Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#61146) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt hogyan hirdethetik?! :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61152) JackFeryll válasza Pttypang (#61125) üzenetére


JackFeryll
őstag

25€ körül. Ez előtt egy sima "beesős" IceToolz volt, de megbízhatatlannak bizonyult.

(#61153) 6030D válasza Hasaggymeg (#61151) üzenetére


6030D
Ármester

A kínaiak szerint ha valamit másolsz, az nem hamisítás, hanem elismerés az eredeti termékre nézve. Hát így. :) Rengeteg olyan dolgot tudsz már rendelni, aminek ha nem jársz utána, milyen az eredeti, akkor belenyúlhatsz. Ha szerencséd van, csak előbb kell ismét cserélni. Bm forumon írták, hogy pl a Shimano láncoknál a hamisítotton a típusnévnek kicsit eltérő a betűtípusa, illetve van gyártáskód is beleütve a másik oldalon. Ha dobozban vagy zacsiban van fotózva, akkor meg sem tudod nézni, felbontani meg nem fogja neked. De ugyanígy boltban is vehetsz, vagy rakhatnak bárki biciklijére, nem fogja észrevenni, csak azt, hogy előbb nyúlik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61154) Bandi18 válasza ---Lasali--- (#61144) üzenetére


Bandi18
tag

Köszi szépen :R

(#61155) Hasaggymeg válasza 6030D (#61153) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amit a kínaiak mondanak egy dolog,de védett márkanév alatt,védett logóval sehogy sem árusíthatna.

MÁS...gleccserdéhá Ezek sem normálisak. :U

(#61152) JackFeryll..."megbízhatatlannak bizonyult"...éspedig?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61156) 6030D


6030D
Ármester

Akció van a hétvégén a Hervisben.
Kerékpárok 15-35 %
Online 20% kedvezmény
Áruházban 20 % bicós cuccokra.

Akit érdekel, nézzen fel a honlapjukra, az ajánlatok menübe.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61157) ivana válasza 6030D (#61156) üzenetére


ivana
Ármester

Tuti ilyen magyaros akció lesz, hirtelen mindennek felmegy az eredeti ára :U

(#61158) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Mikor volt ez 549e (!) ?! :U Röhögőgörcsöt kapott volna minden hozzáértő!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61159) concret_hp


concret_hp
addikt

városi bringára féknek ez bőven jó nem? :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61160) 6030D válasza ivana (#61157) üzenetére


6030D
Ármester

Nem tudom, nem vagyok Hervis dolgozó, de ha valaki arra jár, és van nála kupon, akkor foghat ki jó dolgokat.
Én is vettem már 2=3 akcióban ott jó áron ezt-azt, ki lehet fogni.

Csak információ volt, hátha valakinek hasznos. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61161) Hasaggymeg válasza 6030D (#61160) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ettől függetlenül tényleg lehet szemezgetni,kifoghatsz valami jót is. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61162) boost


boost
addikt

Ki tervezi idén megkerülni a Balatont? Kinek milyen irány, éjszakai állomáasok jöttek be leginkább?

Én 11 éve 2 éjjellel tekertem körbe, baráataimmal, Balatonberényből indultunk, Zánkán majd Balatonkenesén aludtunk.

[ Szerkesztve ]

(#61163) ivana válasza boost (#61162) üzenetére


ivana
Ármester

Én tuti megyek egy kerülős túrára (gimisekkel kísérőként, az osztályfőnököm új osztálya...), mondjuk az nem lesz valami kemény ott tuti végig szerelni fogom a mindenféle szedett vedett gépeket, de nem baj szeretek szerelni. :DDD

Szerintem egy éjszakával simán le lehet tolni, egyet meg a Balaton felvidéken keringeni, hogy legyen benne kihívás is. (jó mondjuk egy nap alatt se olyan durva, főleg outival)

Én eddig mindig Keneséről indultam és észak felé.

[ Szerkesztve ]

(#61164) 6030D válasza boost (#61162) üzenetére


6030D
Ármester

Én tavaly voltam egy naposon, idén is szeretnék.
Mivel nem szeretek biciklin cipekedni, ezért nem akartam sátrazással, szállással megoldani. Ismerősök 2 sátras éjszakával Aliga - Révfülöp - Lelle (talán?) - Aliga útvonalon mennek, a bp-i vonat miatt.

