Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252451) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Pirelli belsőket próbáltátok már?

Ezzel szemezek konkrétan:
https://www.bringaboard.hu/pirelli-belso-2330-622-black-presta-szingoszelepes-bonthato-48mm-roadtube-144586

(#252452) Ringman válasza Fall-N (#252448) üzenetére


Ringman
nagyúr

a 4700-as tiagra bovdenhúzása a 11 sebességes szettekével azonos, drága a flatbar váltó is hozzá.

(#252453) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#252409) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Hétvégén be tudtam lőni most már menetidőben is a topiktekerés időtartamát, mert nem egyedül saját tempóban mentem.
A tegnapi tekerés esélyes rá erősen, nagyon jó kör, a szombati is jó , de abban még van egy Csóványos is és NAgybörzsönyt nem érintette. (stravan láthatod)
Vízvevőhelyek vannak rendesen, és Nagybörzsönybe lehet büfézni (az félút kb).
Össztáv:65-70km/1500-1700m szint

[ Szerkesztve ]

(#252454) szuszinho válasza Zoliwrc (#252453) üzenetére


szuszinho
őstag

Van már időpont?

(#252455) varsam válasza deny330 (#252155) üzenetére


varsam
őstag

Szép bringa nagyon és jó képek! Te merrefelé csapatsz? Hogy tetszik a Durolux?

(#252456) Zoliwrc válasza szuszinho (#252454) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Június 17.-i hétvégét terveztük

(#252457) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!

Bringavásárláson töröm a fejem, és úgy érzem 40x év, és a felhasználási terület, valamint egészségi állapotomnak megfelelően (nem túlzottan ráhajlós testtartás előnyben :) ) leginkább egy túrakerékpárban keresném leendő hosszútávú társamat, de nagyon mozgatja a fantáziámat a 29-es kerekű bringák világa gumiméret miatt. Kérdésem az lenne hozzátok, létezik, hogy egy trekking bicaj felnije fogad 29-es gumikat?

Előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#252458) Tin válasza apszi (#252457) üzenetére


Tin
veterán

Mire akarod használni?

(#252459) parandroid válasza Hasaggymeg (#252447) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy én hallottam román (nem székely) ismerősöktől, irdatlanul nagyok a különbségek egyes régiók között. Fekete-tenger parti, és bukaresti vállalkozásokat visznek, németországban összeszedett tudással/tőkével, és elég jól megy a buli. Bulgárok ugyanez: van egy iszonyatosan elmaradott, középkori szintű vidék, mellette meg Szófia+Várna. Nem mintha MO-n nem lenne BP és Borsod két külön világ. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#252460) apszi válasza Tin (#252458) üzenetére


apszi
őstag

Biciklizésre. :DDD
Viccet félretéve, leginkább aszfaltos, esetenként könnyebb, erdei ösvényes terepeken tekernék vele.

(#252461) Alf65 válasza Fall-N (#252444) üzenetére


Alf65
csendes tag

Köszi!
Kicsit összekuszáltam: a kar most is Altus M315. A váltó a Tourney, amit lecserélnék

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#252462) .LnB válasza szuszinho (#252454) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gratula a Balatonkörhöz. Na milyen volt? Út? Forgalom? Tapasztalatok?
Most néztem, hogy csak 500 szint az egész? :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#252463) mauimagic válasza Hasaggymeg (#252447) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Így van, az M1,M2,M3,M6*10 a huszonnegyediken független médiákok mondják az igazságot, nyugaton már éhenfagytak az átműtött óvodások

Az meg, hogy átruccanok pl Szlovákiába, és olyan fejlődést látok hozzánk képest, ami 20 éve elképzelhetetlen lett volna, a gyíkemberek ármánysága gondolom...
Ausztriát ne is említsük, 30 éve hallgatom, hogy még 20 év és utolérjük őket...

Minden szép, minden jó, mindenki elégedett!

(#252464) zsamiatt válasza mauimagic (#252463) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk a kezdő dátumot nem adták meg, hogy mikortól 20 év :D Szlovákiába komoly fejlödés volt. Elég sokat jártunk át. Láttam 20 éve és most is. Nyilván nem Ausztria, de azért komolyat mentek.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#252465) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Tubeless javító szett működik a gyakorlatban? Van itt olyan, aki pl nem visz pótbelsőt rövidebb túrára/versenyre?

Szerintem vagy 5 éve összesen egyszer kaptam defektet, egy bikeparkban, de az nem rendeltetésszerű használat volt :)

(#252466) mauimagic válasza zsamiatt (#252464) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ha valaki azt mondaná, hogy 20 év múlva a 30 évvel ezelőtti Ausztria szintjén leszünk, azt is kiröhögném, a naracssárga szórólapját meg megetetném vele...

