Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151201) maximilian4 válasza Jester01 (#151197) üzenetére


maximilian4
addikt

Hány évesnek tetszik lenni, csókolom!? :D

Maxi

(#151202) Zsohi


Zsohi
őstag

Még a képernyő előtt is beleborzongok. Az is egészen hihetetlen ahogy a közeli képeken megjelenik a félelem a szemükben, beteg.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#151203) Hasaggymeg válasza Zsohi (#151202) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151204) 6030D válasza Zsohi (#151202) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt a Rampage-re vagy a peronos vitára írtad? :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151205) Hasaggymeg válasza 6030D (#151204) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó sokat várakozik a peronon amíg nekiindul a nyaktörő mutatványnak. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151206) trialboj


trialboj
őstag

Már eléggé offtopic, mert vége a jó időnek, de azért megosztom, mert szerintem minden bringásnak kellene egy ilyen ujjatlan mez, nem is értem miért nem terjedt el sehol. (rettentő randa tud lenni az extrém barnulási csík a felkaron)
[RC500 ujjatlan mez] Főleg azért osztom meg most, mert kva nehéz volt hozzájutni, vicc nélkül, egy németo. beli buszon felejtette egy ismerősöm ismerőse, de a talált tárgyak osztályáról sikerült visszaszereznie, mert hát ott valamiért ez a divat.
Tehát akit érdekel, az már most kezdje el vadászni, ott is utolsó darab volt, magyar dekában nem is találtam meg.
A lényeg h 1x próbáltam, és remek volt, teljesen kényelmes, sok zsebbel szám szerint 4,+1 ami zárható, középen cipzár, könnyű, rendes minőség.

A másik életmentő ruha pedig egy jóféle széldzseki [VAN RYSEL] ami állítólag egy minőségibb márkája a dekának. Ezt tavaly óta használom, tehát jó pár 1000km-en átsegített, főleg hidegben, de használtam durván nagy szélben, is és el sem hittem, hogy a karom már szinte megfagyott, de a mellkasomon nem is éreztem hogy fújna a szél.
Legnagyobb előnye, hogy nagyon de NAGYON könnyű, és kicsire összehajtható (elméletileg saját magába is visszacsomagolható, de ez nekem nem sikerül, sokkal nagyobb bogyó lesz belőle, mintha csak simán összegyúrnám).

Ilyenkor ősszel már nagyon hamar zuhan a hőmérséklet este fele, de ha nem érzem szükségét is bevágom a hátsó mezzsebbe, és hazafele ott van ha kell. Tökéletesen teszi a dolgát, teljesen minőségi darab, nem is tudom, hogy egy 5-10x ennyibe kerülő darab mi a fenét tudhat még, na mert hogy drágának nem nevezhető, főleg ha azt nézed, hogy ez minden évszakban jól jön.
Aki nagyon olcsóba akarja tolni az őszi / tavaszi tekerészést, egy ilyet szerezzen be. Persze 0 fokban nem mész vele tekerni egy sima mezzel alatta, de okosan variálva mindig hasznos lesz.
A montisoknak annyira nem árt figyelni, hogy ezt nem erdőbe tervezték, hajszál vékony az anyaga, bármilyen kis ág v tüske beleakadhat és leszakítja rólad, szóval erdőbe érve érdemes levenni, főleg ha szűkebb lesz a terep.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#151207) J.C.G. válasza trialboj (#151206) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Én még csak a KALENJI egyik esőkabátját próbáltam és nagyon szimpi a tudása. Vizet kint tartja viszont kiengedi az izzadságot és a szél ellen is jól véd.
Viszont felmerült bennem a kérdés az általad preferált mellénnyel kapcsolatban. Ha levetkőzöl a strandon vagy bárhol, ez mennyivel lesz szebb látvány? Idén láttam két tagot Badacsonyi kempingben, elég csúnyán néztek ki. :D De ha a válladig barnulsz és a felső tested hófehér, az mennyivel lesz szebb látvány? :F

