Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268951) jjeahh válasza Tommy-1998 (#268821) üzenetére


jjeahh
nagyúr

E-bike? Akkor minimum Nobby Nic, mert a gördülési ellenállás úgysem számít igazán, csak tapadás legyen. Schwalbe fronton érdemes szétnézni szerintem, elég frankón viselkednek a gumijaik alacsony hőmérsékleten, vizes, saras, havas körülmények között, de megkockáztatom, hogy a Continental sem rossz ebben. Ha nem számit a gördülékenység, súly, akkor legalább előre még a Nobbynál is lehet agresszívebbet venni, mert miért ne, pl Magic Mary. Ráadásul ezekből van puha anyagkeverék is :K . Ha jégen is gyakran tekernél, Schwalbe Ice Spiker. A helyi bringaszervizes csávó nálunk egész télen Ice Spikerrel teker a városban Haibike pedelec montin, aszfalton nagyon durva a hangja, de lazán átmegy bármilyen csúszós akadályon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268952) attiss66


attiss66
senior tag

a mounteinbike-omon megfőtt a lánc, a hátsó fogaskeréksor és a hátsó váltó. megrendeltem net-en. gondoltam youtube-on megnézem hogy kell cserélni, hogy ne kelljen vinni szerelőhöz. csakhogy oda nyomatékkulcs is kell, 40 newtonnal rá kell tekerni, ilyen kulcsom nincs, így hát maradt a szerelő. mennyibe kerül egy ilyen nyomatékkulcs? egy ilyen megteszi? [link]
na meg a váltót is be kell állítani

[ Szerkesztve ]

(#268953) jjeahh válasza attiss66 (#268952) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Karbon alkatrészekhez kell, másképp nem kötelező. Az egész bringámat átépítettem és többször szétszedtem-összeraktam nyomatékkulcs nélkül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268954) attiss66 válasza jjeahh (#268953) üzenetére


attiss66
senior tag

köszi. nem karbon, aluvázas mounti. akkor nem viszem szerelőhöz. már csak a hátsó váltó beállítás tudományát kell ellesni a youtube-on :)

[ Szerkesztve ]

(#268955) Hasaggymeg válasza attiss66 (#268952) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyszerre főtt meg minden?! :F ...beleesett a forró levesbe, vagy mi? :D Az a nyomatékkulcs amúgy sem lenne jó, egyrészt igen fentről indul (7Nm), másrészt igen magasra meg (112Nm :Y ), harmadrészt 8e forintért nem tudom milyen minőséget képviselhet. :( A sor rögzítése (csakúgy mint féktárcsa, pedálok stb.) pont azok ahol nem kell félj attól, hogy túlhúzod és független a kerékpár vázától is.

#268951jjeahh...végül is igazad van, csak nekem továbbra sem ugrik be, hogy DH gumit ajánljak a városba. :F Ezek az újdonsült bringások a városi DH villanybringáikkal! :o :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268956) Tin


Tin
veterán

Öltözet témában kérnék segítséget. A korábbi ajánlásaitok alapján összeraktam egy adag ruhát a Decathlonban, erre szeretnék megerősítést kérni.

Elsődleges cél az 5-15 fok közötti időjárás lefedése, persze le/fel pár fok beleférhet, 20 fok felett már rövidben szoktam tekerni. Nem vagyok fázós típus, de a 10 fokban pólóban mászkálós sem, viszont eléggé izzadós típus vagyok. 50 km felett nem nagyon várhatóak túrák, és többségében próbálnék nem esős időben tekerni.

aláöltözet
hosszú felső
melegebb felső
nadrág
kézmelegítő (remélem ez párban van)
lábmelegítő (remélem ez is párban van)
sapka
kesztyű

A kabáttal kicsit meg vagyok lőve, ugyanis fogalmam sincs, hogy valójában kell-e egy melegebb mez fölé még kabát is, főleg, ha alá is vagyok öltözve. Lehet, hogy 5 fok felett elég a mez is, de ezt nem tudom megítélni. Van olcsóbb télikabát, és lehet, hogy az is elég lenne nekem, de van drágább télikabát is, amit meg nem vennék meg akkor, ha összesen 3x veszem fel. Most 10 fok körül várható, szóval a fenti rendelés szerintem lefedi a hőmérsékletet, szerintem ide talán még elég is a felső (mez), kabát sem kell. De az is lehet, hogy kellene kabát mindenképp? Nem tudom, ezügyben is kérnék segítséget. Köszi előre is!

