Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) cekkk válasza Ndruu (#3150) üzenetére


cekkk
veterán

És erre a kutya sétáltatásra mennyire allergiásak? Itt Debrecenben elég sok embert látok így futtatni kutyát,
Fővárosunkban is ilyen toleránsak vagy ott csak azért is büntetnek? :B

(#3152) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Egy jó láncot tudtok ajánlani ami legalább annyira hosszú hogy 2 bicót is lelehet kötni vele jól.
10-15k magasságában gondolkodtam de ha van árban olcsóbb az is érdekelne.
Illetve 3.ker felé tudtok jól dolgozó szervizt ? bergussonon kívül.

(#3153) brownus válasza Ndruu (#3150) üzenetére


brownus
veterán

pár hete engem is, munkából tekertem hazafelé, mindent megnéztek, de szondáztatás nem volt. lopott kerékpárok után (is) nyomozhattak, mert elkérték az alváz számot is.

(#3154) Jorus válasza Zebu (#3147) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nincs meg hozzá a magassága (tehát nagyon pufi), akkor amúgy se nagyon tudna bringázni, ha meg elég magas hozzá, akkor vmi durván nagy, acél vázas gépet kell keresnie, a telók teljesen felejtősek ebben a kategóriában, illetve minden alkatrészt úgy kell összeválogatni, hogy bírják a terhelést (kormány, stucni, nyeregcső, hajtókar, kerekek).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3155) sghc_toma válasza brownus (#3149) üzenetére


sghc_toma
senior tag

idezet az aktualis kpm-bm-bol:

4. § (1) Járművet az vezethet, aki
a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;
b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá
c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.

(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.

(4) Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén - a főútvonalon kerékpározás esetét kivéve - a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott korlátozást.

in asm we trust

(#3156) Ndruu válasza cekkk (#3151) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Elvileg minden formában tilos kerékpáron ülve kutyát sétáltatni vagy futtatni (még ilyen céleszközzel is).
Nyilván, ha az ember kimegy az erdőbe, forgalomtól elzárt helyekre, akkor saját felelősségére csinálhatja, de forgalomban elég veszélyes ez a mutatvány.

Harrrr!!!!

(#3157) brownus válasza sghc_toma (#3155) üzenetére


brownus
veterán

4) Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén - a főútvonalon kerékpározás esetét kivéve - a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott korlátozást.

tehát ha CSAK kerékpár úton közlekedek akkor ihatok!? mert: b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá - azaz egykét sör lecsúszhat...

[ Szerkesztve ]

(#3158) fi:zi'k válasza Jorus (#3154) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Aki ilyen nagydarab nem hiszem, hogy komolyan terhelni a csuklóját. Persze ettől még célszerű az erősebb alkatrész. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3159) fpeter07 válasza brownus (#3149) üzenetére


fpeter07
veterán

Az érdekes, mert nálunk az újság is közölte, hogy egy sör után még legális kerékpárutakon menni.

szerk: Ja, már tisztáztátok.

[ Szerkesztve ]

(#3160) sghc_toma válasza brownus (#3157) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Igen, ihatsz. Legalabbis en ugy ertelmeztem a dolgot, hogy ha nem fouton mesz, es tudsz normalisan menni, akkor nem cseszegethetnek. Persze annak megitelese, hogy a jarmu biztonsagos vezetesere kepes allapotban vagy-e, rendortol fuggoen valtozhat, gondolom.

in asm we trust

(#3161) cekkk válasza Ndruu (#3156) üzenetére


cekkk
veterán

Én is futtattam így otthon a kutyát, igaz az nem Debrecen volt és egy magyar vizsla volt, én nem éreztem veszélyesnek mert soha nem rángatott, nem akart oldalra szaladgálni közben, de tényleg az lehet egy olyan tipusú kutyánál ami még képes elrántani is az embert. Bár az olyan kutyának aminek meg nagy a mozgás igénye azt hiába sétáltatja az ember nem lesz neki elég sajnos.