(#151208) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na, mivel önfejű vagyok és nem tudtatok lebeszélni, licitáltam egy gimbalra, megnyertem és el is küldték :)) :D . Remélem rendben lesz a cucc.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151209) trialboj


trialboj
őstag

Megvolt az első benzin fürdője a pc1051 láncnak, és jól vizsgázott, nincs rajta rozsdafolt, igaz csak 1 órát ült a lötyiben. Amin viszont eddig nem volt rozsdafolt na ott meg lett, és vajon miért?
Mert ez is csak deore szintű görgő, az eddigi slx, és xtvel szemben.
Tehát igenis van különbség a deore és slx között, még ha nem is designban, hanem anyag kezelésben.

(#151207) J.C.G.
Nos, aki havonta jár strandra azon amúgy sem lesz akkora a kontraszt, aki meg csak hébe-hóba annak meg kb mind1, VISZONT mikor különböző rövid ujjúakat veszel fel, akkor igenis fontos, hogy látszik-e a munkahelyeden, az utcán stb, hogy pont kilóg az az igen randa csík, ami lehet bringás körökben menő, mert csalhatatlanul igazolja, hogy hiába van még csak március, te már annyit tekertél hogy brutálisan lebarnult a vállad, attól még nem szexi.

(#151208) jjeahh
Te valamit nagyon jól csinálsz, v csak sok időd van, én életemben nem nyertem 3nál több licitációt ebayen :C
Nem tudom ennek mennyi a valós ára, de ha minőséget akarsz, olyasmit kellene venned mint amilyen pl a BKXC srácnak van, ha nem elég jó a gimbal, csak szenvedés lesz vele, állandóan arra kell figyelj hogy jól áll-e, és elrontja a bringázási élményedet.
BTW ha te ennyire szeretsz turkálni, nem tudsz valami vállalható megoldást az insta 360 one x, rögzítésére? A sima gopro chestmountnál jobbat, de mégis MTB kompatibiliset?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#151210) jjeahh válasza trialboj (#151209) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most bringázok, de ha nem felejtem el, utánanézek.
Volt bkxc-s Briannek is amúgy ilyen gimbalja, lehet most is ezt használja, vagy az utódját. Ja és asszem háromszor licitáltam eddig és mindhármat megnyertem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151211) Bicskás


Bicskás
tag

Sziasztok.

Egy esés következtében le kell cserélnem a kerékpáromon a gyári első villát sajnos.

Segítséget szeretnék kérni.

Paraméterek:

Gyorsszáras
26"
100 mmrugóút
A-Head
1-1/8
Tárcsafékes

Kérdésem elsősorban, hogy lehet ötvenezer forint alatt használhatót venni levegősből városi közlekedésre, vagy engedjem el, és vásároljak inkább acélrugósat, ha nincs legalább százezrem villára ?

| A kerékpár értéke durván kétszázezer forint. |

[ Az acélrugós villák közt mi a különbség ? Csakmert húszezer forinttól kétszázezer forintig terjedő skálán kaphatóak, és a leírásban csupán a visszarúgáscsillapítást, és a kormmnyról lockoutolhatóságot látom, ahhoz képest pedig elég súlyos árkülönbségek vannak. ]

Használt villát feltételezem nem hozzáértőként butaság vásárolni.

A segítséget előre is köszönöm. :R

Üdv: Bicskás.

[ Szerkesztve ]

(#151212) 6030D válasza trialboj (#151206) üzenetére


6030D
Ármester

Remélem fecskében tekersz, hogy a combodon se látszódjon! :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151213) Hasaggymeg válasza Bicskás (#151211) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most nem tudok mutatni de 50-60 körül biztosan találsz itthon is elfekvő levegős villát 26"-osban,napokban nézelődtem és szinte biztos láttam.Keress mert lesz,majd véleményeztesd itt. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151214) Bicskás válasza Hasaggymeg (#151213) üzenetére


Bicskás
tag

Üdv.

Hol / merre érdemes érdemes keresgélni ?

Újak voltak, amiket láttál ?

