Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151401) 6030D válasza 6030D (#151399) üzenetére


6030D
Ármester

Tudok egy eladó kereket, dobozos, új, 350-400e Ft körül. Szélességet nem tudom fejből. Annak az első kerekét fogtam a kezemben, érdekes érzés. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151402) ZolkoW válasza bringasisti (#151394) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ezt tökre értem, és tetten is érhető ezer más dolognál, de itt képesek viszonylag drága nem rozsdamentes csapágyakat is belerakni a BB-kbe (persze akkor meg is kérik az árát). Tehát nem egyértelmű, hogy olcsóbb lenne ez. Meg a Shimano is képes tök komoly tömítéseket kialakítani, meg nem szabvány (mármint ritkább) csapágyat használni, ami 1mm-rel keskenyebb, csak hogy elférjen ez a speckó tömítés.. nekem minden arra utal, hogy a vizet és a dzsuvát mindenáron ki akarják utálni a középcsapágyból. Az jó, ha sok középcsapágyat vesznek az emberek, de az nem jó a gyártónak sem, ha ez olyan méreteket ölt, hogy berágnak a vevők, hogy nem tartós a rendszer...

(#151401) 6030D : belegondoltál már, milyen lenne, ha a cuccizmusom pénzzel is párosulna? :D valami ilyesmi, csak a srácnál el tudom képzelni, hogy erőnlét is van, ezért nem húztam egy az egyben párhuzamot :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151403) 6030D válasza ZolkoW (#151402) üzenetére


6030D
Ármester

A világ pénzét el lehetne költeni, igazából őt csak a kíváncsiság hajtja, nem hisz benne, hogy ettől gyorsabb a bringa. Attól függetlenül nem lassú, pl a NHH-re Királyréttől felteker végig kiállva, 170+-os pulzussal 40-50-es pedálfordulattal. Mondjuk neki ez a kiállva tekerés a fétise, gyakorolta is, meg kidolgozott rá egy technikát, ahol nem az izommunkát, hanem a testtömeget használva hajtod a bringát. Érdekes, meg kell szokni, de van benne ráció.
Ja, meg most cserélte le az XTR pedált egy Time spd pedálra, azt mondja az is jó cucc. Kár, hogy nem ír teszteket. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151404) bringasisti válasza ZolkoW (#151402) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor gyerek voltam akkor szeretem olyan villanymotort aminek a csapágya még nem volt porvédős. A tengelyre tettek egy menetet ami a forgást figyelembe véve kifelé terelte a koszt. ( Labirint menet ) A kulcsot mikor kivesszük az anyából és a helyére pattintanánk egy ilyen betétet az megkímélné a csapágy porvédőt. Csak valamiért a gyártóknak nem jutott eszükbe.

BENEFON DELTA--------N8

(#151405) f4lcon válasza bringasisti (#151404) üzenetére


f4lcon
őstag

a Shimano agyak jó ideje labirint porvédősek.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#151406) bringasisti válasza f4lcon (#151405) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen,De ott meg nincs ipari csapágy

BENEFON DELTA--------N8

(#151407) -=RelakS=- válasza samujózsi (#151335) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt én sem fogom megérteni, hogy ha megy a sírás, hogy 4-kor már sötét van, akkor miért nem lehet elmenni dögleni 8-9 táján, és 5-6 táján kelni? Mindjárt nem lenne baj, hogy korán sötétedik, vagy hogy már hőség van, mikor felkel az ember.
De persze, az embernek éjfélig kell fennmaradnia, igaz? Hiába az a neve, hogy éjFÉL, tehát az alvásidő felénél kéne számítani rá.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151408) cdl válasza -=RelakS=- (#151407) üzenetére


cdl
senior tag

Kényszerségből így csináltam ebben a szezonban.
Márciustól nem dohányzom és az alvókám megborult.
10-11 körül fekszem és 6 körül kelek. Amire a család felébred, már túlvagyok a tekerés felén a hétvégén.
Az elején zavart, de már kedvelem ezt az állapotot.
+ a nyári nagy meleget is kikerülöm.