(#268957) Hasaggymeg válasza Tin (#268956) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem mindenképp kell a víz és szélálló meleg kabát mert bár lehet 5 réteget venni egy 2 számmal nagyobb átmeneti hosszúujjú felső alá is, de akkor egyrészt nem fogsz semmit szellőzni, másrészt úgy mozogni is alig tudsz majd a sok rádfeszülő rétegtől. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268958) fulton válasza Tin (#268956) üzenetére


fulton
addikt

Anno sokat írtam, köztük Decathlonos ruházatokról teszteket, azok alapján saját meglátásokat, ha van "türelmed" keresd vissza. Kb egy éve. Azt a sapkát én kapásból elvetném helyette van egy jobb a Decathlonba most fejből meg nem mondom a nevét de azt is belinkeltem korábban ezeknél a hsz-eknél.
Rajtam sosincs max két rétegtől több.-> lásd előttem író.

[ Szerkesztve ]

(#268959) Hasaggymeg válasza fulton (#268958) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nagyon hideg van akkor 3 réteg van rajtam is, de több sosem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268960) jjeahh válasza Tin (#268956) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem mind okés, legalábbis amit használok a linkeltekből és a többi is jónak tűnik, kivéve a melegebb felső-t, azt én nem venném meg, mert minek. Szvsz a téli kabátok is erős túlzások 5 fok fölé, én 0 fok alatt szoktam felvenni, pedig az enyém is olcsó Aldis. Ezek helyett én valszeg inkább még az Ultralight széldzsekit raknám a kosárba, az nekem pont elég, ha az rc100-rc500 felső + aláöltözőben picit fázok és összehajtogatva lazán elfér a mez zsebében. Ha esetleg 0 fok környékére is merészkednél, akkor már szükség lehet egy téli cipőre és egy téli kabátra, téli sapkára is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268961) Tommy-1998 válasza jjeahh (#268951) üzenetére


Tommy-1998
tag

SCHWALBE RACING RAY Evolution Ez a fajta esetleg jó lenne akkor?

(#268962) Runner_fxr válasza mauimagic (#268934) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A szimmeringekre, o-gyűrűkre teljesen jó a sram butter, vagy egyéb hasonló zsír. Például rs dynamic seal grease, slick honey, stb. A fluid az a légkamrába kell, csak annyi ami épp elfedi a dugattyú alját. Kb 2ml. Olaj viszont ide mindenképp kell, szerintem nem fontos a fluid, bár nekem az a kedvencem rs és fox esetében is, működik egyéb sűrű teló olajjal is. Például a motorex supergliss 100k is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#268963) Friczy válasza chubby2o6 (#268923) üzenetére


Friczy
senior tag

Az enyém nem vízálló, elég hamar át tud nedvesedni. Viszont ha vizes is lett, nem fázott benne a lábam.

(#268964) dom1n0


dom1n0
aktív tag

A cube montihoz egy Alexrims ( :))) zx20-ast adtak, ez szerintetek hosszútávon maradhat, vagy érdemes beszerezni majd egy normálisabb szettet?

(#268965) Tin válasza jjeahh (#268960) üzenetére


Tin
veterán

Köszi a tippet, akkor azt meg bedobom. De sajna ez Pro Fit, én meg dagadt vagyok, nem fog az hülyén állni rajtam?

Hasaggymeg hány foktól kell a téli dzseki? 10 fokban nem elég az aláöltözet és a mez?

Fulton: oké, keresek másikat. Ha időközben megtalálod a linket, jöhet, köszi.

(#268966) fulton


fulton
addikt

kérdés:
Ehhez milyen légtelenítőt kell vegyek? Shimano Ultegra BR-R8170.
Kell még valami speckó szerszám ami jó ha van?, gondolok itt a centerlock felfogatásra vagy tudomisén...középcsapágy benyomó prés, milyen kellene ?
amivel még nem találkozhattam a csepel mechanikával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#268967) rétisün válasza fulton (#268966) üzenetére


rétisün
veterán

ilyen meg ilyen, a középcsapágyhoz meg attól függ, milyen van a bringán. valószínűleg pressfit (az mostanság a divat)

centerlock féktárcsa záróanyához a kazettaleszedő jó. ha külső fogazású, akkor meg a BSA középcsapágy szerszámja. 6 csavaros féktárcsa meg általában torx csavarral van felfogatva.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#268968) jjeahh válasza Tommy-1998 (#268961) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom pontosan milyen körülmények közé kell, de szerintem ez hóba e-bikera kevés. Legalább Nobby Nic, Trail King és ezeknél bütykösebbeket néznék, minimum 2.2-2.3" szélességgel, ha a bringába belefér, akkor 2.4".

