Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#258851) jjeahh válasza Napfénysüti (#258846) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem akarok ujjal mutogatni :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#258852) avl válasza nmate91 (#258848) üzenetére


avl
aktív tag

???? nyilatkozta, hogy mar novemberben ez volt a terv

(#258853) avl válasza Zoliwrc (#258812) üzenetére


avl
aktív tag

"az országútin ...évente új lánccal" -> ez Neked ~hany km ?

(#258854) nmate91 válasza avl (#258852) üzenetére


nmate91
tag

Lehet, erről lemaradtam :D A lényegen nem változtat.

(#258855) dom1n0 válasza nmate91 (#258848) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Bebiztosítja a győzelmet ezzel csak. Bármelyikük dől ki, a másik is behúzza.

(#258856) Tin válasza orbano (#258838) üzenetére


Tin
veterán

Igen, a neten sok dolgot írnak, ezért is kérdeztem inkább a személyes tapasztalatokról.

(#258857) stickermajom válasza 6030D (#258845) üzenetére


stickermajom
addikt

Így-így. :K Ha jobban megnézed látszik a szokásos nyári dugó az M7-esen rajta.

(#258858) ReFleXx válasza koxkids (#258839) üzenetére


ReFleXx
addikt

mennnyire jon ki Magyarországra rendelve mindennel együtt?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#258859) .LnB válasza ReFleXx (#258858) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

81600 körül volt nekem a DPD-s szállítással. Szállításnál több opció van, több árban.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#258860) avl válasza nmate91 (#258854) üzenetére


avl
aktív tag

miert lenne "övön aluli" ???

normalis helyeken (cegek, cycling team-ek, ...) megbeszelik, elemzik, közösen döntenek
kizart(nak tartom), hogy Venge nagyon ellene lenne, hogy menjen -> ha ugy van/lenne, kizart, hogy a team "kényszerítené"

...esetleg a többi induloval szemben "övön aluli" ?

anytime anything can happen; így sem biztos a jumbo gyözelem, termeszetesen komoly esélyü, lesznek ott mások is

(#258861) Ringman válasza .LnB (#258859) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb annyi , 214eur volt szállítással.

csak ne lenne ilyen tragédia a honlapjuk.

(#258862) .LnB válasza szimpláncsak (#258850) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Aki szombat után károgott, az egyszerűen nem érti ezt a sportot.
Ez már nem az az éra, mint Armstrong-ék voltak, akik még a fekvőrendőrön is betámatgatták egymást. Tudjuk is, hogy miért. Akkor nem kellett spórolni semmivel. :D

Most azért három hétre be kell osztani azt a formát, azokat a wattokat. Jonas azt csinálta amit kellett, nem azt amit a közönség szeretett volna.

Azt felejtsd is el, hogy Vingegaard segíteni megy. Maximum ha sok lesz neki a két három hetes, egymás után, akkor segíteni fog.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#258863) koxkids válasza ReFleXx (#258858) üzenetére


koxkids
őstag

208,7€+6.57€ (DPD csomagpont)

(#258864) Lacerta válasza Hasaggymeg (#258827) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Kizárólag kora tavasztól késő őszig. :DDD

(#258865) Lacerta válasza szimpláncsak (#258829) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Majdnem arra mentem én is, de aztán végül más útvonalat választottam.

(#258866) Zoliwrc válasza avl (#258853) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Országútival kevesebbet megyek egy évben, kb.5-6ezer km-t, így a láncnak kb. még semmi baja, nem megy bele a nyúlásmérő 0.5 része sem. A monti örül is neki hogy megkaphatja.

Most eléggé rákaptam viszont a szlovák országútira, tegnap is voltunk 125km-t, 37-es átlaggal lenyomtuk 4-en, jót röhögtünk. Sokan nem mernek már velem eljönni így most viszonylag "idegen" emberekkel tekerészek, akik nem a pulzuson és a wattokon izgulnak, mert azoktól rosszul vagyok.
Most épp 1 hetes ausztria montira keresek társat, mert akivel mentem volna az lesérült.

(#258867) nmate91 válasza avl (#258860) üzenetére


nmate91
tag

Jézusom, de túl tudtok pörögni mindent

(#258868) dom1n0 válasza Zoliwrc (#258866) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Lehet nem leszek népszerű, de azért abban is van racionalitás, hogy valaki ismeri a határait, és tudja ha 200w helyett 300-al mentek, akkor az út 2/3-ra totál kifingik mint a haverod múltkor, és utána a maradék az kemény szenvedés lesz neki, ami nem fun...