(#151409) 6030D válasza -=RelakS=- (#151407) üzenetére


6030D
Ármester

A hajnal és a délután között azért általában van 10 fok különbség, illetve hajnalban vizesebbek az utak az éjjeli pára miatt. A reggeli tekerésnél gyakorlatilag üres szervezettel mész, esetleg valami minimális CH-t tudsz bevinni, mert ha teleszed magad, akkor tekerni nem bírsz. Ehhez képest egész nap tudod tölteni a szervezeted a délutáni tekeréshez. Ha reggel tekernél egy órát, akkor másféllel fogod számolni, mert ha valamit elkottázol (defekt, bármi), akkor is be kell érni a melóba. A városban a "multiknál" meg általában 7-re járnak irodába is, ahhoz mikor is kellene kelni? 4-kor? Délután max később érsz haza, de nem akkora gond. Emellett reggel tuti, hogy otthon hagyom egyedül az asszonyt (/családot), délután meg lehet dolga, tehát nem a közös időből megy el.
Ettől függetlenül én is megyek reggel, ha muszáj (hétvégén szinte mindig), de jobb a délután. És igen, legyen télen nyáron világos, este 8ig! :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151410) Somatom válasza 6030D (#151409) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem a koncepciótokat. A leírásotok alapján nem azért tekertek, hogy eljussatok A -ból, B -be. De, akkor miért? Gondolom, az erőnlét miatt. Akkor meg kell egy napot sápasztó reflektor, hozzá egy dinamó és akkor tök mindegy, hogy sötét van, vagy világos. Plusz, az erőnlétet is fokozza. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151411) Hasaggymeg válasza planbmokus (#151395) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem... :F Átalakítókat kaptam és a felniszalag fel volt téve,de egyéb nem volt. Gyors-szárat is most vettem,hogy legyen az is Mavic.

(#151403) 6030D...olyan kiállósdit csináltam én is régebb (mikor egyszer hallottam ájuldoznak,hogy Contador 20 percig is tudja állva nyomni én is elkezdtem gyakorolni,főleg pihenésképpen,de persze ott más intenzitásról beszélünk) ,egész jól ment,de...egyrészt egyenletes talaj kell hozzá,másrészt nem árt a kormányszarv sem mert a kifordított csuklófogással fárasztó.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151412) -=RelakS=- válasza 6030D (#151409) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én amit írtam bringázástól függetlenül írtam. Az óraátállításkor folyton előjön, hogy a nyárit kéne megtartani, még ha a téliben is van az ország igazából, mert milyen jó, hogy később sötétedik. Ehelyett talán az életünket kellene korábbi keléshez igazítani, hogy a világossák nagy részét ébren töltsük.
Samujózsi hozzászólásában is csak az óraátállításhoz fűzött véleményét láttam, tovább nem mentem vissza, hogy honnan indult.
Amúgy ha télen este 8-ig világos van, akkor mikor jönne fel a nap? 10-kor?
Amúgy én 5-kor kelek, hogy 6:30-ra beessek a munkába. Ha nem lenne ekkora dugó, vagy nem 40km-t kéne bringáznom melóba, szívesen járnék akár 8-ra is, de ez van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151413) Somatom válasza -=RelakS=- (#151412) üzenetére


Somatom
veterán

Miért baj az, ha 10 -kor kel a nap? Az egyszámjegyű órák alvásra és bulizásra valók, azokat meg símán lehet nyomni sötétben. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151414) Hasaggymeg válasza Somatom (#151413) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az egyszámjegyű órák alvásra és bulizásra valók...a kamionosok mindig nagy hóhányók voltak! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151415) Somatom válasza Hasaggymeg (#151414) üzenetére


Somatom
veterán

:K
Mondjuk, az már tényleg húzós buli, ami után "havat" hány az ember.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151416) -=RelakS=- válasza Somatom (#151413) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

van egy hülye rigolyám: A Nap délben járjon kb az ég legmagasabb pontján :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151417) Somatom válasza -=RelakS=- (#151416) üzenetére


