Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) Runner_fxr válasza ivana (#61496) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az egyértelmű, hogy ez elsősorban nem országútra készült. Az 1 X 11 versenyzők körében volt népszerű (XC, Maraton, CX, Enduro). A top AM és Enduro gépeken is előszeretettel használják. Viszont hétköznapi felhasználók túl nagynak tartják az ugrásokat a fokozatok között, erre talán némileg megoldás lehet az 1 X 12. Finomabbak az átmenetek és van még könnyebb áttétel is. Szerintem sikeres lesz ez a rendszer. Az első váltó elhagyása monti vonalon pedig érthető, súlyt spórolunk és kevesebb a hibalehetőség.

6030D: Ezzel nekem egy problémám van, az online vagyok és közben az erdőben kerékpározom, számomra nem összeférhető dolgok. :) Két külön világ.

-=RelakS=-: Az 1 X 11-et próbáltam, meg nem mondom mekkora hajtóművel, használható volt, de azért éreztem, hogy nem a legideálisabb átlag felhasználás mellett. Az 1 X 12, 30 vagy 32-es hajtóművel szerintem már egész jó lehet. Szerintem ez főként az Enduro szakágnak készül. Nincs első váltó, amivel súlyt, lánccsörgést, időt spórolunk meg. És egy hibaforrással kevesebb. Az ára meg nagyon húzós, de ezt már megszokhattuk a top cuccoknál.

(#61502) Napfénysüti válasza Byk01 (#61493) üzenetére

Mi a véleményed a Whirlwindről?
Bikemagon nemsokára lesz róla teszt azt láttam.

Més que un club!

(#61503) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#61501) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezzel nekem egy problémám van, az online vagyok és közben az erdőben kerékpározom, számomra nem összeférhető dolgok. :) Két külön világ....ha így folytatódik a robbantgatás nem csak,hogy online leszel de még kamerák is lesznek a fákon és otthon visszanézheted magad fentről. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61504) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#61501) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem finomabbak az áttételek az 12-es koszorún.
XX1: 10-42
XX1 Eagle: 10-50
Az első 11 fokozat ponosan ugyanaz, mint az XX1-nél.

Viszont milyen lánc kellhet hozzá? A közel 120 kilómmal kiállok a nyeregből, és elpattan? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61505) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#61504) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Talán el nem pattan,de sz@rrá kopik a 12-esen. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61506) koxx válasza -=RelakS=- (#61504) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez mit tud 460€-ért :F

(#61507) inifini válasza 6030D (#61498) üzenetére


inifini
tag

Pontosan! Szerintem egyrészt magadat is el tudod helyezni a "polcon", illetve a fejlődésedet is láthatod, hogy van értelme csinálni: tovább bírod, kevésbé terhel meg, jobb a tempód...

(#61508) -=RelakS=- válasza koxx (#61506) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

12 fokozatot.

A kinézete alapján meg könnyebb lehet, mint az én 9 sebességes koszorúm, bár súlyt nem látok írva

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61509) koxx válasza -=RelakS=- (#61508) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem túl meggyőző :) legalább full titán sor lenne.

(#61510) 6030D válasza Runner_fxr (#61501) üzenetére


6030D
Ármester

Nem kell hozzá net, csak GPS. De gondolom ha mész tekerni az erdőben, nem lövöd le te sem a netet, hogy el tudjon érni aki akar a megszokott módokon (Mess, Vib, Hang...). Amúgy arra is jó, ha mész egy új útvonalon, vagy csak tekeregsz, akkor otthon meg tudod nézni monitoron, merre jártál. A 60+ -os apósom pl erre használja.

inifini: ... és mennyire meg lehet lepődni, amikor túl látsz a baráti társaságon. :)

Nincs valakinek valami infója a 2016-os Pilis kupáról? Alig egy hónap múlva lesz, de nem találok semmit róla, csak hogy mikor rendezik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61511) Byk01 válasza Napfénysüti (#61502) üzenetére


Byk01
senior tag

Az én képességeimhez megfelelő. Ez az első outim, így igazi összehasonlítási alapom sincs, meg sokat nem is volt időm hajtani mivel gyakorlatilag a szezon végére lett meg így, és a hideg idős felszerelésem hagy némi kívánni valót, hogy finoman fogalmazzak.
Egyébkén ez a Basic verzió, amin már látom, hogy a váltókart cserélnem kell, mert az alsó csövön nincs túl jó helyen, ha városban is akarom használni (márpedig melóba járós bicikli is lesz belőle).

