Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131651) StLui válasza Hasaggymeg (#131649) üzenetére


StLui
veterán

Ez érdekli őket egyáltalán? Tömegek veszik a bringákat... Még ez az XC bringa is árban simán alsó kategória, és a látvány eladja magát, jól néz ki, és elfogadható minőségben, pláne árban.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#131652) Runner_fxr válasza ivana (#131624) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem is az árán megy a vita, egyértelmű, hogy a Decathlonos árakkal nem lehet versenyezni.
Nem mentem ezzel a bringával, viszonylag új gép, lehet, hogy egész jó, bár arra a láncvillára rossz ránézni. Az biztos, már csak a felszereltsége miatt is, hogy egy általánosan jól használható mtb lehet. De mivel sok éven át, számtalan fos Decathlon-os vázat láttam már, némelyik nevetségesen pontatlan és rugalmas volt, így élek a gyanúperrel, hogy a Decathlonos üzletpolitika azóta sem sokat változott.
Nyilván 270-ért nem tudok ugyan ilyen szintű felszereltséggel bringát mutatni, esetleg akciósan talán.
Ennek ellenére, én előbb adnék ezért egy 100-al többet:
2019 Merida Big Nine Limited

jjeahh: Egy egy jól sikerült modellje lehet bármelyik gyártónak. Azt érdemes nézni, hogy nagy átlagban milyen minőséget képviselnek.

[ Szerkesztve ]

(#131653) Ákkk válasza RaPiDsHaRe (#131650) üzenetére


Ákkk
addikt

Egyértelmű a tárcsafék előnye v-vel szemben mekkora öszeget szánsz maximum és mik az elvárásaid irhatsz prívátba is szerintem tudok ajánlani ezek ismeretében .

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#131654) 6030D válasza IMIIKE1998 (#131648) üzenetére


6030D
Ármester

Nem tudom mennyire eretnekség outin a különböző gumi, de én a helyedben vennék egy 28-ast, beraknám előre, mennék vele és kiderül beleér, vagy sem. Ha igen, bó'dogság, ha nem, akkor megy hátra, ahol tuti elfér.
A súlyod 60-70%-a úgyis ott van, az csillapítja a gerincedre az ütést is, ott fogod érezni jobban, hogy más (gondolom, mtb-ből kiindulva). És nem hinném, hogy messziről hülyén nézne ki 3 mm különbség a két kerék között.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#131655) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Egyik ismerősöm bringát szeretne venni, csak aszfalton ingázna viszont 185 cm és 160 kg körül mozog, így hiába ismerem az alkatrészek hierarchiáját, nem tudtam neki biztosra ajánlani olyan bringát amin vígan el lenne mert szinte mindent 120 kg-ig ajánlanak, a kerete viszonylag rugalmas de max. 150k-nál nem tudna többet rászánni.

előre is köszi :R

(#131656) RaPiDsHaRe válasza Ákkk (#131653) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

A későbbi karbantási árakkal nem vagyok teljesen tisztában. Egy tárcsaféket mennyi km -után kell cserélni a főbb alkatrészeket ? Ezt otthon megtudom-e én magam csinálni.

Úgy számoltam 100-130+-10% eFt közötti összeget szánnék rá, ha tudtok ajánlani egy jó bringát.

(#131657) Napfénysüti válasza 6030D (#131654) üzenetére

Meg fogsz lepődni de van gyárilag ilyen felállás: Continental Attack & Force [link]
Ezt így adják párban, az első 23 mm-es a hátsó meg 25 mm-es gumi különböző mintázattal. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#131658) zoli03 válasza pc360 (#131645) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem számítana. Mert ha olyan írja, aki látott egy akármilyen Rockridert 5 éve, aminek gyenge minőségű volt a váza, és ez alapján szólja le ezt is, amit csak képről mondott, annak azután semmilyen hozzászólását nem tudom komolyan venni.

(#131659) 6030D válasza Napfénysüti (#131657) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor megtaláltuk Iminek a megoldást? :)

zoli03: kifogás mindig lesz. Ha én kipróbálom, és azt mondom f*s, akkor azért lesz, mert már "hozzá szoktam" a jóhoz... egyébként meg a legjobb a Decában, hogy megveszed, meghajtod a hegyekben, ha nem jön be, visszaviszed, hogy nem ezt vártad, ők meg visszafizetik. Ezt máshol nem kapod meg.

