Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156651) itouchfan válasza jjeahh (#156643) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mondjuk ez nem tudom mennyire regeneráló valóban, Z5-Z6-Z7-ben súlyos perceket eltöltve...

Ettől függetlenül 6030D előtt le a kalappal :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#156652) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Szóval ez a DUB nem elég elterjedt még, a szervizes csókánál sem volt hozzá semmi, ami alkalmas lett volna, éljen a 3D nyomtatás.
Ha valakinek szüksége lenne rá, elküldöm a modellt.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156653) Hasaggymeg válasza itouchfan (#156651) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mind ott töltünk "súlyos" perceket,csak éppen 25 km/h alatti tempóval. :DDD

(#156652) ZolkoW...ehhez még mi kell,hogy ki is nyomtasd? Számomra érthetetlen hogyan is működik,vagyis beleteszed a vasat,acélt többféle minőségben aztán azt valahogy odafröcsköli 1300°C fokosan és az minden utómunkálat (sorjázás,csiszolás,stb.) nélkül hsználható szerszám lesz?! :F Vagy ez csak műanyaggal,meg egyéb ilyen "könnyebben kezelhető" anyagokkal műxik?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#156654) jjeahh válasza atti29 (#156647) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Grat! Ez az első komolyabb montid? Nagyon élvezni fogod az első terepezést :)) . A telót és a gumikat pumpáld fel a súlyodhoz, hogy minden működjön vajpuhán és ne rázzon, oszt eresztheted. Sőt, a telóhoz szerintem érdemes beszerezni egy telópumpát, mert bár évente 2x kell használnod, csak te tudod tökéletesre belőni magadnak a SAG-et egy gumigyűrűvel, vagy ha nincs rajta olyan, akkor egy befőttesgumival.

itouchfan: viccnek szánta :P

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156655) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#156653) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez már AZ, műanyagból (a Crova készlet karját gondolom felismerted). erre a célra megteszi a műanyag is, ami az elterjedt nyomtatókban bír működni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#156656) Hasaggymeg válasza jjeahh (#156654) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A befőttes gumiról az a vicc jut eszembe mikor fejsérüléssel megy a dokihoz valaki és mikor megkérdik miért a térde van bekötve azt mondja lecsúszott a kötés a fejérő...vagyis azt hogy húzod a becsúszóra?

(#156655) ZolkoW...ja,hogy csak a fejet és azt is műanyagból?! :o Én azt hittem az egész szerszám nyomtatott,és fémből van. :D Amúgy ismerem,nekem is van fémből,de kell hozzá amolyan adapter műanyagból mert az ilyen típus már nem jó a kisebb középcsapágyakra.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#156657) 6030D válasza Hasaggymeg (#156656) üzenetére


6030D
Ármester

vagyis azt hogy húzod a becsúszóra?
A nullás szerviznél. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#156658) jjeahh válasza Hasaggymeg (#156656) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én el szoktam vágni, majd rákötözöm a becsúszóra. Ronda, mert van rajta egy nagy bog, de úgyis csak addig kell rajta legyen a telón, amíg felpumpálod. Yt tutorial videókban általában gyorskötözővel oldják meg, na azt nagyon nem ajánlom senkinek, mert a becsúszót össze-vissza karcolja, tönkreteszi a drága bevonatot :N . Ja és ha nincs frissen szervizelve, érdemes előtte 10 percre fejreállítani a bringát, mert így a telóban a szivacsgyűrűk megszívják magukat olajjal és sokkal szebben mozog. Mondjuk szerintem ezt amúgy is érdemes megcsinálni 1-2 hetente, mert a száraz szivacsok nem hiszem, hogy jót tesznek a bevonatnak.