A mindenféle app-pal teljesítményt méregetős témához meg annyit tennék hozzá, hogy én pl. azért mérem telefonnal, az egyes tekeréseim, hogy lássam, épp hol tartok, milyen a teljesítményem az előző évhez, hónaphoz, héthez képest. Nem másokkal versenyzek, hanem magammal, és jó látni, hogy többre vagyok képes, mint korábban.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#61512) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#61503) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na ebbe a robbantgatásba jobb bele sem menni, régebben már a politika topikból is majdnem kivágtak a véleményem miatt, a liberális érzelmű moderátorok. :) Az biztos ha rajtam múlna, az összes füstös képű, buckalakó ki lenne b@szva az EU-ból, meg azok a liberálisok is akik ezt engedik. Aztán nem lenne itt robbantgatás.

-=RelakS=-: Valóban ugyanaz az az első 11 fokozat, benéztem, én kis naivan azt hittem talán változtattak az átmeneteken, de ezek szerint csak kapott egy nagyobb 50-es fogat. Ettől függetlenül biztos jól jön ez is. 500%-os tartományt írnak.
Az új 12-es láncon olyan változtatásokat csináltak amik kevésbé koptatják a koszorút is, és nagyobb élettartamot ígér. Aztán, hogy ebből mi igazolódik be a valóságba az majd kiderül egy tartós teszten. Ezek a kazetták és láncok sajnos nem a hosszú élettartamról híresek. Minél több a fokozat, annál hamarabb kopnak ezek a cuccok általában. 120kg általában a kerékpáros alkatrészek terhelhetőségének felső határa. Ezeknek a verseny cuccoknak lehet kevesebb is. Biztos nem lenne hosszú életű nálad, ha úgy rendesen taposnád hegyi körülmények között. :)
268g a 11-es, gondolom ez is hasonló súlyban lehet.
Azért nem semmi az ára az tény, durván 450K egy ilyen 12-es Sram szett.

6030D: De bizony, hogy kilövöm a netet. :) Telefon nyilván van nálam, de igyekszem csak a természetben történő kikapcsolódásra és a kerékpározás élményére koncentrálni. :)

Nyilván van hasznos oldala ezeknek a progiknak, nem vitatom én ezt, de számomra akkor is visszatetsző ezeknek a hétköznapi felhasználása. Megmosolyogtató amikor egy egész életében tesiből felmentett bohóc játssza az olimpikont. :) Szerintem ilyen ismerőse kb mindenkinek van manapság ha körbenéz a f@szbúkon.

[ Szerkesztve ]

(#61513) Pttypang válasza Runner_fxr (#61512) üzenetére


Pttypang
veterán

Az, hogy mit csinal a tesibol felmentett egyen fb-on, az a sajat dolga, az, hogy en magammal versenyzek, pedig az enyem.

Nem kell foglalkozni vele, legalabbis en nem szoktam, de a felfedezes orome is ott van a kerekparozasban, hogy eddig ismeretlen helyeken jarhatok sajat erobol, terkepen pedig utolag meg tudom nezni, hogy hol is volt ez, a hely, amirol eddig nem is tudtam :)

Everybody lies.

(#61514) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#61512) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miért vágtak ki,mert avatarod nem állt összhangban véleményeddel? ;]

(#61506) koxx...12 sebességet úgy,hogy az még nem esik le,vagy súrol,vagy hangos.Amúgy drága mert új,majd visszatérnek a földre vele,mikor és ha beválik,meg csak úgy ontja a futószalag százával.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61515) Runner_fxr válasza Pttypang (#61513) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Természetesen mindenkinek a saját dolga, hogy mivel méregeti az edzését, de az meg az én dolgom, hogy sok esetben kinevetem ezeket az embereket akik úgy csinálnak mintha az olimpiára készülnének. :)
Most ezt ne vedd magadra, csak úgy általánosságban írtam a véleményem.

