Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) papi77


papi77
addikt

Na végre,ezt vártam nem a tepsit :DD

Az első: NOKIA 1611

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Ha egy 30fps-re beallitott jatekot futtatunk 120Hz beallitas mellett, akkor a rendszer bevet valami renderelesi trukkot, vagy marad fix 30?

Gondolom nem, de hatha fejleszttek valamit a Game Launcheren.

[ Szerkesztve ]

(#3) Noukoum


Noukoum
veterán

S20-ra vártam egy ajánlott plecsnit.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A rózsaszín készüléken belátok a keret és a hátlap közé. Jó ez így?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) helixP


helixP
nagyúr

Részletesség szempontjából a 12 megapixeles zoomkamera marad el a másik kettőtől
És mindez a széles alá van írva. Nem lehet, hogy a wide-ra gondoltatok? ;)

Remélem, az összes oldal trolljai békénhagyják ezt a topikot, mert az Ultra topic elesett az elmúlt két napban :(

[ Szerkesztve ]

(#6) #24536576 válasza helixP (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Troll = nem Samsung hívő?

(#7) ghiottone


ghiottone
nagyúr

S10e és S10 használata után nem érzem, hogy kellene egy S20. Méretre tetszik, jó dolog a 4000-es aksi és a 120Hz is, de semmi extra 300+-ért.

Közbe látom, hogy az antutu újabb verziójával megint emelkedtek a pontszámok. :U

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#8) helixP válasza #24536576 (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Aki úgy tud gondolkodni egy mobiltelefonról, hogy hívő-nem hívő, az igen. Márkától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#9) Chrys_


Chrys_
addikt

Az e-sim miért előny?

(#10) Aryon87


Aryon87
félisten

No ez igen, határozottan jobban bejön a kisebbek képalkotása :K Sokkal több az élesség rajtuk, legalábbis a főkamera esetén. Zoom és wide esetén itt-ott elcsúszik, de jó lesz, majd frissítés után, mert ez nem igazán kiált mentőövért.
A zajmentesítés mintha erősebb lenne, mint a korábbi szériáknál, de legalább nem túlélesítettek a képek, és ahogy elnézem, végre a túlszaturálást is skerült kordában tartani, mert a zöld felületek is zöldek a neon helyett :K
Egy S20+-t beválallnék. Méretben is pont kellemes, és külsőben is. A lekerekítés is diszkrétebb már (mind3 esetében).
Pirospont jár a kistesóknak részemről.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11) mihail38 válasza helixP (#5) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ne számíts ilyenre, jönni fognak.
Mit vársz az olyn emberektől akik az Ultra topikban bele keverték már a Navon meg nem is tudom milyen gyártókat....szánalom... a huaweit se hagynám ki

(#12) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Borzasztóan nagy kár, hogy csak 2400x1080-ban tudja a 120Hz-et. :(((

(#13) adamssss


adamssss
veterán

Az S20 széria tényleg brutál lett. Amit szívesen láttam volna az i11-ben az a 120hz-es OLED kijelző. Majd talán jövőre...

eldiablo: Szoftveresen van limitálva. Elvben jön frissítés amivel tudni fogja natívon.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) Juhaszatti válasza mihail38 (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ne hergeljétek már magatokat előre. :)

Tetszetős készülékek lettek egyébként, a 120Hz és a kamera nagyon vonzó.
Ennek ellenére egyelőre marad még az S10. Elégedett vagyok vele, valószínűleg majd csak az S22-nél lesz aktuális a váltás, addigra remélem kiforr ez a magas felbontás melletti magas képrissítés dolog is, különösebb melegedés nélkül.

(#15) Puma K


Puma K
veterán

Akkor itt az utódok tesztjénél is megkérdem: Van bármiféle infó az S10e utódjáról?
Hasonló méretű iPhone nem opció...

Rohadt nagyok ezek a telefonok... zsebbe nem lehet csak úgy bevágni őket... továbbá a farmer fog megkopni a telefon sarkánál... :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) Juhaszatti válasza Puma K (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Valószínűtlennek tartom hogy lesz S20e, már csak azért is mert a Samsung most vette le a kínálatából az S10e-t. Hivatalosan nem kapható náluk márciustól.
Nagyon rosszul fogyhatott, ha 1 év után már nem éri meg nekik forgalmazni, ilyenre még nem nagyon volt példa náluk.