Köszi a segítséget amúgy. :C :R

(#151215) Somatom


Somatom
veterán

Nyáron vettem egy USB -s lámpaszettet egy német Lidlben. Szerdán ugyebár a HHH -n bemutattam két, dupla leszúrt Rittbergert. Este mennék dolgomra, raknám fel a lámpát és akkor szembesülök vele, hogy az egyik piruettemnél leeshetett a kormányról a tartója. Szerintetek innentől kuka a lámpa, vagy ezek a csúsztatós talpak szabványosak és pótolhatók?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151216) Rendo84


Rendo84
senior tag

Nem tudom volt-e már, egy kis "Zárcsökkentés" CUBE LITENING SUPER HPC SL 2-FACH 2014 kerékpár [link] -48% kedvezmény.

(#151217) f4lcon válasza 42861 (#151186) üzenetére


f4lcon
őstag

több oka lehet, például az, hogy a fékbetét térben nem megfelelően helyezkedik el a tárcsához képest, és így a betét valamelyik része hamarabb ér a tárcsához mint a többi
vagy csak sz.r a betét. vagy a tárcsa. vagy mindkettő

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#151218) Hasaggymeg válasza Bicskás (#151214) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pl. vagy ez.,de ez is..ja az első nem kapható. :B ...de van itt itt is. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151219) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A mai nap margójára:

1: Minipumpa. Ha kicserélted az út szélén a defektes belsőt, és fújod fel a kereket a minipumpával, amit rá kell pattintani a szelepre, akkor légy türelemmel. Olyan elszántsággal fújtam a kereket, hogy kitéptem a szelepet :W

2: Kopott hajtás. Ha ugrik a lánc, akkor talán a következő sorrendet kellene tartani, olcsótól a drágáig:
2.1: váltók be vannak állítva? Ha folyton másik lánckerékre akar ugrani a lánc, állítsd be!
2.2: ha még mindig ugrál, lánc nincs megnyúlva, mint a rétes? Ha igen (láncmérő beleesik, vagy fém vonalzóval megméred * ), akkor csere.
2.3: ha még mindig ugrál, akkor milyen a fogaskoszorú állapota? Ha kopott, akkor csere. Azt sem árt megnézni, hogy itt ugrik-e a lánc, mert ha nem, akkor
2.4: hajtómű lánckerék állapota? Ha itt ugrik, akkor ezt csere. Erre sajnos úgy jöttem rá, hogy a fogaskoszorú már új, mégis egy nagyobb erőkifejtésnél ugrott a lánc :W Lenéztem, és a hajtóművön táncolt, nem hátul. A kis és a nagy lánckeréken semmi gondja nincs. Szóval, holnap áldozati tartalék lánckerék felrak, mielőtt az egész rendszert cserélem újra.

* fura, hogy az összes létező lácmérőm beleesik a láncba, a fém vonalzóval mérve meg elvileg még van benne élet :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151220) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#151219) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A láncmérők zöme méri a csapokon levő gyűrűk kopását is,ami fém vonalzóval csaptól-csapig mérve nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151221) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#151220) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, tudom. Bosszantott is, mikor megvettem a parktool "űberfasza" láncmérőjét, hogy a leírásban is ott van, hogy új láncot simán mérhet 0,25%-ban nyúltnak :W Az viszont kicsit erős nekem, hogy már 0,5% nyúlás alatt 0,75-1%-ot mutogatnak, gyűrű kopás ide vagy oda.

Van Shimano láncmérőm is, ami ezt elvileg kivédi. Azt viszont nem, hogy egyszer szerintem kicsit jobban beleerőltettem a láncba, és az már meglátszik rajta :DDD (tudom, állat :D )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151222) cobranco


cobranco
csendes tag

A Dolomitok nemcsak az Alpok egyik hegycsoportja,hanem maga az Alpok kicsiben.Ez a kis terület egyfajta kirakat,ahol együtt koncentrálódik minden,ami szép,a fantasztikus szikla-alakzatoktól kezdve az üdezöld alpesi mezőkig.A látványvilágon túl,sportfeladatként is komoly kihívás. Ide kalauzoljuk el a nézőket egy látványos „roadmovie” segítségével,melyet egyedi kommentár is színesít.