A GPS nyilván nem hülye találmány. A pulzus mérés se, nekem is van ilyen computerem. Rám aztán biztos nem lehet mondani, hogy nem vagyok nyitott az új technológiák iránt, de erre a célra szerintem tök jó egy komolyabb kerékpáros computer gps-el például. Azt is rá tudod dugni a pc-re, aztán ott vannak az adatok a tekerésről. Ami engem nem érdekel és sok esetben feleslegesnek tartom, az az online bohóckodás az eredményeinkkel.

Hasaggymeg: Biztos az is furcsa volt nekik, pedig szívesen rásütik a liberálisok a rasszista szót az emberre ha netán megformálsz egy ellenvéleményt. Én soha nem voltam rasszista, sőt kifejezetten kedveltem a fekete kultúrát, a HIP-HOP zene miatt is. Ezek a fekete emberek művészek, akik adnak valami jót a társadalomnak, míg az illegálisan beszökő csürhe csak árt a népnek. A kettő között hatalmas a különbség, és ez még nem rasszizmus, mert látja az ember a problémákat és nem dugja homokba a fejét. Hát ezt sokaknak nehéz megemészteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#61516) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#61512) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"120kg általában a kerékpáros alkatrészek terhelhetőségének felső határa."

Ne is mondd! 800-830km-nél cseréltem először sort és láncot. Most 2125 körül járok, és már megint ferde szemmel nézem a láncokat. Elvileg 4-et, gyakorlatilag csak 2-őt használok 200km-enként cserélgetve, tehát a végén még kijön, hogy semmi haszna nem volt az egésznek...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61517) 6030D válasza Runner_fxr (#61515) üzenetére


6030D
Ármester

Miben más egy GPS-es kerékpáros computer saját felülete és egy Strava, például?

-=RelakS=-: próbáld ki az olajat, hátha segít. ;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61518) -=RelakS=- válasza 6030D (#61517) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A láncra csepegtetem rendszeresen. Hova máshova gondoltad még? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61519) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#61516) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én 80-85 kiló körül mozgok, de nekem is sikerült már 1000km alatt megnyújtani 10-es láncot hegyi használat mellett. :) Ezt a több lánc cserélgetést és soha nem alkalmaztam, nem hiszem, hogy van ennek értelme, vagy legalább is jelentősen befolyásolná az élettartamot. Figyelni kell a lánc kopását és időben cserélni. A koszorú és lánctányérok élettartamára érdemes figyelni. A láncok meg sajnos egyre sűrűbben csere érettek lesznek ahogy vékonyodnak a több fokozat miatt. Meg persze rendszeresen tisztogatni és vékony rétegben olajozni.

6030D: Megmondom őszintén, én még a PC dokkolást sem használtam. Csak figyelem a pulzust ha komolyabbat tekerek, főleg nyáron. Még egyszer mondom, engem nem a mérés zavar, hanem az online farokméregetés. Erre a leginkább ezek a mobilos programok használatosak. Sokszor láttam olyat, hogy valaki a katasztrofális műszaki állapotban lévő, filléres kerékpárjával méregette a teljesítményét a több száz ezres mobiljával. :) Aztán ment az online farokméregetés, ahelyett, hogy előbb egy normális bringát vett volna ha már komolyabban szeretne tekerni.

[ Szerkesztve ]

(#61520) Eagle16 válasza Acef (#61491) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, tudok róla, de azért köszi :) Testbike-on olvastam véleményeket és akkor futottam bele.