#268965 Tin: na igen, az "sajnos" viszonylag testhezálló, ha ez gond, akkor kiesik. Nem annyira szűk, mint a pro fit mezek, de azért tapadós, főleg has tájékon :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268969) Friczy válasza fulton (#268966) üzenetére


Friczy
senior tag

[link] Erre azt írja, hogy közvetlenül csatlakoztatható a fékkarhoz. Ezen kívül kell fecskendő és megfelelő méretű cső. MTB-hez való légtelenítő készletet is lehet venni, akkor kell egy ilyen kiegészítő: [link]

(#268970) Ringman válasza fulton (#268966) üzenetére


Ringman
nagyúr

tárcsaféket kap a csepel? ;]

belső fogazású centerlockhoz az a szerszám kell, mint a sor leszedéséhez, outihoz nem hinném hogy kéne a külső fogazás, ha csak nem akarsz adapterezve 6csavaros tárcsát használni.

(#268971) rétisün válasza Ringman (#268970) üzenetére


rétisün
veterán

"outihoz nem hinném hogy kéne a külső fogazás"

az én DT Swiss első kerekem olyan balf**zul van megcsinálva, hogy csak a külső fogazású centerlock anyát tudtam normálisan meghúzni :W

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#268972) ReFleXx válasza lsebestyen (#268942) üzenetére


ReFleXx
addikt

Igen, sajnos ezt mar meg kellett tanultam :DDD de ez tuneti kezeles , valahogy jo lenne megelozni a taknyosodast. Ha a semmi kozepen tekenek meg elmenne, de a varosban nem tudom ravenni magam

paranoid: nekem sajnos menetkozben is folyik

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#268973) Hasaggymeg válasza dom1n0 (#268964) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én még jó Alexrims-el nem találkoztam. :F

#268965Tin...ha nem vagy fázós nem kell 10 körül még kabát, és elég valami szélálló is zsebben, alatta 2 réteggel, de hosszan lejtőzni már 10°C körül sem egy leányálom kabát nélkül. :( (nekem legalábbis nem, múlt hét előtti héten próbáltam párszor a Bükkben.) Több tényezőtől függ, szél, napsütés, napszak, időtartam meg hogyan nyomod neki. Ha rövid, intenzív 1-2 órás ajtótól ajtóig menet van megállás nélkül akkor kevesebb, ha hosszabb akár megállásos nem túl intenzív tekerésnek nézel elébe akkor több ruha kellhet...ki kell tapasztalni.

#268966fulton...vettél kerékpárt és titkolod?!🧐

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268974) Ringman válasza rétisün (#268971) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes, amúgy nekem a hátsó kerékhez nem volt jó az a centerlock-szerszám, ami az egypálcás lidl-ös csomagban volt, egy másikat vettem, azzal rá tudtam húzni (decából)

(#268975) ZolkoW válasza jjeahh (#268940) üzenetére


ZolkoW
őstag

:Y wow..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268976) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#268935) üzenetére


ZolkoW
őstag

ennek én csak a színét látom rozsdának, amúgy a kenőanyag lehet. a rozsda máshogy futja be.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268977) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#268976) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha a gyanta víz alapú, és nem fedi rendesen a felületeket, vagyis oxigén is jut oda, akkor akár rozsda is lehet. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268978) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#268976) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egy biztos: lánc nélkül nem barnára szárad, szóval a szín a láncból kellene, hogy jöjjön.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268979) ZolkoW válasza Tin (#268956) üzenetére


ZolkoW
őstag

az aláöltöző jónak tűnik, a két felső közt nem tudom, van-e annyi különbség,mint az áruk sejteti, a sapka helyett én is másikat ajánlanék, a merinó túrasapkát (kicsit drágább sajna). igazán hidegbe meg maszkot (balaclava), nekem fázik a fülem minden sapkában 0 fok körül.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268980) fulton válasza Hasaggymeg (#268973) üzenetére


fulton
addikt

nem. De folyamatban van a dolog, és szeretném ha pedál ez az már itt lenne "raktáron". Mivel most rendelek pedált és egy két dolgot hozzá, így egyuttal szerszámokat amik kellenek majd + ehhez a bringához , is kosárba teszem.

[ Szerkesztve ]

(#268981) ReFleXx válasza ZolkoW (#268979) üzenetére


ReFleXx
addikt

Csosallal kezdenem en is, az sztem alap

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#268982) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt ismeri valaki? [link] ...nagyon szemezek vele. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268983) chubby2o6 válasza Tin (#268956) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Egy csősállal mindenképp kiegészíteném, ha lehet olyannal, ami az orrnál "ki van könnyítve". Melegen tartja a nyakadat, és bármilyen felsőt választasz végül, nem engedi be a gallérnál a menetszelet/hideget. Plusz az arcodra is felhúzhatod, de akkor muszáj, hogy az orrésznél lyukacsos legyen, különben a párától kipállik a szád :DDD .
Nekem alis van [link] , a képen a második, meg vagyok vele elégedve, jó meleg, de az orromnál rendesen szellőzik.