Nekem valaki azt tanácsolta, hogy először az északi parton kell menni, mert akkor az elején letudod a dombokat. Mások azt, hogy reggel meg kell nézni, hogy honnan fúj a szél, és elindulni szembe szélben, mert majd segít a hátszél utána. Mi kifogtuk úgy, hogy a kör 75 %-ban szembe szélben tekertünk, és északi parttal kezdtünk. :D

Amúgy jó móka, végig bicikliúton mentünk, monti/trekking bringákkal, nyári esős nap után, viszonylag hidegben. Nem sokan voltak. Szép időben biztos idegesítő lehet a sok kavargó turista, meg gyerek, ha felveszed a tempót és haladni akarsz. Így is volt pár érdekes helyzetünk. Remélem idén is kietlen lesz az út, ha megyek. :)

Erről jut eszembe: nincs valami szabályozás, hogy a rekumbens kerékpárosok mehetnek-e bicikliúton? Láttunk olyat, hogy kanyarban összeakadt a rekus a trekkinggel, vérzett mindenki, de komolyabb bajuk nem lett. Akkora döggel nem tudom miért nem az úton mennek? :W

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61165) concret_hp válasza boost (#61162) üzenetére


concret_hp
addikt

én 1 napos körre tervezek menni országútival :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61166) Napfénysüti válasza boost (#61162) üzenetére

Jó lenne mert tavaly volt kolléganőmmel sajnos nem jött össze teljesen.

Més que un club!

(#61167) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Sziasztok! Egy gyors kérdés. 140mm rugóutas sountour telómat lecserélhetem egy 100mm rugóutas Rock Shox rebára? Nem változik meg a gép geója igy majd túlságosan?

(#61168) Fred23


Fred23
nagyúr

A benzinkutakon lévő kompresszoroknál nincs valami minimum nyomás, aminek kötelező megfelelni? Csak mert olvasom, hogy egyik helyen 5 bar a maximum, másikon meg 8 bar; kerékpárnál nagyon nem mindegy. 5-nél is kevesebbel találkozott már valaki? Van ezen a téren valami fejlődés esetleg, pl. gondolnak egyes helyeken direkt kerékpárosokra?

(#61169) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
Pár napja le kellett szerelnem mindkét kereket a bringámról (szállítás + hátsó defekt miatt) és így utólag azon agyalok, normális-e, hogy visszaszerelésnél a tárcsafékeket újra kellett igazítani, mert némi súrlódást tapasztaltam a fékpofák és a tárcsák között - ergo, nem pont ugyanúgy, ugyanabban a precíz pozícióban sikerült visszarakni a kerekeket, mint ahogy leszerelés előtt voltak.
Ez így szerintetek normális? Némi eltérés, utólagos igazítás még belefér? Vagy nem jól központosítottam a kerekeket?
Előre is köszi! (Még van mint tanulnom a témában...)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#61170) Normi™ válasza MarQs (#61169) üzenetére


Normi™
őstag

Normális,nekem mindig így van.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#61171) 6030D válasza Fred23 (#61168) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs szerintem előírás. Mivel egy benzinkútba azért invesztál valaki bele pár száz misit, hogy aztán gépjárműveket tudjon kiszolgálni, amiből bevétele származik, azért pont nem érdekli, hogy a bringásnak megfelel-e. Anno emlékszem, még elhajtottak gyerekként a kútról, hogy nem nekem van kint a pumpa. Most már jobb a helyzet, mert rájöttek, hogy bringás is fogyaszthat a bisztró részen, de nem kritérium, hogy mindenben megfeleljenek. Ráadásul a kúton megálló bringásoknak szerintem ha 10 %-a fújja 5 bar fölé a kereket, akkor sokat mondtam. :U

Normi01: még nem tapasztaltam ilyet. Ez miért normális, ha semmit nem állítasz? Villatáv azonos, kónusztáv azonos, a féktest nem mozdult el a villán, ha a fékkarhoz nem nyúltál, akkor a betét sem. Vagy mi mozdulhat el?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61172) vatafakk


vatafakk
aktív tag

Nem tudjátok hol tudnék olcsón valami állványt venni, amin tudnék kerékpárt szerelni. Nagyon alap cucc kellene, kb csak hátsó váltót állítgatnék, olyan is jó lenne ami műanyag és sztenderre lehet vele rakni a biciklit, hogy a hátsókerék elforogjon és lehessen tekerni.
Nem tudom hogy keressem, hogy találjak ilyet, kb a bringaboltokban a kitámasztó nélküli bringák is csak ilyenbe vannak betéve.

