Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dov


Dov
csendes tag

Helló!

Először is elnézést, ha nem megfelelő a topic.
A címben is érintett témáról szeretnék hozzászólásokat!
Egy olyan szervert szeretnék építeni amelyik:
- Tárolja a fotóim, filmeim, zenéim amit wireless hallagatnék néznék laptopon
- Megosztja a netet, wireless
- Megosztja a nyomtatóim, scannerem

A nap 24 órájában menne, hiba esetén történő leállásal, maximum.

Mekkora processzor teljesítmény kell ehhez, mennyi RAM?

A HDD-ket egy RAID kártya segítségével simán lehet mirrorban nyomni?

És hasonló kérdések!

Essünk neki...

Köszi a segítséget!
Dov

(#2) xedos válasza Dov (#1) üzenetére


xedos
addikt

Pénz kérdése az egész...
Ha kevés van akkor lehet valami régi p3-as,
kicsit több esetén VIA EPIA-t ajánlanék, ha meg többet rászánsz,
akkor ajánlanám a socket 479-es pentium M-es alaplapokat és procikat.
Én is gondolkodtam ilyenben, de ha DVD filmeket is azon tartom, eredeti formában, akkor az 1Terrabyte is csak 100-150 filmre elég. Lehet érdemes lenne wmv-ben vagy divx-ben tárolni.
Oprendszernek biztos valami Linuxot használnék...
Ha nem értesz hozzá, akkor ajánlanék egy wireles routert amiben van usb is, és egy hálozatos winyót... -ilyet láttam 120Giga 48K körül...

(#3) Dov válasza xedos (#2) üzenetére


Dov
csendes tag

Aha... Van benne valami.
Csak az adatvesztés végett szeretnék mindenféleképpen mirrorban két HDD-t.
De ilyen egyszerű dolgokra nem elég egy PI Pro Duál szerver, például?

(#4) ReJim válasza Dov (#3) üzenetére


ReJim
őstag

hát a p1es kicsit lassú lesz...
egyrészt nem fogja megfelelően kezelni a winyót, habár raid kártya lesz benne, de azért nem esküdnék meg, hogy azon olyan gyorsan futkorászna...

szóval inkább p2-p3... egy wifi kártya, egy raid kártya, winyók, meg egy linux aranyossan bekonfigolva, és elrakni a sarokba, szekrénybe.. (csak hiba esetén kell hozzányúlni...)

a kérdés mennyit szánsz rá...

majd jönnek a profi szerver szakértők, ők majd mondanak konkrétumokat...

</end.?>

(#5) xedos válasza ReJim (#4) üzenetére


xedos
addikt

Előszőr én is erre gondoltam, de macerás! Sokkal egyszerűbb egy WIFI router és egy LAN-os winyó! Archiválni kell mellette és nincs adatvesztés.

(#6) kovasz válasza Dov (#3) üzenetére


kovasz
senior tag

de, boven eleg.

(#7) L3zl13 válasza xedos (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, WiFi router amire lehet USB-s vinyót kötni + egy USB-s ház ami tud RAID1-et legalább.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Dov


Dov
csendes tag

Minek is egy RAID képes plusz ház? Léteznek komplett beépíthető házak, USB-re mint anno SCSI-ra. Persze, nem egyszerűen a külső cuccokra gondolok.. :DDD

(#9) Dov válasza Dov (#8) üzenetére


Dov
csendes tag

Ja, és hogy mennyit szánok rá...
Olyan... 100-120... Úgy, hogy egy HDD-m már van.
http://www.marseus.hu/index.php?page=termekek&prod_id=228
Csak, például, ebben tápot cserélni...

Vagy ez:
# CPU: PENTIUM 3 / 866 MHZ
# RAM: 256MB SD,133MHZ,ECC
# HDD: 2x 8,8 GB SCSI
# FDD: 1,44 MB
# Videokártya: 8 MB AGP
# CD/DVD: 48x CD
# Hangkártya: NINCS
# Modem: NINCS
# Hálózati kártya: INTEL 10/100
# Portok: 5x PCI, 1x AGP
# Egyéb specifikáció: ALAPLAP: MSI 694D PRO DUAL (1 PROCESSZORRAL), 256 KB L2 CACHE, SCSI: ADAPTEK ASC29160N, USB

(#10) kovasz válasza Dov (#9) üzenetére


kovasz
senior tag

100..120k-bol egy lajtosabb a64-et is ossze keleht dobni....