Byk01: Két hónapig? Az nem semmi. Először Whirlwind-et akartam én is, de 54-es volt csak, én meg nem vagyok türelmes típus, hogy heteket várjak rá amíg lesz, ha lesz...
Igen, elvileg postázták, gyakorlatilag meg kiderül kedden.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#61521) Cathfaern válasza -=RelakS=- (#61518) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha teszel a pedál felszínére, akkor amikor nagyon megtaposnád lecsúszik róla a lábad, és így kevésbé terheled a láncot ;]

(#61522) -=RelakS=- válasza Cathfaern (#61521) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vettem SPD-t, szóval nem nyert :P

Runner_fxr
Az elv az lett volna, hogy ne terheljük a sort feleslegesen a megnyúlt lánccal, így esetleg meghosszabbítva az élettartamát.
Figyelembe véve, hogy a mostani sor a legalsó kategóriából van, úgy tűnik, beválik a dolog. A láncok viszont továbbra is nyúlnak alattam, mint a rétes :D

Kíváncsi vagyok, ha megint középkategóriás sort, és csak SRAM meg egy Shimano láncot használok (nem pedig szétcseszett KMC, és nyúlós Sunrace-t), akkor vajon mi lesz.

Csak ehhez kicsit többet kéne tekerni, mert így még évekig el leszek a mostani cuccokkal :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61523) Napfénysüti válasza 6030D (#61517) üzenetére

Ha gondolod megnézem mit jelenít meg a Garmin saját felülete és a Strava, nekem úgyis tök egyszerre megy fel mindkettőre az adat mert össze vannak kötve.
De talán a Garminé részletesebb adatokat mutat. Mondjuk hozzáteszem hogy én nem amiatt vettem komoly GPS-es kerékpáros órát mert ne lenne elég a Strava felülete.

Itt is van ugyanaz a tekerés a két programban:
Garmin
Strava

Aztán nem röhogni, barátnővel mentem még az SPD cipőt se vettem fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#61524) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#61523) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Aztán nem röhogni, barátnővel mentem még az SPD cipőt se vettem fel"...én is ezt mondanám. A Gaviás képeket ki photoshopolta neked? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61525) gergo5991 válasza ---Lasali--- (#61275) üzenetére


gergo5991
őstag

Ha már itt tartunk, én 1 hónapja kezdtem el dolgozni ahol pakolgatni kell teherautóban kisebb-nagyobb súlyokat, és mind2 csuklóm elkezdett iszonyatosan ropogni és fájni is.(hozzáteszem előtte életemben nem végeztem ehhez hasonló munkát ahol napi szinten 5-6 órákat kell súlyokkal dolgozni, emelgetni stb) Kétlem hogy 1 hónap alatt valami kopás alakult volna ki, bár 1 nap marokerősítő után is elkezdett ropogni a mutatóujjam és azóta is ropog!!!.. KB úgy veszem észre, hogy reggelente ropog inkább, munka közben nem, meg nem is fáj, csak ha pihentetve van akkor érzem hogy fájna. De nem tudom ha már el kezdett ropogni mozgatáskor akkor ez már így is marad végleg? vagy lehet csak valami izületi gyulladásom van és valamivel helyrehozható a dolog? Félek hogy ameddigre nyár lessz, bicajozni nem fogok birni a csuklóm miatt.

[ Szerkesztve ]

(#61526) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#61524) üzenetére

Megkértem egy hozzáértő barátomat. ;]

Viccet félretéve idén is mesés helyekre megyünk szóval lesz megint alap egy hasonló írásra. ;)

Més que un club!

(#61527) -=RelakS=- válasza gergo5991 (#61525) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amíg rendesen lejártam konditerembe, szinte még a szemöldököm is ropogott.
Nem jártam le, elmúlt, de el is tunyultam.

A fájdalommal menj orvoshoz, aminek meg csak hangja van, azzal nem igazán kell törődni. Legalábbis az én térdeim és vállam nagyon durva hangokat tud adni, de nincs az az időváltozás, ami kikezdené.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61528) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#61525) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hohó kedves barátom,rég nem láttunk itt! Mindig üdítő olvasni soraidat,olyan szeretni-valóan hozod szokásos formádat,hogy legszívesebben megölelnélek! :K Ne törődj fájdalmaddal,a szervezetnek csodás öngyógyító képessége van.Biztos csak szokatlan még dolgozni neked,én is így voltam mikor 5 év után újra ásnom kellett.Ne várj túl sokat magadtól,adj időt magadnak és meglátod hozzászoksz. :K

(#61526) Napfénysüti... :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61529) gergo5991 válasza -=RelakS=- (#61527) üzenetére


gergo5991
őstag

de azaz hogy eddig nem ropogott, a pakolástól kezdett el, amúgy nekem is ropog minden csontom szinte, orvos azt mondta hogy az semmi, bár neki el is hiszem mert nálam már bizonyított. Csak úgy veszem észre, hogy a ropogás okoz fájdalmat. Amúgy hozzátenném valami van a véremmel, mert vérzékenyebb lettem vagy mi a franc, (talán vashiányos vagyok) kicsit megütöm magam és már zöld foltos vagyok, aztán most emiatt járok hematológiára, úgy tudom az ilyen probléma összefüggésben van az izületekkel, de majd meglátjuk mit mondanak ott.

