Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, barebone, szerver  »  Mini PC

(#1) Woodcutt3R

Woodcutt3R
(csendes tag)

Sziasztok!

Nem találtam hasonló friss topikot ezért nyitottam.
Olyan eszközt keresek, ami futtatni tud torrent klienst és 60 fps-el 4k filmeket. Egy 55 colos tv lenne a hdmi kimeneten.
Az alábbi windowos mini pc-ket néztem, maximum 250 dollárt szánok rá, de 200 dollár lenne a komfortos, de örömmel veszek más ajánlatokat is.

[link]

Ár/értékben melyik a legjobb választás?
Nekem a 4gigás 120 megás ssd elég lenne, a processzorra lennék kíváncsi, tudják e a 4kt 60fpsel.

Esetleg az alábbiak közül?

[link]

Köszönöm előre is!
M.

(#2) Project: A válasza Woodcutt3R (#1) üzenetére

Project: A
(tag)

Szia!

Szintén mindennapi torrent kliens futtatásra, filmnézésre illetve TV nézésre keresek mini PC-t.

Én ezzel szemezek egy ideje, és ez "csak" 40 ezer forint, plusz memória illetve merevlemez.
http://hu.gigabyte.com/products/page/desktop_platform/gb-bpce-3455rev_10#kf

"SuperSpeed 4K HD Szórakozás

Támogatja a legújabb multimédiás szabványokat
A GIGABYTE biztosítja, hogy a felhasználók ne hiányoljanak egyetlen szabványt vagy kapcsolatot sem a BRIX-en. A HDMI 2.0 és a HDCP 2.2* támogatásával biztosak lehetnek a felhasználók abban, hogy eszközük képes lesz a legújabb tartalmak megjelenítésére is. A BRIX támogatja a natív felbontást 4K 60Hz-en, páratlan vizuális élményt nyújtva megfelelő UHD kijelzőkön.

* A HDMI port támogatja a HDMI 2.0-t és a HDCP 2.2-t."

(#3) Woodcutt3R válasza Project: A (#2) üzenetére

Woodcutt3R
(csendes tag)

Szerintem ebben nincs alapból RAM és hattertarolo sem, ezek beszerzése plusz költség.

(#4) tupacamaru

tupacamaru
(veterán)

Szerintem a HTPC-s topikban érdeklődjetek. Ha szükségetek van HDR támogatásra akkor eddig egyikőtök sem nyert.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!.................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5) Project: A válasza Woodcutt3R (#3) üzenetére

(tag)

Így van, nincs benne. Írtam is, hogy plusz költség.

[ Szerkesztve ]

(#6) Woodcutt3R válasza Project: A (#5) üzenetére

Woodcutt3R
(csendes tag)

Igen, elnézést, írtad.

HTPC fórum másról szól, úgy látom
Amúgy furcsállom, hogy nincs igény erre pedig kb. 50e HUF-ért csendes mini pc-vel win10-el elég időtálló megoldás (androidhoz képest, am logic proci etc.) 4k filmezéshez/torrentezéshez.

(#7) Project: A válasza Woodcutt3R (#6) üzenetére

(tag)

Igen-Igen, fura...
Nekem éjjel-nappal megy az asztali gép,(hangos, éves szinten megdobja a villanyszámlát 30 ezerrel...) annak kiváltására tökéletes lesz.... :)

(#8) tupacamaru válasza Woodcutt3R (#6) üzenetére

tupacamaru
(veterán)

Van igény, nekem is van egy épített mini PC-m Asrock J4105+8GB RAM. Folyamatosan megy, torrent+film lejátszásra. Viszi a 4k 60Hz-es filmeket is, de nincs HDR támogatás. FullHD-ig tökéletes volt, de beújítottam egy UHD TV-t és így már kevés. Most vagy egy Amlogic-os dobozzal nézek filmet, vagy PLEX-el a TV saját lejátszóját használva. Mind a két esetben a gép HDD-jéről jönnek az adatok.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!.................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9) Woodcutt3R válasza tupacamaru (#8) üzenetére

Woodcutt3R
(csendes tag)

"Viszi a 4k 60Hz-es filmeket is, de nincs HDR támogatás. FullHD-ig tökéletes volt, de beújítottam egy UHD TV-t és így már kevés."
A 4K HDR miatt kevés? Ennyire erőforrás igényes a HDR? Milyen mini pc integrált CPU és VGA tudná meghajtani a 4K HDR-t 60hzn? Első postomban jó pár CPU verzió szerepel a linkek mögött.
Köszönöm!

(#10) tupacamaru válasza Woodcutt3R (#9) üzenetére

tupacamaru
(veterán)

Úgy értettem a keveset, hogy majdnem minden 4k anyag HDR-es, tehát hiába tudja lejátszani, a színek nem lesznek megfelelőek. Szerintem tudná az én lapom is, csak az Intel nem ad ki rá drivert. A HDR-hez 7. generációs Core processzor kell amibe legalább egy HD Grapics 620 van integrálva. Az első linkeden a i5-7200U-nak már tudnia kell, de csak akkor lesz 60Hz, ha HDMI 2.0 van a lapon.

(#11) Woodcutt3R válasza Project: A (#5) üzenetére

Woodcutt3R
(csendes tag)

Az általad linkeltbe "Intel® HD Graphics 500" van.
Tupacamaru azt írta, hogy érdemes legalább HD Grapics 620 venni már a HDR miatt.

Az a helyzet, ami 620-630 HD Graphics, az már 300 USD környékén van már, annyit nem szánnék rá.

Ezzel kacérkodok most az alábbi, de ebben is csak 600 HD Graphics van:

[link]

(#12) atee_13

atee_13
(senior tag)

Sziasztok!

TV hez keresnék valami mini pc-t. Elsősorban a cél digi omline lenne, itt nézném a csatornákat.

Mi lehet ehhez a legjobb ár érték arány.

Esetleg, ha nem nagy összegért lehet venni valamit ami sokkal többre képes akkor annak sem lennék az ellensége :))

(#13) Zyronkemble

Zyronkemble
(csendes tag)

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Vásároltam egy W5 pro MiniPC-t, alapból win 10 home volt rajta. Elég lassú volt és frissítési problémái is voltak, ezért ráhúztam egy win 10 pro verziót, most már gyorsabb lett, viszont nem képes felismerni az érintő képernyőt, az audio drivert, a wlan és bt drivert...Már próbáltam mindenféle driver updater progival, próbáltam külön keresni is hozzá. Egyszerűen nem megy :( Cherry Trail CR alaplap van benne és Intel atom x5-z8350 processzor. Tudnátok segíteni? :(

(#14) previa69

previa69
(csendes tag)

Üdv szakértők
Netezésre szeretnék egy hangtalan minigépet, nonstop üzemre
Linkelnétek nekem melyik fórumban írnak ilyenekről ?
Vettem egy xiaomi boxot az tényleg hangtalan de egyszere csak egy oldalt lehet megnyitni rajta sajna
De a csend nagyon kellemes :)

Ez a mostani gépem
Itt a memóriát keveslem és zavar a hang
Ebból max az SSD tudom hasznositani

Fujitsu Simens
Windows 8.1 Pro 64 bites
Intel Core2 Duo Cpu T5270 @1.40 GHz 1.40 GHz
RAM 3 GB
128 SSD
2 terrás külső merevlemez és 4 terrás NAS van még hozzá

Útvonal

Fórumok  »  PC, barebone, szerver  »  Mini PC
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.