(#11) Loha válasza Dov (#3) üzenetére


Loha
veterán

Pentium PRO elég erre, de nagyon macerás a dolog, és WiFi kártya nagy valószínüséggel nem fog működni rendesen a lapban. Oka nem ismert, de én szívtam ezzel sokat.
Egy IDE RAID vezérlővel, vagy szoftveresen is megoldható a RAID0.
Ha értesz a linuxhoz, akkor a legolcsóbb megoldás egy késői P1-es gép MMX-es procival, és ATX-es lappal, amin már van USB1.1 csati, és SDRAM-ot is kezel. Általában ezekhez, van olyan BIOS patch, amivel látják a nagyobb vinyókat is, de a RAID0 miatt ha úgyis veszel kártyát lényegtelen. A zaj miatt mindenképpen IDE vinyókat ajánlanék, nem SCSI-t, a P1-es zajtalanítása nem nagy dolog.
Egyébként egy Router beszerzése szeritnem mindenképpen ajánlott, anélkül sokkal több szívás lesz a dologgal... De ha már routert veszel akkor, meg vehetsz olyat, ami ezeket mind tudja alapból, csak kell hozzá még egy USB-s vinyó.

[Szerkesztve]

(#12) Loha válasza kovasz (#10) üzenetére


Loha
veterán

De minek? :)
Csak sokat fogyasztana, meg zajongana.

[Szerkesztve]

(#13) lapa válasza Dov (#9) üzenetére


lapa
veterán

HDD: 2x 8,8 GB SCSI

mondjuk szerintem számolj hangfalakkal is, hogy elnyomják a zajt... egyébként részemről hasonló célra vmi a64-est tervezek, hogy ez szolgálja ki a tévét is (pvr mittomén). elméletileg megoldható szoftveresen a fogyasztás elviselhető szintre csökkentése. meg a passzív hűtés is :)

(#14) kovasz válasza Loha (#12) üzenetére


kovasz
senior tag

cnq-val 800MHz-re visszaveszi a proci, semmi hangja olyankor.

(#15) lapa válasza kovasz (#14) üzenetére


lapa
veterán

ennél lejjebb is lehet vinni? ugyebár napi 20 órában 0 közeli terhelés lenne. próbáltad már esetleg a crystalcpuid-vel vagy mással drasztikusan visszavenni (mondjuk 100mhz közelébe)?

(#16) kovasz válasza lapa (#15) üzenetére


kovasz
senior tag

nem probaltam. elvileg lehet lejjebb de a 800Mhz-nel valami 10W lehet a proci feltevete az kb nullanak veheto.

(#17) Loha válasza kovasz (#14) üzenetére


Loha
veterán

Standard A64-es gép 2 vinyóval 4MB-os PCI VGA-val 60-75W körül eszik CNQ-val is.
Megfelelően megbabrált(ilyen célra kialakított) PIII 700 (1,7V@1,55V), 30-35W, és hangtalan.
Sőt le lehet venni 466-ra 1,3V-on akkor még kevesebb.

[Szerkesztve]

(#18) Dov válasza Loha (#17) üzenetére


Dov
csendes tag

Helló!
Izzik a fórum. DE JÓ!!!! :R :R :R
-Zaj nem számít, mert erre elkülönített helyen lesz. Tényleg csak kiszolgálóként használva. Van másik, nagyon halk, media center mellé. Ebbe szeretnék egy laptop HDD-t nagyobb csendért, kevesebb hőért. De így kicsi lesz a tár... Ezért a szerver.
-Végül is, a két SCSI csak az op. rendszert viszi majd, magát a tárolást ATA vagy SATA HDD-kre akarom bízni. Eleinte 160 GB (+1 mirror) bőven elég.
-Router nélkül mi a szívás, pontosan? Miért nehéz megosztani netet egy géppel?
-Ki is felejtettem: azért sem jó az USB-s router mert egy öreg lézernyomi (LPT1 csatlakozású) fog nyomtatni róla. Írtó nagy és irtó ronda, de szeretem.
-Az adatok archiválása kizárt. Elkezdtem még anno egy P1-en, de soha többet... Nem nekem való.
-Értettem: P1 Pro elvetve. Úgy is a P3 felé kacsingattam... Csak az ára ami eltántorított.