(#61528) Hasaggymeg : :B örömmel olvasom soraidat :)

[ Szerkesztve ]

(#61530) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#61529) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A könnyen kékülés a csajok műfaja,ugyanis az főleg a bőr alatt levő zsír mennyiségétől függ.Tehát minél zsírosabb vagy,annál könnyebben kékülsz az ütésekre,így mozgás pedálokba taposni azt a rengeteg töltött káposztát amit a hosszú tél folyamán benyomtál! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61531) gergo5991 válasza Hasaggymeg (#61530) üzenetére


gergo5991
őstag

taposni ígyis úgyis fogok, az éven már voltam is egyszer, dokumentáltam is itt a fórumon képekkel .)
de am tényleg van valami a véremmel, 40 féle vértesztre ujból elküldtek + mellé még másféle teszteket is kért az orvos, csak sajnos a laboros lebetegedett aztán várhatok megint.. Október óta szinte többet vagyok orvosnál mint otthon.
Nyáron már tényleg szeretnék külföldi túrára menni haverokkal Románia vagy Ausztria az még eldől, csak pénz legyen :) Addigis marad a belföldi túra egyből amint a higanyszál eléri a 20+ fokot. Még jó hogy nyáron 2 hónap fizetett szabim van .)

Inkább kolbász és a hurka volt több mint a töltöttkáposzta :)

[ Szerkesztve ]

(#61532) 6030D válasza Napfénysüti (#61523) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi, igazából csak célzásként írtam Runner_fxr-nek, hogy tök mindegy kinek a programját használod, azt meg tudod nézni otthon is privátban, és fel tudod tölteni az összes létező közösségi oldalra, ha villogni akarsz (vagy segítséget kérni, társalogni, stb.)

Runner_fxr: Attól, hogy valamit mobillal mérsz, nem lesz egyből farokméregetés belőle. Ennyi erővel az is az, ha valaki csak stopperrel méri a szokásos futókörét, és utána kiposztolja, hogy na ő ennyit futott. Attól, hogy valaki figyeli az edzéseit, még nem lesz farokméregető.

Nézegettem én is a Garmin-t, de egyelőre amíg pulzust nem mérek, addig elég a Strava.
Meg túl olcsók a Garminok, az a legnagyobb bajom. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61533) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#61522) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Valami haszna lehet, hogy van a cserélgetésnek, elvileg azért 3 láncot ki kéne bírnia egy sornak.
Nekem Shimano lánc is nyúlt már meg nagyon hamar, de ennek ellenére én is inkább Sram vagy Shimano láncokat kedvelem.
Az a baj, hogy nekem is kevés időm van tekerni, melóba napi szinten bringával megyek, de az nem nagy táv.
Hegyre ritkán jutok el, pedig van pár komolyabb túra idén amire el szeretnék menni. :) Tulajdonképpen ezért is tartom az elektromos montit, ezzel tudom csak kompenzálni az erőnléti hiányt ami van köztem meg a bringás haverok között. Olyan emberekkel egyszerűen nem tudom tartani a lépést akik heti több alkalommal is mennek hegyre és nagyon sok km-t meg szintet mennek. :) Ez nyilván nem a lébecolásról szól a részemről, mert így is odateszem magam, de 2000m körüli szinteket meg 80-100km-t terepen nem tudok menni jelenleg rásegítés nélkül, kb az 1000m szint és a 40-50km terep amit tudok normál hajtással, az elektromos ezt megduplázza. :)