(#61173) bunddog válasza Hasaggymeg (#61158) üzenetére


bunddog
tag

Annyi soha :DD amúgy mennyiért kéne árulniuk egy ilyet?

(#61174) Fred23 válasza 6030D (#61171) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én se tudok róla, csak éppen köpenyeket nézek, és egyikhez 5,5 bar, másikhoz 6 bar nyomás az ajánlott. Erről eszembe jutott, hogy mi van, ha egy benzinkút még az 5-öt se tudja? Tulképp nem szörnyű, lehet kerekezni 4 bar-os nyomással is, de azért mégis örülnék, ha benzinkutakon teljesen fel tudnám fújni a bringámat, nem csak úgy nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#61175) parkr válasza vatafakk (#61172) üzenetére


parkr
őstag

én a váltó állítást egy fali tartón oldom meg, teljesen használható erre a célra. ilyesmi, csak az enyém 3k volt.

(#61176) concret_hp


concret_hp
addikt

rájöttem közben...

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61177) 6030D válasza concret_hp (#61176) üzenetére


6030D
Ármester

De mi nem, hogy mire... :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61178) Runner_fxr válasza Roni2011 (#61167) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hogy a fenébe ne változna meg a geo? :) 140-es villa két kategóriával feljebb van, az egy AM villa, míg a 100-as egy XC. Teljesen más geoval rendelkező bringába kellenek ezek a villák. A kérdés itt az, hogy kell e a 140-es a mostani vázadba? Ha igen akkor ne cseréld le kisebbre, ha nem akkor meg a mostani 140-es rontja el a geot és le is kéne cserélni. Milyen vázban van jelenleg a 140-es suntour?

[ Szerkesztve ]

(#61179) Hasaggymeg válasza boost (#61162) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hacsak nem az úton mész,ami elég veszélyes móka,a huplis bringaúton éjjel elég necces lehet.

Fred23...helyzet az,hogy nem sok gépkocsi gumiit kell 3 fölé nyomni.

Bunddog...egy jobb fékkel még versenyképes is lenne,így picit drágállom.300 körül reális lenne,de az a 3 betű belekerül 10%ba itt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61180) Hasaggymeg válasza 6030D (#61171) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan kevés az az 1-1mm a tárcsa 2 oldalán,hogy észrevétlen különbségek is dörzsölést eredményezhetnek a kerék kivétele/visszatétele során.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61181) xmad


xmad
őstag

V fékek között szerintetek van érezhető külömbség?

az enyémen most a gyárilag szerelt tektro van, nem is mondanám túl jónak, az első számomra feltüöen sokat mozog előre hátra a tüskén (megvan húzva a csavar mielött valaki kérdezi)

tehát lényegében a drágább V fékek adnak érezhető pluszt egyáltalán?

pl Avid fékjei

(#61182) parkr


parkr
őstag

[link] nem tudom miféle bringák de valakinek talán jó vétel lehet

(#61183) Hasaggymeg válasza xmad (#61181) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vannak.A betétek vagy a bovden/bovdenház cseréje is csodákat művel.Nekem Deore volt WR2 betéttel,ajánlom.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61184) Pttypang válasza boost (#61162) üzenetére


Pttypang
veterán

Vavavavaaarj, ezt nem egy nap alatt szoktak? Engem is hívtak, illetve most talalta ki az egyik ismerősöm es kérdezett, de ha vagyonokba kerül a szallas, ok pedig sok napra terveznek, akkor kapufa.. U_U

Everybody lies.

(#61185) Hasaggymeg válasza Pttypang (#61184) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A muglik napokig nyomják,te már túl vagy azon. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61186) Napfénysüti

Használ itt valaki Speedplay pedált?

Més que un club!

(#61187) parkr válasza Napfénysüti (#61186) üzenetére


parkr
őstag

azt én is nézegettem már, de valahogy nem túl szimpatikus.
pedig van olyan pro is aki azt használ.

(#61188) Napfénysüti válasza parkr (#61187) üzenetére

Neked mi nem tetszik benne?
Most olvasgatok róla és nekem bejövős csak elég húzós ára van. Megnéztem kedvenc német webshopomban és a legolcsóbb verzió is 33.000 Ft lenne.
De érdekelne tapasztalati vélemény is hogy mennyire nehéz ki/be illetve meg mennyire tartós konstrukció?

Més que un club!