Somatom
veterán

De, akkor nem az órát kéne tologatnod, hanem a lakóhelyedet. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151418) -=RelakS=- válasza Somatom (#151417) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Miért is? A téli időszámítás pont megfelel a követelményemnek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151419) Somatom válasza -=RelakS=- (#151418) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyémnek is. Mondjuk, Spanyolország déli részén. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151420) -=RelakS=- válasza Somatom (#151419) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ott nyáron vicces, mikor még este 11-kor dereng az ég alja

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#151421) rétisün válasza -=RelakS=- (#151420) üzenetére


rétisün
veterán

miért, mi avval a baj? legalább nem kell sietni, hogy még világosban hazaérj :D

az mennyivel jobb, amikor nyáron már 4-kor világos van?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#151422) robee19 válasza Somatom (#151417) üzenetére


robee19
tag

Vagy a Napot.;)

(#151423) Somatom válasza robee19 (#151422) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Érdekes gondolat. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151424) xy.zsolt válasza bringasisti (#151398) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tweed Heads, Ausztrália

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#151425) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#151397) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott körözni igazi időutazás...előre,hátra. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151426) flash-


flash-
veterán

GMT +2 lenne a legideálisabb, az óraátállítás megtartásával!
Valaki emlitítte a multikat és a 7 órás munkakezdést..biztos van ilyen de ez pont hogy a ritkább..
Gyakoribb a 8:00-ás munkakezdés szerintem. plusz aki bejárós annak munka után még hazta kell érni. ez sokszor 18:ra történik meg, minél tovább van világos annál több a lehetőség az esély a bringázásra is :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#151427) rétisün válasza flash- (#151426) üzenetére


rétisün
veterán

na jó, hogy ez a javasolt, de ugye éppen onnan indult az egész, hogy szüntessék meg végre az óraállítgatást. (ami szerintem még mindig jobb, mint az állandó téli idő)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#151428) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#151425) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ja ja, igazi időhurok :) majd csinálok rá egy körforgalmas strava szegmenst :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#151429) ZolkoW válasza xy.zsolt (#151428) üzenetére


ZolkoW
őstag

valamelyik referencia-időt nézi, a kis krumpli (Bryton) is az alapján adja a fileneveket is, nem a helyi idő szerint.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151430) bringasisti válasza xy.zsolt (#151424) üzenetére


bringasisti
őstag

Belgiumban is van ilyen hogy a ház fele itt feléme ott. És aszerint döntik el hova tartoznak hogy a bejárat hol van .

BENEFON DELTA--------N8

(#151431) Somatom válasza bringasisti (#151430) üzenetére


Somatom
veterán

Belgium? Én úgy tudtam, hogy Angliáig ugyanabban a zónában vagyunk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151432) Hasaggymeg válasza planbmokus (#151395) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugyanakkor kissé belemerültem ebbe a láncvonal mizériába (van időm a kerék beszereléséig,a régi még műxik :DDD ) és úgy tűnik mintha hátul nem is tudnék tökéletes láncvonalat elővarázsolni. :F Elől FC-M7000 10x3 van ugyebár,mely Shimi szerint 50 mm-es láncvonallal operál.Na ez nálam effektíve 49.7,ami elhanyagolható eltérés,ugyebár,és amit hézagolóval még akár ötvenesre is duzzaszthatnék,de...hátul az SLX CS-HG 81-10 (11-34) sor szépen felszerelve a Mavic-ra csak 45 mm-es láncvonalat eredményez! (otthon ne próbálja senki,a hátsó láncvonal megmérése még kiszerelt kerékkel is egy meglehetősen macerás folyamat :( ) Kissé gondban is vagyok,mert nem egyértelmű a Mavic leírása sem mely a 6B pontban azt sugallja,hogy montinál a 35,3 mm-es kazettatestnél (enyém akkora) nem kell hézagoló gyűrű a 10-es sor alá,ugyanakkor még egy 2,35 mm-es odavaló hézagoló sem lenne elég ahhoz,hogy 50 mm-es láncvillát eredményezzen nekem. :F Egyet biztosan elbírna mert látszólag a zárógyűrű is simán fogná és a hátsó papucsig is van legalább fél centiméter a 11-es lánckeréktől,ha nem több,mégis vacillálok hozzam-e távolabb a sort a küllőktől. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151433) ivana válasza Hasaggymeg (#151432) üzenetére