Más: vegyetek állványt, megéri. [link] :C Mindig vannak ilyen gyökerek... :U

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#131660) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#131648) üzenetére


zoli03
őstag

Azért nem gondoltak rá, mert egy országútiba nem akarnak az emberek 28-as gumit rakni (téged kivéve). Nekem 23-as van, szarabb úton nem kényelmes, de nincs vele semmi gondom, de ezen a 2 mm-rel vastagabb gumi sem sokat segítene. Gyorsan kell menni, akkor hamarabb végigérsz a rossz úton, és kevesebb ideig ráz :) . Már írta neked más is, az országúti nem a kényelemről szól, hanem a hatékonyságról.

(#131661) Ákkk válasza bunddog (#131655) üzenetére


Ákkk
addikt

Alu karbon felejtős max 130 kg összsúlyra tervezik mind. Acél vázas régi enduro trail bringák egy kb 1 éve egy régi kona acélvázra épitett dh bringát vett hasonló kaliberű vásárlónk 145 kg ez kapott egy 3x10-es xt szetett és még egyben van. Mondjuk ugratni ezzel a súlyal soha nem fog tudni .
A másik alternatíva fatbike de az nem fér be ekkora keretbe.
Kb. 40 kg-ot le kéne adni a bringázáshoz ez az én jóhiszemű véleményem ekkora súllyal amúgy élletveszély bármilyen sport gondolom fogyás miatt van tervbe neki a bringa.
Vagy egyedileg épített kerékpárváz ez viszont sokba kerül.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#131662) Ákkk válasza RaPiDsHaRe (#131656) üzenetére


Ákkk
addikt

Tárcsafék ajánlott 1 max 2 év olajcsere és a betétek amikor elkopnak. Semmivel nem drágább ez karbantartás esetében mint egy normális v-fék.
Ezt bárki meg tudja szerintem tanulni és nem nehéz.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#131663) IMIIKE1998 válasza 6030D (#131659) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Ez jó ötlet. Ha nem fér be előre, akkor ez lesz megvalósítva.

zoli03: De én bringautakon járok, ott meg folyamatosan rossz az út. Azért kellene a szélesebb gumi. Na meg kanyarban, mivel poros az út, zéró tapadása van a 25-ös Contiknak.

(#131664) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#131660) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De most már a kiadott outik nagy része fogad 30-as gumikat is. De az alsóbb kategóriában ez kb. luxusnak számít, ha egyáltalán bele lehet szuszakolni egy 28-as gumit.

[ Szerkesztve ]

(#131665) StLui válasza Ákkk (#131662) üzenetére


StLui
veterán

hát de, trekking v-fékéhez 12 évig nem nyúltam ( a 17-18 éves montimon meg egyszer cseréltettem betétet)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#131666) Ákkk válasza StLui (#131665) üzenetére


Ákkk
addikt

Nem sokat használod én hegyekben nőtem fel a tárcsafék az megválltás volt:)

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#131667) deny330 válasza Ákkk (#131666) üzenetére


deny330
aktív tag

Egyetértek, isten császárság egy jól működő erős tárcsafék egy V-fékhez képest. :K

(#131668) StLui válasza Ákkk (#131666) üzenetére


StLui
veterán

Láttad mire keres bringát, én ennél extrábban használtam őket:

"Főként városban használnám munkába járásra, és néha kimennék a szabadba is vele."

Én megkérdeztem, hogy könnyebb legyen nektek a segítség felé, szabadban = kis földút

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#131669) StLui válasza Hasaggymeg (#131426) üzenetére


StLui
veterán

Csak most vettem észre véletlenül, hogy írtál itt. Neki azért van régmúltja is a montizással. Én mit mondjak, hogy most állok neki próbálgatni az ugrálást. Az ilyen "egy hibám sem lehet" helyeket én sem szeretem, de talán ezt kicsit fölerősíti mindig a kamera, vagy nem tudom, tényleg ennyien szeretnek ilyen helyeken tekerni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#131670) Runner_fxr válasza zoli03 (#131658) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Visszanézve a Decathlon munkásságát, nem gondolnám, hogy komolytalan dolog lenne fenntartással kezelni egy újabb Decathlonos "remekművet".

(#131671) IMIIKE1998 válasza Runner_fxr (#131670) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De ezt hogy veszed észre, hogy nem tökéletesen pontos?
Nekem is van belépő Magellan meg Cube outi, mégsem érzem, hogy annyival rosszabb lenne a Magellan.

(#131672) Runner_fxr válasza trialboj (#131633) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Aki az életét a bringán tölti, annak még ideálisabb egy analóg gép elsődleges bringának. Egy bizonyos edzettségi szint felett már inkább hátrány az E-MTB. Persze ez még változhat a technológia fejlődésével.