#268982Hasaggymeg Veddmegveddmegveddmeg, aztán majd elmondod, milyen ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#268984) attiss66 válasza Hasaggymeg (#268955) üzenetére


attiss66
senior tag

"Egyszerre főtt meg minden?! :F" mire a lánc és a lánckeréksor elkopott, megadta magát azzal egy időben a hátsó váltó is.
Akkor azt mondod te is, hogy házilag megoldható a rendelt alkatrészek cseréje gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#268985) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#268983) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Reeeendbeeeeen, meeeegveeeeszeeeemmmm.....🤩🤩🤩

#268984attiss66...néhány szerszámmal mint imbusz kulcsok, kazetta leszedő, láncbontó, természetesen.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268986) jjeahh válasza Hasaggymeg (#268982) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az én lábam biztosan lefagyna benne, de a tiéd valszeg nem annyira fázós, ha ennyi éven át kibírtad igazi téli cipő nélkül. A jelenlegi cipődnél biztos melegebb lesz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268987) Hasaggymeg válasza jjeahh (#268986) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerinted hideg? :F ...nem tudom rávenni magam, hogy amolyan kamásli anyagú, izzadós, nejlon szerű neoprént húzzak lábamra, mely még ki is szakad ha megakad egy tövisben...ez meg bőr.🤔
Nagyon jók az értékelései. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268988) mauimagic válasza Hasaggymeg (#268982) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ha nem követelmény a koca turistabakancs kinézet, akkor [ez szerintem itthon bőven elég]

A 2 zokni, 6 réteg ruha sztorikat btw én nem értem, extra szar a végtagjaim vérkeringése, de egy ilyen téli cipő+1 normális (gyapjú keverék) zokni elég -10 körül is, hidegebb nem volt mostanában.
Kesztyű szerintem sokkal problémásabb nagy hidegben, mint bármi más, azt tényleg nem egyszerű belőni.

(#268989) fulton válasza Tin (#268965) üzenetére


fulton
addikt

(#268990) jjeahh válasza Hasaggymeg (#268987) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, dicsérik, de nem télre szánták, hanem 4 évszakos bikepacking cipőnek, nyáron viszont azt írják nagyon meleg. De szvsz ami nyáron vagy akár ősszel egyáltalán elviselhető, az télen nem lesz elég meleg. Bár kitudja, neked lehet elég lesz, mert szinte biztosan nem annyira fázós a lábad, mint az enyém. Én nyári bringás cipő + kamásli kombóban, túrabakancsban nem tudtam normálisan tekerni télen, mert villámgyorsan lefagytak a lábujjaim. Ezzel szemben te mostanáig spéci téli cipők nélkül is elvoltál.
Nekem az első téli cipőm full műanyag volt, goretexhez hasonló membránnal, abban nem akadt meg egy tövis sem és bele sem izzadt soha a lábam. Persze nem olyan "szép", mint egy túrabakancs, de bringán kevésbé néz ki hülyén, mert ott általánosak az ilyen cipők, kb. minden bringáson hasonló van. Most neoprén szerűt vettem, majd kiderül mennyire bírja a strapát. Én mondjuk egy ideje már túrabakancsban is a szintetikusat preferálom a bőrrel szemben, mert rájöttem, hogy sokkal igénytelenebb és praktikusabb. Ha minőségi, nem kopik, nem repedezik, nem szárad ki, nem kell waxolni, kezelni, max a goretex membrán kap néha egy kis gondozást.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268991) Fall-N válasza jjeahh (#268940) üzenetére


Fall-N
veterán

Furcsa egy összevér. Olyan mint egy Cruiser és egy XC gép szerelemgyereke. A pipa nekem túl hipszter. Gondolom jár mellé kockás ing is. ;]

(#268992) jjeahh válasza Fall-N (#268991) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az ronda, de a Bordure nagyon tetszik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268993) fulton válasza Friczy (#268969) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

(#268994) Fall-N válasza jjeahh (#268953) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kötelező, de szerintem jól jön sokszor. Például sok stucnit csak 6 Nm-re szabadn húzni, így sokszor túlhúzzák. De van amit max 2 Nm-re szabad. Én is kábé meg tudom saccolni mennyire kéne, de sokkal kényelmesebb nyomatékkulccsal addig húzni, ameddig le nem old.