ivana
Ármester

Ne rakj alá hézagolót, montinál 10 sebihez biztosan nem kell. 5mm láncvonal eltérés egy 3x10 rendszerben bőven belefér. A láncvonal legjobban egysebinél számít, meg 1x-nél, illetve outinál a keskeny első váltó miatt. 3x rendszerben felesleges ezen izgulni, főleg, hogy simán lehet az a 45 akár 47 is.

(#151434) sebgutkopf válasza -=RelakS=- (#151412) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A hírek felét olvasod te is. Magyarország eleve rossz időzónában van, és igen azt jól olvastad, hogy a télit kéne megtartani, viszont azt a GMT +2 óra szerinti időzónában.
Illetve azt te se veszed figyelembe, hogy kelhetsz te korán, de az iskolák (gyerek van?), intézmények, hivatalok, a munkahelyek jó része ezt nem engedi, vagy engedheti akár nemzetközi mivolta, akár az ügyfél elérhetőségi idő miatt. Hozzáteszem nálunk én segítem a munkatársakat, hogy lehetőség van reggel 7-kor kezdeni, de korábbra nem engedélyezhetek munkakezdést.
Reggel munka előtt hiába kel fel az ember hamarabb azt az időt nem lehet úgy hasznosítani, mint a munka utánit. Hajnali 5-kor nem mehetsz bankba, nem mehetsz az ügyvédhez, nem keltheted a gyereket, hogy menjél iskolába 3 órával hamarabb, nem mehetsz kormányablakba, se boltba (akár ruha, vagy kaja), se mozi se színház, egyszerűen a fű se nő hajnalban, egyedül a pékek szállítanak ki árut.
Sportra se igazán jó az alacsony energia szint miatt (6030D ezt már írta).
A lényeg, hogy el kell fogadni, hogy sokan sokféle életritmusban élünk és nem lehet senkiét se etalonnak tekinteni és erőltetni. Tolerancia és kompromisszum.

(#151435) samujózsi válasza sebgutkopf (#151434) üzenetére


samujózsi
tag

Mitől lenne rossz időzónában? :U
Eredendően az időzóna a huszonnégy szeletre felosztott Föld egy szelete. Ennek a GMT+1 felel meg nálunk, amennyire a földrajz órán tanultakra emlékszem. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151436) Hasaggymeg válasza ivana (#151433) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is valahogy így gondolom,csak hát ha lehet "tökéletesre" akartam hozni.Ugyanakkor arra is gondoltam,hogy bár tényleg a hajtómű által hozott láncvonal az optimális,ez hátul erősen felhasználófüggő,mert ha én tudom,hogy középen alig,de kissé feljebb,vagy éppen lentebb levő sebességeket gyakrabban használom,akkor nekem akár ahhoz kellene igazítani a láncvonalat,hisz az nekem a "virtuális"közepe,sőt ha elől alig használod a háromból a nagyot,akkor még a középső sem igazán az igazi közép,hanem valahol a kicsi és a középső között.Mindez persze ha minden sebességet simán vesznek a váltók,meg a kicsi elől/kicsi hátul keresztbeváltásnál sem súrol a lánc a középső és nagy tányérokba.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#151437) xy.zsolt válasza sebgutkopf (#151434) üzenetére


xy.zsolt
őstag

így van.....olyan sosem lesz semmiben ami mindenkinek megfelel, így a többség akarata érvényesül a többiek pedig tolerálják. A gond akkor van mikor egyszerű többséggel változtatnak fontos dolgokon....mint pl a brexit szavazásnál, aminél szerintem hatásaiban elhanyagolhatóbb témákban is 2/3-os többséget kíván a törvény. Az időeltolás is komoly kérdés....szóval szerintem ennél is 2/3-os többség kellene bármilyen változtatáshoz.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#151438) Somatom válasza samujózsi (#151435) üzenetére


