileg német, szóval csak precízen megcsinálták.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182068) maximilian4 válasza xy.zsolt (#182067) üzenetére


maximilian4
addikt

“Haverom kérdezi” hogy milyen görgőt ajánlotok maximum 80-90k-ért. Olyan kéne ami teljesen kompatibilis a merida-val, azaz hátul 12x100mm átütőtengely van. Nem szeretne egyből átalakítókra költeni, meg buherálni. Szóval komplett szett, full kompatibilitás, 80-90k max.. :) :))

Maxi

(#182069) maximilian4 válasza xy.zsolt (#182050) üzenetére


maximilian4
addikt

Az előző új hozzászólás akart lenni
Tudok egyet kölcsön adni szerintem. Este megnézem. De sztem alaptartozék volt nekem, csak én az előrenyúló konzolt használom. Holnap fel tudom adni. Rögzítő “befőttes”gumik is kellenek hozzá vagy az van? Látom közben hogy megoldódott. Fáziskésésben vagyok, sorry.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#182070) xy.zsolt válasza maximilian4 (#182069) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi, de már vettem....3 nap múlva itt van az osztrák postán. :R
Nincs görgős tapasztalatom, de már nézegettem őket és ezt venném ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182071) Hasaggymeg válasza f4lcon (#182063) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hány körömlakkod van, és milyen színekre fested a körmöd? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#182072) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#182070) üzenetére


xy.zsolt
őstag

[link] Itt egy video róla

Nekem kizárt, hogy egy carbon bringát fixen rögzítsek bármibe és úgy tekerjek.
Innen ingyen szállítják [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182073) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

vmi oknal fogva a YT egyre tobbet dobalja fel a megavalanche francia versenyeit en meg egyre jobban kedvet kaptam hogy elinduljak hasonlon. ;]
nem tudtok 1-2 nevet hasonlo versenyt? pl Sloven, Romania?at? ami full amatoroknek valo. marmint hogy ne kelljen uci license meg ilyesmik.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#182074) xy.zsolt válasza dellfanboy (#182073) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A gatyámat is ráfizetném a helikopteres kórházba szállításra :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182075) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ezt eddig nem is láttam, remélem valaha gyártásba kerül: karbon Devron SID-el és X01-el.

Valszeg végre lenne ár/érték arányban olyan riválisa a karbon Rockrider-eknek, aminek nem szégyellném a nevét sem ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#182076) xy.zsolt válasza jjeahh (#182075) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ebben a 2 éves cikkben a teszt végén az árát is írják [link] szvsz feltörheted a bazinagy malacpersejt :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182077) parandroid válasza xy.zsolt (#182056) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Garmin mount adapter kifejezésre amazon.de feldob párat, de mind olcsó szarnak tűnik, és a legolcsóbb is 8 eur/4 db. Viszont elvileg azonnal elérhető. Osztrák címre szerintem szállítanak, de lehet, hogy magyarra is, ha nem, keress meg.

Szerk.: Ja, látom, neked is meglett ugyanaz. Én a hülye mobilos appból még linkelni sem tudok.

Amúgy nekem még egy sem tört, igaz, én nagyon óvatos is vagyok pont az ettől való félelmemben, eddig mindig gyári garmin tartót rendeltem. Jó, drágább, de jól tart, könnyű szerelni, minőségi, és bízom benne, hogy tartósabb is. Kivétel most utoljára a gyári orbea tartó, de az érzetre, meg felszerelés közben az is hozza a garmin szintjét, sőt...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#182078) bszg@ válasza stefi81 (#182017) üzenetére


bszg@
tag

Szerintem meg lehetne próbálkozni egy olyan gyorszárral, amit pl az aldis görgőmhöz adtak. este lefényképezem. Ilyesmi: [link]

(#182079) xy.zsolt válasza parandroid (#182077) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, köszi, megtaláltam....azt az "olcsó szart" vettem :P jobb híján. Vennék én eredetit is, de a garmin nem gyárt/forgalmaz ilyet....vegye a paraszt mount-tal együtt újra ha már vóóóót pénze órára, az ám a biznisz :K Ja és osztrák címre is kértem....így gratis a posta és jó ok nekem a tekerésre
Az meg, hogy aluból gyártsanak a fogyasztói szemlélet szentségtörése lenne....gondolom

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182080) parandroid válasza maximilian4 (#182068) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha görgő, akkor tacx, wahoo, esetleg elite, és azon belül a megfelelő árkategória. Mindegyiknek van tanácsadó-végigvezető oldala is, ami segít eldönteni, mit is akarsz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#182081) Alg


Alg
veterán

Khm... LOL? :DDD :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#182082) bszg@ válasza Ringman (#182034) üzenetére


bszg@
tag

Én azért biztatnálak, hogy ha egyébként van hely, mentsd meg.
Ez pl egy közel 30 éves darab.

[ Szerkesztve ]

(#182083) bardi válasza xy.zsolt (#182079) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha aluból lenne, vagy soha nem rakod bele, vagy soha nem szeded ki, mivel az a két kis köröm tartja, ami lehajlik, miközben kiforgatod belőle.
Én az igpsport tartóval szenvedek mindig, mire kiszedem belőle... Rögzítő gumit nem akarom folyton leszedni, mert az meg attól szakad majd el.