Ja a szlovák példa azért jó, mert korrupcióban ők is elég előkelő helyen vannak/voltak, ennyit számít, ha nem lopnak el mindent...

[ Szerkesztve ]

(#252467) varsam válasza mauimagic (#252465) üzenetére


varsam
őstag

Mármint a ragacsos kukacra gondolsz amit bele kell nyomni a nagyobb lyukakba? Én egyszer használtam, akkor működött, tömített ahogy kell. Ettől függetlenül fent van a vázon a pótbelső mindig...

(#252468) mauimagic válasza varsam (#252467) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Aha, arra. Nekem nyeregtáskában van a szerszámos, vázra max pumpa mehet. Hajtókar tengelybe elrejthető multitoolon gondolkozom, de akkor ugye buknám a pótbelsőt.

(#252469) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

Bocsánat a laikus kérdésért, de adott egy Cube Analog 2019-es kerékpár, amit inkább kisebb túrákra használnék, kerékpárúton ill. jobb rosszabb utakon, de nem igazán hegyi terepen. Jelenleg az gyári 2.25"-os ballonos kerekével használom. Könnyebb ill. kicsit gyorsabb tempó céljából lenne értelme a külső gumiköpenyt cserélnem ? Mondjuk egy kevésbé bordázott 2"-re ?

Vagy esetlegesen mit ajánlotok ?

(#252470) sz_abika válasza Fall-N (#252448) üzenetére


sz_abika
addikt

Nem is marad sokáig egyeneskormány szerintem, elképzelni nem tudom hogy kell kanyarodni egy 680as kormánnyal a 400as kos helyett :DDD

PSN: xszabikax

(#252471) mogyesz válasza Piotrus (#252469) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Continental Double Fighter III 29x2,0" - Nekem ez van a Cube AIM-en a Schwalbe helyett..

(#252472) andrisbandi válasza varsam (#252467) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ez a pótbelső tubeless-nél nekem xatka.
Van tapasztalatod, tényleg lehetne használni?

Mert sokszor szétszedtem már külső lecserélésekor, teli volt apró tüskével. Szerszámokkal is alig lehetett kiszedni. Menet közben kézzel esélytelen.

Sima gumibelsővel esetleg el tudom képzelni, h ideiglenesen beválhat, a maradék tej eltömíti a belső lukait. De mivel inkább az újfajta, könnyű műanyag belsőt viszik... azzal meg nem működik a tej.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#252473) Zoliwrc válasza mauimagic (#252465) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én még a 100-120km-es montis köreimre se viszek pótbelsőt, de még semmilyen szerszámot se. (tudom egyszer úgy is rábaxok majd)
Mezzsebbe viszek egy tubeless javító szettet(sose használtam még) és egy minipumpát szintén zsebbe.

(#252474) jjeahh válasza mauimagic (#252465) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Többször használtam kukacot, működik. Én soha nem viszek már magammal pótbelsőt, de szerintem xc felhasználás mellett, vágás ellen védett gumival, szmötyis, 6-7mm vágást is tömítő tejjel (ezért megint ki fognak nyírni ;] ), gumikukaccal soha nem fogok olyan defektet kapni, hogy szükségem legyen a belsőre.

Más: mennyi munkába járós bicaj :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252475) Piotrus válasza mogyesz (#252471) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

...és hogy érzed , változott előnyére a csere, komfortosabb, gyorsabb lett a kerékpár ?

(#252476) varsam válasza andrisbandi (#252472) üzenetére


varsam
őstag

Sose használtam még a pótbelsőt, de bennem van, hogy tuti akkor történik valami amikor nincs nálam. Egy ilyen Granite banddel van felrakva a vázra.
Nekem most az övtáska vált be, abban hordok minden cuccot ami kell, kis pumpa, CO2, multitool kukacokkal (CB M20), gumileszedő/láncbontót (Granite talon) + műzli/csoki vagy valami gyors kaját.
Most akarok rendelni egy rendes övtáskát amúgy, ezt a Dakine Hot Laps 2-t néztem ki, kezd nagyon kevés lenni a 450-es kulacs is.
Feszülős mezt nem veszek fel, bő mezen meg nem játszik a zseb, ezért kell valami a cuccoknak és ebben izzadok a legkevésbé, hátizsákról már leszoktam.

(#252477) Tin válasza apszi (#252460) üzenetére


Tin
veterán

Én ugyanerre akartam egy trekkinget, de rájöttem, hogy 95% aszfaltra az felesleges, a lámpa csomagtartó stb szintén, így lett egy merev villás fitness bike. Hátha neked is jobb lenne egy olyan, mint egy trekking. Csak egy ötlet.