Somatom
veterán

A probléma a hely, nem az időzóna. Ugyanebben az időzónában van olyan hely, ahol télen is +20 fok van, tengerpart és pálmafa. Na, ott kéne legyünk és akkor a kutyát nem érdekelné, hogy téli, vagy nyári időszámítás van. Ha elhúzom a függönyt és azt látom, hogy a hideg ködtől semmit sem látok, akkor az a nap számomra teljesen értelmetlenné válik. Ha viszont kellemes, napsütéses melegben arra ébredek, hogy a tenger hullámai lágyan csapdossák a homokos partot, akkor talán még vmi munkaféléhez is van kedvem. A hangsúly a "talán" -on van. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#151439) samujózsi válasza Somatom (#151438) üzenetére


samujózsi
tag

Az időzóna hosszúsági, az éghajlat leginkább szélességi kérdés ;)
Itt a probléma az, hogy számokhoz ragaszkodunk, nem az időhöz.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#151440) woodworm válasza sebgutkopf (#151434) üzenetére


woodworm
veterán

A rossz időzóna téves információ. Az ország nyugati széle kb. az időzóna közepén van, a keleti széle pedig a hatàràn.

(#151441) trialboj válasza jjeahh (#151382) üzenetére


trialboj
őstag

Én, ezekkel a szervizes srácokkal együtt bringázom havonta legalább 1x, nem csak úgy összedobták a kereket, 2x csinálták újra. A gond csak az hogy mikor rákérdeztem hogy normális-e hogy 6 nap alatt 0.8 tizedet veszített a nyomásból ha nem használtam, azt mondták igen, ha ti azt állítjátok nem ez az általános, akkor az a gond hogy ők legjobb tudásuk szerint csinálták meg ilyenre, és hiába is hordanám vissza hetente szervizre, nem tudnák tökéletesre kijavítani.

Amúgy meg nem értem honnan tudjátok hol ereszt, és mit csesztetek el a tl szalagozásnál, ha itt már nem lehet víz alá rakni a kereket. Ha szétszeded, honnan derül ki hogy a szelepnél eleszt v sem?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#151442) 6030D válasza trialboj (#151441) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a gumin nyomja át, azt látod. Ha a felniperemnél, azt is látod. Ha a szalag felé nyomja be, azt pedig a küllőanyáknál lévő szivárgásból fogod látni, vagy a szelep tövénél. Nekem a múltkor 3 hét alatt szinte semmit sem engedett. Pontos értéket nem tudok, de a velencei verseny után még mentem vele egy rövidke kört és annyi. A versenyre meg 2 bar-ra volt fújva, ott meg tuti kifújkált valamennyit, de talán 1,5 bar volt, amikor újra fújtam bele az állás után.
Tegyetek bele több tejet, rázogassátok, fektessétek az oldalára, nyomjátok fel nagy nyomásra és tekerj vele. Ha normális tej van benne, meg kell, hogy fogja.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151443) Toobee válasza 6030D (#151442) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem sem volt soha gondom vele, pedig már vagy 5 szett gumit nyúztam tubelessként. Stans szalag, szelep, tej (min. 100 ml).

szerk.: illetve volt, a Specialized Purgatory-val, de azt betudom gyári hibásnak, szét is repedt. Az az oldalfalánál eresztett.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#151444) ZolkoW válasza trialboj (#151441) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ajánljatok valami jó defekttűrő, mégis könnyű külsőt GÖRGŐRE :D