Az eszköz tetszik, jó lenne, ha lehetne itthon használni. :K

(#3162) Vyndree


Vyndree
őstag

Mai szerzeményem: Scott Lite Super mountain bike alu vázzal, Shimano XT váltókarral, Shimano Deore DX Váltóval, Shimano Deore hajtókarral. Megy mint a szélvész. :K

Képek: 1 2 3 4 5 6

[ Szerkesztve ]

(#3163) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

átolvastam a szabályt.
csak nem fér a fejembe, hogy Fehérváron egy adott útszakaszon miért van a mellékutak becsatlakozása után kerékpáros közlekedést tiltó tábla.... és miért nincs bizonyos mellékutak vagy fő közlekedési csomópont UTÁN!

Mert ha nem tiltja tábla, én akkor sem mehetek az úton?
Nem jelzi tábla, hogy főútvonal, sem tiltja, hogy ne biciklizzek...

Más.

Múlt hétvégén egy rendőr őrnaggyal és haverjával tekertünk egy 90 kilométeres kört a Velencei hegységben.
Nem tartottunk jobbra, mert rossz volt az út széle - finoman szólva.
Én mennék a szélén, ha néha volna egyáltalán széle az úttestnek! :(((

(#3164) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, csengő tényleg kötelező a bringára?

(#3165) cekkk válasza Jarod1 (#3164) üzenetére


cekkk
veterán

Igen.

(#3166) brownus válasza Jarod1 (#3164) üzenetére


brownus
veterán

tév hitek
itt megtalálsz mindent!

(#3167) KSparrow válasza Ndruu (#3150) üzenetére


KSparrow
senior tag

A hátsó prizma úgy is jó, ha a lámpában van, konkrátan így?
Meg nem úgy kéne, hogy a világítás egyszerre kapcsolható legyen?

Nekem is van rendőr ismerősöm, kb 2 hónapja mondta, hogy lehet (talán 8 ezrelékig) fogyasztani szeszesitalt.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3168) fi:zi'k válasza Vyndree (#3162) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kár, hogy ilyen rusnya színű. :B
Ezek szerint régen is sokan voltak a metroszexuális egyének, hogy tömeggyártásban jött ki ilyen? :))

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3169) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Azért az alkohollal csak óvatosan, függetlenül attól, hogy legális-e vagy sem. Egy kiadós túra/edzés után igen-igen meg tud ütni egy korsó sör is. Persze azzal, hogy letekersz a strandra és legurul egy kis frissítő semmi probléma, viszont sajnos sokan használnak kerékpárt a bulik utáni hazajutásra is, amit szerintem nem vesznek elég komolyan a rend őrei.

Lefogadom, hogy ilyet még nem láttatok :D [link] [link]
Az első mondjuk gyanús, de a második eredeti.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3170) Ndruu válasza KSparrow (#3167) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Valaki rákérdezett ott és mondta is a rendőr, de már elfelejtettem mit mondott. Nekem külön van a prizma és a villogó, erre csak annyit mondott, hogy tökéletesen felszerelt kerékpár.

Az egyszerre kapcsolható világítás egy nagyon régi szabályozásból maradt meg, de ez már nem kötelező. Egy lámpa előre, egy hátra, akár mindkettő villoghat is, nem kötelező folyamatos üzemmódban használni (Astoriás rendőrbácsi mondta).

Harrrr!!!!

(#3171) KSparrow válasza Ndruu (#3170) üzenetére


KSparrow
senior tag

Köszi.

(#3169) Tomi_Sci: Persze, az, hogy (talán) szabad, nem jelenti, hogy kell is. Sőt.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#3172) Vyndree válasza fi:zi'k (#3168) üzenetére


Vyndree
őstag

Nagyon divatos, már repülőből is gyártanak ilyen színben! :)

(#3173) Ati3120 válasza fi:zi'k (#3168) üzenetére


Ati3120
tag

Azért ne feled hogy a ma divatja a holnap giccse ... Nekem kifejezetten tetszik ez a bicó :) kb. 1998-ra teszem a korát a Gt amit nem rég vettem az is ilyen korú .