(#258869) avl válasza Zoliwrc (#258866) üzenetére


avl
aktív tag

köszi.

szlovák: Párkánynál átmenve van ajánlott (jó minöségü út, kis forgalom) országútis útvonalad ?

(#258870) Napfénysüti válasza jjeahh (#258851) üzenetére

Visszaolvasgattam. Abban azért lehet igazság hogy majd 2 éve jött ki, akkor még nem volt annyira kiforrott. Viszont a szoftveres supportja remek, jó sok frissítést kapott.
Neked is Karoo2 van?

Més que un club!

(#258871) szimpláncsak válasza Lacerta (#258865) üzenetére


szimpláncsak
tag

Képed alapján azt mondanám, hogy Szederbokor - Bükkszentkerszt között készült, de lehet nagyon mellé ment :DDD

dom1n0: Igazából az a jó, ha hasonló erőben lévő emberekkel tekersz. Én most becsatlakoztam csütörtökön egy síkon menő körre haveromékhoz. 4-en mentünk, a tekerés érdemi része 80km, mert a maradék 18-20km már városban van lámpákkal (bár Mályiban még van 1 lámpa, meg át kell kelni egy forgalmas úton oda-vissza stb.) Szó mi szó lefelé (Miskolc - Ároktő) 35.9km/h visszafelé 36.5km/h lett az átlag. Egyedül lett volna szerintem 32 körül, de így, hogy a 80km-ből csak 20-at (4X5km) kellett elől menni és azt meg lehetett tolni, ahogy bírtad így fasza volt. Kb. mindenki azonos tempót tudott menni így elől, meg az is doppingol, hogy a "csapatért" tekersz elől :DDD

(#258872) dom1n0 válasza szimpláncsak (#258871) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Persze, úgy az igazi, csak sokan abba a hibába esnek, hogy becsatakoznak haladókhoz kedzőként, kinyomják magukból ami a csövön kifér, utána meg a felénél még hátul sem igazán tudják tartani a tempót és az utána az egész sort lassítja :D
Én ezért szeretek egyedül menni, olyan tempót olyan pulzussal stb megyek ami nekem jó, nem kell rám várni, és nekem sem másokra ;]
Meg persze megint más ha valaki csapatversenyre készül, vagy az a hobbijuk hogy 6-8-an kimennek tekerni kb. azonos erőben, nekem egyedül kell kiadnom amim van ésszerűen 20-40-80km-en :)

(#258873) andrisbandi válasza .LnB (#258844) üzenetére


andrisbandi
őstag

Akcióban ha sikerül megcsípni, Garminnal nem jársz rosszul. A használt piaci ár alatt lecsapnak rá egyszer ha meghírdeted.

Garmin Edge 130
2019, bike24, 160 EUR (330x160= ~ 52.000 Ft)
- Nem használtam túl sokat. Fóliázva volt. Nálam tökéletesen működött, akkuidőre sem volt kifogásom, aki megvette, annak se, szerette.
2021-ben adtam el 39.000-ért.

A garminos okos órát hasonlóan elvitték, azon úgy rémlik nem is buktam 3 év alatt semmit. Amazonos akcióban féláras volt.

A legelső Garmin cuccom egy kézi túra GPS kütyü volt, kb teló kinézetű. Tizen év után kotortam elő a fiókból, hátha érdekel valakit. Az első érdeklődő lecsapott rá, nem is olcsón.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#258874) szimpláncsak válasza dom1n0 (#258872) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én is jobban szeretek egyedül vagy max 2-en menni :) De ez általában azért van, mert ritkán van olyan, hogy nincs beosztva az időm és nem kell hazaérni időre :)

Van itt Miskolcon is coffeeride közösség, de ez a 20-an megyünk kettesével egymás mellett nem az én világom :)

(#258875) Zoliwrc válasza dom1n0 (#258868) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ő kurva erős, a frissítést szokta elcseszni, abban most sokat segítek neki, kulcsfontosságú.
Most is volt velünk, olyat tudott még robbantani a 100km.-nél, amire még én is azt mondtam hogy húbammeg.
A watt nem érdekel, hiába írod. VB-re, Olimpiára kellenek azok. Mi szintünkön teljesen felesleges

(#258876) Zoliwrc válasza avl (#258869) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Van!