(#61189) Because válasza xmad (#61181) üzenetére


Because
őstag

én a beállíthatóságot mondanám előnynek a jobbak körében, normálisan be tudod pozicionálni, nem mászik el

(#61190) r.levente75 válasza xmad (#61181) üzenetére


r.levente75
addikt

Van, főleg fékbetétben.

(#61191) Roni2011 válasza Runner_fxr (#61178) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Bocsi én emlékeztem rosszul! Ez egy merida tfs trail 100-d 2010-es verzió teljes Xt szettel(fékek,hajtás) és most akarom a telót is cserélni benne. A teló egy SR XCM-H-D-LO 120 Lockout ami most a bringa gyenge pontja már! Nem használom most sem ki a 120mm rugóutat sem és most nagyon jó áron tudnám megvenni a Rebát.

(#61192) parkr válasza Napfénysüti (#61188) üzenetére


parkr
őstag

nem próbáltam még én sem. csak valamiért a shimano-féle (vagy look) megoldás jobban tetszik.

(#61193) Toomy válasza parkr (#61192) üzenetére


Toomy
senior tag

A speedplay-nél mind a két oldalon azonnal tudsz csatolni míg a shimano és a look pedáloknál csak az egyik oldalon. Nekem tavaly a Duna parti 5 kilis időfutamom amiatt úszott el súlyos másodperceket, mert nem tudtam becsatolni azonnal a look pedálomat. Nem engedték hogy becsatolva fogják a versenyzőket és kapaszkodni sem lehetett a korlátba indulásnál. :((
Amúgy van egy két ismerős aki használja és nagyon kedvelik.

[ Szerkesztve ]

(#61194) venember83 válasza Toomy (#61193) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugyanerre a célra nem olcsóbb egy sima mezei SPD-pedál? Nem SL, hanem sima terep-SPD. Az is kétoldalas.

(#61195) Acef


Acef
addikt

Srácok!
Négyszögtengelyes mono kiszerelése nélkül hogyan mérhető a tengelyhossz?
Pl. hajtókarokat leveszem és totómérővel megmérem a tengelyt? Ez így o.k., a négyszöges rész mindig azonos hosszúságú, csak a "sima" rész hossza változik? Tehat a négyszöges résszel együtt, a teljes hosszt mérjem?

Annyit tudok, hogy 68mm széles a mono-t befigadó váz, és 48mm a láncvonal. 2x8, Neuzer Courier DT.

[ Szerkesztve ]

(#61196) r.levente75 válasza venember83 (#61194) üzenetére


r.levente75
addikt

Az se rossz, de sokan vagyunk úgy, hogy egy bringát egy szettel építünk.

(#61197) 6030D


6030D
Ármester

:C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61198) Runner_fxr válasza Roni2011 (#61191) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Általában 1-2cm eltérés belefér, attól függ milyen karaktert akarsz adni a bringának. Szerintem nem lesz gond a 100mm-es rebával, pláne ha inkább a mászás a fontos. Mivel azt a vázat trail kategóriába szánták anno, kicsit más szögekkel rendelkezik mint egy xc váz, de szerintem okés lesz 100-as villával is. 120-as-al a lejtőző képességei kicsit jobbak, 100-as villával meg a mászás lesz jobb.
Illetve a reba csillapítása nyilván sokkal jobb mint annak a suntournak, szóval még a lefelé menet szempontjából sem lesz igazából visszalépés. Egyedül a meredekebb szakaszokon jobban hátra kell vinned a súlypontod, mert lejjebb lesz az eleje a bringának. Persze nem véletlenül szerelték anno 120-al, nyilván mindig a gyári méret a legideálisabb egy vázba. Ez az irányítás szempontjából fontos, de el leszel a 100-as villával is.

Acef: Igen, leveszed a hajtókart és megméred tolómérővel a tengely hosszát, az az érték lesz a tényleges tengelyhossz. Ezt szokták megadni a monoblokk méreteknél, illetve, hogy milyen szélességű monoblokk házhoz való, az a Te esetedben ugye a 68mm.

[ Szerkesztve ]

(#61199) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Outisoknak kötelező darab...[link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61200) Pttypang válasza Hasaggymeg (#61185) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem vagyok tul, ha nem tudom egy nap alatt lenyomni az adott tavot, akkor nem indulok neki, felteve, hogy a balaton kornyeken szallas... Ha meg nem, akkor satorozni.. ahhoz a cuccok -.-"
Gyanus ez nekem.

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.