'92 Honda VFR 750

(#182084) xy.zsolt válasza bardi (#182083) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én meg végre találtam egy frankó alu mount-ot fél éve, erre az igpsport óra cseszte el a műanyag betétet....azzal, hogy fentről lefelé kellett nyomogatni a gombokat.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#182085) PELLE


PELLE
tag

Ha majd egyszer -darabszám miatt- valaki akar egy Dechatlonos titán Gravel bringát:
https://sportoljma.hu/magazin/grvl900-titane-a-sztori

[ Szerkesztve ]

(#182086) 6030D válasza bszg@ (#182082) üzenetére


6030D
Ármester

Bovdenházak elvezetése eléggé egyedi lett.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#182087) IMIIKE1998 válasza xy.zsolt (#182011) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Egyelőre így marad aztán meglátjuk, de most egyértelműen jobbnak érződik így.

bardi: Lábbal tartom, de valamiért mégis így érződik "korrektnek". :R

(#182088) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Amúgy régen nem létezett a trail hardtail kategória? Használtan gyakorlatilag nem lehet találni, csak újabb modelleket, magasabb árfekvésekben. Elvétve lehet ilyen régi merev freeride gépekre lelni, mint az UMF Hardy, de nekem az túl DH-s, olyan kéne, mint pl. a Vitus Nucleus VR, egész jól tekerhető, de mégis van ~67 fokos fejcsőszöge és a geó is kényelmes.

(#182089) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes cikk a villa offset 6ásáról a bringa kormányozhatóságára. [link] Nem is gondolnád,hogy minél kisebb az offset,vagyis minél közelebb van a tengely rögzítése a villa vonalától,annál nagyobb a trail,vagyis a virtuális villavonal metszőpontja a talajjal a tengely közepétől talajra vetített függőlegestől...ami tulajdonképp "trailesíti" bringádat,vagyis lomhásítja elejét és könnyíti az ereszkedést. Bonyolult ez a geometria dolog... :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#182090) 6030D válasza IMIIKE1998 (#182088) üzenetére


6030D
Ármester

De, ma vintage montinak hívják. Anno nem olvasgattak az emberek, hanem kimentek tekerni azzal ami volt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#182091) Ringman válasza Hasaggymeg (#182089) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdemes a cyclingabout-os cikkeket/youtube videókat megnézni erről, pl:
[link1]
[link2]
[link3]

(#182092) ivana válasza Hasaggymeg (#182089) üzenetére


ivana
Ármester

trail = utánfutás. Nyilván amúgy, outin szembetűnőbb. A vintage outik villája hajlított, a maiaké általában egyenes, vagy majdnem egyenes.

(#182093) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már megtett km-ek. Azért lassan alakulgat a dolog. Hát még ha a január-áprilisi időszakot nem a bokasérülésem miatt szomorkodva semmittevéssel töltöttem volna, szépen lenullázva a kardiomat (decemberben még 360+ km volt futva, a múlt évet 3600+ km futással zártam, idén összesen nem futottam 300-at :( )...



Még van egy hónap, szóval az idei 7500 km reálisnak tűnik, igaz, csak olyan 50.000 m szinttel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#182094) vallas válasza parandroid (#182093) üzenetére


vallas
senior tag

Jól belehúztál.... :C :C :C

Én meg rajta vagyok az első 1000 km-s évemen futásban.... már csak 46 km kell....
Bicóban csak 2175- km, de összesen, mióta mérem a bicót csak 2590-km nél tartok... szóval a nagy része idén volt...ez volt az első "teljes szezonom"... de azért remélem jövőre több lesz...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#182095) stefi81 válasza Ringman (#182029) üzenetére


stefi81
tag

Alin akad pár 1" villa ha ilyet keresel.
vagy ilyen adaptert

(#182096) Nutra


Nutra
tag

Tegnap a kaland kedvéért és topikgazdánk montis köre által inspirálva :R a már nagykorú 26os montival mentem egy hasonló karikát. (Azaz inkább nyomokban tartalmazta azt az útvonalat, nagyrészt inkább egy-egy megálláskor próbáltam kitalálni, hogy ahhoz képest merre kavartam el.)
Szép idő volt, sokkal kevesebb km alatt is jól esett. A cipőbe tett extra, alufóliába tekert talpbetét dobott a komforton, neoprénes kamáslival együtt rövid körökre egész jó.
Bár az éve elején gondolkodtam rajta, hogy jó lenne egy használt 29erre váltani, ez nem az az év :(
Szóval egyelőre marad a Magellán, annyi előnye van, hogy már megvan ;)
Ezt fejleszteni ugyan zsákutca, de úgy döntöttem, hogy a kormányváltás belefér. :D Gyárilag egy 25,4/560 flat van rajta (2002!!), ehelyett egy 31,8/680 15mm emelésű kerül rá és dobozba kerülnek a Ritchey szarvak. Ezenkívül bowdencsere és remélem jó lesz játszós, lassú kirándulós gépnek (így 50+osan...)

[ Szerkesztve ]

(#182097) stefi81


stefi81
tag

Egyébként én ma ezt vettem amit meg akarok menteni, ha már a megmentésnél járunk.
Elvileg valami Peugeot váz volt annó...
Egy pillanaton múlt, hogy úgy döntöttem elmegyek megnézni és pont ráérnek. Az ára 18eft volt, amit bőven megért nekem.
A lényeg hogy már az enyém és holnaptól együtt tekerünk.

(#182098) bszg@ válasza 6030D (#182086) üzenetére


bszg@
tag

Nem változtattam rajta.
30 éve ez előremutató volt ahhoz képest, hogy az alsócső alján fussanak, plusz így vállra lehet venni.

(#182099) bszg@ válasza stefi81 (#182017) üzenetére


bszg@
tag

Ilyenre gondoltam:

(#182100) Ringman válasza stefi81 (#182095) üzenetére


Ringman
nagyúr

alin néztem már ezeket, de ezek nagy része országútihoz van, pl a linkelt az 370 mm-es beépítési magasságú, nekem meg 445 mm-es kellene.

az adapter a legkisebb probléma, ilyen 2k-ért (?) a decathlonban is van azt hiszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.