Egyébként a sima S10 kényelmesen elfér egy slim farmer zsebében, az átlagos 174cm magasságom mellett. Az S20 pedig gyakorlatilag ugyanaz a méret.
Persze a Plus már nálam is necces lenne.

(#17) eldiablo válasza adamssss (#13) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Bizakova várom. Amúgy, teljesen érthetetlen számomra, miért kell limitálni egyáltalán.

(#18) elfelejtette válasza Puma K (#15) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szélességre a sima S20 pont akkora, sőt minimálisan keskenyebb is, mint az S10e (69,1 vs. 69,9mm), csak kicsit nyúlánkabb nála a 19:9 helyett 20:9-es képarány miatt.
Aryon87: 9,5mm-rel magasabb az S20 az S10e-nél.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#19) Aryon87 válasza Puma K (#15) üzenetére


Aryon87
félisten

A sima S20 még bőven megfelelhet, kb fél centivel nagyobb csak az S10e-től. De sztem később jönni fog egy S20e is, ha az elődök trendjét tartják. Élőben amúgy igencsak kellemes méret a sima 20, és a kompaktsága miatt lesz népszerű, ahogy a 20+ is.
Size compare

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) mg1992mg válasza eldiablo (#12) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Kicsit utánolvasnál, nem írnád ezt, hiszen később jön szoftverfrissítéssel QHD-ra is a 120 Hz :))

Btw topic mentve, még 1 hét és állandó topiclakó leszek :B

(#21) eldiablo válasza Aryon87 (#19) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az inkább 1cm: S10e 142.2 mm az S20 pedig 151.7 mm.
Nekem az Xperia Z1 Compact volt az ideális telefon méret.

mg1992mg,

Logikátlannak tűnik egy fontos képességet a start elött letiltani és később aktiválni, ezért eszembe sem jutott kicsit is utánna olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#22) mg1992mg válasza eldiablo (#21) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Ki tudja, milyen döntés áll emögött, lényeg, hogy később érkezik, én örülni fogok 1080p-n is neki, QHD-ről azt hallottam mikrolaggok vannak 120 Hz-en, kevés hozzá az Exynos 990. :F

(#23) Kasya válasza eldiablo (#21) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kerdes mennyire fogyaszja az aksit. Eltudom kepzelni, hogy a tesztek miatt nem akartak engedelyezni a funkciot a start elott.

(#24) Aryon87 válasza eldiablo (#21) üzenetére


Aryon87
félisten

Annyi baj legyen. Élőben szrintem pont pofás a mérete, meg is lepett milyen kicsi, legalábbis az enyémhez képest, de még a 20+-hoz képest is.
Javaslom a kérdezőnek, hogy menjen be az MM-be vagy Samsung boltba, és győződjön meg a saját szemével, mert neten nem feltétlenül jön át a valós méret.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#25) eldiablo válasza mg1992mg (#22) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szoftver frissítéssel majd jobban fogja bírni? :DDD Később lesz letölthető ramupgrade.exe .apk is?
Vicc.

Kasya, kiadás után sokkal többen fogják tesztelni mint elötte. Nem tűnik logikusnak továbbra sem. :(

(#26) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Ugyan jár hozzá szilikon tokocska, de nálam egy Led View Cover (imádom az S9-en is), valamint egy Protective Standing Cover várja a telefont :)

eldiablo: Ki tudja, lehet csak szoftveres, és optimalizálni kell

[ Szerkesztve ]

(#27) Nimda


Nimda
addikt

Az S10e pár hétig 180 ezer volt a store -ban. Tegnap már ~250 ezer körüli volt az ára. Nem csoda, ha így nem fogy. Ez nem egy olyan ár, a mérete ellenére is, ahol versenyezni tud a konkurenciával. Persze van, ahol még mindig olcsóbb ennél, de ott nem biztos a 2 év gyári gari.

(#28) Fred23 válasza Kasya (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azt én is el tudom képzelni, mert most is csak oké az üzemidő azzal a hatalmas akkuval.