6030D: ja, a nullás szerviznél rá lehet rakatni, de sajnos a befőttes gumik az első 2-3 tekerés után leszakadnak, szal akkor már érdemes kérni rá original rokksoksz gumit, az tartósabb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156659) atti29 válasza jjeahh (#156654) üzenetére


atti29
tag

Köszi Urak! :R
Igen,ilyen szintű még nem volt,de már most imádom,tegnap mentem pár kört és hhhhh,ami első körben félelmetes az a fék és az irányíthatóság.
Köszönöm a tippet,kell majd pár menet,hogy kitapasztaljam,hogy lesz a jó a gumi és a teló összhang,de jó lesz.
A kis sárga gumigyűrű is rajta van. :)
Úgyis jövök majd hozzátok tanácsért ha valami nem tiszta. :R

(#156660) sebgutkopf válasza Tomi_Sci (#156642) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lehet nagyítani a közeli képeket és valóban nem egyértelmű. Gyári képen mehettek volna biztosabbra, így nem lesz túl népszerű a márka. :F

(#156661) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Üdv!

Biciklivásárlás előtt állok, és jól jönne pár tanács.
Eddig ezekre szűkült le a kör, ezekből kell választanom:

Neuzer Mistral 30
Neuzer Mistral 50
Gepida Mundo pro
Gepida Mundo LS
Neuzer Jumbo Sport

160 cm magas (alacsony) lány vagyok (NEM gond a férfi váz). A biciklit főleg városban, aszfalton használnám (viszont az itteni aszfalt sok helyen rossz minőségű, kisebb-nagyobb kátyúk), DE néha vinném keményebb terepre is (nyilván nem terepbiciklizésre gondolok, de mondjuk döngölt földút, ilyesmi). Az árkategória ennyi lenne (max a 100-150k), többet nem szeretnék rászánni.

Tudnátok segíteni, tippeket adni?

[ Szerkesztve ]

(#156662) f4lcon válasza ¤Envy¤ (#156661) üzenetére


f4lcon
őstag

nem lenne jobb egy trekking bringa erre a felhasználásra?
140-ért már van tárcsafékes női vázas Csepel Woodlands vagy Kelly's Clea 70 (igaz mindkettő bowdenes tárcsafékes, szóval ha esőben nem bringázol, akkor lehet elég lesz a V-fék is)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#156663) zsocy válasza ¤Envy¤ (#156661) üzenetére


zsocy
őstag

Az első tippem az lenne hogy a Neuzereket felejsd el, legalábbis ezeket.
A Gepida Mundo Pro még talán ok lenne, csak újként elég drága szerintem.
Biztos hogy tárcsafékes montit szeretnél városba és földútra?
(Földutat kemény terepnek írod, de hidd el, nem az. Nézd meg jjeahh néhány képét, na az a kemény terep :) , de oda ezeknél sokkal komolyabb teleszkóp kellene)

Szóval, tuti a kategória és csak új bringa jöhet szóba?

(#156664) jjeahh válasza ¤Envy¤ (#156661) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a Decathlonos Rockrider 540 mindegyiket a földbe döngöli :K . Azon már terepen is bevethető teleszkóp van (nem fog darabokra hullani), integrált hajtómű és hidraulikus tárcsafék, a Neuzerek ultragagyik mellette. Ha jól látom a listádból még a Gepida Mundo pro tűrhető, de a Rockrider szvsz annál is jobb vétel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156665) f4lcon


f4lcon
őstag

az 540-es Rockrider eszméletlen ár-érték arányt képvisel, szóval ha monti kell, akkor nincs más hátra, mint előre.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#156666) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Pont ezért jöttem, hogy itt mik a vélemények.
A trekking nem pálya. tegnap egy szaküzletben valamennyire átbeszéltük, és arra jutottunk végül, hogy nem olyat keresek. (valamint számít a kinézete is, nyilván. A trekking nekem anyukás... :U )

Decathlon-t nem is említettem, azokat is nézegettem, így az is listán van, persze. Megnézem majd az említett típust személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#156667) ivana válasza ¤Envy¤ (#156666) üzenetére


ivana
Ármester

A ST 540-es decás gép kezdőknek szerintem bőven jó. Integrált hajtás. Az XCR teló már azért annyira nem rossz (az a legjobb rugós suntour). Hidrós tárcsa etc. Kinézetre teljesen jó. Max. két jobb gumi kell rá.