Kérdés valaki tud alumíniumot polírozni ?

(#3174) fi:zi'k válasza Ati3120 (#3173) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Attól még rusnya számomra. Természetesen a csak a színére értem. :K

(#3172) Vyndree
Kicsit más kategória. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3175) Samus


Samus
addikt

Tudom, volt róla szó, hogy 100k alatt nem lehet normális gépet kapni, de azért megkérdezem. Csepel Magnum a saját kategóriájában mennyire jó? Testbike-on jókat írnak róla, számomra még emészthető áron kapható. Tudom, hogy nem egy Kelly`s vagy Cube, de gondolom a Tesco bike kategóriánál lényegesen jobb, nem?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3176) Jorus válasza fi:zi'k (#3168) üzenetére


Jorus
nagyúr

A montik hőskora épp arra az időszakra esett ('90-es évek eleje), amikor az UV- és neonszínek tomboltak a divat világában, így az akkori menő gépek színvilága is ezt az irányzatot követte. :)

Mondjuk abban az időben, amikor férfiak csatos cipőben, cicanadrágban és női blézerben ugráltak, és a nők mindezt vonzónak találták, tulajdonképpen bármi megtörténhetett. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3177) fi:zi'k válasza Jorus (#3176) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most tetted tönkre a napomat. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3178) Jorus válasza Ati3120 (#3173) üzenetére


Jorus
nagyúr

A linkelt Scott jóval korábbi. 1998-ban már nagyon korrekt gépek voltak kaphatók. Egyébként itt megtalálod, az 1990-es Scott katalógusban is.

1998-ban már jött a GT Lobo DH-ja kisboxxival pl.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3179) Vasinger! válasza lsebestyen (#3116) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na, elnézést a kései válaszért így utólag, csak kint dolgoztam egész nap, szép kis komment mennyiség jött össze :D

Köszi szépen, esetleg véleményt tudnál róla írni Te is? Több szem többet lát :)

(#3120) fpeter07:

Esetleg képet tudnál linkelni róla? Kényelmes? Hol vetted?

(#3121) fi:zi'k:

Pofásnak pofás, de azért nem ez az első dolog ami fontos egy cipőben :D

(#3133) Zebu:

Ez a nyikorgás ez típushiba? Mennyire zavaró?

15k-ért találtam vadi új MT43-at, holnap megyek és próbálgatok, ha kényelmes lesz, akkor lecsapok rá, ennyiért szerintem megéri. Nem?

(#3180) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

A két teleszkóp közül melyiket ajánlanátok cross bringába lenne főleg aszfaltra?

[ez] vagy ez?
Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3181) lorcsi válasza Jorus (#3178) üzenetére


lorcsi
veterán

jó kis gép:)
talán még most is megállná a helyét
elég magabiztosan feszít :)

(#3182) fi:zi'k válasza belaazallat (#3180) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A bikemag apró miért vágja tönkre a képeket? :F
Technikailag értem, csak az elvet/okot nem. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3183) belaazallat válasza fi:zi'k (#3182) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem tudom. Nem is értem miről beszélsz!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3184) Zebu válasza Vasinger! (#3179) üzenetére


Zebu
addikt

Ez a mennyire zavaró elég szubjektív. nem tudom tipus miatt lehet-e...

(#3185) fi:zi'k válasza belaazallat (#3183) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem konkrétan az általad linkelt esetekben, ezért is ment off-ba. :B
Itt egy példa. Össze van nyomorítva.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3186) Zebu válasza fi:zi'k (#3185) üzenetére


Zebu
addikt

A kis dundi :)

(#3187) Vasinger! válasza Zebu (#3184) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Holnap megyek és megnézem magamnak. 15k szerintem jó ár egy új darabért. Ha el akarnám adni sokat nem is buknék rajta szerintem.

fi:zi'k:

Szvsz. régi a motor, még a régi 4:3-as képarányra optimizálnak, gondolom én. Engem is nagyon zavart amikor a hirdetéseim pakolgattam anno.