A sima S20 nagyjából elfogadható számomra, de azért egy jobb képarányú S20e szimpatikusabb lenne. Csak elfogadható készülékért pedig nem adok ki annyit, amennyibe ez az S20 most kerül.

(#29) Tengri válasza mg1992mg (#22) üzenetére


Tengri
senior tag

Igazából ez a vicc:
"Chipset
Exynos 990 (7 nm+) - Global
Qualcomm SM8250 Snapdragon 865 (7 nm+) - USA
CPU
Octa-core (2x2.73 GHz Mongoose M5 & 2x2.50 GHz Cortex-A76 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) - Global
Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.8 GHz Kryo 585) - USA
GPU
Mali-G77 MP11 - Global
Adreno 650 - USA"

Ha mind a 2 verzió elérhető lenne "Global", számomra egyértelmű, hogy melyik fogyna jobban.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#30) Kajt


Kajt
tag

Ez a nem semmi [link] Galaxy S20 Ultra vs S20 Plus Camera Comparison.
Zoom-on kivul alig van kulonbseg, nehol meg jobb is. S20 nagyon tetszik osszessegeben, csak meg semmi gond az S8-al :))

(#31) Richie86


Richie86
senior tag

A sima S20 lesz nekem az álomtelefon :K
Na de majd jövőre, ha az utódja bejelentése után beesett az ára :DDD

(#32) PeteePeti válasza mg1992mg (#26) üzenetére


PeteePeti
őstag

Biztos, hogy jár hozzá szilikon tok? Van olyan régió ahol igen, de Európa is közé tartozik? Mert mi eddig is kimaradtunk a szilikontokokból S és Note szeriáknál is! :((

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#33) Fred23 válasza PeteePeti (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

Media Marktban vett független S10e-hez nem járt szilikon tok. Meg lennék lepve, ha az S20-hoz adnának egyet.

[ Szerkesztve ]

(#34) mg1992mg válasza Tengri (#29) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Én is jobban örülnék a Snapdragon-nak, nem is értem minek nyomják az Exynost még egyáltalán, főleg, hogy köztudottan gyengébb :(

PeteePeti: Kicsomagoló videókban láttam, de majd kiderül, igazad van.

(#35) helixP válasza mg1992mg (#34) üzenetére


helixP
nagyúr

És rosszabb a fogyasztása.
És kevésbé kompatibilis (pl. Gcam).

[ Szerkesztve ]

(#36) m_makai válasza Puma K (#15) üzenetére


m_makai
tag

Saját vélemény:
A Samsung látja a saját számait, hogy az aktuális S szériákat százalékosan mennyi idő után cserélik. Rendes top telefon, simán használható 2 éven keresztül valamelyik még tovább is, hacsak nincs valami komoly fejlesztés mint idén az S20 kamerája, akkor nem éri meg cserélni a tavalyi modellt. (lehet ha kijönnek a kamera tesztek kiderül hogy most sem) Tehát akinek a teljesítmény és a KOMPAKT! méret fontos, a kamera kevésbé, az nem fog megválni az S10e-től, ergó telített a piac nem éri meg fejleszteni. A selling pointra ott van a hajlított kijelző és a zoomos kamera. (szerintem fizikailag nem fér el ez a kamera rendszer s10e méretben)
A többi már marketing, "A normál Galaxy S20 a mai mobilpiacon kimondottan kompaktnak nevezhető," mondat már finomodott a bemutató óta de még mindig sajtóanyag szaga van... 15cm felett nem kompakt semmi, csak mert nincs nála kisebb a piacon.
Személy szerint semmi értelmét nem látom 5,5"-nél nagyobb kijelzőnek. (nem játszom komoly mobilos játékkal; olvasni sokat olvasok rajta, de ott már 4,3"-al is elégett voltam, a könyvolvasó app és formátum ebben sokat segít; youtube tartalom fogyasztás 90%.ban arról szól hogy akkor nagyobb a feje a videó készítőnek; minden mást rakok ki nagyobb képernyőre)
Részemről amíg az S10e ki nem rohad alólam, ez tervezetten ha jól tudom még egy frissítést kap (?), addig bárkinek van esélye 15cm alatt top procival telefont csinálni arra fogok váltani, aztán lehet a flippek fognak esni árban annyit hogy arra váltok.