(#156668) zsocy válasza ¤Envy¤ (#156666) üzenetére


zsocy
őstag

Pont most akartam írni hogy nézd meg a Decás bringákat is, a Rockrider 540 simán és bőven elég lenne erre a felhasználásra. Decathlon előnye hogy láthatod élőben az árút és ki is próbálhatod.
A hátránya hogy valószínű kell egy második nullrevízió vásárlás után egy normális műhelyben.

@mindenki, milyen egybehangzó ma a Rockrider ajánlás, szinte érzem ahogy árad a ZEN :DDD

[ Szerkesztve ]

(#156669) Maximum1


Maximum1
őstag

Aki spd pedált használ segítsen léci mert nem jövök rá mi a baj.
Megyek terepen és amikor veretem, rángatom, terelem a vasat rendszeresen kiold oldalirányban a jobb lábam, a nyereg magasságom a nem jó?
SH-56 stoplival és a leggyengébbre állítva a pedál mert még tanulom, nem merem erősebre húzni.

(#156670) deny330 válasza sebgutkopf (#156637) üzenetére


deny330
aktív tag

Nekem ez új, látszik nem mostanában volt szó bringa vásárlásról részemről. Még eldől mi lesz az utód, néhány órája raktak fel testbikera egy L-es 2016-os Reignt fox36-al és dpx-el, szóval.. nagyon hullámzok a bringák között, mindig jön valami ami megtetszik. :D
Köszi hogy leírtad a tapasztalataidat.

(#156671) jjeahh válasza Maximum1 (#156669) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pedig erősebbre kéne húznod. Csavard be addig, amíg már túl feszesnek érzed, majd onnan pár kattanást visszaveszel. Hidd el az SH56-al nem fogsz sikertelen kicsatolás miatt elesni, az elején én is azt használtam és mivel gyakran terepezek, teljesen meghúztam a csavart, amennyire lehet, de úgyis sikerült kirántani a lábamat belőle, ha a helyzet megkövetelte. Az elején pont jó volt, aztán amikor már kezdett meghúzva is túl laza lenni és összeszoktam az spd-vel is, visszaraktam a cipőre az 51-es stoplit.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156672) Lavie


Lavie
tag

Sziasztok!
Egy barátomnak eltört a fékfolyadék tartály fedele. A csavarok a helyükön maradtak. A fék Shimano BR-M355. Valakinek van ötlete hogy lehet csak ezt pótolni? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#156673) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,
elektromos bicajjal kapcsolatban lenne kérdésem (nem találtam ebike topicot).
Van valakinek véleménye egy 2017-es KTM Macina Fogo 273 kerékpárról?
Jó, nem jó, stb...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#156674) Somatom válasza code1005 (#156673) üzenetére


Somatom
veterán

E-Bike topik

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#156675) Maximum1 válasza jjeahh (#156671) üzenetére


Maximum1
őstag

Még arra is gondoltam hogy a stoplit toltam nagyon előre, videó alapján csináltam, lehet hogy mégsem ott a jó nekem, pedig figyeltem a taposón és ott is lápfejjel tekertem.
Ha azt húznám hátra fél centit? :F

[ Szerkesztve ]

(#156676) jjeahh válasza Maximum1 (#156675) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt magad kell kitapasztalnod, személy szerint én napokig állítgattam az elején kb. milliméterenként, mert a térdem vagy a forgóm jelezte, hogy valami nem jó. Mondjuk ettől még nem szabadna kioldjon, az nem lehet, hogy a jobb lábaddal picit csámpásan hajtod? :D

Somatom: most már értem miért tűnt el innen Runner :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156677) Maximum1 válasza jjeahh (#156676) üzenetére