(#258877) RexpecT válasza .LnB (#258837) üzenetére


RexpecT
addikt

Azt nyilatkozta Vingegaard, hogy már tavaly novemberben eldöntötték, hogy Tour-t és Vuelta-t is megy.
Erről gondolom mindenki tudott a csapatban, Atti pedig azt mondta, hogy 90% az esély a Vueltara.

(#258878) jjeahh válasza Napfénysüti (#258870) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem Garmin, de ha most vennék, én is Karoo-t vennék, már több ismerősnek van, de engem már az első tesztek meggyőztek anno.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#258879) avl válasza Zoliwrc (#258876) üzenetére


avl
aktív tag

Az jó! :))

”kicsit” bővebben, pontosabban? (pl. googlemaps-en bejelölve es annak a linkje) érdekelne, köszönöm.

(#258880) Ringman


Ringman
nagyúr

(#258881) Hasaggymeg válasza .LnB (#258862) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

fekvőrendőrön is betámatgatták egymást. ...régi szép EPOs idők mikor nem kellett napokat várni egy támadásra. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#258882) FireKeeper válasza Ringman (#258880) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért van lejjebb, fizethetsz 500 eurót egy absolutecrap pulleycage-ért is :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#258883) marel09 válasza marel09 (#258621) üzenetére


marel09
csendes tag

Magamnak válaszolva, valóban 209 Euró a szállítás. :Y
Viszont lehet, hogy még így is megérné...ha nincs vám meg egyéb költség. Nem angolok?

(#258884) Dark Archon válasza Ringman (#258880) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az ilyenek mindig meggyőznek, hogy ne vegyek gravelt. "Feltalálják", hogy mindenre jó a karbon merevvilla, mindenre jó a gravel, aztán ilyen szerencsétlenségekkel kell kompenzálni, hogy ne essen szét a csuklód.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#258885) .LnB válasza Hasaggymeg (#258881) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Úgy-úgy! :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#258886) parandroid válasza jjeahh (#258842) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én még emlékszem rá, amikor a polar volt a futóóra, meg a pulzusöv, garmin akkor kezdett csak feljönni. Mai szemmel rá sem ismernénk a connect appra, te atyaég, milyen bugos kis szar volt időnként…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#258887) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Nos, akkor ez a kettő maradt:
- [Canyon Grand Canyon 5]
- [BIANCHI DUEL 29.S Alivio Mix 2x9sp]

50-50% könnyebb terep és aszfalt lenne a használat, de semmiképp sem akarok cross trekkinget. A kettő közül ki, miért, melyiket ajánlaná így?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#258888) itouchfan válasza Norbi.Sz (#258887) üzenetére


itouchfan
senior tag

Canyon, sokkal korszerűbb. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#258889) Lacerta válasza szimpláncsak (#258871) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem, eléggé mellé, bár sz*pni bárhol lehet az erdőben. :D

Dédestapolcsányból fölfelé a Csimás-patak völgyében, majd át Tardonára. Ez lenn a völgyben van, értelemszerűen. Egy darabig most nem megyek arra. :)
Majd ha már legalább 1 hónapja nem sesett semmi. :DDD

A múltkor Sály-Dankótelep felől akartam felmenni Mocsolyásnak, de kb. nem látszottam ki a fűből a szekérúton, és 30+ fok volt mellette, úgyhogy feladtam. De nem adtam fel magát az útvonalat, csak inkább fordított irányban tervezem, onnan jött a Kisgyőr felé menés.
De most inkább az Északi-Bükköt választottam, mert dél felé többször is voltam az utóbbi hétvégéken.

(#258890) arcitec válasza Norbi.Sz (#258887) üzenetére


arcitec
addikt

Ez nem is lehet kérdés, az első. Jobb felszereltség, pl váltó, no meg az a piros dögösebb, nekem a Bianchi színe inkább csajos .. ;)

(#258891) Fall-N válasza Dark Archon (#258884) üzenetére


Fall-N
veterán

Van már ha jól tudom gravel teló is (bár elvileg be lehetne tenni trekking telót is), így szép lassan a súlyelőny is el fog veszni a gravel kategóriában. Akkor eljutunk odáig, hogy feltalálják az MTB-t újra csak koskormannyal. :U Szerintem ameddig nem megy durva terepre az ember addig elég lehet a merev karbon villa is. Ha durva a terep, akkor meg MTB kell, ilyen egyszerű. ;]

[ Szerkesztve ]

(#258892) stickermajom válasza Fall-N (#258891) üzenetére


stickermajom
addikt

Wexl-n pont ma láttam egy teleszkópos gravelt. Ha lehet még fokozni a borzalmat, akkor ez az. :DDD