Idénre tervezek venni egy újabb e-montit, vagy Cube vagy Bergamont. Tulajdonképpen a mostani Bergamont is remek gép, de a 120mm-es 29"-es Trail kategória nem annyira az én világom, egy még csapatósabb 140 vagy 160-as AM vagy Enduro kéne 27,5"-ös kerékkel. A Cube geometriát böngészve érdekes dolgokat láttam. Ez a modell néztem ki: [link]
Mindig az M-es méreteket szerettem, de amikor megláttam, hogy a 18"-as csak egy 42 centis váz, elbizonytalanodtam. Ez 16,5" nem 18". A hossza is rövid, 590mm-es vízszintes felsőcső hossz nekem szerintem rövid. 178cm-el lehet, hogy inkább az L-es lesz, amit 20"-nak írnak.

Egyébként a kondihoz pár gondolat, nekem pont, hogy elmulasztja a ropogást. A lényeg, hogy optimális súllyal kezd, és szabályosan, nagyon alapos bemelegítéssel, és a flector krém sem árt a problémásabb helyeken.

6030D: Mint már többször leírtam, nem is gondolom, hogy a mérés önmagában farokméregetés, és nem is a komolyabban sportolókra gondoltam. Hanem arra amikor a gyenge teljesítményekkel versengenek egyesek. Ezeket javarészt mobillal szokták, de biztos lehet mással is, annyira nem vagyok ebbe benne.
Egyébként a pulzus mérés szerintem az egyik legfontosabb, ha már mérünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#61534) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#61533) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

e-bikekoknál gondolom állítható a rásegítés mértéke.
Mikor fájó fejjel kellett hazatekernem, tudtam volna értékelni :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61535) 6030D válasza Runner_fxr (#61533) üzenetére


6030D
Ármester

Így van, de ha már pulzusmérő, akkor öves legyen, jelezze a tartományok alsó és felső határát is, illetve nem baj, ha szinkronizálható valamilyen programmal, az meg nem 10e Ft-os kiadás, így marad majd az év második felére. Remélem.

Ha már Stereo, nekem most ez a bringa jön be nagyon, amit ez a srác épít: Cube Stereo 140 HPA 27,5

És ugyanúgy az ő oldalukról egy cikkből: mit csinálj a szabadon maradt direct mount konzollal:

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61536) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#61533) üzenetére

Pulzusmérés szerintem is az egyik legfontosabb/leghasznosabb adat. Tavaly mikor mentem a nagy hegyekre ez volt az egyetlen infó amit folyamatosan figyelemmel követtem és nagyon sokat segített hogy ne "haljak" meg útközben. :K

Més que un club!

(#61537) concret_hp


concret_hp
addikt

1ik régóta nem használt bringám hátsó kerekében kb. egy küllő sem feszes, az mennyire para? :D gondolom nem ártana meghúzatni vagy valami nem? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61538) ivana válasza 6030D (#61535) üzenetére


ivana
Ármester

Azt hittem sörrel locsolják a láncot olaj helyett ;]

(#61539) 6030D válasza ivana (#61538) üzenetére


6030D
Ármester

Nem is nyúlik meg nekik. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61540) Eagle16 válasza Acef (#61491) üzenetére


Eagle16
addikt

Neked Courier DT-d van ugye? Mekkora a vázméret és milyen magas vagy? Olvastam hogy elég alacsony építésű bicaj, remélem jó lesz a mérete.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#61541) koxx


koxx
MODERÁTOR

15k-val bezárólag van vmi értelmes montinyereg? Nem kell karbon/titán, csak vmi normálisabb, ergonómikus kialakítás. Smp, selle, ritchey.