Eddig ennyi...

(#19) xedos válasza Dov (#18) üzenetére


xedos
addikt

Archiválás...
Ne viccelj! Mi van ha túlfeszt kap a géped és kinyírja a winyókat????
A Raid nem véd meg mindentől ... max a bogaraktól :DD !
Én a fényképeim 3 külön gépen tárolom +DVD-re írva!

(#20) -=Lord Tom=- válasza xedos (#19) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

erre van a túlfesz védelmű táp+ az elosztó...

(#21) xedos válasza -=Lord Tom=- (#20) üzenetére


xedos
addikt

Elhiszed, hogy nem véd meg? Biztos helyről tudom!
A túlfesz védelem utolsó lépcsője a túlfeszvédős konnektor.. Előtte a hálózaton is kell lennie 2-3fajtának. Ezek pedig nincsenek!
A másik: mivel egszerre veszel vinyót, nagy valószínűséggel egyszerre fogank elhasználodni -ugyanolyan körülmények és futási teljesítmény.

(#22) zLegolas válasza -=Lord Tom=- (#20) üzenetére


zLegolas
őstag

Ja.
És ha fokozni akarod a biztonságot, akkor állítsd a cuccot 4 imakönyvre és akassz rá egy fokhagymafüzért is!

Állítólag ezek is használnak!

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#23) -=Lord Tom=- válasza zLegolas (#22) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

NE mondd hogy tulzás egy 4000Ft -os elosztó, meg egy minőségi táp...
(Főleg szerverbe...)

[Szerkesztve]

(#24) Loha válasza Dov (#18) üzenetére


Loha
veterán

Hát az a szívás, hogy ha WLAN kártyát teszel a szerverbe, akkor az elvileg csak 1 másik kártyához tud kapcsolódni, elvileg trükközéssel leeht több is. Nekem a gyakorlatban stabil kapcsolatot sem sikerült létrehoznom :) Szóval a router ajánlott a WLAN miatt, meg a netes dolgokat is könyebb rajta bekonfigurálni SZVSZ.
Mondjuk nálam úgy van megoldva, hogy egy PIII-as Linuxos gép kapcsolódik közvetlenül a netre, ahhoz kapcsolódik egy WLAN router, ami oszt a WLAN és LAN felé is.
A Linuxos gépen van webszerver, tűzfal meg minden ami kell.

Helyedben úgy csinálnám, hogy WLAN router közvetlenül a netre, ez osztja a netet WLAN-on és LAN-on a szervernek. Szerver bőven elég vmi kisteljesítményű gép nagy vinyókkal, és akkor arra rádugod a nyomatót.
A nyomtatónak gondolom LPT-n nem kell komolyabb gép, a fájlszervernek meg főleg nem, mert a WLAN miatt úgy sem lesz túl nagy sebességű a másolás, szóval elméletileg egy 486-os is megtenné, ha van win98 driver a nyomatóhoz :)

[Szerkesztve]

(#25) Loha válasza xedos (#21) üzenetére


Loha
veterán

nekem 5-6k-s APC túlfeszvédős elosztóm van, a cég biztosítást vállal a rákötött cuccokra, ha mégis elszállnának túlfesz miatt, szóval szerintem olyan szar nem lehet :)
Aztán ott a táp is még. Szerintem nagyobb az esélye annak, hogy meghal autóbalesetben, minthogy egy túlfesz tönkretesz mindent :)

(#26) Loha válasza xedos (#21) üzenetére


Loha
veterán

Nem hiszem, hogy azt ki fogja, várni, hogy a vinyók elhasználódjanak :)
Tervezett élettartam általában 5év, de általában ennél jóval tovább bírják, ha sikerült tökéletesen legyártani. Ha nem akkor meg jóval elöbb elhalálozik, de minimális az esélye, hogy pont akkor amikor a másik.