Dolomitok közt 1.rész: "Alpok kapuja" 2018./Italy/ FullHD 1080p
https://www.youtube.com/watch?v=khxjtOXO9ME

Útvonal:
Franzensfeste/Fortezza-Forte di Fortezza-Brixen/Bressanone-St.Georg in Afers-Aferer völgy-Kopfeljoch/1863m/-Plose-Aferer Gleisher-Peitzlerkofel-Würzjoch/Passo di Erbe/2006m/-Antermoia/Bad Valander-S.Martino in Badia-Pedraces-Stern/La Villa-Verda

Képes túrabeszámoló:
http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_18.html

Fotoalbum:
https://www.facebook.com/cobranco.zoltan/posts/2039559832792064

Térkép:
https://drive.google.com/open?id=1XeD5owzfXl1XaKSd4LmaktE9qE-junBA&usp=sharing

Kellemes időtöltést!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#151223) rolee9309


rolee9309
csendes tag

Üdv!

Hátha tudtok segíteni benne:
van egy 29-es cangám hobbiszinten használom, 21 mm-es felni átmérővel belülről mérve. Jön a saras/havas/taknyos idő, és 2,2 colosnál szélesebb gumit nem akarok már rárakni, mert körte alakú lesz, és állandóan kifordul a gumi élesebb kanyaroknál a felniből - párszor már zakóztam is emiatt :D . Meg hogy ekkora a bicaj, s én is közel 2 méter vagyok, a súlypont elég fent van, kéne a jobb tapadás, amit egy 2,8-3 col körüli gumi megoldhatna.
Kérdésem az lenne, tényleg ennyire ritkaságszámba mennek a szélesebb felnis kerekek 29-es méretben? Gondolok én itt 30-36 mm szélességűekre, itthon nem is találtam egy webshop-ban sem, ha meg aliról, vagy hasonló külföldi oldalakról nézek, azok mind karbonszálas, alsó hangon 35K/darabos áron futnak. Nincs is belőle szimpla alu, olyan 7-8 ezerért darabáron? Vagy csak én lennék vak s figyelmetlen?

(#151224) jjeahh válasza rolee9309 (#151223) üzenetére


jjeahh
nagyúr

2.35" szerintem még nem fordul le arról a felniről és nem tudom milyen a vázad meg a villád, de biztos beleférne a 2,8-3 gumi? Gondolom nem. Én a helyedben valami agresszívebb mintázatút vennék, pl Nobby Nic, Forekaster... most milyen van rajta?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151225) ZolkoW válasza rolee9309 (#151223) üzenetére


ZolkoW
őstag

Azért nézd meg, hol fog elférni a 2,8-as gumma, a legtöbb 29esben a 2,4 is necces.
Emberibb áron talán a Rodi felniből van 27-es vagy 29-es, már nem emlékszem, de ami ilyen széles, netán még szélesebb, az általában nem olcsó. 30 körül ki kell fizetni érte mindenhol, na jó, talán német webshopokból megvan 25-ért. Ha nem kell könnyűnek lennie, talán 15e.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151226) Hasaggymeg válasza rolee9309 (#151223) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen felni az és milyen kulsőt,mekkora nyomáson használsz? Csak mert most vásároltam kerékszettet és 21 mm "átmérőjű" (gondolom itt a belső szélességre gondolsz [link] ) Mavic felnikre 2.5-ös gumi is felmegy majd 3 bar nyomásig. [link] Nem tudom milyen felnid lehet,hogy lefordult róla a 2.2-es gumi. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151227) Runner_fxr válasza rolee9309 (#151223) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

2,8-3,0 gumiszélesség, az inkább 27,5"+ felnihez elérhető. Ezekből bőven találsz választékot, amit Te keresel az a 29"+, ami jóval ritkább. Viszont egyik sem fog passzolni normál villába és vázba. Ezekhez Boost-os villa és Boost-os váz kell! Ha nem ilyen a bringád, akkor felejtősek ezek a méretek, mert nem fog elférni.