Maximum1
őstag

Biztos hogy csámpázom, az lehet a rossz nyereg magasság miatt is.
Na majd állítgatom...
Azért köszi

(#156678) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Giro 2020

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#156679) atti29


atti29
tag

Ma végre kivittem terepre,nagyon jó volt,igaz majdnem kiköptem a tüdőmet (Kb 10km). :B
Szombaton megyek veszek pumpát,kell a telóhoz is meg presta szelepes a belső.
Kell kilométer óra is,világítás,jah meg egy mtb cipő is. :U
Ezek közül van valami extra amire oda kell figyelni ,gondolom csak a pénz szab határt.

(#156680) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

A Decathlon lassan de biztosan bedolgozza magát a köztudatba mint a legjobb ár-érték arányú kerékpár.Korábban a 100e alatti kategóriában tarolt,de ez lassan felkúszni látszik a 200 köré,már ott is versenyben van és ha megnyeri vázaival is a kerékpárosok,szakértők bizalmát,meg odalesz a "ciki" faktora is,akkor a meg kell fogódzkodni minden nagy számban gyártó kerékpármárkának.Ha így folytatja meglehet,hogy a Rockrider a kerékpárok Huawei-e,vagy Xiaomi-a lesz. :U

(#156679) atti29...már el is dobtad,eleged lett belőle? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#156681) zoli03 válasza atti29 (#156679) üzenetére


zoli03
őstag

Legközelebb a másik oldalra támaszd, a hátsó váltó meg fogja köszönni.

(#156682) atti29 válasza zoli03 (#156681) üzenetére


atti29
tag

Nem ért le. :)

(#156683) 6030D válasza Maximum1 (#156677) üzenetére


6030D
Ármester

A stopli helyzetén tekerj az óra járásával ellentétes irányban pár fokot (cipő talpa felől nézve). Így a sarkad kijjebb kerül a hajtókartól. Valószínűleg a lábfejed kicsit befelé fordul, ezért ez a természetes állás neki, és amikor erőt fejtesz ki, akkor is így tartod. Mivel a stopli így már tekeredik a pedálban, elő van feszítve a rugó, amin nem kell annyit mozdítanod, hogy nyisson. Szerintem.

Lavie: pdf Ez a jobbos fékkar, ha ez kell, akkor ott van a cikkszám, azt küldd el a Bringabutiknak, be fogják szerezni értelmes áron.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#156684) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#156678) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát igen,ha Budapest akkor Lánchíd. :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#156685) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#156680) üzenetére


Maximum1
őstag

Nagyon nyomja, csinált a Triban fölé egy VAN RYSEL márkát is, valahol láttam az idei bringáit komoly darabok, az árukra leszek kíváncsi.
Lesz komoly Gravel is, idén már bedobott egy első-áras Gravelt a Tribanból, kell a népnek.

6030D megpróbálom, köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#156686) jjeahh válasza atti29 (#156679) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az elején én is ennyit mentem, de 100-nak tűnt :DDD . Ma meg 100 tűnik 10-nek, szal belejössz majd, főleg egy ilyen tuti bringával :) .
Km órának én sok hasznát nem éreztem, hamar leváltottam gps-es kütyüre (garmin edge). Ha itt laknál a közelben, egy sörért megdobnálak egy zsírúj cateye velo 9-el, de gondolom nem vagy erdélyi :)
Világítás: ha csak látszani akarsz, akkor bármilyen 1 dolláros szilikon lámpa is megteszi aliexpressről, ha meg látni is akarsz, akkor a legolcsóbb jó lámpa (terepre!) a Convoy S2+ valamilyen konzollal, 18650 akksival és egy töltővel, pl. liitokala lii-100. A fénye.
Mtb cipőnek jó bármilyen keményebb lapos talpú, de én úgy látom, hogy nálad a pedál sem túl jó, ha szándékozol terepezni vele, akkor én hamar leváltanám, legalább egy ht pa12a-ra vagy crank brothers stamp 1-re.
Pumpából kettő fog kelleni, egy a telóhoz és egy a gumikhoz, esetleg ha műhelypumpát is veszel, akkor az már 3 pumpa :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156687) Maximum1 válasza atti29 (#156679) üzenetére