Nagyobb nyomatékra én sem vettem még, ott szerintem nehezebb túlhúzni, de gondoltam én is sokszor rá, hogy egyszer veszek olyat ami lefedi a 40 Nm-t.

Eddig egyszer kétszer sikerült szétbarmolni csavart. Egyszer figyelmetlen voltam és az asszony Koliken biciklijén a V-fékcsapba beletörtem a csavart. Igaz ott az ideg is szerepet játszott. :D Másik meg az A2Z A-Head kupakjának a csavarja. Gyenge sajnos nagyon, meg eleve csak 4-es imbusz csavar. Az Acor és az XLC kupak, ami a csapágy mellé járt sokkal masszívabb. Igaz most úton van a színes Acor kupak, ami chubby2o6 is van. Elvileg piros-piros lesz. [link]

(#268995) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#268987) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem tudom, a Shimi mennyi lenne, de akkor már inkább egy ilyet [link] . Ez biztos nem szakad ki, és nem beleizzadós anyagból van, legalábbis a NW Himalya alapján. Én a kettő közül a Himalayát választottam, bár igazából a színe döntött :DDD , nem akartam barnát, és csak abból lett volna méret. Pedig ezt a Kingrockot is nagyon dícsérik.

Tin: Azt elfelejtettem, hogy ha dagadt vagy, akkor a kantáros nadrág sem a legjobb választás. Nekem van egy ilyen [link] , ez elöl cipzáros, szal még pisálni is egyszerűbb :DDD , de nem igazán szeretem. Én sem vagyok épp "sovánka", mit mondjak, egy nagyobb levegővételnél már szalad is lefelé a cipzár :DD .
Van VanRysel aláöltözőm is, de inkább a síelőset használom [link] [link] , nemtom miért, de valahogy jobban bejön, mint a VR.

#268994Fall-N Méééér piros-piros? Ha már a többi bizbasz narancssárga, ebből is olyan kellett volna, mint ami a képen is van.

[ Szerkesztve ]

(#268996) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello,

Milyen lánc lehet jó egy hátul 5 sebességes izére (vagy 30+ éves félveterán cucc), amin a jelenlegi lánc görgőszélessége 2,7mm...?

Tehát itt a roller width. (Hacsak a tolómérő nem hazudik.)

Köszi :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#268997) Fall-N válasza fulton (#268966) üzenetére


Fall-N
veterán

Csak arra vigyázz, hogy az MTB és az outi légtelenítő nem egyforma! Más a csavarmenet mérete a fékkarban. Én Topree márkájút vettem MTB-hez a Csodabike boltból, annyiba került mint AliExpressen. Teljesen jó minőségű. Adnak hozzá két fecskendőt, elszorítót, tölcsért. Külön vettem a fékkábel vágásához még dolgokat (műanyag biszbasz, amivel be lehet szorítani satuba, szorítóba a fékkábelt), meg műanyag távtartó betétet, hogy légtelenítéskor ne nyomodjanak ki a dugattyúk. Ezeket érdemes még megvenni, meg ha meglesz a fék, akkor légtelenígéshez Shimano ásványi olajat.

(#268998) chubby2o6 válasza Fall-N (#268997) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ha külön veszi a féket, jár hozzá alapból a távtartó meg a műa. bizbasz, legalábbis nekem adtak a Deore-hoz is meg az SLX-hez is. Gondolom, egy Ultegrához már csak melléteszik a dobozba :F

(#268999) Fall-N válasza chubby2o6 (#268995) üzenetére


Fall-N
veterán

Eredetileg az XLC narancs kupakját szerettem volna, de sehol sem kapni. [link] Ilyen a csapágyhoz kapott is csak fekete alapon fehér mintás. Az Acorra emlékeztem a te bicikliden, de sehol sem kapni már narancs színűt, piros csavarral. Ezért lett akkor piros-piros.

Féknél nekem is adtak távtartót, de az nem jó, mert a fékbetétek közé való, vékonyabb fajta. Légtelenítésor meg elvileg ki kell venni a fékbetéteket, így oda vastagabb fajta kell. Bár elvileg le lehetne fóliázni és akkor nem kell kivenni.

[ Szerkesztve ]

(#269000) fulton válasza Fall-N (#268997) üzenetére


fulton
addikt

De írtam mihez kell, ezt találtam amiben minden van amit a fiuk is linkeltek.
Ennek jónak kell lenni
olaj meg ez: KSMDBOILO
Egyébként majd ha meglesz tanácsos átlégtelenítéssel kezdeni mielőtt használatba veszem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.