(#61542) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#61534) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, több fokozatban. Bosch-nál 4 fokozat van, és ha rádugod pc-re a computerét akkor még a nyomatékgörbét is be tudod állítani, hogy ossza el a nyomatékot a 4 fokozat között, mekkora legyen az ugrás az egyes fokozatok között. Alap helyzetben úgy van belőve, hogy az Eco fokozat kb ellensúlyozza a plusz tömeget és olyan érzés mintha egy viszonylag könnyű xc gép lenne alattad normál hajtással. Aztán a kettes Tour fokozattól érzed igazán, hogy ebike van a segged alatt. Ez a fokozat az ajánlott az emelkedők 90%-ban. A 3-as Sport és 4-es Turbo nagyon ritkán szükséges. Ezek akkor jönnek jól ha bekapcsolom a tuningot és 45-ös tempóig kihasználom a rásegítést. Városban például, a dinamikus közlekedéshez.
Vagy ha valami brutál emelkedőn akarsz felmenni akkor kellhet.
Ha az aksival gazdálkodni akarsz, akkor Eco és Tour között kell váltogatni, Sport és Turbo sokkal jobban meríti. Én egyébként ha sík úton megyek, teljesen kikapcsolom sok esetben a rásegítést, lezárom a tagot és el lehet így tekerni, csak megindítani nehéz. Emelkedőkön is csak Ecoba tolom az elején, amikor már kezdek fáradni vagy nagyobb emelkedő van akkor kapcsolom Tour-ra. Egyébként a túra vége felé van a legtöbb értelme a rásegítésnek, amikor már kitekerted magadból az erőt és kezdesz nagyon elfáradni, akkor kérem inkább a több rásegítést. Hosszabb távokhoz, gondolok itt 80-100km közepes-nehéz terepre 2000m körüli vagy feletti szinthez kell egy tartalék akku is. Ezt bedobom a tatyóba, 2,5kg a súlya, nem olyan vészes. 1 akkuval 50-60km-t mész maximum terepen és 1200m körüli szintet.

6030D: Nekem a VDO M6-hoz van övem, azt szoktam használni. Elég jóféle.
Jó az a Stereo, 140mm már mindenhova elég, normál hajtás mellett nekem sem kéne több, de rásegítés mellett elleszek a 160-al is, lefelé meg tank lesz. :)

(#61543) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#61536) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

En is azt vettem eszre, hogy siman tul tudod hajtani magad ha nem figyeled a pulzust. Plane azoknal akik nem mennek rendszeresen nagyobb tavokat.

(#61544) func93


func93
senior tag

Szezonra készen! :) mar csak egy o.uti hiányzik.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#61545) ShiTmano válasza Runner_fxr (#61512) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

355gramm SRAM

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61546) #48525824 válasza Napfénysüti (#61536) üzenetére


#48525824
törölt tag

milyen módszerrel/edzéssel lehet a pulzusszámot csökkenteni? nekem alapból 80-85 a pulzusom, kicsi terhelésnél már simán 120-ra felmegy, mások meg 165-ös pulzussal sprintelnek, nekem egy 7% emelkedő 2.8-as áttételen 200 körül van

(#61547) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ebben a vegyes, esős, napos időben, munkába járással közel 100km csúszott bele a DS 8.3-ba. :) Tudom, ez nem túl sok, de ez lényegében csak városi bringázással jött össze, lassan, de biztosan halad. :)

A fék úgy néz ki cserélődni fog hidrósra, Normi01 kollégának köszönhetően! :R

Véleményem szubjektív...

(#61548) Cathfaern válasza #48525824 (#61546) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Leghatékonyabb pulzuscsökkentő módszer az öregedés :) Amúgy úgy tudsz rá eddzeni, hogy alacsony pulzusan mész nagyon-nagyon sokat. Lásd deicide, egész napos gyalogtúrákra ment (8-10 óra gyaloglás) heti szinten, most meg már start-stop üzemmódban működik a szíve, ha egyhelyben áll, akkor nem is ver :DDD

(#61549) Runner_fxr válasza Cathfaern (#61548) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az alacsony nyugalmi pulzushoz szerintem kellenek a magas pulzustartományban lévő edzések is. Az alacsony tartományban inkább a zsírégetés jó.

(#61550) Byk01 válasza Eagle16 (#61520) üzenetére


Byk01
senior tag

Én türelmes is vagyok, meg kaptam azt is, hogy a jövő héten lesz a nagyker szerint, meg amit írtam is, hogy Whirwind vázra építenek DT-t, de közben már elkezdtem használtakat is nézni, csak nem jött szembe az igazi (amikor meg igen, akkor az eladó nem válaszolt), így a végén két hónap lett. Az elején még mentem a régi biciklivel, szóval akkor még nem volt olyan vészes a dolog.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.