(#252478) varsam válasza jjeahh (#252474) üzenetére


varsam
őstag

Fúúú azok a színek. Annyira hiányzik a mostani bringálból ez, mennyire jól néznek már ki.
A hétvégére kapott Moir egy új egyedi festésű Capra-t, szerintem gyönyörű lett.

YT videó

Az a türkíz sárga Yeti, álom. Abból az újat biztos láttad már, van róla dreaim build is, gyönyörű.

(#252479) szuszinho válasza .LnB (#252462) üzenetére


szuszinho
őstag

Köszi! Ennyit még nem ültem nyeregben :DDD Feleségem most tekerte körbe először, így az Ő tempójában mentünk. Idén az előző héten ült először biciklin, ment is olyan 15 km-t :)
Forgalom gyenge volt, valószínű az előző Pünkösd hétvége miatt. Pár helyen levágtuk a főúton, ezzel bíztattam, hogy megint mennyit spóroltunk :D Tavaly a nagy kört 2 héttel később csináltuk, sokkal többen is voltak már.
Én továbbra is szeretem. Valószínű haveri társasággal is lesz még idén. Az gyorsabb ;]
Z-s tekerés meg megmarad a nagy körnek strandolással, több nézelődéssel. A keleti részen úgyis "csalok": Kenese végén, Csittényhegy megállónál levisszük 2 lépcsősoron a bicikliket, így kimarad 1-2 domb, meg a bringaút, viszont nem is jár arra nagyon senki. Világosnál meg vissza a bringaútra.

(#252480) dom1n0 válasza M3aN (#252413) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nekem is ez a mtb van (Cube Analog), szerintem hibátlan bicó, én is bátran ajánlom.

(#252481) jjeahh válasza varsam (#252478) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ma láttam a városban egy piros vintage Cannondale F700-at is, vagy valami hasonlót, az is annyival jobban nézett ki, mint a városi munkábajárós, bevásárlós ipari hulladék suntour/tourney "felszereltségű" crosstrekkingek, hogy besz*rás. Valszeg tekerni is jobb érzés egy Deore LX, XT szintű retro mtb-t, pedig használtpiacon nem drágábbak, mint egy random trekking.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252482) Khelben válasza Piotrus (#252469) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha jól gondolom, Smart Sam van rajta, az elég haladós betonon is. Max akkor éreznél előrelépést, ha valami jóval könnyebb gumit (és kereket) tennél rá.

(#252483) Piotrus válasza Khelben (#252482) üzenetére


Piotrus
tag

Igen, az van most. Én a Schwalbe Hurricane 29x2.00-t néztem ki , általában jókat írnak róla, és csak reméltem, hogy esetleg kicsit javíthat a tempómon. 95kg-os testsúlyt kell mozgatnom rajta :)

(#252484) stickermajom válasza varsam (#252478) üzenetére


stickermajom
addikt

Marha jól néz ki az a Capra. :K

(#252485) apszi válasza Tin (#252477) üzenetére


apszi
őstag

Köszi, átnyálazom a választékot. Most a Cross trekkingnél tartok. :D

(#252486) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tour de France: Unchained | Official Trailer

Csütörtök. ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#252487) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tényleg nem engedélyezett Németeknél a villógós lámpa? [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#252488) Khelben válasza .LnB (#252487) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tényleg, és árulni sem lehet.

(#252489) Nutra


Nutra
tag

Ha van valaki Mosonmagyaróvárról, keressen meg pü-ben.
Otthagytam egy kis nyeregtáskát és ha nem tudnám egyszerűen elintézni az elküldést a szállodával, akkor b tervként jól jönne egy kis segítő szándék csomagküldésben :R

(#252490) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#252453) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az jó lesz, nekem jó mind2 nap, így ha élek és mozgok ott leszek.

#252459
parandroid...éppen a tegnap hallottam egy riportot Olaszországról, ott olyan északi hangok is vannak kéne hagyni a déli részt a francba és leválni, akkorák a különbségek. Ami Romániát illeti Marosvásárhely-Székelyföld (főleg Hargita) ahova rendszeresen járok, mely amúgy fejlettebb volt mindig a Kárpátokon kívüli echte román részeknél, ehhez viszonyítom. Ha Ausztriából idejövet úgy érzed megérkeztél a Balkánra, innen odamenet is valami olyasmit érzel, és ha esetleg kilépsz a Kárpátok gyűrűjéből Moldva vagy Olténiába (Román tájegységek) akkor újabb szintet lépsz vissza.