(#3188) Mr.Csizmás válasza Tizedes1 (#3163) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az utbecsatlakozas feloldja, igy ujra ki kell helyezni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3189) Ati3120 válasza Jorus (#3178) üzenetére


Ati3120
tag

Nagyon szép Dh gép . Nekem egy arrowhead van de fényezésre sporolok vagy nyersen hagyom a vázat és majd felpoliroztatom .

(#3190) SOAD19 válasza cekkk (#3125) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát, akkor az biztos, hogy nem én leszek, mert
ad1 - nem montim van, hanem cross bringám
ad2 - nem fogok többet eltaknyolni! Ez az egy borulás is, csak szolidaritás volt részemről, az itteni pórul járt fórumtagokkal. :P

Értem?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3191) fi:zi'k válasza SOAD19 (#3190) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ehh. :D
Lesz az még több is. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3192) SOAD19 válasza fi:zi'k (#3191) üzenetére


SOAD19
addikt

Remélem, azért nem. :N Te hánynál jársz, ha szabad tudni, illetve mióta van spd-d?
Mondjuk, ha lesz még a jövőben borulásom, akkor jó lenne, még most nyáron letudni, hogy pulóverem, ill. kabátom ne sérüljön. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3193) cekkk válasza SOAD19 (#3190) üzenetére


cekkk
veterán

Én kérek elnézést, ha látok borulni egy cross bringást borulni tudom hogy te leszel :P

Így már jó? Problem? ;] :P

(#3194) SOAD19 válasza cekkk (#3193) üzenetére


SOAD19
addikt

Látom, mindenki látta a "Titok" című videót. Azt hiszitek, hogy ha azt sulykoljátok, hogy valószínűleg még lesz borulásom, akkor én elhiszem, ezáltal bevonzom ezt, és tényleg lesz is?! :DDD De nem, hiszem, hogy nem lesz több, ezáltal nem vonzom be. Buktátok! :P

(#3195) Vasinger! válasza SOAD19 (#3194) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ennyi :D Ez a helyes hozzáállás. :K

(#3196) fi:zi'k válasza SOAD19 (#3192) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

2-nél 4-5 év alatt. Az első a tipikus krumplizsák eset volt, és természetesen nekem is végignézték. :K
A második határeset, mert valójában a homok fogta meg a első kereket kanyarodás közben. Inkább úgy mondom, hogyha csak taposó pedál lett volna, akkor nem esek.
Meg volt egy nagyon necces eset:
-egy hegyen lévő még aszfaltozott úton akartam megfordulni. Ez nem is lett volna gond, de 10% feletti volt az emelkedő, és amikor az útra merőlegesen voltam, éreztem, hogy kezdek borulni. Szerencsére épp időben ki tudtam csatolni és visszabillenteni magam. Oltári zakóztam volna. :D

Viszont azt is megfigyeltem, hogy amikor egyé okból estem, akkor a cipő tök könnyen kicsatolt és nem törte ki a bokámat vagy hasonló. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3197) cekkk válasza SOAD19 (#3194) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig ami ellen tiltakozol azt vonzod be szóval ezt beszo... vagy is akarom mondani vonzottad :P ;]

(#3198) SOAD19 válasza fi:zi'k (#3196) üzenetére


SOAD19
addikt

"2-nél 4-5 év alatt" - Na, ennyivel még kiegyeznék. :DDD

Pedig ami ellen tiltakozol azt vonzod be szóval Ezt, honnan vetted?! De, én nem tiltakozom, hanem azt sulykolom magamnak, hogy igenis ügyi kisfiú leszek, és mindig időben sikerül majd oldani a cipőt. :DDD Vagyis pozitívan gondolkodok, ezáltal bevonzván az univerzum pozitív energiáit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3199) raczger


raczger
őstag

Ide írtam egy beszámolót a hétvégi versenyről, akit érdekelne

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3200) zoo8800 válasza raczger (#3199) üzenetére


zoo8800
veterán

A verseny miatt nem irigyellek, de a táj az elképesztően szép. :)

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.