Maximum1
őstag

A láncot is összeb@szod így.
Defektjavító
Lámpa, a hátsója bitang erős, az elsővel erdőbe ne menj, látni és látszanira jó./még 5 ezerért vettem 3 éve, jól felment az ára/
Kilométer óra nem kell ha veszel navit, mert veszel.... :D Bryton vagy Garmin Edge széria, mondjuk én egy ETrex Touch 35 el nyomom.
Telóhoz más pumpa kell

(#156688) ivana válasza Maximum1 (#156685) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt láttam élőben [link], kb. ez a belépő ajánlott új országúti szerintem. Ez alatt újat semmiképpen. Bár a használtan fele ennyiért vett wiliert sem cserélném el erre.

Gravelből is a 300 ezres verzió jobb [link], bár ez a váz nem a legjobb. A van rysel váz más kategória.

(#156689) jjeahh válasza Maximum1 (#156687) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Rockshox pumpa is ennyibe kerül, így a decathlonos már nincs olyan jó árban. Vagy pl. a LifeLine még olcsóbb is.
Ilyen defekt javítót meg még nem láttam :D :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156690) Maximum1 válasza jjeahh (#156689) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem ismerem a pumpákat csak tudom hogy másfajta kell hozzá, 15 éve nem volt teleszkópom :D

Kicsit habzik ha rosszul veszed le, de legalább nem kell hazatolni, mindig van nálam.

ivana: próbáltam tavaly megnézni azt a 300ezres gravelt, de nem volt elérhető csak onlájn, pont mint most, de láttam olyat amin ugyan az a fék volt,TRP hidraulikus + bovdenes megoldás volt, engem nem fogott meg, így le is tettem róla.

[ Szerkesztve ]

(#156691) 6030D válasza 6030D (#155082) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem erre még nem írtam véleményt, szóval Moon Nebula teszt. Jó, vegyétek! :D
Nem voltam soha sem lámpafétises, ez is a fájdalomküszöbön van nálam árban, de ez valami brutál. Kézben tartva ha belenézek, utána kék csíkot látok pár percig. 4 folyamatos fényű és 4 villogó funkciója van, én eddig csak a második leggyengébb folyamatost használtam a 17 óra utáni tekerésekhez, az is bőven sok. Placebo vagy sem, de nem jött el mellettem autó 1,5 méternél közelebb, sőt, inkább a másik sávban kerültek. Az egyik bringán a nyeregcsövön van, ott kicsit lefelé világít, de az egész bringa hátulja úszik a piros fényben. A műanyagon meg az ülés alatt, vízszintesen, arról mindig a Challenger jut eszembe. :) Itt lehet állítani a szöget is, hogy merre világítson. Illetve van hozzá egy erős csipesz ruhára, táskára stb.
Akksi is jónak tűnik, 4,5 óra után sem jelez, hogy tölteni kellene (ha merül, akkor nem kapcsol ki, csak visszaveszi a fényerőt és jelez).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#156692) Hasaggymeg válasza jjeahh (#156686) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erről az jut eeszembe,hogy először (1990 környékén) a 10 száznak tűnt,aztán vagy 10 évre rá a 100 tűnt tíznek,és most,hogy 1-2 órát nyomom eszeveszetten itt az erdőben versenyezve délutánonként az alkonyattal,a 10 újra száznak tűnik. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#156693) atti29 válasza jjeahh (#156686) üzenetére