(#27) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Túlfesz, áramszünet és áramingadozások ellen APC vagy UPS 12-16 E forint... :U

(#28) lapa válasza Loha (#25) üzenetére


lapa
veterán

szétszedted volna tudnád, hogy abban is van fokhagymafüzér. és most már azt is tudod honnan jön a büdös :)

(#29) Freddy TNT válasza Loha (#25) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Pontosan milyen típus ? Menyniért vetted ? Fénykép van ? :)

(#30) Loha válasza lapa (#28) üzenetére


Loha
veterán

Elvész a gari :)

(#31) Loha válasza Freddy TNT (#29) üzenetére


Loha
veterán

Ilyenem van: [link]
Gari fügvényében 5-6k, az enyém élettartam garis :D

[Szerkesztve]

(#32) kovasz válasza Loha (#17) üzenetére


kovasz
senior tag

kb annyit de inkabb 50W alatt. a 10W a procira vonatkozik.

(#33) kovasz válasza Loha (#24) üzenetére


kovasz
senior tag

Hát az a szívás, hogy ha WLAN kártyát teszel a szerverbe, akkor az elvileg csak 1 másik kártyához tud kapcsolódni, elvileg trükközéssel leeht több is. Nekem a gyakorlatban stabil kapcsolatot sem sikerült létrehoznom Szóval a router ajánlott a WLAN miatt, meg a netes dolgokat is könyebb rajta bekonfigurálni SZVSZ.


az ugy kb egy nagy marhasag. ad-hoc modban 256 cucos kapcsolodhat ossze, 10-ig nem nagyon van gond.

(#34) Loha válasza kovasz (#32) üzenetére


Loha
veterán

Ez mért adat, fölösleges rajt vitatkozni :)

(#35) Loha válasza kovasz (#33) üzenetére


Loha
veterán

Elvileg... Próbáltad? :U
XP alatt 2 teljesen egyforma SMC hálókártyát sem sikerült rendesen összehozni, mert folyton ingadozott a térerő meg a sebesség is... Ha körbenézel neten akkor látod, hogy másnak is voltak hasonló gondjai... Az otthoni routerek sem tudnak 4-8-nál többet kezelni, de ott is azt tapasztaltam, hogy minél kevesebb annál jobb :)
Szóval erősen szerencse kérdése is a dolog, erre én nem alapoznék...

[Szerkesztve]

(#36) kovasz válasza Loha (#34) üzenetére


kovasz
senior tag

egy gepen, de ha mar hdd van benne vagy mas alaplap, vagy masfajta memoria, vaga stb akkor eleg nagy elteresek lehetnek.

(#37) kovasz válasza Loha (#35) üzenetére


kovasz
senior tag

vannak rossz es jo chipset-ek. pl az atheros chipsettel szerelt kartyak nagyon jok, ugyanakkor a broadcom az gaz. nekem 5 kartya volt ad-hoc modban es mukodtek falakon, teton stb-n keresztul.

legtobbszor az is eleg, ha azutomatikus sebessegvaltast letiltod es beallitod azt ami meg jol meg. pl a 18M-e smodulaciohoz akkora jel/zaj viszony kell mint a 11M-eshez de 2..4MBps helyett 10..12-t tud.

(#38) Loha válasza kovasz (#36) üzenetére


Loha
veterán

Ezek max 5W-os eltérések...

Én az AMD Alchemy-vel szívtam nagyot. Minden beállítás végig lett próbálva, de stabil kapcsolatot nem lehetett összehozni...
Persze routerrel frankón megy minden kártya...
Egyébként az a poén, hogy haver pont ugyan ilyen 2 kártyát vett, és neki sikerült Ad-hoc módban összehozni őket stabilan, de egy másik gyártótól származó 3. kártyával már instabil lett a dolog, persze routerrel megy minden faszán.