[ Szerkesztve ]

(#151228) zoli03 válasza rolee9309 (#151223) üzenetére


zoli03
őstag

21 mm tök átlagos felniszélesség. 2,35" sem fordul le arról, valamit rosszul csinálsz.

(#151229) Bicskás válasza Hasaggymeg (#151218) üzenetére


Bicskás
tag

Köszönöm, ezek közül melyik rendelkezik 100 mm-es rugóúttal ötvenezer forintig amelyik 26"-os bringához való ? :B

(#151230) samujózsi válasza Bicskás (#151229) üzenetére


samujózsi
tag

Az első. Illetve második, mert "az első nem kapható".

Ui: ja, hogy az ár a problémás ezeknél...

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151231) Jester01 válasza Somatom (#151215) üzenetére


Jester01
veterán

Nem szabványosak sajnos. Vagy szerencséd van és találsz passzolót az elfekvő készleteidben vagy használsz egy gumisat/univerzális(abb)at.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#151232) Somatom válasza Jester01 (#151231) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Sejtettem. Megint lőhetek magamnak másik lámpát. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151233) xy.zsolt válasza trialboj (#151206) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én sosem értettem, hogy ki tiltja a bringásoknak hogy napOzzanak is??? Pláne akit zavar, hogy félig barnul le a bingázás alatt. Én pl kitekertem tópartra napoztam egy órát aztán haza....nem volt hatalmas az eltérés a szinemben nyár végén sem. A mellény viszont jól hangzik!!

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#151234) Hasaggymeg válasza Bicskás (#151229) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Most nem tudok mutatni de 50-60 körül "...mondottam volt. :UTény,hogy valóban nem itthon vannak.

(#151232) Somatom...nekem is van/volt több ilyen "rácsúszós" is,de nem adja isten 2 egyforma legyen. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151235) Bicskás válasza samujózsi (#151230) üzenetére


Bicskás
tag

A második tök jó lenne, ha 26"-os bringához való lenne.

A 200 € nem 50.000 Ft, gugli szerint 65.000 de az még rendben lenne.

Az nem feltétlenül baj, hogy nem itthon van Hasaggymeg, csak férjen bele 65.000 Ft-ba / 200 €-ba, 100 mm-es rugóútja legyen, 26"-os kerékmérethétel használható, gyorsszáras , 1-1/8-os, A-head-es, és kompatibilis legyen a tárcsafékkel, igaz, ez rengeteg pénz, és ötvenezer forintot sem szántam rá, mert nekem ez sok, de ha azt mondod, hogy megéri, akkor ám legyen, a postaköltség még 5.000, a beszerelés még 10.000 lesz várhatóan egyébként körülbelül ? Mennyibe szokott egy villa beszerelés kerülni ?

Köszönöm mégegyszer a türelmeteket a hülyeségeimhez, és a segítséget, hálás vagyok érte. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#151236) Somatom válasza xy.zsolt (#151233) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem amúgy is muszáj, mert egyébként májusban már felemás a színem. Bal kéz barna, jobb kéz fehér. Kamionos "betegség". :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151237) ZolkoW válasza Bicskás (#151235) üzenetére


ZolkoW
őstag

én nem vetném el a használtat, igaz,amik 50ért mennek, már valószínűleg kaptak az élettől, de 26os méretben nyomott az áruk, valaha volt csúcs villákat is látni ennyiért. apro.bikemag.hu , és bolha.testbike.hu a két lelőhely,amit én nézegetek.