Azért nem látsz extrém mászásokat e-montival, mert a legtöbb ilyen gép Trail/Enduro, és ez a geometria nem annyira kedvez a mászásnak. XC gépből kevesen vesznek E verziót, és aki meg is veszi, az is inkább trekkingként használja. Az Enduro gépeket nehéz feltekerni extrém meredek terepen, hiába van plusz erő, az elejét könnyen emelgeti. A közepesen meredek terepeken jön ki az igazi előnye, ott úgy mész fel mint a rakéta.

Itt azért nagyjából látszik, hogy mit tudnak: [link]

IMIIKE1998: A Magellán egy minőségi márka volt! Kár is érte, azt ne hasonlítsd egy Decathlonos trágyához. Anno a Magellán simán hozta egy akkori Merida vagy Cube minőségét.

Hogy veszem észre a pontatlanságot? Nem nehéz, amikor szemmel láthatóan ferde, és mondjuk csak csálén tudod beállítani a vféket.

[ Szerkesztve ]

(#131673) pc360 válasza zoli03 (#131660) üzenetére


pc360
addikt

Minden értelmes ember 28-as gumit rak az országútira, ha az elfér. Nem lassabb, és kényelmesebb. Ráadásul ha megnézed az új trendeket, annál is szélesebbek jönnek az új gépekkel.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#131674) szkink válasza jjeahh (#131590) üzenetére


szkink
aktív tag

Így hirtelen: Gerendába szeg,rá kampó,rá mérleg,bőr öv-és a bringádon egy tetszőleges pont ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#131675) IMIIKE1998 válasza Runner_fxr (#131672) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Jó, mondjuk az tényleg gáz, ha annyira feltűnő. De ruhákból kb. a deca az egyik legjobb ár-érték arány szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#131676) pc360 válasza zoli03 (#131660) üzenetére


pc360
addikt

Jah és de, rohadt sokat számít 2 mm. A 23-as után a 25-ös, pláne a 28-as totális felüdülés. A 20-as és 23-as az csak ilyen önsanyargató faszság, ami már rég kiment a divatból (jó, nyilván inkább az előbbi), sebességbéli előnyük pedig nincs.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#131677) deny330


deny330
aktív tag

Mennyire lenne baromság boka súlyban folytatni edzős tekeréseket? :DDD Ma vettem észre, hogy van itthon 2x2kg.

(#131678) ZolkoW válasza Runner_fxr (#131672) üzenetére


ZolkoW
őstag

na, ez beteg, ezen már lefelé se mennék :D
tegnap épp megnéztem, a saját mérésem szerint 18,6%-os az a ~500m-es emelkedő, amit nem bírok abszolválni, mármint fölfele ;) lefelé azért még megy..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#131679) pc360 válasza deny330 (#131677) üzenetére


pc360
addikt

Ha az a cél, hogy gyorsabban tekerj, vagy a szíved és kitartásod erősítsd, akkor semmi. Pörgetni kell és nagyobb tempót menni. A plusz súllyal nem érsz el többet.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#131680) Zsohi válasza Runner_fxr (#131672) üzenetére


Zsohi
őstag

Ez meredek, átvitt értelemben is. :D Viszont rögtön szemet is szúrt valami, hogy a 3.14csába nem kaparnak ki?! Két bringám is 46-os hátsó sorral van szerelve és azon az áttéten sokkal több gondot okoz számomra a nem elégséges tapadás, mint az erő hiánya. :U

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#131681) Ákkk válasza deny330 (#131677) üzenetére


Ákkk
addikt

Használd a váltót mász dombokat nem kell a bokára súlyt kötni :) ..

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#131682) Runner_fxr válasza IMIIKE1998 (#131675) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát azért ezzel vitatkoznék, hogy a decás ruha a legjobb ár/értékben. Kétségtelenül vannak jó ruhadarabjaik, de azért az olcsóságnak legtöbbször ára van, más értelemben. Szerintem az endura sokkal jobb ár/értékben mint a decathlonos bringás ruha. De a síruhát is említhetném, a 40 ezres decás kabátból csavarod ki a vizet, se nem vízálló, se nem pára kieresztő. Egy minőségi síkabát meg lehet 80-100 ezertől indul, de nem is fog átázni, meg az izzadság sem marad alatta.

ZolkoW: Elég durva mászásokat lehet csinálni egy modern E-MTB-al. Én múltkor itt mentem fel, HHH felé, be az erdőbe, elég meredek. Pillanatok alatt felmentem, még a gyalog túrázók is kétkedve nézték a produkciót. :) Itt még nem meredek, de amint beérsz az erdőbe, elég durva lesz.