#252463
mauimagic...nyilvánvaló sarkításod nem teszi mondandódat kevésbé irrelevánssá, tudniillik van élet a 888 és 444 között is, mely mindkettő pont ugyanolyan "független"...pl. Info Rádió, próbáld ki. :K Addig is el kell látogatni Erdélyi testvéreidhez és meggyőződni személyesen a "Románia és Bulgária is már megelőzött" típusú kijelentések valódiságáról. :U

#252457
apszi...szerintem vásárolj egy XC merevfar(k)út, abból még bármi lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252491) Tin válasza apszi (#252485) üzenetére


Tin
veterán

Igen, valami hasonló. A gumi lehet ballonos, a mintázat terep függvénye, ahogy az első teleszkóp is, ha egyáltalán kell. Aszfaltra inkább hátrány, plusz ha olcsó, akkor terepen se akkora durranás. A túrabicajok szerintem feleslegesek, ha hobbiból akarsz tekerni.

(#252492) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#252473) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár a 100km-es montis köreim is ritkák mint a fehér holló, én még kukacot sem viszek magammal sehova...vagyis ha elutazok akkor igen, de amúgy nem...én akkor még jobban rá fogok baxni egyszer? ;] Majd 17.-én, ha megyünk, akkor kukacot legalább viszek nehogy egyedül kelljen hazakullogjak, gyalog. :DDD

#252472
andrisbandi...mondasz valamit, bár ha letöredezed a tüskék belógó hegyeit talán már nem lyukasztanak ki egy rendes belsőt. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252493) sherlock82 válasza .LnB (#252487) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem itthon sem, csak max nem szólnak érte. Azaz kisebb eséllyel.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#252494) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Cube Aim Pro 29-es a versenyző, elöl 36x22, hátul 8-as 11-34 foggal. Ha ezt át akarnám alakítani elöl 1 tárcsás rendszerre, akkor merre induljak vajon el? A felhasználás fele aszfalt, fele földút, inkább egyszerűsíteni szeretném a hajtást, teljesítményben a mostani is elég.

A hajtókar hegesztett, az biztosan csere, a többiben nem vagyok biztos, kezdőként minden ötletet szívesen fogadok. A szerelést magunknak megoldjuk, csak az alkatrészek kellenek hozzá.

Let the Zone take me if I am.

(#252495) gordonfreemN válasza parandroid (#252459) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja, borsodban legalább nem lépsz kutya vagy human szarba lépten nyomon, 8 kerbe állandóan a járdát kellett lesni hová lépek már autóból kiszállástól ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#252496) mauimagic válasza Hasaggymeg (#252490) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Biztos másfelé járunk külföldre, de elég sokszor megfordulok a hanyatló nyugaton és a szlovákoknál, horvátoknál, szlovéneknél ahhoz, hogy feltűnjön, merre van az előre és ki halad abba az irányba...

De nekem is van egy túrajavaslatom: legközelebb a Balaton déli partján bringáznál, térj le dél felé, és vesd össze a parttól 2 faluval arrébb lévő települések gazdasági fejlettségét Székelyfölddel.

Az inforádiós ajánlást köszönöm, de nálam fő szabály, hogy magyar rádió-, és tévéadást nem hallgatok/nézek, vigyázok a vérnyomásomra ;)

(#252497) jjeahh válasza mauimagic (#252496) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem van amiben sokkal fejlettebbek vagyunk Erdélyben, van, amiben évtizedekkel le vagyunk maradva. Pl. a vonatozás és CFR :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252498) apszi válasza Tin (#252491) üzenetére


apszi
őstag

Jól érzed, hobbi tekerés van. Az első teleszkóphoz én sem ragaszkodok, azzal is csak a törődés van. :D Viszont a túrabicajnak kényelmesebbnek tűnik a váza (egyenesebb testtartást tesz lehetővé, de mégsem Camping feeling). Vagy a látszat csal?

#252490Hasaggymeg
Most jól összezavartál, kezdhetem elölről. :DDD
De jó is volt régen, volt a Camping meg a Csepel tacskó, oszt csókolom. Most meg órákat válogatok, és azon aggódom, hogy van e a méretemben. :DDD

(#252499) Nutra válasza .LnB (#252064) üzenetére


Nutra
tag

.LnB
Pont azért nem láttam ezt a kérdést, mert Pozsony-Révkomárom-Komárom-Mosonmagyaróvár-Pozsony túrakörön voltunk :D
Ha még aktuális, kérdezz ;)

(#252500) Csokicsibesz válasza jjeahh (#252497) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Egyszer menj el a Skandinávokhoz. Ott meglátod milyen a milyen a valódi vonatozás.
Gond nélkül megy 200-al keresztbe az országon a vonat, pontos, klimatizált, van rendes használható net, áramkiállások stb.

Ott azért volt egy kultúrsokkom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.