Ja, de a szivárgásra: én is rátöltenék még tejet, körberázogatás, aztán használni kell. Azt tippelem, hogy ha nem akar tömíteni, akkor nem a futófelülethez közel van a problem, hanem a másik oldalon, ahová alapesetben nem sok tej jut.
Ha jól emlékszem, az egyik gumi első összerakás után nekem is leeresztett reggelre, majd újból felfújtam, mentem vele, és azóta jó. Ha csak hétvégente haszálom ezentúl, akkor ha kicsit is, de fújkálnom kell majd bele valószínűleg.
Ja, lehet röhögni, nem is én lennék..: keresem a Nobby Niceket, amikről írtam, hogy télire szánom, drótosak, stb, hát nem találtam meg őket. Persze, mert ezek voltak az egysebin, amikor eladtam... :C A jó hír, hogy így vehetek rendes tubeless gumit is, és egy már van, tehát apróból már kinézve a megfelelő darab... találtam pont ugyanolyat, amit bike24-en már kosárba tettem, de így jobb áron van, és egy honfitársnak is segítek :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151445) cdl


cdl
senior tag

A sötét sisak lényegesen melegebb nyáron?
Találtam a használtpiacon egyet, de a legnagyobb része matt fekete. Csak fehér sisakjaim voltak eddig. Akinek van tapasztalata, írja már meg.

(#151446) jjeahh válasza trialboj (#151441) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is nagyon bírom a helyi szervizes srácot és van amit hozzá viszek, de a tubelesst nem bíznám rá, sőt, egyetlen szervizre sem :B . Amúgy +1 6030D-nek, látod, hallod hol ereszti a levegőt, ha meg nagyon lassan ereszt, akkor sem nehéz kitalálni, szétszeded és látod, ha a felniszalag feljött, ha túl nagy a lyuk a szelepnél, a szelepet is meghúzhatod jobban, ha meg minden rendben és mégis ereszti a levegőt, akkor valszeg kevés vagy sz*r a tej.

cdl: kétlem, de használt sisakot nem mernék venni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#151447) Csokicsibesz válasza cdl (#151445) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Jelenleg fekete sisakom van, de van mellette egy zöld is. Én nem érzek különbséget a kettő között.

Más:
Cyclocross és az országúti vázak között mekkora különbségek vannak? Hátsó sor+ gumi cserével mennyire lehet használni betonon?

Őszintén megmondom nem sokkal ezelőttik elég baromságnak tartottam ezt a sárban rohangálunk bringával a vállunkon dolgok. Aztán elkezdtem nézegetni, meg láttam milyen sok verseny van belőle itthon is egészen megjött hozzá a kedvem. Aprón láttam is egy egész pofás példányt.

(#151448) 6030D válasza Csokicsibesz (#151447) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem még sort sem kell cserélni, mert elég az áttétel. Ha nem akarsz outi versenyre menni vele, csak edzeni aszfalton, akkor bőven elég, sőt, még hegyre jobb is lesz az áttételed a kisebb tányérok miatt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#151449) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#151447) üzenetére


ZolkoW
őstag

fujj-fujj, de azért akarom? :D
nyilván betonon is mennek, a CX sportos szokott lenni (alacsony fejcső, rövid láncvilla, fejcsőszög is talán meredekebb?), tehát egy kifejezetten endurance országútinál lehet hogy sportosabb. A gravel-ciklokrossz összehasonlításokból szokták kihozni, hogy a CX az agresszívebb, a gravel a kényelmes.

jjeah: én épp múltkor nem teláltam a latex belsőmön a lyukat, pedig víz alá nyomtam, mégis az egyikkel biztos, hogy történt valami, mert sokkal gyorsabban ereszt a másiknál. Jobban meg nem mertem felfújni, met a latex buborékosodik :) (lesz rajt egy emberfejnyi pukli hirtelen)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#151450) Runner_fxr válasza trialboj (#151441) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Minden kerék veszít a nyomásból, akár belsős, akár tubeless, nem akadnék fent ezen, hogy 6 nap alatt 0,8-al kevesebb. Azon is múlik, hogy mekkora nyomásról indultál, és mennyi lett, minél magasabb a nyomás, annál könnyebben ereszt. Bár nem tudom mennyi folyadékot öntöttek bele, érdemes az előírtnál kicsit többet. Én minden bringázás előtt beállítom a guminyomást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.