(#258893) Alg válasza stickermajom (#258892) üzenetére


Alg
veterán

Össztelós gravel is van. Aztán majd kitalálja valaki az enduro gravelt, a downhill gravelt, a XC gravelt... ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#258894) parandroid válasza parandroid (#258657) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kész is a lancszakadásos bicaj, 27 eur volt az új lánc (hg-54), 10 eur a lánccsere, 40 eur a teljes szervíz, meg valamit a teleszkópban (?) is cserélni kellett 25 eur + 18 eur szerelési díjért. Összesen fizettem 120 eurót, meg kicsit szégyelltem magam, hogy el volt hanyagolva, azért évente egy kisszervízt illene rajta csinálni. Le van pucolva, kenve, beállítva, faszán megy, teló úgy mozog, ahogy rég nem. :B Szombaton adtam le, ma 10 perccel dél előtt hívott a szaki, hogy kész.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#258895) Dark Archon válasza Fall-N (#258891) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kíváncsi vagyok, mikor fog ez a gravel dolog is lecsengeni. Meddig lehet országútis, trekking, MTB cuccokat átmatricázva 2x szorzóval eladni.

Na, de... nincs valakinek XS vázas országútija kölcsön? :) Hihetetlen, hogy ebben az országban nem lehet kölcsönözni egy outit a méretemben. Mert azért luxus kiadni 100 rongyot is, hogy ne jöjjön be.

Decathlonban meg egy sincs kipróbálható, csak online rendelés. Egyébként hogy néz ki a visszavétel bringáknál? Gondolom le vannak védve, hogy ne egy 14 napos kölcsönző legyen, de ahhoz, hogy kipróbáld, ki kell menned a szabadba.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#258896) FireKeeper válasza Dark Archon (#258895) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mint kategória, szerintem kár lenne veszni hagyni mert vannak felhasználások amikre tényleg jó, az mondjuk más kérdés hogy az árazás valóban bicskanyitogató.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#258897) Tin válasza parandroid (#258894) üzenetére


Tin
veterán

Szép árak... de legalább kész. Bár most fogja ezt még használni, vagy eladod?

(#258898) vallas válasza Dark Archon (#258895) üzenetére


vallas
senior tag

Próbálj valamilyen helyi bringás csoportot/csapatot megkérdezni, neki hát ha van olyan tagjuk aki ekkorát hajt........
Vagy helyi bicóboltos is ismerhet ilyen embereket....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#258899) jjeahh válasza parandroid (#258894) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Komoly árak, azon kívül, hogy a szervizekben gyakran nem bízok, ez az oka, hogy magam csinálom (fillérb*szás :DDD ):

Lánc: 10-17 eur, 23-ért XT is van
Lánccsere: 0 eur
Teljes szervíz: 0 eur, kivéve ha valami tönkrement, esetleg pár eur a zsír, olaj
Levegős Rockshox teleszkóp szervíz kit: 15-20 eur

Összesen 30-40 eur. Ugyanakkor ha 100% megbíznék a helyi szervizben, valszeg én is beadnám néha, mert nekem sincs mindíg kedvem szerelni, pl. most sincs, pedig a féket ideje lenne légteleníteni. Bár engem az is zavar, hogy be kell vinni, el kell hozni a bringát és napokig kell várni arra, hogy kész legyen. Plusz az egyik srác a szervizben nem szimpi és el kellene viselnem a nagyképű pofáját s ilyenek :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#258900) fulton válasza Tin (#258897) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok
Tegnap volt egy szép kis utam Bökkben. Minden szuper volt...mesés 28 fok körül tökéletes(fent am is hűvösebb).
Egyben kíváncsiság is most ott motoszkált bennem, vajon mit fejlődött az "ember + bike" 1 év alatt, egy "fultonos" teszt szösszenet az adatokból. Ugyan az a pálya csak 1 év difi.
Ezen apropóbol összevetettem még 2 itteni pályám mostani eredményeit, szintén cirka 1 év difi az adatok közt. Egy rövid 30km kör pálya és egy hosszabb 70km-es (ezek ilyen "go-cél utak").

30 km -es: [kép]
70 km-es: [kép]
Van több fantázia is a bükki helyben, szép a táj (is), van magasabb pontja is, ha minden igaz az is "rendben" kövesút, még annak utána kellesz nézni, majd egy másik alkalommal :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.