[Szerkesztve]

(#39) kovasz válasza Loha (#38) üzenetére


kovasz
senior tag

hat nem hinnem, egy ram lapka 8..10W-ot eszik,m egy hdd 15..25W-ot, az r9800pro 70W korul, a 9200 meg 15Wkorul. szoval ezert...

(#40) Loha válasza kovasz (#39) üzenetére


Loha
veterán

Memóriák fogyasztását még nem mértem, de egy mai vinyó 10W alatt eszik idle állapotban, VGA-ból meg szerverbe elég egy PCI-os matrox ami 5W alatt fogyaszt.
Egyébként kizárt dolog, hogy a 9800Pro 70W-ot megegyen, akkor nem floppy tápcsati lenne rajta.

(#41) Loha válasza Loha (#40) üzenetére


Loha
veterán

Na mértem kicsit.
Samsung 80GB-os sata vinyó idle állapotban 8W.
512MB DDR400-as 2oldalas ram, 1,5-2W
Meg ideírom, hogy 6600GT idle kb. 10W, fullon kb. 40W.
Persze a valóságban ennél 20-30%-al kisebb a fogyasztások, mert ezekben az értékekben a tápegység miatti veszteség is benne van.

[Szerkesztve]

(#42) kovasz válasza Loha (#40) üzenetére


kovasz
senior tag

mar miert? az alaplapra se megy vastagabb vezetek es azon meg at a 100..150W. a pro meg annyit eszik terhelve.

(#43) kovasz válasza Loha (#41) üzenetére


kovasz
senior tag

a pc tap hatasfokat inkabb 10..20% a veszteseg.

de legyen 100W a fogyasztas, 33ft kwh-val szamolva 79.2ft-ba kerul naponta az 2376 ft havonta. nem hiszem hogy ez valakit is foldhozvagna.

(#44) Loha válasza kovasz (#43) üzenetére


Loha
veterán

Jelenlegi legjobb tápoknak van 80% körüli hatásfokuk, általánosságban 60-70%.
Szerintem az a havi 2400Ft elég sok(évi 30k) egy vacak szerverre, ami ideje nagy részében semmit nem csinál... az enyém beéri 600-800Ft-al, és ráadásul még nagyon olcsó is volt... :U

(#45) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

mien parázs kis vita alakult itt ki, kovasz, és Loha között...

(#46) kovasz válasza Loha (#44) üzenetére


kovasz
senior tag

hat ezt honna veszed? 60% a sima atareszto stabilizator hatasfoka...

a 2400ft az semmi, foleg ha csak a felet, harmadat fogyszatja, mert joreszt green modban meg...

(#47) Dov


Dov
csendes tag

Helló mindenkinek!

Sok érdekes hozzászólást kaptam, amit megfontolok és köszönök!
De a fogyasztási kérdések után nagyon elült a topic.
Szóval...
Egy konkrét konfigot ha kérhetnék az Uraktól!? Mondjuk P3 alapokon.
Kell-e Xeon, vagy jó a normál proci?
Kell-e az ECC vagy jó a normál RAM?
Csak teljesen egyforma HDD-k mennek mirrorban?

Köszönettel
Dov

(#48) emitter


emitter
őstag

hy evribád!

szal a kérdésem az lenne, h megoldható-e vhogyan ha én egy vinyót akarok a routeremre kötni hálózati háttértárként, van-e erre vmi spéci eszköz? Sajna nincs rajta usb-csati...
Vagy ezt csak egy szerverrel lehet elérni?

thx

(#49) xedos válasza emitter (#48) üzenetére


xedos
addikt

Semmi lehetőségről nem tudok...
Igazából a LAN csatis külső merevlemez doboz az igazi..

(#50) emitter válasza xedos (#49) üzenetére


emitter
őstag

és ilyen winyó dobozt lehet vhol kapni Mao-n? Ha meg szerverként akarnám beépíteni, elég lenne neki egy p1-p2 tudású gép?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.