..elsőn látok egy Foxot 43-ért, gyorszáras-tapered, meg egy Suntourt 10ért..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151238) Because válasza Bicskás (#151211) üzenetére


Because
őstag

"Kérdésem elsősorban, hogy lehet ötvenezer forint alatt használhatót venni levegősből városi közlekedésre, vagy engedjem el, és vásároljak inkább acélrugósat, ha nincs legalább százezrem villára ?"

tuti kell neked teló és levegős a városba? persze nagyobb komfortot ad, de oda merev bringa ballonos kerékkel is frankó és 50000ft-ból kompletten kapsz :)

(#151239) maximilian4 válasza Somatom (#151236) üzenetére


maximilian4
addikt

Akkor már megvan melyik topikból volt ismerős a neved. Valaha én is kamionosnak készültem, aztán be kellett látni hogy nem mindekinek való ez az életmód vagy életstílus (mert igazából az). Ez még gimi után volt. Aztán elvégeztem a jogot. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#151240) Somatom válasza maximilian4 (#151239) üzenetére


Somatom
veterán

Ahogy öregszem, egyre többször jön elő az a parám, hogy mi lesz velem, ha nem kelhetek útra. Bringával, motorral, autóval, kamionnal, ettől érzem azt, hogy élek. Jobban szeretek utazni, mint megérkezni. Mondjuk, a kamionozást már csak pianóban nyomom. Két hét meló, két hét pihi. Nem szabad túlzásba vinni a munkát. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151241) samujózsi válasza Somatom (#151240) üzenetére


samujózsi
tag

Ezzel nem vagy egyedül. Már a téltől is félek, mert hidegben nem csak kényelmi okok miatt nem bringázom. Korábban nem izgatott, de idén a sok kihagyás ellenére is nagyon rászoktam.

(#151238) Because

Azért teló ügyben nem tudok egyetérteni.
Nem is elsősorban a komfort, inkább a bringa védelme miatt. Persze ez függ attól is, hogy milyen utakon jár az ember és milyen sebességgel, milyen összsúllyal. :)
Kedvenc példám erre a Chinoin mellett, a járdán lévő kerékpárút, ami a Berlini utcán, a Tatai utcán át a Dózsa György útig tart. Csak ezen a rövid szakaszon van három olyan hely, ahol már a merev villát is neccesnek érzem. Persze ez privát vélemény, 110 kiló körüli súllyal szerzett tapasztalatok alapján ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151242) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Jó reggelt, Talán ma van az utolsó 20fok feletti nap az évben....használjátok ki. Sajna én nem biztos, hogy be tudom szorítani ma a tekerést is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#151243) Hasaggymeg válasza Bicskás (#151235) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor legyen rugós,a Rock Shox XC 30-a bár alap RS,de városban elég lesz.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151245) Ironizer válasza xy.zsolt (#151242) üzenetére


Ironizer
tag

The darkness is here... 16:40-kor megy le nap. :( Én már a tavaszt várom.

(#151246) trialboj válasza Ironizer (#151245) üzenetére


trialboj
őstag

Pff, ezt még fel kell dolgozni. Mondjuk itt jobb a helyzet :P 1 órát nyersz ha átjössz a határon, de tény hogy semmi értelme nincs ennek a szájbavert téli (eredeti) óraállásnak.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#151247) Because válasza samujózsi (#151241) üzenetére


Because
őstag

30 kilóval könnyebb vagyok és Tatabányán tekerek, ide az acélvillás trekkingem 1x8 sebivel bőven elég. jó kis sárvédős, csomagtartós paripa :D
amúgy is a fétisem az élet minden terén az egyszerűségre, minimalizmusra törekvés :)

[ Szerkesztve ]

(#151248) rétisün válasza trialboj (#151246) üzenetére


rétisün
veterán

" de tény hogy semmi értelme nincs ennek a szájbavert téli (eredeti) óraállásnak."

pedig (sajnos) az is előferdülhet, hogy az marad végleg, ha eltörlik végre az óraállítást.

annál még a mostani átállítgatás is jobb lenne (szerintem)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#151249) samujózsi válasza rétisün (#151248) üzenetére


samujózsi
tag

Miért, az jó, ha délelőtt tízkor még sötét van?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151250) trialboj válasza samujózsi (#151249) üzenetére


trialboj
őstag

Azért mert akkor dolgozol/unk/ak az emberek, kvára mind1, viszont mikor 3,4,5,6 órakkor hazaérsz, még lehet valamit csinálni odakint.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.