atti29
tag

Rendben odafigyelek erre is! :R
Hétvégén folytatás következik! :D
Hű basszus de gyönyörű helyeken tekersz,nem vagyok erdélyi,úgyhogy ezt nem tudjuk összehozni pedig szívesen tekernék ott. :K
A pedál tényleg nem kényelmes ,ezt már ma észrevettem,cserélni kell.
Maximum1
Miért jó ez a GPS cuccos,nem olcsó ketyeréket használtok?! :Y
Van 50k a szép kártyámom,úgyhogy azt le kell vásárolnom kiegészítőkre,mmbike,berguson elfogadja,ezért ott nézelődök,hogy mit tudok ott megvenni.
Kompakt pumpát néztem ami jó a telóhoz+gumihoz,10 ezerért találtam.
Plusz a olyan lámpát akarok amivel látok is nem csak látszódok. 🙂

(#156694) Maximum1 válasza atti29 (#156693) üzenetére


Maximum1
őstag

"Plusz a olyan lámpát akarok amivel látok is nem csak látszódok."
Én télen is tekerek rendszeresen, de még nem kellett lámpa, nyáron meg pláne, nem munkába járok vele, akkor az más lenne.
"Miért jó ez a GPS cuccos..."
Járok túrázni is azért van Etrex-em, de ha nem járnék akkor Edgém lenne :) , nem kellenek kábelek, ha erdőben vagy tudsz találni alternatív utat pl ha nagy a dagonya stb., vagy otthon megcsinálod amit menni akarsz és levezényli a kütyü, vagy csak simán tekersz és rögzíti, visszanézheted stb..

[ Szerkesztve ]

(#156695) Hínár929 válasza atti29 (#156693) üzenetére


Hínár929
tag

Szia!
Szerintem mielőtt beleugranál egy GPS kütyüvásárlásba előtte próbáld ki telefonnal a tekerést, lehet az is beválik és nem is kell GPS.
De legfontosabb egy használt bicaj vásárlás után, elvinni egy jó szervizbe.

(#156696) INTELligent válasza jjeahh (#156689) üzenetére


INTELligent
senior tag

Hol ennyi a RockShox pumpa? Én csak drágábban látom.

Multitoolból ti milyet használtok? Mert le kellene cserélnem a régit, amit kényszermegoldásnak használtam, ugyanis kopik az anyaga...

A múltkori pedálos kérdésem óta nézegetem a Crankbrothers Stamp-okat. Első körben az 1-es verzió lenne a kiszemelt, ott viszont ahogy látom, a pedál tengelye körül a pedáltest nem lapos. Ez nem csökkenti le az érintkezési felületet a láb és a pedál között?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#156697) ¤Envy¤ válasza zsocy (#156668) üzenetére


¤Envy¤
tag

Egyébként kifejtenéd itt pontosan mire gondoltál?

"A hátránya hogy valószínű kell egy második nullrevízió vásárlás után egy normális műhelyben."

(#156698) maximilian4


maximilian4
addikt

[link] Ouch

Maxi

(#156699) jjeahh válasza atti29 (#156693) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem most még ne vegyél gps-t, esetleg egy nagyon olcsó km órát és idővel majd meglátod szükséged van-e térképre, navigációra, stravara, pulzus és pedálfordulat mérésre meg hasonló dolgokra, amiket általában a gps-es kütyük tudnak. Mobillal is tudsz amúgy stravara mérni, csak persze nem olyan, mint egy erre való dedikált eszköz, meg vannak arra is tűrhető ingyenes térképek, én pl. Osmand-ot használok nagy ritkán, amikor a Garmin nincs nálam, lemerül vagy valami.
A multifunkciós pumpákkal vigyázz, nekem is olyan van és valójában csak a telóhoz jó, a gumit egy életen át tartana vele felpumpálni :D .

INTELligent: pl. bike24.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#156700) Somatom válasza INTELligent (#156696) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy milyen márka, de én is a Berguson -nál vettem a pumpámat. Fém ház, az alján egy kerék/teló kapcsoló. Menettel rögzül a kerék és a teló szelepére is (adapterrel). 10 rugó volt. Sztem rendben van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.