Zsohi: 2,8-as gumik, 10psi (0,6 bar) guminyomás volta hátsó kerékben, direkt leeresztették. :) Én amúgy 18psi (1,3bar) körül szoktam fújni a 2,8-as maxxis minion-ba, ha terepre megyek. Nekem nem kapar el, a gond inkább az első kerék lent tartása. Durván tudja emelgeti az elejét. Rá kell hasalnom a nagyon meredeken, szóval leginkább ezt látom problémának a nagyon meredek mászásoknak, nem a kerék elkaparást.

[ Szerkesztve ]

(#131683) jjeahh válasza szkink (#131674) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És hol lehet gerendát rendelni? :DDD

Zsohi: Betonon, sziklán, aszfalton stb nem kapar el semmi, földúton, erdei úton, poros-köves terepen viszont 18-20%-os emelkedőn sem lehet kiállva hajtani. A pluszos bütykös gumik gondolom sokat segítenek, de ha a videón "rendes" terep lenne, ott már valszeg azok is elkaparnának.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#131684) Hasaggymeg válasza Zsohi (#131680) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látszik ott egyik felvételen,hogy szinte a felnin megy,teljesen ellapul a hátsó kereke.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#131685) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Nem egészen kerékpár,de mégis...
Olyan biztonsági lakatot keresek,amelynél kettő,egymastol 7,5 cm-re levo dolgot ossze tudok lakatolni. Ez egy garazs kapu,aminek a ket szarnyan van 1-1 gyuru. Es amiert kerekpar,itt lesz tarolva.😊 Berelt garazs,igy zarcsere...stb nem jon szoba.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#131686) Dudi08 válasza Runner_fxr (#131621) üzenetére


Dudi08
tag

Köszi a választ :R . Szóval A-ból B-be megfelel, de komolyabb felhasználásra már kevésbé. Az ára és a felszereltsége kecsegtető, de az inkább ne vedd meg kategória, ha hosszú távon jót akarsz. :D

X2N köszi neked is a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#131687) Toobee


Toobee
veterán

Reggel a Móriczon.

https://barbieripnk.hu/

(#131688) ZolkoW válasza beci (#131685) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem van olyan lakatom, ami sima lakat méret, de az U része sokkal hosszabb, kb 12 cm. Nem tudom, ez elegendő biztonsági szint-e.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#131689) beci válasza ZolkoW (#131688) üzenetére


beci
őstag

Abus-bol talaltam en is, 3 és 42ezer ft-ért.
En olyan 10 korul keresek max.
A 3ezres szerintem 5mp alatt lefeszitheto.
Gondolkodtam meg U lakatban, Abus mini,de azt nagyollom.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#131690) 6030D válasza beci (#131689) üzenetére


6030D
Ármester

Mekkora a két gyűrű? Valami ilyen nem fér át rajta?
[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#131691) X Factor válasza Runner_fxr (#131652) üzenetére


X Factor
addikt

Deca esetén, MTB-ben egyáltalán nem vagyok otthon, de pl. az új oraszágúti szériájuk esetében én felültem a hype vonatra. Ott amit ezidaig a review oldalak irogattak, ott kifejezetten dicsertek a vázakat a triban 500 és 520 esetében ( a váz ugyanaz, a szÍn nem).

Tudom korábban irtad h. lehetnek kivételek és összeségében kell nézni. Csak ha valaki idetéved, mint pár hete én, akkor első olvasatra az jöhet le neki h. szar.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#131692) ZolkoW válasza X Factor (#131691) üzenetére


ZolkoW
őstag

..valamint ha bemegyek a boltba, nem a biciklik átlagát veszem meg, hanem egy konkrét kerékpárt ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#131693) beci válasza 6030D (#131690) üzenetére


beci
őstag

1,7-1,8 cm a belső atmerő.
Itt a lanc lenne hosszú.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#131694) Ákkk válasza beci (#131693) üzenetére


Ákkk
addikt

Ezt 5 perc alatt kinyitják mindegy milyen lakattal fogod lezárni ha értéket tárolsz akkor én hevederzárat raknék fel vagy valami komolyabb zárat.
Még ha lakatot nem is ezt a fület vagy szemet fogják elvágni amibe belefűzöd .