(#37) elfelejtette válasza m_makai (#36) üzenetére


elfelejtette
veterán

"szerintem fizikailag nem fér el ez a kamera rendszer s10e méretben"
Egyik telefonban sem fér el, mindből kilóg 2mm-re a hátlapból... :DD :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#38) stilo18 válasza Kajt (#30) üzenetére


stilo18
addikt

Ugyanígy vagyok az S9+ - al..

Tetszik az új széria, csak semmi bajom azzal ami van most :))

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#39) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Hmm nagyon tetszetős "kis" telefonok lettek. S20+ egy szép napon válthatja is az A51-et.

Az S20-akon amúgy nem One Ui 2.1 fut?

Illetve bocs, hogy minden új Samsung cikk alá beírom de ez továbbra sem igaz:
"belső zenehallgatás csak fájlkezelőből jut egészen addig..."
Továbbra is a yt music (a google play zenét váltva) a helyi zenelejátszó alkalmazás.
Apróság de mégis...

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#40) laci_csk válasza mg1992mg (#22) üzenetére


laci_csk
senior tag

azert hogy az akkutesztek jol jojjenek ki, kesobben senkit sem erdekel hogy zabalja az aramot, es senki sem fogja ujratesztelni

Xperia XZ3

(#41) leslien válasza helixP (#35) üzenetére


leslien
nagyúr

És kevésbé kompatibilis (pl. Gcam).

ha találsz működőképes gcam ot akkor én tortát sütők....
egyébként S20+ SD verza a nyerő nálam ..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#42) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Már várom az S20-szat. Kettőt is rendeltem a családba. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#43) andor80


andor80
senior tag

Ennyire durva mosott olajfestmény fotókat rég láttam

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44) lasse001


lasse001
senior tag

Már csak 1 hét és tesztelem az S20+ -omat. :DD

(#45) Aryon87 válasza andor80 (#43) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ezert keresztrefeszitenek:))

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46) <Lacy85> válasza ghiottone (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Engem sem kapott el a "WoW" érzés Note 9 tulajként.
Mondjuk ez egyáltalán nem az S20 sara. Inkább azért van, mert az elmúlt években mindegyik flagship samsung baromi jó lett.
Ettől függetlenül korrekt mobilok lettek. :K

Teszthez:

"inkább 6-7 órás képernyőidőket lehet beosztani, és bár ez a csúcsmobil-felhasználók közül is sokaknak elég két napra, ne feledjük, hogy ha a QHD+ felbontást vagy a 120 Hz-et bevetjük"

A 120Hz az oké, de pusztán a felbontás szerintem semmit nem javít, vagy ront üzemidőn.
Én is próbáltam. 720p-n is annyit bír a teló, mint 1440p-n. Youtube-on is volt teszt. Egymás mellett volt két S10. Egyik FHD, másik 1440p felbontáson.
Üzemidőben talán 1-2% különbség jött ki, ami kb. semmi.

[ Szerkesztve ]

(#47) Ricardo


Ricardo
félisten

Így elsőre jóval átgondoltabbnak tűnnek, mint az ultra. Kamerában is kiegyensúlyozottabbak. Az árazásuk ezeknek is erősebb, mint amennyit megérnek, de talán valamivel emészthetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#48) Doki42


Doki42
őstag

Tetszenek, a sima 20 as bejön. Jó a cikk :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#49) hroberto


hroberto
veterán

Ha a Mi10 árazásával nagyon elszáll a Xiaomi, akkor lehetséges, hogy visszatérek a Samsunghoz egy S20-al. :B
Tetszenek ezek a telefonok.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#50) mihail38 válasza Aryon87 (#45) üzenetére


mihail38
aktív tag

Nem feszitenek itt senkit sehova ezért, csak azt nem értem aki a fotózás miatt keres vagy vesz telefont az miért nem vesz egy fényképezőgépet mert ezen az áron elég jó kis gépeket lehet venni és ott nincs olaj festmény és nem idegeskedik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.