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#131695) sebgutkopf válasza IMIIKE1998 (#131675) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Évekkel ezelőtt ruhában és sportruházatban kimondottan kedveltem a dekát. Aztán az tűnt fel, hogy elkezdtek felfelé kúszni az árak, miközben a cuccok minősége egyre gyengébb lett. Már feltűnt, hogy a szabásuk egész fura lett, semmi se passzolt rám. Azt hittem én lettem amorf. A nagyobb méret röhejesen bő lett a kisebb meg érdekes helyeken szorít, közben az anyagok tartása látványosan gagyivá vált.
Ezt követően vettem meg kb 20%-al drágábban az első pipás cuccomat és leesett az állam. Kiderült mégse vagyok amorf, mert aki évtizedek óta sportal foglalkozik annak a cuccai jók rám, az viselési élmény pedig egészen más. Nem hittem volna korábban el senkinek, ha mondja, hogy ekkora a különbség. Ez persze igaznak bizonyult a többi hagyományos sport márkára is. Később egyszer még elmentem 1 év múlva dekába adni nekik még egy esélyt, de akkor is csalódva jöttem ki és végleg leszerepelt nálam a bolt.
Azóta semmit se vettem tőlük, a drágán sz@rt-ból elegem lett. Annyival nem drágábbak a márkás sportruhák, mint az ő saját márkásaik, míg minőségben és teljesítményben nagyobb a különbség.

(#131696) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Sziasztok!

Heti 3x1 órát szeretnék tekerni aszfaltozott úton. Az összefoglaló többszöri elolvasása után ezt találtam számomra megfelelőnek:

B'twin Riverside 900

Ez totál kezdőnek aki évek óta nem bringázott annak megfelelne? :B

(#131697) Runner_fxr válasza X Factor (#131691) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Minden gyártónak vannak általában jól sikerült modelljei is, meg az, hogy valami szar vagy jó, nézőpont kérdése is. Aki a full gagyi, tesco bicikli vagy valami 30 éves őskövület után ül át egy decathlonosra, annak nyilván szuper jó lesz, kb bármelyik, de aki egy minőségi, kicsit régebbi gépről, annak már kevésbé.

Nyilván nem vagyok kerékpár tesztelő, újságíró, nem ülök rá és tesztelem az összes létező kerékpárt. Kerékpár szerelő vagyok és amit a munkám során látok, arról tudok beszélni.
A Decathlon esetében rengeteg ócska vázzal találkoztam már. Most nem részletezem, mert már jó párszor leírtam itt. Ezek tények, tehát az előítéletem nem alaptalan. Ettől még a Triban 500 lehet egy jó bringa.
De egyébként nem csak a Decathlonnal kapcsolatban voltak rossz tapasztalataim, a Gepida esetében is láttam már érdekességeket, ráadásul nem csak az alap bringáik esetében.
Azt nem mondom, hogy a Decathlon vagy Gepida márkákat mindenképpen kerülni kell, felhasználás függő is, de minden esetre érdemes alaposan körültekintően vásárolni. Míg egy minőségi márka esetében ezzel nem kell számolni, minden esetben a kategóriának megfelelően, minőségi vázakat kapunk. Mindenki eldöntheti, hogy rámegy a tutira, kicsit magasabb áron, vagy próbálkozik egy olcsóbb termékkel, ami vagy jó vagy nem.

(#131698) pikszel válasza beci (#131689) üzenetére


pikszel
őstag

Ha valamit el akarnak vinni, azt el is fogják. Én attól tartanék, hogy a tuti zár kontraproduktívvá válhat, mivel ránézésre értéket őriznek, és ez csalogató is lehet. Ha kifigyelnek, akkor meg pláne mindegy.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#131699) ZolkoW válasza sebgutkopf (#131695) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én is szívesen venném, ha olyan áron lennének ellenfelek, de pl. 6-ért vettem náluk thermo mezt nemrég, ami az egyik kedvencem.. 18-ért már talán lehet találni más márkákból, de akkor én inkább veszek hármat, és lesz csere is. Azt nem vitatom, hogy van jobb, meg hogy elég össze-vissza tud lenni a szabásuk, az egyik modellből L-es kell, másból M-es nagy, meg ilyenek, de sok gondom nem volt eddig a szabásukkal sem. Tehát nem áll el, aminek nem kéne, stb. Kesztyűből mondjuk XXL-es kellett, ami elég fura, Shimanoból azt hiszem, L-est hordok. De szinte nincs olyan nap, hogy ne lenne rajtam 1-2 decás ruhadarab, utcán.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#131700) StLui válasza Di Natale (#131696) üzenetére


StLui
veterán

Lehet mégis velem van a baj, mert, bocsánat, én meg vagyok győződve róla, hogy az egyik legrondább bringa, de te vagy a 3. a közelmúltban aki ezt szeretné venni itt a csoportban. :Y
Régen a Renault Thaliaval voltam így, iszonyat volt számomra, eleve nem szerettem azokat a kocsikat amik úgy születtek, hogy egy 5 ajtós seggéhez hozzáragasztottak egy kinyúlást.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.